3ü 2! DWS krijgt Snelwiek als tegenstander Sport grabbelton 98 98 KNVB AMATEURS ZONDAG ALLEMAAL IN 'T VELD Gebroeders Krijgsman boksen zich naar Europese kampioenschappen rnrtMn o DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 Handbal Jongstleden zondag hebben de Schie damse handbalteams zich goed ge- \gCerd. De dames van DWS deden dat irr-Gouda tegen Vires, waar een over winning van 7-4 werd geboekt. De heren deden niet onder en behaalden in" Rotterdam op Dynamo een over timing van 9-6. Ook de damesploeg van Scylla speelde in Vlaardingen te gen WIK een goede partij handbal, maar kon toch niet voorkomen dat de twee punten, het werd 3-2, in Vlaar dingen bleven. De heren van Scylla kiyamen het slechtst uit de bus. De betere conditie en routine van Meeu wen 4 bleek voor het Schiedamse team te machtig en het verloor dan ook met 12:3. De dames van UVG hadden niet veel moeite met het bezoekende Nep tunes en het won dan ook met 4-3. Ook de heren hadden een walk-over. Zij wonnen met 10-7 van Snelwiek 4. Ge dames van Wilton zijn tegen EHC omier de maat gebleven. Zij moesten in "het Haagse team de meerdere erken- ngn, want de gasten gingen met een overwinning van 5-2 naarde residentie terug. De heren van Wilton zagen kans t£gen Hollandiaan een achterstand van 8-4 weg te werken. Het werd zelfs een v'óórsprong vóór het Schiedamse team 9-8. Toch moest het tevreden zijn met een gelijkspel 11-11. Programma Het programma voor zondag biedt vele aantrekkelijke wedstrijden. De dames en heren van DWS krijgen Snelwiek als tegenstander. De dames beginnen hun wedstrijd om 12.30 uur en de heren om 14.00 uur. Het damesteam van ■Snelwiek is aanmerkelijk verjongd en &t heeft meer snelheid in de ploeg getracht. Het vorige seizoen had DWS in- Snelwiek een moeilijke tegenstan der. Het zal dan ook nu opppassen worden voor DWS, wil het iets van de buit in Schiedam houden. De ontmoe ting tussen de herenteams zal ongetwij feld veel spanning brengen. De Rotter damse formatie speelde het vorige sei zoen een klasse hoger dan DWS en over het krachtsverschil valt dan ook geen zinnig woord te schrijven. Vast staat wel, dat dit duel een goede wedstrijd zal brengen. De dames van Wilton gaan naar Den Haag voor de wedstrijd tegen Hygiea 2, dat een slechte start heeft gehad. De Haagse formatie mist de oude interna tional Mien de Neef, die weer is teruggehaald naar het eerste team. Dit is al een duidelijke verzwakking geble ken voor het Haagse team. Wilton kan daar goed gebruik van maken. De steeds goed combinerende aanval zou met een hoog tempo de Haagse verde diging wel eens voor onoverkomelijke bezwaren kunnen zetten. Routine De heren van Wilton gaan naar het Vlaardingse WIK. Ook hier is alle kans op een Schiedamse overwinning aan wezig. De ploeg van Wilton heeft een grotere routine dan de Vlaardingers en dat zou dan ook wel eens de doorslag kunnen geven. Op de velden van UVG is er weer eens een derby. Dat gaat tussen de dames van UVG en die van DWS 2. Hti voorgaande seizoen pres teerde UVG het om DWS eenmaal de volle winst af te nemen. DWS heeft inmiddels het team sterk verjongd. Dat brengt wel meer snelheid in het team, maar gebrek aan routine. Echter met Gerrie Buitenhek en Christine Hol heeft DWS een niet te onderschatten stootkracht. Het verdedigingsblok, Carla Franken, Lidia Blom en Ans van Eyk is echter niet voor de poes en zij zullen het DWS erg moeilijk maken. De heren van UVG gaan naar Rotter dam. Het heeft daar Actief 2 als tegenstander. Ook hier een