5! ,U hebt alles gedaan om mijn geloof I in U te beschamen...' 98ct mnmn Met Andere Woorden L [49 13.= 11.= voor leerlingen vao bedrijfssctiolen 82.5( 119.® Chr. M.E.A.O.-school 1 augustus B r r r r r f) r f (J 1 k k REUZEN en kabouters Excursie naar Staelduinse Bos P&müiiTiiLiiii DE HAVENLOODS - DONDERDAG 11 JUNI 1970 32-126 Op mijn artikel „De Zegen van de Atheist" heb ik nogal wat reacties gehad. Men begrijpt niet goed, hoe iemand ais professor Presser, die zich atheist en vrijdenker noemt, in de St. Laurens op Bevrijdingsdag van psalm 23 kan getuigen: „Van de duizenden boeken, die ik in mijn leven heb gelezen, heeft mij geen woord zo getroost ais dat ene: ,Ai ging ik ook in een dal der schaduwen des doods, ik zou geen kwaad, vrezen, want Gij (God) zijt met mij". Mij dunkt: hierin kunnen wij allen, hoe ook gericht, elkaar ontmoeten en vinden".En men begrijpt evenmin, dat iemand, die zegt niet te geloven, mensen in diep verdriet de handen op kan leggen met een: „Ik zegen u". Graag wil ik hierover een paar opmer kingen maken. 1. De mens is een tegenstrijdig wezen., Het staat al in de Faust van Goethe: „Ich bin kein ausgeklugelt Buch, Ich bin ein Mensch in seinem Wider- spruch". ik ben geen uitgekiend boek, ik ben een mens in tegenspraak met zichzelf). En Pascal spreekt er over, dat ons hart telkens allerlei rede nen voor iets heeft, die onze rede, ons verstand niet kan kennen of erkennen. Iemand kan met zijn hersens „gelovig" zijn, maar in zijn hart en in zijn leven een god-loos bestaan leiden. En omge keerd kan iemand met zijn hoofd een vrijdenker zijn, terwijl hij in zijn hart toch eigenlijk nooit van God los kan en wil. 2. Als een Jood atheïst wordt, bete kent dit in zijn leven vaak een veel ingrijpender breuk dan als een christen vrijdenker wordt. Je kan het soms vrij makkelijk zeggen: „Ik ben niets", als Herinnert U zich die aanbiedin gen dahlia's van verleden jaar nog? Nu houden wij weer zo'n fan tastische verkoop om evenals verleden jaar te kunnen pron ken met een tuin vol rijk bloei ende dahlia's. Eerste kwaliteit Grootbloemi- ge, Kaktus en Pompon Dahlia's, de trots van Uw tuin, die vanaf augustus tot de vorst invalt een schat van bloemen geven. Deze prachtige dahlia's in vele kleuren, koopt U nu per 4 stuks van dezelfde kleur voor nog géén gulden. per 4 stuks van een kleur Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum op de 2e etage, deze eerste kwaliteit Dahlia's in 3 soorten: Grootbloemige, in de kleuren rood, rose, wit, paars en oranje, Kaktus Dahlia's in rood, rose, wit, paars, oranje en geel en Pompon Dahlia's in rood, rose, wit, oranje en geel, per 4 stuks van één kleur Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Maandag IS juni organiseert de Maatschappij ter Bevordering der Toonkunst, afdeling Schiedam een toonkunst-kinderfeest in restaurant Europoort, aanvang half acht. Het feest is'voor iedereen toegankelijk. Dat een badlaken zo onmisbaar is op vakantie en weekenden buiten weet U natuurlijk alle maal wel Maarwist U ook dat een mooi groot laken zo voordelig is. Een prachtig strand- en bad laken van volgeluste badstof in een vrolijk toepasselijk dessin, maat 125 x 70 cm, koopt U nu voor nog géén vijf en een halve gulden. van een prima kwaliteit volgeluste badstof 125x70 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze leuke strand- en badlakens van een heel mooie kwaliteit bad stof en in een vrolijk dessin in diverse kleuren, maat: 125x70 cm Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best U kunt deze vakantie nog eens een extra filmpje volschieten zonder