Help, de dokter verzuipt f 1.' DE STRAAT OP 98 kom til Weekagenda Schiedam ct VANREEUWIJK 89 Spitsbergen - expeditie op kamp Houtrust Nieuwe regeling vuilnisdienst Protest tegen besluit synode geref. kerken FIETSEN ...overtuig u Beter... mooier., goedkoper.. DE HAVENLOODS - DONDERDAG 19 MAART 1970 OPMERKING 1 Het werk van Sjoerd Huisman is niet te herleiden tot natuur als beheerst onge breideld verschijnsel. Het is een para frase van een primair-positieve mense lijke bijdrage: de agrarische kuituur die de plantenwereld kanaliseert met de be doeling voedsel te kweken. Wie over het Westland vliegt, zit oneindig dichter bij Buisman dan degene die het Niagarawa- ter naar beneden ziet storten. In de oer wouden rond de Niagara is de natuur positief in optima forma. Afsterven en ontstaan geschiedt op harmonische wij ze volgens de kringloop der seizoenen. Men wordt er nooit geconfronteerd met de dood als negatief verschijnsel, omdat die dood altijd nieuw leven voortbrengt. In de kassen van het Westland liggen de zaken duidelijk andersde natuur is hier uit zijn verband gerukt, heeft een ON- natuurlijk karakter gekregen. Een kas met rottende planten is het ergste wat men zich kan voorstellen. Ieder die wel eens bergen doorgedraaide bloemkool heeft zien liggen, zal dit beamen. Buisman heeft met deze agrarische kui tuur te maken. Zijn objekten zijn mini- kassen waarin de groei menselijk bege leid wordt. De plantenwereld heeft hem van jongsaf geobsedeerd. Toen hij met zijn tuinbouwobjekten begon, zat de positieve blijdschap van de zogenaamde echte kunstenaar hem nog wel dwars. Hij hield zich bijna alleen met de schoonheid van de natuur bezig. Dat vernis is er nu af. Hij laat de zaken lek ker rotten. Zelf heb ik een multipel van hem, die barst van de schimmel. Ik kreeg hem met alleen zaadjes. Na enkele malen wa ter bij gegoten te hebben, ontkiemde de sterrekers. Daarna begon zij langzaam af te sterven en vervolgens te schimmelen. Het is misschien goed hierbij aan te te kenen dat deze schimmel door en door is. Zij heeft niets te maken met dat wo nderbaarlijke fenomeen roest dat beeld houwers zo graag op hun skulpturi zien verschijnen. Roest vormt een huid waaronder „het wonder" geheimzinnig verborgen blijft. De schimmel is het ver schijnsel zelf. Van die schimmel uit, met zijn levens- en ziektekiemen, zal Sjoerd Buisman verder moeten werken. Blij kens de tentoonstelling die hij tot 10 is. Zij heeft niets te maken met dat won derbaarlijke fenomeen roest dat beeld- OPMERKING 2: (Gehoord in de sociëteit;gesprek tussen twee kunstenaars) „Ik pik het niet langer. Dit is de limit". „Wat? „Het hele bestel. Door en door rot. Ze zullen het nu merken". „Nou, ik zal ze nu hun vet geven. Daar hebben ze niet van terug. Ze zullen er enorm de ziekte in hebben". „Wat ga je dan doen? „Ik ga met vakantie naar Spanje. Vijf weken. Zij hebben er maar drie. Je moet ze met hun eigen wapens terugslaan". nu... beduidend goedkoper De panty advertenties zijn niet van de luchtbuispanties, panties met ingezet kruisje noem maar op. En dat ook ter Meulen er bij is als het om lage prijzen gaat, dat weten onze klanten wel. Nu kopen ze 1e keus panties, geen buispanties, maar mooie gevormde panties met ingezet kruisje, ladderstop en versterkt broekjepanties uit de prijs klasse van f 2,75. Nu betaalt U voor zo'n klasse panty een uiterst lage prijs nog géén een gulden negentig. -275- naadloze panty nylons met versterkt ingezet kruisje en ladderstop Vanaf vrijdagmorgen 9 i kopen wij op de parterre deze nylon panty kousen van een extra kwaliteit, in de mode kleuren caresse en