Gees van Dongeneenzame zwerver langs de circuits Menus Brinkman fietst kwart eeuw prijzen bijelkaar 158.= 2380 m Van Baarle droomt nog van zijn zege op Donner Sparta is best in staat om te slaan 98 tHHIuH'IHil Maar Storks blijft moeilijke tegenstander STUNTAANBIEDING! GAZELLE FIETSEN DE HAVENLOODS - DONDERDAG 18 JUNI 1970 Het avondrood begint de stralende carrière van het motorcoureurtje Cees van Dongen (e kleuren. Toch zal de 38-jarige Rotterdammer volgende week nog van de partij zijn bij de TT-races in Assen. De organisatoren achten hem nog goed genoeg om hem voor twee klassen aan de start te vragen: de 125 cc en de kwart liters. Van Dongen gaat het publiek in beide races met Yamaha bedienen. Toch mag van hem niet worden verwacht dat hij in het spel der azen ook maar een schijn van kans heeft. Hij zegt: „Mijn materiaal is goed, maar het is lang niet opgewassen tegen de machines van de fabrieksrijders". Wan neer alles meezit denkt Cees zichzelf terug te vinden op een vijfde of zesde plaats „maar dan moet er ook hele maal niets tegenlopen". Tot nu toe is voor de kleine energieke Motorpaleis- J coureur feitelijk alles nog tegen gelo pen. Bij de Grand Prix op de Nürnburgnng was net zo mistig, dat huisvader Van Dongen geen enkel risi co wenste te lopen en dus ook in het stuk niet voorkwam. In Le Mans kwam hij in de 125 cc race te vallen toen een Duitser voor hem onderuit ging. De schade bleef beperkt tot een manke ment aan de machine. Bij een grote internationale wedstrijd in Opatia Joegoslavië weigerde de motor aan te slaan, hetgeen bij dit soort wedstrijden bijzonder lastig kan zijn. Cees: „Ik heb anderhalve minuut staan tobben en toen was de rest al in geen velden of wegen meer te zien". Het is dit soort situaties die Van Dongen wat bedroefd stemmen. Vrij wel alles namelijk - op het materiaal na dat door het Motorpaleis wordt gele verd - doet Cees voor eigen rekening. Voor een wedstrijd zoals in Joegoslavië moeten een bescheiden startgeldje en een klein prijsje de kosten goed ma ken. Cees: „Dit seizoen heb ik weinig uitslagen gemaakt en dan ben je al niet meer zo in trek. Dat merk je meteen aan het startgeld en wanneer je dan een verre reis hebt gemaakt en je machine weigert aan te slaan heb je helemaal niets". Eenzaam Ondanks de tegenslagen die in de slotfase van zijn met twaalf nationale titels opgesmukte carrière over hem komen, gaat van Dongen vandaag of morgen toch weer op pad naar Tsjechoslowakije om dar in een grote internationale race te starten. Ook zal hij volgende week zijn bestelwagen richting Assen sturen om daar zaterdag van de partij te zijn. Cees van Dongen is in de internationale rensport een eenzame figuur geworden, zoals ze bij tientallen langs de grote circuits trek ken. Vorig jaar reed hij onder de hoede van de Almeloër Henk Viscaal en deed hij lange tijd mee om het wereldkam pioenschap. Cees: „Met nog twee Grand Prix tr rijden had ik zoveel punten dat eer tweede plaats op de wereldranglijst ir de 125 cc me al bijna niet meer kor ontgaan. Toen kwamen er moeilijkhe den met als gevolg dat ik beide laatsri races niet heb gereden, waarmee meteen mijn tweede plaats verspeelde Nu zit alleen Toersen nog bij Viscaal maar het zou mij verbazen wanneer hi daar het seizoen uitdient". zondag vaderdag U haalt vast wel een mooie plaat voor vader (en voor Uzelf en voor de kinderen) uit deze nieuwe serie Baxter l.p.'s, die wij door scherpe kalkulatie