c TSF tegen Twenty One Up: maximale winst, 10-0 3AIB t' „tjMpV .'S; ERVAREN CHAUFFEURS 5* HEFTRUCK-CHAUFFEURS Weekagenda Schiedam Situatie rond verkiezing gemeenteraad onduidelijk personeel annonces Havenloods Rijnmond's grootste weekblad VROUWELIJKE KRACHT HAVENDIENST "SPID0" hofmeesters café-rest. kellnersZ-serveersters ambulant café-rest.kelners/-serveersters café kelners/-serveersters leerling kelners/- serveersters souvenirmeisjes zelfst. werkende koks leerling koks vrouwelijke werkkrachten medewerkers algemene dienst werkster W. Bos - transport en garagebedrijf n.v. secretaresse steno-typiste 11 typiste met enige ervaring; jonge vrouwelijke administratieve krachten E STUWERS (BELADINGSPERSONEEL) llfillfl DE HAVENLOODS DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 Voor het Schiedamse tafeltennis is het door de bank genomen geen slecht weekend geweest. TSF 1 won met 10 —0 van het Rotterdamse Twenty One Up en het eerste team van Noad won, met invaller Buyk met 64 van het nog ongeslagen Scylla 3. Jammer was, dat het tweede team van TSF een punt verspeelde tegen De Treffers II en dat het derde team zelfs de eer moest laten aan Volewijckers. Een fel strijdend Twenty One Up heeft het eerste tafeltennisteam van T.S.F. op geen enkele wijze van de overwinning af kunnen houden. Met de maximale winstscore van 10—O bleef het Schiedamse trio in de meer derheid over de Rotterdammers. Ger ry Vaessen startte tegen Dick Bus- sching niet helemaal overtuigend en moest met 11—21 de eerste game af staan, maar hij herstelde zich goed en met 21—13 en 21—16 bracht hij TSF op 1—0. Stolk had met Janissen helemaal geen moeite en 21—12 en 2114 was de games-score. Tuinenburg speelde tegen Cas van Koetsveld meer fel dan sterk en juist die felheid koste de TSF-captain een verloren game maar uiteindelijk met 21—17 schreef hij de derde game en daarmee de partij op zijn naam. Toen Van Koetsveld en Stolk ook het dubbelspel voor zich op geëist hadden en de stand op 4—0 ge komen was leek TSF op een grote zege af te stevenen. Dick Bussching bereikte tegen Stolk ook nog een derde game maar 21—11 in de derde game wijst toch op een duidelijk speloverwicht. Gerry Vassen kwam steeds beter in zijn spel en ook zijn zelfvertrouwen steeg. Met tweemaal 21—17 stelde hij tegen Tui nenburg de TSF-zege veilig en de ove rige partijen waren min of meer van formeel belang. Ze eindigden alle in TSF-overwinningen, zij het dat Bus sching tegen van Koetsveld opnieuw zich pas in de derde game gewonnen gaf (21—17) Concurrent Delta-Lloyd 2 deed voor TSF niet onder en won in Amsterdam met 10—0 van Phoenix. De situatie aan de kop verandert niet TSF houdt met 12 punten uit 6 wed strijden twee punten voorsprong op Delta-Lloyd 2. Volgende week worden in Utrecht de Nederlandse Kampioen schappen verspeeld en zijn er geen competitiewedstrijden vastgesteld. TSF 2 liet tegen De Treffers 2 een lelijke kampioenssteek vallen. Was in de uitwedstrijd een 2—8 overwinning behaald, thuis in de Beurs moest met een 55 resultaat genoegen genomen worden. Hans van den Broek won royaal zijn drie enkelspelen. Henk Eikmans voegde daar tweemaal winst aan toe, maar doordat Nol Braak we derom het af liet weten en ook het dubbelspel verloren ging, kon de zege niet behaald