Schiedam weer een week in de ban van Inhabe Jan en Jeanette Boumeester vragen uw aandacht Arend komt met nieuwe snufjes Voor de hobbyist is stand van Zeeman een eldorado Wie staan er op de Inhabe? 1.98 Televisiepaleis komt met speciale aanbiedingen VERWAYEN, drie generaties woningstoffeerders Meer branche-spreiding dan voorheen CASH CARRY DE SCHUUR - DE HAVENLOODS - DONDERDAG 9 APRIL 1970 Schiedam's sporthaldirecteur Cor Bolmers is in het normale leven al een bezige bij. Steeds is hij bezig „zijn" sporthal te verbeteren of aan het organiseren. De weken die vooraf gaan aan de Inhabe 1970 is het bijzonder druk. Hij verzet bergen werk, is van de vroege ochtend tot de late avond bezig en vergt van zijn medewerkers dikwijls het onmogelijke. Toch speelt hij het klaar dat onmogelijke te verwezenlijken. Hoe, dat is het geheim van doordouwer Bolmers. De Inhabe 1970 zal de tweede Inhabe worden die Cor Bolmers organiseert. Toen de heer Barkmeijer er verleden jaar geen brood meer in zag, nam Cor Bolmers de organisatie zelf in handen. Tenslotte zou het niet doorgaan van de consumentenbeurs een verliespost voor de stichting Sporthal Margriet beteke nen. Bolmers pakte de zaken goed aan, want nog nooit te voren was de Inhabe zo'n succes geweest als toen. Bij het sluiten van de Inhabe werd gezegd: „Tot het volgend jaar". De heer Bolmers heeft dan ook weinig moeite gehad om de standruimten kwijt te raken, een bijgebouwd pavil joen moest er voor zorgen dat de totale vloeroppervlakte werd vergroot. Bij de opening van het nieuwe gedeelte van het clubhuis van de voetbalvereniging Schiedam, door de burgemeester verricht, sprak Schiedam's eerste burger de verwachting uit, dat het „doe het zelf' steeds meer in zwang zal komen. Zo is het ook. Steeds meer huisvaders gaad diverse werkzaamheden zelf doen. In de eerste plaats omdat het laten doen ontzettend veel geld kost en in de tweede plaats omdat er vaak veel te lang op een vakman gewacht moet worden. In heel wat huisgezinnen wordt er dan van zijn lampen mee kan regelen. Het ook veel geld geïnvesteerd in hobbyge- vermogen is vijf watt. reedschap en vaderdag, verjaardagen en St. Nicolaas zijn tegenwoordig de ge ijkte dagen om vader hobbygereed- Wist u dat u met een boormachine de heg kan knippen. Het klinkt wat vreemd, maar met een hulpstuk op knutselaar terecht kan voor gereed- doet u dan met veel plezier en- mannelijke wederhelft bij de stand weg tiental jaren geleden nog een hele luxe te krijgen. Er zal een scala op het ee" handgrasmaaimachine te bezitten, gebied van electrisch gereedschap te de laatste jaren is de vraag naar motor- bewonderen zijn en het zullen vooral maaiers en elektrische maaiers sterk de nieuwste snufjes op dat gebied zijn toegenomen. Zeeman zal u op de jj_ -i- l J- - Inhabe een electrische maaier kunnen laten zien, die maar 129 gulden kost. Deze maaier is zeer gemakkelijk te hanteren en veel lichter dan een hand- Het zijn niet alleen de boormachines (twee toeren, meer toeren en variabele snelheid), maar ook komplete schuur- machines, zaag, klopboor en slijpma chines die de aandacht vragen. Een echte knutselaar of hobbyist heeft bij zijn boortol tal van hulpstukken waar vloeroppervlakte. Dit is precies de helft van de totale oppervlakte, maar het publiek moet toch kunnen lopen en zich ook kunnen vermaken. Daar zijn de andere 2000 m2 voor. Spreiding De heer Bolmers