volkomen open strijd. UVG heeft als voordeel dat het een aanmerkelijk jongere ploeg binnen de lijnen kan brengen. Of dat echter voldoende zal zijn-om tot volle winst te komen moeten we afwachten. Ook op het terrein van Scylla wordt een derby gespeeld. Om 11 uur begint daar de dameswedstrijd Scylla-UVG 2 en ook dit is een ontmoeting met vele vraagtekens. De heren van Scylla zijn niet onverdienstelijk van start gegaan en gaan nu naar Rotterdam. Het zal daar Spartaan 2 partij moeten geven. T.V. DEFEKT WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 OFF PHILIPS OEALER Zondag is het dan zover, dat ook de clubs die uitkomen in de KNVB alle maal de wei ingaan. Het competitierad draait dan weer helemaal. Er is dit weekeinde van veel voetbal te genieten in Schiedam, want Hermes DVS en SW spelen thuis. SW doet dat tegen HVC en boekt misschien de eerste overwinning. Her mes DVS krijgt bezoek van Eindhoven en dat zal een zeer moeilijke wedstrijd worden voor de jongens van trainer Castenmiller. Het B-team van SVV speelt uit tegen Telstar en dat van Hermes DVS zaterdag op eigen veld tegen NOAD. Bij de amateurs krijgt DHS meteen al een tegenstander om u tegen te zeggen. Het moet naar Dordrecht voor de wedstrijd tegen Emma. Er valt over deze wedstrijd geen zinnig woord te zeggen, maar wij nemen aan dat trainer Schop bij een gelijkspel in de handen zal wrijven. Schiedam gaat in de vierde ,jEfeze jongen kan een heel grote worden. Ik kan het natuurlijk mis hebben, maar dut geloof ik niet", aldus Wim de Haan, trainer van verschillende boksers en ook van Dolf Krijgsman, een vlieggewicht 50,5 kg. bokser en broer van de bekende Tonny Krijgsman, die dit jaar door kon dringen tot de finales van de Nationale Kampioenschappen. Het was tijdens een bezoek, dat wij brachten aan het trainingslokaal van de boksvereniging De Haan op de hoek van de Aleidastraat en de Frankelandsestraat. omdat er niet veel jongens uit Neder land tegenover hem willen staan. Ook de stoten van hem zijn in Nederland gevreesd. „Toch zie ik ook in Ton een troef en wel voor de Europese kam pioenschappen, die in mei 1971 in Madrid gehouden zullen worden". Wim de Haan heeft naast de vele jongens die een of twee keer per week komen trainen nog twee wedstrijdbok sers op school. De C klasser in het half zwaargewicht Puck de Regt en Gerard Jansen, B klasser in het half zwaarge wicht. „Puck heeft wat ongelukkig gebokst. Het is echter een jongen met karakter, die zo maar midden op de dag in zijn eentje in de school een trainingspro gramma afwerkt. Ook van hem ver wacht ik nog wel wat, evenals van Jansen die in de B klasse acht wedstrij den heeft gebokst en die allemaal heeft gewonnen. Jansen is in dienst en maakt ook deel uit van de militaire boksploeg. Hij heeft echter geen gele genheid om te trainen, daar hij al geruime tijd in Duitsland is en zelfs majoor Krijger, de instructeur van de militaire ploeg, hem daar niet vandaan kan krijgen. Ik hoop dat na de dienst tijd Jansen door zal kunnen breken". Wim de Haan vertelde, dat Berty Nik kelen Kuyper, die volgende week zijn profdebuut maakt, bij hem komt trai nen. „Berty staat onder contract bij Het is haast niet te geloven wat Wim van zijn pupil zegt. Het is hem tenmin ste niet aan te zien. Hij is tenger en-' helemaal geen figuur waarvan men zegt: „dat is een sportman". Dat schijn bedriegt blijkt overduidelijk als men weet wat Dolf in zijn korte loopbaan al heeft gepresteerd. Boksen doet hij nog maar zeer kort maar tgch is hij al