fikteWS&, Fantasten jen ter bevrediging van religieuze verlangens TWEEDE BOEK VAN ERICH VON DANIKEN lÊlMiïWJMÏi fiQ80 PERMA outun; DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 Nog maar kort geleden hebben wij het boek van Erich von Daniken, „Waren de goden astronauten? besproken. Nu werd ons door uitgever Kluwer in Deventer toegezonden het vervolg hierop: „Terug naar de Sterren" met als ondertitel, mogelijkheden van het Onwaarschijnlijke. Von Daniken noemt zich een „zondagsonderzoèker", zoals andere mensen „zondagsschilders" zijn. Hij vindt het grote voordeel van de leek, dat die werkt zonder de geestelijke belasting van deskundigen, dat hij zijn fantasie de vrije loop kan laten en vragen kan stellen die de specialisten de stuipen op het lijf jagen. Bij een dergelijke typering denk je toch eigenlijk meer aan „zondagsrijders" dan aan „zondagsschilders". En iedereen weet, dat het met zondagsrijders in het verkeer aan alle kanten uitkijken geblazen is. Een paar proefjes van zijn fantasierijke manoeuvres: „Binnen tien jaar zou een huisvrouw naar een winkel kunnen gaan en verschillende zakjes bekijken waarin nu bloemzaad verkocht wordt. Op deze wijze kan zij haar kind uitkie zen. Want in ieder pakje zit een ge koeld embryo van een dag oud en op het etiket kan de klant de kleur van haar en ogen plus de verwachte lichaamslengte en het intelligentie quotiënt aflezen. Tevens wordt de garantie gegeven dat het embryo geen erfelijke gebreken heeft. De klant neemt het uitgezochte embryo mee en laat het door haar huisarts inbrengen. Daarna groeit het embryo negen maan den in haar lichaam verder". Von Daniken gaat dan verder van de veronderstelling uit, dat deze triomfen van de erfelijkheidswetenschappen, die op onze aarde nog toekomstmuziek zijn, op andere bewoonde hemellicha men (hij denkt dat dit er in ons melkwegstelsel 50 miljoen zijn en in het heelal 130 miljard) al lang de gewoonste zaak van de wereld zijn. Bewoners van andere hemellichamen de „goden" hebben onze aarde min stens twee maal bezocht, en toen de nog dierlijke mens door middel van wetenschappelijke kiem-behandeling tot een veredeld levend wezen gepro moveerd, dat het dierenrijk ver te bovengaat. Slippertje Voor deze fantasie beroept van Daniken zich o.a. op de schepping van Eva uit een rib van Adam. „Dat de vrouw uit de man is voortgekomen kan inderdaad mogelijk zijn. Maar Eva zal toch wel niet door een foverkunstje - een chirurgische ingreep? - vanuit een smalle rib uit de mannelijke borst kas tot haar naakte schoonheid zijn opgebloeid! Misschien ontstond zij wel door tussenkomst van een manne lijke zaadcel. Aangezien er volgens het bijbelse scheppingsverhaal geen vrou welijk menselijk wezen in het paradijs was dat het zaad tot ontwikkeling kon brengen, moet Eva wel in een retort gekweekt zijn. Nu zijn er enkele rotste keningen behouden gebleven welke kolfachtige vormen in de buurt van de oermens weergeven. Of hebben deze vreemdelingen, die wetenschappelijk zo ver waren dat zij wisten dat een bot voor hun experimenten ongeschikt was, Adams beenmerg gebruikt om daarin een kiem tot ontwikkeling te brengen? Voor deze biologisch zeker niet onmogelijke scheppingsdaad zou de gemakkelijk bereikbare rib wel de aangewezen plaats geweest zijn. Dit is Tientallen guldens bespaart U als U nu naar onze eerste etage komt om uit een prachtige restant partij Uw nieuwe vloer bedekking te kiezen. Er zijn mooie kwaliteiten ka merbreed tapijt zoals nylon, acryl, nylon-frisée etc., en een groot aantal kleuren w.o. groen, goud, cognac, berber, de breed tes variëren van 370 tot 400 cm. Deze partij, waaronder U kwali teiten vindt die normaal f 129,-- kosten, gaan wij nu door kleine schoonheidsfoutjes door elkaar per meter verkopen voor nog géén zeven tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage een restant partij kamerbreed