vertelde ons, dat hij bij de verkoop van de stands bewust heeft gewerkt naar een branche-sprei- ding en dat is goed gelukt. De animo van de ondernemers is dus groot, getuige de noodzakelijke uit breiding van de vloeroppervlakte, maar de heer Bolmers dacht dat juist door die branch-spreiding de Inhabe voor de consument aantrekkelijker zou zijn. De beurs zal vrijwel alle aspecten van het dagelijks leven omvatten en in een bonte verzameling nieuwe artkelen to nen. Er zullen natuurlijk tal van de monstraties zijn en evenals verleden jaar zal er weer een aantal stands zijn die geheel op proeven en keuren zijn ingericht. Er zal nog veel meer te zien en te genieten zijn, want iedere dag, 's middags zowel als 's avonds zijn er modeshows. TV-circuit Een nieuwtje op de Inhabe '70 is een gesloten T.V.-circuit met 15 ontvan gers. In de studio, die plaats biedt aan 200 bezoekers zal van alles worden gedaan. „Het draaiboek heb ik nog niet klaar", zei ons de heer Bolmers zaterdagmiddag, de juiste tijden van verschillende evenementen kan ik nog niet zeggen. In die studio zal o.a. entertainer Theo Moens en het trio Willy de Vries optreden, maar dat zal ook gebeuren op het podium in de grote hal. Er zullen door Schiedamse journalisten interviews met bekende figuren gehouden worden. Zaterdag om 11 uur zal Burgemeester Roelfsema de Inhabe officieel openen. Om 1 uur kan het publiek zich dan meester maken van de grote hal. De beurs is elke dag open van 1-5 uur en van 7-11 uur. Zondags van 1 - 6 uur. De 2000 m2 vloeroppervlakte zul len door de verschillende stand houders als volgt worden bezet: De Antiekzolder brengt meubelen voor ieders smaak. Fa. Arend zal de nieuwste snufjes op het gebied van foto-apparatuur en film laten zien. Fa. Boot zal de dames onder u laten watertanden van het pro gramma keukens. Fa. Bot uit Vlaardingen komt met meubels. Fa. Bouwmeester, meubels en bin nenhuisarchitectuur, voor een ie der betaalbaar. Centrale Marmerhandel, een keur van marmeren tafels, bloembakken en alles wat maar van marmer gemaakt kan worden. Co-op, woningtextiel en witgoed. Domus N.V., moderne meubelen. Dries Spaansepolder, auto Spuiten, uitdeuken. Dijkshoorn, opticien en gehoor apparaten toont op dat gebied de nieuwste snufjes en demonstreert daar ook mee. Elsevier, naslagwerken voor de leergierige en studerende. Frewo, rotanmeubelen. Fa. Hoogendijk, piano's en electro- nische orgels. Fa. Hollander, sierpleisterwerk. Hosman, fijne delicatessen. Hippety, hippe dameskleding. Janse, herenkleding naar ieders smaak en portemonnee. Keukentechniek, ook in deze stand kunt u de moderne keukenbouw bewonderen. Kapsalon Femmy is voor de dames zeer belangrijk. Haarstukjes te kust en te keur. Kunstvoorwerpen India, de naam zegt het al. Martens komt met een prachtige collectie tapijten. Meyborg toont U naast centrale verwarming ook wasautomaten, koelkasten, maar ook radio en T.V. Modehuis Rembrandt, damesmode voor elke gelegenheid. Van der Moezel toont alles wat er op sanitair gebied te koop is. Van der Most vraagt de aandacht voor de weer steeds meer in zwang komende rijwielen. Mylene Cosmetics demonstreert alles wat de vrouw nodig heeft om mooi te zijn en te blijyen. NAPB is een stand van de Neder landse Aannemers en Patroons Bond. Nooitgedacht komt met een aantal Stefan bagagewagens om achter de auto te koppelen voor vakantie en beroep. Palmafina