HAVENLOODS Groene bufferzone in Midden Delfland Onteigeningsplan van 1900 ha. Marie Laforêt voor de eerste maal in ons land „Spa landruiters zoeken al jaren eigen terrein ■IINST6EBIITEII adviseur in Tegen nel" frlau tu« inrichting van een deel van de te handhaven open ruimte in Midden Delfland voor met name de dagrecreatie en de daarvoor noodzake lijk te verkrijgen mogelijkheid tot ont eigening, kunnen bij de minister ^an landbouw en visserij tot en met 10 augustus bezwaarschriften - al dan niet met verzoek tot mondelinge toelicht ing - worden ingediend. Op de secreta rieën van de gemeenten Delft, Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Maasland en Schipluiden zal tot en met 31 juli de kaart, waarop het te onteigenen gebied staat aangegeven, ter visie worden gelegd. Een toelich ting op het plan en een kleine kaart zullen daar voor een ieder ter beschik king zijn. Er zal op nog nader bekend te maken tijdstippen een ambtenaar van de Cultuurtechnische Dienst aan wezig zijn om zo nodig mondelinge toelichting te geven. Bufferzone De 1900 ha. zullen als onderdeel van een gebied van totaal 6000 ha. worden ingericht. Hiervoor zal, zoals de Minis terraad op 27 februari heeft besloten, een apart ontwerp van wet worden ingediend. De Ruilverkavelingswet biedt namelijk in dit speciale geval onvoldoende mogelijkheden, omdat een te grote oppervlakte nodig is voor met name allerlei voorzieningen ten behoeve van de dagrecreatie. Het ont werp van wet zal dan ook een moge lijkheid van onteigening bevatten. Zo als bij ieder voorstel tot onteigening volgens de z.g. nutswetprocedure, wordt vóór de indiening van het wets ontwerp aan iedereen de mogelijkheid gegeven zijn bezwaar kenbaar te ma ken tegen het plan, waarvoor onteige ning zal worden voorgesteld. De doelstellingen van deze landinrich ting en reconstructie, waartoe is beslo ten, zijn o.a. te vinden in de Tweede Nota (van 1966) over de ruimtelijke ordening. De noodzaak van waarbor gen van groene bufferzones, waar grote steden dreigen aaneen te groeien, is hieriri onderstreept. De aanleg van een element van groot formaat voor de dagrecreatie in Midden Delfland, gele gen tussen de bebouwing van Delft en van de Waterwegsteden, heeft hierin hoogste urgentie. Globaal aangegeven, wordt het 6000 ha. omvattende, te reconstrueren ge bied, als volgt begrensd: in het Noor den door de toekomstige bebouwing van Delft; in het Oosten deels door Rijksweg 13 en door de Delftse Schie; in het Zuiden door de grens van toekomstige bebouwing van Rotter dam, Schiedam en Vlaardingc, alsme de door Rijksweg 20 ter hoogte van Maasland en Maassluis; in het Westen grenst het gebied aan de dorpen De Lier en 't Woud, tot aan Den Hoorn, nabij Delft. De dorpen Maasland en Schipluiden vallen overigens buiten de uitvoering van het plan. Tweederde van Midden Delfland, na melijk 4100 ha., zal de agrarische bestemming behouden. Hiervan zullen echter nog 470 ha. voor wegen nodig zijn. In dit deel zijn in 1967 bij de landbouwstelling 390 agrarische onder nemers geregistreerd. De resterende 1900 ha. van het plan zullen voor openbare voorzieningen, in hoofdzaak voor dagrecreatie, worden bestemd. Hiervan zal een 400 ha. nodig zijn voor waterbeheersing en ontsluiting (wegenaanleg), zodat netto 1500 ha. voor openlucht-recreatie be schikbaar zal komen. Deze recreatie- gronden zullen door de Staat moeten worden verworven. Reeds verricht er, zoals minister ir. P. J. Lardinois in zijn toelichting op de begroting 1970 me dedeelde, de Stichting Beheer Land bouwgronden aankopen. Daarnaast zal echter onteigening nodig zijn, waartoe in grote lijn de procedure van een zogenaamde nutswet zal wor den gevolgd. De ingediende bezwaren zullen moeten worden verwerkt en met het wetsontwerp aan de Staten- Generaal ter kennis worden gebracht. De onderhavige (eerste) ter visie leg ging dient om de bezwaren tegen de algemene strekking van het plan te vernemen. Is het Wetsontwerp door de Statenn-Generaal aanvaard en hebben de inrichtipgsplannen vastere vorm ge kregen, dan zal een tweede ter visie legging volgen met eveneens de moge lijkheid van bezwaar