Veertig jaar SVDPW veertig jaar knokken 3. 1: IlÉMéüII 98 Sportgrabbelton 98 Noad door fusie in ere-klasse mon reve nu extras iZONIERPRIJZENj Bibliotheek in Nieuwland-oost *5 rihcU DE HAVENLOODS - DONDERDAG 25 JUNI 1970 Het was zaterdagmiddag tropisch warm, maar dat heeft aan de receptie van het veertigjarige SVDPW beslist geen afbreuk gedaan. In het fraaie, geheel opgeknapte, clubgebouw in het sportpark Harga kwamen voorzitter Hardeman en zijn medebestuurders handen te kort om alle felicitaties, geschenken en bloemen in ontvangst te nemen. Natuurlijk waren er tal van sprekers, die het bestuur hun felicitaties over kwamen brengen, maar zonder anderen tekort te doen mogen we toch wel constateren, dat de voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB, de heer J. Bijloo, met een gloedvol betoog, aller aandacht opeiste. Over de hoofden van het jubilerende bestuur heen richtte hij zich tot de gemeentebesturen en tot die van Schiedam in het bijzonder. De heer Bijloo vond het jammer dat niemand van het college van burge meester en wethouders aanwezig was, maar hij rekende er vast op dat Jan Bronneman, die het college vertegen woordigde, zijn woorden ter bestem der plaatse zou brengen. De heer Bijloo heeft zich altijd als geen ander ingezet voor de sport in het algemeen, maar voor het voetballen in het bijzonder. Vooral het jeugdwerk gaat hem erg ter harte. Hij is dan ook de grote animator achter de kadercur sussen voor jeugdleiders. De heer Bij loo hield een warm pleidooi voor de sport en wees er de gemeentebesturen op, dat zij daarbij een begeleidende taak hebben. „Als wij ons vandaag de dag realiseren dat het niet lang meer zal duren of de vijfdaagse werkweek zal veranderen in een vierdaagse, dan zullen de gemeentebesturen moeten zorgen voor recreatiemogelijkheden. Het staat gezellig zo'n paar van die losse weefstof kussens op de bank of in die luie stoel en 't verhoogt het zitkomfort. Zeer goed gevulde moderne draion kussens in fijne ruiten maar ook in leuke effen kleu ren. Keurig afgewerkte kussens, per stuk voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage een partij leuke draion kussens in moderne ruitdessins en diverse effen kleuren, afmetingen ong. 37 x 35 cm, per stuk Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Restauratie van sportvelden De gemeenteraad van Schiedam be sloot in 1965 over te gaan tot de herstelwerkzaamheden van diverse sportvelden in vier fasen. Hierbij waren 18 sportvelden betrokken. Het plan is inmiddels afgewerkt, waarbij vorig jaar f 24.000,- werd gevoteerd voor de laatste fase. Het is echter noodzakelijk het herstel voort te zetten, ook omdat rekening moet worden gehouden met di eisen van de sportbonden. De werkzaamheden omvatten in het algemeen het wegwerken van verzak kingen, vernieuwen van drainage en het opnieuw bezoden. Voor dire vel den in Thurlede moet f 24.500,- wor den verleend. Een gelijk bedrag wordt gevraagd voor drie velden op Harga en Kethel. 100.- TOT 500.- VOORDEEL U betaalt een gedeelte bij aankoop, waarna wij 1 Uw mantel deze zomer J J gratis bewaren. J 2 Deskundig advies. Volledige garantie. l Eigen atelier. ISfiT Nieuwe Binnenweg 178 Rotterdam (bij 's-Gravendljkwal) Tel. 234577, 362185 Er wordt nu altijd wel gezegd, er is geen geld, maar mag ik dan zeggen dat het gewoon noodzakelijk is voor de opvoeding van de jeugd, maar ook voor de 18- tot 40-jarigen die straks over meer vrije tijd kunnen beschik ken. Is het daarom niet prachtig dat er sportverenigingen zijn die de mensen een stuk recreatie kunnen bieden? De heer Bijloo bekeek de huidige stedebouw en constateerde dat het ene na het andere blok huizen in Groen- oord en Kethel verscheen. „Er wordt een hele stad gebouwd, maar ik mis daar de zo noodzakelijke groene veld jes. Dat hoeven heus geen echte voet balvelden te zijn, maar veldjes