Secretaris Poelman waeht al twee maanden op beslnit J Clubhuis moet Demos nieuw leven in blazen J.A. Govaert,voorzitter en trainer van SFC jeugd WF hoopt jubileumjaar af te sluiten met een kampioenschap l«H Mannelijk, maar sportief voetbal bij DHS begint al met moeilijkheden dries voo^J 11 Ï|W|| j M 11 Excelsior zoekt het in PERMA Grotetoeloop bij Hollandiaan DE HAVENLOODS - DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 DHS, in Schiedam de hoogst geklasseerde KNVB-club, begint het seizoen al wat moeilijk. Het terrein is door gemeentewerken twintig centimeter opgehoogd en daarna opnieuw met zoden ingelegd. Zo'n ingelegd veld vraagt tijd om zich te zetten en logisch is dus, dat daar niet eerder op gespeeld mag en kan worden voordat dit proces zich voltooid heeft. Regeren is vooruitzien en daarom heeft de secretaris van DHS, de heer Poelman, dan ook enkele maanden geleden aan de competitieleider van de KNVB een brief geschreven met het verzoek de eerste thuiswedstrijd voor DHS niet eerder te plannen dan de laatste zondag in september. Eerst dan zijn de groene zoden zo gehecht, dat het verantwoord is de dure grasmat te laten bespelen. „Helaas, ik heb nog steeds niets ge hoord. De eerste wedstrijden zijn ge pland. We beginnen uit tegen Emma en dan op 20 september komt de eerste thuiswedstrijd tegen Leerdam. Dat gaat natuurlijk niet en daarom heb ik maar weer verzocht die thuiswedstrijd tegen Leerdam om te zetten in een uitwedstrijd of uit te stellen. Helaas heb ik ook daarop nog geen bericht ontvangen". Naast het veld is ook het clubgebouw helemaal omgebouwd. DHS heeft het allemaal energiek aange pakt. „We hebben de beschikbare ruimte zoveel mogelijk proberen te gebruiken en ik dacht wel, dat dit ons was gelukt. We zijn nog niet helemaal klaar, maar er wordt door een ploegje leden hard gewerkt. De douche- en kleedruimten zijn nu zoals bij een tweede klasser verwacht mag worden", aldus de heer Poelman. Jeugd DHS is beslist geen kleine vereniging. Negen seniorenteams en niet minder dan elf jeugdelftallen spelen onder de vaan van DHS. „De aanloop van de jeugd is geweldig en het ligt in de lijn der verwachtingen, dat de aanloop nog groter zal worden. Steeds meer jonge gezinnen komen in Groenoord wonen en de jongens weten de weg naar onze vereniging goed en snel te vinden. Wij zijn er toch wel een beetje trots op, dat we voor al die jeugdelftallen leiders hebben en dat de meesten daarvan de jeugdleiderscursus van de afdeling Rot terdam bezocht hebben. Nog dit sei zoen gaan er weer een paar heen. Het is een prettige gedachte zoveel jeugd in de vereniging te hebben, want daaruit moeten we toch dadelijk gaan putten". ren aan de bel bij het gemeentebe stuur. Gelukkig gaat wat dat betreft de zon doorbreken voor de tweede klas- sers, want samen met buur DRZ zullen zij binnen niet al te lange tijd kunnen' beschikken over een echt trainingsveld, dat tevens geschikt zal worden ge maakt als honkbalterrein. De aanleg hiervan is wat uit de hand gelopen. Men had gehoopt, dat bij het ingaan van het nieuwe seizoen het veld klaar zou zijn, maar verder dan het egaliseren van het terrein door de leden van DHS en DRZ is het nog niet gekomen. „De gemeente heeft ons echter beloofd, zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden te beginnen en daar rekenen we dan maar op", aldus de heer Poelman, die uiterst tevreden is over de medewerking van de ge meente Schiedam. geprobeerd om tot herziening van het vonnis te komen, maar er hielp alle maal geen moedertje lief aan. Ronald bleef voor vijf bindende