maken. Deze tweede ter visie legging bereidt de definitieve aanwijzing voor onteigening voor. De aan te wijzen gronden zullen met hun kadastrale aanduiding worden aangegeven. In de structuurschets voor de ruimte lijke ontwikkeling van de openlucht-re creatie is in het gebied Midden Delf land een element van formaat voor de dagrecreatie voorzien. De Stichting Onderzoek Midden Delfland, waarin de betrokken gemeenten zijn vertegen woordigd, heeft een uitvoerige studie over de ontwikkeling van dit gebied verricht. De resultaten hiervan vormen de basis voor het plan van de landin richting. De inrichting van het gebied is voorts in overeenstemming met het onlangs herziene streekplan Westland en zal, zodra de wijziging die het Openbaar Lichaam Rijnmond in voorbereiding heeft van kracht is geworden, eveneens met het streekplan Rechtermaasoever in overeenstemming zijn. De inrichting van het agrarische deel van Midden Demand zal op dezelfde wijze als bij een ruilverkaveling ge schieden. De ontworpen wettelijke re geling is er op gericht, de werken van infra-structurele aard in het gehele gebied (zowel het agrarische als het voor recreatie bestemde deel), als één geheel op elkaar af te stemmen en gecoördineerd te ontwerpen en uit te voeren. Hierbij gaat het om werken t.b.v. de ontsluiting (de bereikbaar heid), de waterhuisdouding en de land schappelijke aankleding. De inrich tingsplannen voor het gebied zullen door een speciale commissie worden ontworpen en uitgevoerd. De vaststel ling van de verschillende plannen zal in de ontworpen regeling geschieden door Gedeputeerde Staten en wel nadat de belanghebbenden op ruime schaal in staat zijn geweest, hun opmerkingen te maken. Met de indiening van het wets ontwerp zal de meest mogelijke spoed worden betracht. SLAAPKAMERS Een duwbak op de Maas, geladen met kolen?kunstmest?mortel? Koninginnehoofd met het hoofdkantoor van de Holland Amerika Het doet er niet toe, want er komt zoveel voorbij op dqze drukke Lijn. aan de kade kigthet vlaggeschip van de H.A.L., de .Rotterdam" handelsweg en zo'n transport is er een uit vele. Daarom blijft de rivier gemeerd. Het schip rechts op de foto is de Israëlische vrachtvaarder boeien en is zij een dankbaar en fotogeniek object. „Tamar". Links ziet men de Parkkade. Het gebouw dat achter de Deze foto is gemaakt ongeveer ter hoogte van de Parkhaven links) en bomen van het park oprijst is het kantoor van de firma Van het 3e Katendrechtse hoofd (rechts). Recht vooruit ziet men het Ommeren. LEVERT DIRECT AAN PARTI KULI ER groothandel BEZOEK ONZE SHOWROOM EN TEGELBAR in tapijten groothandel Paardesport: sport voor rijkeluiszoontjes, net zo als tennissportZo was het misschien vroeger. Beide sporten zijn tegenwoordig helemaal „in en gemeengoed geworden zoals een heleboel andere sporten. Bij de paardesport komt natuurlijk een enqrme liefde voor het paard. Wie zich van die werkelijkheid wil overtuigen moet maar eens in de manége gaan kijken of anders zomaar op het stukje zandvlakte aan de Zwaluwlaan in Kethel. Daar rijden jongens en meisjes op ponys van de Rijvereniging en Ponyclub Schiedam-Kethel. De heer A. Avan Mil, een echte liefhebber van de paardesport, gaf de eerste duw. Hij had in Kethel een groepje medestanders om zich heen verzameld. Die reden zo hier en daar op een stukje terrein, maar het ging allemaal moeilijk. Hij stapte naar burgemeester Roelfsema en hield een warm pleidooi. „Kom nog maar eens terug wanneer je een vereniging hebt", zo luidde het advies. Zo kwam de vereniging „Spalandruiters Kethel-Schiedam tot stand. De heer Van Mil heeft inmiddels zijn bestuursfunctie neergelegd. Het bestuur bestaat nu uit de heren P. J. Verspeek, H. Rip, A. M. van Broekhuizen, H. Rosman secretarisen T. Sigmond. Trainsters zijn de dames Saskia ter Braak en Marja ten Berge. Men zou kunnen zeggen, dat de zeer jeugdige ruiters het terrein aan de Zwaluwlaan hebben „gekraakt". Dat wil zeggen, men zocht naar een mogelijk heid om ergens te oefenen. Toen viel het oog op het stukje weiland en men ging er rijden. Sinds twee jaar wordt er nu regelmatig geoefend. Vraag niet hoe en onder welke