waar de jeugd wat op kan spelen. De mogelijk heid tot recreatie houdt geen gelijke tred met de stedebouw. Nu mag de heer Bronneman zoëven wel gezegd hebben dat in vergelijking met de buursteden Schiedam niet achterloopt met recreatiemogelijkheden, maar dan zeg ik kijk nooit naar anderen, maar alleen naar jezelf". De heer Bijloo sprak zijn bewondering uit voor de oprichters van Sportvereni ging Door Plicht Winnen, omdat er veertig jaar geleden in een tijd van bittere armoede en ellende, moed voor nodig was om dat te doen. Samen met de secretaris-penningmeester van de afdeling, de heer Keur, ontvouwde hij de vlag van de afdeling Rotterdam en sprak de wens uit dat ook deze vlag naast die van de KNVB, kort daarvoor door Gerrit Been overhandigd, boven het complex van SVDPW zal mogen wapperen. Beloning Al enkele jaren geleden mocht voorzit ter Hardeman het bondsonderschei- dingsteken ontvangen als blijk van waardering. Voor hem was er dus deze keer niets bij, maar het was van de afdeling Rotterdam toch wel een bui tengewone geste om mevrouw Harde man een geschenk onder couvert aan te bieden, voor alles wat zij voor haar man en de SVDPW heeft gedaan. De heer J. Bronneman, hoofd van het bureau sportzaken, opende de rij van sprekers. Hij vertegenwoordigde het gemeentebestuur, omdat de wethouder met vakantie was en anderen ook al verhinderd waren. De heer Bronneman, die als echte Schiedammer en als ambtenaar van sportzaken heel veel weet uit de ge schiedenis van het Schiedamse voetbal, greep terug in de geschiedenis van SVDPW. „Ik weet heel goed hoe ik als kersverse ambtenaar van sportzaken eens bij jullie kwam kijken op het terrein an de Parallelweg. Tot mijn grote verbazing zag ik dat uw kwam kijken op het terrein aan de Parallel weg. Tot mijn grote verbazing zag ik dat uw gespannen was. Op mijn vraag waarom dat was gedaan kreeg ik als antwoord: „Dat is om de varkens van die boer van het veld te houden". Een van de hoogtepunten van toen was de opening van het eerste echte clubge bouw aan de Parallelweg. Voor hon derd gulden had de vereniging een bouwvallig kleedlokaal van de gemeen te in eigendom gekregen en toen reeds bleek de saamhorigheid en de zelf werkzaamheid van SVDPW. Wat er van dat stelletje oude planken gewrocht is, heeft mij en anderen versteld doen Voor ruim twee gulden ziet het overhemd, dat vader niet meer kon dragen er weer keu rig uit Het zijn immers altijd de boorden en manchetten die het eerst slijten en die U nu voor een laag prijsje gaat vernieuwen. Witte reserve aannaaiboorden en -manchetten van zelfstrijken- de katoen, nu voor een voor delige prijs. boord 2 manchetten Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre handi ge reserve aannaaiboorden en -manchetten voor overhemden, in wit, maten 36 t/m 43. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. staan. U moest weg uit de oude ver trouwde omgeving en u kreeg een terrein in het nieuwe sportcomplex Harga. Twee velden, maar u kreeg ook inwoning van GTB. Helaas, dat is voor geen enkele vereniging leuk, maar het moest nu eenmaal en het zal ook nog wel een poosje duren" De heer Bronneman wees op de enkele jaren geleden verschenen sportnota, waarin een tekort aan sportvelden was gesignaleerd en dat daaraan nog maar weinig was veranderd. „Er is geen geld, maar de sportraad en de SBLO zitten niet stil". De heer Bronneman rekende er op, dat de degradatie voor SVDPW niets zou betekenen, want ook vorige keren kon SVDPW terugkomen. De heer L. v.d. Kraan, voorzitter van de SBLO, memoreerde hoe er in het verleden weieens geknokt is bij SVDPW. „Dat vind ik helemaal niet erg. Tegenwoordig wordt er door de verenigingen ook geknokt, maar dan op een sportief vlak, voor betere terrei nen en accommodaties. Dat is dus geen bezwaar. Het enige bezwaar vind ik uw naam, waarvan de letters mij altijd ergens