7. 6.4 29.80 se tmm 119.8° „Ga maar golven op Maasvlakte' Vestiging Hoogovens kan worden tegengehouden Er komt schot in de LHNO-school Aktie Stae/duinse bos: SIMCA Bejaardencentrum in kom van Maasland Vragen over Ambulance vervoer 95 Werkgroep oudheid Maasland 48 Westlands Mannenkoor en Feike Asma treden samen op in de Grote Kerk DE HAVENLOODS - DONDERDAG 14 MEI 1970 28-110 De akties rond het bos Staelduin geven nog geen enkel teken van verflauwing te zien. Integendeel, steeds meer groe pen zetten zich op de een of andere wijze in om de Rijnmond Golfers te beletten de bomen in het bos te rooien en er holes in te boren. Ook het militaire gedeelte van het bos komt steeds vaker in de akties voor. De Hoekse kabouters hebben o.a. in het afgelopen weekeinde een bezetting ge organiseerd, door in de nachtelijke uren bezit van het afgebakende bos te nemen en er- in de openlucht de veldbedden te spreiden. De bezetting had een rustig verloop en was slechts bij wijze van proef en werd bij het krieken van de dag weer opgeheven. De regionale werkgroep Staelduin heeft inmiddels voor morgen (vrijdag) een uitnodiging voor een ontmoeting met de minister van ruimtelijke orde ning, ir. W. F. Schut. Bij deze gelegen heid zal een estafetteploeg de verza melde handtekeningen voor het be houd van het bos voor open recreatie naar Den Haag brengen en door een deputatie van de werkgroep aan de minister aanbieden. Naar het zich laat aanzien zullen ook de Rotterdamse kabouters zich bij de aktiegroepen aansluiten. Tevens zal de aktiegroep Leefbare Delta, na het vol tooien van de op touw zijnde aktie tegen milieuverontreiniging, zich gaan inzetten voor het behoud van het Staelduinse bos. Vooralsnog zijn defi nitieve stappen met betrekking tot het bos niet genomen. Het moet evenwel voor de industri ëlen, minder aanlokkelijk zijn om met de NV Rijnmond de plannen tot de koop van het bos door te zetten, gezien de weerstanden in zovele groe pen. Rustig entertainen met zakenrela ties lijkt steeds onwaarschijnlijker te „Geef de vrede een kans", ook in Vlaardingen Het programma „Geef de vrede een kans" waarvan wij enkele weken gele den schreven dat het een eenmalige opvoering zou beleven in het Rotter damse Piccolo-theater, wordt zaterdag 16 mei ook in Vlaardingen opgevoerd. „Geef de vrede een kans", een opzet van vier amateurtoneelspelers (Jana Beranova, Ank van Rutten, Astrid Scholten en Piet Romein) een beeld houwer John Moree en de fotografe Toscha de Jong, kan men gaan zien bij de Club Salut Les Diables in de Zomer straat. Aanvang 9 uur. Voorwaarde om het stuk volledig over te laten komen, is dat men zeer aandachtig kijkt. Zoals bekend zullen gedichten worden voor gelezen en de eenacter Guernica van Arrabal opgevoerd worden. Menigeen geniet van 't kampe ren, maar een soort heimwee naar Uw eigen bed thuis wie heeft dat niet? Van nu af aan is dat niet meer nodig, want U neemt zo'n luxe camping-kombinatie mee Een prachtig 3-poots stabiel bed met sterke spiraalvering, verstelbaar hoofdeinde met 2 patent scharnieren en 4-delige polyaether matras in leuke des sins en kleuren. Een komplete kombinatie voor de verwende kampeerder voor nog géén dertig gulden. j kompleet met polyaether «I matras i1 Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze camping-afdeling, 2e etage, deze bijzonder kom- fortabele kombinatie, een 3- poots bed met verstelbaar hoofdeinde en een 4-delige po lyaether matras overtrokken met cretonne in diverse kleuren, 60 x 180 cm tezamen Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Gtén tel. of schrift, best MAASDIJK - In de loop van deze week wordt te Maasdijk de