wedstrijden geschorst", aldus de wat ontstemde heer Poelman. Nieuwe aanwinsten voor het eerste team zijn er niet gekomen en trainer Schop heeft daarnaast nog de pech, dat twee van zijn spelers op herhalings oefening gaan. Een moeilijke start dus voor Joop Schop en zijn mannen, die weinig oefenwedstrijden hebben kun nen spelen. Er wordt echter hard getraind, twee keer in de week en als dat noodzakelijk blijkt nog een keer meer. Iedereen is en blijft ondanks alle moeilijkheden bij het begin van de competitie optimist en dat is heel wat waard. Secretaris Poelman van D.H.S. SPAANSEPOLDER ^'l 1 „Ik ben toch wel een beetje trots op de grote getale jongelui, die bij ons voetbal spelen". Aan het woord is de heer Mazee, sinds kort voorzitter van Excelsior 20. „Nog prettiger vind ik het, dat al die elftallen - 24 jeugdelf tallen en 11 seniorenteams - allemaal een leider hebben. Het valt om de drommel niet mee, om dat allemaal voor elkaar te krijgen, maar het is gelukt. Het is zelfs zo, dat ieder elftal een eigen trainer heeft. Uit onze seni orenafdeling zijn de vrijwilligers geko men, die de jongelui de eerste beginse len van de voetbalsport bijbrengen en is dat allemaal niet fantastisch? Omdat de jongens weten, dat, als zij naar het veld komen om te trainen, daar ook een trainer is, komen zij graag en daar moet het naar toe, want Training Moeilijk BONTMANTEL KOPEN? „BROADWAY' Gediplomeerd bont' FA. DE KOSTER Schiedamseweg 10, VLAARDINGEN Telefoon 010-346227. Trainer Joop Schop heeft weer voor een jaar bijgetekend en hij zal het dit seizoen zeker niet gemakkelijk krijgen. Hij zal Berry Hees moeten missen, die is trainer geworden van Schiedamse Boys. Verder zal hij de eerste vier wedstrijden moeten spelen zonder Ro nald Dijkstra, die vijf wedstrijden aan zijn broek kreeg van de strafcommis- sie. „Die schorsing is een beetje vreemd gegaan. Wij willen zo sportief mogelijk spelen. Daar staat het bestuur op. Het is de image van de vereniging. Ik wil daarmee zeggen, dat iemand die zich in het veld misdraagt, de gevolgen zal moeten ondervinden. Met Ronald is dat heel vreemd gegaan, omdat de scheidsrechter op beweringen van een collega langs de lijn is ingegaan en het feit van de overtreding, natrappen, zelf niet heeft geconstateerd. Ik heb alles Toch verheelt de heer Groenhorst niet dat zijn club in een zware afdeling is ingedeeld. Hekelingen, Rockanje en vooral ASB, de eerste tegenstander in de competitie, lijkt hem niet voor de poes. Toch heeft hij alle vertrouwen in het eerste team. „Over kampioenskansen praat voorzitter Groenhorst niet. Maar, een goed figuur zullen we zeker slaan". De nieuwe kantine van Demos Oersterk, lekker warm en ook bijzonder modern zijn deze tin neroy kinderbroekendie U nu bij ons voor een aantrekke lijke prijs kunt kopen. Kinderbroeken van een bijzon der goede kwaliteit tinneroy, in een vlot model met een ge voerd bovenstukje, 2 galgjes, 2 leuk opgestikte zakken en afgewerkt met koperen knoop jes. Nu koopt U deze tinneroy kinderbroeken in diverse leuke kleuren, voor kleine prijsjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze sterke tinneroy kinderbroeken, in een vlot model, afgewerkt met koperen knoopjes in de kleuren rood, blauw en Cognac en de maten 98 t/m 128. