mm DHS wacht moeilijke wedstrijd tegen CKC 82.50 Sportgrabbelton Nico de Bie gaat eerste teamNoad begeleiden 98 FELLE STRIJD OM HOOGSTE EER PARKTOERNOOI SPIERINGSHOEK de smeek mokers uonsuppé hzEEmmoU MCHTERUNDBAiÉ - wmm St. Michael viert gouden jubileum KLOP OP DE DEUR een condoom moet betrouw- CONCEP DE HAVENLOODS - DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 48-111 fn het betaalde voetbal zijn het afgelo pen weekeinde geen slechte resultaten geboekt. SVV kwam toch wel tot een verdienstelijk gelijkspel tegen DFC en Hermes DVS kwam met een overwin ning op Limburgia uitstekend voor de (Jag. Het amateurvoetbal bleef niet achter, want ook daar werden een paar opmerkelijke resultaten geboekt. DHS won van ODS met 6-1 en Martinit kwam tegen FSV Pretoria zelfs tot een overwinning van 7-0. Demos blijft het echter slecht doen en moést nu weer het oflderspit delven tegen Rockanje. tn het betaalde voetbal krijgt SVV ?ondag bezoek van Vitesse. De Arn hemmers doen het niet zo best als verleden jaar, maar betekenen toch altijd nog een geduchte tegenstander. Daar zal het voor de rood-groenen freus niet meevallen om de volle winst binnen te halen. Mede door de over winning op Limburgia heeft Hermes DVS zich in de kopgroep genesteld en moet nu naar koploper Volewijckers. Het zou toch wel iets bijzonders zijn als de jongens van Castenmiller het daar in Amsterdam tot een overwin ning konden brengen. Maar waarom zou dat niet mogelijk zijn? SVV-B speelde tegen het nog ongesla gen PSV een uitstekende wedstrijd en won van de nog ongeslagen koplopers met 3-1. Daarom moeten we aanne men dat de uitwedstrijd tegen Holland Sport ook winst zal brengen. Hermes DVS-B gaat het in een uitwedstrijd opnemen tegen Roda JC. Amateurs DHS kwam tót een bijzonder goede ^verwinning op ODS en gaat nu naar CKC, in het verleden een heel moeilij ke tegenstander voor de Schiedammers en de laatste wedstrijd was er één met tal van incidenten. We hopen op een Sportief duel, met de volle winst voor DHS. Schiedam heeft tegen SMV wat teleur gesteld en bracht het niet verder dan een gelijk spel van 1-1. Zondag komt DEH op bezoek en dan rekenen we toch op een overwinning. Excelsior 20 kampt nog steeds met hetzelfde euvel. Het schiet in de voorhoede te kort en kan maar niet tot doelpunten komen. Na de nederlaag tegen Het Noorden is het team in beraad gegaan en men heeft elkaar beloofd dat de uitwed- Open huis bij Excelsior Het fraaie clubhuis „De Toekomst", waarvan de voetbalvereniging Excelsior '20 zich al enige tijd de trotse bezitter mag noemen, heeft nog een belangrijke uitbreiding ondergaan. Toen „De Toe komst" er eenmaal stond, bleek de kleedaccommodatie van de club er nogal bij af te steken. Voortvarend als Excelsior is, werd besloten hierin ver andering te brengen. Na lang en hard ploeteren van vele leden was het zater dag zover: de vlaggen konden uit. Het bestuur van Excelsior had van de gelegenheid gebruik gemaakt een soort „ouderdag" te houden. Naast vele offi ciële gepodigden en leden gaven ook yeel ouders van junioren acte de pré- sence. Ze konden nu gelijk de plaats eens bekijken, waar zoonlief zoveel uren doorbrengt. Vooral het nieuwe kleedlokaal oogstte aller bewondering; het heeft dan ook behalve de noodza kelijke hygiënische attributen twee bergruimten, een scheidsrechterslokaal en zelfs een dokterslokaal. De taak aan het eerste elftal is nu de klasse te bereiken waar men met zo'n fraaie accommodatie eigenlijk thuishoort. Bij een officiële ingebruikstelling hoort nu eenmaal een openingswoord en dit werd uiteraard uitgesproken door de praeses van Excelsior '20, de heer Mazee. Dat kwaliteits tapijt niet altijd duur hoeft te zijn bewijzen wij wel met deze unieke aanbie dingnu koopt U dit tapijt met veertig gulden voordeel per meter! Een prachtige kwaliteit kamer breed nylon tapijt, 400 cm breed, keuze