kampioen van Zuid Holland in de C klasse. Hij moet bij gevechten altijd een paar kilo toegeven, want in zijn gewicht zijn er geen tegenstanders. We konden Dolf bezig zien tijdens de training. Zijn houding is perfect. De stoten komen keurig uit de schouders en zijn enorm hard, daar kunnen zijn sparring partners, o.a. zijn broer over meepraten. Hij draait snel door de ring, kan achteruit boksen en zijn tegenstander met counters opvangen. Wim de Haan vertelde ons, dat hij met zijn jonge pupil gokt op de Europese kampioenschappen voor junioren, die binnen korte tijd in Hongarije gehou- jddn zullen worden. Hij zal dan echter trr nog een vijftal wedstrijden aan de ESren van de boksbond moeten bewij- zéh wat hij in zijn mars heeft. „Ik ben er haast van overtuigd, dat zij hem niet zullen kunnen passeren". Voor broer Ton valt het ook al niet mee om aan wedstrijden te komen Wie kent niet het bekende Krommenie Linofelt. wij gaan deze, vloerbedekking nu voor ónze prijs verkopen. Origineel Linofeit in fraai mo- zai'ek dessin en keuze uit 3 mooie kleuren. Dé vloerbedek- king voor alle kamers in Uw huis, nu voor nog géén vier gulden per meter. krommeni linofeit 200 cm breed Neemt U de maat van Uw kamers mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage het originele Krommenie Linofeit in mozaiëk dessin en keUs uit de kleuren cognac, blauw en groen, breedte 200 cm, bij ons per meter matchmaker Ruhling voor een jaar en is mij komen vragen of ik zijn training wilde verzorgen. Dat gebeurde twee weken geleden en is in feite te kort voor de wedstrijd". Berty die zich dus bij De Haan op zijn eerste profpartij, tegen Pierre Corsie, voorbereidt, ver klaarde nog nooit zo onder handen te zijn genomen door een trainer als de afgelopen weken bij Wim de Haan. Toen Nikkelen Kuyper bij Wim kwam woog hij 89 kilo en het gevecht tegen de Fransman is afgemaakt in het half- zwaargewicht. Er moeten dus niet min der dan acht kilo's worden afgetraind. „We zijn op de helft en volgende week maandag moeten het 81 kilo's zijn" aldus de door de bokssport bezeten' Wim de Haan. Bijen vangen met de hand! In een dok op de werf van Wilton- Feijenoord Schiedam streek een uitge breid bijenvolkje neer rond een konin gin. Uiteraard zeer tot ongenoegen van de mannen die in het dok aan het werk waren. Een Turkse arbeider, die in zijn vader land het beroep van imker uitoefende, bracht redding, hij zag kans met de blote hand het bijenlegertje te vangen en in een doos te doen. En dat alles, zonder dat hij zelf een prik opliep! *In Nieuw-Vennep wordt vrijdag 11 septem ber door Prins Bernhard een nieuw gebou wen complex van Bols uit Schiedam officieel geopend. In de hal van het hoofd kantoor is een marmeren glasmozaik met reliefs in koper aangebracht, een ontwerp klasse F naar Rotterdam. Het moet het daar opnemen tegen DOK, dat een stevige partij voetbal speelt. Dat kan Schiedam ook maar. het is technisch veel beter dan het Rotterdamse team en dat moet de doorslag kunnen geven. Ook Excelsior moet met een uitwed strijd de competitie beginnen en dat gaat dan gebeuren tegen Cromvliet. In de afdeling hebben de Schiedamse clubs het tot nu toe maar lelijk af laten weten. In feite doet alleen Martinit maar van zich spreken. Demos heeft twee wedstrijden verloren en krijgt nu de kans zich te rehabiliteren, het moet uit tegen Groen Witten, dat ook nog niet tot een winstpunt kon komen. Laten we hopen dat Demos weer met het sterkste elftel aan kan treden. Martinit krijgt Steeds Hooger op be