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Het is Demos nog nooit zo goed gegaan als sinds het een eigen clubhuis heeft. Dat is pas sinds enkele maanden maar het heeft alle verwachtingen overtroffen. „Het is aan alles te merken. De training wordt bezocht als nooit te voren. Commissies, we hadden altijd nogal moeite om die te krijgen, zijn er nu voldoende en zelfs het vergaderen door die commissie en het bestuur is gewoon prettig geworden", aldus voorzitter W. Groenhorst. Hij vervolgt: „alles loopt van een leien dakje. Het is gewoon onvoorstelbaar. Waar je vroeger alle moeite voor moest doen, dat gaat nu als vanzelf". Een club en het clubleven valt of staat met het bezit van een eigen clubhuis, dat is nu wel overduidelijk bewezen bij Demos. „In de korte tijd dat het spul nu staat hebben we al een zeventien nieuwe leden ingeschreven. Elke avond is het even druk en gezellig. Bijzonder gelukkig zijn we met de heer en mevrouw Van Oers, die voor ons de kantine beheren. De heer Groenhorst (38) en twintig jaar lid, waarvan 13 als bestuurder heeft zelf elf jaar in het eerste team van zijn club gespeeld. Hij weet dus wel iets van voetballen af en als hij dan ook zegt: „Wat betreft de verrichting van ons eerste elftal zie ik de zaken rooskleurig", dan moeten wij dat zondermeer aannemen. Trainer Huuksloot, een lid en voor het tweede seizoen trainer van Demos krijgt dit seizoen de beschikking over over een aantal zeer jeugdige (18) spelers. Dat zijn Chris Tetteroo, wat zou een elftal van Demos zijn zonder een Tetteroo, Leo Tintel en Karei Voorwald. De nieuwe combinatie heeft enkele oefenwedstrijden gespeeld en gezien het vertoonde spel, belooft het wel wat voor de toekomst. „De jongens trainen momenteel éénmaal per week, maar er zijn al stemmen op gegaan om twee keer te trainen. De vraag is alleen maar waar. De afspraken om op het parkeerterrein te trainen zijn al onder elkaar gemaakt en daar is dus geen trainingstijd meer over. We zullen wel zien hoe we het in het vat zullen gieten". Wilton Fijenoord, in de afdeling Rot terdam van de KNVB beter bekend als WF, hoopt in april het 25-jarig jubi leum te vieren. „Het is natuurlijk moeilijk om in het begin van de competitie al te zeggen, wij worden kampioen, maar het is toch niet onre delijk als wij de wens uitspreken het jubileum te vieren met een kampioen schap", aldus bestuurder Maagdenberg De club, ten onrechte dikwijls „de scheepsbouwers" genoemd, heeft het de laatste seizoenen niet best gedaan. Het eerste elftal, heus niet alleen be staande uit werknemers van de werf, heeft al een paar seizoenen lang een middelmatige rol gespeeld in de eerste klasse en het hoopt nu toch een beter figuur te slaan. WF zit een beetje moeilijk. Het heeft, sinds het prachtige sportpark van de werf ten offer viel aan de scheeps bouw, nog steeds geen eigen terrein. Er wordt gespeeld op een gemeenschappe lijk veld op het sportpark Harga en het clubhuis is helemaal op de werf. Daar zijn de feestavonden. Trainer De Lange heeft de beschikking over hetzelfde team als het vorige seizoen. Er is geen nieuwe aanwinst gekomen, maar er zijn ook geen spelers weg naar andere clubs. Toch hoopt het bestuur, dat dat elftal hogere ogen gaat gooien dan het seizoen '69—'70. „De inzet zal beter moeten zijn en de jongens willen wel. Er is stevig getraind en de oefenwedstrijden hebben we allemaal gewonnen. De wil is er echt wel en de sfeer is uitstekend, dus kunnen we met optimisme het nieuwe seizoen tegemoet zien". Het elftal dat WF in het veld zal brengen kan niet jong genoemd wor den. De Rijke is met zijn dertig jaar de oudste en de jongste spelers zijn in militaire dienst, wat natuurlijk n.et erg bevorderlijk is, omdat zij niet altijd de training kunnen volgen. De heer Maagdenberg, die junior secre taris is, vertelde trots dat de jeugdafde ling van zijn club steeds groter wordt. „Dat