4.8 9! De Teerstoof kampt met financiële problemen laac tSmm r \2 TSFen Noad kwamen beide tot winst 98 Moeilijke start zaalhandbal irunott Van Roon's auto-show Wenskaarten ten bate van de Unicef 85 Gebedsactie Bisdom Rotterdam PERMA DE HAVENLOODS - DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 Sociëteit „Quosque Tandem Dit weekeinde is voor de Schiedamse tafeltennisteams wel bijzonder gunstig geweest. Het eerste team van TSF boekte twee keer winst, zaterdag thuis tegen Wibats II werd het niet minder dan 10-0 en zondag leverde de uitwed strijd tegen AMVJ II ook al geen moeilijkheden op. Dat werd een over winning van 9-1. Noad kwam tot de eerste volledige winst en Belcrum werd in Breda het slachtoffer. Bij dit alles kwam dan nog de overwinning van TSF II op het nog ongeslagen Victory uit Volendam en de winst die Noad II boekte op Tempo Team. Noad heeft op het nog puntloze Belcrum een verdiende overwinning van 6-4 kunnen boeken en dat kon niet. in het minst door het goede spel van de benjamin uit de ploeg, Ronny van der Aa, die er steeds beter inkomt. Geerling kwam voor Noad het eerste aan de tafel en moest tegen Zandvliet het hoofd buigen. Het werd een neder laag, 22-24, 21-17 en 25-23. Kwikkenberg trok de partijen weer in evenwicht en een twee games overwin ning, 18-21 en 13-21 van Van der Aa op Joosse bracht Noad weer voor sprong, welke echter door een verloren dubbel teniet werd gedaan. Geerling gaf zijn ploeg weer een voorsprong. De partij tégen Mertens ging in drie games, 12-21, 21-13 en 13-21, naar de Schie dammer. Daar j/an der Aa zijn meerde re moest erkennen in Zan vliet, 21-19 en 21-14, stonden de partijen weer naast elkaar, 3-3. Het .is echt niet nodig om Uw pyjama weg te gooien als eigen lijk alleen het jasje nog maar versleten iswant nu verko pen wij losse pyjamajasjes Maak Uw pyjama weer kom pleet met zo'n los jasje van 100% katoenen keperflanel in een modern streepdessin, keu ze uit 4 fraaie kleuren. Nu koopt U een behaaglijk warm pyjamajasje met 2 royale zakken voor nog géén twee rijksdaalders. Toen brak echter het Schiedamse ge weld los. Drie keer werd er een twee games overwinning geboekt en daarom mocht Knikkenberg de laatste partij, die tegen Zandvliet ook gerust in twee games 21-15 en 21-16 verliezen. Het publiek zaterdagavond in de Beurs aanwezig had het al heel snel bekeken. Bij het eerste, dat tegen Wibats II speelde was niet veel te genieten. De Schiedammers liepen heel makkelijk weg van hun tegenstanders en slechts de laatste partij, die van Koetsveld, moest in drie games worden gespeeld. De overige gingen allemaal in twee games. Dan ging het bij het tweede team heel anders. Dat speelde tegen het nog ongeslagen Victory uit Volendam. Het werd een enorm spannend duel, dat door TSF werd gewonnen. Opmerke lijk was het spel van Gerry Vaessen, die zo spelend als zaterdag zeker nog" niet voor de jeugd onder hoeft te doen. Bij Victory speelde Paul Gimbel, eens het enfant terrible van het Neder landse tafeltennis en op vijftienjarige leeftijd al nationaal kampioen. Paul werd artiest, en vierde als de Neder landse Elvis Presley overal successen. Zijn tafeltennisjaren slijt hij nü als deerde kracht. TSF zag kans om een achterstand van 3-1 geheel weg te werken en zelfs een voorsprong van 4-3 te nemen. Met nog een partij te spelen was het 5-4 en winst van Vaessen op Gimbel zou de volledige winst bij TSF brengen. De spanning was te snijden, maar Vaessen haalde het en door deze overwinning mag voor TSF II toch wel een plaats in de promotiegroep worden verwacht. Het derde team van TSF zal wel in de groep terecht komen welke degradatie wedstrijden zal moeten gaan spelen. Het verloor nu weer van Delta Lloyd met 8-2. Henk Eikmans vierde zijn rentree in dit team. Hij speelde voor het eerst dit seizoen maar zijn optre den was niet erg succesvol. Het kwam niet een keer tot winst. Hans Dries en Peter van der Hoeven zorgden voor de twee winstpartijen. Noad 2 kwam tegen Tempo Team 5 tot winst, door dat