nog onder de twee gulden kunnen verkopen. Baxter l.p.'s, normale 30 cm l.p.'s van een goede kwaliteit, stereo, maar ook mono afspeel baar. Kies uit de eerste 12 titels van deze nieuwe serie met o.a. Won- deraccordeon, HonkyTonk, Ti juana, geestelijke muziek, Krö- nungsmesse, Strausswalsen, een leuke sprookjesplaat door Aart Staartjes en Kitty Jansen, Kin derliedjes en Zondagschoollied jes Uw nieuwe l.p. voor nog géén twee gulden. I stereo, ook mono I afspeelbaar Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het souterrain deze Baxter l.p.'s, 30 cm l.p.'s, stereo en ook mono afspeel baar, keus uit 12 titels, per stuk Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Ook al zijn de mogelijkheden voor dt 125- en 250 cc machines internatio naai gelimiteerd (maximaal twee cilin ders, niet meer dan zes versnellingen en een minimaal gewicht van 75 kilo) om te voorkomen dat de fabrieken met allerlei foefjes motoren de baan insturen die door geen sterveling zijn bij te houden, toch is het materiaal waarmee Van Dongen volgende week in Assen de strijd gaat aanbinden niet toereikend om aan een ere-plaats te denken. En dat stemt Van Dongen in de nadagen van zijn prachtige loop baan wel een beetje droevig. Collecte De kersverse ere-divisie club Excelsior gaat de trom roeren. Om de club voor de ere divisie te behouden is het op zijn minst nodig dat de spelers blijven, ook al is een van de steunpilaren Bram Geilman dan intussen al tussen de mazen van het net naar Feijenoord ontkomen. Zelfs zal Excelsior nog moeten bijkopen en om het geld daar voor op tafel te krijgen wordt zater dagochtend tussen negen en één uur grootscheeps gecollecteerd. Aspiranten en c-junioren gaan in de wijken Kralin gen en Alexanderpolder, ondersteund door muziek uit twee geluidswagens huis-aan-huis collecteren om op deze manier de financiële armslag van Excelsior wat ruimer te maken. Wie het zuinige beleid van het Excelsior- bestuur kent zal ervan overtuigd zijn, Ook al is het in Vitesse goed voetbal len, toch heeft de overgang naar Arnhem Gert Bals een beetje weemoe dig gestemd. De man die met zijn leeuwenmoed Ajax door menig moei lijk Europacupduel heen loodste en die de meeste Cupduels van alle Neder landse voetballers op zijn naam heeft zal volgend seizoen niet meer in De Meer onder de lat staan. Een situatie die toch even moet wennen, al zijn we sedert het abrupte vertrek van Eddy P. G. op alles voorbereid. Had u dat dezer dagen nou ook dat u dacht dat het over voetbal ging wan neer u de krantenkoppen las: „Israël sterk in de lucht", „Verrassingsaanval had succes" en „Duel eindigt in voor deel van Israël"? Toch was dat niet juist Het was in mei precies 25 jaar geleden dat de bekende wielren ner Manus Brinkman zijn eerste wedstrijd ging rijden. Vijfentwin tig jaar wielrennen brengen tal van herinneringen met zich mee, ook voor Hermanus Brinkman en hij vertelde iets van die herinne ringen aan de redacteur van het clubblad van de Rennersclub Schiedam, de vereniging waar Manus een gewaardeerd lid van is. Wij lazen daar o.a. in: In de beginpe riode van Manus Brinkman, zagen de wedstrijden er heel anders uit dan tegenwoordig. Een parcours was er meestal niet. Er werd gewoon een eind gereden. Ook waren de renners niet verdeeld in categorieën. Iedereen reed tegen iedereen.. Het materiaal was ook niet zo perfect uitgevoerd als nu. Manus, zoals hij door iedereen ge noemd wordt, meldde zich