2.9 98.-- Sparta is te goed voor de middenmoot liiïE Goed spel van Joegoslaaf in duel SW-Hermes DVS 98 Pim Doesburg weer thuis ii 1 Hermes DV8 stelt prijs op juiste naam Manus Brinkman gehuldigd DE HAVENLOODS - DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 De altijd goedlachse en kwajongensachtige Henk van der Veer besloot met de laatste wedstrijd van de competitie een prachtige loopbaan als scheidsrechter. Helaas te vroeg, maar wet is nu eenmaal wet ook in de KNVB en daar Henk de 47 is gepasseerd mag hij geen betaald voetbal meer blazen. Een zeer aanvechtbaar besluit van de K.N. V.B., maar het is zo. Zondag blies hij in Schiedam zijn laatstre wedstrijd voor eigen publiek, het oefenduel tussen Hermes D VS en SVV. Beide clubs hadden daarom gevraagd en het is te begrijpen dat het voor Henk een bijzondere dag is geweest. Voor de wedstrijd kreeg hij van beide aanvoerders een ferme bos bloemen. Na afloop ging Henk op de schouders van de spelers het veld af en toen kwam hij handen en ogen te kort om de geschenken in ontvangst te nemen en te bekijken. Er is natuurlijk een feestje gebouwd rondom het afscheid. Toch is het nog niet de allerlaatste wedstrijd voor Van der Veer. Dat is zondag. De wedstrijd F.C.- Twente-Standaard Luik is absoluut de laatste wedstrijd in het betaalde voetbal. Scheidsrechteren zal hij wel blijven doen bij de geselecteerde jeugd' en wellicht bij de pupillen, „want zo zegt Henk," 'die jongens moeten toch ook voetballen. Het betaalde voetbal verliest in Henk van der Veer een bijzondere scheidsrechter, die zo goed was, dat hij niet opviel. Rustig en altijd vol zelfvertrouwen en humor. Jeugduitwisseling met Esslingen In het kader van de jeugduitwisseling met het Duitse stadje Esslingen bren gen dezer dagen 15 jongelui een be zoek aan Schiedam. Een aantal Schie- damse jongeren bracht eerder al onder leiding van Joop Daalmeijer een be zoek aan Esslingen. Op het programma dat de Duitse gasten wordt aangeboden, staat o.a. een bezoek aan Den Haag en Scheve- ningen. Op vrijdag 7 augustus wordt een bezoek gebracht aan Volendam, Marken en Zandvoort. Maandag 10 augustus volgt een bezoek aan Amster dam met op dinsdag 11 augustus een rit door Brabant. Voor donderdag 13 augustus staat er een vaartocht naar Veronica op het programma. Tenslotte wordt vrijdag 14 augustus een tocht naar Zeeland gemaakt. Een groepje Schiedamse jongelui heeft dit jaar een bezoek gebracht aan Neath in Engeland, een tegenbezóek zal niet gebracht worden. Ier meulen winkelen waard Maak van die grote saaie wand een dekoratiewand, geef Uw kamer eens een heel andere sfeer met grasweefsel behang, een dekoratief natuurprodukt met een prachtige struktuur. Grasweefsel behang in naturel- kleur kunt U gemakkelijk zelf aanbrengen waar U maar wilt. Het is 90 cm breed en U koopt het nu met bijna vijf gulden voordeel, per meter voor nog géén drie gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de eerste etage dit gras weefsel behang, gemakkelijk zelf aan te brangen en bijzonder dekoratief, in naturel- kleur, breedte 90 cm, per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. gf schrift, best. ♦De Schiedamse politie heeft drie jeugdige inbrekers gearresteerd, de 17-jarige J. P. en R. N. en de 16-jarige C. D., die de laatste maanden ingebroken hebben in enkele win- Nolenslaan, viel bij-het spelen op een kinder speelplaats en brak zijn linkerarm. Hij werd door de GGD naar de Dr. Noletstichting- vervoerd en daar opgenomen. In het wapenschildje van de cricket en footballclub Hermes DVS prijkt fier het jaartal 1884. Toen werd de vereni