viva,, maten 872 t/m 11, per stuk OPMERKING 4: I pledge allegiance to the flesh the united state of one consciousness and to the vision which under-stands the imagi-nation, invisible in liberty and just-us be-held. (Eed van Man-Paul-Son uit L. A., die vo rige week twee events hield bij Mickery in Loenersloot. Tot 24 december heette Man-Paul-Son Paul Cotton. Hij wil de mensen nieuwe ogen verschaffen, waar door zij uit het harnas van hun onvrij heid breken.) OPMERKING 5: De feestelijke reis van ons aller bloed broeder Toon Burgering door de provin cie heeft een sensationeel verloop ge had. Hij heeft op heldere wijze de bevol king de problemen rond de noppen affaire uiteengezet. Koortom, Toons ster blijft stralen. Hij heeft mij verzocht het misverstand weg te nemen als zou hij de schrijver zijn van „Help de dokter verzuipt" (spreek uit: Verzoept). Dat is namelijk Toon Kortooms. JAN DONIA Sjoerd Buisman: objekt, (hout, perspex, aluminium, sterrekers 1969. Het is misschien nuttig op deze plaats - overigens zo exclusief gereserveerd voor de TONEELSPEELKUNST - iets te vertellen over wat er verleden week in deze stad is gebeurd en waarbij geen enkele toneelspeler, toneelleider of een ander van het Nieuw Rotterdams Toneel aanwezig was. Om misverstanden te voorkomen: dit is geen verwijt. Het is alleen nuttig te constateren, omdat nu het omgekeerde eens opgaat van het immer terugkerende vraagstuk: de arbeider komt niet in de schouwburg. Wel, die arbeider had verleden week woens dag in de Lantaren (hoe dan ook, dat is schouwburg- j zaal! het een en an- der te verhapstukken ^fjl fit met de overheid in de- JHS ft ze stad. Bewoners van de buurt, waarin de Lantaren is gelegen, het Gouvernekwar- tier, maakten duide lijk het niet langer te nemen dat zij door de overheid worden ver- IUII waarloosd. Ze wonen namelijk in een buurt, die als saneringsgebied is aangewezen. Dat be tekent dat de gemeen te geen cent meer in de wijk stopt: geen straatverbetering, geen reparaties aan rioleringen, geen on derhoud van huizen. Laat staan verbete ring van huizen. Het gevolg is dat bijna niemand in de wijk nog iets aan zijn straat of aan zijn huis doet. Het gevolg daarvan is dat de wijk verpaupert: 20.000 mensen die aan hun lot worden overgelaten. Bewust, zodat ze het ment waarop de bulldozer hun wijk zal komen plat leggen als bevrijdend zullen ervaren, terwijl ze in feite helemaal niet uit hun wijk weg willen. Verleden week woensdag waren deze bewoners dus in de Lantaren om hun hart te luchten. Daarvoor kregen ze ruimschoots de kans omdat twee wet houders, Polak en Van der Ploeg ter plaatse waren, die door stompzinnig en hautain optreden zich de woede van de vier-tot vijfhonderd aanwezigen op de hals haalden. Wat er gebeurde! Een beetje toneel schrijver had het allemaal zo kunnen op schrijven. Het resultaat zou een uiterst geëngageerd stuk zijn geweest met als centraal thema het wantrouwen van de burger tegen een overheid, die wel vijf miljoen op tafel legt voor een manifes tatie Communicatie, maar die van een primair menselijk contact geen kaas heeft gegeten. Het bontst maakte Polak het op het moment dat hij iemand te verstaan gaf: „Jij moet je mond hou- Wat kwam er niet los aan wantrouwen, achterdocht, woede, frustratie.. De he mel zal je bewaren datje er tussen zat als gemeente-bestuurder. Als „het toneel" hier nu eens aanwezig was geweest. Blijk had gegeven van belangstelling voor de ze mensen en hun problenan. Sterker nog: partij had gekozen voor deze men sen tegen de overheid. Kortom: zich so lidair had getoond. Noem dit niet geen taak voor „het toneel", want