tapijt in diverse kwaliteiten w.o. ny lon, acryl en nylon-frisée, en een groot aantal kleuren als groen, goud, cognac, berber, de breedtes variëren van 370 tot 400 cm, nu door elkaar voor natuurlijK niet meer dan een specula tie, maar wel een speculatie die op grond van de hedendaagse wetenschap pelijke kennis mag worden gepresen- Maar deze nieuwe mogelijkheid werd door de mens onvoldoende gewaar deerd. „Desondanks paarden deze „nieuwe" mensen later weer met die ren. Deze ieuwe dwaling moet men wel de oude Adam ten laste leggen, want hij alleen had herinnering aan paring met aapachtige dieren. Na de kunstmatige mutatie hadden de nieu we mensen alleen met elkaar mogen paren. Elk „slippertje" met dieren betekende een stap terug wanneer het tot voortplanting leidde. Kan men in deze terugval de zondeval zien? Was dit als het ware erfzonde tegen de bij de nieuwe soort behorende cellen? Bij de zondvloed hebben de „goden" later deze „zondeval" gecorrigeerd: zij vernietigden de mensdieren, zonderden een geselecteerde groep nieuwe men- |sen af, die door een tweede kunstmati ge mutatie nieuw genetisch materiaal kreeg ingeplant. Rasverbetering Intussen is von Daniken zo gepakt door de gedachte van rasverbetering door godenbezoek, dat hij allerlei bij belse figuren als hemelse rasverbete raars laat opdraven: Henoch en Elia, het engelenbezoek aan Sara, „God" die op de Sinai' verschijnt, en daarna het volk Israël in de woestijn Sinai'40 jaar in quarantaine houdt. Door stren ge verboden tegen en controle op bestialiteit wil' hij de nieüwe generatie van Israëlieten van gemeenschap met dieren radicaal leren walgen... Zo in de gauwigheid wordt de hele bijbelse verkondiging van de verlossing uit zonde door Jezus met een paar oppervlakkige tegenwerpingen als waardeloos van de tafel geveegd en door het evangelie van de ruimtevaart vervangen. Van godenbezoek staan de mythen en overleveringen der volkeren vol. En zonder dat we het beseffen gaat ons dier-menselijk verlangen uit naar hernieuwde ontmoeting met die hemelbezoekers. Von Daniken begint zijn boek dan ook zo: „Terug naar de sterren! Ter.ig? Komen wij dan van de sterren? Het verlangen naar vrede en onsterfelijkheid en het heimwee naar de sterren is diep in het menselijk bewustzijn gegrift en tracht zich sinds onheugelijke tijden te verwezenlijken Von Daniken is ervan overtuigd „dat ons heimwee naar de sterren door een door de „goden" achtergelaten erfge naam wordt levend gehouden. In ons leven herinneringen aan onze aardse voorouders en aan onze kosmische leermeesters..." En die herinneringen zijn dan: onze intelligentie en de erfe lijke code, waarmee we bij vorige godenbezoeken kunstmatig geïnsemi- neerd zijn. In die erfelijke code waren alle uitvindingen geprogrammeerd, die nu de mensheid verbazen, en die al lang ergens elders in het heelal gevon den en toegepast zijn. t3dl Von Daniken eindigt zijn boek met on» op een moderne hemelvaart voor te bereiden: „En wanneer op een dag de eerste contacten met intelligentsia ap andere planeten tot stand gebracht zijn, dan zullen wij, net als vóór de Babylonische spraakverwarring, nog maar één taal spreken. De 2976 talen die momenteel op onze aarde gespro ken worden, kunnen dan als plaatselij ke dialekten blijven bestaan. Geleerden uit alle landen en op alle planeten zullen hun kennis in één taal uitwisse len.... Wanneer wij eens de door de goden nagelaten boodschappen zullen kennen, zal de ontmoeting met astro nauten van vreemde sterren niets af schrikwekkends meer hebben. Want dan zullen we weten, dat deze wezens iets met ons gemeen hebben: ook zij hebben eens de dag van hun schepping beleefd..." De taal van Von Daniken krijgt hier pen profetisch pathos. Met die ene taal van het universum zal hij wel de taal van computers en robots bedoelen. En al komt hij er niet rechtstreeks vooruit zijn goden