Johny Buyk drie wedstrijden won, Fageraas twee keer tot winst kwam en Loek de Lange een keer zegevierde. Schiedam een vergadering. Sprekers zijn staatssecretaris Kruisinga, drs. A. M. de Boo, lid van de Tweede Kamer. De onderwerpen, die behandeld zullen worden zijn: algemene keperflanel aagstukken, miliei ginp Westlandse tuinbouw, i Het is niet eenvoudig na te gaan, waarvoor het pand Nieuwstraat 12 in de loop van de jaren heeft gediend. Tot aan het uitbreken van de oorlog waren verschillende Schiedamse pad- vindersgroepen er in gevestigd. Daarna hebben o.a. de Stichting Huishoudelij ke voorlichting, Pro Juventute en en kele kleine bedrijfjes in het pand onderdak gevonden. In oktober 1969 werd het gebouw aangekocht door de Hervormde Jeugdraad in Schiedam, waarna een stichting werd gevormd voor de exploitatie van het gebouw. De oude naam van Sursum Corda werd vervangen door „De Teerstoof". Het gebouw heeft een volledige verbou wing ondergaan en het is gelukt om aan de oude zaaltjes een intieme sfeer te geven. Eén van de grootste problemen voor De Teerstoof is: financiën. Subsidie? Vier gulden per lid en dan nog een paar honderd gulden per jaar. Omdat hier sprake is van jeugdwerk, is een beroep op rijkssubsidie mogelijk, maar dan moet er een vaste kracht als leider worden benoemd. Zo komt men terecht in een vicieuze cirkel. „We gaan toch maar eens een beroep doen op het gemeentebestuur", aldus het Stichtingsbestuur. Alleen al de sociëteit „Quousque Tandem", (hoe lang nog), heeft ruim tienduizend gul den moeten investeren om de eigen ruimte voor het praatcafé in orde te krijgen. De sociëteit heeft ruim 200 leden. In het nieuwe seizoen staat de programmering centraal. De inmiddels benoemde programmaraad heeft een zeer ambitieus plan opgesteld, dat zal voorzien in een groot aantal program ma's, themafeesten, gespreksavonden, filmavonden enz. Aktiviteiten naast het programma, die min of meer vaststaan zijn een cabaret groep, een muziekgroep en een vierde sociëteits-avond met de nadruk op speciale onderwerpen, expositiemoge lijkheden voor een ieder die dat wenst. Het is de bedoeling van de stichting het pand te maken tot een ontmoe tingscentrum voor de Schiedamse jeugd rond de 18 jaar. Er zijn ook plannen in „De Teerstoof" een op vangcentrum te maken voor jongeren, die in nood verkeren. Getracht zal worden hiervoor de steun te verkrijgen van een arts, de politie, maatschappe lijk werkers enz. De sociëteit in de Teerstoof is geopend op vrijdag-, zaterdag-, en zondagavond en op feestdagen. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114-116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM.I BLADMUZIEK C. van Roon's autobedrijf n.v. houdt in het komende weekeinde een show, waarop naast de nieuwe 71-er Simca- modellen voor het eerst ook de nieuwe Europese Chryslers getoond worden. In de showrooms aan de Van Baerle- straat 241-245 in Vlaardingen en de 's-Gravenlandseweg 612 in Schiedam staan vanaf vrijdagmiddag 16 uur o.a. de Chryslers 160 en 180. De 160 en 160 GT zijn 1600 cc Chryslers, de 180 is een 1800 cc met bovenliggende nokkenas en rembekrachtiging. Deze Europese Chryslers worden thans voor het eerst via de Simca-organisatie ver kocht. Op de show van Van Roon staan uiteraard ook de vertrouwde Simcamo- dellen in hun 1971-versie, alsmede de nieuwe Simca 1100 Speciaal (met 1200 cc motor) en de Simca 1000-ral- ley. De show begint vrijdagmiddag om 16 uur, is vrijdag geopend tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 12 tot 18 uur. Schiedammer onderscheiden Burgemeester H. Roelfsema heeft aan de heer C. H. Gilyamse de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver uitgereikt. Dat was in verband met het feit, dat de heer Gilyamse 40 jaar in dienst is van Vincent- Schiedam, waar hij waarne mend fabrieksbaas is. Zaterdag 14 november worden door de chr. GYMNASTIEKVERENIGING DOK vaardigheidsproeven afgenomen voor jongeren van 10-13 jaar. Op 12 december is er een ,,turn-in" voor leden van 14 jaar