toont en demonstreert bak- en braadvetten. Fa. Perquin is er voor a.s. moeders. Er is alles voor de baby te koop. Post laat zien wat voor apparaten in de keuken het de huisvrouw makkelijk kunnen maken. Fa. Ritman toont en showt alles op sportgebied. De stand van het Rotterdams Nieuwsblad geeft u een kijkje ach ter de schermen van een krant. Salari heeft een programma te veel om op te noemen. Het is alles wat er maar in een warenhuis te koop is. Singer N.V. komt met het volledig verkooppakket, dus niet alleen met naaimachines maar ook koelkas ten, wascombinaties, e.d. Tamiz laat u kennis maken met Perzische tapijten en Oosterse snuisterijen. Televisiepaleis brengt het hele elec trische programma en demon streert in een aparte kabine kleu ren T.V. Terrazzo Modern komt met keu kens in alle maten en kleuren. Verwaijen brengt alles op het ge bied van woninginrichting. Van Woerkom laat de gezellige warmte van gashaarden voelen en toont ook het witgoed programma, o.a. wasmachines, koelkasten, e.d. World Occasion Centre, is de stand waar de man terecht kan om een goede auto, al is hij dan niet nieuw, te kopen. Zeeman is het eldorado voor de hobbyist. Van Zegveld toont en showt hippe dames- en herenkleding. Naast al die commerciële stands zijn er ook ideële stands, die aan dacht vragen voor het werk dat zij willen uitdragen. Dat zijn: Het Rode Kruis, Natuurhistorie, KNHV, Kinderbescherming en Hu- manitas. Daarnaasr brengt de firma Zeeman op de beurs een keur van artikelen die de tuin verfraaien, o.a. geplastificeerde pergola's en siergaas en een heuse door zijn machine een „duivelskun- fontein. Naast de verschillende demon- stenaar worrit Zppman hrpnof r»r» Ho ctroHac i stenaar" wordt. Zeeman brengt op de beurs een toerenregelaar voor elke boormachine, zodat elk gewenst toe rental kan draaien. Dit apparaat, dat maar 39 gulden kost is ook geschikt voor de foto-amateur die er de sterkte straties, o.a. met lasapparaten voor de hobbyist, liggen in de stand van firma Zeeman prachtige kleurenforders op u te wachten. Natuurlijk heeft ook Zee man op de beurs verschillende speciale koopjes, die een gang naar de stand van de firma Zeeman waard zijn. and HELE DIEPVRIESKIP Nergens goedkoper in Nederland. Verder alle artikelen voor belachelijk lage prijzen. 'S GRAVENWEG 655, ROTTERDAM. Precies een jaar geleden mochten wij ter gelegenheid van de Inhabe schrij ven, dat de naam Radio Henny zou verdwijnen uit Schiedam. Het werd Televisiepaleis, mede omdat de eige naar van Radio Henny beslag had weten te leggen op een groot winkel pand en uit ging breiden. De aankondi ging van dit alles was niet zo moeilijk, maar de verwezenlijking had heel wat voeten in aarde. In het pand op de Grote Markt zat toen nog het koffie huis Boemerang en er moest heel wat gedaan worden eer het Televisiepaleis de poorten kon openen. Het pand moest grondig worden ver bouwd. Muren moesten gesloopt en de voorpui vernieuwd, kortom er bleef van het pand niet veel meer staan dan alleen de zijmuren. In nog geen drie maanden werden de plannen van Henny verwezenlijkt. Eindelijk hadden Henny en zijn mannen de ruimte waarnaar zij jaren hadden uitgekeken. De opening van de nieuwe zaak was niet zomaar een opening, want de Rijnmond zorgde voor de muzikale opluistering van het geheel. Dit gebeur de allemaal een jaar geleden en het was een mijlpaal in het leven van