dat U direkt aan het geld hoeft te denken, want U koopt tijdens deze aanbieding meer filmrolletjes voor Uw geld. Ogachrome Super 8 cassette of Dubbel 8 kleurenfilm van de normale lengte: 15 meter. Bei de films zijn van dezelfde su blieme kleurkwaliteit als onze beroemde diafilm en zowel ge schikt om bij dag- als kunstlicht te filmen. U koopt de films kompleet met verzendzakje (waarop het adres van de ontwikkelcentrale), het ontwikkelen is dus bij de prijs inbegrepen. super 8 kleurenfilm dubbel 8 kleurenfilm inklusief ontwikkelen Vrijdag en zaterdag verkopen wij in het souterrain deze Oga chrome kleurenfilms, super 8 of dubbel 8 (lengte 15 meter) geschikt voor dag- en kunst licht, met verzendzakje voor gratis ontwikkelen (garantie tot juni 1971). Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best Ije niet of niet meer gelooft. Want je [bent eigenlijk helemaal niet niets, maar nog wel degelijk een iemand. Maar een jood, die niets is, is vaak voor zijn besef inderdaad „niets" (geen jood meer). Hij verliest zijn volk, zijn ge schiedenis, zijn menselijke identiteit. Hij verliest wat hem de eeuwen door zo ontzaglijk diep heeft gestempeld. Ik noem twee gestalten uit de letter kunde. In het toneelstuk van Sartre „De Duivel en God" zegt de hoofdfi guur ergens: .ik heb me iedere mi nuut afgevraagd, wat ik in Gods ogen kon zijn. Nu weet ik het antwoord niets. God ziet me niet. God hoort me niet. God ként me niet. Zie je die leegte boven ons hoofd? Dat is God. Zie je die barst in de deur? Dat is God. Zie je dit gat in de grond? Dat is, ook God. De stilte, dat is God. De[ afwezigheid, dat is God. God is de eenzaamheid van de mensen. Er was niets anders dan ik. Ik alleen heb over het Kwade beslist, ik alleen heb het Goede bedacht ik ben het, die me vandaag beschuldig, ik alleen kan me vergeven, de mens. Als God bestaat, is de mens niets; als de mens bestaat Ik zal je een kostelijke grap vertellen God bestaat niet. Hij bestaat niet. Vreugde, tranen van vreugde .geen hemel meer, niets anders dan de aar de Vaarwel, monsters, vaarwel, heiligen. Vaarwel trots. Er zijn alleen maar mensen". Deze man is „niets" geworden, maar dat noemt hij een kostelijke grap. Zelfs iets, waarover hij tranen van vreugde kan schreien. Want nu pas, nu eigenlijk God niets is, nu kan hij als mens alles zijn. Mag ik hier tegenover stellen Mendel, de jood, die God wil verbranden om de wreedheid van zijn lot (in de roman „Job" van Joseph Roth). „Zo stond Mendel voor het open vuur en schreeuwde en stampte met zijn voeten. Hij hield het rood-fluwelen boekje in zijn handen, maar hij wierp het niet in de vlammen. Een paar maal hief hij het omhoog, maar zijn armen lieten het weer zakken. Zijn hart toornde tegen God, doch in al zijrt vezelen woonde nog de vrees voor God. Vijftig jaar - dag na dag - hadden zijn handen de bidmantel uitgespreid en weer samengevouwen, de gebedsrie men uitgerold en om zijn hoofd ge wonden en om zijn linkerarm, dit gebedenboek opengeslagen, telkens op nieuw doorgebladerd en weer dichtge klapt. Nu weigerden zijn handen Mendels toorn te gehoorzamen. Alleen zijn mond, die zo vaak gebeden had, weigerde niet. Alleen de voeten, die zo dikwijls ter ere van God het halleluja gedanst hadden, stampten de maat bij Mendels vloekzang". De toehoorders schreeuwen van ont- „Zij waren niet allemaal zo vroom en godvruchtig als Meridel steeds was ge weest. Ze werkten op Sabbath, ze hadden hun zinnen op geld gezet en het stof der wereld lag reeds dik, hoog en grijs op hun oude geloof. Vele gebruiken hadden ze vergeten, vele wetten met voeten getreden, met hun hoofd en hun ledematen hadden ze gezondigd. Maar God woonde nog in hun harten. En als Mendel God laster de, leek het of hij met scherpe vingers naar hun naakte harten gegrepen had". Beter dan redeneringen kunnen deze twee levende voorbeelden ons duide lijk maken, hoe moeilijk een jood er toe komt, zijn God vaarwel te zeggen. Daar gaat hij zelf aan kapot. Het hart van Presser is kennelijk nooit zo ver gekomen. 