zoek. Dit Rotterdamse team heeft altijd tot de zwakste broeders gehoord. Martinit moet echter niet de fout maken de tegenstander te overschatten anders komt het niet tot de volle winst. WF hoort ook tot de teams die nog niet tot winst kwamen. Misschien lukt dat zondag wel als Animo H op bezoek komt. De Hoogvlieters zijn echter zeer moeilijke tegenstanders, laat WF daar wel aan denken. Ursus, dat tegen VOB een wat beroerde start maakte, kan zondag tot de volle winst komen als Dilettant op bezoek komt. In de tweede klasse ontvangt Schie damse Boys Blijdorp. Het moet dit duel kunnen winnen. FCN gaat naar St. Lodewijk en het heeft er alle schijn van dat het met een puntenverdeling al heel gelukkig zal zijn. DRZ ontvangt Activitas en moet nu maar eens tot winst komen. SFC speelt thuis tegen Sagu Boys. Een wonderlijk team dat söms heel goed en sportief voetbal laat zien, maar ook wel eens tot wanhoop van tegenstander en scheidsrechter uit de band kan springen. We rekenen op Schiedamse winst. HBSS heeft twee wedstrijden gespeeld en twee keer gelijk gespeeld. Dat moet nu maar eens afgelopen zijn en we rekenen er op dat trainer Bierhuizen iets gevonden heeft op de schotloos heid van zijn voorhoede. Dan moet er tegen het bezoekende Arnemuiden ze ker winst behaald kunnen worden. PPSC dat tegen het zwakke Monster zo uit de slof is geschoten zal in de uitwedstrijd tegen Haaften zeker niet zulke hoge cijfers kunnen behalen, maar toch moet het met twee punten rijker terug kunnen komen. In de afdeling speelt GTB thuis tegen Masc en GSS uit tegen Nelson. »aT' Op het uiterste puntje van de Maas vlakte is een begin gemaakt met het eerste bouwwerkje. Het is een nood centrale voor de opwekking van elek triciteit, dat weer zal gaan verdwijnen als de grote centrale gereed is. De noodcentrale heeft men echter npdig, wanneer de bouwactiviteiten daar van start gaan. De noodcentrale vi/ordt gebouwd vlak bij de plaats waar de Hoogovens moeten komen, wanneer men tenminste zal besluiten die vesti ging te laten doorgaan. Ben van Krochten weg bij Succes Het zal vreemd zijn voor de leden van Succes, dat zij zondags, en dan doelen wij hoofdzakelijk op de spelers; en speelsters van het eerste team, aanvoer der Ben van Krochten niet meer zullen zien en zijn aanwijzingen niet meer zullen horen. Na tien jaar in het eerste te hebben gespeeld, waarvan al heel wat jaren als aanvoerder en trainer, heeft Ben moeten besluiten voorlopig al zijn bemoeienissen met de sport af te moeten zeggen. Huiselijke omstan digheden dwongen hem daartoe. 16-jarige bij de korfbalvereniging Suc ces en speelde al heel snel in het eefste team. Succes was toen nog niet zo'n grote vereniging als het nu is. Hij heeft dan ook tal van ups en downs met het eerste team meegemaakt. Promoties en degradaties, hij heeft het allemaal op een bijzondere manier kunnen verwer ken. Ondanks alles, zoals een heel seizoen nederlagen, kon Ben er toch de moed inhouden en als de vereniging weer eens een impasse doormaakte zag hij toch altijd weer een lichtpuntje. Ondanks zijn studie en zijn gezin nam hij de training op zich en hij was he: die steeds weer mogelijkheden wist te vinden om de vereniging uit te bou wen. Het was Ben van Krochten die met zijn echtgenote het clubblad maakte tot wat het nu is en ook de weekbrief kwam door toedoen van dit echtpaar van de grond. Mede hierdoor is Succes geworden wat het nu is. Een grote korfbalvereniging met een prach tige accommodatie aan de Mgr. No- lenslaan. Belangrijke