De lijdensweg van La Union 3? Met Andere Woorden 98ct 68. 29.95 MBBB 50 98 Inbreuk op rechten van de mens? fMBB Het klapnet 0 c 0 O O O O Q O O O 0 O O 0 O srSi'u's iss sL-*te*iirdi,rsnd bezi«wis i DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 STATEN-GENERAAL EERSTE KAMER Vragen van de heer Van Wijk (P.S.P.) op 27 oktober 1970 medegedeeld aan de Minister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk. 1. Is het de Minister bekend, dat sinds 1963 in Rotterdam een vereniging van Spaanse gastarbeiders genaamd „Sociedad Cultura Obrera La Union" is gevestigd? 2. Is het waar, dat deze vereniging tot dusver voor haar bijeenkomsten en verdere activiteiten gebruik maakte van een lokaliteit, waar het N.V.V. de beschikking over had, en wel tegen een huur van 700 per jaar? 3. Is het waar, dat deze huur is opgezegd, en dat thans aan „La Union een zaal of zalencomplex is aangeboden, eigendom amse Raad voor Jeugd en Jongeren, waarvoor ƒ7 700 per jaar huur moet worden betaald, terwijl de ver eniging nog geen 200 leden telt? 4. Is het waar, dat de Stichting Buitenlandse Werknemers te Rotterdam aan de evengenoemde Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft toegezegd die huur te betalen, maar dat deze Stichting weigert zulks aan „La Union" schriftelijk en in deugdelijke vorm te bevestigen? 5. Is het voorts waar, dat de directeur dier Stichting, ds. C. van Nes, weigert met „La Union" te onderhandelen, in tegenwoordigheid van de door „La Union" deugdelijk daartoe gevolmachtigde vertegenwoordigster en raadsvrouwe mevrouw N. W. Soetens, lerares en tolk Spaans? 6. Kan de Minister beamen, dat: a. bij geldelijke aangelegenheden van het hiervoren ge noemd gewicht, deugdelijke en schriftelijke bevestiging is voor geschreven, alleen al door de verantwoordelijkheid jegens der den in het maatschappelijk verkeer; b. de vereniging „La Union" zelf in vrijheid mag uitmaken wie haar bijstaat of vertegenwoordigt, zonder bevoogding dien aangaande door een ander? 7. Is de Minister bereid, zo het vorenstaande juist is weer gegeven, op de kortst mogelijke termijn te bevorderen dat de Stichting - desnoods door het inhouden van subsidies - zich aan de ook voor Spaanse gastarbeiders geldende regels van het Nederlandse recht houdt, haar toezeggingen en verplich tingen schriftelijk bevestigt, en de raadsvrouwe en vertegen woordigster van de vereniging „La Union" onverwijld als danig erkent? Vragen in Eerste Kamer over anti-Franco Spanjaarden De Rotterdamse gastarbeiders hebben de afgelopen week het parle- van f 3500,- per jaar vormt. Alleen al ment weer eens gehaald. Het Eerste Kamerlid mr. J. H. van W|jk stelde schriftelijke vragen aan de minister van Cultuur, Recreatie en 1969 en 1970. Om nog maar niet te Maatschappelijk Werk. Zes vragen betroffen de onvoldoende sociale sPreken over andere gemaakte subsi- opvang en begeleiding door de Stichting Hulp aan Buitenlandse ifzt z?La'Unión noodgedwongen Werknemers aan de Arabisch sprekende werknemers. Een tweede nog steeds in de zaal, waarover ook het Enkele weken geleden werden we her innerd aan de nare gewoonte van sommigen van onze zuiderburen, nl. om via een klapnet allerlei op zich zelf waardevolle zangvogeltjes te vangen. De televisie liet ons zo'n klapnet in werking zien. Een akelig gezicht. Vogeltjes die vredig iets van het land zitten op te pikken en dan s dat net of dat rek met gaas serie van zeven vragen ging over de vereniging van Spaanse gastarbei- J°ngerenkontakt zo graag zou willen ders, genaamd La Unión. beschikken, en staat een mooie lokali- La Unión, opgericht in 1963, is al heel lang een doorn in het oog van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werk nemers. De leden van La Unión, een ontspanningsvereniging, die tevens cul turele doelstellingen nastreeft, hebben met elkaar gemeen, dat zij tegen het Franco-bewind zijn. Deze anti-Franco gezindheid scheen