en ouder. Dezer dagen vierden mevrouw C. van Wame- len en de heer A. Nieuwstraten het zilveren jubileum bij DOK. QtfcJje6 Het Wereld-Kinderfonds Unicef steunt op het ogenblik in 115 ontwikke lingslanden projecten, die het wel zijn van kinderen en hun moeders beogen. Het geld voor deze projec ten ontvangt het Fonds van regerin gen,-verenigingen, groepen, particu lieren over de hele wereld, maar het is op geen stukken na genoeg. Uni cef zou gemakkelijk tweemaal zo veel geld onmiddellijk kunnen be steden zonder enige kostenverho ging. Een belangrijke bron van inkomsten zijn ook de bekende Unicef-wenskaarten, die over de hele wereld worden verkocht en hierin ligt voor iedereen, die voor het internationale kinderhulpwerk voelt, een mooie gelegenheid om op een gemakkelijke en prettige manier te helpen. Het vorige jaar was de wereldverkoop een succes, namelijk meer dan 68 miljoen wenskaarten, waarvan 1.640.550 in Nederland. Dat bete kent, om een voorbeeld te geven, dat tien van elke honderd gezond heidscentra, die steun van het Kin derfonds krijgen, volledig konden worden ingericht uit de opbrengst van deze wenskaarten. Er is dit jaar weer een grote verschei denheid, waaruit ieder zeker keus kan maken. Kunstenaars van ver schillende nationaliteiten, onder wie een groot aantal internationaal bekende, hebben het reproduktie- recht van een of meer van hun werken belangeloos aan Unicef af gestaan. Wie Unicef-wenskaarten koopt, koopt iets moois voor niet te veel geld en geeft bovendien een kans op een gelukkiger toekomst aan de miljoenen kinderen op onze wereld, die eigenlijk nog te weinig kansen in het leven hebben. De kleurige geïllustreerde folder kan men aanvragen bij Weena 114, p/a Van Marie N.V., tel. 145166. Hier kan men ook de kaarten bestellen. Onder de belangstellenden tijdens de receptie van het Schie dams Chr. Mannenkoor in ge bouw ,,De Rank" was ook me vrouw G.D.Verweij, die namens het gemeentebestuur haar geluk wensen kwam aanbieden. Zij sprak haar waardering uit voor de prestaties van het koor in de 40 jaar van het bestaan. Dat is alleen mogelijk als er een vaste kern is. De heer A. Stouthandel sprak namens de sectie Zang van de Schiedamse Gemeenschap. Namens het Kon. Mannenkoor Orpheus, bood voorzitter Piet Smits zijn gelukwensen aan en stelde dat er altijd een prettige verstandhouding tussen de beide koren heeft bestaan. De jubileumviering werd besloten met een diner en een feestavond. Op de foto het bestuur van de jubilerende vereniging. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre pyja- majasjes van 100% katoenen keperflanel in een modern streepdessin, keuze uit de kleu ren bruin, rood, blauw en groen, maten 48 t/m 58 Er zijn liefst 10 kleuren ve loursen het moet wel heel vreemd lopen, als daar niets bij zit, wat U zoekt. Luxe gordijnvelours in een prachtige hoogglanzende kwa liteit, die ook alleen zo voor delig kan zijn, omdat er bij de kontrole piepkleine weeffout- jes ontdekt werdenper me ter voor nog géén tien gulden. velours in lO aparte Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage luxe gordijnvelours. Deze prachtige hoogglanzende gordijnstof in 10 aparte kleuren, 120 cm breed, nu per meter Afgelopen weekeinde is de zaalhandbalcompetitie van start gegaan en bij deze eerste competitiedag bleek duidelijk dat de handballers heel wat moeite hadden met de overschakeling van het veld naar de zaal. Vooral conditioneel zullen zij nog moeten wennen aan de bedompte atmosfeer in de zaal. DWS het Naaldwijkse Westlandia. DWS startte deze eerste zaalwedstrijd uiter mate zwak en moest de punten, door een 9-4 nederlaag, aan Westlandia laten. De heren van DWS deden het heel wat beter. Ook zij speelden tegen Westlandia. Met wervelend aanvalspel en een hoog tempo behaalde het een 10-13 zege. De heren derby Wilton- DWS 2 werd beheerst door de scheeps bouwers. Met een 15-9 zege haalde Wilton de punten in huis. De dames van UVG kregen in Rotter dam meer tegenstand te verduren i Routine In de Margriethal