li 27.95 Onbekommerd samen-zijn kunnen wij dat? 25.= Met Andere Woorden kas s s Napraten over geruchtmakend festival Dak f 1 s V 1" 1 c: f' 1 js> V 1 S 1 s N s s 1" k 1 S Is' I I55 s s V l« s 1 1" s 1 N 1* s 1 1" 1 ~'"~V J&*\ !»- •- DE HAVENLOODS - DONDERDAG 30 JULI 1970 105-39 Van verschillende kanten is mij gevraagd naar mijn mening over het popfestival. Het gebeuren heeft nogal wat gedachten losge maakt achteraf. Ik heb er veel over gepraat met ouderen en jongeren die het allemaal hebben meegemaakt. Maar ik ben er nu eenmaal zelf niet geweest en daarom vind ik het moeilijk er over te schrijven. Eén ding is echter wel duidelijk: het is een zoeken naar nieuwe vormen van menselijk samenzijn bij de jeugd en als zodanig de aandacht zeker waard. Van kerkelijke zijde verscheen een goede beschouwing in „Hervormd Rot terdam" van de hand van ds. S. P. de Roos, directeur van het Hervormd Maatschappelijk Werk. We nemen hier zijn - hier en daar bekort artikel over. Hij begint met te spreken over de publiciteit: De kranten zijn over het algemeen zeker wel objektief geweest, maar heb ben niet altijd een vooropgesteld ge zichtspunt kunnen loslaten. De televi sie gaf enkele maar korte flitsen omdat de filmrechten verkocht waren, en deze korte flitsen waren bij uitstek geschikt om een onjuist beeld te geven. Tekenend is het filmpje dat dinsdag 7 juli gedraaid werd, waarbij de televisie veel aandacht besteedde aan het be schilderen van het blote lichaam van een meisje en onmiddellijk daarop een close-up liet zien van een stand van de NVSH. Beide beelden zijn werkelijke opnamen, maar door deze montage krijgt de kijker de indruk dat het popfestival georganiseerd was om ruimte te geven aan een zo vrij mogelij ke beleving van de sexualiteit, om het nu maar eens zo steriel mogelijk uit te drukken. Dit is een verwrongen beeld. Wie het popfestival benadert vanuit dit gezichtspunt is op een verkeerde weg, omdat het vraagstuk vgn de verande ringen in de sexuele ethiek door de hele maatschappij heen speelt en het popfestival hiervan slechts één territoir is. Dit betekent niet, dat men het popfestival hier geheel los van kan zien, maar het is zeer beslist niet door deze dingen getypeerd. Dit geldt ongeveer ook voor het ge bruiken van drugs. Het popfestival vertoonde bijzonder belangwekkende kanten van het probleem, maar mag opruiming Wat is er fijner, dan met mooi weer op een beschut plekje aan het strand te zitten? En met dit stevige windscherm met zonne dak bent U van zo'n plekje ver zekerd. Waar U ook bent in het bos, op de hei of aan het strand, overal heeft U plezier van dit wind scherm in blauw of oranje lin nen, kompleet met scheerlijnen, haringen, stokken en foudraal. Wij verkopen dit windscherm met zonnedak nu voor slechts vijf en twintig gulden. 140x400 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de 2e etage deze blauwe windschermen met fleurig oranje zonnedak, kompleet met scheerlijnen, haringen, stokken en foudraal, maat 140 x 400 cm Windscherm zonder dak 19.80 Elke vrijdagavond tot 9 ugr open Duur van de opruiming 16 juli tot 6 augustus. Géén tel. of schrift, best. ook weer niet hiermee worden vereen zelvigd. Afwijkend gedrag Veel menseh zijn geneigd om afwij zend te staan tegenover wat zij vreemd vinden. In dit opzicht gaf het popfesti val alle aanleiding hiertoe, omdat de kleding van een groot deel der deelne mers afweek van wat in de gewone maatschappij gebruikelijk is. Er waren onder de mannelijke deelnemers ook vrij veel langharigen. Dit deed vermoe den dat het gedrag ook wel zou afwij ken van het gebruikelijke patroon en