de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers nooit zo welgevallig te zijn, want La Unión werd indertijd uitgesloten van subsidie, omdat zij weigerde o.a. de republikein se vlag uit haar zaal te verwijderen. In 1969, na vijf maanden moeizaam on derhandelen, kwam de subsidie er toch en het minsiterie van C.R.M. stelde nadrukkelijk, dat subsidie wordt toege kend ongeacht de politieke of gods dienstige kleur van een groepering gast arbeiders. Gouden tijden Er braken, wat je noemt „gouden tijden" aan voor La Unión, voorheen altijd een noodlijdende vereniging. Boeken voor de bibliotheek konden worden aangeschaft, abonnementen genomen, spelen vernieuwd; er kwa men weer filmvertoningen enz. Het leven in het kille Nederland leek wat zonnigêr voor de Spanjaarden. Maar perioden van zonneschijn duren in Nederland nooit lang. De subsidie was toegekend, maar de inning van het geld bleek een heel andere zaak. Over het jaar 1969 werd de subsidie, ook al ging dat kennelijk niet van harte, uitgekeerd. De directeur van de Stich ting vertelde de nieuwe secretaris van La Unión, dat de subsidie over 1970 in drie termijnen zou worden betaald, waarvan de laatste termijn in de maand augustus viel. Gesubsidieerd worden culturele activiteiten, sport en spel, ontspanning, zaalhuur enz. La Unión diende een begroting in voor ruim dertienduizend gulden, waarvan 70 procent subsidiabel is, oftewel on geveer tienduizend gulden. Hoewel de termijnen januari, april en augustus reeds lang verlopen zijn, is tot nu toe van de tienduizend gulden pas een kleine 3600 gulden uitbetaald. Twee maten Geen geld, geen activiteiten. Hoewel een gastarbeider het geld niet op de rug groeit, hebben de leden van La Unión dit jaar reeds 2400 gulden uit eigen zak voorgeschoten, omdat men uit ons tuincentrum In ons tuincentrum houden wij deze aanbieding veredelde ro zenstruiken, grootbloemige ro zen, van 1e kwaliteit, om ook in Uw tuin de hele zomer van een rozenfestijn te genieten. Flinke struiken vanaf 3 tak, reeds gesnoeid voor 't voorjaar, keuze uit 5 kleuren, per stuk voor nog géén een gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum, 2e etage, deze eerste klas groot bloemige struikrozen, in rood, rose, oranje, geel en wit, per stuk het voorgenomen programma wilde uitvoeren. Helaas, op een gegeven mo ment moest er worden gestopt, want herhaalde mondelinge en schriftelijke verzoeken aan de Stichting Hulp Bui tenlandse Werknemers om uitbetaling van de goedgekeurde begroting waren tot dovenmansoren gericht. De Stichting voerde als excuus aan, dat eerst rekeningen moesten worden over legd. Aanschaffingen kunnen moeilijk zonder geld worden gedaan. La Unión had al veel voorgeschoten en kon dit met kwitanties aantonen. Merkwaardi gerwijs nam de Stichting deze houding niet aan tegenover mevrouw Da Cruz- Visser, die een logement voor Kaapver- dianen beheert, en een recreatiecen trum voor deze mensen in haar pen sion wilde openen. Zonder overlegging van ook maar één betalingsbewijs werd aan haar in eerste instantie tweedui zend van de beloofde drieduizend gul den uitbetaald. Het lijkt er een beetje op, dat de Stichting met twee maten meet. Vertrou wenspersoon Op 20 mei vertelde het N.V.V. aan La Unión, dat per 1 september het N.V.V. het gebruik van de zaal in de Dijkstraat voor alle avonden aan het N.V.V. Jongerenkontakt wilde geven. Een zaal is moeilijk te vinden in Rotterdam en de klap kwam dus hard aan voor La Unión. Maar al spoedig daarna leek er uitkomst in zicht in de vorm van zaalruimte van de gereformeerde kerk in het Oude Noorden. De huur zou f 2500,- per jaar bedragen, achttien honderd gulden meer dan er bij het N.V.V. werd betaald. Het bestuur van La Unión trok naar de Stichting om overleg over de subsidië ring te plegen. Op de Stichting deelde men mede, dat men wel bereid was een zaalhuur van f 2500,- te subsidiëren, maar dat gezien het grote verschil met de oude zaalhuur, er op een andere post