uit 16 fraaie kleu ren, waaronder groen, grijs, cognac, enz., nu wegens kleine beslist niet storende schoon heidsfoutjes per meter voor nog géén drie en tachtig gulden. kamerbreed nylon tapijt 400 cm breed V««af vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit prachtige kamerbrede nylon ta pijt, 400 cm breed, keuze uit 16 fraaie kleuren o.a. groen, grijs, cognac, enz., per meter Ook maandagmorgen open Géin tal. of schrift, best. I strijd tegen Vios gewonnen moet wor den. In de afdeling wacht Demos nog steeds op de eerste winst. Wellicht dat het die nu zondag kan boeken op FSV. Preto ria dat weer naar Schiedam komt na de grote nederlaag tegen Martinit. Dit team speelt uit tegen Groen-Witten en moet met een overwinning thuis ko- verrassend gelijkspel komen evenals zondag tegen Belvedere. Ursus ont vangt koploper WRW en zou best eens in staat kunnen zijn de Briellenaren de winst af te snoepen. SVDPW moet nu maar eens tot winst komen. Het zou dan op eigen terrein VOB moeten verslaan. Een zeer moeilijke opgave. FCN zal thuis toch wel de eer moeten laten aan Nado V. Schiedamse Boys zien we op eigen terrein winnen van het bezoekende St. Lodewijk. SFC moet naar VVOH en moet daar met een gelijk spel vandaan kunnen komen. HBSS heeft in Spijkenisse de eer moe ten laten aan de club met die naam. Het was gewoon de mindere. Zaterdag komt CSVD naar Schiedam en HBSS zal gebrand zijn om de nederlaag van zaterdag te revancheren. PPSC, dat van Naaldwijk won gaat naar Zuidland, de ploeg die door Riny van Woerden wordt getraind. Makkelijk zullen de Schiedammers het daar niet krijgen en we durven op niet meer dan een gelijkspel te rekenen. GTB gaat in de afdeling naar W1A en GSS ontvangt Puttershoek. Voor het komende tafeltennisseizoen, dat 3 oktober start met de competitie voor de landelijke teams, heeft men bij Noad de zaken afgerond. Het Schie damse team, dat gaat debuteren in de ere-klasse, de hoogste klasse in de tafeltenniscompetitie, heeft tegen het Zweedse Uddevalla een nuttige genera le repetitie gehad en het staat dan nu ook in de startblokken. Het bestuur van Noad, dat inmiddels op de laatst gehouden ledenvergade ring is uitgebreid met twee leden en nu uit zeven personen bestaat heeft zich met grote ijver op de voorbereidende werkzaamheden geworpen. Het gevolg daarvan is dat het nieuwe bestuurslid Nico de Bie de zorg van het eerste team op zich heeft genomen. Hij zal tussen het bestuur en de spelers funge ren als een klankbord. De Bie zegt daarvan: „Ik hoop dat er een harmonische samenwerking zal ontstaan. Ik geloof dat het een zeer moeilijke funktie is. Niettemin hoop ik met de spelers dat te brengen in Schiedam, wat men op het gebied van het tafeltennis mag verwachten. Ik reken dan ook op een grote publieke belangstelling en hoop dat het optre den van het eerste team een ware propaganda voor onze sport zal zijn". Nico de Bie verheelt niet dat hij (zes jaar lid van Noad) bijzonder trots'is op het feit dat het eerste team van zijn club uitkomt in de ere-klasse. Hij vertelde dat hij zal trachten het pu bliek een zo groot mogelijke service te .geven, een service waar het recht op heeft. Daaraan vastkoppelend ver wacht hij ook een grote belangstelling. Op 3 oktober heeft NOAD een uitwed strijd in en tegen Maasbree en op 10 oktober de eerste thuiswedstrijd tegen Scylla 2 uit Leiden. De dag daarop zondag 11 oktober is er 's middags om 2 uur in de Beurs de wedstrijd tegen landskampioen Delta Lloyd, het team waarin ook de gebroeders Schoofs uitkomen. Men stelt in het Noad kamp duidelijk dat men tegen dit team geen hoge verwachtingen koestert. Wat dat betreft is de verhouding gelijk als in de eredivisie betaald voetbal waar Ajax en Feijenoord een klasse apart zijn. Niet temin tracht men goed tafeltennis te brengen en aan De Bie zal het wat de organisatie van die thuiswedstrijden