juist hier ligt de taak van het toneel. Het introvert bezig zijn met „de toneelspeelkunst", zoals dat nu plaats vindt in de schouw burgen is griezelige decadentie, oninte ressant en steriel. De straat op, het is het enige alternatief om „de straat" in de schouwburg te krijgen, waar zich dan iets afspeelt dat met die straat te maken heft Bevrijding De Delftse Komedie heeft het eerste Rotterdams Stutofes geopend met een zeer zinnige produktie: „XYZ bevrij ding 70", een satire op de nationale op- geilerij die ons op 5 mei weer te wachten staat. Een fraaie afrekening met de hui chelarij, die ons moet doen geloven dat in '45 de oorlog afliep. Ondertussen groeide een generatie op voor wie in '45 de oorlog eigenlijk begon, al speelt die oorlog zich dan niet binnen onze lands grenzen af. „XYZ bevrijding 70" sluit af met een geweldige vreet- en vrijpartij en een mas saal gezongen „Ik heb u lief, vrij Neder land", terwijl nog even daarvoor film beelden van oorlogen in tropische land schappen zijn geprojecteerd. Goed studententoneel, gebruikmakend van taal en vormen van deze tijd. Het Living Theatre heeft de Delftse Kome die ten voorbeeld gestaan; een uitste kend voorbeeld. Jan Hein de Groot. Havenloods wordt havenmeester Als waarnemend havenmeester van de gemeente Schiedam treedt op de heer R. Gerding, die de 65-jarige leeftijd had bereikt, maar bereid was nog enige tijd in dienst te bljjven. B. enW. willen hem met ingang van 1 mei eervol ontslag ver lenen en adviseren met ingang van die datum, de heer Th. Sabel, havenloods, te benoemen tot havenmeester. Hij zal ook de normale loodsdiensten blijven verrichten. GEREFORMEERDE KERK: Oosterkerk, 10 uur ds. J. C. v. Veen, 5 uur ds. C. van Zuylen, Kethel „De Ark", 9 en 10.30 uur ds K. Ubels, 5 uur ds. J. C. van Veen, Magnalia Dei kerk, 10 uur ds. C. v. Zuylen, 5 uur ds. K. Ubels, „De Goede Haven", 10 uur ds. K. H. Schu- 4.30 uur ds. K. H. Schuring, Juliana- 4.30 uur ds. J. N. Nammens- og, 4.30 u :rk, 10 uur EVANG. LUTH. GEMEENTE. Oranjestraat. lOuurds. J.Mostert. OUD KATHOLIEKEPAROCHIE. Dam. 10.30 uur. H. Mis. pastoor drs F. Smit. HERSTELD APOSTOLISCHE GEMEENTE. Stadhouderslaan. 9.30enl6uur. dienst. LEGERS DES HEILS. Lange Haven. Samen komst 10 en 19.30 uur. leiding kapitein en mevr. H J. Rentink. BAPTISTEN GEMEENTE, gebouw Irene 19.30 uur. dienst. CHR.GEREF. KERK. Warande 9.30uur. dienst. GEREF. KERK (VRIJGEMAAKT). Westvest 20. 9.30 en 16.30 uur ds. J. W. Verhey. HERV. (GEREF.) EVANGELISATIE, ge bouw Irene 10 uur. ds. C. v.d. Bergh, 17 uur Grote Kerk ds. P. Vermaat. HERVORMDE KERK: Grote Kerk, 10 urn ds. J. G.Jansen, 17uurds. P. Vermaat, 19 uur ds. A. Ie Coq, Bethelkerk, 10 uur eerw. heer Van Zetten, Opstandingskerk, 10 uur ds. D. J. Spaling, 19 uur ds. D. J. Spaling, Vredeskerk, 10 uur ds. H. J. Groenewegen, KETHEL, Dorpskerk, 10 uur ds. H. Gerbrandy, De Rank, 19 uur, ds. H. J. Groenewegen, St. Martinuskerk, 9.30 uur ds. E. Verwaal. AUTOMOBIELVERZEKERING ZEER VOORDELIGE TARIEVEN HOGE NO CLAIM KORTING VELE MOGELIJKHEDEN b.v.: GEEN EXTRA EIGEN RISICO ONDER 23 JAAR SNELLE EN COULANTE SCHADEREGELING H.M. SCHOP ASSURANTIËN 5) Pol. café 20 uur Bijeenkomst; Wijkc. Nieuw land 20 uur Bestuursverg. A.B.O.P.; Wijkc. Nieuwland 20 uur Jehova's Getuigen; Irene 20 uur Dia-avond N.I.V.O.N. over Joegoslla- vië door de heer J. Dominicus uit Alkmaar; Arcade 19.30 uur Klaverjasver. Ons Genoe gen; Arcade 19.30 uur Ruilbeurs; Arcade 20 uur Verg. N.V.V. Centraal Bestuur; Chr. Soc. Bel. 20 uur Oef. B.B.; Chr. Soc. Bel. 20 uur Rhetorica: spreken in het openbaar; Chr. Soc. Bel. 20 uur Wilton Feijenoord koor rep. Wijkc. Nieuwland 20 uur Hengelsportver. Schiedam en Omstreken; Wijkc. Nieuwland 20 uur Ledenverg. P.v.d.A.; Wijkc. Nieuwland 17 uur Social-inn; Chr. Soc. Bel. 20 uur KI; verjasavond Hoek; Chr. Soc. Bel. 20 ut V.N.F.C.; Chr. Soc. Bel. 20 uur Maasbond; Raadhuis, Schied.weg 200, 20 uur Ned. Pad vinders: verg. stichtingsbest.; Wijkc. Nieuw land 20uurjaarverg. VARA;Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaverjasclub Klaver 4. 