valt deze week heel wat te beleven. Zaterdagavond komen de heren van Wilton binnen de lijnen tegen het Rotterdamse Meeuwen 2. Hier mogen we een spannende strijd verwachten. Beide teams beschikken over zeer ge routineerde spelers, die het handbal spel volledig in hun macht hebben. We verwachten dan ook dat in deze strijd, die om 21.40 uur aanvangt, de punten verdeeld zullen worden. Dynamo dan wasvoorzien. Lange tijd Zondag om 13 uur ontvangen de da- had Dynamo de volle winst in handen. mes van Wilton het Haagse Hollandia Maar een fel slot-offensief van UVG in hun eerste zaalwedstrijd. Wilton wil deed de zaken een andere wending dit seizoen bewijzen wat het waard is nemen en UVG behaalde een 6-9 en zal ongetwijfeld Hollandia warm overwinning. De heren ontmoeting ontvangen. Gezien de spelkwaliteiten Snelwiek 2-UVG was een uiterst span- van de teams, heeft Wilton de zege nende aangelegenheid. De krachtsver houding was uiterst klein, zodat een spannende strijd ontstond. Met nog een kleine minuut speeltijd was de stand 9-9. Een laatste poging van' Snelwiek had succes en UVG moest alsnog e?n 10-9 nederlaag incasseren. De heren van Scylla hadden bezoek van Meeuwen 3 uit Rotterdam en kregen het zwaar te verduren. Met 6-14 ging Scylla ten onder. De dames van Scylla deden het veel beter tegen Sociëteit "De Vonk iveer geopend De YMCA-sociëteit „De Vonk" aan de Lange Haven in Schiedam is weer vai start gegaan. De „Shape of Thinks' zorgden op de openingsavond voor muziek. De verbouwing van de socië teit is nu practisch klaar. De muziek installatie is grondig herzien en alles is dus weer klaar om de jeugd te ontvan gen. „De Vonk" is een sociëteit voor jonge mensen vanaf 16 jaar met een afwisselend programma onder het mot to „voor elk wat wils". Er zijn disco-avonden, verzorgd door de eigen disc-jockeys, de top-40, de„gouwe ouwe" en soms een „under ground" avond. De Vonk is geopend van maandag tot en met zondagavond. Van dinsdag tot en met vrijdagavond kunnen de jonge ren terecht in de mini-sociëteit ,,'t Vunderke" en op de zaterdagavonden en zondagavonden wordt de grote sociëteitsruimte gebruikt. In het raam van de „Gebedsactie Bis dom Rotterdam" wordt zondag 8 no vember in de kerk van Albertus Mag nus aan de Cornelis Muschstraat bij de Stadhoudersweg een hoogmis gecele breerd tot behoud van het geloof in Nederland met Latijnse zang. De kerk is bereikbaar vanaf het i Centraal Sta tion met tramlijn 3 of bus 33. Daarna is er om kwart over twaalf een koffie tafel in restaurant Engels in het Groot handelsgebouw. De kosten hiervan be dragen zes gulden (ter plaatse te vol doen). Om twee uur begint een massa le bijeenkomst in de Doelen. De spre kers op deze bijeenkomst zijn deken J. Th. Joosten over de paus en pater W. Kotte over het geloof. Een 120 leden tellend zangkoor zingt met orgel begeleiding het Te Deum Laudamus van Mozart. De toeg angsprijs bedraagt f 1,50. De grote zaal is om half twee geopend. In Schiedam-Zuid is men bezig het CENTRUM DUKDALF aan de Rijn straat tot een buurthuis, vooral voor de jeugd te maken. Daartoe worden diverse aktiviteiten ontplooid ook door middel van discussie-groepen, waarbij allerlei onderwerpen aan de orde worden gesteld. Deze week werd gesproken over de problemen rond het druggebruik en de gevaren ervan. binnen bereik. Om 14 uur treden de dames van DWS aan tegen het Haagse Hercules. Zondag kwam DWS niet volledig uit de verf tegen Westlandia. Het moet mogelijk zijn om nu tegen Hercules de volle winst te grijpen. De DWS dames moeten meer van eigen kunnen bewust worden en zich niet te snel in de verdediging laten drukken. Met meer zelfvertrouwen zullen de punten in Schiedam blijven. De herert van DWS krijgen bezoek van het Haag se Animo. Animo is een erg grillige ploeg, waar men de meest onverwachte resultaten van mag verwachten. DWS heeft zondag tegen Westlandia getoond dat het nu al het juiste ritme te pakken heeft. Komt DWS ook nu weer tot hetzelfde spel als het afgelo pen weekeinde, dan mag