betreft niet liggen. Hij hoopt dat het team zich zal weten te handhaven en „meer mag men yan de jongens niets verwachten" zo stelt hij. De jongens hebben dezelfde gedachten maar zijn niettemin van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Zij slaan geen trainingsavond over en doen uiteraard ook veel aan conditietrai ning. De grootste wens van De Bie is: handhaven in de ereklasse, veel publiek bij de thuiswedstrijden en een prettig seizoen met zijn jongens al zullen er ongetwijfeld wel eens spanningen op treden. Maar met gezond overleg en een sportief benaderen van de proble men, die zich ongetwijfeld wel eens voor zullen doen, moet het kunnen lukken, al hopen zij op veel steun van het thuisfront. Voor mensen die niet van het geijkte interieur houden en ook voor hun ramen wel eens wat anders willen, is er morgen een fijne aanbieding. Prachtige loodband stores van een bekend merk (dat wij in verband met de lage prijs niet mogen noemen) met 4 jaar ga rantie koopt U nu bij ons extra voordelig per meter voor nog géén vier gulden. loodband stores 150 en 200 cm hoog Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage prach tige loodband stores met 4 jaar garantie, in de hoogtes 150 en 200 cm, door elkaar per meter Onder grote belangstelling is er weer gestreden om de hoogste eer in de klasse B, C, D en E in het parktoernooi Het Schiedams Vrouwenkoor vierde een dezer dagen het 25-jarig bestaan.- Het koor kan terug zien op een succes vol verleden, zowel wat betreft de concerten in het buitenland als ook het optreden voor radio en televisie in eigen land. Zaterdag werd in gebouw Irene ter gelegenheid van het zilveren jubileum een receptie gehouden. Kort na de oorlog begon het koor met 19 leden, nu zijn dat er 50, onder leiding van Ria Borgmeijer. Namens de Schiedam$e Gemeenschap bood de heer A. Smits zijn gelukwen sen aan en een geschenk onder cou vert. Tot degenen, die ook hun geluk wensen kwamen aanbieden behoorden ook burgemeester en mevrouw Roelf- sema. 25 Jaar lid van het koor, waar van 23 jaar ppenningmeesteresse is mevrouw Mak, en ook voor haar waren woorden van dank. Slachthuis Schiedam mag "kroontjesmerk" niet gebruiken De directeur van de Veeartsenijkundi- ge Dienst heeft medegedeeld, dat by inspektie is gebleken, dat het openbaar slachthuis Schiedam op verschillende punten tekort schiet en er daarom geen gebruik meer mag worden ge maakt van het zgn. Kroontjesmerk. Dat is een rond stempelmerk waarop het E.E.G. bedrijfsnummer van het slachthuis is vermeld. De produkten van het slachthuis, welke niet van zo'n merkteken zijn voorzien, mogen niet in Amerika worden geïmporteerd. Om te voorzien in de voornamelijk op het vlak van de technische hygiëne liggende tekortkomingen van het slachthuis is het nodig, dat in de varkenshal een nieuwe slachtbaan met, toebehoren wordt geplaatst. De daar aan verbonden kosten bedragen f 56.000, Deze verbetering en enige voorzieningen van ondergeschikte be tekenis, welke als normaal onderhoud zijn aan te merken, zullen tot gevolg hebben, dat het verbod om het kroon tjesmerk te gebruiken zal worden op geheven. Niet alleen om de export- blokkering te doen beëindigen, maar vooral omdat een slachthuis zonder meer aan hoge eisen van hygiëne moet beantwoorden dient de outillage in bedoelde zin te worden aangepast. De kosten kunnen worden bestreden uit de reserve voor vernieuwing en uitbrei ding van het slachthuis die daarvoor toereikend is, zo delen B. en W. van Schiedam aan de gemeenteraad mede. DICHTER UND BAUER Leichte Kavallerie Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien. In Morgen,ein Mittag, m Abend in Wren it! V%!