Henny van Deursen. Over de Inhabe zegt de heer Van Deursen: „Het is voor Schie- kwijt, dat het Televisiepaleis ter gele genheid van de Inhabe speciale stunt aanbiedingen heeft. De bezoekers van de beurs kunnen in de stand van Televisiepaleis terecht om voor spot prijzen stofzuigers, mixers, koffiezet apparaten, transistor radio's, portable T.V. apparaten te kopen. Op de valreep van ons bezoek aan het Televisiepaleis vertelde de heer Van Deursen ons nog, dat de 20.000ste bezoeker van de Inhabe, „die komt beslist", van hem een Rutonwasauto- maat, aangesloten en al krijgt aangebo- Evenals verleden jaar zal de stand van Jan en Jeanette Bouwmeester, binnenhuis architecten, weer de aandacht trekken van tal van jonge trouwlustige paartjes. Maar niet alleen van hen, maar ook van ouderen die willen gaan vernieuwen, of zo maar iets leuks in huis willen hebben. Jan en Jeanette Bouwmeester, met een hyper-moderne zaak midden in oud Schiedam, aan de Dam 18-20, zijn een begrip geworden in Schiedam. Met dit jonge hard werkende echtpaar hadden wij een gesprek over leefbaar wonen. Gezegd mag worden dat hun collectie meubelen en snuisterijen, een aparte sfeer verspreiden en - zeer belangrijk - nog betaalbaar zijn ook. „Het is opvallend, dat na de verbou wing van ons pand Dam 18, de belang stelling voor onze artikelen en ons werk zeer toegenomen is", zo vertelde ons Jan Bouwmeester. „Er wordt steeds meer aandacht besteed aan kwa liteit en vormgeving en dit houdt zeker verband met het feit dat er steeds meer voorlichting wordt gegeven over bin nenhuisarchitectuur in de dagbladen en tijdschriften". De heer Bouwmeester leidde ons rond in het pand op de Dam, dat 150 jaar oud is. Tot onze verbazing beschikt het echtpaar over een ruimte, die men aan de buitenzijde niet zou vermoe den. Er is namelijk een speciale boetiek met exlusieve kunstnijverheidsartikelen, drie ruimten waar de sfeervolle meube len goed tot hun recht komen en een advies centrum waar Jan en Jeanette Bouwmeester hun klanten en bezoe kers goede voorlichting kunnen geven. Er is alles te zien op het gebied van vloerbedekking, gordijnen, verlichting, decoratiemiddelen, enz. Een zeer origi nele kelder, zij noemen het de „Under ground", bevat veel sieraden, oude telefoons, glaswerk, enz. „Wij willen in ons bedrijf laten zien", aldus Jan Bouwmeester, „dat er ook met eenvoudige en betaalbare midde len een fraai resultaat behaald kan worden. Het is in de drie jaar, dat wij aviuvu. W11 £C in Schiedam zaker doen, gebleken dat gen, aanvoeren waar de cliënt' heen wil architecten" is voor de meeste mensen inherent aan veel geld betalen. Niets is minder waar. Wij doen dat geheel gratis en zonder enige verplichting. Door het totale beeld dat wij op papier scheppen wordt de cliënt als het ware al in zijn eigen omgeving gezet, waar door miskopen, verkeerde maten en verhoudingen niet meer mogelijk zijn. Er wordt door ons ook een totale begroting gemaakt. Door soms een eenvoudig verlaagd plafond aan te brengen, een werkblad, een afscheiding, een doorlopende vloer, een verhoging, een haardpartij, al naar de behoefte van het gezin, is er in welk huis of ruimte dan ook, een persoonlijke sfeer te bereiken. Wij zijn er om de mensen met problemen op woongebied een duwtje in de goede richting te geven. Uit de praktijk is gebleken dat er zeer leuke resultaten uit de bus zijn gekomen. Het verhaal