Excelsior, club met boeiend verleden 5, yft 2? DUAL fxüOc I Sportgrabbelton FUTURA 49 Afscheid bij Calvijnschool 13.s Afscheid van J.H.Hoffenaar Hoogste punt bereikt KEUS UIT EEN GROTE COLLECTIE afspeelapparatuur Betalen in vijf keer kost niets meer TSF promoveert naar 2e klasse DE HAVENLOODS - DONDERDAG 18 JUNI 1970 33-108 Zaterdag bleek eens te meer wat voor een bijzondere plaats Excelsior 20 inneemt in het sportleven. Ondanks de warmte en de korte weekeind vakanties werd de receptie, ter gelegenheid van het vijftigjarige bestaan van de vereniging zeer druk bezocht. Tal van sprekers kwamen namens hun bond of vereniging het jubilerende bestuur feliciteren en zonder uitzondering werd door allen de bijzonder sportieve en gezellige sfeer die er bij Excelsior heerst, geroemd. u de wimpel, behorende bij de bonds- vlag overhandigen". Jeugd De heer Been vertelde hoe hij al jarenlang met zijn oude club DHZ vriendelijk en gastvrij bij Excelsior 201 was onthaald. „Daarom ben ik ook nu weer graag hier naar toe gekomen". De heer Been wilde de dames van de bestuurders in zijn hulde betrekken. „Immers zonder de medewerking van de echtgenotes van de heren bestuurs leden zou onze grote bond met zijn j 700000 leden niet kunnen bestaan". Zich tot de jeugd wendend zei hij: „Ik geloof dat de jeugd het tegenwoordig te gemakkelijk opneemt. Wij mogen de jeugd er gerust op wijzen wat wij hebben bereikt door een gezamenlijke inspanning. Ik vraag dan ook aan de jeugd om te helpen in stand te houden wat wij ouderen hebben opgebouwd". De heer J. Bijloo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB, „beter bekend als Rrrrotterrrdamse voetbalbond", zoals de heer Bijloo dat altijd zo prachtig weet te zeggen. De heer Bjjloo bereed ook nu weer zijn stokpaardje, het jeugdwerk. Hij kon constateren dat Excelsior zijn taak heeft begrepen. Het heeft een groot aantal gediplomeerde jeugdleiders en het jeugd- en juniorenwerk is in goede handen. ,,U heeft pogingen gedaan en u bent daar dacht ik ook in geslaagd - om van jonge mensen kerels in de maatschappij te maken. Daarvoor is de afdeling Rotterdam u dankbaar". Ook de heer Bijloo wilde de dames voor het vele belangloze werk wat zij doen eren en daarom verzocht hij mevrouw Kloos, echtgenote van de oud secretaris en mevrouw Elgers, echtgenote van de huidige secretaris om samen met hem het geschenk van Burgemeester Roelfsema opende de rij van sprekers. Hij memoreerde dat dit jaar, tal van Schiedamse clubs jubileer den. Hij had verschillende jubileum boeken gelezen, maar zelden had een geschiedenis van een club hem zo geboeid als die van Excelsior 20. De burgemeester vergeleek, „vergeef mij de beeldspraak", Excelsior met een boom. „Toen u een nieuw terrein wilde gaan openen, een jaar na de oprichting, op 26 november 1921, had de storm zo huisgehouden op uw nieuwe complex, dat de opening uitge steld moest worden. Het jonge boomp je bleek te zwak om de storm te trotseren. De jonge boom groeide en bloeide en had een voorspoedig leven. Er schoten verschillende takken uit op", de burgemeester doelde op de verschillende afdeling die opgericht werden, „en ook die takken werden steeds forser. Bij de reorganisatie, in 1938 gaf u die takken een eigen bodem om op te leven, maar u bleef ze nog wel koesteren. Na de oorlog wer den de takken afgezaagd en zij leven nu allemaal een florerend eigen leven". De heer Roelfsema vond het zeer belangrijk dat de sfeer en de geest die er bij Excelsior heerst, de leden aan de vereniging bond. De burgemeester be sloot zijn felicitatierede met de wens uit te spreken, dat de sfeer van vriend schap en kameraadschap bevorderd zal worden tot in lengte van dagen. De heer G. Been kwam namens de KNVB de felicitaties overbrengen. „Ik begin me hier kind in huis te voelen. Eerder was ik al hier om u ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan de bondsvlag te overhandigen. Daarna mocht ik de opening bijwonen van uw prachtige clublokaal en nu weer mag ik Bestuur van Excelsior 20. Een nieuw modesnufje wordt meestal dik betaaldneem die moderne soft look beha's, waarvan de prijzen ook vrij pittig zijn. Maar daar gaan wij verandering in brengen. Transparant beha, de ideale zomerbeha, die U bijna niet voelt en zich aanpast aan Uw figuur. Door de verstelbare stretch schouderbandjes geeft dit model toch voldoende vorm: De kantafwerking in dezelfde kleur geeft het geheel een luxueus tintje. Probeert U eens een soft look beha, voor de prijs hoeft U het niet te latenU betaalt pre cies twee rijksdaalders. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre transparant -beha's in de kleuren transparo- se, bleu, wit, geel en rose. Een modieuze beha met mooie kant afwerking, in A en B cup, onderbustewijdten 70 t/m 80 Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of 'schrift, best. DE HAVENLOODS TOTALE OPLAGE 255.000. Directie: W. van der Giessen. Hoofdre dactie: A. Hoeksema. Hoofdkantoor: Wcstblaak 25, Rotter dam. Postbus 1980. Tel. 010 - 132170. Giro 18344. Wordt elke donderdag huis aan huis bezorgd. ADVERTENTIES voor buitenedities kunnen tot dinsdag 18.30 uur worden ingezonden en voor de stad Rotterdam tot woensdag 11 uur aan het hoofdkan toor te Rotterdam. REDACTIE kan tot dinsdag 4 uur n.m. worden ingezonden aan het hoofdkan toor te Rotterdam. EDITIE SCHIEDAM. Schiedam - Ket- hel. Oplage 30.000. Vert. N. van Zet ten, Diesclstraat 10, Schiedam. Tel. 370244. Correspondent: Schiedam: L. 't Hart, Bachplein 97, tel. 353847. Sportredactie: P; Bul, Mgr. Nolenslaan 590, tel. 269858. 8 STADSEDITIES ROTTERDAM. (Rotterdam - rechter Maasoever, Capcl- le a.d. IJssel, Blciswijk, Berkcl en Ro denrijs, Nicuwcrkcrk a.d. IJssel en Berg- schenhock. Oplage 172.500). EDITIE VLAARDINGEN. (Vlaardin- gcn. Maassluis, Maasland, Maasdijk, Hoek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD. (Krim pen a.d. IJssel, Krimpen a.d. Lek, Lek- kerkerk, Ouderkerk a.d. IJssel, Stol wijk, Bergambacht, Ammcrstol, B,crkcn- wóude, Schoonhoven. Oplage 151.500). BEZORGING. Als u „De Havenloods- niet heeft ontvangen kunt u tot vrijdag middag 12 uur onze afdeling inspectie bellen 132170, toestel 51. Voor de Vlaardingsc editie 344349. De Haven loods wordt dan direct nabezorgd. Cricket De afdeling cricket, is de enige loot die nog aan de stam is gebleven. Die afdeling, opgericht door de veelge roemde „knakenploeg" is nog niet zo oud als de afdeling voetbal, maar natuurlijk deelde die afdeling ook in de feestvreugde. Veel sprekers haalden herinneringen op en zonder uitzondering gebruikte een ieder de naam van Koos Ooster- holt. Zijn naam blijkt nu al een legen darische klank te hebben. De heer Grijzeels, voorzitter van de KNCB zei o.a. „Het cricket neemt in Schiedam een bijzondere plaats in en dat is mede dank zij julüe werk. Er zijn nu zelfs vier cricketverenigingen en daarmee is Schiedam, relatief genomen de eerste cricketstad in Nederland". De heer Grijzeels, zelf jaren lang een steunpi laar van VOC, vond het altijd een verademing om bij Excelsior te mogen spelen. „Wat een wedstrijden waren dat toch en hoe heb ik Koos Ooster- holt altijd bewonderd. Hij was een fijne speler". Met de felicitaties van de KNCB, mocht de heer Grijzeels aan het bestuur een scoringsboek overhan- Manus Stolk, voorzitter en cricketspe ler van Hermes DVS vertolkte in een ludieke speech de gevoelens van hem en zijn vereniging voor Excelsior 20. Na de receptie vond een reünie van oud leden en leden die 25 j.ar of langer lid waren plaats. Er was een lange rij van jubilarissen, maar er wa ren er acht, die vijftig jaar lid van Excelsior zijn. Zij kregen de gouden vereningsspeld. Dat