dat was dan ook wel zo. Het punt is chter in welke opzichten dit gedrag afweek. Er is geen enkele reden om bezwaar te hebben tegen ongebruikelijk gedrag of ongebruikelij ke kleding op zichzelf. Bij een afweer tegen wat men vreemd vindt zal het wel eens kunnen zijn dat men zich met een heimelijke afgunst verzet tegen vrijheid. De deelnemers kleedden zich zoals zij zelf wilden zonder zich daar bij te storen aan conventies. De uniformiteit kon men vooral zon dagmiddag bespeuren in de toeschou wers die tegen gereduceerde prijzen het terrein op kwamen en de deelne mers kwamen bekijken, iets wat zich in de dagen daarvoor ook voortdurend had afgespeeld in de omgeving van de hekken. Het belangrijkste van het hele festival ligt m.i. in de vrijheid die hier gezocht en tot op zekere hoogte ook bereikt werd. Drugs en bier Van de kant van, laat ik maar zeggen, allerlei links-radicalen is het verwijt gekomen dat de deelnemers veel te weinig politiek geëngageerd waren: in Amerika zou een dergelijk vreedzaam festival onmogelijk zijn vanwege de uiterst aktieve politieke instelling van de jongeren. Bij een uitgebreid sociolo gisch onderzoek is evenwel gebleken dat het grootste deel der deelnemers wel degelijk politiek geïnteresseerd was. Men wilde alleen deze drie dagen daar nu eens vrij van zijn. Dit is een zeer begrijpelijke reaktie tegen de over dosering van politiek engagement. Met het druggebruik was het een iets andere zaak. Het is niet zo eenvoudig om zich een oordeel te vormen over het voor of tegen van de zgn. soft drugs, het is vrij duidelijk, dat er tegen de hard drugs zoals LSD overwegend bezwaren zijn. Het is in elk geval zo, dat de handelaren niet de minste scu- pules kennen, alleen maar op verdie nen hit zijn en daaraan lichamelijke en geestelijke gezondheid van hun klanten met alle genoegen willen opofferen. Dit geldt overigens voor meer handela ren dan in drugs alleen. Een bepaalde „drug", nl. de alkohol, werd niet op het terrein verkocht. Bier is een attri buut van een bij uitstek burgerlijke instelling in vele landen. De vooravond van de TT-races in Assen maakte wel duidelijk wat de kombinatie van jeugd en bier vermag aan te richten. Cola is ook geen leidingwater maar in zijn sociale gevolgen toch altijd nog ver kieslijker dan bier. Men kan het drug gebruik op het festival moeilijk veroor delen als men het overmatig bier gebruik bij andere aangelegenheden accepteert. Blij en lief? De vraag is welke rol de muziek speelde. Een programma van drie ver schillende dagen bracht uiteraard muziek van verschillende aard en ver schillend niveau. De term „pop" is langzamerhand ook zo rekbaar gewor den dat er van alles onder kan worden verstaan. Uit het gedrag van de deelne mers bleek wel dat een gedeelte zeer beslist vooral ook voor de muziek kwam. Dat waren dan vnl. zij die zich bijna niet verwijderden van een moei zaam verworven plekje aan de voor kant van het grote veld. Bij anderen was de belangstelling in de muziek genuanceerder. Ook datgene wat er geboden werd verder op het terrein kreeg veel belangstelling. Er waren ook groepjes die, als de gelegenheid daar voor bestond, zelf wat muziek maakten, meestal volksmuziek, geschikt tot meezingen of zachte gitaarmuziek. In enkele gevallen was de muziek van het festival wel zo meeslepend dat weinigen zich aan de inwerking ervan konden onttrekken. Hoe was die inwerking? Natuurlijk weer heel verschillend. Er waren er voor wie de inwerking van de muziek op één lijn te stellen was met de inwerking van drugs. Muziek als verdo vend middel (niet alleen oorverdo vend) is immers al vanaf oude tijden