dat als iemand zijn huis of zaak door een binnenhuisarchitect laat inrichten, het een onpersoonlijk interieur wordt, berust dan ook niet op een gefundeer de mening. Door de studie die wij hebben gevolgd en door de praktijkervaring en uiter aard een zekere feeling en kleurgevoel, kunnen wij als het ware in het huis van onze cliënt kruipen en aan hun wensen tegemoet komen. Ons beroep wil zeg- i owi> uumwviwi waai uc isiiciii neen de chenten het zeer op prijs stellen als en dan gezamenlijk tot één geheel zien wij een volledig plan maken en dit op «- - tekening zetten. Hierdoor krijgen zij al een bepaald idee hoe hun woning gaat worden. Natuurlijk is dan in het ge maakte plan rekening gehouden met al hun wensen en behoeften". te komen, rekening houdende met het te besteden budget. Het is volgens mij mogelijk een leuk interieur te verwe zenlijken zowel met een budget van 4.000 gulden als van 15.000 gulden". Het echtpaar Bouwmeester houdt zich Op onze vraag of dit alles dan niet niet ,alleen bezig met het inrichten van bar van Joop Jansen aan de Rotter- In hun zeer originele stand op de damsedijk en het verbouwde privékan- Inhabe kunt U kennis maken met hun toor van het Rotterdamse Zandstraal- originele ideeën, fraaie meubelen en bedrijf aan de Heyplaat zijn er o.a. kunstnijverheidsartikelen, die smaak- voorbeelden van. vol zijn geëxposeerd. ontstellend duur zou worden kregen woningen. Ook winkels en kantoren verrassend antwoord. „Velen horen hij hun normale bezigheden. Het S.dntaanbieding Bagagewagens va. Bungalowtenten (2 slaapcab.) v.a. Nooit vertoond! Nu samen f. 398 - f. 228 - f. 598.- :wagens, trekkers- Enorme keus l en bungalowter Tourcaravansao m0d. v.a. 2795 - Stacaravans \e mod. ,.a. 5850 - V OORDE LIGSTE SPECIAALZAAK GEBR.vanESVELDN.V. Pascalweg 113-115 - R'dam - Lomb. 195540 - 197052 - 325841 dag. Tel. 195! dam en het Schiedamse zakenleven zonder meer een groots evenement, waar wij al weken naar uitzien. Onze stand wordt twee maal zo groot als voorheen. Omdat we meer ruimte heb ben kunnen we nu een kabine bouwen om kleuren T.V. te demonstreren. Zonder een afgescheiden ruimte is dat namelijk haast niet mogelijk vanwege het vele kunstlicht dat nu eenmaal noodzakelijk is op een beurs. Er zullen in die kabine een keur van kleuren T.V.'s van verschillende merken wor den gedemonstreerd. Uit de nieuwste modellen van o.a. Aristona Loewe Opta en Gen Elecl^ic zullen de adspi- rant-kopers een kejis kunnen maken. Daarnaast komen er natuurlijk de nor male zwart-wit apparaten en niet te vergeten de stereo radio-grammofoon meubels". Het Televisiepaleis is niet alleen gespecialiseerd op radio en T.V., maar heeft ook een groot z.g. „wit goed" programma. Het merk Ruton wordt door het Tele visiepaleis vertegenwoordigd met de nieuwste wasautomaten en de volledi ge collectie koel- en vrieskasten. Hen ny van Deursen is enthousiast over de Inhabe. „Dit wordt een beurs die velen zich kunnen blijven- herinneren. Ja, groter en grootser dan vorige jaren. Die Cor Bolmers flikt het hem toch maar". Henny van Deursen wilde nog wel even Een zeer bijzondere stand op de Inhabe zal die van Arend zijn. Deze firma toont de nieuwste snufjes op het gebied van foto, optiek en geluid. Vooral op het gebied van audio visuele hulpmiddelen komt Arend met tal van nieuwtjes. De heer Th. Hartog van Arend vertelde ons dat hij juist terug is van een