ging namelijk opgericht. Hermes DVS hoort dan ook bij de oudste vereni gingen in de KNVB. Hermes DVS is zowel bij het cricket als bij het voet ballen een begrip geworden in Neder land. Het is in de voetballerij een gewoonte clubnamen af te korten. Zo werd Victoria-Olympia-Combinatie ge woon VOC. Door Wilskracht Sterk werd DWS. Philips Sport Vereniging PSV en zo zijn er nog tientallen voorbeelden te noemen. Het is haast een unicum als een vereniging volledig wordt genoemd. Zo is het ook schering en inslag gewor den dat Hermes DVS in de verslagen en uitslagen kortweg HDVS wordt genoemd en dit nu verdriet verschillen de oud-leden. Waarschijnlijk vinden zij dat een zo'n roemruchte naam als die van hun vereniging niet in de vergetel heid mag raken. Daarom kregen wij van de secretaris van Hermes DVS het verzoek voortaan in de wedstrijdversla gen de volledige naam te gebruiken. Zou dat niet mogelijk zijn, dan toch zeker het woord Hermes. Wij kunnen voor het een en ander begrip hebben. De oud-leden hebben gelijk. Een vere niging die 86 jaar bestaat mag gerust trots zijn op de naam. Heerlijk warm en zeer sterk zijn deze tricot kinderpyjama's, die bovendien erg voordelig zijn. Leuke kinderpyjama's van een prima kwaliteit tricot (heerlijk warm en gemakkelijk wasbaar). Het model heeft een bedrukt jasje, een effen broek en boor den aan de hals, de mouwen en broekspijpen. maat TI6 maat 128—140 C49 maat 152-164 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze tricot kinderpyjama's, in diver se kleuren met een bedrukt jasje en een effen broek,in de maten 116 t/m 164 voor zeer kleine prijsjes. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Na afloop van de vriend schappelijke wedstrijd za terdagavond tegen Aber deen kon Pim Doesburg tevreden vaststellen: het debuut voor eigen pu bhek is me niet tegenge vallen. Inderdaad deed Doesburg het vele werk dat hem zaterdag door de Schotten werd bezorgd op de manier zoals men die op Spangen van hem gewend is: slagvaardig en degelijk. Toch heeft de 26-jarige Rotterdamse doelman, die drie jaar achtereen zonder onder breken de kleuren van PSV heeft verdedigd, te gen de rentree voor eigen publiek opgezien. Ook al had Sparta een aantal oefenpartijen tegen min dere-goden dan Aberdeen afgewerkt, de wedstrijd van zaterdagavond gold ook voor Doesburg voor voldoende zou zijn inge speeld op zijn verdedigers kreeg een bevredigend antwoord. Twee dagen na de leuke oefenpartij op Spangen zegt Pim Doesburg in zijn nieuwe prachtig ingerichte flat in Om moord: „Ofschoon ik bij PSV een erg leuke tijd heb gehad, heeft het me toch goed gedaan weer naar Rotter dam terug te komen. Niet dat ik heimwee had, want daar groei je in drie jaar wel overheen, maar wanneer je zoals ik vijf jaar in het eerste van Sparta heb gespeeld gaat zo'n club toch wel iets voor je betekenen. Bij PSV heb ik overigens erg veel geleerd. Vooral de laatste twee jaar toen het elftal werd getraind door Kurt Linder. Ik ben met meer zelfvertrouwen en met een grotere rust uit Brabant terug gekomen dan ik er drie jaar géleden ben heen gegaan. Linder was geen gemakkelijke man en hij eiste erg veel van zijn spelers maar hij slaagde er toch in een uitstekende sfeer te kwe ken en dat was aan de resultaten goed te merken". Beste oplossing Wanneer Pim Doesburg ontspannen naar buiten staart waar zandwagens af en aan rijden, straatmakers als mieren doorheen krioelen en automobilisten in de doolhof van straten en smalle toegangen hopeloos verdwaald raken, maakt hij de indruk een tevreden mens te zijn. „Na P.S.V. was er voor mij geen andere