3. In het pas verschenen boek „Leve de Kerk" van prof. dr. H. Jonker komt een gedeelte voor uit een gevonden brief van Jessel Rakover, in 1943 vermoord in het ghetto van Warschau. „Ik geloof in U, o God van Israël, zelfs al hebt Gij alles in het werk gesteld mij niet langer in U te doen geloven. Ik geloof in Uw wetten, zelfs al kan ik Uw bestier niet goedkeuren. Mijn ver houding tot U is niet van een slaaf tot zijn meester, maar eerder die van een Begin september komt weer een aantal jongens vanaf 16 jaar uit verschillende provincies van Nederland naar Rotter dam en omgeving om een vakopleiding bij een bedrijf te gaan volgen, waar vaak in de eigen plaats of provincie! geen gelegenheid voor is. De P.T.T., Shell, enkele scheepvaartbe drijven en nog andere ondernemingen bieden de jongens de mogelijkheid om[ binnen een paar jaar volleerde vak krachten te worden. Zij komen door' werving van de bedrijven en met de medewerking van de Gewestelijke Ar- beidsbureaux naar Rotterdam. De Centrale Jeugdmigratiedienst, het overkoepelend orgaan vain de katholie ke-, de moderne- en de protestants christelijke jeugdmigratiedienst, zoekt gastgezinnen die bereid zijn één of twee jongens in hun gezim op te nemen. 1 i Verdere inlichtingen worden verstrekt door de: KATHOLIEKE JEUGDMI GRATIEDIENST, Hang 14, telefoon 116085, MODERNE JEUGDMIGRA-' TIEDIENST, Zeilmakerstraat 37b, te lefoon 250586, b.g.g. 235850, PRO-, TESTANTS CHRISTELIJKE JEUGD MIGRATIEDIENST, gebouw „De Heuvel", Sint Laurensplaats 5, tele- foón 137462. Mevr. W. Foekema-Lie- vestroo, Jonker Fransstraat 63b, tel. 115088. Mej. M. Ringelberg, Mozart- laan 252, Maassluis, tel. 01899- 5399. Bij geen gehoor op bovenstaande adressen: CENTRALE JEUGDMI GRATIEDIENST, Westersingel 109, telefoon 127874, mej. L. H. Middel beek. leerling tot zijn leermeester. Ik buig mijn hoofd voor Uw grootheid, maar zal de zweep niet kussen, waarmee Gij mij treft. Ik zou U willen zeggen dat op dit ogenblik, meer nog dan in enige voorafgaande periode van onze eeuwi ge doodsstrijd, wij, wij, de gefolterden, de vernederden, de levend begravenen, de levend verbrandeni de beledigden, de bespotten, wij, vermoord bij miljoe nen, wij het recht hebben te weten: tot hoelang laat Gij dit toe? Ik zeg U dit omdat ik 'in U geloof, meer in U geloof, dan ooit tevoren, omdat ik nu zeker weet dat U mijn God bent omdat U niet de God kunt zijn van diegenen, wier daden de meest gruwe- lijke uiting zijn van goddeloosheid. Ik zegen en verheerlijk U, echter louter en alleen omdat Gij bestaat. Ik sterf in vrede, maar niet tevreden; vervolgd, maar niet geknecht; verbitterd, maar niet cynisch; een gelovige, maar geen smekeling; een man die God liefheeft, maar niet op alles ja en amen zegt. En dit zijn mijn laatste woorden tot U, mijn toornige God: het zal U allemaal niet baten. U hebt alles gedaan om mijn geloof in U te beschamen, maar ik sterf precies zoals ik heb geleefd, roepend: „De Heer is onze God. In Uw handen, o God, beveel ik mijn geest". Veel van wat wij tegen God te sputte ren hebben zijn bleke gemeenplaatsen, als je het vergelijkt met de gebalde hartstocht van de jood, die weet dat