SMPLEX IMPLEX 4. ^Woon WarenHuis idee S3 vmm 3. iscaa Kapitale hal bij RDM voor bouw drukvaten 98 O» DE POLDERWEG WAARVOOR EEN EREHOF? 98 GAZELLE FIETSEN Rijnmondband naar Kerkrade HH DE KLERK DE HAVENLOODS - DONDERDAG 25 JUNI 1970 34-110 IKijk bij de Gazelle dealer naar 1 de schitterende modellen. Wat I een keus! Wét een fiets! Een I stuk uitgekiend vakmanschap. I Een brok kwaliteit Voor jaren I fietsplezier. n juweel van een fiets voor jong Wie op kwaliteit staat.gaat op Gazelle zitten! Meubelen, autostoelen en wan den waar 't mooi wel af is, wor den weer keurig als U ze over trekt met dit sterke kunstleer. Enwist U (dat er -zelfs mo derne kleding van wordt ge maakt Wij verkopen het nu, kunstleer op tricot basis, er zijn diverse fraaie gemêleerde kleuren. In coupons van 50 x 130 en 100 x 130 cm. kunstleer 50 x 130 cm 100 x 130 cm 58 Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de 1e etage coupons kunstleer op tricot basis, dat zowel geschikt is voor bekle ding als kleding, er zijn vele mooie kleuren. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. In de nieuwe hal van de RDM (43 meter hoog) maakt zelfs dit geweldige drukvat nog een bescheiden indruk. De hoogte onder de loopkraan is ruim 26 meter, waardoor de vaten in verticale stand beproefd kunnen worden. B&W kopen panden in Brandersbuurt De gemeenteraad van Schiedam zal maandagavond 29 juni om acht uur vergaderen, waarbij o.a. de volgende voorstellen aan de orde zullen komen. Voor de bouw van de nieuwe brand weerkazerne in het gebied van de Brandersbuurt, moeten ook de panden aan de Verbrande Erven 8a, b, en c. aangekocht worden, met de St. Jans- steeg 2, 4, 6 en 8. Dit is mogelijk tegen taxatieprijs, zodat B. en W. tot aan koop voorstellen. Gevraagd wordt een krediet te verlenen van f 19.400,- voor de aanschaf van twee elektro- trucks ter. behoeve van plantsoenen dienst en gemeentewerken. Ten behoeve van het boekenfonds van het stedelijk gymnasium wordt een krediet gevraagd van f 11.000,-. Een gelijk bedrag voor dat doel is nodig voor de openbare school voor l.e.a.o. Voor de openbare school m.a.v.o. is een bedrag van f 21.000,- nodig. Minder leden voor NVV Uit het jaarverslag van de afdeling Schiedam van het NVV blijkt dat in het afgelopen jaar het aantal leden met 68 verminderd is en gekomen op 5520. Het blijkt moeilijk om nieuwe leden te winnen. Als gevolg daarvan was het ledenbestand één van de voornaamste onderwerpen van bestuursvergaderin gen. Melding wordt gemaakt van het werk van het Overlegorgaan. De me- taalbedrijfsbond telt in Schiedam het grootst aantal leden nl. 2362 en 621 bij de bouwbedrijfsbond. De afdeling voor ambtenaren telt 548 leden, be drijfsgroepen 554. Over deelname van de Schiedamse bevolking aan het t.b.c.-onderzoek door Tuberova wordt medegedeeld, dat 47.622 personen werden opgeroepen en 41.522 versche nen. Er bleken vijf personen te lijden aan actieve t.b.c., 227 personen wer den in observatie genomen, in 24 gevallen werd van een tumor gespro ken en in 222 gevallen werden andere longafwijkingen ontdekt. Afscheid na 45 jaar dienstverband Na een dienstverband van 45 jaar heeft woensdagavond de heer J. Tempelaars, administrateur van de Technische School Schiedam, afscheid genomen. Dit was eveneens het geval met de heer C. Maandag, die 17 jaar aan de Tech nische School verbonden was en 47 jaar bij het onderwijs. Tijdens een receptie werd de heer Tempelaars, namens de collega's een filmprojector aangeboden en de heer Maandag een fototoestel. ♦In het programma „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd van de NCRV, werkt donder dagavond 25 juni om zes uur het Schiedams Vrouwenkoor mee onder leiding vin Ria Borgmeijer. Al vele jaren heeft de Rijnmondband deelgenomen aan concoursen in alle delen van het land. Dit jaar wordt van 17 juli tot 9 augustus het 6e Wereld Muziek Concours te Kerkrade gehou den. Voor het eerst in haar 40 jarig bestaan gaat de Rijnmondband aan dit concours deelnemen, met vele binnen- en buitenlandse prominente korpsen. Deel wordt genomen aan de „mars wedstrijden" die gehouden zullen wox- den in het gemeentelijk sportpark op 18 juli van 10.00-12.00 uur. De Rijn mondband komt uit in de le divisie, waar gestreden zal worden om het aller hoogste