opdracht Wilton Feijenoord De scheepswerven van Wilto.i-Feije- noord hebben een belangrijke op dracht ontvangen van een Zweedse rederij voor het bouwen van een mo tortankschip met een draagvermogen van 30.000 ton. Het schip wordt ge bouwd voor het vervoer van petro- leum-produkten. Bovendien heeft de werf optie voor de bouw van een gelijk zusterschip. De rederij is al jaren een goede klant van WF, door regelmatig onderhouds- en reparatiewerk aan in de vaart zijnde schenen Loesje van Winssen, acht jaar, heejt voor haar leven lang de beschikking over een logeplaats in het circus Sarra- sani. Dat betekent, dat zij gratis de voorstellingen mag bezoeken, waar het circus zich ter wereld ook bevindt. Die onderscheiding, plus een teddybeer, die bijna net zo groot is als zijzelf, n de toernee iri en overig personeel voorkomen, dat de Het te bouwen schip zal voornamelijk worden gebruikt voor de distributie van petroleum-produkten in het Oost zeegebied. In verband hiermee zal de romp in een groot aantal, nl. 23 ladingtanks worden onderverdeeld. De oplevering van het schip, zal in het tweede kwartaal 1973 plaats vinden. Het zal worden gebouwd in het nieuw gegraven dok. Indien de reder gebruik maakt van de gegeven optie, zal het tweede schip waarschijnlijk in 1973 gereed komen. Het schip krijgt een lengte van 187.60 meter, breed 26.20 m. Met deze bouwopdracht en dé vergroting van nog enkele schepen i$ de afdeling nieuwbouw van WF voor enige jaren goed van werk voorzien. Jan Bronneman neemt afscheid Op 25 september neemt de heer J. C. Bronneman afscheid als ambtenaar van sportzaken van de gemeente Schiedam. Dat zal in de middaguren officieel gebeuren in ambtelijke kring, maar 's avonds zal de gehele Schiedamse sport afscheid kunnen nemen van een integer man, die ergens meer sportman dan ambtenaar was. Hoe vaak heeft hij belangeloos meegewerkt buiten zijn kantooruren. Er is geen voorzitter of secretaris van een sportvereniging in Schiedam, die niet op de hulp van de heer Bronneman kon rekenen. Kon hij ze zelf niet direkt helpen, dan gaf hij wel een hint waar zij naar toe moesten. Al die mensen die in de loop der jaren middels de sport verbonden zijn ge weest met de heer Bronneman kunnen afscheid van hem gaan nemen. Af scheid als ambtenaar, want we nemen aan, dat de heer Bronneman Schiedam niet zal gaan verlaten. Het sportsoos- college heeft gemeend dit alles te moeten doen op de eerste sportsoos van dit jaar. Dat is dan op de 25e september in het clubgebouw van Ex celsior 20 in het sportpark Thurleden. De sooscommissie rekent erop, dat tal van Schiedammers naar het clubge bouw „De Toekomst" zullen komen. Het circus mag zich nog steeds in een grote belangstelling verheugen. Dins dagmiddag echter moest de voorstel ling worden afgelast, omdat de storm met stoten van windkracht 10 kreeg zij vrijdagmiddag, omdat zij de aanval op de tent had ondernomen. 400.000ste bezoekster was van het Met man en macht moesten artiesten Het is onbegrijpelijk, dat de competi tieleider van de sectie betaald voetbal van de KNVB wat vreemd met de belangen van de clubs omspringt. Afge lopen zondag liet hij beide Schiedamse clubs een uitwedstrijd spelen en voor zondag staat er voor SVV en Hermes een thuiswedstrijd op het programma. Voor elke insider is dat iets krankzin nigs. Voor de competitieleider echter niet. Het is nog erger, want op een paar kilometer van deze clubs vandaan speelt dan ook nog Fortuna thuis. Voeg bij dit alles dan nog de zuig kracht van Feijenoord, dan