vereniging in aanmerking gekomen dan Sparta. Met die club ben ik opgegroeid en we waren erg tevre den toen de transactie helemaal rond was. Zeker, in Eindhoven hadden we heel veel vrienden gekregen maar toen PSV eenmaal zijn zinnen op Van Beveren had gezet was deze oplossing voor mij de beste". Het hoge woord is eruit, de naam Van Beveren is gevallen. Pim: „Jan is een uitstekende keeper. De beste van Ne derland en het is niet doenlijk om met werk: Dukla-goalie Viktor en Pim Doesburg hier hoog opspringend in actie tegen ADO. hem te concurreren. Trouwens, ik ge loof dat men ook niet moet gaan vergelijken. Ik ben een ander soort keeper en we hebben een ander elftal met een andere tactiek en iedere verge lijking zou dus direct al mank gaan. Ik geloof trouwens dat we met een heel goed elftal voor de dag komen. Belang rijkste basis is momenteel de conditie. Die is van alle spelers voortreffelijk en dat is bij het begin van de competitie een heel belangrijk punt. Ieder elftal begint met een geweldige inzet, omdat iedereen er het beste van wil maken. Ambitie genoeg dus, maar juist onder zulke omstandigheden gaat de conditie een belangrijke rol spelen" Geen herhaling Vorig jaar heeft Sparta het juist in de eerste fase van de competitie afgelegd. Toen er al een hele reeks wedstrijden was gespeeld hadden de Kasteelbewo ners nog geen vijftien punten bij elkaar geschopt en alles wat Sparta heet waakt er nu voor, dat zich een herha ling van deze situatie gaat voordoen. Achtereenvolgens krijgen de Rotter dammers te maken met Telstar, Excel sior, A.Z., Holland Sport, waarna de grote krachtproef komt tegen PSV. Over de Eindhovenaren gesproken: „Ik geloof dat PSV dit jaar onherroepelijk gaat meedoen om het kampioenschap van Nederland. In de afgelopen jaren is er een uitstekende basis gelegd en gezien de goede sfeer die er heerst en de aankopen die zijn gedaan moet dat gewoon een heel goede formatie wor den". En Sparta? „We hebben dacht ik een te goed elftal om in de middenmoot te blijven hangen. Misschien dat we ons dan nog niet direct met Ajax en Feijenoord kunnen meten, maar een tegenstander van formaat zijn we ze ker. Vooral op eigen grond zal het Bij zijn terugkeer heeft Pim Doesburg weer een aantal goede bekenden terug gevonden, Hans Eykenbroek en Ter Horst met wie hij in het verleden onder rood-wit vaandel strijdend al menige roemruchte daad op zijn naam heeft gebracht. Ligt het aan Pim Does burg dan gaat hij op het Kasteel dóór alsof hij nooit is weggeweest. Bij het afscheid bekent hij: „Het is toch een beetje alsof ik weer ben thuis Dukla Praag Behalve de veelbesproken Pim Doesburg is zaterdagavond op Spangep een andere bekende doelman aan het werk te zien: de Tsjech Viktor, keeper van Dukla en doelverdediger van het Tsjechische elftal dat in Mexico heeft gespeeld. Overmorgen komt de be roemde formatie naar het Kasteel om Sparta geducht aan de tand te voelen. De faam is de Praagse club vooruit gesneld: enkele jaren geleden wipten zij Ajax uit de Europacupcompetitie en sindsdien zijn zij in de Tsjechische competitie naast Spartak de onbetwis te heersers. Onder leiding van de be faamde voetballer Josef Masopust is Dukla aan een drastische verjonging bezig en de leiders van de club zijn zeker zo benieuwd naar het resultaat van de wedstrijd als de Rotterdam mers. In ieder geval wacht Spangen zaterdagavond om half zeven, na de ontmoeting tegen Aberdeen van vorige week, een tweede tegenstander van Europees formaat. ♦De 19-jarige bromfietser H. J. C. H. reed op het kruispunt Parkweg-Burg. van Haaren- laan door een rood verkeerslicht