anders aan doen denken". Na mens de SBLO sprak de heer Van der Kraan de wens uit, dat SVDPW weer snel terug zou komen in de KNVB. „Veertig jaar SVDPW is veertig jaar knokken en veertig jaar uittrekken en werken", zo begon de heer G. Been, voorzitter van het district West II van de KNVB, zijn felicitatietoespraak. De heer Been, zelf oprichter van DHZ en daar jarenlang bestuurder, zei dat hij precies wist wat het betekende deel uit te mogen maken van het bestuur van een voetbalvereniging. De heer Been meende, dat een degradatie bij het veertigjarig bestaan een waarschuwing moest betekenen. De inzet van SVDPW kennende, twij- felde hij er echter niet aan of de club Sportnota zou terugkomen in de KNVB. Namens de KNVB mocht Gerrit Been de bondsvlag aan het jubilerende bestuur overhandigen. „Daarin zijn de nationa le kleuren, het bondsembleem en uw kleuren verwerkt. Het is dus een drieë- enheid en dat symboliseert ook uw vereniging. Eenheid, arbeidslust en ka meraadschap". Geschenk De jubilerende vereniging wilde ook anderen in de vreugde van het jubi leum laten delen. In zijn dankwoord tot de heer Bronneman, de voorzitter had voor elke spreker een apart woord, dankte hij de gemeente voor alles wat voor SVDPW gedaan is en het ge schenk onder couvert wat de voorzit ter de heer Bronneman aanbood was bestemd voor de invaliden-sportvereni ging „De Ooievaars". Een langdurig applaus onderstreepte de geste van SVDPW. De lange rij van sprekers deed de overiges goed geplande receptie uitlo pen, maar dat mocht toch niet verhin deren dat de grote feestavond in Lom merrijk op tijd kon beginnen. Daar werd oprichter H. den Uijl nog in het zonnetje gezet. Daar ook kregen de heren H. Bras en A. Korporaal te horen dat zij tot lid van verdienste waren benoemd. Namens de jeugd van SVDPW werd het bestuur een klok voor de bestuurskamer aangeboden. ^VAARTOCHTEN I uit ROTTERDAM, HELLEVOETSLUIS en HOEK VAN HOLLAND 1 VRAAG GRATIS FOLDER Tel. 010-135400 - Postbus 815 In de laatste weekbrief van Martinit, klaagt de heer A. v.d. Horst zijn nood over de accommodatie van Martinit. Hij schrijft „Onze vereniging is er het slechtst aan toe in Schiedam wat be treft het aantal velden. Er is er slechts één en dat is dan voor acht senior- en negen jeugdelftallen. Daarnaast moet dat ene veld op zaterdagmiddag dan nog gebruikt worden door HBSS. Wij moeten dan met onze junioren gebruik maken van het halfverharde trainings veld, dat dikwijls in een zeer slechte toestand verkeert. Ook bezitten wij geen eigen kantine waarin we kunnen doen en laten wat ons goeddunkt. De kantine, die er nu is, wordt beheerd door de heer Coster, die door gemeen telijke instanties op deze post is ge plaatst en er voor moet zorgen dat alles zo goed mogelijk verloopt tussen de vier verenigingen". De heer Van der Horst wijst er dan op, dat er geen verdienste is uit de kantine-opbrengst en dat er extra geld uitgegeven moet worden om te vergaderen". Het is wel een treurige zaak voor Martinit, temeer daar er geen geld is om als het moet direkt te gaan bou wen. Eerst moet echter een veld toege wezen worden. Er bestaat wellicht een mogelijkheid, dat het terrein waar Spi rit nu hockey op speelt voor Martinit ter beschikking komt. Alleen hoe lang moet dat nog duren. In diezelfde weekbrief kijkt trainer Jan van Buytenen weer voor een jaar het vertrouwen van Martinit gekregen, terug op de afgelopen competitie. Hij schrijft: „Na in het vorige seizoen op de tweede plaats geëindigd te zijn, waren we optimistisch gestemd voor het nu pas afgelopen seizoen. Ook dit jaar werd het een tweede plaats en was het Europoort dat het kampioenschap wist te behalen. Waren zij nu zoveel beter? Was het subliëm wat zij te zien gaven? Zij hadden wel, wat wij niet op konden brengen, vechtersmentaliteit, meer inzet en daardoor mochten zij meer aanspraken maken