kunt u begrijpen hoe gelukkig de penning meesters van SVV, Hermes DVS en Fortuna zijn. SW heeft naar een uitwijkmogelijk heid gezocht en die gevonden. Het zal de competitiewedstrijd tegen HVC za terdag spelen. Gelukkig heeft HVC mee willen werken. Dus op het SVV terrein gaat zaterdagmiddag om 3 uur de competitiewedstrijd SVV-HVC be ginnen. SVV zal het zonder Hans Bassant moeten doen, die nog tobt met een blessure, waardoor de Rotter dammer een week rust krijgt. De gezamenlijke commissies van Excelsior 20, dus die van de veteranen, senioren en junioren van voetbal en cricket zijn een papieraktie begonnen, waarvan de opbrengst bestemd is voor een geluidsinstallatie. Excelsior rekent op de medewerking van alle leden, die vrijdag 18 september gezamenlijk uit zullen rukken om oud papier te gaan verzamelen. Dat moet gaan gebeuren tussen 19 en 21 uur. De gehele opera tie staat onder leiding van de heren Monster en Peek. De jeugdige leden die meehelpen doen dat onder leiding van ouderen en worden na afloop thuis gebracht. Sportiever sporten is beter sporten", onder dit motto gaat de voetbalvere niging Schiedam de spelverruwing te gen. Tenminste in eigen kring. Schie dam heeft een uitstekende naam en wil die goede naam behouden. De heer Van der Touw de voorzitter van de vereniging zegt daar van o.a. „Het is jammer te moeten constateren en he laas te bekennen dat er in het afgelo pen seizoen minder sportief gevoetbald en gehonkbald is, dan wij normaal in onze vereniging gewend zijn. Hier zijn natuurlijk diferse oorzaken en achter gronden voor op te noèmen. Dat wil ik achterwege laten en evenmin wil ik alle of zelfs maar enkele voorvallen aanha len. In besloten kring zullen we hier ongetwijfeld nog op terug komen. Ik wil echter wel stellen, dat het afgelo pen moet zijn, maar dan ook finaal. Dit is geen loze kreet, maar een zeer gemeende uitspraak, waar bestuur, trainers en commissieleden volkomen achter staan en zich er dan ook voor zullen beijveren om deze uitspraak tot een feit te maken. Het is erg jammer dat het noodzakelijk is dit te stellen en nog spijtiger zal het zijn om tegen de ongevoeligen minder prettige maatre gelen te nemen. Iedereen met een gezond verstand zal het met mij eens moeten zijn dat het afgelopen moet zijn, maar dan ook finaal. Sportiever sporten is beter sporten en daar moe ten we allen aan meewerken. Respect en waardering voor scheidsrechter en te genstander. Deze woorden behoeven geen commentaar. Het is Joop van der Touw ten voeten uit. Een pur-sang amateur die een fijne sportieve sfeer hoger aanslaat dan successen. Er moes ten meer van deze voorzitters zijn. Het zou de voetbalsport en de opvoeding Reisbureau 1 BOEKT WAT VJWlAsrhlv Rotterdamsedijk 401. 1 Schiedam. Tel. 26673 5-1B6807- 265102. U ZOEKT Voor twaalfde maal drumbandconcours Zaterdag 12 september is het weer zover, dan wordt voor de twaalfde maal het jaarlijkse nationale drum bandconcours gehouden in Schiedam. Dit jaar worden er 40 deelnemende korpsen verwacht. Gemiddeld waren het in de afgelopen jaren 35 korpsen, zodat, aldus de concoursleider, de heer H. Jongman, in de loop van de jaren 13.000 muzikanten Schiedam op de concoursdag hebben bezocht. Het Schiedamse concours is een zgn. vrij concours, dat wordt georganiseerd door de sectie muziek van de Schie damse Gemeenschap. In het program ma wordt o.a. opgemerkt: „Het wordt betreurd, dat het laatste jaar Neder landse organisaties in een vrij land, waar „dwang" een moeilijk te verteren woord