< -lm- Wordt U alleen in jam ie maand okto- aangeboden Btt ||l .p.v. f 12,80 nu voor 31 M "ataorlijk bij. COOLSINGEL van tennispark Spieringshoek en Schie dam. Dit toernooi, ter afsluiting van het tennisseizoen, bracht weer goede partijen voor tennisminnend Schie dam. Was er vorig jaar een rekord aantal inschrijvingen, nu bedroeg het aantal partijen 550. De klasse B, de hoogste klasse, bracht Otto Koenders de wisselbeker. Bij de dames werd Ada Wassenaar eerste door Anja Seger met 6-4, 3-6 en 6-1 te verslaan. De als eerste geplaatste An drea Kwakkel moest het tegen Ada in de halve finale ontgelden. Het dames- dubbel werd gewonnen door Andrea Kwakkel en Titsia Ytsma. Het heren- dubbel werd een overwinning voor de heer Hofman en partner Rob Leyse- naar. Het gemengd-dubbelspel was voor de sterke kombinatie Titsia Ytsma en Otto Koenders. Als speler is de heer Hofman sterk, maar als wed strijdleider nog sterker, 20 jaar lang deze functie. Insiders beseffen dat dit dan ook een prestatie is. Dit bleek ook bij de prijsuitreiking waarbij de heer en mevrouw Hofman van verschillende zijden cadeaus kregen aangeboden. Klasse C werd een spannend gevecht, zowel bij de dames als bij de heren. Martin Snoeck gelukte het om de als eerste geplaatste P. Nühn in de finale met tweemaal 6-2 te verslaan. Een prestatie voor hem te meer, omdat hij niet geplaatst was. Mevr. C. Wille msen werd winnares bij het dames-enkelspel. Met 6-2 en 6-0 versloeg zij de als eerste geplaatste mevr. I. van Troost. Heren- dubbel C was voor de heren Leysenaar en Voorwald, terwijl de dames T. Harreman en L. Ringeling in het dub belspel de hoogste eer behaalden. Het gemengd-dubbel ging naar mevr. L. Ringeling en de heer P. Ruseler. Hoogtepunt Klasse D was dit toernooi een hoogte punt wat betreft het aantal partijen. Een schema van 64 bij de heren en 32 bij de dames leverden partijen in het enkelspel op als leek het Wimbledon. Fel werd gestreden om rondes te over leven om dan uiteindelijk na vijf ron des als triomfator naar voren te ko men. Bij de dames was het mevr. I Wölcken die zowel geplaatste als niet geplaatste speelsters afmatte. Ook in de dubbel samen met mevr. Becker viel zij in de eerste prijzen. Ln de finale gemengd-dubbel D moest zij nu genoe gen nemen met een tweede plaats. Winnaars werden hier mevr. Hofman en de heer J. Baten. De heren in het heren-enkel D kunnen terugblikken op een goed toernooi. Ook hier werd weer gespot met plaatsingen. De als nummer 3 geplaatste B. van Pelt jr. werd winnaar ondanks heftige tegenstand van verschillende goede spelers. Ook als beginneling kunnen we aan wedstrijden meedoen. In de daarvoor bestemde klasse E komen de beginners uit die voor het eerste jaar tennissen. Al na de eerste partijen in deze klasse blijkt dat het wedstrijdelement al vol op aanwezig is. Prijswinnaars bij deze beginnende „profs" waren bij de da mes mej. A. Visser en bij de heren Piet van der Lei. De jeugd streed in de aparte jeugdklasse. Jongens-enkelspel winnaar werd Han van Leeuwen. Rob Cornelisse moest Han in de finale laten gaan. Han won met 6-2, 6-4. Marian Nesse zegevierde in de finale over Anja Bervoets. Na afloop van de verschillende finales werd een „Exhibition" gehouden tus sen leden van tennisvereniging Keep Smiling, thans Schiedams sterkste vere niging. De heren van der Torre en Otto Koenders zegevierden in dit demon- stratiedubbel over Jaap Beyer en Jan Ixnsselink. Richtlijnen voor bezoekers van sportpark SVV Sinds „S.V.V." op het eigen sportpark speelt, zijn er enige problemen ont staan ten aanzien van het aan- en afvoeren van de bezoekers. Dit geldt vooral de fietsers en bromfietsers. In overleg met de politie zijn de volgende maatregelen genomen: Auto's moeten stallen op het le par keerterrein (dit is het parkeerterrein bij de Poldervaartbrug). Ten behoeve van de bezoekers met staanplaatsen is er een tweede ingang gekomen aan de achterzijde van het terrein, tegenover Hermes D.V.S. Hier is ook een fietsenstalling aanwezig. Voor de bezoekers, die via de Polder vaartbrug komen, is er een