zullen ook wel robots zijn, die het heelal doorkruisen. „Al weren de constructeurs van computers zich thans nog tegen de gedachte dat com puters op een goede dag zelfstandig zullen kunnen denken en handelen, toch zal die dag ongetwijfeld komen. Dan zullen onze ruimteschepen zich alleen en uitsluitend door computers naar andere planeten laten brengen". Zij zijn eens door „mensen" als wij geschapen, maar waar de mens in zijn toekomstvisioen blijft, is ten enenmale onduidelijk, in een door robots door kruist heelal. IJdele droom Ik geloof niet, (lat het nodig is al deze en nog vele andere fantasiën van Von Daniken omstandig te weerleggen. We hebben al vaker betoogd, dat het evangelisch geloof niets van de echte ontdekkingen der moderne weten schap en ruimtevaart te vrezen heeft. ALS HET MAAR WAARACHTIG MENSELIJK BLIJFT TOEGAAN. Mijn hoofdbezwaar is dat hij met deze quasi-wetenschappelijke fantasie een soort religieus verlangen probeert te bevredigen. En dat hij als surrogaat voor de ontmoeting met de God van Abraham, Izak en Jakob en van Jezus ons naar de ontmoeting met robot-ach- tige alles-wetens en alles-kunners wil laten uitzien. Von Daniken haalt ergens met instem ming het woord van de filosoof Teilhard de Chardin aan:„Ik geloof in de wetenschap. Maar heeft de weten schap zich tot nu toe ooit de moeite getroost om de wereld anders dan vanuit de buitenkant der dingen te beschouwen? Ik weet niet of hij Tailhard juist citeert. Maar zijn boek is een duidelijk bewijs, dat wie in de wetenschap ge looft in plaats van in God zelf, altijd alleen aan de buitenkant der dingen blijft ronddwalen. Je stapelt de ene stelling op de andere. Je bouwt het ene argument op het andere en je meent tenslotte het heelal onder je hoedje te kunnen vangen. En je houdt toch eigenlijk niets over dan een veel-weten- de robot. Je eindigt in de mateloze verveling van een toekomst, die miljoe nen jaren geleden al begonnen is. En die dus eigenlijk nergens meer is. Het wereldwijde dat je ergens buiten God wilde veroveren blijkt tenslotte meer schjjn dan werkelijkheid. „Als de kring steeds nauwer wordt getrokken en de geest om zichzelf cirkelt en de kennis steeds beslister op het eigene wordt teruggewezen; als de inhoud steeds minder wordt en de vorm steeds leger, dan wentelt de ziel om de spil des ongeloofs. Dan ontrooft iedere gedachte aan de andere haar waarheid tot ze allen te samen ter helle varen in de leugengrond van het eigen ik". (Dr. O. Noordmans) God is goed. En daarom heeft H(j bij de torenbouw van Babel ons NIET de terugkeer naar de sterren beloofd, doch deze als een jjdele, verwarrende droom ontmaskerd. Hij heeft betere dingen met ons voor dan een door robots bezeten heelal. Dr.K. J. Kraan. Von Daniken bij de „tempel der Inscripties" in Palenque in Mexico. In deze tempel bevindt zich de grafsteen van de god Kukulkan, die zich volgens de schrijver in een raket voortbewoog. Reünie van O.V.W.-ers 8 november in Glasgow Op 8 november wordt in Glasgow een reünie gehouden ter herdenking van de beide wereldoorlogen. Het stadsbe stuur en het militair bestuur hebben een officiële uitnodiging gezonden en er zal alle medewerking worden ver leend. Tevens zal er een kranslegging zijn bij het monument voor de gevalle nen. Ook zijn er uitnodigingen van diverse militaire clubs voor een gezelli ge bijeenkomst en een officiële ont vangst door het stadsbestuur. Men vertrekt vrijdagsavonds om 6 uur van Schiphol. De terugkomst is zondaga vond om 8 uur. Voorlopige prijs vlieg tocht f 140,-. Voor volledige inlich tingen vervoege men zich bij de heer J. A. van der Veen, Sperwerstraat 1, Vries (Dr.) De fancy-fair, die is gehouden ten bate van de bouw van een nieuw geref. kerkge bouw in Groenoord heeft f 5000.