en kwam in botsing met een auto. Met een hersenschud ding is hij opgenomen in de Dr. Noletstich ting. Slobodan Dutina, een amateur voetballer uit Joegoslavië, heeft na het oefenduel tussen SW en Hermes DVS de harten van het Schiedamse publiek gestolen. De enkele Schiedammer die de Joe goslaaf in het oefenduel tussen SVV en DFC hadden zien spelen en die meenden dat de aankoop van Dutina zeer riskant was, is voorlopig de mond gesnoerd. Zondagmiddag bewees de kleine man, dat de laatste beslissing die trainer Gosens in SVV-dienst nam juist is geweest. Dutina speelde in de eerste helft zeer goed. Hij was snel, beweeg lijk en vooral het plaatsen was bijzon der goed. Twee gave treffers kwamen er van zijn voet en één doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Na de rust viel Dutina terug, evenals het hele team van SVV. De opdracht van trainer Bens het wat kalmer aan te A. Bergkotte halve eeuw bij Hoek NV Niet alleen uit kringen van het bedrijf, waarin hij als hoofdkassier verbonden is, maar ook uit het Schiedamse sport leven werd maandag veel belangstelling getoond voor het gouden jubileum, dat de heer A. Bergkotte in dienst van de n.v. W. A. Hoek's Machine- en Zuur- stoffabriek en de n.v. Maatschappij „Oxygenium" vierde. Het is in café restaurant „Rijnmond" aan het Nieuw- landplein een komen en gaan geweest van degenen, die de sportieve jubilaris de hand kwamen drukken. De heer Bergkotte is nog drie jaar van zijn pensioengerechtigde leeftijd ver wijderd en dat wijst er dus wel op, dat hij op jeugdige leeftijd bij het bedrijf in dienst kwam. De heer Bergkotte heeft het gebracht tot hoofdkassier bij het uitgebreide bedrijf, dat in ons land tien nederzettingen telt. De heer Berg kotte is bekend eerst als speler en later als oefenmeester van vele eleftallen. Hij is een vervent Hermes-DVS suppor ter. Op de jubileumdag is hem in zijn woning door de directieleden, de heren ir. W. J. Hoek en drs. A. P. de Hon het getuigschrift aangeboden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Tij dens de receptie, heeft ir. H. W. G. Hoek, voorzitter van de afdeling Schie dam van genoemde Maatschappij, hem de gouden draagmedaille overhandigd. Het gezamenlijk personeel zorgde door middel van een geschenk onder cou vert voor een reis naar Amerika voor het echtpaar Bergkotte teneinde er een zoon te bezoeken. Verder waren er nóg geschenken onder couvert o.a. van de directie van de n.v.; van de Onder nemingsraad en de Personeelsvereni ging, terwijl uiteraard de bloemen voor mevrouw Bergkotte niet ontbraken. doen zal daaraan niet vreemd zijn geweest. Een tweede debutant, Kees van Herpen van de vierde klasser Steeds Volharden, bleek ook al geen „miskleun"te zijn geweest. Het was alleen jammer, dat de Rotterdammer met een blessure vroegtijdig uit moest vallen. Doelman Van der Velde liet een uitste kende indruk achter en ook daarover hoeft SVV zich niet bezorgd te maken. Het debuut van Hans Bassant was niet best, maar Bassant kan veel beter. Het vorige seizoen hebben we geen wed strijd van Excelsior overgeslagen en daarom kunnen we gerust stellen, on danks het matige debuut, dat Bassant een aanwinst is voor SVV. Bij Hermes DVS moest Castenmiller na een twintig minuten al veranderingen aanbrengen. Van der Voort werd ver vangen door Klein en Flaes door La gendijk. Ook bij Hermes DVS was een debu tant, de van RBC overgekomen Mede Ruis en hij maakte een goede indruk en dat heus niet alleen omdat hij het enige doelpunt scoorde. Al met al was het, ondanks de hitte, toch een fijn voetbalduel en de fervente aanhangers van beide clubs, die