u V Jengdsubsidie is in feite een lachertje" 5. 2? Clasing van T Nico Van Huet voor niets onder het mes Betaald voetbal en amateurs gaan tweede bekerronde in j£( 98 IHJmH'IHiI Jos DEZE UIEEK BIJ DEZE UIEEK BIJ jïÖLEO Am 90 DE HAVENLOODS - DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 sinterklaas Kleine meisjes willen ook graag mooi zijn, daarom zullen ze heel blij zijn als U ze met deze echte kapset verrast Kinderkapset bestaande uit een als pop verklede kapspiegel, een borstel met nylon haren vulling en een kam, het geheel is uitgevoerd in wit plastic. Nu koopt U deze 3 delige kin derkapset voor nog géén twee Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre, afde ling-parfumerie, deze 3 delige kinderkapset, waarvan de kap spiegel als pop verkleed is, Hans van der Broek in nationale team Naast Nico van Slobbe, de in Amster dam spelende Schiedamse internatio naal, heeft de bondstrainer van de Nederlandse tafeltennis Bond, de heer Tigerman nu ook een tweede Schie dammer in het nationale team geko zen. De jeugdige Hans van der Broek speler van het eerste TSF-team heeft de vererende uitnodiging gekregen met het nationale team, met o.a. Van Slobbe, Frans en Bert Schoofs naar de open Zuid-Slavische kampioenschap pen te gaan. Niet alleen voor Hans is deze uitnodiging eervol, maar ook voor TSF en tafeltennissend Schiedam. De wedstrijden zullen het komende week einde worden gespeeld. BONTMANTEL KOPEN? Dan beslist even kijken jstisch laag in prijs FA. DE KOSTER DE HAVENLOODS TOTALE OPLAGE: 255.000. Directie: W. van der Giessen. Hoofdredactie: A. Hoeksema. Hoofdkantoor: Westblaak 25, Rotter dam. Postbus 1980. Tel. 010 - 132170. Giro 18344. Wordt elke dinsdag en donderdag huis aan huis bezorgd. ADVERTENTIES voor de donderdag- uitgave, buitenedities, kunnen tot dins dag 18.30 uur worden ingezonden en voor de stad Rotterdam tot woensdag 11 uur aan het hoofdkantoor te Rotter dam. Voor de dinsdaguitgave tot vrijdag 16 uur en schriftelijke opdrachten maandagmorgen, le post. REDACTIE kan tot dinsdag 16 uur worden ingezonden aan het hoofdkan toor te Rotterdam voor de donderdag- uitgave. Voor de dinsdaguitgave tot vrijdag 12 uur. EDITIE SCHIEDAM. Schiedam - Kethel. Oplage 30.000. Vertegenwoor diger A. Acampora, Aalscholverlaan 604, Vlaardingen, tel. 354487. Correspondent: Schiedam: L. 't Hart, Bachplein 97, tel. 353847. Sportredactie: P. Bul, Mgr. Nolenslaan 590, tel. 269858. 8 STADSEDITIES ROTTERDAM. (Rotterdam - rechter Maasoever, Capel- le a.d. IJssel, Bleiswijk, Berkel en Ro denrijs, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Berg- schenhoek. Oplage 172.500). EDITIE VLAARDINGEN. (Vlaardin- gen, Maassluis, Maasland, Maasdijk, Hoek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD. (Krim pen a.d. IJssel, Krimpen a.d. Lek, Lek- kerkerk, Ouderkerk a.d. IJssel, Stol wijk, Bergambacht, Ammerstol, Berken- woude, Schoonhoven. Oplage 15.500). BEZORGING. Als u „De Havenloods" niet heeft ontvangen kunt u voor de donderdag-uitgave tot vrijdagmiddag 1-2 uur aan onze afdeling inspectie bellen 132170, toestel 51. Voor de Vlaarding- se editie 344349. Voor de dinsdagkrant kan men dezelfde nummers bellen tot woensdag 12 uur. Het eerste jeugdteam van de tafeltennisvereniging TSF boekt in de hoogste landelijke competitie aardige resultaten. Wim van der Poort (15), Jan Lansbergen (15), John Blomsteel 17) en Fred Beukers (16) zijn gevreesde tegenstanders en de paradepaardjes uit de stal van Jos Clazing, al vele jaren voorzitter van de juniorcommissie, een functie die hij voor de fusie reeds bij Service vervulde. Dat TSF in het Nederlandse tafeltenniswereldje zo'n belangrijke rol speelt kan toch wel op rekening van het jeugdwerk bij de vereniging geschreven worden. Niet minder dan drie leden bij de centrale B-training van bondstrainer Tigerman mag toch wel succesvol worden genoemd. Dat is allemaal niet vanzelf gekomen. Daar is hard voor gewerkt en zonder anderen tekort te willen doen, moet