zijn geloof het enige is, wat de moeite waard is om ervoor te vechten. Want als God niet voor de menselijkheid garant staat, wie of wat dan nog wel? Dr. K. J. Kraan. Of U nu wol of nylon voor tapijt prefereertwe hebben voor iedere smaak volop keus. Een unieke aanbieding kamer breed tapijt van 400 cm breed, alle kwaliteiten met legklare rug, door kleine schoonheids foutjes extra voordelig. langharig pooltapijt van zuiver scheerwol poolhoogte 22 mm in rood, groen, goud en wit 44950 per meter I nylon tapijt met Irisee elfekt in beige, bruin en berber 50 per meter gebloemde moquette in mooie cognackleur 80 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage ka merbreed tapijt met egklare rug, breedte 400 cm. Er zijn diverse kwaliteiten (w.o. wol en nylon) en fraaie kleuren. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best U ziet dadelijk dat dit een vest uit de duurdere klasse moet zijnwij verkopen het dan ook alleen tijdens deze speciale aahbiedingvoor zo'n aantrekke lijke prijs. Fijn damesvest gebreid van een uitstekende kwaliteit acryl (ge makkelijk te wassen), met mo derne reverskraag en raglan- mouwen. Dit praktische vest verkopen wij nu voor nog géén twaalf gulden. 100% acryl Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze prachtige acryl damesvesten met reverskraag en raglanmou- wen in de kleuren wit, bleu, marine, licht- en donkergroen, camel, cognac, grijs en zwart, maten 40 t/m 50 AjM 00 Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Per 1 augustus 1970 start te Rotter dam een school voor Christelijk Mid delbaar Economisch en Administratief Onderwijs, een nieuw schooltype, dat o.m. aansluit op ulo A en B, Ivio en 1 e.a.o. en dat in een driejarige dagcursus opleidt voor functies op administra tief, commercieel, secretarisch en be stuurlijk gebied. Directeur van de school is de heer L. Kool. leraar boekhouden M.O. De school wordt gevestigd in de on middellijke omgeving van het Centraal Station in het gebouw Velsenluststraat 9. Aanmelding van leerlingen kan piaats vinden bij de secretaresse van het bestuur, mevrouw H. Val-Heins, Leeuweriklaan 18, Rotterdam-3013; telefoon overdag 122285 en 's avonds 182602. „Niet gek," zei Barretje, „zo'n wandelende koffer is toch wel handig. Moe Nazei zal opkijken als ze ons aan ziet komen. „De koffer had er een flinke gang in gezet en ze schoten hard op. Poseidon pak te zijn dwarsfluit en blies een deuntje. De vogels floten mee en de winderik ruiste in de bomen. „Ach ja," zei Habedjas „eigenlijk is het leven zo kwaad nog niet. In welke richting moeten we? „Ik dacht rechtdoor en dan bij de grote beuke- boom rechtsaf' zei Barretje. „Nee, linksaf," verbe terde Poseidon. „Ik zie daar juist een kip lopen," zei Habedjas, „we zullen haar de weg vragen." Toen de kip het vreemde gevaarte zag aankomen fladderde ze van schrik een halve meter de lucht in. „Asjemetokketokketok" kakelde de kip, „is me dat schrikken. Ik raak kompleet van de leg af. Wat is dat voor een gevaarte? „Een lopende kist," legde Habedjas uit. „Een lopende kist! En dat zeg je alsof je die dingen elke dag op de openbare weg tegen kan komen. Maar wat wilt u eigenlijk? „We zoeken de weg naar moe Nazei," zei Barretje. „Moe Nazei, moe Nazei, ja die ken ik wel, dat treft," zei de kip. „Eens even kijken, als je hier nou rechtdoor gaat, over dat bruggetje daar en dan bij de derde beuk rechtsaf, dan krijg je aan je linker vleugel eh nee je rechtervleugel, eh rechter hand in uw geval een smal paadje, begrijpt u wel? Nou en dat gaat regelrecht naar moe Nazei". „Dank u wel mevrouw kip'," zei Barretje. „Niks te danken hoor" antwoordde de kip, „en kijkt u voortaan wel even uit met dat gevaarte als er eerza me voetgangers langs de weg lopen. Daag." l 3 3 S S 9 12 IS ,9 a li 1? 