aan bij de R.C.Schiedam, die destijds bestuurd werd door mannen als Trommel, v.d. Ent en Letterman sr. De week erop fietste hij al naar Maassluis en terug. Later werd de afstand groter en werd Hoek van Holland vice versa gereden. De datum die Manus zich nog goed herinnert, is 13 augustus 1945. Toen werd hij in een interclubontmoeting tweede achter Flip Vethaak, een be kende prof uit die dagen. De medaille heeft Manus nog altijd bewaard. Het jongetje Brinkman had de slag te pakken. In 1946 ging hij weder met de fiets aan de slag. Echter, bij een wedstrijd georganiseerd door de Zuid- Hollandse Wielerfederatie mocht hij niet starten. R.C.Schiedam was geen lid van de federatie. Het huilen stond hem, 18 jaar oud, nader dan het lachen en hij moet gedacht hebben:„Dat ge beurt me geen tweede keer". Hij ging weg bij Schiedam en meldde zich aan bij de Rotterdamse Leeuw. In datzelf de jaar won Manus toch vier eerste- prijzen als nieuweling, o.a. in Schiedam. In 1947 ging het niet zo best, maar in '48 waren er weer vijf bloementuilen voor hem weggelegd. Daar was de Ronde van Feyenoord bij. Manus, die alle wedstrijden volledig in zijn geheu gen heeft, wist nog precies welke vier wedstrijden hij in het volgende jaar gewonnen had. Daarnaast waren er natuurlijk ook de andere klasseringen van tweede, derde, enz. Dat, ondanks de dienst, die hem vroeg in het jaar riep. Maar geen nood, na het afzwaaien in maart 1950, ging hij gewoon door zoals hij het vorige jaar begonnen was. Nu, na zoveel jaren en zoveel kilome ters, noemt hij het zijn beste seizoen. Hij behaalde er, naast veel tweede, derde en vierde plaatsen, elf overwin ningen in. Trainen Dit gaf de burger Brinkman moed. In september '51 vroeg hij z'n proflicen tie aan. Het seizoen van 19(52 ving voor Manus Brinkman aan met trainen, trainen en nog eens trainen. Alles ging zo goed, dat Pellenaars, destijds degeen die het voor het zeggen had bij de profs, een brief naar Rotterdam stuur de, waaruit bleek dat hij Manus in het oog hield voor de Ronde van Neder land en eventueel voor de Tour de France. Maar dat ging helaas niet door. Een val, een hersenschudding, zes we ken bed houden, braken het ritme van de zo goed begonnen jonge prof. In de volgende drie jaar reed hij wel z'n prijsjes bijeen, maar het was niet vol doende. De verdiensten in de weinige criteria, die er in Nederland georganiseerd wer den, waren laag. Het aantal koersen was ook gering. En voor de categerie van die lieden kwam Manus nooit meer in aanmerking, hoewel hij toch met mannen als van Vliet, Schulte en Peters op de baan aan de Kromme Zandweg heeft gereden. In 1957, teruggetreden tot de onafhan- kelijken, waren er toch weer vier eer- ste-prijzen, waaronder die van de Ron de van Berkel. Ook grotere wedstrij den. zoals de Ronde van Nederland (26e), Gent-Wevelgem, Circuit du „Het Volk" en Roubaix-Kassel-Roubaix (8e) heeft hij die jaren gereden. Maar het leverde toch een te dunne beleg ging voor zijn brood op. Toen in 1963 de onafhankelijken-categorie werd op geheven, was voor Manus de keus niet erg moeilijk. Hij wilde weer amateur worden. De uitvoering van die wens was echter veel moeilijker. Normaal gesproken moest hij twee jaar wach ten. Maar de toen 35-jarige Manus wist de K.N.W.U. te overtuigen, dat op zijn leeftijd 24 maanden non-actief „dode lijk" zijn. In een plechtige brief be richtte de K.N.W.U. dat „bij zeer hoge uitzondering en na rijp beraad