is, dwangmaatregelen in het vooruitzicht worden gesteld voor korp sen en functionarissen, die deelnemen aan de zgn. vrije concoursen, en dat, zonder dat vermoedelijk ooit het Schiedamse concours werd bezocht of gCsprek gevoerd met de organisators. Zonder deelnemende korpsen zou dit twaalfde concours waarschijnlijk het laatste concours zijn, hetgeen een e- norme teleurstelling zou- betekenen voor duizenden mensen. Zoals ge woonlijk wordt het concours gehou den in de Plantage. van jonge mensen ten goede komen. De invalidesportvereniging „De Ooie vaars" zal op 25 oktober een groot nationaal tafeltennistoernooi houden waaraan alle invalidesportverenigingen uit het land mee kunnen doen. Dat alles zal gebeuren in de sporthal Mar griet en het bestuur van „De Ooie vaars" rekent op een zeer groot aantal deelnemende verenigingen. Voor het eerst in de lange jaren van het bestaan heeft de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging ere-leden. Op de verleden week gehouden jaarver gadering zijn op voorstel van het be stuur twee leden tot erelid benoemd. Dat zijn Henk van der Veer en Lou van Ravens. Voorzitter Leen Schotting schetste in zijn voordracht de verdien ste die beide leden hebben gehad en nog hebben voor de arbitrale recht spraak in het algemeen en voor de SSV in het bijzonder. Dit tweetal verdient de onderscheiding dan ook als geen ander. Henk van der Veer heeft van de scheidsrechterscommissie bericht ge had, dat hij ingeschakeld zal worden voor de begeleiding van scheidsrechters in het betaalde voetbal. Een ieder die zich met de sport in Schiedam bemoeit weet, dat de heer J. C. Bronneman, sportambtenaar van de gemeente Schiedam met pensioen gaat. We hebben al eerder het leven en werken van de heer Bronneman in deze kolommen uit de doeken gedaan, dus hoeven we niet in herhalingen te treden. De heer Bronneman is in het Schiedamse sportwereldje een unieke figuur geworden, die altijd op de bres stond voor de kleine clubjes. Hij deed wat in zijn vermogen lag voor de sport in het algemeen en voor de voetbal sport in het bijzonder. De sportvereni gingen, aangesloten bij de SBLO, wil len tijdens een afscheidsbijeenkomst op 25 september het echtpaar Bronne man een reisje aanbieden. Nu heeft zich spontaan een comité gevormd dat wil bewerkstelligen dat dit „reisje" een reis wordt. Mr. P. van Bochove, oud wethouder van o.a. sportzaken, J. Bijloo, voorzitter van de KNVB afdeling Rotterdam en oud voorzitter van de SBLO evenals de heer A. de Jong, E. A. Leenderts, oud voorzitter van de Schiedamse Gemeen schap en SBLO, A. Sluijters, bestuurs lid van SZC en J. van der Touw, voorzitter van de V.V. en H.V. Schie dam wekken een ieder, die ook maar iets van het werk van de heer Bronne man afweet, op mom mee te helpen het echtpaar Bronneman een onverge telijke reis aan te bieden. U kunt uw bijdrage storten op gironummer 495388 t.n.v. de penningmeester van de SBLO, Mgr. Nolenslaan 506 te Schiedam. p g -» In 4 fijne kleuren verkopen wij deze heerlijk zachte badhand doeken, waarvan de prijs zeker geen bezwaar kan zijn Heerlijk zachte volgeluste bad handdoeken, in de extra grote maat van 60x92 cm, nu bij ons in diverse 2 kleurige jacquard dessins, per stuk voor nog géén drie gulden. extra grote 60x92 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze volgeluste badhanddoeken, in de extra grote maat van 60x92 cm en in diverse 2 kleurige jac quard-dessins nl. rose-wit, geel wit, groen-wit t aqua-wit, per stuk

De Havenloods | 1970 | | pagina 4