jaarlijkse collecte gehouden voor het uitgaansdagje van de bejaarden. De bedoeling is in de eerste week van juli dit terugkerend festijn voor de boven-65-ers te maken. Het doel van de reis is nog niet bekend, want dat hangt voor een groot deel af van de opbrengst van de collecte. worden, aangenomen dat men'voor dit doel een uitgesproken rustige omge ving zoekt. Al eerder gaven wij een opmerking uit de regionale werkgroep weer, deze was: „Laten ze maar op de Maasvlakte een golfbaan aanleggen, daar moeten zij zich beslist thuis voelen! Indien de aktiegroep „Leefbare Delta", de Hoogovens ervan kan weerhouden zich aldaar te vestigen, lijkt de ruimte ook geen moeilijk punt. Tentevangelisatie in Vlaardingen VLAARDINGEN.- Zoals al meerdere jaren na pinksteren een evangelisatie tent in de Westwijk een plaats vond zo zal ook dit jaar weer in samenwerking met het Maranatha-comité de Open lucht- en tentevangelisatie in Neder land een tent plaatsen op het kruis punt Dirk de Derdelaan-Floris de Vijfdelaan, vlak bij de sporthal. Het is de derde keer dat de openlucht en tentevangelisatie naar Vlaardingen komt voor een campagne. Het is het startpunt van een lange reeks van samenkomsten die t/m september in het hele land worden gehouden. In Vlaardingen is de eerste samenkomst op 20 mei om 8 uur waar dan direct de voorzitter van de openlucht campagne evangelist J. B. KLein-Haneveld uit Bodegraven zal spreken en het zang koor de Roepstem onder leiding van Jan Jongeburger zal zingen. Verder werken mee evangelist T. H. Dikkes uit Leiden, Martien Plomp, uit Stadska naal en Wim Griffioen uit Oudewater. De laatste avond is op 24 mei. Elke avond is er de medewerking van een zangkoor. Verder zijn er elke middag kindersamenkomsten om 4 uur. C.VANROON'S AUTO BEDRIJF N.V Schiedam e._. VLAARDINGEN: 2e van Leyden Gaelstraat 18. Te lefoon 343600».Showroom en afdeling verkoop: Van Baerlestraat 241-245. Te lefoon 343430. SCHIEDAM: Graaf Floris- straat 62. Telefoon 159674. Showroom en afdeling ver koop: 's-Gravenlandseweg 612. Telefoon 262875. COLLECTE Vanaf maandag 18 mei tot B 23 mei wordt in Maasland de grote collecte gehouden, ten bate van de sanatoria „Sonne- vanck" en „Zonnegloren", resp. te Harder wijk en Soest. In deze sanatoria worden honderden t.b.c.-patiënten verpleegd van alle gezindten. LEEFBARE 0ELT1: Vanavond, donderdag 14 mei, om acht uur, wordt in gebouw De Kern aan de P. C. Hooftlaan in Maassluis een dis cussieavond georganiseerd door het ac tiecomité „Leefbare Delta", afdeling Maassluis. Op deze avond zal het woord gevoerd worden door ir. P. de Wit en zullen de beruchte dia's over de Hoogovens worden getoond, dezelfde waarover burgemeester Thomassen van Rotterdam zich al eens erg heeft opge wonden. De bedoeling van „Leefbare Delta" is, de bewoners van het Rijnmondgebied bewust te maken van het klimaat waarin men leeft en zodoende een gezamenlijk protest te laten klinken, waardoor men hoopt te voorkomen dat nog meer „Vuile Industrieën" in en rondom het Rijnmondgebied wor den gevestigd. Het meest direct richt het protest zich tot de voorgenomen vestiging van Hoogovens op het eiland Rozenburg. In een vlugschrift heeft het actieco mité wat materiaal bijeengebracht, wat direct wijst op de gevaren die de omliggende industrieën met zich mee brengen. Gegevens, die zeker te den ken geven en een actie voor verminde ring, of althans geen uitbreiding, is bepaald niet misplaatst te noemen. Het vlugschrift luidt: „Uw kinderen omringt u met zorg; goed voedsel, een geschikte school, sport, begeleiding in het verkeer. En toch groeien ze op in een atmosfeer, die steeds meer smerige dampen