worden. In zijn laatste partij bij een 5—4 stand had Eikmans B. en W. van Schiedam stellen de raad voor mej. W. A. I. v. d. Berg, hoofdleidster in tijdelijke dienst aan de kleuterschool Frans Halsplein, in vaste dienst te benoemen. Overeenkomstig zijn verzoek, wordt voorgesteld aan de heer R. P. V. M. ten Hagen eervol ontslag te verlenen als lid van het Bijstandcollege. Ter benoeming van adht leden van de commissie voor de gemeentelijke bi bliotheek worden voorgedragen: mevr. E. Everard-Beukers, de heer A. A. L. Stegeman, de heer J. J. Lin deman, de heer H. Th. Kamp, de heer H. Zoetmulder, de heer F. M. W. Doo- ve, de heer Oh. Poll, de heer A. C. Ta verne, de heer ir. C. Hoek, de heer P. de Keijzer, de heer H. A. v.d. Linden, de heer C. P. van der Voort. Voorts nader aan te wijzen een raadslid. toch een mooi uitzicht op de zege maar een 18—13 voorsprong in de der de game tegen v.d. Veer kon hij niet behouden en met 2123 sleepte vd Veer voor zijn team toch een puntje uit het vuur. TSF 3 speelde een mara thon-wedstrijd van 5 uur tegen de Vo lewijckers uit Amsterdam. Maar liefst 8 partijen vergden drie games. Dick Boer was goed op dreef en won tweemaal. Peter van de Broek won eenmaal, maar Hans Dries kon geen winstpunt bijdragen. Na een 43 voor sprong, gingen de laatste partijen en daarmee de winst met 46 naar de gasten. Duel Noad smaakte voor de derde keer in successie het genoegen tot winst te komen. Opmerkelijk is, dat het met John Buyk als invaller voor de Noor Maassluis telt thans ruiim 26.000 inwoners MAASSLUIS In de maand janua ri is het aantal inwoners van Maas sluis tot boven de 26000 uitgegroeid. Er werden in deze maand 28 mannen en 33 vrouwen geboren, terwijl zich 98 mannen en 106 vrouwen vestigden. Hiertegenover stond het overlijden van zes mannen en vijf vrouwen en het vertrek van 52 mannen en 46 vrou wen. Op 1 januari 1970 telde Maas sluis 25878 inwoners en op 1 februari was dit 26034. Fageraas, het nog ongeslagen Scylla 3, met 64 klopte. Fageraas was naar zijn geboorteland gereisd, om daar deel te nemen aan de nationale kam pioenschappen. Freek Suttorp was de aangewezen invaller. Deze was echter verhinderd en daarom moest Buyk mee. De invaller speelde alsof hij al tijd in het eerste team stond. Hij was de enige die drie overwinningen kon boeken. Het is een spannend en ener verend duel geworden. Na een uiter mate goede sstart, drie overwinningen moest het dubbel Bayings-De Lange het eerste winstpunt afstaan. Daarna Bayings in zijn partij tegen Éakker het tweede, waardoor de voor sprong maar een punt bedroeg. De Lange vergrootte de voorsprong weer, door een drie games overwinning 21 —19, 19—21 en 18—21 op Van Schie. Buyk bracht de stand zelfs op 2—5 door Chrispijn in drie games te klop pen. Nederlagen van de Lange en Bayings brachten Scylla met nog een wedstrijd te spelen dicht bij een ge lijkspel 45. Buyk kwam de eer toe de overwinning uit het vuur te heb ben gesleept. In zijn laatste partij won hij in drie games van de stekste Scylla-speler Van Schie. 1921, 21 12 2en 1621. Daardoor kwam de eindstand op 46 en had Scylla de eerste nederlaag te pakken. Eucharistieviering. Zondag 22 fe bruari wordt in de Parochiekerk van O.L. Vr. Visitatie, dr. Schaepmansin- den. Medewerking aan de dienst ver leent het R.K. Ritmisch Koor „St.