niet met vakantie waren en de wedstrijd hebben gezien, kunnen tegen de wegblijvers vertellen dat het de komende competitie best zal gaan met de beide Schiedamse betalende clubs. Jubileum wedstrijd bracht geen winst voor honkballers Het was voor Tor. Ebben en Adri Vermeulen wat sneu, dat de 100e wedstrijd, die zij voor het eerste honk balteam van Schiedam speelden geen overwinning werd. Het had het jubi leum zo mooi kunnen bekronen. „Ach", verzuchtte Ton Ebben na de wedstrijd tegen ADO, „dat kan nu eenmaal gebeuren. We hadden weer eens flink wat pech. We konden slaan wat we wilden, maar wat te denken van 14 vangballen. We blijven echter doorgaan". Die 100e wedstrijd is natuurlijk voor de beide Schiedammers niet onopge merkt voorbij gegaan. Algeheel voor zitter, de heer J. v.d. Touw, hield voor de wedstrijd een korte toespraak waar mee hij de beide spelers namens de club gelukwenste. Hij prees aanvoerder Adrie Vermeulen, voor zijn sportieve houding op het veld en vond het alleen maar jammer dat Adrie nooit tot zijn 200e wedstrijd voor Schiedam zou kunnen komen, omdat Vermeulen zeer binnenkort naar Limburg gaat verhui zen en dan voor Schiedam verloren is. Voorzitter Van der Touw rekent er vast op, dat het Tón Ebben wel zal lukken tot zijn 200e wedstrijd voor Schiedam te komen. Voor beide spe lers was er een zilveren honkballer op een marmeren voet en bloemen van tegenstander ADO. Voor Ton Ebben was er nog een blijk van waardering van de juniores die hij traint en coacht. Een paar honkbal schoenen werden zijn deel. Jammer voor het jubilerende twee'tal, dat juist deze wedstrijd verloren werd. BONTMANTEL KOPEN? BROADWAY" Het gebeurt niet vaak dat een beoefe naar van een bepaalde tak van sport, deze sport vijfentwintig jaar blijft be oefenen in wedstrijd verband. Is het daarom een wonder dat de Renners Club Schiedam het feit dat een van haar leden 25 jaar de wielersport be oefent een feestelijk tintje gaf. Daarom was Manus Brinkman zaterdag bij de 27e ronde van Schiedam het feestvarken. Manus is 25 jaar lid van Schiedam en eveneens 25 jaar aktief wielrenner en nog steeds hoort hij bij tal van rondes in Nederland tot een graag geziene gast. Voordat de wielrenners van start gin gen werd Manus Brinkman, die tegen woordig met zijn zoon Jan als concur rent rijdt, door het bestuur in de bloemetjes gezet en dat niet alleen. De heer Voorsluys, voorzitter van Schie dam, bracht de jubilerende renner dank, voor alles wat hij in die jaren Morgen finale jeugd Kringkampioenschap Morgen, vrijdagavond zullen op het tennispark Van Vliet aan de Stadhou derslaan de finales worden verspeeld van de Jeugd Kringkampioenschappen. De wedstrijden zijn maandag al begon nen en spelers en natuurlijk speelsters uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland zullen in twee leeftijds groepen strijden om de eer. Er is een groep tot 14 jaar en een groep van 14-18 jaar. Op het moment dat dit geschreven wordt zijn de wedstrijden nog maar een dag oud, 'dus is er niet vast te stellen hoe de finale er morgen avond uit zal zien. In ieder geval is er van 9-17 uur tennis, van de beste jeugdspelers uit de om-' trek te zien. Of het SLV gelukt zal zijn de verenigingsbeker definitief te win nen, zal morgen blijken. voor de wielersport heeft gedaan. Na mens de KNWU feliciteerde de consul van Zuid-Holland, de heer J. Lakerman. Hjj stak zijn bewonde- ing voor Manus Brinkman niet onder stoelen of banken en noemde hem zowel bij de profs, als bij de amateurs en bij het cyclecross een goed renner. Van de rennersvereniging Schiedam was er een verrekijker als