bevat. Ze ademen lucht in vol schadelijke stoffen, die onverantwoordelijke be drijven dikwijls juist 's nachts uitsto ten. Ademhalingsziekten, longkanker, MAASLAND- Nadat het werk aan het bejaardencentrum te Maasland ongeveer een jaar heeft stilgelegen als gevolg van het ontbreken van een algemene financieringsregeling van de overheid, zijn de plannen in zeer nauwe samenwer king met het gemeentebestuur van Maasland weer opgenomen. Het bijzondere van het geval is, dat het project gedeeltelijk in de premiesector en gedeeltelijk in de woningwetsector wordt uitgevoerd. B. en W. hebben voor de woningwetwo ningen hun volle medewerking toegezegd in die zin, dat zij de bouw hiervan in het kader van het totale project onder hun verantwoording nemen. In de onlangs gehouden openbare ver gadering van de gemeenteraad in Maas land heeft de burgemeester de heer F. J. Groot Enzerink reeds medege deeld, dat nog dit jaar met de bouw van bejaardenwoningen zal worden be gonnen. Toen begin februari het contingent wopingwetwoningen voor Maasland bekend werd, heeft het gemeentebe stuur dit contingent aan de Interkerke lijke Stichting Huisvesting Bejaarden ter beschikking gesteld. Uitgebreid overleg met het college van B. en W. en de raad volgde; tenslotte werd besloten, dat de Stichting deze woningen in de woningwetsector zal opnemen als onderdeel voor het reeds enkele jaren bestaande plan-Bud- dingh, dat tezelfder tijd in uitvoering genomen wordt. Het plan—Buddingh, omvat dé bouw van een complex woningen met dienstencentrum op de zogenaamde Kerkwei in Maasland. De Stichting prijst zich gelukkig haar bouwplannen op dit terrein te kunnen realiseren. Bij het opstellen van de plannen is zij er namelijk van uitge gaan, dat de oudere medemens niet op een onopvallende stille hoek in de gemeente moet worden opgeborgen, maar dat integendeel door plaats en vorm van het complex duidelijk moet worden, dat de bejaarde een eigen bijzondere plaats binnen de dorpsge meenschap inneemt. De architect is bij zijn opzet van deze grondregel uitge gaan. De Kerkwei is daarom een han- trekkelijke plaats. Zelfstandig blijven Een tweede principe, waaraan zal wor den vastgehouden, is de moderne op vatting, dat er naar gestreefd moet worden, dat de bejaarde zo lang moge lijk geheel voor zichzelf moet zorgen en dan pas hulp inroepten krijgt voor die bezigheden, die hij zelf tijdelijk of blijvend niet meer kan verrichten. Daartoe worden in de woningen diver se voorzieningen aangebracht, waar door men zich zelf langer kan helpen. De keuken in het dienstencentrum verstrekt uitsluitend maaltijden wan neer men zelf niet kan koken. De dienstverlening beperkt zich echter niet tot de woningen binnen het com plex. De dienstverlening is er voor elke bejaarde in Maasland, die op dit insti tuut een beroep doet. En omdat deze hulp ook in het dè'rp verleend kan worden, wordt het voor een aantal bejaarden ongetwijfeld een voudiger voorlopig nog in „eigen ver trouwde omgeving" te blijven wonen. De selectie voor toelating tot de nieu we bejaardenwoningen zal daarom ook niet „wie het eerst komt, het eerst maalt" gelden, maar eerder „waar de nood het hoogst is". Omtrent aanmelding en selectie volgen te zijnertijd nadere mededelingen. Met de gemeentelijke, provinciale en rijksoverheidsinstanties is thans in principe overeenstemming bereikt over het plan. Gebouwd zullen worden: 21 woningwetwoningen; 28 premiewo- ningen, 1 dienstwoning en 1 diensten centrum. De woningwetwoningen zullen in het flatgebouw worden ondergebracht; de premiewoningen komen behalve terzij de van het dienstencentrum, in laag- bouwblokjes verspreid op de Kerkwei te staan. Het dienstencentrum zal om vatten een recreatiezaal, een keuken, administratieve ruimten, en een kamer voor medische en paramedische doel- n (foudc Leger des Heils, zaterdag 7 uur straatzang, Mendelsohnplein, hoek Vettenoordstraat, zondag 10 uur heiligingssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkomst op het Liesveld. 