moest worden bezuinigd. Het was niet zo'n prettig geluid en La Unión besloot eerst nog naar een goedkopere gelegenheid om te zien. Er kwam een andere zaal, via het N.V.V., aangeboden door de Rotter damse Raad voor Jeugd en Jongeren. Huur f 7700'- per jaar. De Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers zegde de RRJJ mondeling toe deze huur van f 7700,- niet voor 70 pro cent maar voor 100 procent te subsi diëren. La Unión dacht, dat ze het in Keulen hoorde donderen, maar door ervaring wijs geworden vroeg het aan de Stichting schriftelijke bevestiging van dit aanbod. Zoals gewoonlijk bleef schriftelijke be vestiging van de zijde van de Stichting uit, maar wel zette de directeur van de RRJJ het mondelinge aanbod van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werk nemers op papier. La Unión vroeg advies aan een bevriende advocaat, die aanraadde in zaken, waar het om duizenden guldens ging geen stappen te doen, alvorens alles deugdelijk op papier was vastgelegd. Intussen nodig de de Stichting La Unión uit voor een onderhoud, eisend dat zij zonder Ne derlandse vertrouwenspersoon zou ko- La Unión meldde zich in gezelschap van haar Nederlandse gevolmachtigde en vertegenwoordigster, mevrouw N. W. Soetens. Het gesprek was kort van duur. De secretaris mocht een aantal betalingsbewijzen overhandigen, er werd hem beloofd, dat hij de volgende dag geld kon komen halen en daarna deelde de directeur, de heer C. van Nes mede, dat hij niet met La Unión wenste te onderhandelen, als het werd bijgestaan door mevrouw Soetens, daar zij de Stichting veel kwaad had gedaan. Hij bedoelde hier kennelijk het Aktiekomité pró Gastar beiders mee, waarvan mevrouw Soe tens lid is. Een vreemde kwestie. La Unión had zelf haar raadsvrouwe, mede lid van het bestuur, gekozen en ook al was zjj bij de Stichting persona non grata, volgens de democratische spelregels had de directeur van de Stichting haar dan maar te accepteren. Terugbetalen De volgende verrassing, die de Stich ting Hulp Buitenlandse Werknemers voor La Unión in petto had, was een zowaar schriftelijke verzoek van 30 september om f 6165,— subsidie terug te betalen. Wat La unión betreft, schijnt de Stich ting steeds weer te struikelen, nu zelfs over haar eigen cijfers. Over 1969 en 1970 werd tot op heden in totaal f 8868,40 aan subsidie uitgekeerd. In juli 1969 werden door de heer J. van Tielraden van het ministerie van C.R.M. aan La Unión duizend zgn. recreatie-uren per jaar toegestaan, wat in geld uitgedrukt een netto bedrag beschikken, teit van de kerk in de Rauwenhoff- straat al die tijd ongebruikt. Bij het uitkiezen van tapijt gaat U natuurlijk niet over één nacht ijs, want er is meestal veel geld mee gemoeiddat dit echter niet altijd opgaat merkt U wel bij het kopen van dit tapijt Prachtige kwaliteit kamerbreed nylon tapijt met rubber wafel rug, strikt eerste keus, in 6 bij zonder fraaie kleuren w.o. goud en frafse, 380 cm breed, nu per meter voor nog géén negen en zestig gulden. kamerbreed nylon tapijt 380 cm breed Neemt U de maat van Uw kamers mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de eerste etage kamerbreed nylon tapijt met rubber wafel rug, Ie keus, keu ze uit de kleuren goud, fraise, cognac, paars, groen en beige, 380 cm breed, per me op hun bonte veertjes. Een mans kan diep zinken. Het klap net is overigens niet nieuw. Reeds de profeet Amos, uit het Oude Testament, gebruikte het beeld van het klapnet en het lokaas. In het gewraakte gedeelte gaat het niet om het klapnet op zichzelf (hoofdstuk 3 vers 5) en er wordt dus geen oordeel over uitgesproken. Blijk baar wordt dat aan ons overgelaten. Wjj moeten zelf weten of iets in overeenstemming is met het goede dat God wil. Het is dus niet nieuw. Maar het vraagt vandaag wel aandacht. Deze week kwam ik zelf één keer bijna en één keer werkelijk in zo'n klapnet terecht. Bijna, dat was op een soort boekenbeurs. Een juf frouw lijmde mij via een cadeautje, waarvan ze het genoegen had het mij te mogen uitreiken, om dichter bij de stand te komen. Ze vertelde mij iets over korting die ik op boeken kon krijgen. Er was een intekenbiljet. En daarop stond het, de voorwaarde, ik was dan verplicht eens in de drie maan den een boek te kopen. Het stond er heel klein en het was mij op mijn uitdrukkelijke vraag naar voorwaar den niet verteld. Dat was bjjna. 