n.l. „het wereldkampioen schap". Al vele maanden is men bezig de concoursnummers perfect in te studeren onder leiding van de heren Freijsen en De Jong, die ook de muziek componeerden. Belangstellenden, die deel willen ne men aan de reis naar Kerkrade om de band aan te moedigen kunnen zich tot 1 juli opgeven bij G. J. van Aalten, Dwarsstraat 20, telefoon 264980. Tienduizenden van die leuke kleurige ritselgordijnen hangen er voor de deuren van onze klanten. En met de zomerdagendeu ren open, vliegen buiten en toch frisse lucht in huis, hebben ze hun doelmatigheid wel bewe zen. Leuke fleurige ritselgordijnen van plastic strips, licht door latende, dekoratieve gordijnen voor keuken-, kamer-of balkon- ong. 200x80 cm normale kwaliteit 98 extra kwaliteit 98 Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de 1e etage deze prak tische en leuke plastic strip gordijnen in diverse kleuren, maat 200 x 80 cm en 2 kwali teiten. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Dinsdagmiddag heeft burgemeester W. Thomassen van Rotterdam bij de Rot- terdamsee Droogdok Maatschappij een nieuwe produktiehal geopend, die be stemd is voor de bouw van zeer zware drukvaten voor de nucleaire en petro chemische industrie. Met de bouw was een bedrag van ongeveer 30 miljoen gulden gemoeid, met inbegrip van de technische uitrusting. De RDM, die deel uitmaakt van de Rijn-Schelde Groep, beschikt nu over een appara- tenbouw-accommodatie met een totale oppervlakte van ong&veer 15.000 vier kante meter. In de nieuwe hal kunnen jaarlijks minimaal vier reactordrukvaten wor den geproduceerd. Gedurende de laat ste jaren heeft de RDM belangrijke opdrachten geboekt op dit terrein, samen ter waarde van 150 miljoen gulden. Zij is daarmee uitgegroeid tot Europa's belangrijkste producent van deze drukvaten. De productiehui is uitgerust met een enorme loopkraan met een hefvermo gen van 750 ton. Voor de machinale bewerking van onderdelen van de zwa re vaten zijn in de nieuwe fabriek achtereenvolgens een carousselbank (één der zwaarste ter wereld) en een kotterbank geïnstalleerd, die beide zijn Als U reeds een wasgoedver- zachter gebruikt, hoeven wij niets meer te vertellen over 't genot en 't gemakal het goed zo veel zachter en een be sparing op 't strijkwerk van jewelste! Maar over de prijs kunnen wij wel iets zeggen, want nu koopt U in deze aanbieding liefst 5 liter wasgoedverzachter, in han dige tankverpakking, voor nog géén vijf gulden. «MlJDONS Vrijdag en zaterdag verkopen wij in het souterrain deze was goedverzachter, 5 liter, om we ken een perfekte was te heb ben, in draagtank (later ideaal voor camping of volkstuin) Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Ir. J. C. Broeyer verlaat Schiedam De directeur van de Schiedamse dienst van gemeentewerken, ir. J. C. Broeyer is in gelijke functie benoemd in En schede. In Schiedam heeft ir. Broeyer geen gemakkelijke taak gehad, er waren vele moeilijke problemen. Er waren ook veel vacatures, waardoor het werken ook niet gemakkelijker werd. De waarnemend directeur van gemeen tewerken, ir. J. van Bogerijen vond het geen prettige verrassing dat de heer Broeyer naar Enschede gaat en het kwam erg onverwacht en ongelegen, gezien de nog vele problemen. Sinds zijn komst in Schiedam in 1960 heeft ir. Broeyer er naar gestreefd een goede verstandhouding te kweken tus sen de vele vakspecialisten in de ge meente. De heer Bart van Gent van het bureau Fledderus, bracht eveneens dank voor de goede samenwerking bij het ontwer pen van plannen voor het toekomstige Schiedam en overhandigde een stan daard boekwerk over Rotterdam. Verkeersbrigadiertjes kregen oorkonde Tijdens een bijeenkomst in zaal Arca de, heeft hoofdinspecteur H. Willems van Beveren aan 84 verkeersbrigadier tjes de oorkonde uitgereikt als bewijs van waardering voor hun werk. De brigadiertjes waren afkomstig van acht scholen. Behalve de oorkonde, werd hen een gezellige middag aangeboden met film, tractatie en geschenken. Voor het nieuwe schooljaar worden 110 andere verkeersbrigadiertjes nu opgeleid. ♦In het Schiedamse clubhuis St. Joris Doele wordt vrijdag 3 juli een feestavond georgani seerd, waaraan medewerking wordt verleend door de Cheffie-Blues. Afscheid zal worden >enomen van de assistente van het