7.30 uur evangelisatiesamenkomst. VLAARDINGEN. Gereformeerde gemeente. Westnieuwland 56, 10 en 5 uur ds. Huisman. Maandag 18 mei 10 uur zendeling ds. G. Kuyt. ontregeling van de erfelijkheid staan in nauwe betrekking met het wonen in verontreinigde gebieden. U en uw kin deren zijn gewoon in gevaar, dagelijks. Ons woon- en werkgebied heeft dan ook de treurige reputatie de grootste stank- en vuilconcentratie van Europa te zijn. Talrijke Rijnmonders trekken weg. Niemand van de emigranten ver langt naar de stank, het stof, de grauwe steden, de files en de zand woestijnen, die men hier blijft schep- Maar velen kunnen niet weg. En zij worden thans extra bedreigd: men wil een Hoogovenbedrijf op de Maasvlakte vestigen: schadelijke gassen, stank, roet, kolengruis, zwaveldioxyde, kool- oxyde, chloor, nitreuze dampen, la waai, geelbruine gevaarlijke kankerver wekkende teerwolken. De actiegroepen uit het Rijnmondge bied werken samen in één grote actie die tot doel heeft dit onheil te voorko men. Het Centraal Actiecomité organi seert in mei informatie- en actiebijeen komsten in alle wooncentra van het gebied. Vestiging van Hoogovens kan worden tegengehouden: er zijn reeds 11.000 arbeidsplaatsen te veel in de staalsektor. Van de bevolking blijken slechts weinigen de staalkolos te wil- In Maasland hebben clandestiene kampeerders een plaatsje gevonden op het opslagterrein van de gemeente in de buurt van het kruispunt met de rijks- MAASLAND.- De heer A. L. Verha gen, VVD-raadslid, heeft aan de colle ge van B. en W. de navolgende schrifte lijke vragen gesteld. 1Wilt U medede ling doen, of er ten aanzien van het ambulancevervoer van eventuele slachtoffers van (verkeers) ongelukken welke binnen het grensgebied van de gemeente Maasland plaats vinden, af spraken zijn gemaakt of regelingen zijn getroffen met derden? 2. Zo niet, is uw college dan niet van oordeel, dat, gezien het in aantal toenemende onge vallen, vooral op de Rijksweg 20, regelingen dringend noodzakelijk zijn? 3. Zo ja, wil uw college dan mededelen met wie(n) of welke instantie (s) deze regelingen zijn getroffen? sluis een ceramiek-tentoonstelling gehouden, van Meindert Zaalberg. De tentoonstelling is geopend dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur (ook op beide pinksterdagen). Toen onze fotograaf deze foto in Maas sluis werd de laatste hand gelegd aan De Ark, het gebouw dat vandaag wordt eopend Dia's maken is echt niet zo'n kostbare zaak als veel mensen wel denkenwist U dat 1 kleurendia inklusief ontwikke len slechts op ong. 22 cent Onze bekende Westduitse kleu rendiafilm "Ogachrome" voor 36 kleinbeeldopnamen (24 x 36) of 72 halfkleinbeeld (18 x 24) van een verrassend goede kwaliteit en scherpe weergave, koopt U voor nog géén acht gulden. kleurendia- 18 DIN Vrijdag en zaterdag verkopen wij in het souterrain deze Ogachrome diafilms, voor 36 kleinbeeld of 72 half klein beeldopnamen, inklusief ontwikkelen Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best MAASLAND.