waren de heren: E,A. Leenderts, A. van Slobbe, J. Marrevee, J. J. Kloos, W. Peters, A. Vollebregts sr., C. Witberg en C. Wuis- De heer J. v.d. Bosch heeft in verband met zijn pensionering afscheid geno men als hoofd van de Johannes Calvijnschool, uitgaande van de chr. schoolvereniging Schiedam. Hij was ruim 40 jaar in dienst van de school vereniging, vroeger geref. schoolvereni ging. Om gezondheidsredenen staakte de heer V.d. Bosch al eerder zijn werk. In besloten kring werd afscheid van hem genomen. ♦Onder de titel: „Muziek voor een kerk" is dezer dagen een langspeelplaat verschenen, stereo 30 cm., met opna men van muziekvereniging, het kerk koor, kinderkoor, meisjeskoor, solo zang en zang van de gemeente. De verkoop van de plaat is ten bate van de bouw van de nieuwe geref. kerk in Groenoord-Kethel. De plaat kost f 12,75 en kan worden besteld bij de koster van de Magnalia Deikerk aan de Alberdastraat 67, de heer A. Winkel, telefoon 266873. Raadsvergadering uitgesteld In overleg met vertegenwoordigers van de raadsfracties heeft de burgemeester besloten de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad uit te stellen tot maandagavond 29 juni. Dit houdt ver band met het feit, dat nog nader overleg wordt gevoerd over het wet houdersconflict in Schiedam. Het over leg heeft er al toe geleid, dat de uitvoering van de motie op enkele technische moeilijkheden stuit. De fracties zullen nu het overleg verder voortzetten. Dag mensen Als trouw lezer van uw goed verzorgd weekblad, zou ik enkele opmerkingen willen maken. Dit naar aanleiding van hetgeen u schreef in het nummer van 11 juni j.l. over: „Gifwolk boven Rijnmond, Cocktail-effect schadelijk voor Volksgezondheid" en „dag men sen, dag vogels". Uit uw overzicht blijkt overduidelijk, dat men erop uit is om het leven van mens, dier en plantengroei absoluut onmogelijk te maken! En waarom? Omdat deze verpesters van een en ander het uitslui tend te doen is om de grote winsten. En hiervoor moet en zal alles wijken! Deze lieden kan het niets schelen hoe alles verpest wordt. En helaas, is dit niet uitsluitend in Nederland het geval. Een van 's wereld grootste economen heeft hierop gewezen en o.a. gezegd: „Het is door winst en eigenbaat, dat de mens tenonder gaat". Maar voor de Nederlanders en speciaal in het Rijn mondgebied, rijst de klemmende vraag, wat doen wij om de natuur haar oorspronkelijke bestemming terug te geven? Als de mensen eens wat meer aandacht hieraan zouden besteden is het gevaar mogelijk tegen te gaan. Laat niemand zich in slaap laten sussen, dat het zo erg niet is, dat er voldoende (afdoende) bescherming wordt gebo den, want dat is larie en in hoge mate misleidende propaganda! J. F. Hamer, Schoonhoven. zondag vaderdag Kant en klaar stoelhoezen met anti-slip onderlaag, geschikt voor bijna alle automerken. Door de rekbare zijkanten zijn de hoezen gemakkelijk aan te brengen, U zet ze vast met banden. Koop nu hoezen voor de auto stoelen en banken voor meer rijkomfort. voor 1 stoel voor doorlopende voorbank voor doorlopende bank met ge scheiden rug plaid voor achter bank per stuk 90 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het souterrain (afdeling auto-accessoires) deze praktische auto stoelhoezen met anti-slip onderlaag, rekba re zijkanten en bevestigings banden. Deze hoezen voor ban ken en stoelen zijn praktisch voor alle automerken geschikt. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Reitsema schaakkampioen van Schiedam De 7e en laatste ronde van de strijd om het persoonlijk kampioenschap scha ken van Schiedam heeft een uitermate boeiend verloop gehad met verrassende uitslagen. Eerst verloor Van Setersvan Dekker en was daarmee uitgeschakeld voor de titel. Daarna probeerde Har- manny van alles om van Reitsma te winnen maar slaagde daarin niet en verloor. De partij Liefhebber-Vrijland werd remise. Eindstand: Reitsma 5, Van Sters 3 1/2, Vrijland 3 1/2, Har- manny 3 1/2, Liefhebber 2 1/2, Dek ker 2, De Bruin 1. Andere uitslagen en standen: le klas se: Marbus-Henkelman 1/2-1/2, Bo- gers-Marbus afgebr., Van Leusden-B o- gers 0-1, De Jonge-Kinnegen 0-1, Van Grootveld-Troost 1-0. Eindstand: Troost 6, Bogers 5, Kinnegen 4 1/2, Marbus 3, Van Grootveld 3, H enkel man 2, De Jonge 2, Var. Leusden 1 1/2. 2e Klasse: Emor-Teeuw 1-0, Groene- weg-Riksen 1/2-1/2, Keuzenkamp-Mal kus 1/2-1/2. Eindstand: Malkus 4 1/2, Emor 4, Groeneweg 3 1/2, Teeuw 3 1/2, Riksen 3, Ventura Ferrer 1 1/2, Keuzenkamp 1. 3e Klasse: V.d. Geyn-Waltman 1-0, Waltman-Bockkom 0-1, Heesemans- Nefkens 0-1, Bockkom-V.d. Ham 1/2-1/2. Eindstand: V.d. Ham 4 1/2, Heesemans 4, V.d. Geyn 4, Nefkens 4, Bockkom 2 1/2, Waltman 0. Teleac: Moolhuyzen-Wijnmaalen 0-1, Terlouw-Vermeulen 0-1, Hoogen- doorn-Brand 0-1, Jordaans-Dekker 0-1, Vermeulen-Wijnmaalen 1-0, Jordaans- Hoogendoorn 1-0. Eindstand: Vermeu len 7, Brand 6, Wijnmaalen 4 1/2, Dekker 4, Moolhuyzen 3, Jordaans 2 1/2, Hoogendoorn l.lerlouw 0. Jeugd: Huyzer-Lagewaard 0-1. Eind stand: Lagewaard 5, Schilten 4, mej. Riksen 3, Huyzer 2, Wijnmaalen 1, Van Klinken 0. GELEGENHEIDS KLEDING jacquets, (grijs en zwart) colbert, smoking, overjas, hoge hoeden. Fonkelnieuwe moderne costuums Bontstola's, maraboecapes Kledingverhuur „BROADWAY" Schiedamseweg 10 - Vlaardingen Geopend 9 tot 9 uur Tel. 34 62 27 Tijdens een bijeenkomst in het geref. Jeugdhuis heeft de wisseling plaats gevonden van het hoofd van de Prins Bernhardschool, van de chr. schoolver eniging Schiedam. De heer J. H. Hoffenaar, die de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, legde zijn taak neer en hij werd opgevolgd door de heer A. van Eyk (27), die aan de school verbonden is. Voorafgaande aan het officiële af scheid, was er een receptie, waar zeer velen, persoonlijk afscheid namen van de heer Hoffenaar. In de daarop volgende bijeenkomst voerde mr. H. Snoep, voorzitter van de schoolvereniging het woord, die de aandacht vestigde op het prettige con tact met de heer Hoffenaar, die gedu rende de laatste zeven jaar hoofd van de school was. Namens bestuur, ouder commissie en leerlingen, overhandigde de heer Snoep een camera en diploma- tentas. Daarna spraken nog de heer A Speijer, hoofd van de Koningin Wilhelminaschool en mej. H. Smelik namens het onderwijzend personeel. ♦Elders in deze krant vond u een artikel over Manus Brinkman. De sa mensteller van „De Rennersclub Schie dam" heeft Manus een aantal vragen gesteld, die ik u, met de antwoorden die Manus gaf, niet wil onthouden. red.:Men zegt altijd dat je nooit later dan 21.30 uur naar bed gaat. Is dat waar? M.B.: Nee, dat is niet waar. Vroeger was dat wel zo, maar dat is toch al jaren geleden. Echtgenote Dinie Brink man voegt hieraan toe: „Weet je wat ook waar is? Dat hij zo vreselijk lui was. Lopen deed hij geen centimeter. Hij kon niet op de fiets naar het toilet, anders had hij het wel gedaan", red.Heb je speciaal voedsel gebruikt? M.B.: Nee, altijd gegeten wat de pot schafte. red.: Raak je niet verzadigd na 25 N.M.:Nee, ik vecht nog steeds fanatiek voor m'n prijsje. En m'n materiaal houd ik ook goed bij. Voor de Ronde van Katendrecht bijvoorbeeld heb ik speciale bandjes gelegd. En voor de tijdrit van ons klubkampioenschap heb ik m'n fiets nog speciaal verbouwd. O ja, wat dat eten betreft, ik heb wel altijd veel fruit gegeten. Gewoon, om dat ik het lekker vind. red.: Tot slot. Een wijze raad voor alle wielrenners met minder ervaring. M.B.Als je zit te sterven moet je niet achteraan rijden. En een jonge coureur moet dom zijn. Hij mag niet gaan rekenen, hij moet vlammen. Om een grote coureur te worden, moet je eerst hard leren fietsen en daarna slim wor- Aldus Manus