is een prettig feit, want jeugd is zeer belangrijk voor elke vereniging". De heer Maagdenberg dacht dat de competitie-indeling niet ongunstig was voor zijn club. „Er is geen derby bij dit seizoen en dat is ergens al een voordeel. Toch zijn er tegenstanders, die echt wel moeilijk zijn. Ik denk daarbij aan o.a. SVDP, RDM en Belvedere". De heer Maagdenberg en heel WF zien met optimisme en vertrouwen het nieuwe seizoen tegemoet. Hoe kan het ook anders. Je club viert maar éénmaal het 25-jarig bestaan. de jeugd is- immers de toekomst Vooür onze club. Fijn is ook het samenspel tussen onze trainer Jac Heyster en de jeugdcommissie. Door dat samenspel komen de goede spelers van die jeugd, de A-jeugd, bij de selectiétraining ep blijven dan ook niet tussen de wal en het schip hangen. Mede daardoor zal het eerste team steeds sterker verjongd worden en dat kan alleen maar door dat goede samenspel tussen de jeugd commissie en trainer Jac. Heyster in wie wij een zeer goede trainer zien". Excelsior is een vereniging met een niet aflatende ijver. Werd onder voor zitterschap van de heer Mieloo het prachtige clubhuis „De Toekomst" ge bouwd, zopas zijn een reeks nieuwe kleedlokalen gereed gekomen en nog is Excelsior niet klaar. De oude kantine en de kleedlekalen worden weggebro ken en op die plaats zal een trainings veld aangelegd worden. „Dat trainen (s op Het moment ons grootste probleem. Trainer Heyster en zijn pupillen moé ten trainen op een harde, met een asfaltlaag voorziene, parkeerruimte, waar het oplopen van ernstige blessu res niet denkbeeldig is. De trainingsge legenheid is dan ook een doorn in ons oog. We gaan nu met eigen mensen het een en ander verwezenlijken. Dat kost natuurlijk weer heel wat geld, maar d£[t komt er ook wel, want willen we nu eind< lijk eens uit die vierde klasse komen, dan is een goede trainingsgele genheid wel zeer belangrijk". Excelsior 20 mikt dus op de jeugd, die in grote getale aanwezig is en onder leiding van Jac. Heyster opgeleid wordt voor het eerste team. Het vorige seizoen heeft Excelsior 20 lang meege streden naar de zo fel begeerde titel. Het is niet gelukt, maar ondanks de moeilijke omstandigheden bij de tocji zo onontbeerlijke training, gaat Excel sior weer proberen een gooi te doen naar de derde klasse. Misschien lukt het dit seizoen wel. ^ZONWERINGEN N.V.^z -WILLEM BROUWERSTRAAT 32 36 -SCHIEDAM. TEL. 261638-266426.- Meestal is het zo, dat een club die degradeert, een ledenvervlies moeten boeken. De betere voetballers gaan over naar andere clubs, waar zij wel in een hogere klasse zullen spelen. Zo ging het niet bij SFC. De club degradeerde naar de tweede klasse, maar hoe vreemd het ook moge klinken, er ging niemand weg en er kwam een aantal spelers bij, die voor een plaats in het eerste in aanmerking komen. Dat vertelde ons de heer J. AGovaert (27) voorzitter en trainer van SFC. Joop Veringmeijer kwam na twee jaar pionieren bij FCN, terug en ook Rob van Vliet kwam van die club over naar SFC. Daarnaast konden als nieuwe aanwinst ingeschreven worden R. Ley te van GTB, Van Walsem (neptunus), Rijkens (Sparta), Schaap (Excelsior 20) en Den Uyl van VFC. Keus voldoende dus voor de volijverige voorzitter-trainer om tot een elftal te komen. „Ik dacht dat wij de klap van de degradatie goed hebben opgevangen. Waarom ik naast het voorzitterschap ook nog trainer ben? Schiedam speelde het afgelo pen seizoen als debutant in de vierde klasse. Hoewel het half in de competitie door bijzon dere omstandigheden zonder trainer kwam, bleef het voor de dappere benjamin tot aan de laatste