- opge- Een groot filatelistisch evenement op internationaal niveau zal binnenkort in het Haagse Vredespaleis plaats vinden. Op 23, 24 en 25 oktober zal aldaar namelijk door de POSTZEGELVER ZAMELAARSVERENIGING „VER ENIGDE NATIES VERENIGD EU ROPA" in samenwerking met het In ternationale Hof van Justitie en de Voorlichtingsdienst der Verenigde Na ties een postzegeltentoonstelling wor den georganiseerd t.g.v. de 25 e verjaardag van de Volkeren-organisatie en het tienjarige bestaan van eerdergenoemde vereniging. Van de tentoonstellingscommissie der postadministratie van de Verenigde Naties werd inmiddels het bericht ontvangen, dat men bezig was met de voorbereiding van twee inzendingen, namelijk 1. „25 jaar arbeid van de Verenigde Naties in postzegels" en 2. een historische inzending, die het ont staan van de postadministratie der Verenigde Naties in foto's, officiële teksten en dokumenten zal laten zien. Een deel daarvan zal worden geput uit de archieven te New York. Uit de door de Verenigde Naties geuite belangstelling zal dan ook mogen worden opgemaakt, dat in de tentoonstellingsruimte een officiële stand van de UNPA (United Nations Postal Administration) zal worden in gericht, alwaar VN-zegels tegen nomi naal zullen worden verkocht. Op speciaal verzoek van de organisatoren zullen ook de bekende VN-postzegelalbums in de Engelse en de Duitse taal beschikbaar worden gesteld. Brieven, voorzien van voldoende porto in New Yofkse of Geneefse VN-zegels kunnen in het VN-kantoor worden afgegeven voor verzending naar geadresseerden en af stempeling in New York dan wel Genéve. Ook de Nederlandse PTT heeft haar medewerking toegezegd. In een tijdelijk postkantoor op de ten toonstelling zullen brieven e.d. worden afgestempeld met een speciaal ten- toonstellingsstempel en het dagtekeni- ngsstempel van het postkantoor Vre despaleis, dat tevens aan tekenstrookjes voor aangetekende zendingen ter be schikking stelt. Voor Nederlandse frankering kan gebruik worden ge maakt van de zegel 25 jaar UNO. Bijzondere enveloppen zullen verkrijgbaar zijn. De tentoonstelling zal geen concurre rend karakter hebben. Het is in de eerste plaats namelijk de wens van de tentoonstellingscommissie, hiermede een overzicht te geven van de stand van de VN-filatelie in ons land en de mogelijkheden, die dit verzamelgebied voor verzamelaars biedt. De inzenders zullen evenwel een verklaring ontvan gen waaruit blijkt, hoe hun verzame ling zou zijn beoordeeld indien de tentoonstelling wel een wedstrijd ka rakter zou hebben gehad. Ter beoordeling van de inzendingen is reeds een competente internationale jury benoemd. In de z.g. commissie van aanbeveling heeft de heer Paul Voutsinas, chef der UNPA te Genéve, het voorzitterschap. Prominente filatelisten uit binnen- en buitenland maken deel uit van beide commissies. Inlichtingen, ook over de mogelijkheid tot het verkrijgen van enveloppen en stempels, worden u verstrekt door de Penningmeester van de Postzegelverzamelaarsvereniging Verenigde Naties Verenigd Europa, Meloenstraat 129 te 's Gravenhage. Augustus is de maand van de nieuwe katalogi. Het startsein gaf de MICHELKATALOGUS met zijn nieuwe Duitsland- en Duitsland-speciale katalogus. De eerste is de normale en prijsgunstige uitgave, waarin oud-Duitse en Duitse uitgiften met al hun nevengebieden zijn opgenomen. In de speciale katalogus (waaronder men zich wel iets anders moet voorstellen dan het Nederlandse boekje, dat zich speciaal noemt) vindt de Duitsland-filatelist naast - voor het eerst - voor-filatelie meer bijzonderheden omtrent de vervaardi ging, de afwijkingen in kleur, papier, tanding, watermerk en gom, de rollenzegels, samendrukken, boekjes, velrandinscripties, FDC-noteringen etc. In tegenstelling tot de normale katalogus (407 blz. en 5.000 afbeeldingen met 31.000 netto-prijsnoteringen) telt dit werk dan ook niet minder dan 921 dichtbedrukte pagina's met 7.000 af beeldingen en 57.800 netto-prijsnote ringen! Sedert kort is