bekend en in onze tijd nog altijd aktueel. In dit verband doet zich de vraag voor of er niet een deel bezoe kers was dat vöör alles behoefte had aan vlucht uit de werkelijkheid. Bij die vlucht vervullen drugs en muziek dan ongeveer dezelfde funktie. Van deze mensen zou dan vooral gelden wat sommige waarnemers bij zonder opgevallen is, n.l. een gebrek aan blijdschap. Nu moet gezegd worden dat het twijfelachtig is of men van de deelnemers verlangen kan dat ze allemaal zo'n blijdschap ten toon spreiden. Dat gebeurt elders ook niet, zeker niet 3 dagen achter elkaar, en ik zou vanuit de kerk dit nooit ter sprake durven brengen, omdat de kerken ook niet het terrein zijn, waarop veel van blijdschap blijkt. Aan het festival wordt de verwachting verbonden dat men lief is voor elkaar. Ook dit is wat kunstmatig. Men kon de indruk krijgen van een niet geïnteres seerd zijn in elkaar. Ieder kon doen wat hij wilde zonder dat een ander zich daar iets van aantrok. Elk spoor van kritiek op de ander ontbrak. Men zocht weinig contact, maar dit sloot niet uit dat er op den duur vanzelf contact groeide tussen groepjes en enkelingen. Alleen was er niets zo vooropgesteld bedoeld. Toen de regen viel, zaterdagmiddag, was er onmiddel lijk bereidheid om de bescherming van stukken plastic met volkomen vreem den te delen. De leus „lief zijn voor elkaar" veronderstelt zo vaak een op dringerigheid en een bemoeizucht, en deze waren op het festival ver te zoeken. Licht of duisternis In welk gebied valt het popfestival nu, dat van het licht of dat van de duister nis? Voor rechtlijnig denkenden kan Mijn dak kruit. Ik heb dus een kruiend dak. Wat dat is? Dat betekent dat het gebinte van mijn strooien dak werkt, niet meer houdt en aan de wandel gaat. Dat zou niet erg zijn als het b.v. mijn gehele huisje mee nam en dan liefst naar achteren want ik sta op de rooilijn, als u weet wat dat inhoudt. Maar dat is het juist, het dak heeft slechts belangstelling voor een deel van de voorgevel en drukt dat, bovenste, deel naar buiten. Zeer rustiek, dat geef ik toe, maar toch wel verontrustend. De laatste tijd sliep ik er niet van. In mijn dromen zag ik het op straat vallen en mijn woonstee deerlijk geschonden. Ik heb Jan en alleman gevraagd om het voor mij te willen maken. Maar steeds weer was het ontwijkend antwoord: dan moet het hele dak er af. Ja, ja, waarom geen hele nieuwe bungalow? Soms bezweek iemand voor mijn aan drang om mij te helpen. Maar altijd was het 't zelfde liedje, als het erop aan kwam verscheen de hersteller niet. Want zo zijn ze hier. Ze zeggen niet graag nee tegen je, en dat is ook mooi. Maar het ongelofelijke gebeurde. Harry den Baas, die mij het vorig jaar al toegezegd had, kreeg kennelijk wroeging. Hij begon er laatst zelf over en beloof de mij het nu te zuilen maken. Zaterdag jl. zou hij komen. Ik had alleen voor wat materiaal te zorgen, een stel lariksen (lange rechte bo men), liefst uitgewerkt hout, een paar gordingen en wat klein hout, en natuurlijk 3, 4 en 5-duims spij- Die nacht sliep ik slechter dan ooit. Als een kind dat de volgende dag een daagje uit gaat. Vroeger dan anders was ik wakker en lag ik het uur af te wachten waarop een be hoorlijk mens kan opstaan. Want, zo redeneerde ik, Harry zal wel vroeg komen. Maar dat had ik toch mis. Ik kon het niet uithouden en reed eens naar zijn huis, maar daar was alles in diepe rust. Trouwens het hele dorp gaf om acht uur nog geen teken van leven. Alleen die zwarte van Jantje Gijzel zwierf langs de achtererven van de huizen of er iets van zijn gading was. Het was een stralende dag en ik had er geen