Brinkman, die meent de leeftijd bereikt te hebben, waarop men met link rijden toch vóór vele jongens en sterkeren mag eindigen". ♦Er gaat tegenwoordig geen weekend voorbij of er is wel de een of andere receptie. Zaterdag is het SVDPW dat onze aandacht vraagt omdat het be stuur dan van 2 tot half vier in het clubgebouw zal recipiëren ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan. In de avonduren is er een feestavond in Lommerijk in Rotterdam Hillegers- berg. ♦Er zijn nog meer feestavonden. Vrij dagavond is er voor de senioren en de A junioren nog een feestavond ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Excelsior doet dat in het eigen club huis „De Toekomst" en we denken dat dit toch heus niet kleine gebouw te klein zal zijn om alle feestgangers te kunnen bergen. ♦Feest is er morgenavond ook voor de leden van de handbalvereniging DWS, dat daarmee het seizoen gaat afsluiten. Dat gaat dan gebeuren in „Irene" en voor het dansen verlenen „The Swinging Harmonicans" hun muzikale medewerking. Lang is er gespaard en geld ingezameld bij SVV om op het eigen terrein een overdekte tribune te gaan bouwen. Vrijdagmiddag was het zover, dat bij de bouw van de tribune het hoogste punt was bereikt. Jaap Lems, één van de vele SVV-ers die altijd voor de club aan het werk zijn, mocht zo trots als een pauw de vlag van zijn club op de hoogste punt plaatsen. In nog geen veertien dagen hadden de mannen van de aannemingsmaatschappij SSN-Kuijpers en van het constructiebedrijf Van de Burg uit Rotterdam het stalen frame van de tribune opgebouwd, daarbij geholpen door het uitstekende weer van de laatste dagen. Men hoopt binnen veertien dagen geheel gereed te zijn en de nieuwe tribune, die plaats zal bieden aan 1700 toeschouwers, op te leveren. SVV is met deze nieuwe aanwinst op het terrein heel blij, maar nog niet tevreden. Binnen twee jaar wil het de capaciteit van de tribune uitgebreid zien tot een totaal van 3000 zitplaatsen. SVV kennende is dit beslist geen utopie, maar zal dat over twee jaar ook verwezenlijkt zijn. Mensen van nu op brommers van nu! De Berini van Gazelle is verrassend goed en duidelijk van deze tijd. Hij is sportief, is modieus, hoort bij jong-zijn, snel-zijn en overal bij zijn. Model VE 600, in liefst 4 kleuren lever baar groen, blauw,fris rood en hipgeel. Ga eens kijken bij uw Gazelle dealer. VAN GAZELLE Expositie Leo Dooper Stedelijk Museum In het Stedelijk Museum Schiedam is een expositie geopend van gouaches, vervaardigd door Leo Dooper. Hij past geheel in het tijdsbeeld van nu, waarin de kunstenaars heftig protesteren te gen de in hun oog bestaande misstan den, fouten en tekortkomingen in de huidige samenleving. Dat blijkt vooral uit de wijze waarop Dooper zijn goua ches vorm geeft. Hij deformeert zijn figuren tot een gruwelijke expressivi teit, daarentegen kunnen zijn verbeel dingen ook leiden tot lyrische ontboe zemingen. Een stimulans in deze rich ting vormde zijn kontract met de dichter Jan Spierdijk. Zijn werk inspi reerde Dooper tot het ver-beelden van een twintigtal gedichten. De tentoon stelling van Leo Dooper blijft tot 13 juli en is gratis toegankelijk. KERK DIENSTEN Hervormde kerk: Grote Kerk 10 uur: ds. W. J. Schouten, 17 uur: Eerw. Heer Lambalgen. Bethelkerk 10 uur: ds. J. D. Wuister, 17 uur: ds. J. Kortleve. Opstandingskerk 10 uur: ds. J. W. ds. J. Gras, jeugd- Dorpskerk 10 uur: ds. G. Gerbrandy, 19 uur: drs. E. Verwaal. St. Martinuskerk 9.30 uur: drs. E. Verwaal. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uurds. G. Chr. Duinker te Rotterdam. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. W. L. Steinhart uit Utrecht. Oud Katholieke Parochie, Dam, 10.30 uur H. Mis, pastoor drs. F. Smit. Hersteld Apostolische Gemeente, Stadhou derslaan, 9.30 en 16 uur, dienst. Leger des Heils, Lange Haven. Samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en mevr. H. J. Rentink. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 19.30 uur, dienst. Chr. Geref. kerk, Warande, 9.30 uur, dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.15 en 16,30 uur ds. K. C. Smouter. Geref. kerk (Vrijgemaakt), *t Trefpunt, Alei- dastraat, 8.30 uur ds. M. van Dooren, 15 uur ds. A. 1. Krijtenburg. Herv. Evangelisatie, gebouw Irene, 10 uur de heer G. H. v.d. Knaap uit De Haag, 17 uur Bethelkerk ds, J. Kortleve uit Rotterdam. Meent 129 Rotterdam De derde opeenvolgende poging van TSF I om het tweede klasserschap te veroveren werd zondag met succes bekroond. In een zeer sterk gespeelde wedstrijd tegen W.O.C. 2 uit Overveen viel reeds in de zesde partij de beslis sing; een tegenvaller voor W.O.C.dat de vorige week een „spion" naar de wedstrijd T.S.F.-Victoria had gestuurd, die optimistisch naar Overveen was terug gekeerd. Door een blessure was Margrid Ronde, die een uitstekende competitie had gespeeld i.v.m. even tuele risico's niet voor alle wedstrijden beschikbaar. In het enkelspel en da- mesdubbel werd ze vervangen door Marjoos Zoetmulder uit T.S.F.2, die ondanks de late mededeling van mee spelen zi?h uitstekend heeft geweerd. Wim de kuiter speelde in het enkelspel z'n beste wedstrijd van het seizoen en versloeg zijn tegenstander met 6-3, 6-2. Els NJeyer moest tegen een tennislera- res spelen en hoewel ze goed tegen stand bood viel er toch geen succes te behalen, 2-6, 5-7. Marjoos Zoetmulder liet van begin af zien, dat er niet tevergeefs een beroep op haar was gedaan; resoluut rekende ze met haar tegenstandster af, 6-1,6-3. Harry Meyer had aanvankelijk nog met zenu wen te kampen, maar toen eenmaal de 4-1 achterstand in de eerste set was weggewerkt, ging hij op volle toeren draaien en won in 2 sets 8-6,6-4. Met een 3-1 voorsprong uit de enkelspelen was een goede basis gelegd om de dubbelspelen optimistisch tegemoet te In tegenstelling tot de vorige week liep het herendubbel van Harry Meyer en Wim de Ruiter nu gesmeerd en won nen met duidelijke cijfers 6-1, 6-3. Eén set was nu nog voldoende om de tweede klasse weer te bereiken, terwijl een zeer grote voorsprong in games was behaald. Marjoos Zoetmulder en Els Meyer hadden de eerste set en een gedeelte van de tweede nodig om op elkaar ingespeeld te raken. De eerste set ging verloren met 6-3, maar de tweede werd prachtig spelend met 8-6 gewonnen, waarna de feestvreugde los barstte. De tegenstanders zagen hierna van verder spelen af. De voor T.S.F. goed verlopen tennis- competitie kreeg met het heroveren van een plaats in de tweede klasse een prachtig besluit en voor. Margrid Ron de, Els Meyer, Marjoos Zoetmulder, Harry Meyer (captain) en Wim de Ruiter een schitterend persoonlijk re sultaat. In de kring Schiedam bevindt T.S.F. zich nu weer op gelijke hoogte als Keep Smiling en Maas Vlaardingen zodat plaatselijke wedstrijden in de competitie van het volgend seizoen mogelijk zijn. Daar T.S;F.2 en T.S.F. 3 ook kampioen werden in de derde en vierde klasse is er thans, in tegenstel ling tot vier jaar geleden toen na het eerste team geen goede opbouw aan wezig was, een goede basis aanwezig om de toekomst optimistisch tegemoet zondag vaderdag Met vaderdag denken we zo snel aan dure kado's, waarom niet gewoon een paar fijne an kiets, die vader met plezier zal En dat deze Bix Draion ankiets prettig dragen (ook op hete warme dagen) merkt U direkt. Deze prachtige merk ankiets, strikt Ie keus, verkopen wij nu in een kompleet assortiment moderne kleuren en dessins, per paar voor nog géén rijks daalder. bix draion Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Bix Draion herenanklets, strikt 1e keus, in vele kleuren en dessins, per paar Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1970 | | pagina 3