dan toch wel de naam van Jos Clasing genoemd worden. Jos (27) trekt al jaren met de jeugd op. Eerst met die van Service waaruit Nico van Slobbe is voortgekomen en nu met die van TSF. Ook daar niet zonder succes. Uit de jeugd kwam ook Hans van der Broek, net 18 jaar geworden, en samen met de 16-jarige Hans Lingen bij de centrale A-training van de heer Tigerman. „Rob Quadt, net elf jaar, speelde verleden week zijnf eerste inter land in de jeugdintcland tussen België en Nederland. Als dvoortekenen niet bedriegen, wordt dat een „grote", al dus de trotse Jos Clasing. „Dat hoop ik tenminste, maar er kan nog zoveel gebeuren in een jong leven, dat je daar eigenlijk niet op vooruit mag lopen". eenmaal doorgedrongen bent tot de top, dan mag er toch wel meer van een speler worden verwacht, dan een beet je trainen aan de tafel. Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan een gedegen conditie training. Dat is voor een topsporter in welke tak van sport ook noodzakelijk. Daar zit ik nu bij ons ook maar tegenaan te duwen en ik vind het maar vreemd, dat ik de jongens daar niet van kan overtuigen. Jos Clasing, die al zijn vrije tijd aan de tafeltennisjeugd besteedt, is ondanks al die successen van „zijn" jeugd niet tevreden. Hij zou de opleiding en de begeleiding van de jeugd liever op een professionele basis zien. „Het is voor een amateur haast niet meer te doen. Iedere avond ben je in touw maar daar stop je het niet mee. De gehele zater dag gaat er ook nog inzitten. Het is niet zo verwonderlijk, dat alle ouderen die in het jeugdwerk zitten vrijgezel zijn. Het zou voor een getrouwde man niet te doen zijn. Het gezin zou er onder lijden. Ik vind het natuurlijk enorm fijn werk, anders zou ik het niet doen. De successen blijven niet uit en dat is prettig. Ik mag gerust zeggen, dat het de resultaten zijn van een hara werkend team. Kijk, en dat is juist zo belangrijk. De teamgeest in de juniorcommissie is geweldig. Wij hebben de jeugd zelf aan het werken kunnen krijgen en naast de ouderen hebben nu in de commissie ook een paar jongeren zitting. Dat feijn Hans van der Vroek, Kees Esbach en Paul Lansbergen. We laten die knapen zoveel mogelijk hun gang gaan en werken alleen maar begeleidend en corrigerend. Het gevolg daarvan is o.a. de uitgave van een speciaal clubblad voor de jeugd, met de wat ludieke naam 't Sijkertje". Ping Pong Jos Clasing vertrouwde ons toe, dat hij het betreurt, dat de tafeltennissport Ik weet wel, dat daar geld voor nodig is en in dat licht bezien is de jeugdsub- sidie van f 4,— per jaar per lid eigenlijk een lachertje. Wij hebben 40 jeugd leden en wat doe je nu vandaag aan de T_ j dag met f 160,—. Een trainer voor Vrijgezel tafeltennis kost f 15,- per uur. Als u nu weet, dat de jongelui een paar keer in de week kunnen trainen, dan be grijpt u best wat die training en dan alleen nog maar tafeltennistraining de vereniging kost. Is die vier gulden per lid per jaar dan geen lachertje. Gezelligheid Jos Clasing vindt, dat de jongelui vereniging gezelligheid moeten kunnen vinden. „Daar zorgen we dan ook voor, maar wij als bestuurders ver wachten dan ook van de jongelui, dat er prestaties worden geleverd". TSF afdeling tafeltennis is tot nu toe een echte mannengemeenschap geweest. Natuurlijk brachten de wat oudere spelers hun meisje of echtgenote wel eens mee, maar damesleden waren er Dames „„Dat baart me wel wat zorgen", aldus Jos Clasing die er geen voorstander van is, dat dames in de herencompetitie meedoen. „De bond moet eigenlijk komen tot een speciale damescompeti tie". De heer Clasing verheelde niet, dat in het verleden heel wat moeite is gedaan om dames- of meisjesleden te krijgen. „Bij de schooltoernooien heb ben we veel propaganda gemaakt en we hebben ook meisjes van verschillen de scholen uitgenodigd een praatje te komen maken. Het lukte echter niet". Toch komt daar nu enige kentering in, want sinds kort is er een meisjes-team, waar Nelly de Heer begeleidster van