19 1 21 22 23 29 2S 26 27 29 29 V 31 31 V K 36 37 38 39 90 V! 92 99 VS V Vb VI 98 99 Ji SI 61 3 i 59 V Sb t 8 10 47 SB ^1 si II IS 15 16 i 62 S3 6V 19 20 ii 21 13 65 èi A si SB 59 k K iv is 16 27 ié V 4 V 13 IS 'b 71 29 78 79 A 80 91 82 81 4 89 BS 96 éi w 88 89 A 90 L 92 k li 99 A 95 A 9b 91 38 k 99 100 101 A 102 A M 109 k 106 101 k A 109 A i» 110 III Driemaster, viermaster, olietanker, oceaanreus, motorjacht en onderzeeër, waren de zes te vinden vaartuigen. W. Noort, Julianastraat 4, Berkel (Z.H.) heeft de juiste oplossing ingestuurd. Hiervoor ontvangt hij aan het eind van de maand een postwissel van f 5,—. De oplossingen van deze week kunnen weer op een briefkaartje gestuurd wor den naar de puzzelredactie van De Havenloods, Westblaak 25, Rotterdam. In de linkerbovenhoek even vermelden M.A.W. 114. De oplossingen moeten uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur in ons bezit zijn. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomlijnde middenstuk. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „vader of moeder (22)", dan moest worden ingevuld „ouder", waarvan de eerste letter, de o dus, tevens moest worden geplaatst in vakje 22 van het dikomlijnde middenstuk. Bij juiste op lossing leest men in het dikomlijnde middenstuk een zegswijze. HORIZONTAAL: 1 ziekte van de tijd; 8 internationale wedstrijd (13); 16 als voren (27); 17 boom; 19 gevangenis; 20 eentonig (10); 21 vreemde munt; 22 muü; 23 voorzetsel; 25 been; 27 voertuig, 28 de oudere (afk.) 29 ver laagde toon; 30 geven (om); 32 onaan genaam verblijf; 34 lidwoord; 35 wa pen; 37 gesticuleren; 40 hiaat (18); 42 minister-president; 43 waakzaam; 45 boom (4); 46 sierplant; 48 zeer groot (2); 50 watering; 51 bijwoord; 52 meisjesnaam (20); 53 familielid; 55 bijwoord (9); 56 vrucht; 57 mansper soon (Spaans) (28); 59 schaap; 60 Europeaan; 62 Belgische rivier; 65 gezellig praten, 68 bijwoord; 70 meta len pennetje; 71 omwisseling; 72 on dernemingsvorm (Frans) (afk.); 73 vo gel (14); 75 éénjarig rund (5); 78 We dachten al een hele tijd dat zowel reuzen als kabouters tot het rijk der sprookjes behoorden tot ze de vori ge week ineens voor ons stonden, althans de laatsten, de kabouters in de gemeenteraadsverkiezingen. De reuzen waren er trouwens al, in de bekende, van oudsher beproefde democratische partijen. Maar ja, wat is een reus en wat is een kabouter? Soms blijkt een reus heel klein als'hij in het sprookje de rol vervult van de boze grote sla dood en slok-op. En de kabouters kunnen soms groot zijn in hun slimheid en vindingrijkheid ten op zichte van het goede en rechtvaardi ge. Onze tegenwoordige kabouters lijken heel ludiek, maar hun spel is wel degelijk ernst. Het is een eigentijdse manier van ernstige zaken aan de otde stellen. En eigenlijk moeten wfe er blij mee zijn. Want wij stellen nu al zolang van alles aan de orde zonder dat het veel baat. We raken achterop. De registreerkamer van de luchtvervui ling tracht ons af en toe te waar schuwen, maar het lijkt wel alsof we geen haast hebben. In de nacht van de kabouters hielden de laat sten in Amsterdam op het Spui de auto's tegen, verzochten de chauf feurs de motor af te zetten om vervolgens gezamenlijk de auto's verder te duwen. De tram daarente gen werd toegejuicht en er werd vrij baan voor gemaakt. Kabouters doen wel meer vreemde dingen. Maar het merkwaardige is dat die vreemde dingen ons vele keren zo