spijt van dat ik zo vroeg was opgestaan. Ik ging er nog maar eens op uit. En kwam toen toch nog te laat terug om de aankomst van Harry mee te maken. Hij zat al bij mijn vrouw op de koffie. En toen ging hij aan de gang. Als een stoom- In korte tijd was ons huis één grote stofwolk en werd er geklopt en gezaagd dat het een lieve lust was. En het zong in mij: nu gaat het gebeuren. Ik kan weer slapen. Het dak wordt een halt toegeroepen in zijn heilloze wandeling. Ik ben weer onderdak. Ja, en dat wil een mens toch. Vooral iemand van mijn leef tijd. Waar blijf je als je dak kruit? 's Avonds viel het me toch een beetje tegen. Er was niets aan ons huisje te zien. De stenen weken nog naar buiten, want dat moet nog recht gebreid worden. Maar van binnen was het nu in orde. Ja, en dat is ook eigenlijk 't belangrijkste. Medemens. het allebei. Men kan in de bereidheid tot wederzijdse hulp, in de afwezigheid van agressie, in het verbonden zijn door muziek, in het samenleven in opmerkelijke vrijheid, elementen vinden die verwijzen naar het konink rijk Gods. Zo zou het eigenlijk altijd onder de mensen moeten toegaan. Aan de andere kant kan men de nadruk leggen op de vlucht uit'de werkelijk heid, op het problematisch gebruik van de vrijheid, op de sterke invloed van de commercie, en daarmee het popfestival in de sfeer van de duisternis trekken. Maar zoals voor bijna onze hele samen leving is het ook t.a.v. het popfestival onmogelijk, hier rechtlijnig te zijn. Eén ding staat vast: al was de kerk afwezig, Jezus was er wel. Dit is ook weer te rechtlijnig gezegd, in zoverre dat het Leger des Heils er wel degelijk was, ook een stukje kerk. Dat Jezus er was betekent niet alleen dat hij nu eenmaal overal is, als men dit zo stellen wil, maar ook dat hij er was in een lied als „Jesus is allright", misschien ook wel in een enkel pamflet, en in elk geval in de naaste. Wat de kerk zich kan aantrekken is dat er nagenoeg geen verdere informatie over Jezus aanwezig dreiging van de atoomoorlog, bevrijd van maatschappelijke eisen. En niet alleen hier in Rotterdam, maar ook in het Amerikaanse Woodstock, waar 450.000 mensen met Hetzelfde doel bijeenkwamen". Met hem vraag ik: Kunnen wij dit? dr. K. J. Kraan Grote vraag De lezer A. Sehollaart oefende kritiek op de kerken, die nauwelijks hun leden schijnen te inspireren tot een dergelijk samenzijn waarin afstand genomen wordt tot de bestaande waarden. Hij besluit: „Wat er overheerste op het popfestival waren de verschillen en de verande ringen van levenshouding t.a.v. de medemens. Amerikanen, Duitsers, Engelsen, Belgen, Fransen, Zweden en Nederlanders; blanken en negers, 80.000 in getal, hadden voor die dagen één doel: Samen zijn en samen leven, hier en nu op deze aarde. Wel of niet „rokende", wel of niet luisterende naar eigentijdse muziek, wel of niet met elkaar slapende, wel of niet discussiërende met elkaar, wel of niet etende en drinkende, wel of niet zingende en dansende. Elke bezigheid op zich zou ter discussie te stellen zijn, maar de hoofdzaak is het niet. Samen zijn en samen leven. Op een eigen manier, op een nieuwe manier. De heer Schollaart vertelde dit I over een spannend ogenblik voor j de politie: „Toen op zondagmiddag 28 juni j het Holland Pop-festival met ca. j 80.000 jonge mensen zich naar een j langgerekt einde bewoog, stemde j ik thuis de radio af op de Rotter- damse politiezender. Deze zender j had mij de afgelopen dagen al veel j informatie verschaft omtrent het j popgebeuren. De zender: „RT 300 heeft u waar I kunnen nemen welke kentekenen I het vliegtuigje droeg, dat enkele minuten geleden