clubhuis, vrijdag 3 juli is er een afscheidsfeest. Simplex. Dat is pas fietsen. Dat is nog eens constructie, door een fabriek van de oude stem pel. Simplex: 'n oud vertrouwd merk. Een jonge, sterke fiets! voorzien van een numeriek besturings mechanisme. Op de carousselbank kunnen onderdelen worden bewerkt met een maximaal gewicht van 400 ton, een uitwendige diameter van 13 meter en een hoogte van ruim 7 meter. Verder vindt men in de nieuwe fabriek een reusachtige oven, waarin komplete vaten of onderdelen daarvan spanning- vrij worden gegloeid. Deze gasgestook te oven heeft een lengte van 15 meter en er kunnen temperaturen in worden bereikt van 700 graden celsius. Door een rij "openingen in de vloeV wordt lucht recht omhoog geperst en deze luchtbarrière zorgt ervoor dat de tem peratuur in de hal constant blijft. Uitwisseling van exposities met Slowaaks museum De directeur van het Stedelijk Museum Schiedam, de heer Paalman heeft een bezoek gebracht aan de Slovenska Narodna Galeria te Bratislava. Doel van het bezoek was te voldoen aan het verzoek van het Cultuur Ministerie van de deelstaat Slowakije en dat van de direkteur van de Slovenska Narodna Galeria, Dr. Karol Vaculik, om te komen tot een uitwisseling van ten toonstellingen en om op de basis van dit verzoek eventuele suggesties te doen. De Slovenska Narodna Galeria heeft in haar collectie kunstvormen vanaf de oertijd tot heden, maar gezien het beleid van het Stedelijk Museum Schie dam kwam het werk van de primitief werkende Slowaakse kunstenaar of het werk van hedendaagse Slowaakse kun stenaars meer in aanmerking. Bij zijn bezoek aan Slowakije werd de heer Paalman bovendien getroffen door het werk van drie Slowaakse staatskunste naars, Pulla, Benka en Bazoosky, dat zich zeker zou lenen voor een tentoon stelling. Voorstellen tot genoemde mo gelijkheden in de toekomst werden gedaan aan het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. In een satiriek stukje in „De Zondagsbo de" wordt door de predikanten gereageerd op een krantenbericht, als zouden de Schie damse kerken gedurende de vakantieweken met sluiting worden bedreigd, omdat de predikanten „en bloc" met vakantie zouden Het gemeentebestuur heeft voor de tijd van een jaar vergunning verleend tot handha ven van de zogenaamde „braderie", die door de winkeliers in Hoogstraat, Broersvest, Broersveld en Rotterdamsedijk tijdens de U bent wel iets van ons gewend op het gebied van langspeelban- denmaar deze aanbieding steekt met kop en schouders boven al 't voorgaande uit! Een groot aantal Basf langspeel- banden waarvan de kwaliteit een begrip isverkopen wij voor ongekend lage Ter Meulen prijzen. Splinternieuwe BASF lang- speelbanden in de originele fabrieksverpakking, voor prij zen die het mogelijk maken, tientallen meters meer te ko- BASF langspeel banden cm 61 mtr 10 cm 135 mtr 13 cm 270 mtr 50 15 cm 360 mtr 90 18 cm 540 mtr Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het souterrain deze fabrieksnieuwe originele BASF langspeelbanden, voor prijzen die voor zichzelf spre- Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Notaris Blaisse overleden Onder veel belangstelling heeft de be grafenis plaatsgevonden van notaris A. S. H. A. Blaisse, die op 62-jarige leeftijd is overleden. Behalve op zijn ambtsterrein, genoot wijlen notaris Blaisse bekendheid in Schiedam op vele terreinen van het maatschappelijk leven. Hij was ook een vermaard pia nist, die wel meewerkte aan concerten. De heer Blaisse volgde in 1942 zijn vader op als notaris in Schiedam. Hij was gedurende 30 jaar secretaris-pen ningmeester van de afdeling Schiedam van de Mij. tot bevordering van Toon- Afgezien van de vele motorvoertuigen die hier dagelijks over de Polderweg in Kethel snorren, zodat een voetganger steeds op zijn qui vive moet zijn, is deze kronkelende weg nog een aangename wandelweg met veel afwisseling. Het is alleen jammer dat links en rechts van de weg de polder met zand wordt opgespoten hetgeen een grote verandering aankondigt, die zeker niet zal bijdragen tot verfraaiing van het landschap. Octave DeConinck. Een compleet bed voor 68,- kan niet? Kan wel: stevige, houten bedbak met decoratieve matras in Schotse ruit. Komt altijd van pas: logeerbed, vakantiehuis-bed, even-een-uurtje-rusten- bed. Wakkere