bijzon dere dispensatie was geschonken aan M. Brinkman". Manus, „verschrikke lijk blij", ging weer volop fietsen. Nu echter met een vaste baan achter zich. De laatste jaren ging het op en neer. Daarbij kwam in 1968 de opening van een eigen sportzaak. Hoewel, hij wist zich toch zoveel vrij te maken, dat hij het afgelopen seizoen, als 40! jarige ik een jaartje ouder wordt. Maar mis schien gaat dat ook weer over" Aldus de jubilaris, die in echtgenote Dinie, die ook het fietszadel beproefd heeft, een goede steun heeft. En wat de toekomst betreft: Zoon Jan weet ook wel iets van hardfietsen af, getuige zijn lange lijst van ereplaatsen. „En zijn jongste zoon Herman kan het ook wel, maar hij heeft niet altijd zin", aldus een tevreden, uiterst sportieve pa. De Rotterdamse Schaakbond herbergt een aantal jeugdige spelers van wie in de toekomst zal moeten blijken of zij in staat zijn blijvend tot de top van Nederland door te dringen. Jan Timman, Leo Kerkhoff, John van Baarle, Hans Böhm, Cor van Wijgerden en Rob Witt, dat zijn hun namen.. Timman heeft zijn vaste plaats in het Nederlandse schaakteam reeds veroverd. Kerkhoff kreeg verscheidene malen een kans. doch kwam daarbij niet uit de verf. In het vaderlandse team had hij last van pech en zenuwen. vende speler om andere dan schaak- technische redenen passeert. Van Baar le, driemaal achtereen kampioen van de Rotterdamse Schaakbond, in 1966, 1967 en 1968, topscorer van zijn club Europoort (aan bord 1 scoorde hij 7 uit 7), schaakt dikwijls verschrikkelijk sterk, maar kan soms lelijk falen, zoals kort geleden in het Bevrijdingstoernooi tegen van Wijgerden. Welke sterke schaker kent echter géén ups en downs? Misschien Jan Timman, maar hij is dan ook de begaafdste (en jongste) van het gezelschap. Van Baarle meent - terecht - nog niet voldoende „uitgeprobeerd" te zijn. „Ik geloof dat de KNSB me niet erg mag..." heeft van Baarle zich eens laten ontvallen, maar IK geloof niet, dat de plaatsingscommissie van de KNSB (die bedoelt John) een veelbelo- Dé oplossing voor alle ruimte problemen is toch wel zo'n prachtige ombouwkombinatie, de praktische kombrnatie van bed, bank en veel opbergruimte in één. Ombouwkombinatie bestaande uit een fraaie teakhouten om bouw met handige opbergkast- jes, mahoniekleurige bedbank en anti-hernia raster. De vier poten zijn uitschroefbaar. Een ideale kombinatie, 80 x 190 cm, nu door kleine be schadigingen extra voordelig, voor nog géén honderd zestig gulden. met anti herni konstruktie Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze 1e etage deze om- bouwkombinaties voor de zit- slaapkamer, licht beschadigd, kompleet met anti hernia raster mat, 80 x 190 cm Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. De uitspraken van Henk Hendriks, de honkbalcoach van Sparta, zijn het afgelopen weekeinde bevestigd. In de dubbel tegen stadgenoot Feijenoord hebben zijn jongens alles gegeven wat er te geven was. Ze hebben laten zien, dat ze ondanks sombere speculaties nog best in staat zijn om te slaan en ze hebben de toeschouwers ervan overtuigd dat niet Feijenoord, maar Sparta de meeste rechten heeft op een hoge klassering op de ranglijst. Henk Hendriks had het vertrouwen in zijn zelf-gevormde negental niet verloren. Altijd weer zei hij: „Dat we aanvallend zwakker zijn geworden, is een duidelijke zaak, maar of we er mentaal zwakker op zijn geworden, moet nog altijd worden bewezen. Het vertrek van