- gel 3, een eucharistieviering gehou- Bavo" uit Pendrecht. Aanvang 11 uur. Als alles goed zou gaan, dan moet zaterdag de pupillencompetitie weer gaan draaien. We geloven er echter niet in. De weersomstandigheden zijn wel zo slecht geweest, dat het door gaan van de normale competities, uit gezonderd dan het betaalde voetbal, al twijfelachtig zijn. Neen, ik zie voor de jongsten onder de voetballende Schiedammers helaas geen mogelijk heid tot voetballen. Jammer, maar waar. Laten we hopen dat ik te pessi mistisch ben, maar op dit moement, maandagavond zie ik het echt niet. Nu we het toch over pupillenvoetbal hebben, de leiders van de SVV baby's hebben voor heel wat toernooien inge schreven. Fijn voor de jongens. Ze krijgen het volgende programma af te werken: 27 maart (Goe Vrijdag) H.D.VS. 1 elftal; 30 april (Koninginnedag) A.D.O., 2 elftallen; 7 mei (Hemel vaartsdag) Excelsior (M), 3 elftallen, 17 mei (le Pinksterdag) Excelsior 20, 1 elftal; 23 mei D.H.L., 3 elftallen; 30 mei R.F.C., 2 elftallen; 31 mei Unitas, 1 elftal; 31 mei, N.R.C., 1 elftal; 7 juni, zondag S.V.V., 4 elftallen; 13 juni R.K. Wik, 3 elftallen; 4 juli Demos, 1 elftal; 23 aug. D.H.C., 1 elftal. En nu maar hopen dat ze heel snel kunnen gaan „pillen". 19 febr. Irene 18.30 uur Typecursus Schei- degger; Arcade 19.30 uur Ruilbeurs; Arcade 19.30 uur Klaverjasver. Ons Genoegen West; Chr Soc. Bel. 20 uur Rep. Wilton Fijenoord koor: Chr. Soc. Bel. 20 uur Rhetorica: spre ken in 't openbaar; Irene 14 uur Ned. ver. van Huisvr- Irene 9^0 uur Verg. HAV-Bank. 20 febr.: Irene20 uur Bijeenkomst Vrien denkring; Chr. Soc. Bel. 20 uur Ledenverg. Schied. Reddings Brigade: Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaverjasver „Klaver 4". 21 lebr Irene 20 uur Feestavond Ace. ver. Fantasie; Arcade 20 uur Martin Green; Chr. Soc. Bel. 20 uur Bijeenkomst Adventkerk: De Rank 13 uur E.H.B.O. demonstratie; Soc. ,.De Waag" 20 uur Bingo-dansant: Irene 14 uur Bingo-middag W.S.V. De Trekvogels. 22 febr Irene 10 uur Ned. Herv. Geref. Evangelisatie; Irene 10 uur Jeugdkerk; Irene 10 uur Zondagsschool De Vonk; Marijke 14 uur Filmmiddag voor de jeugd (Singelkwar tier) Arcade 20 uur Instuif. 23 febr. Irene 19 uur Ec. opleiding Meyers en de pater: Irene 20 uur K.N.M.T.P. lezing en dia-avond, spreker: H. Vink; Arcade 20 uur Bridge Schiedam '59: Magn. Deïkerk 20 uur Kring Verg. Geref. Vrouwen ver.; Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaverjasver. O.S.V.: Chr. Soc. Bel. 20 uur Oef. B.B. 25 febr. Irene 20 uur Combo Han Overdilk; Irene 20 uur Rep. De Clieck; Arcade 20 uur Bijeenkomst Studievrienden: Chr. Soc. Bel. 14 uur Bejaardenkoor Senectute: Pol. café Nieuwstraat 12 20 uur Bijeenkomst Discussie CHU kamerlid de heer Bos. N.H. Gemeente; Arcade 20 uur K.S.M. Or pheus rep.: Arcade 20 uur Cursus E.H.B.O.; Arcade 19.30 uur Sint Eloy; Aula v.d. Rijks hbs 20 uur Filmkring: Chr. Soc. Bel. 10 uur HulsvrouwengymnastiekChr. Soc. Bel. 13 uur Bridge Schiedam; Chr. Soc. Bel. 18.30 uur Jeugdtoonkunstkoor; Chr. Soc. Bel. 20 uur Toonkunstkoor; Irene 20 uur Ledenver gadering The Smashing Fellows; Irene 20 uur Weekfilm: Passage Theater „Mosquito Squadron" 14 j. zondagmiddag 22 febr. 1970 „Ursus en de leeuwenkontng" 14 jaar. m