21 maart Sportfondsenbad 18.5 0 uur Polowedstrijden Arcade 20 uur Martin Green. 22 maart Marijke 14 uur Filmmiddag voor de jeugd; Wijkc. Nieuwland 14.30 en 16.30uur Bijeen- 23 maart Wijkc. Nieuwland 20 uur Kaartclub wijkver. Nieuwland; Geref. Jeugdhuis 20 uur Weten schappelijke kring; Chr. Soc. Bel. 20 uur Exa men Ê.H.B.O.; Arcade 20 uur Bridge Schie dam '59; Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaverjasclub O.S.V.; Chr. Soc. Bel. 20 uur Oef. B.B.; Chr. Soc. Bel. 19 uur Catechesatie; Chr. Soc. Bel. 20uurC.B.B. Belastingaangifte. 24 maart Aula Rijks h.b.s. 20uurSchiedamse filmkring: Drs. G. Schuurman: Denederland- se korte folm, lezing Aula Rijks h.b.s. 20 uur Schiedamse Film- kring: Drs. G. Schuurman: De Nederlandse korte film, lezing met vertoning van een aan tal filmpjes; Wijkc. Nieuwland 20 uur Jeho- Wijkc. Nieuwland 20 uur N.I.V.O.N.; Wijkc. Nieuwland 10 uur Vrouwengroep P.v.d.A.; Wijkc. Nieuwland 20 uur Ledenverg. A.B.O.P.; Chr. Soc. Bel. 20 uur Bijeenkomst A.R.; Chr. Soc. Bel. 20 uur Mannenver. Cal- vijn; Chr. Soc. Belangen 14 uur Bejaarden koor Senectute; Arcade 19.30 uur Bijeen komst Studievrienden; 't Raadhuis, Schied.weg 200 20 uur Ned. Padvinders: Alg. Schied. Leiders bij groep 4. Chr. Soc. Bel. 10 uur Huisvrouwengymnas- tiek; Chr. Soc. Bel. 13 uur Bridge Schiedam; Chr. Soc. Bel. 18.30 uur Toonkunstkinder koor; Chr. Soc. Bel. 20 uur Toonkunstkoor. TENTOONSTELLINGEN: Stedelijk Museum 7 maart tot 6 april Rob Figee, speelobjekten; 20 maart tot 20 april Kunstenaarsver. S'45, groepstentoonstelling Alg. Fotoclub Schiedam,groepsexpositie. nu... beduidend goedkoper U vindt ze op onze parterre de originele skai dur reistassen, supergrote tassen voor vakan tie, weekendjes uit, logeerpar tijen, boodschappen doen noemt U maar op. Met extra brede bodem met 5 beschermdoppen, verstevigde hengsels en riem, grote trek- sluiting met slot, kortom een geweldige reistas, voor nog géén tientje. bodemlengte 45 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze parterre deze grote skai dur reistassen, duurzame tassen, in zwart, opening tuincentrum Als eerste aanbieding van ons heropende tuincentrum deze veredelde rozenstruiken, groot- bloemige rozen, van 1e kwali teit, om ook in Uw tuin de hele zomer van een rozenfestijn te genieten. Flinke struiken, vanaf 3 tak, reeds gesnoeid voor 't voorjaar, magnifieke kleuren, grootbloe- mige rozen, per stuk voor nog géén gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum op de 2e etage, deze eerste klas grootbloemige struikro zen, in rood, rose. Hoe vrij bent u in weekends en vakantie? 't is bijna lente. Vrije weekends en vakantie staan weer voor de deur. Dagen waarop u er goed uit wilt zien. Dankzij zo'n gemakkelijke haarpruik kan dat ook. In slechts enkele minuten. Vrije dagen worden zorgeloze dagen, zonder rollen zetten enz. 's Avonds na zee, zon en water zet u gewoon uw pruikje op. Uw gezonde kleur zal.er extra goed door uitkomen. Pieker niet lan- ger. Kom eens vrijblijvend langs. Mon-ö-Top f. 69,75 De haarpruik die géén i onderhoud vraagt Zoals u hiernaast afgebeeld ziet, kan ook de wat rijpere leeftijd er heel wat charmanter n bij haar uiterlijk passende haarpruik. U vindt I Mon Rêve een royale kollektie in. Men-Ö-Top pruiken f 69,75-f 125.00 Pruiken 100 procent echt haar f 90,00-f 350,00 Haarstuk schouderlengte f 85.00 Ver over de schouders f 150,00 Vrijdagavond geopend van 7 tot 9 uur. 