massa's witte strookjes papier heeft uitgeworpen l boven het terrein? en heeft u kunnen ontdekken wat er op deze papiertjes staat? Aan nog meer politiewagens werd deze vraag gesteld. Maar niemand kon opheldering geven, want alle papiertjes waren binnen de om- heining van het terrein gevallen. De activiteiten van de politie werden indringender en heviger; berichten, orders, vragen en ant woorden flitsten over en weer. Want wie weet, welke anarchist had wat voor opruiende pamflet ten uitgegooid? Een onbekend vliegtuigje met onbekende pamflet ten. Dat was toch niet te vertrou wen. Na ruim een half uur en met medewerking van de organisatoren riep de wagen RT 307 het hoofd bureau op om te melden: „De tekst op de afgeworpen pamfletjes luidt: „Jezus is komende". Op het hoofdbureau herhaalde de dienst doende agent, om vergissingen te voorkomen, met monotone stem: „De tekst luidt: Jezus is komen- ■■■■■■■■■IIMMMIIIIIIIIIIIIMIIM 3 5 6 8 10 3 12 5 11 r4 S IV 16 16 r4 17 18 19 20 20 21 22 23 29 29 25 24 26 27 28 30 31 31 r4 32 32 33 39 35 r4 36 37 37 38 38 39 90 r4 91 n 93 r4 99 IS r4 96 97 97 78 78 ff) v.T/ r4 99 SO 50 52 ff) S3 53 59 r4 $5 56 56 57 r4 58 59 59 r4 60 60 61 62 r4 63 69 69 65 65 66 r4 66 67 68 68 r4 69 70 70 72 72 73 73 79 79 75 74 77 77 78 79 75 So 81 82 r4 83 83 89 85 86 86 r4 87 88 89 90 ff) NV 92 1 V 93 Als oplossing van vorige week kon volstaan worden met de acht namen van planten. Deze waren camelia, primula, lupine, papaver, anemoon, begonia, lelie en reseda. Ronny Vink, Coolhavenstraat 5 b, Rotterdam-3006, zond de juiste oplossing in. De oplos singen van deze week kunnen weer op een briefkaartje opgestuurd worden naar de puzzelredactie van De Haven loods, Westblaak 25, Rotterdam. Even in de linkerbovenhoek vermelden M.A.W. 119. De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 12 uur in ons bezit zijn. Bij juiste oplossing leest men in de uitstekende randvakjes, boven en on der van links naar rechts en links en rechts van boven naar beneden, de namen van acht kledingstukken. HORIZONTAAL: 1 geheimschrift; 2 waarschuwen voor gevaar; 3 sterke drank; 4 mislukken; 5 zomers voertuig; 13 lichaamsdeel; 14 kledij; 15 hoofd deksel; 16 tijdmaat; 17 oosterse jon gensnaam; 18 paradijs; 19 oosters boek; 20 vals; 21 kloosterhoofd; 23 start; 24 bloem, keur; 25 ijzerhouden de grond; 26 urn; 27 zoogdier; 28 honingdrank; 29 alvorens; 30 genees kundig (afk.); 31 wegbelemmering; 32 speelgoed; 33 kwab; 34 zakken; 36 vertering; 37 schildergerei; 38 draak; 41 opening; 42 streven (naar); 43 doopfiguur; 44 japonsluiting; 45 drij ven; 46 vrucht; 47 gelofte; 48 bekende dierentuin; 49 soort handschoen; 50 ceintuur; 51 draagbare bergplaats; 52 ten tweede; 53 slimheid; 54 plaats in Limburg; 55 café; 56 schep; 57 schaap; 58 traktatie; 59 slijk; 60 voorzetsel; 61 muziekteken; 62 wortel; 63 schetsen; 64 tabel; 65 beroemde Zweed; 66 infraai; 67 dierenverblijf; 68 mak; 69 deel van boom; 70 overtrek; 71 beroep; 72 gewezen; 73 reclame ver lichting; 74 als voren; 75 groente; 76 ooievaar; 77 visnet; 78 kortschrift; 79 verbond; 80 vogel; 81 staaf; 82 verkeerd; 83 vogelknip; 84 tocht; 85 iiiiiiiiiii g"~ m deel van hoofd; 86 biljartstok; 87 zacht maken; 89 planten; 91 vrouws persoon; 92 bevalligheid; 93 muziek werk. VERTICAAL: 1 breiterm; 2 uitroep van opluchting; 3 uniformversiering; 4 voorzetsel; 5 ongebonden; 6 alleen; 7 plaag; 8 spraak; 9 lering; 10 deel v/h jaar; 11 Europeaan; 12 bloedvat; 13 sierplant; 14 pachter; (5 deel van brood; 16 kleinood; 17 toevlucht; 18 droog; 19 soort papegaai; 20 snijkant van mes; 21 boom; 22 strafwerktuig; 23 oude