competitiewedstrijd spannend. Immers Schiedam bleef kansen houden tot pro motie. Het heeft niet zo mo gen zijn, want RKWIK troef de de ploeg van voorzitter Jo van der Touw af en smeet de deur van de derde klasse voor de Schiedammers dicht. Die successen van het juist gepro moveerde Schiedam mogen misschien de vruchten ge noemd worden, die de trai ning van Nico van Huet had den afgeworpen. Immers, on der zijn bezielende leiding lukte het Schiedam, na een paar keer tevergeefs een gooi gedaan te hebben naar de titel, te promoveren. Was het een wonder, dat vriend en vijand het een verlies en een grote slag voor Schiedam von den, toen Nico van Huet meende dat hij van club moest gaan verwisselen. Nico ging naar RFC, maar zijn ge dachten waren toch altijd bij Schiedam, zijn eigen club, waarin hij zelf eens voetbalde en waarin zijn zoon nu zijn voetsporen drukt. Schiedam is een bijzonder fij ne club en wordt dikwijls bij andere clubs als voorbeeld ge steld. Er is een prettige gezel lige sfeer en misschien wel juist daardoor kunnen de meeste leden bereid gevonden worden iets voor hun club te doen. Er zijn dan ook tal van commissies en voor elke com missie is een voldoend aantal leden. Voorzitter Jo van der Touw moet wel een gelukkig man zijn, voorzitter van zo'n club te zijn. Daarom was het ook niet zo vreemd, dat Nico van Huet het bij een andere club niet kon wennen. Reeds ver voor dat het seizoen was afgelopen .kwam Nico met het bestuur van Schiedam overeen, dat hij in het komende seizoen de training weer op zich zou nemen. Hoewel de spelers we ten dat de training van Nico bijzonder zwaar is, werd zijn komst toch met gejuich ont vangen. „Ik ben weer thuis en dat is fijn", zegt Nico er zelf van. „We zijn keihard aan het trai nen en tot aan het begin van de competitie is dat hoofdza kelijk conditioneel. Ik ben er namelijk van overtuigd, dat. een goede conditie in elke wedstrijd de doorslag kan ge ven". Van Huet is bijzonder gesteld op jongens met karak ter. „Jongens met karakter, daar heb je wat aan. Kerels, die zich van de eerste tot de laatste minuut geheel inzetten voor het elftal. Hét is mis schien vreemd, wat ik je nu vertel, maar weet je dat die jongens meestal uit het twee de team komen. Kijk, jongens die om de een of andere reden naar het tweede terug gaan en daar bewijzen willen, dat zij ten onrechte zijn te ruggezet, dat zijn meestal de binken waar je wat aan hebt". Over de excessen pratend, die de laatste jaren de strafzaken steeds doen oplopen, zegt Ni co van Huet: „Kijk, ik wil echt stevig mannelijk voetbal. Dat moet wel, want anders kom je er niet. Laat ik echter niet merken, dat een van mijn spelers buiten zijn boekje Het team van Schiedam zal haast eender zijn als dat wat het vorige seizoen in het veld teru8 zal komen. Daar moet kwam. Alleen Van der Meer lk dan uit opmaken dat wij zal ontbreken. Hij is namelijk hoogstens op de^vijfde plaats trainer geworden van RDM. kunnen eindigen „We hebben een beetje pech. want de rechterverdedigei Jonkman is tijdens een der een bijzonder zware competi- oefenwedstrijden nogal ern- tle worden, daar ben ik van stig geblesseerd. Het ziet naar uit, dat een voetbalk tje hem wel geruime tijd de velden zal houden. Daar- overtuigd en dat heb ik de voetbaiknïê- jongens ook steeds voorge houden. Wat de training be treft zit ik met Schiedam iets naasTheëft^doêiman"van d"er gunstiger, dan Jac Heyster bij Tas, een ongelooflijk goede Excelsior, maar de toestand is doelman, op zijn werk ongeluk gehad, schien is hij wel1 als de competitie begint". Toen wij