fietsenstal ling aan de Sportlaan. Deze zal door borden aangegeven worden. Een ingang is alleen voor de bezoekers overdekte tribune. Een ingang is voor bezoekers met een staanplaats. Het bestuur doet een beroep op alle bezoekers met fiets of bromfiets hun vervoermiddel op de aangegeven rij wielstallingen te plaatsen en niet door de Sportlaan naar de hoofdingang te rfjden. Er zijn daar geen rijwielstallin gen. De rijwielen of bromfietsen die tegen de hekken geplaatst worden, of tegen bomen en bosjes, zullen .verwij derd worden. Hengelsport Speciaalzaak De Hengelsportzaak voor EEN GOEDE VANGST Wij en met ons tal van autoriteiten, verkeerden in de mening dat het wel afgelopen was met de jubilea van de Schiedamse voetbalverenigingen. Zo is het niet, want ons aller DRZ is nog aan de beurt. De Roode Zon bestaat name lijk een dezer dagen veertig jaar en dat zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Het bestuur houdt zaterdag 3 oktober een receptie in de totaal verbouwde kanti ne en grijpt deze gelegenheid dan ook gelijk aan om de kantine officieel te openen. Met dit alles zijn we er nog niet. DRZ wil alles maar in een klap doen. Ook de afdeling honkbal heeft iets te gedenken. Deze afdeling bestaat namelijk tien jaar en ook daar kan men de vroede vaderen van DRZ mee felici teren. Ik zou zeggen tot 3 oktober op De afdeling Schiedam van de Katholie ke Politiebond St. Michael vierde dinsdag het gouden jubileum Een orga nisatie, die 42 leden telt, allemaal in, actieve dienst bij het korps. Hoewel in feite de afdeling op 20 juni 1920 werd opgericht, heeft men het feest steeds op 29 september gesteld, de naamdag van St. Michael. Overigens is het werk van de afdeling in de loop van de jaren heel wat gewijzigd. Een groot deel van dat werk is naar andere terreinen verlegd, de taak en plaats van de bonden is veran- Dinsdag is de gedenkwaardige dag ge vierd, die 's morgens inzette met Eucharistie-viering in de kerk van de H. Johannes de Doper aan de Mgr. Nolenslaan en 's middags met een zeer druk bezochte receptie, waar uiteraard vele leden van het Schiedamse politie korps verschenen en ook namens het gemeentebestuur gelukwensen werden aangeboden. M 111111111 111 I I 11 I 11 E Ledenaantal van E E bibliotheek E verdrievoudigd 1 Zaterdagmorgen 3 oktober wordt Z Z in de bibliotheek aan de De Bie- Z 2 straat te Kethel tweemaal het dui- I Z zendste lid ingeschreven. Dat is I dan het duizendste lid voor de E Z jeugdafdeling en het duizendste lid Z Z van de volwassenen. De inschrij- 2 ving zal officieel plaatsvinden in 2 Z tegenwoordigheid van o.a. de wet- Z 2 houder mevrouw Verwey 's mor- E Z gens om 11 uur. In 1967 begon de Z afdeling Kethel van de Schiedamse Z 2 openbare bibliotheek met 700 le- Z den. In de afgelopen drie jaar is dit Z 2 aantal verdrievoudigd. Z 1IIIMIIIIII Gelezen in het clubblad van de „Renners Club Schiedam" over de ronde van Schiedam voor amateurs. „Het weer was warm in augustus. Goed weer om aan het strand te liggen. Dat vonden blijkbaar onze renners Jan Breur: „Ik had mijn fiets in België kapot gereden en op deze reservefiets ben ik niet gewend". Manus Brinkman, vooraf in de bloemen vanwege zijn 25-jarig jubileum als renner, reed als enige Schiedammer de wedstrijd uit. Zoon Jan startte voor het eerst als amateur. Hij reed een goede koers, maar kon toch niet voorkomen dat hij voortijdig uit de strijd genomen werd. Cees Vrolijk viel weer eens. Jan Ham is duidelijk nog niet aan de 100 km. toe. Ruud Pols is pas weer begonnen. Hij had wel een mooie pet op tegen de zon maar veel heeft het hem niet geholpen. Ook hij werd uit de strijd genomen. Waar Bob Bals is gebleven heb ik niet eens gehoord. Hij had zelfs geen tijd om zijn rugnummer in te leveren. Jan Bergkotte doet alleen maar mee'voor de lol. Zijn optreden was van korte duur maar dat is misschien juist het leuke