zakenreis naar Japan en daar vandaan heel wat heeft meegebracht. Hij hoopte dat alles nog op tijd binnen zal zijn voor de Inhabe opent. Als dat zo is, zal er in de stand van Arend o.a. worden gedemonstreerd met de allernieuwste Akai Videorecor der, (portable) op normale magneton- band De heer Hartog verwacht, dat binnen afzienbare tijd de magneetband de fotografische emulsie zal gaan ver vangen. „Dat is ook de reden, dat wij ons moeten aanpassen in onze verkoop en dat zodoende de afdeling audio een ten tape-recorders, tuners, versterkers, cassetterecorders volgens het compect- systeem en het Amerikaanse 8 track- systeem. Een apart geelte van de stand zal ingericht zijn voor Russische foto- en filmapperatuur. Daarvan zal de Zenit 80 (imitatie Hasselblad) de mees te aandacht trekken door zijn kwalitei ten, maar vooral door zijn prijs. Met twee magazijnen en filters kost deze camera f. 1.295,-. Weet u, wat ook prettig is voor de koper? Alle modellen die wij op de beurs tonen zijn direct leverbaar. Naast dit alles verzorgen wij dagelijks een demonstratie met de nieuwste Polaroid camera's volgens het direct-klaar sys teem. Elke adspirant koper of nieuw- gierige is bij ons welkom, omdat wij juist de beurs willen gebruiken om iedereen rustig voldoende uitleg te geven. Wij zien onze taak daar ook als een voorlichtende". De heer Hartog verheelde niet dat Arend de verkoop niet zal vergeten en omdat te stimuleren geeft kopen op de beurs vijftien procent voordeel, zodat steeds grotere aandacht krijgt. Op de het voor de bezoekers een extra'stimu- beurs tonen wij dan ook diverse soori lans is de stand van Arend te bezoe ken. In de avonduren is het Arend team, de heren Hartog, Van der Waal en Van Halderen, in de stand aanwezig om de bezoekers te woord te staan. Op de Inhabe vinden zeker drie genera ties Schiedammers een bekende naam. Wie kent in Schiedam eigenlijk niet de zaak van Verwaijen op de Hoogstraat? Verwaijen is voor vele huismoeders een bekende klank en op de wanden van de Schiedamse huizen zit heel wat behang van Verwaijen geplakt. Groot vader Verwaijen is er al mee begonnen. Zijn zoon en nu ook de kleinzoon zijn er mee verder gegaan. Niet alleen met behang, maar de Verwaijens zijn ook woningstoffeerders en in de 500 m2 verkoopruimte aan de Hoogstraat is een fraaie beddenafdeling. De huidige eigenaar, de heer W. A. Verwaijen heeft een traditionele klan tenkring opgebouwd. Opvolgende ge neraties vonden de weg naar de wo ninginrichting Verwaijen, Hoogstraat 184 - 186. De heer Verwaijen is een zakenman die met zijn tijd meegaat en daarom zijn zaak steeds modern houdt. De ene verbouwing na de ande re volgde en ook dit jaar moet er weer een grote verbouwing gerealiseerd wor- dc Omdat Verwaijen een goed zaken man is, begreep hij ook de noodzaak van de Inhabe en daarom zal hij met tal van nieuwtjes in zijn stand de aandacht van het Schiedamse publiek weten te trekken. De heer Verwaijen is een rasechte Schiedammer en staat op de bres voor zijn stad, maar voor de Hoogstraat in het bijzonder. Hij is dan ook bestuur der van de winkeliersvereniging. Hij stelt: „We moeten het de Schiedam mer aantrekkelijk maken in zijn eigen stad te kopen, daarom voel ik wel wat voor het stedebouwkundige plan A, dat o.a. voorziet in voldoende parkeer ruimte, een omloop met veel restau rantjes en boutiekjes.

De Havenloods | 1970 | | pagina 17