Arrindell en John heeft de jongens alleen maar een extra stimu lans gegeven. Ze voelden intui'tief dat ze er nu méér voor moesten doen, dat ze zich vooral aanvallend moesten gaan uitsloven". Niemand van de spelers heeft het vertrouwen dat Hendriks met zijn assi stent Jan van den Tol (en sinds zondag ook Theo Witstok) in de jongens had beschaamd. Wie men ook sprak, ze waren het er allemaal over eens dat de enige juiste manier van werken was: het zich ondergeschikt maken aan el kaar. Vooral de laatste twee weken hebben de Spartanen niet anders gedaan. Te- NOOIT VERTOOND! NU SAMEN 598 - GEBR. v. ESVELD N.V. Pascalweg 113—115 R'dam-Lomb. Tel. 19554Ó- 197052 - 325841 dag. gen OVVO was het al duidelijk dat er gestreefd werd naar verbetering, na Feijenoord is men de depressie van voorheen voor altijd vergeten. Alleen, de kloof tussen Haarlem Nicols en Sparta blijft zes punten bedragen. En het is een zeer duidelijke zaak dit jaar, dat Haarlem Nicols (dat in de over schrijvingsperiode aan potentieel heeft gewonnen) sterker is dan in voorgaan de jaren. Niet wéér afgaan „Maar", zegt Hendriks, „ik ben ervan overtuigd, dat ze nog twee punten zullen .yerliezen aan Storks. De Hage naars blijven moeilijke tegenstanders. Als we ervan verliezen, dan kunnen ook de Nicols worden teruggewezen. En als dat gebeurt hebben we weer alles in eigen hand. Men kan er zeker van zijn dat we ons niet weer tweemaal zullen laten verrassen. En mocht in die wedstrijden het geluk niet op onze hand zijn dan kan men er toch van verzekerd zijn dat we niet wéér zullen afgaan". Het is nog wat vroeg in de competitie om een voorspelling te wagen, maar als we er nu gezamenlijk vanuit gaan dat Haarlem Nicols de nieuwe landskam pioen wordt dan hoeft Sparta nog niet te treuren. Het heeft de jeugd een kans gegeven en dat is in de huidige evolutie in de amateursport een unieke gebeur tenis. Wat een voldoening moet het bijvoorbeeld niet voor een coach als Henk Hendriks en voor een jeugd- coach als Jaap de Koning zijn, dat het eerste honk momenteel wordt bezet door een zelf-opgevoede knaap als Jan Kramer Freher. Dat hij als honkballer nog niet zoveel personality heeft als zijn onvergetelijke voorganger Hudson John is een van zelfsprekende aangelegenheid, maar hij kan een hele grote worden. Zijn actie radius is perfect en ook als slagman dient de tegenpartij ernstig rekening met hem te houden. Was hij het immers niet die tegen OVVO zijn visitekaartje afgaf door een bloem van een home-run te slaan en scheelde het op Varkenoord niet enkele meters. Alleen op hoge time-ballen wilde het niet altijd vlotten. Dikwijls moest in de thuiswedstrijd tegen Feijenoord wer per Flip le Cuivre (hoe akelig autoritair hij dat ook deed) hem bij die zaken moreel bijstaan. Maar ongetwijfeld zal Jan Kramer Freher, die tezamen met z(jn ploegmakkers Rudi Stentler en Ferry van Vogelpoel een reis naar de Sates zal meemaken met het Neder landse negental (16-18 jaar), op dit punt nog nader worden bijgeschoold door zijn trainers. Een nare zaak voor Henk Hendriks is de blessure van Ben de Brouwer. De tweede werper van Sparta is namelijk zodanig aan zijn rug geblesseerd, dat het weieens enkele weken zal duren voordat hij weer op de werpersheuvel terug is. Vrijdag j.l. heeft hij nog met zijn teamgenoot Fred Beckers een be zoek gebracht aan masseur Coumans in Kerkrade. Deze heeft hem voorlopig wat rust voorgeschreven. Zolang De Brouwer niet