ook weer de Michel-Lux UV lamp verkrijgbaar, waarop ik in een latere bijdrage hoop terug te komen. Op 14.9 geeft de LUXEMBURGSE PTT een viertal zegels uit, die weer filatelistische juweeltjes beloven te worden, gewaarborgd door het feit, dat aan de vervaardiging zowel Cour- voisier als Enschede hebben medege werkt. Zo toont de eerste waarde van 3 F een glas-in-lood fragment van een raam in de kathedraal van Luxemburg t.g.v. het honderdjarige bestaan van het bisdom Luxemburg. Aan de volks telling op 31.12 wordt eveneens een 3F zegel gewijd. Dat 50 jaar geleden de stad Luxemburg fusioneerde met een viertal andere gemeenten herdenkt men met een derde zegel van 3F. Enschede tenslotte kreeg de opdracht tot de vervaardiging van de 1.50F zegel „25 jaar UNO". De zegels komen uit op 14.9. Interessante zegels, waar wel eens „muziek" in zou kunnen zitten (let Wel, het land heeft wel meer moderne uitschieters) kondigt ons ZWITSERLAND aan. Op 17.9 ver schijnen aldaar automaat- of rollen-zegels in de waarden 10, 20 en 50 Rappen. Tot 31.12 worden deze zegels evenwel ook in vellen verkrijg baar gesteld en hier zouden we wel licht eens met de eerdergenoemde uit schieters te maken kunnen krijgen. Als vel-zegels zijn ze bij de filatelistische dienst PTT, Bern, Parkterrasse 10, giro 30-6456 (porti SF 2.-) te bestellen. Ze zijn te vergelijken met de rollenzegels van de Bondsrepubliek, die voor verzamelaarsdoeleinden ook in vellen of delen ervan verkrijgbaar zijn. Bestelt u echter tenminste bloks van vier als bewijs, dat ze daadwerkelijk uit een vel stammen. Voorts verschijnen op de zelfde datum vier propagandazegels 4van 10, 20, 30 en 50R met motieven ter ere van 75 jaar Zwitserse voetbal bond, volkstelling op 1.12, Zwitserse alpen en Europees jaar voor de Natuurbescherming. Op 22.9 volgen dan de vier laatste frankeerzegels van het EUROPESE KANTOOR DER VERENIGDE NA TIES met. waarden van 70R, 80R, 90 R en SF 2.-. De ontwerpen komen overeen met de New Yorkse waarden van 13c, 20c, 30c en 50c. Tegelijk komt de souve- nierfolder 1970 aan het loket tegen een prijs van ook voor de folder 1969, die nog verkrijgbaar is. Mocht u willen bestellen, dan kunt u zowel het ook voor de folder 1969, die nog verkrijg baar is. Mocht u willen bestellen, dan kunt u zewel het gironummer te Genéve nr. 12-999 dan wel het giro nummer te 's Gravenhage nr. 145.792 t.n.v. de Postverwaltung der Vereinten Nationen gebruiken. De levertijd be draagt evenwel tenminste vier weken na uitgifte. Er ZONWERINGEN N.VEE -WILLEM BROUWERSTRAAT 32-36 -SCHIEDAM. TEL. 261638 266426.— n LUXEMBOURG 3F Gezien de grote belangstelling, die zich MOHRMANN'S VEILINGEN steeds meer in ons land mogen verheugen wil ik u thans reeds attenderen op de grote internationale herfst-veiling, die van 13 t/m 16 oktober in Hamburg wordt gehouden. De rijk geïllustreerde vei- lingkatalogus, die u kunt aanvragen bij Edgar Mohrmann Co., 2 Hamburg 1, Speersort 6, verschijnt medio septem ber en bevat naast veel uitstekend materiaal van Nederland uitgezochte standaardwaarden van Duitsland, o.m. geveild komplete vellen en veldelen borstschilden alsmede drie vellen van de 5 Mark Reichspost. o.m. geveild komplete vellen en veldelen borstschilden alsmede drie vellen van de 5 Mark Reichspost. Daarnaast is vertegenwoordigd oud-Italië met Sici lië en Toscana, Polen met een hon derdtal nr. 1gesorteerd naar stempels, Frankrijk met twee brieven IF vermil ion, tête-bêche en andere klassieke kostbaarheden, een gespecialiseerde verzameling Noorwegen met een „cracked plate" op brief, Groot-Brit- tanië met de grootste zeldzaamheden der eerste emissie etc. Nog vele andere komplete kollektie's en meer dan 30.000 brieven uit de voor-filatelie tot heden zullen er weer toe bijdragen, dat ook deze veiling weer tot een filatelis tisch hoogtepunt gerekend mag wor- E. R. Hofmann, A.I.J.P. REISBUREAU 