geschenk. De junioren boden hun grote clubgenoot een radio aan. Met de allerjongsten van de rennersclub, de pupillen maakte Manus Brinkman voor de wedstrijd een ereronde. Dat Brinkman nog lang niet is afgeschreven demonstreerde hij in de wedstrijd zeer duidelijk. Hij reed de 100 km. uit en werd 18e. Heel wat jongere renners hadden de pijp al aan Maarten gegeven of kwamen na Manus binnen. Schiedamse padvinders op trektocht door Lapland Twintig leden van de Schiedamse Rowam-padvindersgroep, maken een trektocht door Lapland. Zij maken in de omgeving van het Inari-meer een basisk'amp om van daaruit allerlei tochtjes, ook per rubberboot te gaan maken. De tocht, die via Duitsland, Denemarken en Zweden ging, duurde vier dagen. De terugtocht gaat via Denemarken en Zweden, waar zij de gast zijn van plaatselijke padvinders- groepen. De groep heeft zich terdege voorbereid op deze tocht en o.a. een studie gemaakt van zowel Lapland als andere landen waar zij door trekken. Enkele jaren geleden bracht de groep een bezoek aan Zweden. Er worden filmopnamen gemaakt, die later tijdens bijeenkomsten worden vertoond. Als de spullen U boven het hoofd groeien, is dit dé ge legenheid voor een lage prijs een mooie garderobekast aan te schaffen. Een partij origineel macoré hou ten garderobekasten, 2 deurs (Va hang, leg) gaat nu van wege kleine beschadigingen heel voordelig van de hand. U koopt zo'n kast in de maat van ong. 100 x 50 x 170 cm voor nog géén honderd gulden. macore garderobekast 14 hang, V2 leg ong. 100x50x170 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de eerste etage een partij macoré houten gar derobekasten, 2 deurs, in Va hang. Va leg uitvoering, af metingen, ong. 100 x 50 x 170 cm Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. HERVORMDE KERK. Grote Kerk 10 uur: ds. E.'Zorn, Zoeter- meer, 17 uur: ds. H. J. Groenewegen. Bethelkerk 10 uur: ds. H. J. Groenewegen. Opstandingskerk 10 uur: ds. Hoekert, Voor burg. Vredeskerk 10 uur: ds. J. W. Zimmerman. Dorpskerk 10 uur: drs. E. Verwaal, 19 uur; ds. S. Gerbrandy. St. Martinuskerk 9.30 uur: ds. S. Gerbran dy. Ned. Prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur; ds. J. van Rossum te Voorburg. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat: 10 Mis. Hersteld Apostolische Gemeente, Stadhou derslaan: 9.30 en 16 uur: dienst. Leger des Heils, Lange Haven: Samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding: kapitein en mevr. H. J. Rentink. Baptisten Gemeente, gebouw Irene: 19.3(J uur: dienst. Chr. Geref. Kerk, Warande 9.30 uur: dienst. Geref. kerk. (Vrijgemaakt.), Westvest 30: 9.30 en 16.30 uur: ds. C. Vonk. Geref. kerk (vrijgemaakt.) 't Trefpunt, Alei- dastraat: 8.30 uur: ds. M. van Dooren, 15 uur: ds. G. Spijker. Herv. Evangelisatie, gebouw Irene: 10 uur: de heer .G. H. v.d. Kamp uit Den Haag, 17 uur: ds. N. Kleermaker uit Rotterdam. Ook hij denkt aan zijn toekomst JOHN RIJVERS Galileïstraat 28 a Schiedam John Rijvers is vorig jaar uit Lim burg gekomen en koos onze Be- drijfsschool uit voor zijn oplei ding. Na het voorbereidende leer jaar heeft hij nu gekozen voor de Opleiding tot Plaat- en Construc tiewerker. Thans geniet hi j van zijn vier weken zomervakantie. Daar na start hij in het tweede leeijaar lingen is John met zijn groep ook naar het Vormingskamp in Noord- Brabant geweest. Heb jij óók meer aanleg voor techniek? Kom dan eens praten met de chef vbnde W.F. -Bedrijfsschool, Admi raal de Ruyterstraat 14, Schiedam, of bel om inlichtingen over de, cursus, die eind augustus begint. Telefoon (010) 26 92 00.

De Havenloods | 1970 | | pagina 3