is. „Ik verwacht daar wel wat van, want Enkele weken geleden speelde Schie dam een uitwedstrijd tegen SMV. Het was tijdens dit door de Rotterdammers veel te hard gespeelde duel, dat de doelpuntenmaker en spitsspeler van Schiedam, Nico van Huet jr., ernstig aan de knie werd geblesseerd. Voor Schiedam en vader Van Huet, trainer van Schiedam, betekende die blessure een onwelkome verrassing, maar voor het lijdend voorwerp Nico zelf was het nog erger. Hij had de pijn en hij kon voorlopig zijn zo geliefde sport niet meer uitoefenen. Het bleek, dat de meniscus beschadigd was en daar zou Nico aan geopereerd worden. Nu is een operatie geen pretje, maar Van Huet jr. wilde weer zo snel mogelijk voetballen, dus besloot hij in overleg met zijn vader tot de operatie over te laten gaan. Domper Met de gedachte binnen niet al te lange tijd weer te kunnen voetballen en mogelijk met het eerste team van Schiedam te kunnen promoveren naar de derde klasse van de KNVB, ver trouwde Nico van Huet zijn knie aan de artsen toe. Nu Zal het je toch gebeuren, dat een dokter enkele dagen na de operatie komt vertellen, dat alles voor niets is geweest en een rustperio de voldoende was om weer te kunnen voetballen. Dat gebeurde Nico van Huet. Dit gaf hem psychisch zo'n enorme schok, dat hij nergens meer van wilde weten. „Dat hield de genezing van de gemaak te wond natuurlijk tegen", vertelde vader Huet. „We hebben uren met hem gepraat en ik geloof wel, dat hij nu over de teleurstelling heen is. Gelukkig komt hij waarschijnlijk don derdag (vandaag) weer thuis en dan moeten we hem toch weer voor gaan bereiden op het voetballen. Ik heb hem in het team hard nodig. Iedere tegenstander let na de successen van Krabbendam in de laatste wedstrijd op deze speler en daar zou Nico van kunnen profiteren in de spits. Ik hoop voor Nico en voor Schiedam, dat het herstel goed vordert en we moeten nu alles maar overlaten aan de fysiothera peut die hem nu onder handen heeft. Ik heb daar alle vertrouwen in", aldus vader Van Huet sr. nog steeds niet voor helemaal „vol" zij doet dat bijzonder goed en'alS er wordt aangezien. „Er zijn nog heel wat mensen die onze sport nog maar een beetje zien als „ping pong". Het is zelfs zo, dat tal van spelers het nog steeds zien als een prettige vrijetijds besteding en dan bedoel ik spelers uit de top van het Nederlandse tafeltennis. Natuurlijk blijf je net als in andere sporten leden houden, die hun partijtje voor de pret spelen, maar als je toch Raadsleden vragen, B &W antwoorden Naar aanleiding van vragen door het raadslid de heer J. van Oosten (D'66) gesteld, delen B. en W. van Schiedam mee, dat het pandje in de Nieuwe Buurt door de gemeente is gesloopt, omdat het gevaar opleverde en de eigenaar niet bereid was tot sloop over te gaan. De eigenaar moet voor de verwijdering van het puin zorgen. Hij heeft daaraan nog steeds niet voldaan, zodat de gemeente dat op zijn kosten doet. Op vragen van de heer P. Poot (Prot.) over de lonen voor grondwerkers, ant woordt het college, dat als gevolg van loonindelingen, er verschillen bestaan, waarin het niet mogelijk is wijziging te brengen. De heer A. J. Engelsman (P.v.d.A.) heeft aan het college verzocht het gebruik van rietsuiker voor gemeente- personeel in te voeren, in navolging van Dordrecht. één schaap over de dam is, volgen er meer". De juniorcommissie, bestaande uit: Jos Clasing, voorzitter; Kees Esbach, secretaris; Piet Beek, wed strijdsecretaris; John Clasing, Hans Kreischer, begeleider van het eerste team; Henny Stolk, technisch adviseur; de heer Quadt, afgevaardigde van de ouders en Hans van der Broek, redac teur 't Sijkertje en Paul Lansbergen, stellen alles in het werk om de jeugd actief bezig te houden. Aktie Zo zal er ook het komende jaar weer een jeugdtrainingskamp in Vlissingen zijn. Het kamp werd dit seizoen een groot succes en de jongens leven daar nu al naar toe. Het kost echter f 90,- per persoon en om die kosten nu wat te drukken is ook TSF