De Klerk-klanten komen 'm morgen bekijken. Thuisbezorgd en wel 68,-. WoonWarenHuis Lijnbaan/ Binnenweg Winkelcentrum Beijerlandselaan Winkelcentrum Groot IJsselmonde Filialen in Utrecht, Den Haag, Viissingen, De Lier, Hoorn. Ik kreeg een programma onder ogen van een herdenking op het militaire erehof te Rotterdam-Crooswijk ter ge legenheid van de Wereld Veteranendag. Een aangelegenheid waarbij toch wel enige vragen in je opkomen. Is een militair erehof op zichzelf al niet een hachelijke zaak? We hebben geen erebegraafplaats voor politie- en brandweerlieden, die bij de uitoefening van hun plicht zijn omgekomen. We hebben geen erekerkhof voor havenar beiders of voor handelsreizigers, die bij de uitoefening van hun maatschappelij ke functie zijn verongelukt. Terecht wordt door de familie van zulke men sen een gewoon graf, zó mogelijk een familie-graf, geprefereerd. Waarom dan wel een erehof voor militairen Je zou midden in de stad een apart kerkhofje kunnen aanleggen voor men sen, die in het verkeer door schuld hun leven hebben verloren. Een grimmige waarschuwing voor ons allen, die in het verkeer soms al te roekeloos met ons leven en dat van anderen spelen. Maar dan zou het toch een hof der Zo kan ik een militair kerkhof alleen maar zien als een alarmsignaal, als een voortdurend protest tegen de opvoe ring van het menselijk oorlogsbedrijf. Als hof der menselijke oneer. Hoe men op een militair kerkhof dan ook nog semi-religieuze wijdingsplechtigheden kan houden, is mij een raadsel. Bij bovengenoemde plechtigheid werd door een mannenkoor gezongen: „Zie, hoe de rechtvaardige sterft en niemand neemt het ter harte. De rechtvaardigen worden weggenomen en niemand slaat er acht op; in 't gezicht van de ongerechtigheid wordt de rechtvaardi ge weggenomen. En in vrede zal zijn nagedachtenis zijn. In vrede is zijn rustplaats bereid en in Sion zijn wo lk geloof dat bij elk graf, als dat gewenst wordt, gesproken mag worden over de liefde en de vergeving van God. Maar dit wordt een zouteloos bedrijf als de mensen aan de lopende band de hemel in worden gepraat. Juist in het aangezicht van de dood past de kriti sche vraag, of ikzelf in persoonlijke existentiële bewogenheid in de geest van Jezus ernst heb gemaakt met de zaak der verdrukten, die voor 100 procent onze zaak mag en moet we zen, omdat ze voor 100 procent de zaak van God zelf is. En ik geloof niet, dat God ons even massaal als recht vaardigen eert, als wij, al of niet postuum, lintjes voor oud-strijders ple gen uit te delen. In Engeland ben ik vaak diep veront waardigd geweest over de manier waar op men in wijdingsvolle kathedralen en dorpskerkjes over alle gesneuvelden iri Britse oorlogen met bijbelteksten het „zalig" uitsprak, omdat ze voor „Gods eigen land" waren gestorven. Toen ik hierover een keer mijn verwondering uitspraak, zei een Engelsman tegen mij: Wij hebben gelukkig altijd alleen maar rechtvaardige oorlogen gevoerd". Ik zei: „En de Boerenoorlog dan? Toen antwoorde hij: „Ja, maar die is door de Boeren begonnen! Het lijkt mij erg moeilijk, samen met veteranen uit 52 landen, waaronder b.v. Rusland en Griekenland, het eens te worden over de vraag, wie nu eigenlijk die rechtvaardige is, die voor de underdogs sterft. Vooral als ik dan in mijn ochtendblad lees, dat er in deze wereld op het ogenblik een kwart miljoen politieke gevangenen zijn. Daarin laten ook deze 52 landen zich helaas niet onbetuigd! Hoe denken we over een wereld-erehof van mensen die om hun politieke overtuiging doodgemarteld zijn? K. J. Kraan Het leggeid voor het tapijt houdt U in Uw portemonnee, want deze tapijttegels zijn zo gemakkelijk te leggen, dat U 't met een klein beetje handig heid zelf kunt doen. Prachtige tapijttegels van 100% nylon, met warm effekt door de frisée pool (8 mm poot- hoogte), wafelrug, dus beslist krimpvrij. Nu per tegel van ong. 39 x 39 cm voor nog géén vier gulden. tapijttegels met wafelrug ong. 39 x 39 cm Neemt U de maat van Uw kamers mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage 100% nylon tapijttegels met 8 mm hoge frisée pool en wafelrug (krimpvrij), kleuren rood, groen, goud, frafse en maat ong. 39 x 39 cm, per stuk Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1970 | | pagina 3