ervan. Hans Rietkerken was met vakantie en ook hij kon dus Gerrit de Wit niet van zijn achtste overwinning afhouden. Voor de volgende keer maar duimen voor rotweer. Aldus het com mentaar op de verrichtingen van de Schiedamse renners voor eigen pu bliek. BOEKHANDEL R00DB0L door Ina Boudier-Bakker Lees dit boeit u kunt dan de t. afleveringen op de voet volgen 774 pag. geb. slechts 14.90. Wijkvereniging Bijdorp krijgt jeugdafdeling De wijkvereniging Bijdorp, die enkele weken geleden in het bezit is gekomen van een eigen wijkgebouw en speelter rein, zal er nu een jeugdafdeling bij krijgen voor jongeren in de leeftijd van 13—20 jaar Het ligt in de bedoeling contactavonden te houden in het wijk gebouw, de eerste zal op 7 oktober vooR^m L SPAANSEPOLDER Kamer van Koophandel geeft informatie In het gebouw van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas aan de Hoflaan wordt donderdag 1 en eventueel 2 oktober de mogelijkheid gegeven tot het ontvangen van infor maties over omzetvergroting door ex port. Onder de huidige omstandighe den kan het handhaven van de positie op de binnenlandse markt veel hoofd brekens kosten. De concurrentie is De sprong naar de export lijkt vaak nog een sprong in het duister en de aanloop tot de sprong lijkt veel weg te Aanleg toegangsweg naar de aula De gemeenteraad besloot in 1968 over te gaan tot bouw van een nieuwe aula op de algemene begraafplaats, met de bouw waarvan is begonnen. Er zouden echter nog aansluitende werken uitge voerd moeten worden, zoals aanleg van een nieuwe toegangsweg, waarvan de kosten toen op f 350.000 werden ge raamd. In verband met de vordering van de bouw van de aula dient thans het benodigde kredit voor de uitvoering van de aansluitende werken te worden verleend. Zoals zo even reeds is gezegd, vormt de aanleg van de toegangsweg hiervan het hoofdbestanddeel. Hiertoe moeten zandophongingen worden uit gevoerd, waterpartijen ingrijpend wor den gewijzigd, rioleringen en verhar dingen worden aangelegd. In het plan is' voorts begrepen de aanleg van een parkeerplaats voor de bezoekers van de begraafplaats, gesitueerd aan de toe gangsweg, die plaats zal kunnen geven aan 30 auto's. Verder voorziet het in groenaanleg. De kosten van deze voorgenomen wer ken zijn begroot op f 362.000,- Intrede ds.Stolk in Julianakerk Zondag 4 oktober zal dominee Stolk Uit Waarder zijn intrede doen in de gereformeerde Julianakerk in Schie dam. Hij komt in de plaats van de in april van dit jaar vetrokken dominee Nammensma. Dominee Stolk werd op 22 december 1930 in Rotterdam ge boren en studeerde in Utrecht en Amsterdam. Tot september 1966 was hij landelijk secretaris van de Bond van gereformeerde jeugdorganisaties. Hij is lid van de prot. chr. auteurs kring als schrijver van enkele hoorspe len. Hij schreef enkele verhalen en het jongensboek ,.Een vreemde expedi tie". Verder heeft hij meegewerkt aan de bundel „Dichters van morgen". hebben van een loop over een hinder- nisbaan. Deskundige voorlichting en hulp zullen de bezwaren tegen export (of uitbreiding van reeds bestaande export) in een aantal gevallen kunnen wegnemen of verminderen. De Kamer is in de gelegenheid de medewerking te bieden van twee - op het gebied van de export bij uitstek deskundige - personen: de heer H. Merkus, algemeen directie-assistent van de Centrale Kamer van Handelsbevor dering en de heer W. J. de Looy, hoofd van de Afdeling Economisch Onder zoek van de Economische Voorlich tingsdienst. zijn Tenslotte is 't een middel om zwangerschap te voorkomen. Toch blijkt driekwart van alle aangebeden merken onbetrouwbaar te zijn. Geen veilig idee. Concep condooms dragen het goedkeuringszegel van de NVSH. Zij zijn volkomen betrouwbaar. U heeft het op de tv kunnen zien. Concep, een NVSH condéom. Dat zegt eigenlijk al genoeg. Inl. postbus 64 Den Haag.

De Havenloods | 1970 | | pagina 4