aan een oud-pa pieractie begonnen. De jongelui stellen alles in het werk om een groot aantal donateurs te krijgen en gezien hun werklust en de ontwapenende manier waarop het publiek benaderd wordt, zal dat best lukken. Een van de activiteiten van de jeugd commissie is het dezer dagen voor het eerst verschenen jeugdclubblad 't Sij kertje, waarin niet alleen aandacht zal worden besteed aan tafeltennis, maar ook aan tal van andere zaken, o.a. mode, top twintig en interviews. Kortom, Jos Clasing en zijn medebe stuurders zijn dan wel heel vaak in touw voor de jeugd van TSF, maar zij hebben tenminste de voldoening, dat zij eer inleggen en succes hebben met hun werk Voor zondag is er maar een matig voetbalprogramma. Dan wordt name lijk voor het betaalde voetbal en de in de KNVB uitkomende clubs de tweede bekerronde verspeeld. Dat houdt weer in, dat van de twee Schiedamse betaal de clubs alleen SW maar in het veld komt en wel in de uitwedstrijd tegen AZ'67. Hermes DVS is al uitgebekerd. De B-teams spelen de normale compe titie en SW gaat daarin een uitwed strijd spelen tegen ADO. Hermes DVS gaat een verre reis ondernemen om twee maal drie kwartier te voetballen tegen MW. De Schiedamse KNVB clubs zijn uitgebekerd, of doen niet aan de bekercompetitie mee. Daarom dus zondag geen KNVB voetbal. Zaterdag werd zeer waarschijnlijk de toestand van de terreinen te snel onge schikt bevonden of men had geen vertrouwen in het weer. Zaterdag avond namelijk werden alle wedstrij den van de afdeling Rotterdam afge last, een beetje voorbarig lijkt ons, want zondag waren bijna alle velden goed te bespelen. Laten we hopen dat het zondag beter zal gaan. Hoe eerder de competitie beëindigd is, des te beter is dat voor de zomersport bij uitstek, het honkballen, dat eind april weer de aandacht zal gaan vragen. Zondag krijgt Martinit in de eerste klasse A in Hekelingen wel een zeer moeilijke tegenstander. Niet minder moeilijk zal het voor Demos worden, dat niemand minder dan lijstaanvoerder ASB op bezoek krijgt. Veronderstel dat Demos nu eens voor een enorme verrassing zou kun nen zorgen en ASB een beentje zou lichten. Martinit is dan de lachende derde. In B krijgt WF de kans zich verder te verwijderen van de laatste plaats. Het moet dan echter wel de uitwedstrijd tegen GLZ zien te winnen. Na het succes op leider SVDP mogen we dat ook wel verwachten. Dan in C het zorgenkindje uit het Schiedamse voetbal, SVDPW. Dat ont vangt thuis Germinal dat deze compe titie ook al geen hoge ogen gooit. Dit is toch de kans voor SVDPW om winstpunten te vergaren. Ursus schijnt de weg terug gevonden te hebben, maar of dat in de uitwedstrijd tegen WRW gehandhaafd zal blijven, dat menen we te mogen betwijfelen. De Briellenaren blijven in eigen huis een altijd moeilijk te bekampen tegenstan der. In de tweede klasse moet FCN toch maar eens tot winst zien te komen. Nu is de tegenstander van zondag Nooder- kwartier niet een club om even van te winnen. Misschien dat het voordeel van het eigen terrein, het moeilijk bespeelbare half verharde veld FCN een handje kan helpen. Elke tegenstan der vindt dit terrein bij voorbaat een handicap. Schiedamse Boys zien we toch wel twee winstpunten halen uit de uitwedstrijd tegen DOZ. In B staat voor DRZ ook een zeer moeilijke uitwedstrijd op het program ma, namelijk die tegen HWD. De jon gens uit het Witte Dorp staan op de tweede plaats en die positie willen zij natuurlijk graag handhaven. Of dat allemaal nog niet voldoende is een moeilijke wedstrijd voor de Schiedam- BOEKHANDEL R000B0L DE NIEUWE CARMIGGELT IS UIT! TWIJFELEN IS TOEGESTAAN se clubs moet SFC nog uitspelen tegen koploper SCO. HBSS gaat zaterdag naar de oude rivaal Excelsior M. Hoewel het team van trainer Bierhuizen tot goed voetbal komt, blijven de overwinningen toch steeds uit. Wellicht heeft het team zaterdag een beetje meer geluk dan voorgaande weken en komt het eens met beide punten naar huis. PPSQ speelt thuis. Het ontvangt MVV en