's maandags gesloten. Reeds een pruik? wij wassen en watergolven. Haarpruik f 150,00 Eenvoudig te bevestigen. haarboutique mon rêve 2e Middellandstraat 18 Bij Heemraadssingel Telefoon 25.63.89. Gevonden en verloren rage Schiedam, dagelijks van 09.00 - 17.001 behalve op zaterdagen zondag: wieldop; bromfietsplaatje met verz. bewijs; bromfietsplaatje; lederen jongenspetje; ring 5 sleutels;autosleuteltje in etui; 4 sleutels tui; ring met 3 sleutels en rol lint (Post Kethel); 4-kleurenballpoint; bruine dames handschoen (R); blauwe want; varkenslede ren herenhandschoen (L); kinderwantje (rood-wit-blauw); bruine aktentas; zwarte portefeuille met inhoud; kinderwagen; kente kenplaat; groen-gele shawl. handschoenen rotterdam: karei doormanstraat 294 den haag: venestraat 3 Op Kamp Houtrust, de 9e Nationale Kampeer- en Recreatietentoonstelling die van 3 tot en met 8 april in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden, zal een interessante stand te zien zijn van de Nederlandse Spitsbergen Expeditie, die van augustus 1968 tot eind september 1969 op Spitsbergen vertoefde. Deze expeditie werd op eigen initiatief door een drietal Nederlandse biologie-stu- denten en een bosbouwkundig prakti- kant op touw gezet. Zij stond onder aus- peeiëfl van het Rijksinstituut voor het Natuurbeheer en het World Wild Life Fund, maar de benodigde fondsen wer den zelf geworven. Doel van de expedi tie was onder meer het bestuderen van de leef- en trekgewoonten van ijsberen en het verrichten van tellingen, o.a. naar aanleiding van een in vele landen be staand vermoeden, dat deze diersoort met uitsterven wordt bedreigd. Dit ge vaar is ontstaan door een aantal facto ren, waarvan een zeer hoog afschot door pels-en souveniijagers een van de voor naamste is (totaaj afschot 1200 dieren per jaar). De stand van de Nederlandse Spitsber gen Expeditie zal erop gericht zijn in lichtingen te geven over het werk dat op Spitsbergen is verricht, en fondsen te verzamelen voor een nieuwe expeditie. In de stand zullen uitrustingsstukken als tenten, boten, radio-apparatuur en kle ding te zien zijn, terwijl bovendien beenderen en schedels van verscheidene in de poolstreken levende diersoorten zullen worden eetoond. Herdenkingsdienst in Grote Kerk De Afd. Schiedam van de Ned. Ver. van ex-politieke gevangen houdt donderdag 19 maart in de Amstelbron een algeme ne vergadering. Als bestuursleden zijn aftredend en herkiesbaar de heren E. v.d. Pas, A. C. Pons en K. van Raay. Er zal maandag 4 mei in de Grote Kerk een herdenkingsbijeenkomst worden gehouden, waarin burgemeester H. Roelfsema als spreker zal optreden. De koren van Wilton Feijenoord en Excel sior zullen de herdenkingscantate van Giphart uitvoeren. In september zal het 25-jarig bestaan van de afdeling worden gevierd. Tegen een lage vergoeding wordt weke lijks bij gemiddeld ongeveer honderd particuliere adressen, over de gehele stad verspreid, grof vuil en ander afval opgehaald. Globaal belopen de kosten van deze diensten f 40.000,- a f 45.000,— per jaar, terwijl de baten tus sen de f 15.000,— enf 20.000,- liggen. Vanuit uw raad is meerdere malen aan gedrongen op uitbreiding van deze dien sten, hetgeen zou kunnen plaatsvinden door het instellen van een gratis-grof- vuil-ophaaldienst éénmaal per maand en door het scheppen van de mogelijkheid tot gratis storten van grof huisvuil bij het vuiloverlaadstation van de N.V. „V.A.M." aan de Parallelweg op de za terdagochtenden van 9.00 tot 12.00 uur. De „V.A.M." is bereid gevonden tot het verlenen van de nodige mede werking. De diensten-uitbreidingen zijn niet be doeld voor de afvoer van bedrijfsvuil maar uitsluitend van grof huisvuil en wat daartoe kan worden gerekend. 