vroegen, wat hij van de komende competitie dacht, schoot Nico in de lach. „Nou, als ik de extra sport kranten lees, dan moet ik geloven, dat wij de vijfde toch verre van ideaal. Ook mis- ons trainingsveld is een par- hersteld keerterrein, maar daarin kun nen karresporen een hinder lijk opstakel zijn en dan komt daar nog bij, dat ik de verlich ting onvoldoende vind. Maar we zullen het ermee moeten doen". Al met al, Schiedam is klaar gaa^want al ziet de scheids- kampioen in onze afdeling rechter het niet, dan zal ik moeten worden. Wij zijn na- H,t1p ls uitstekend. ..lk werk melijk ingedeeld samen met vier uit de derde klasse gede gradeerde clubs, namelijk Stolwijk, RCD, Hion en VFC. Bestuurders van die clubs la ten in de sportkranten schrij- toch ingrijpen. Ik duld dat eenvoudig niet. Je hoort en ziet al rottigheid genoeg. Men moet elkaar op het sportveld met open vizier tegemoet kunnen treden". ditie is uitstekend. „Ik werk erop, dat die bij de eerste wedstrijd 100 procent is". Aan trainer Van Huet zal het niet liggen, „maar de jongens moeten het toch doen". Daar houden we het dan maar bij. Wel dat brachten de omstandigheden mee. Half in de vorige competitie kwamen wij door verschillende redenen zonder trainer te zitten. Ik ben het toen zelf gaan doen en het bestuur en de jongens vonden dat het goed ging. Daarom zal ik het ook nu weer gaan doen. Het voornaamste is, dat het de club geld uitspaart, want de bedragen die de heren trainers durven te vragen zijn onvoorstelbaar. Nu kunnen we dat geld ergens anders voor gebruiken". Training „De hoofdzaak bij de training is de conditie. Dat is vooral in de tweede klasse zeer belangrijk. Alles wordt met de jongens van het eerste team besproken en ik heb niets dan lof over de medewerking van ons bestuur. Het is de bedoeling de wat oudere spelers uit de selectie te laten en de jeugd de voorkeur te geven en ook dat is door de jongens goed opgevangen. We moeten proberen meer body in het elftal te brengen, want ik ben er van overtuigd, dat dit noodzakelijk is". De heer Govaert vertrouwde ons toe dat het eerste elftal bepaald jong genoemd mag worden al is de oudste speler dan 26 jaar. Een gelukkige omstandigheid is, dat geen der spelers in militaire dienst is. „Ik ben niet bang voor de nieuwe competitie. De jongens ook niet, maarzij moeten het toch doen. We kunnen nog zoveel bepraten, zij zullen tóch de doelpunten moeten maken". Trainer Joop Molendijk is voorzichti ger dan de meeste Hollandianen. Hij wil het woord „kampioen", dat nu zo vaak in Hollandiaan's clubgebouw in 't Nieuwelant gebruikt wordt niet noe men. Zegt hij: „Competitievoetbal is heel anders dan oefenwedstrijden. Kijk maar naar Fortuna VI.". Joop Molendijk hoopt wel, dat het heersende optimisme bewaarheid wordt, maar hij blijft voorzichtig: „We zijn inderdaad sterker geworden met het grote aantal nieuwelingen, maar hoe zit 't met onze tegenstanders? Als ik die verenigingen bekijk, dan zie ik, dat zij ook met goed resultaat ge oefend hebben. We «hebben een leuk elftal, de stemming is goed en de vereniging bloeit in zijn geheel, maar voor een kampioenschap is meer no dig". De Hollandiaan is door zijn enorme toeloop van gerenommeerde spelers opnieuw voor een keuze ge steld. Trouwe krachten werden ver drongen, maar daaraan tilt Molendijk niet zwaar: „Ik heb het met de totale selectie besproken en iedereen is ervan overtuigd, dat hij een eerlijke kans krijgt. Zich handhaven in het eerste zal deze keer niet gemakkelijk zijn. Er zal voor geknokt möeten worden".

De Havenloods | 1970 | | pagina 23