sterk en hevig bij de werkelijke problemen kunnen be trekken dan al onze beproefde methodes. De kabouters willen ook nieuw beginnen. Ze willen het oude plaats doen maken voor het nieuwe. Je kunt ze verwijten dat ze niet ernstig genoeg zijn, dat ze te opti mistisch zijn, te idealistisch voor mijn part en dat ze geen rekening houden met de menselijke zondig heid. Maar houden wij met diezelfde mense lijke zondigheid niet precies zoveel rekening als ons uitkomt om niet verplicht te zijn ons volledig voor een werkelijke vernieuwing in te zetten? Met een beroep op de menselijke zondigheid drukt straks iemand bij vergissing op de beruch te knop en er is geen één zondig mens meer te vinden in een straal van weet ik hoeveel kilometer. In een kerk hing onlangs een spreuk: Hebt u vandaag al naar de mening van een ander geluisterd? Een vraag voor reuzen en kabouters. Medemens voertuig; 80 stomp; 81 deel van viool (25); 83 pronkkastje; 84 uitstekend. 86 vanggerei (17); 88 zacht geruis, 90 godsdienst (afk.); 92 klamp; 93 stekeli ge plant; 95 tak; 96 pers. v.n. woord; 97 broos (16); 99 vleinaam; 101 pret; 102 onb. v.n. woord; 103 gevuld; 104 uniek; 106 tuinberk; 108 dierenver blijf; 109 honingdrank; 110 manier van spreken; 111 aanmelden als sche peling. VERTICAAL: 1 wellicht; 2 Duitse rivier; 3 boom (7); 4 rustend (afk.); 5 wild 12); 6 zwemvogel; 7 in 't jaar der wereld (afk.); 9 anonymus (afk 10 insekt; (29); 11 dopheide (8); 12 heil de lezer (afk.); 13 vaartuig (19); 14 voeg; 15 hoofd van bedrijf; 18 hevig (6); 22 oorlogspauze (23); 23 schil dersgerei; 24 spelleiding; 26 op touw zetten; 29 soort plaatje; 30 gerafelde naad (15); 31 ontkenning; 33 kwab (3); 35 voedsel; 36 siersteen; 38 me taallegering; 39 meisjesnaam (afk 41 Europeaan; 44 wedloop; 47 met tan den schuren; 49 wildbraad; 52 liefko zen; 54 vis; 56 waanzinnig; 58 gemalen schors; 61 reiziger; 63 tooi (21); 64 plaats in N. Brabant (24); 65 wijd; 66 misbaksel;' 67 «gezellig praten na de maaltijd; 69 streep (26); 72 bedrag; 74 sluis; 76 voedsel; 77 klepper; 78 meetk. figuur; 79 stad in Rusland; 80 herhalen; 82 berg; 85 tocht; 87 wereld bol (1); 89 serie; 91 aanw. v.n. woord; 94 piek (22); 96 plag; 98 deksel; 100 voorzetsel(l 1); 102 klein deeltje, 103 afgelegen, 105 pers. v.n. woord; 107 lidwoord; 108 soort onderwijs (afk 109 pers. v.n. woord. Op zaterdag 13 juni organiseert de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging afd. Vlaardingen/Schiedam voor belangstellenden een rondleiding door het Staelduinse bos. Het bos staat o.a. bekend om zijn rijke vogelpopulatie en is beroemd om de vele nachtegalen, die er broeden. Deze vogel laat zelfs overdag zijn prachtige rijk gevarieerde zang horen. De wandeling begint om 2 uur 's mid dags. Plaats van vertrek: de „gerooide" open plek gelegen aan de Oostkant van het met vernieling bedreigde bos. Inlichtingen bij C.J. Amsterdam, Delft- seveerweg 41,Vlaardingen, telefoon no. 344846 of bij J. v. Haren, Zwanen- singel 58, Vlaadingen, telefoon 347428. Steeds meer mannen raken in voor een vlot vrije-tijds shirt geef er een voor vaderdag! Poloshirt van een mooie kwali teit jersey cotton, een moderne dracht voor mannen. Het shirt heeft vlotte epauletten en twee borstzakken. Kies uit zes modekleuren, zo'n leuk shirt kost nog géén veer tien gulden. jersey cotton Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze polo shirts van jersey cotton in de kleuren beige, rood, geel, zwart, olijf en blauw en de maten Mt S, M en L /K voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best.

De Havenloods | 1970 | | pagina 11