omstandigheden. Het is een kaal stukje grond, zonder accommodatie. Maar er wordt gereden. Ook 's winters. Dan zaten de kinderen met zwaar verkleumde handen op hun paard of pony; de ijzige wind blies over de open vlakte. Maar de liefde voor de sport, voor het „materiaal" hield hen warm. Wie die liefde niet kon ppbrengen viel af. Bijna allemaal zijn ze gebleven. En ze komen nog steeds enkele malen per week en oefenen. Zo leerden de twintig ruiters „zitten", „rijden", „galopperen", „voltèren". Het gebeurt echter allemaal vreselijk hulpbehoevend. Het probleem is het „opbergen" van de dieren. Goed, er zijn erbij die gelegenheid hebben paard of pony in een schuurtje thuis of op een stukje land onder te brengen. Maar voor veel dieren moet een stukje langs de dijk of „niemandsland" redding brengen. Dan staat het kostbare eigendom ergens onbeheerd en in goed vertrouwen. Kwam afgelopen winter niet een eenzame pony 's nachts beschutting zoeken in de hal van een flat aan het Bachplein? Het volhardende bestuur vecht door. Er schijnt een kans te zijn, dat in het toekomstig gebied van Midden-Delfland, voorlopig een stuk weiland ter beschikking zal komen, als de vereiste toestemmingen verkregen kunnen worden. Dan zal men gered zijn en is het misschien ook mogelijk er stalgelegenheid te bouwen. Het zal. voor de ontwikkeling van de paardensport in Schiedam een flinke sprong vooruit zijn, wanneer men de beschikking heeft over een ei™*, terrein. Voor de unieke Franse gala—avond die op vrijdagavond 17 juli door ons week blad in de Doelen wordt gepresen teerd, is nog een beperkt aantal plaat sen verkrijgbaar aan de kassa's van de Doelen. Prijzen der plaatsen van f 7,50 tot f 15,-. Een unieke avond omdat; Het de eerste keer is dat de Franse filmster en zangeres Marie Laforêt met haar eigen ensemble een life-optreden maakt in ons land.. Het de eerste keer is dat we hier een optreden kunnen meemaken van Jacques Debronckart, de tweede Jacques Brei. Een optreden van, wat wij willen noemen, een moderne versie van Le- Compagnons de la Chanson, te weten, de zingende en musicerende groep Les Francs Gar?ons. Ook zij treden voor het eerst in ons land op na hun grote succes in Osaka (Japan). Alle artiesten en begeleiders zijn vrijge laten in hun programmakeuze. Ge noemde topartiesten staan garant voor een apart evenement dat wij voor deze toegangsprijs kunnen bieden omdat het Rotterdamse bedrijfsleven, met als twee belangrijkste sponsors Ter Meu- len N.V. en Heineken Nederland N.V., een belangrijke financiële bijdrage le verde. Mede daarom mogen wij het misschien een gemiste kans vinden als u van deze gelegenheid geen gebruik Voor internationale sterren is de taal geen werkelijke belemmering om tot een goed contact met het publiek te komen. Daarnaast hebben wij ons voor deze avond van de medewerking van televisie-omroepster Jetta van Leeu wen weten te verzekeren, die als gast- vrouwe op zal treden. Voor die lezers onder u die reeds één of meer door ons georganiseerde avonden meemaakten lijkt deze publicatie overbodig. Zij weten dat onze avonden af zijn. Voor de anderen geldt: „Kom het zelf zien en beluisteren, u zult er zeer beslist geen spijt van hebben! Voor wat verder het programma be treft: er zijn onderhandelingen gaande met een befaamde Franse dansgroep. Er staan nog nog meer verrassingen te wachten, maar dat ziet u op de avond "DE HOOP WATERSPORT" P. de Hoop Zn. N.V. Middelland 39 - Krimpen a/d Lek. Erkend hoofddealer. JOHNSON-YAMAHA- SEAGULL Buitenboordmotoren Tevens diverse typen boten. SPECIALE AANBIEDING BOOT MET MOTOR f 862.40 incl. B.T.W. donderdag, 9 juli 1970 19e jaargang no. 36 UITGAVE: DE JEUGDHAVEN SCHIEDAM WEEKBLAD VOOR ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM - VLAARDINGEN - KRIMPENERWAARD E.O. - HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 25, ROTTERDAM. TELEFOON 010-132170 - 0PLA6E 255.ÖÖtT: REPARATIES 1ste klas werk vanaf f 5,-- per reparatie 20-karaats GOUDEN KROON f 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010)126010 Te bereiken met tram 1, 3, 6, 8 en met buslijn 32, 34, 38. 45, 49 en 49a

De Havenloods | 1970 | | pagina 1