in staat is te spelen, zal Hendriks heel voorzichtig met zijn werpersstaf moeten omsprin gen. In de huidige competitie is het voor een topploeg onverantwoordelijk om „slechts" twee werpers in bezit te hebben. Hoe vervelend zou het bij voorbeeld niet geweest zijn wanneer Flip le Cuivre in de tweede wedstrijd tegen Feijenoord van de plaat had moeten worden afgehaald. Zo'n situa tie kan voorkomen. Dan had opnieuw John van Westrenen zijn plaats moeten inneme die notabene daags daarvoor negen innings lang de definitieve lei ding in handen had gehad. Zo'n wisse ling is niet lang goed voor Flip le Cuivre maar ook niet voor Van Westre- Rustig aandoen Hendriks: „We forceren niets. Zolang De Brouwer niet kan spelen, moeten we het heel rustig aandoen. Niet te snel beslissingen nemen, maar gewoon de zaak even aankijken". Rustig de zaak aankijken doet ook Fred Beckers, Sparta's derde honk- man. Hij heeft door het vele vallen zo'n dikke knie opgelopen, dat het er (evenals bij De Brouwer) heeft uitge zien dat hij langdurig zou moeten Leo Kerkhoff heeft de gewoonte om in combinatoire stellingen té lang naar de combinatie te zoeken, die de partij in één klap uitmaakt en zit die klap er net niet in, dan zijn „oceanen" van tijd verloren gegaan en komt aan het slot van het verhaal het tijdnoodduiveltje om de hoek' kijken en moeten vele zetten in luttele minuten op het bord worden gekwakt. Opvallend bij Kerk hoff is, dat hij voor zijn club magnifie ke resultaten boekte tegen vele inter nationale meesters, maar tegen „dood gewone" hoofdklassers, die hij dan klaarblijkelijk onderschat, wil het nog al eens flink mislukken. Je zou kunnen zeggen dat hij zijn tijd niet economisch verdeelt (een euvel waaraan overigens vele sterke schakers lijden). Maar Leo studeert dan ook geen economie maar psychologie. Hij mag er echter op bogen de nieuwe Nederlandse kampi oen Eddy Scholl dit jaar tweemaal te hebben verslagen van de tweemaal dat hij hem ontmoette. Lastige komiek Hans Böhm, RSB-kampioen 1969 en 1970 spreekt ook een hartig woordje mee in de schakerij, zowel letterlijk als figuurlijk. Wat het eerste betreft, heeft hij enkele vijandjes gemaakt, maar aan de andere kant mag Böhm als de komiek van de Rotterdamse schakerij gezien worden, die rustig in staat is b.v. tegen een of andere hoge autori teit te zeggen „Even tafeltenissen? Dat hij daarbij nauwelijks verstaanbaar mompelt „...dan zal ik je eens even van de tafel vegen..", is welhaast vanzelf sprekend. Zo is Hans. We kennen zo'n hoge autoriteit die het nog gedaan heeft ook! Maar hoge autoriteit of niet, Böhm doet en zegt wat hij wil, met alle voor- en nadelen daaraan verbonden. On danks alles zal hij het in het Neder landse schaakwereldje nog eer. eind brengen, zeker aan de zijde van zijn onafscheidelijke boezemvriend Tim man, die duidelijk bezig is Böhms speelsterkte op te vijzelen en met succes. Timman komt tegen Böhm nooit verder dan remise.. Cor van Wijgerden, tweemaal achter een kampioen van Charlois, jeugdkam pioen van Denemarken en snelschaak kampioen van de RSB (met 14 uit 16! zegt over Böhms schaakkracht: „Hij speelt gewoon sterker dan ik, hij ziet alles zo goed en zo snel". Ook van Wijgerden komt er wel, zij het lang zaam maar zeker.... Böhm over van Wijgerden, vóór de aanvang van het Bevrijdingstoernooi: „Geen punt haalt- -ie! Zo is Hans. Van Wijgerden haal de wèl een punt. Timman werd eerste met twee punten, Van Baarle