maat; 24 soort textiel; 25 verbouw; 26 huid; 27 pret; 30 tot poeder maken; 31 windstreek; 32 uit gestotene; 34 ontaarden; 35 dwingen; 36 gereedschap; 37 stipt, nauwgezet; 38 kielwater; 39 ondeugende bakvis; 40 pek; 41 Europeaan; 45 symbool v.d. hoop; 46 grondslag; 47 zuurdeeg; 48 oosterse staat; 49 kade; 50 onb. v.n.woord; 53 oorlogsvoertuig; 54ach- ten; 55 soort gedicht; 56 vreugde; 58 hetzelfde; 59 zangstem; 62 buit; 63 bijna; 64 stekelige plant; 65 visolie; 66 kerkelijke straf; 67 kleverige stof; 68 meetk. figuur; 69 éénjarig rund; 70 oosters land; 71 vleugel; 72 boom; 73 familielid; 74 duinvallei; 75 bevel; 76 ceremonie; 77 dopheide; 78 soort legende; 79 vrucht; 81 zuivelprodukt; 82 Arabische staat; 83 deel van oor; 85 schaap; 86 soort doosje; 87 grasland; 88 juist; 89 rijksdienst (afk.); 90 tus senwerpsel. opruiming Onverwachts een avondje uit en Uw haar zit niet zoals U het zou willen, dan is dé oplossing zo'n mooie hele pruik (ook een reuze gemak op de vakan tie, als Uw haar droog en dor is van de zon en 't zwemmen). Korte synthetische pruik op stretch basis, zonder verlengde hals, een prachtige hele pruik, waarbij het kappersprobleem geheel van de baan is, want onderhoud vraagt dit synthe tische haar niet. U kunt de pruik zelf wassen, kammen en opmaken zoals U wilt, het haar blijft altijd ge willig en houdt model, U hoeft 'm dus nooit naar de kapper te brengen. Deze fraaie pruik nuvoor nog géén acht en twintig gulden. „Wat heb ik een honger zeg," bromde de Grote Zwemmerik terwijl hij uit de kuil stapte en naar beneden hobbelde. „Hebben jullie visjes voor me? „Nee," zei Wappe, „maar luister eens: waar ben je zolang geweest? „Hoe bedoel je? vroeg de Grote Zwemmerik, „geweest, waar? Ik heb geslapen en jullie hebben me wakker ge maakt! „Ja, maar je zou naar het zuiden gaan. We hebben je 327 jaar niet gezien." „Grappen- makertjes," zei de Grote Zwemmerik grinnikend, „327 jaar, ben je gek! Ik ben niet naar het zuiden gegaan want ik heb eerst even een dutje gedaan." „Een dutje noemt ie dat," zei Dubbele Arend," hij heeft zo lang geslap'n dat er een complete duin bov'n z'n luie lichaam is ont staan." „Je bent in ieder geval terecht, en dat is maar goed ook, want we moet'n naar moe Nazei voor het 100-joel-feest." „Ik ga eerst wat visjes eten," bromde de Grote Zwemmerik, „ik ben zó terug." Op zijn korte pootjes hobbelde hij naar zee. „Daarom kon ik 'm in het zuid'n niet vind'n," zei Dubbele Arend, „mijnheer deed een dutje." „Wat een slaapkop," zei Wappe, „en daar maak ten we ons nou ongerust over. We moeten gauw vertrekken naar moe Nazei. Barretje zit al een hele tijd te wachten." Inderdaad zat Barretje zich op dat moment net af te vragen hoe het met Wappe en Dubbele Arend zou gaan. „Als ik de verrekijker zou mogen lenen kan ik kijken wat ze aan het doen zijn," zei hij bij zichzelf. Hij ging Habedjas zoeken, die vreselijk werd verwend door moe Nazei en nu na een overvloe dige maaltijd zat te dutten in een schommelstoel. „Mijnheer Habedjas," riep Barretje, mijnheer Habedjas, mag ik de verrekijker even gebrui ken? De tovenaar die net allerlei zoete dromen had werd met een schok wakker en viel van schrik uit zijn stoel. zonder kapper elk kapsel dat u wilt r^-75 Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze korte synthetische pruiken, op te ma ken in elk gewenst kapsel, prui ken op stretch basis (blijven altijd goed passen), zonder ver lengde hals, in de meest voorkomende kleuren Elke vrijdagavond tot 9 uur open ur van de opruiming juli tot 6 augustus. IV| -én tel, of schrift, best. J*>L

De Havenloods | 1970 | | pagina 5