1 BOEKT WAT U Rotterdamsedijk 401 Schiedam j ZOEKT Tel. 266736 166807 - 265102 Wethoudersverkiezing Met grote belangstelling heeft de P.S.P. afd. Schiedam uitgezien naar het be leidsprogramma van het gemeentebe stuur voor de periode '70-'74. Dit programma is samengesteld door de P.v.d.A. - V.V.D. - D'66 - C.P.N. Hoewel deze partij niet genoemd wordt achten we de P.P.R. medever antwoordelijk voor dit programma. Of is de rol van de P.P.R. reeds nu uitgespeeld? Onze nieuwsgierigheid ging vooral uit naar de vraag hoe de P.v.d.A. principieel socialistische be ginselen binnen de samenstelling van het nieuwe College zou kunnen verwe zenlijken. De P.S.P. stelde tijdens de PAK bespre kingen, dat indien de PAK-partijen een meederl eid in de Raad zouden verove ren, zij alle zetels in het College zouden bezetten, of anders in het geheel in de oppositie zouden gaan. Dit was voor de P.v.d.A. onaanvaard baar, een compromis werd bereikt door bij een meederheid van het PAK alleen wethouders te verkiezen die het PAK-programma wilden onderschrij ven. Dit zou dus inhouden dat een programma voor het nieuwe gemeente bestuur een socialistisch programma zou zijn. Tijdens de PAK besprekingen is ons gebleken dat de P.v.d.A. en de P.P.R. principieel waren TEGEN de verkoop van grond, VOOR medebeslissings recht van ambtenaren in gemeente dienst, VOOR vergaande inspraak van de burgers in het gemeentebeleid.. Wij vroegen ons af hoe men dat wilde verwezenlijken in samenwerking met D'66 en V.V.D., omdat deze partijen lijnrecht tegenover deze principes Nu wij echter het programma gelezen hebben, blijkt ons dat de P.v.d.A. - P.P.R. en C.P.N. dat kleine beetje socialistisch beginsel dat ze nog had den, losgelaten hebben. Kijk alleen maar naar de grondpolitiek. Vóór de verkiezingen vond de P.v.d.A. het zo belangrijk dat de grond niet verkocht werd, dat haar twee wethouders aftra den. Nü wordt in het nieuwe program ma grondverkoop zelfs voor industriële bestemmingen mogelijk. Het is de P.S.P. nu duidelijk waarom de P.v.d.A. indertijd na drie ledenvergaderingen nog niet in staat was het samengestelde PAK-programma te aanvaarden. Als het programma wat nu opgesteld is, het resultaat is van de politieke vernieuwing van D'66 - V.V.D. - P.v.d.A. - C.P.N. en P.P.R., dan is het daarmede droevig gesteld. Namens het afdelingbestuur van de P.S.P. E. Blaauw, C. F. Bunjes, G. Jurgens, G. Hogenbirk. Nieuwe directeur Door de benoeming van de huidige direkteur Sporthal de heer C. Bolmers tot wethouder van Schiedam is er een vakature ontstaan voor deze funktie. Het bestuur heeft in samenwerking •met gemeente hiervoor per er een vakature ontstaan voor deze funktie. Het bestuur heeft in samenwerking met gemeente hierin per 1 september voorzien door de benoeming van de heer v.d. Kraan. De heer v.d. Kraan is in van de sportraad, bestuurslid stich ting wielerbaan etc. Ook bij de oprichting van de sporthal heeft hij een belangrijke rol gespeeld en zodoende is hij op de hoogte van de hele voorgeschiedenis. Het administra tie-adres blijft gevestigd in de Sporthal Margriet, wat ook het adres is voor alle aanvragen voor verhuringen. overgenomen, heeft de directie Tuscninski-Theater aan de 14 leden v personeel ontslag aangezegd. Onze vaste klanten weten wel dat wij meestal brushed nacht goed voor dames in de aan bieding brengen, maar omdat kleine meisjes net zo goed graag in brushed slapen nu deze aan trekkelijke verkoop. Brushed meisjespyjama's, er zijn diverse heel leuke model letjes en verscheidene kleurtjes (w.o. linde, cerise en bleu). brushed maat 92 maat 104-116 maat 128-140 maat 152-164 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur Ver kopen wij op de parterre leuke meisjespyjama's van brushed nylon, er zijn diverse modellen en kleuren w.o. linde, cerise en bleu, maten 92 t/m 164.

De Havenloods | 1970 | | pagina 9