het rekening houden met een zege. Deze strijd begint om 15 uur. Direct na de heren-ontmoeting DWS-Animo, kunnen we een dames derby aanschouwen. DWS 3 treedt dan aan tegen UVG. De dames van DWS kwamen afgelopen zondag tegen ADO niet verder dan een 4-4. Gezien de prestaties van UVG zou men hieruit mogen concluderen dat de volle winst naar UVG zal gaan. In een derby spelen echter vele factoren een rol, zodat we ons maar niet aan een voor spelling zullen wagen. Opgave De heren van UVG gaan naar de Energiehal en ontmoeten daar Actief 2. Dit belooft een zware opgaaf te worden voor UVG. Vele oude promi nenten spelen mee in Actief 2 en de wel zeer grote routine van de Rotter dammers kan in deze ontmoeting wel eens de doorslag geven. Het tweede dames team van DWS, dat evenals de dames van Wilton in regionale derde klasse uitkomt, treed in Den Haag aan tegen Union Sport. DWS heeft in haar tweede team eem uitgesproken zaalfor matie. Hierin spelen vele speelsters mee, die DWS enige jaren geleden tot de tweede plaats brachten in de lande lijke finale. DWS heeft in deze ont moeting alle kansen in handen om de volle winst in huis te halen. De dames van Scylla komen in de Energiehal uit tegen UVG 2. Een wat vreemde zaak, dat een plaatselijke derby in Rotterdam verspeeld wordt. Maar het feit dat de sporthal voor twee data's aan de handbal sport is onttrok ken voor een niet sport manifestatie, speelt hierin een grote rol. Tijdens de veldcompetitie eindigde de ontmoeting tussen deze teams in een zege voor Scylla. Zondag liet Scylla reeds een zeer goede vorm zien, zodat we ook nu een overwinning van dit team verwach ten. De heren van Scylla zullen de strijd aan moeten gaan met het Maas- sluise Unitas 2. Ook in deze ontmoe ting is een Schiedamse-zege mogelijk. De Noordvest is nog steeds schil derachtig door de aanwezigheid van schepen en oude molens. De afgeknotte molen op de voor grond is de „Palmboom" die ten onder ging bij de beruchte brand van de distilleerderij „de Kraton" waarbij de vlammenzee over het water heen de molen voor het grootste deel in as legde. Octave DeConinck. ^-ZONWERINGEN N.V.= -WILLEM BROUWERSTRAAT 32 36 ^SCHIEDAM. TEL. 261638-266426.- Q65 en Iron earth in Bluesville 69 Club Zaterdag 7 november houdt Bluesville '69 Club een sociëteitsavond in zaal Arcade, Lange Haven 71, Schiedam m.m.v. de topformatie Q 65. Frank Nuyens, de slaggitarist van de groep heeft afgelopen zaterdag tijdens een voetbalwedstrijd zijn been gebroken, desondanks zal de groep toch in zijn geheel komen opdagen en zal Frank met gipsbeen en al op een krukje op het toneel „gedeponeerd" worden. De avond begint om half acht, de toe gangsprijs f 4,-. Ook de Ellen Space Lightshow zal weer met diverse vloei stofprojecties aanwezig zijn. In het voorprogramma van de Kjoe zal optre den de Schiedamse formatie Iron Earth. Zondag 8 november Red House in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237, Schiedam. Discjockey deze avond is Martin Green, de toegang f 1,50, aanvang half acht. Tegenwoordig wordt op deze avond door de leden een eigen Red House top 5 samengesteld. Onder de deelnemers hieraan worden iedere week negen prijzen verloot. Politie „Politie i avond 12 burgerij. Over het onderwerp burgerij" spreekt donderdag- rember de heer C. v.d. Haagen, van politie in Schiedam, voor :t overlegorgaan van de Schiedamse vak- ■ntrales. De bijeenkomst wordt gehouden gebouw „Arcade". Alles uit grootmoeders tijd komt weer terug, zo ook deze hanglamp die een ouderwets gezellig licht verspreidt Hanglamp overtrokken met een leuk stofje in een modern bloemdessin en fijne kleurkom- binaties, kompleet met snoer en pendel. Hang hem in de woonkamer, gang of slaapkemer, deze fleuri ge lamp, die U nu voor nog géén dertien gulden koopt. doorsnede 35 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze hanglamp, overtrokken met een modern stofje in leuke kleur- kombinaties, kompleet met snoer en pendel, door snede 35 cm, extra

De Havenloods | 1970 | | pagina 3