en Böhm scoorde anderhalf uit drie. Rob Witt, de jeugdkampioen van de RSB, gaat van 29 juni tot 4 juli in een dubbelrondige driekamp met Lange en Viergever een poging doen de Neder landse jeugdtitel te behalen, die de Rotterdainmers Jongsma, Kerkhoff, Timman en Böhm voorheen al qp hun naam brachten. Witt heeft een redelij ke kans zich in dit rijtje te voegen. Bij dè dames is mevrouw Vreeken erin geslaagd de Nederlandse titel te hero veren. Met vijfenhalf uit zeven bleef zij slechts een half puntje voor op Ada van der Giessen. Had Ada haar partij tegen mevrouw Vreeken remise kun nen houden, dan zou ZIJ de nieuwe kampioene zijn geweest. Als...als...T- öch zien we het nog eens gebeuren dat „hippe Ada" zoals we haar hebben horen noemen, op de troon terecht Droompartij Met de wetenschap dat Van Baarle trots is op zijn zege tegen grootmeester Jan Hein Donner, waarvan hij heel wat nachtjes heeft wakker gelegen, hebben wii deze partij gekozen als schaaktech- niscfcado van deze aflevering van Man en Paard. De partij is uit het toernooi om het kampioenschap van Nederland van vorig jaar. Wit: J. H. Donner, Zwart: J. van Baar le, (moderne Ben-Oni) 1. d4 Pf6, 2. c4 e6, 3. Pc3 c5, 4. d5 d5, 5. d5 d6, 6. e4 g6, 7. PF3 Lg7, 8. Le2 0-0, 9. 0-0 Te8, 10. Pd2 Pa6, 11. f3 (tot zover theorie) Pd7? 1 (een interessant probeersel), 12. Pc4 Pe5, 13. Pe3 f5, 14. f4 Pf7, 15. f5 f5, 16. Lh5 Df6, 17. Pb5 Ld7, 18. a4 Te4, 19. Khl Tae8, 20. Db3 Tb4, 21. Dd3 Tee4, 22. Lf7 schaak Kf7, 23. Pc3 Tf4, 24. Tf4 Tf4, 25. Pc4 Pb4, 26. De 2 Th4, 27. g3 Thd4, 28. Lf4 Lf8, 29. Tdl Pd5 1 1 30. Pd5 Lc6, 31. Pce3 De6, 32 Df3 Ld5, 33. Pd5 De4! 1 De twee pionnen achterstand baarden Donner tegen deze opzienbarende Van Baarle zoveel zorgen dat hij de partij opgaf. Immers op Tfl speelt zwart Df3 schaak, Tf3, Td5, enz., terwijl op De4 eerst Tdl volgt. H.Vijgeboom IGazelle! dat is kilometers meer I fietsplezier. Gazelle dat is ge-1 nieten van de natuur, dat isfl dubbel genieten omdat-ie-er zo lekker vlot vandoor gaat. I Wie op kwaliteit staat, gaat op Gazelle zitten! Straat-vakantie week heeft leiding nodig Een aantal bewoners en het voorlopig wijkorgaan uit de wijken Blijdorp, Bergpolder, Liskwartier, Provenier en Agniese zijn van mening dat er in deze wijken nog teveel kinderen zijn die in de lange vakantietijd niet genoeg mo gelijkheden hebben om deze tijd pret tig door te brengen. Daarom zoekt men mensen, die de kinderen uit bo vengenoemde wijken een onvergetelij ke „straat-vakantie-week" willen be zorgen en wel in de week van 13—17 juli. Mensen die bij deze straatvakantie mede leiding willen geven worden ver zocht zich zo snel mogelijk (vóór 1-7-1970) te melden bij: mevrouw A. J. M. de Greeve, lid van het wijkor gaan, Statensingel 30c, tel. na 19 uur: 280043 of schriftelijk bij: L. Swalef, p/a Bergselaan 13a en mej. T. van Rossum, Molenwaterweg 28. zware slaapzakken, dit weekend verkopen wij moderne licht gewicht! Mooie slaapzakken in diverse dessins met lichtgewicht vulling w.o. 70% acryl, behaaglijk warm en prima wasbaar. Een lichtgewicht slaapzak, snijmaat 160 x 190 cm, nu voor nog géén vijfentwintig gulden. geheel uitritsbaar Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de tweede etage deze heerlijke lichtgewicht slaapzak ken met een vulling van o.a. 70% acryl, prima wasbaar, keus uit diverse dessins, snijmaat 160 x 190 cm, Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1970 | | pagina 4