ondanks alles rekenen we toch op een overwinning. In de afdeling spelen dan nog GTB thuis tegen Egelantier Boys en GSS uit tegen Flakkee. D. Buschkens nieuwe publiciteitsman gemeente Schiedam Zoals we hebben meegedeeld is het gemeentebestuur van Schiedam er toe overgegaan een speciale ambtenaar te benoemen ten dienste van de gemeen telijke voorlichting. Uit zeer vele solli citanten werd de heer D. Buschkens, gedurende ruim 16 jaar redacteur van de „Schiedamse Courant", - Het Parool benoemd en op 1 november is hij in zijn nieuwe functie als referenda ris bij de gemeente in dienst getreden. Dit feit was aanleiding tot een af scheidsbijeenkomst in de „Koestal" van de Amstelbron. De heer F. A. Nieuwenhuijze, chef van de Rotter damse redactie, liet zich in een toe spraak zeer waarderend uit over de wijze, waarop de heer Buschkens al die jaren niet alleen de belangen van zijn krant, maar die van de Schiedamse gemeenschap heeft verzorgd, waarbij hij met veel kennis van zaken tal van onderwerpen van plaatselijk belang be handelde. Die taak zal nu door andere collega's worden overgenomen. De heer Nieuwenhuijze overhandigde mevrouw Buschkens bloemen en bood het echtpaar aan keus te maken uit de kunstcollectie. Mevrouw Woerdenbach vertolkte, de gevoelens van de Schie damse collega's en deed haar woorden vergezeld gaan van een boekenbon. Tot degenen die blijk gaven van hun belangstelling behoorden o.a. burge meester Roelfsema, wethouder mevrouw Verwey, gemeentesecretaris mr. Blok, brandweercommandant De Jager en waarnemend commandant Keuzekamp. COOLSINCEL isrtücWh MELANIE LIVE Recorded at Margie'! o.a. Peace will com Guitar leftover wine PRAISE HIM The Edwin Hawkins Singers^ o.a. All wants to be free. Try the real thing. 13.QO SCHÖN 1ST DIE WELT Schock Margit Sch ter meulen winkelen waard Zorg dat U tijdig een diafilmpje in huis hebt, zodat U met de komende feestdagen alle leuke ogenblikken vast kunt leggen.... Orwo kleuren diafilm voor 36 kleinbeeld opnamen (24 x 36 cm) of 72 halfkleinbeeldopna- men (18 x 24 cm), koopt U nu inklusief het ontwikkelen in een Nederlandse centrale zeer voordelig voor nog géén zes gulden. inklusiaf ontwikkelen ft9* Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de kelder deze Orwo kleuren diafilms voor 36 klein beeld opnamen of 72 half klein beeld opnamen, inklusief het ontwikkelen Grote Kerk 10 uur: ds. Keijzer, 17 uur: ds. A. Kastelein. Bethelkerk 10 uur: eerw. heer Hoogefldam. Opstandingskerk 10 uur: ds. D. J. Spaling, D. J. Spaling. Vredeskerk 10 uur: ds. H. J. Gro Verwaal. St. Martinuskerk 9.30 uur: drs. E. Verwaal. Ned. Prot. Bond Westvest 92, 10.30 uur: prof. dr. J. A. Oosterbaan, Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente Oranjestraat, 10 uur: ds. K. Berveling, Rotterdam. Oud. Kath. Parochie Dam 30, 10.30 uur: H. Mis pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolisch. Gemeente Stadhou derslaan 9.30 en 16 uur: dienst. Leger des Heils Lange Haven: Samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en mevr. H. J. Renting. Baptisten gemeente, gebouw Irene, 19.30 uur: dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. Vonk. Geref. kerk (Vrijgemaakt) 't Trefpunt, Alei- dastraat, 8.30 uur: onbekend, 14.30 uur: ds. G. Mulders. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Irene-kerk 10 uur: de heer D. G. v.d. Hoeven uit Andel, 17.00 uur: Grote kerk ds. A. Kastelein uit Strijen, Bed. H. A. Wie draagt ze tegenwoordig niet-i.. die leuke fantasie pan ties, waarin je niet zo gauw gaten krijgt en ook geen last van de kou hebtnu ook voor de kleinere maten. Fantasie kinderpanties in 2 ma ten, passend voor de leeftijd van 8 tot 16 jaar, in vele hippe kleuren w.o. paars en oudrose, nu bij ons voor nog géén drie gulden. fantasiepanties Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre fanta sie kinderpanties in 2 maten (voor 8 tot 16 jaar) in vele kleuren w.o. oudrose, paars, zand en rood fl

De Havenloods | 1970 | | pagina 4