- Op het gemeentehuis in Maasland kwam een aantal mensen bijeen, om te komen tot de oprichting van een werkgroep, die de studie over de oudheid van Maasland ter hand zal gaan nemen. De heer Van Adrichem uit Honselersdijk heeft zich bereid verklaard de werkgroep, daar waar nodig is met raad en daad bij te staan. De heer Van Adrichem begon te vertel len, dit naar aanleiding van een vraag, hoe hjj 15 jaar geleden, na een lezing over de oudheid van de gemeente Schipluiden, verzeild geraakt was in deze materie. Hij heeft zich bepaald tot de studie van die plaatsen die in het Hoogheemraadschap van Delfland zijn gelegen, met uitzondering van de steden Den Haag, Vlaardingen en Delft, op een professionele basis. Ge steld werd toen dat men het geheel moet zien als een vrijetijdsbesteding, gesteld en het bleek dat voor diverse onderdelen een grote belangstelling be stond. Oud-gemeentesecretaris mr. J. Wineke stond er echter huiverig tegenover. Hij zag het onderzoek liever op een profes sionele basis. Gesteld werd toen dat men het geheel moet zien als een vrijetijdsbesteding. Besloten werd op vrijdag 15 mei om 8 uur weer een bijeenkomst op het raadhuis te hou den. Men verwacht dan nog meer mensen, vooral ook van de jongere generatie. Voor inlichtingen kan men altijd het gemeentehuis telefoon 3777 bellen. Men vrage dan naar de heer Allewijn. ivi.iiASDIJK - De collecte voor de Ned. hartstichting heeft te Maasdijk opgebracht f 841.98. Dit bedrag is enkele honderden guldens hoger dan over een vorig jaar. In de raadsvergadering van de gemeen te Maassluis die déze week is gehouden in de aula van de Caland LTS, kwam o.m. een voorstel aan de orde tot verkoop van een perceel grond in het verlengde van de Zuidvliet. De Stich ting Katholiek Onderwijs zal op deze grond een LHNO - school bouwen, ter vervanging van de huidige oud.e LHNO-school, die is ontstaan uit de toenmalige VGLO. Aanvankelijk wa ren er plannen (1956) om een nieuwe VGLO-school op deze plaats te bou wen, doch toen dit onderwijs kwam te vervallen is een plan ontworpen om de Steeds meer en meer worden die handige clippertassen ge kochten waarom zou U er niet een proberen, tijdens deze aanbieding zijn ze heel voor delig! 1-Vaks clippertassen, solide en keurig afgewerkte tassen van sterk skai, met kunststof hand vat en praktisch achtarvakje. Een prachtige tas nu voor nog géén zes en een halve gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze royale 1-vaks clippertassen van sterk skai, met kunststof handvat en achtervak, kleuren zwart, bruin en t cognac Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best „Het is ons gelukt", vertelde de afgelo pen week, duidelijk trots, een CJV— vertegenwoordiging uit Maassluis. „Het mag dan wat later zijn dan we hadden gepland, maar vrijdag 22 mei treden Feike Asma en het Westlands Mannen koor voor onze DV'70 aktie samen op in de Grote Kerk. Het is wel jammer dat het een week na de opening van De Ark is, maar het geeft niet, het zal toch het klapstuk van onze aktie wor den en daarmee zijn we dan verder gekomen dan we hadden gedacht. We hebben niet alleen een doopvont voor het nieuwe wijk en jeugdcentrum in Maassluis Oost ten geschenke aan te bieden, maar ook de trouwstoelen en knielbanken. Als het concert in de Grote Kerk het sukses wordt wat we mogen verwach ten, dan blijft er ook nog wel een leuk bedrag over voor de eerste inleg voor een geschenk bij het gezamenlijke cen trum wat de kerken en de gemeente in Maassluis West gaan bouwen. Het wordt een grandioos programma. Het is bovendien voor het eerst dat Asma en het Westlands Mannenkoor samen optreden en dat is toch wel iets heel bijzonders. Dit kan niet anders dan een uitverkochte kerk zijn". Reeds in november van het vorige jaar kwam de Christelijke Jongelingen Ver eniging, Maassluis, in de soos op het idee om bij de opening van het nieuwe wijk- en jongerencentrum in Oost, welke vandaag