op de titel. Waren wij vorig jaar na de winterstop niet te stuiten, nu was het precies andersom. Omdat wij de eerste twaalf wedstrijden ongeslagen bleven, tot aan de winterperiode, was het voor iedere tegenstander een stimulans om ons te pakken. Het is jaren geleden dat Marti nit een eerste plaats moest verdedigen en het is nu eenmaal makkelijker naar een eerste plaats te klimmen dan hem te moeten verdedigen en om het nog maals te herhalen, er was te weinig inzet en routine. Het is juist zo jammer dat wij gefaald hebben, omdat ons tweede een goed seizoen wist af te sluiten met een kampioenschap, maar niet kon promo veren, omdat het eerste nog in de RVB uitkomt". De heer Van Buytenen komt tot de slotsom dat hij niet tevreden kan en mag zijn. „We kunnen en moeten nog meer bereiken dan wat we tot nu toe gedaan hebben. Dat wij dat kunnen staat voor mij als een paal boven water. Dan moeten we ons allemaal als we aan het nieuwe seizoen beginnen voor 100 procent inzetten en willen we prestaties leveren dan zullen we daar ook wat voor moeten doen en laten. Op één van de talrijke recepties die wij deze weken mochten bezoeken, kwamen we toevallig in gesprek met de heer Lubeek, secretaris van Hermes DVS. Groot was onze verbazing toen wfj hoorden dat zijn club, een van de oudste in Nederland, nooit de KNVB-bvlag zal kunnen ontplooien om de doodeenvoudige reden, dat Her mes DVS zo'n vlag niet heeft. Dat is toch wel een dwaze geschiedenis. De heer Lubeek vertelde ons, dat toen de KNVB deze vlag aan veertigjarige clubs ten geschenke ging geven, Hermes DVS dat jubileum al lang had gevierd. In die periode dat Hermes DVS jubileerde was de KNVB waarschijnlijk nog niet zo ryk. Het is toch maar een dwaze regeling dat toen reeds veertig jaren bestaande clubs die vlag niet meer kregen. Nu is de KNVB de rijkste ff i ëm m weet jewel de èdite zware van de weduwe B. en W. van Schiedam stellen de raad voor een bedrag van f53.000,- te verlenen voor het inrichten van een bibliotheek in Nieuwland-Oost. Al ge ruime tijd geleden is daarom opdracht gegeven tot het voorbereiden van de bouw van een filiaal aan de Minister Donkerstraat. Thans doet zich echter de mogelijkheid voor een veel snellere oplossing van de huidige ruimtelijke nood te vinden. Aan de Parkweg kan namelijk een ruimte worden gehuurd. Het grote voordeel daarvan is, dat de ruimte onmiddellijk beschikbaar komt en oplossing van de moeilijkheden niet behoeft te wachten op de gereedko ming van een nieuw gebouw. Door Kok Beheer N.V. te Rotterdam is namelijk te huur aangeboden ruimte in de panden Parkweg 218-220, naast het A.N.W.B.-kantoor. De heer P.J, Beekman (KVP) heeft bedankt als lid van de gemeenteraad van Schiedam, omdat hij op 28 juni de stad gaat verlaten. Er wacht hem nog antwoord op de door hem aan B. en W. gestelde vragen, over de S.-bocht in Kethel. Ged. Staten hebben de goedkeuring ont houden aan het raadsbesluit tot verlenen van f 370.000 voor de aanleg van drie hockey- Voor Uw man en zoons koopt U nu deze voordelige ankiets van wol-terlenka of wol-mous se, net wat ze 't liefst dragen. Herenanklets in twee prachtige kwaliteiten: wol-mousse en wol-terlenka. Ankiets in vele beschaafde des sins en kleuren en in alle cou rante maten, door elkaar, per paar voor nog géén twee gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze herenanklets van een prachtige wol-mousse en wol-terlanka, in een enorm assortiment dessins en kleuren en in alle courante maten, per paar Elke vrijdagavond tot 9 uur open *B. en W. stellen de raad voor om de heren J. Scheffers, wethouder en G. P. Verhuls- donk, raadslid, te benoemen tot ambtenaar van de burgelijke stand der gemeente. BONTMANTEL KOPEN? i laag in prijs Gediplomeerd bontwerke FA. DE KOSTER Schiedamseweg 10, VLAARDINGEN Telefoon 010-346227. sportorganisatie in Nederland en waar om