'J! massief-eiken H Eetkamer- 5 ameublement (onverwoestbaar) best i uit4 stoelen, bekleding naar keuze, solide tafel. brengen wij v a 075.. i GROTE VISSERIJSTR. 80-101 5 TEL. 23.12 92 - HOOGSTRAAT 85-87 R'DAM TEL. 12 79 34 WUMAMLUlLtlMUjtJA Een en ander zal tot gevolg hebben, dat van de te betalen diensten minder ge bruik wordt gemaakt, hetgeen een ge deeltelijke derving van bovengenoemde baten betekent. De personeels- en mate- rieelkosten zullen uiteraard enigszins oplopen. De vergroting van het verschil tussen de kosten en baten van de grof- vuil-ophaaldienst is moeilijk te ramen maar kan op f 15.000,- per jaar worden geschat. De kosten van het „gratis" stor ten op zaterdag bestaan uit f3.500,- voor toezicht en f 1.500,- voor bewa kingsdiensten in verband met verhoogd brandgevaar. Van dienstenuitbreidingen kan het to taal der kosten daarom worden gesteld op f 20.000,- per jaar. Naar verwach ting zullen de besparingen, die worden verkregen op het schoonhouden van grachten en verschillende plekken in de stad, die nu voor vuilopslag gebruikt worden, ongeveer opwegen tegen de las- tenvermeerdering, hoewel dit niet meteen in de begroting tot uitdrukking kan worden gebracht. Om tot de service-verlening te kunnen overgaan is het nodig, dat de Verorde ning Reinigings- en Ontsmettingsrech ten wordt aangepast. De landelijke aktiegroep „gemengd hu- welijk" heeft een telegram doen uitgaan naar het moderamen der generale syno de van de Gereformeerde Kerken in Ne derland in Lunteren, waarin protest wordt aangetekend tegen het onlangs door deze synode genomen besluit geen toestemming te geven tot het houden van gemeenschappelijke kerkdiensten met de rooms-katholieke kerk. De ak tiegroep, voortgekomen uit de kontakt- weekends voor kerkelijk gemengd ge huwden en verloofden op het vormings centrum Den Alderdinck te Laag-Zut- fen (bjj Zwolle), stelt in haar telegram, dat ruimte gegeven moet worden aan plaatselijke initiatieven „omdat deze van levensbelang voor de kerk zijn". De meningen over de aantallen nu nog. levende ijsberen zijn internationaal ge zien nogal verdeeld. De Russen schatten het totale aantal op 8000, de Canadezen op 12.000 en de Amerikanen op 17.000. Zeker is in elk geval dat wan neer hun aantal mocht dalen tot bene den de 12.000, en geen ingrijpende be schermende maatregelen worden ge troffen, uitsterven nog slechts een kwes tie van tijd zal zijn. Het werk van de Nederlandse Spitsbergen Expeditie kan nu ook al worden gesteund, en wel door storting van bijdragen op bankrekening 5233507 ten name van penningmeester Stichting Spitsbergen Expeditie, Alge- mene Bank Nederland. Arnhem. e! dat is kilometers meer fietsplezier. Gazelle dat is ge- dubbel genieten omdat lekker vlot vandoor gaat. een juweel fiets voor jong Wie op kwaliteit staat,gaat op Gazelle zitten! Tijdens de paas-vakantie, zullen door de centrale schoolsport commissie Schie dam, twee toernooien worden georgani seerd, nl. schoolvoetbal en schoolhand- bal. Het eerste vindt plaats op 31 maart, 1 en 2 april en het tweede op donderdag 2 april voor meisjes van de lagere scholen en vrijdag 3 april voor alle andere leer lingen. Louis XV-fauteuil. Handgesneden romp; Bekleed met prachtige gobelin. 249,—

De Havenloods | 1970 | | pagina 7