Het bestuur van de Chr. schoolver eniging heeft aan het gemeentebe stuur medewerking gevraagd voor het stichten van een nieuw gebouw ten behoeve van de Kivevakleuterschool aan de Van Beverenstraat. s Ged. Staten hebben de beslissing verdaagd op het raadsbesluit tot het verlenen van een krediet van f 2.835.000 voor de verbouwing van het politiebureau tweede fase. Voorts onthouding van goedkeuring aan het raadsbesluit voor een krediet van f 45.700 voor het maken van een onderkomen voor de beroepskern van de brandweer. Een en ander houdt verband met het verkrijgen van de nodige geldmid delen. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk. 10 uur 5 j N Nammensma, 4.30 uur ds. J. C. van een. Kethel „De Ark", 9 en 10.30 uur ds. J. van Veen 5 uur ds. K. Ubels, Magnalia ei Kerk, 10 uur ds. K. Ubels, 4.30 uur ds. C. an Zuylèn, De Goede Haven, 10 uur drs. E. Groenenwegen GNed.eprot. Bond. Westvest 92, 10.30 uur ds J. van Rossum uit Voorburg des avonds 18.30 uur, gebouw de Rank, ds. A. D. Klaassen. Kerkgemeenschap tot Verbreiding «®reT\- Evang. Luth. uur ds. A. Steinhiari. Oud-Katholieke Parochie: Dam, 10 u Mis, pestoor drs. A. Smit. Hersteld Apostolische Gemeente: Sta derslaan, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils: Lange Hav»" leiding kapitein en Chr. Geref. Kerk: Warande 9. Geref. Kerk (vrijgemaakt), W> en 4.30 uur ds.C. Vonk. Herv. (Geref.) Evangelisatie: Apothekersdienst: 1 St van 20 tot en 6 februari heeft Apotheek Evers. Lange 1, Schiedam. Erg duidelijk is de situatie ten aan zien van de komende gemeenteraads verkiezingen nog niet, al voeren de di verse partijen nog besprekingen over mogelijk samenwerking. PSP, PvdA en PPR schijnen elkaar te hebben gevonden, zij het niet in elk opzicht. De PSP zal met een eigen lijst uitkomen, terwijl de beide ande ren dat samen doen. De situatie bij KVP en Prot. Schie dam schijnt ook nog niet helemaal duidelijk te zijn, ondanks het overleg dat al lange tijd aan de gang is. De toestand in D'66 is evenmin ge decideerd, al is in een maandagavond gehouden vergadering door de heer W. P. J. Schuiten een beschouwing gehouden over de vraag, „Wat kan een fractie van D '66 in de gemeente raad doen?" Het mogelijk verlossende woord zal hier worden gesproken in een dins dagavond 24 februari in gebouw Ii;ene te houden vergadering van leden en andere belangstellenden. In een ontwerp gemeente-program ma van D 66, Schiedam wordt o.m. opgemerkt: D'66 betreurt de huidige geringe be langstelling onder de burgerij voor zaken van gemeentelijk bestuur en het geringe vertrouwen van de be stuurden in de bestuurders. Daarom wil D'66 ook in Schiedam streven naar een goed en vooral open contact tussen bestuurders en bestuurden, waarbij zowel in de gemeenteraad en het college van B. en W. als in de commissies de grootst mogelijke openheid betracht zal worden. Openbaarheid moet regel, geheim houding de uitzondering zijn. Verder wil D'66 streven naar het aankweken van belangstelling bij de burgerij door de burgers nauwer te betrekken bij het besturen van de stad. De bur ger, individueel en in groepsverband, moet zeker zijn een eigen inbreng te kunnen leveren. Bij de verdeling van de wethouderszetels dient eerder ge let te worden op persoonlijke be kwaamheid dan op „politieke kleur". D'66 acht het wenselijk dat voor specifieke belangen en onderwerpen zoveel mogelijk gemengde commis sies worden ingesteld, met daarin zo veel mogelijk niet-raadsleden. D'66 staat de instelling van een ge meentelijke ombudsman voor, even tueel in samenwerking met andere gemeenten. Deze onafhankelijke om budsman zal alle klachten uit de bur gerij over het gevoerde beleid onder zoeken en daarna zijn oordeel open baar maken. De gemeentelijke instel lingen en ambtenaren zouden ver plicht moeten zijn alle gevraagde in lichtingen te verstrekken. D'66 wenst dat in de verordeningen van de gemeenteraad het instituut van de openbare hearing vastgelegd wordt, ter bevordering van de in spraak van de burgerij. Om echter de resultaten van de hearings vast te kunnen houden dienen tijdens de hea ring „open werkgroepen" gevormd te worden, waarin betrokkenen en des kundigen mee kunnen werken. Deze „open werkgroepen" zijn vooral nodig bij belangrijke beleids kwesties, als b.v. de sanerings- en re constructieplannen voor de binnen stad, de stadsuitbreiding en de proble men in nieuwe wijken. D'66 staat de democratisering het ambtelijk apparaat voor; elke vorm van bureaucratie dient bestre den. Iedere burger, die mondeling of schriftelijk vragen stelt, heeft recht op een gemotiveerd antwoord op kor te termijn. In brieven en ambtelijke stukken dient de „normale omgangs taal" gebruikt te worden; onduide lijkheden dienen voorkomen te wor den. De fractie van D'66 stelt zich voor de burgerij periodiek in de gele genheid te stellen aanmerkingen te maken op het beleid van de fractie. Het programma bevat echter ver der wensen tot inspraak van de bur gerij in culturele zaken, inrichten dienstencentrum voor bejaarden, meer samenwerking op het terrein van de sport, aandacht voor jeugdbe leid en hearings inzake plannen stadsuitbreiding. C.M.B. vergadert in De Magneet MAASLAND De afdeling Maas land van de Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Electrotechnische Industrie (CMB) houdt op donder dag 19 februari om 20.00 uur een le denvergadering in De Magneet. Na het officiële gedeelte zal districsbe- stuurder de heer Mulder, spreken over „Harmonisatie en integratie". NCVB viert jaarfeest MAASLAND De afdeling Maasland van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt heden donderdagavond 19 februari haar jaarfeest om half acht in het Trefpunt. Het wordt een gezellige avond, afgewisseld met spel en een toneelstuk, getiteld „Toneeltriomfen". Ook belangstellenden zijn welkom. op aan Tentoonstellingen: Stedelijk Museum 7 febr. - 2 maart 1970: I Confrontatie III Mart Legerstee, plastieken. Gerdia Edens, wandkle den en textielplastieken; Jan Mulder, beeld houwwerken en tekeningen; II Aanwinsten 1969; III Witly Conen, wandkleden. 14 febr. - 16 maart 1970: Mart Legersté, Het gaat de korfbalclub Succes bijzonder goed, sinds het aan de Storkstraat een eigen home heeft. Er is een bloeien clubleven en de resulta ten van de verschillende twaalftallen mogen er ook zijn. Het is alleen zo jammer dat het kampt met een te kort aan adspirant heren. In het club blad van de vereniging is daarover een artikel verschenen en we willen gaarne de schrijver citeren:„Wij we ten heus wel dat onze sport niet zo aanslaat als voetbal. Vooral niet, om dat alle media (radio-t.v.