keert het niet op een reeds eerder genomen besluit terug, zodat alle clubs die langer dan veertig jaar bestaan en die op het moment van het jubileum in de KNVB uitkwamen, alsnog de bondsvlag ontvangen. P. Bul De kogel is nu officieel door de kerk. De tafeltennisvereniging Noad is gefu seerd met het Rotterdamse Eendracht en zal daardoor het komende seizoen uit kunnen komen in de hoogste klasse van het Nederlandse tafeltennis. Al eerder was de fusie beklonken, maar toen staken betweters en reglement kenners er een stokje voor en ging de fusie niet door. vorig seizoen de fusie niet doorging, toch danig versterkt werd. Dankzij de sponsor van Noad, de firma Meijburg van de Dam in Schiedam, waren Jan Knikkenberg en Ron van der Aa van resp. Xerxes en 21 Up naar Noad gekomen. Toen de fusie niet door mocht gaan bleven zij lid van Noad, maar gingen met Ger Geerling naar Eendracht en maakten daar het eerste team uit, dat ongeslagen naar de ere klasse promoveerde. Bij Eendracht had men niet zoveel met toptafeltennis op en daar er geen jong talent tot de vereniging toetrad voelde men de noodzaak van een fusie. De vraag was alleen maar wie zou de fusiepartner worden. Dat is uiteinde lijk toch Noad geworden, omdat deze vereniging, daartoe in staat gesteld door de sponsor, aan de financiële eisen van het drietal topspelers kon voldoen. Maandagavond kwam van het bondsbe- stuur de bekrachtiging van de genomen besluiten, met de wens dat de fusie zou zorgen voor een nog grotere groei en bloei van het tafeltennis in Schie- Accommodatie Spelen in de top bij het Nederlandse tafeltennis brengt wel konsequenties met zich mee. Daarom zal het bestuur van de vereniging Noad samen met dat van TSF een adres aan het college van B. en W. richten om te komen tet een verbetering van de accommodatie in „De Beurs". Men wil komen tot een goede kleedge legenheid, een garderobe en douches. Daarnaast willen beide verenigingen dat de Beurs de laatste drie dagen van de week beschikbaar gesteld kan wor den om in de middaguren te kunnen trainen en de jeugd op te leiden. De verenigingen hebben mensen beschik baar die op die middagen les en trai ning kunnen geven. Het lijkt ons een normale zaak dat de gemeente onze tafeltennisverenigingen STACARAVANS ue keus, 1 sl.k. v.a. 6695 net 2 slaapk. slechts 6995,— eds eenvoudige polyester sta-c net slaapk. slechts 3975,— Holiday Pemberton Lynton Fairvie* Rinel e.a. TOUR-CARAVANS (30 modeuen) vanaf 2795 Bagagewagens v.a. 398,— Bung, tenten (2 slaapcab.) K««nd' v'"" 228'~ 598.- Gebr.Van Esveld Napoleon verovert vele harten. ikje. Zowel de lijn met de Extra lange zijpartijen en nekpartij f79,- Deskundige bemiddeling omtrent teruggave van uw ziekenfonds. Wassen en watergolven van uw pruik doen wij ook Maandags gesloten. Vrijdagsavonds geopend. Haarboutique 2e MiddellandSTRAAT 18 (Bij Heemraadssingel) Tel. 25.63.89 in deze wensen tegemoet zal komen. Zij zijn een visitekaartje voor de ge meente Schiedam. Welk montuur u ook kiest uit de veie modellen, die Rinck heeft, onverschillig welke glazen u nodig hebt, u ontvangt gratis RINCK's gouden garantie certificaat 1. vervanging van montuur en glazen bij verlies en diefstal binnen 1 jaar. 2. twee jaar unieke garantie regeling op materiaal- 3. zonnebril compleet met uw afstandglazen voor totaal slechts f. 29,90. 4. tweede bril compleet met uw afstand- of leesglazen voor totaal slechts f. 25,90. 5. tevens profiteert u van diverse extra voordeelaan biedingen, zoals etuis, lees glazen en vele andere acces- uw brillenspecialist Filialen RotterdamNieuwe Binnenweg 253; Binnenweg 117; Coolsingel 52; Zuid plein 86Peppel weg 60aSpi- nozaweg 301 J. v. Campen- plein 196; Winkelcentrum "Groot IJsselmonde". Filiaal Hoogvliet: Binnenban 56 Filiaal Ridderkerk; Geerlaan 13 Filiaal Vlaardinoen Liesveld 10

De Havenloods | 1970 | | pagina 4