officieel is geopend, een geschenk van de jeugd aan te bieden. Met tal van akties bracht men met kleine bedragen een fikse som bijeen en van te voren deed men al de belofte bij de opening in elk geval een doop vont voor het liturgisch centrum te schenken. Reeds in een vroeg stadium ontstond het plan om aan het slot van de aktie een culturele manifestatie te houden en de gedachten gingen met een uit naar een gezamenlijk optreden van het Westlands Mannenkoor en Feike Asma. De kaarten voor het concert kosten f 3,50 en zijn reeds in voorverkoop verkrijgbaar in Het Gilde Huisje (VVV-MG Agendaburo). In dien voorradig ook nog aan de kerk. Het concert begint om kwart over acht. Tel. voorverkoop (01899) 3339. Interkerkelij k avondgebed in Immanuëlkerk VLAARDINGEN - In de Immanuël kerk aan de Rotterdamseweg wordt tot aan Pinksteren elke avond van half 8 tot 8 uur een avondgebed gehouden. Dit avondgebed is interkerkelijk: alle gelovigen uit andere kerken zijn van harte welkom. De voorgangers van de rooms-katholieke kerk, de gerefor meerde kerk en hervormde kerk en enkele leken zullen dit avondgebed om beurten leiden. De organisatoren ho pen dat velen zich de tijd gunnen een half uur af te zonderen als voorberei ding op Pinksteren. De juiste data zijn: donderdag 14 mei, vrijdag 15 mei, zaterdag 16 mei, elke avond van half 8 tot 8 uur. VROUWENBOND Op donderdag 21 mei komt het Ned. Zuivel- bureau uit Rijswijk voor de afd. Maasland van de Ned. Chr. vrouwenbond een voorlich tingsavond geven om half acht in de Mag- vernieuwde onderwijsvorm te herber gen. De plannen tot de bouw van deze school zijn door verschillende omstan digheden ernstig vertraagd, doch nu lijkt er werkelijk schot in te komen. In ons blad van veertien dagen geleden publiceerden wij een interview met zr. Angela, die veertig jaar bij het onder wijs was en in dat artikel hebben we terloops gesproken over de LHNO- school in Maassluis. Voor het hoofd van de LHNO, zr. Laurentia, was dit aanleiding haar stem te laten horen, want tussen de regels was er een aantal onjuistheden verweven, waarvan de zuster nadelen vreesde voor haar school. Om misverstanden te voorkomen noe men we graag de mogelijkheden die de leerlingen hebben, welke de LHNO- school(streek) in Maassluis bezoeken. Het eerste jaar is een brug-jaar en ook het tweede jaar is dit min of meer. In het derde jaar wordt een differentiatie toegepast. Naar keuze en aanleg van de leerlingen kan men ofwel de „T"rich* ting op gaan, zijnde theoretische vak ken, welke de mogelijkheid in zich houdt verder te studeren voor b.v. het INAS-diploma (dit kan niet in Maas sluis) of kinderverzorgster en zo meer, de andere mogelijkheid is de „P"-rich- ting. Deze is voor leerlingen met minder theoretische aanleg. Mogelijkheden zijn o.a. de naaldvakken, of verdere huishoudelijke richting. Die grote obstakels, zoals een 2-persoonsbed maken Uw ka mer zo overvolwat is een duo-kombinatie (2 slaapplaat sen op de ruimte van 1) dan een verbetering. Nu verkopen wij een duo-kom binatie bestaande uit 2 ledi kanten (waarvan 1 met wie len) van anthracietkleurig buis, versterkt spiraalnet en 2 poly aether matrassen (zo licht in gewicht en stofvrij)alles tezamen voor nog géén hon derd twintig gulden. duo-komblnalie Kompleet met 2 polyaether matrassen van 11 cm hoog Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze duo-kombinaties, 2 antraciet kleurige ledikanten met 2 poly aether matrassen in de kleuren beige, rood, blauw, oranje en groen, de maten van 1 matras: 80 x 190 cm, de hele kombinatie Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best

De Havenloods | 1970 | | pagina 7