-kranten) hun sportnieuws hoofdzakelijk daarop richten. Europa Cup voetbal en de sfeer daaromheen is interessant voor de aspirant voetballers. Vertel hun dat van de velen die sport beoefènen, er maar een paar het is gegeven op zulk niveau te spelen. Om daar bij te horen is dus ondoenlijk, dat is bekend. Maar ons eigen clubleven, zoals men dat in zijn of haar vereniging kent, moet voldoende zijn om propaganda te maken voor die vereniging. Ook on der de jongens die voor een wat inge wikkelder spel heus wel te interesse ren zijn. Het moet hun alleen verteld worden en ze moeten het eens zien". 0 Sportverdwazing. Onder deze kop schrijft de heer J. van Geene Jr. een stukje in de weekbrief van Schiedam se Bos. Hij doet daarin enkele sugges ties, die het overwegen waard zijn. De heer van Geene schrijft o.a. over de ongeregeldheden die op de voetbal velden plaats vinden en over het mo lesteren van scheidsrechters. Hij wijst er op, dat spelers en publiek meer discipline op moeten kunnen brengen en wijst dan op Engeland. „Daar weten de spelers te nemen en te geven en het publiek, haast op het veld zittend, weet zelfdiscipline op te brengen, evenals de spelers. Dat moe ten wij toch ook kunnen". Eeen sug gestie om voetballers en publiek die discipline bij te brengen, doet hij ook. „Bij Teleac, of bij een omroepvereni ging in het sportprogramma de kij kers de spelregels leren, met beeld en tekst. Hierdoor zouden heel wat spe lers en zeker toeschouwers heel wat wijzer worden en zich in en langs het veld beter gaan gedragen". Ik vind het helemaal zo'n gek idee niet van de heer Van Geene en mis schien is het wat voor de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging om daar in het klein mee te beginnen, zo maar ergens in een zaal op een clubgebouw. SWARTTOUW'S CONSTRUCTIEWERKPLAATSEN EN MACHINEFABRIEK N.V. SCHIEDAM Leeftijd circa 16 tot 20 jaar. ULO-opleiding gewenst, maar niet beslist noodzakelijk. Sollicitaties gaarne aan ons kantoor. vraagt voor het seizoen 1970 voor haar civiele dienst, op de havenrondvaartschepen, alsmede voor cafe-res- taurant De Boeg,, te Rotterdam en cafe-restaurant „De Sextant,, te Hellevoetsluis voor onderhoudswerkzaamheden Persoonlijke of telefonische afspraken van 10 - 16 uur. Willemsplein, Rotterdam (eind punt lijn 5), tel. (010) 135400 toestel 33. Zij, die als ambulant slechts op enkele dagen of voor halve dagen in de week arbeid wüien kunnen zich eveneens melden. I dil De werktijd bedraagt 20 uur per week en wel op alle werkdagen van 6.30-8.30 en van 17.00-19.00 uur. Het uurloon bedraagt f 3,79 voor 23-jarigen en ouder. geneeskundige dienst Belangstellenden verzoeken wij binnen 10 dagen schriftelijk of mondeling te solliciteren Tuin/aan 80 (tel. inlichtingen 269290) KETHELWEG 66-68 VLAARDINGEN VRAAGT: gemeente schiedam FEDERATIE VAN WERKNEMERSORGANISATIES IN DE ZEEVAART, HEEMRAADSSINGEL 323-ROTTERDAM TELEFOON 251444 vraagt voor spoedige indiensttreding met middelbare opleiding, niet jonger dan 21 jaar; (niet ouder dan 19 jaar). Sollicitaties schriftelijk of telefonisch (251444). U kunt vragen naar mevrouw De Munck. AANMELDEN: KETHELWEG 66B 's - AVONDS TUSSEN 7-9 uur TELEFOON 010-350944

De Havenloods | 1970 | | pagina 10