's Avonds was het raak. Een „Duit se" stem belde mij op. Er was een show geweest en nu was er iets over van de show. Het kon niet terug naar Zwitserland, de stem had „papa" in Zürich gebeld en die had gezegd, dat het maar aan mij gegeven moest worden „voor mensen die het nodig had den". Sympathiek voorstel. Ik klom erin en ze moesten maar komen. Een half uur later stonden twee knapen bij mij binnen. Vijf grote lappen kreeg ik. Cadeau. Ik stond perplex. Maar net iets te lang, want de weldoeners konden dat niet verdragen. Mijn verwarring van wege zoveel edelmoedigheid wilden ze verzachten: ik mocht voor één lap de helft van de Zwitserse doua- nekosten betalen. Vierhonderden vijfentwintig gulden voor een waar de van wel vierduizend gulden, zo als ze me snel voorrekenden. Laat ik nu geboft hebben. Ik had maar een paartientjes in huis. Ik kon niet meer verhinderen, dat ze me die toch afhandig maakten voor het achterlaten van twee van de vjjf lappen. Ik was blij, dat ze de deur uit waren en had het idee, dat de klap zwaarder had kunnen zijn. De troost was schraal toen ik de volgende dag enkele vrienden sprak, die ditzelfde met verlies van meer geld hadden meegemaakt, waarmee ik maar zeggen wil: kijk uit mensen voor het klapnet. Het zijn geen zuiderburen die het u aandoen. Het lokaas mag sterk zijn, de praatjes fraaier dan in uw mooiste drcmen, het klapnet zit erachter. Maar, heeft deze sukkel, die ik ben, het recht u dit voor te houden? Ik dacht van wel, want ik noem me immers uw Medemens sinterklaas komt ook voor U Als je een heel poppenhuis- houden hebt, mag daar toch zeker geen keuken in ontbre ken om 't eten voor je poppen- kinderen in klaar te maken. Nu is er een unieke aanbieding voor al die moeders in de dop.... Een komplete kinderkeuken nu door lichte transportschade voor minder dan de helft van de normale prijs. Leuk fornuisje met schuifkast, lepelrek en 2 pannen nu voor nog géén vier gulden. kompleet met lepelrek en pannen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de speelgoed afdeling, tweede etage, deze leu ke kinderkeukens bestaande uit fornuisje met achterwand in ge kleurde keukendekoratie, kastje met 2 schuifdeuren, 2 pannen en een lepelrek, afmeting van het fornuis 24 x 11 x 12 cm, alleen nu als eenmalige aanbieding l i 4 s 6 T S 9 10 II a ii i* IS 16 IT IS H 29 21 22 li M 2S 16 De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: Neveda, Oregon, Kansas, Colorado, Illinois, Zuid-Dakota, Dela ware. A. E. Naber, Ereprijsstraat 10b, Rotterdam wint met deze zeven Ame rikaanse staten de ereprijs, namelijk vijf gulden. De oplossing van de puzzel van deze week moet weer uiterlijk dinsdagmiddag in ons bezit zijn. Het adres is: Puzzelredactie De Haven loods, Westblaak 25, Rotterdam. In de linkerbovenhoek vermelden: MAW 133. Op elke genummerde regel komen drie woorden van resp. 4, 5 en 9 letters. Elk woord van 9 letters is samenge steld uit de letters van de beide vooraf gaande woorden van 4 en 5 letters. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „mand - in gebruik geven - schitteren", dan moest worden ingevuld „korf - lenen - flonkeren". Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, een zegswijze. werk - lichaamsdeel - reiziger; 3. on gaarne - vage gestalte - satanisch; 4. manspersoon - stuk - beroep; 5. een maal - kei - een der. Ver. Staten; 6. oevergewas - bende - soort examinator; 7. daarna - gewicht nagaan - onbewust; 8. ongeschonden - schip vastleggen - rechthebbende op nalatenschap; 9. klank - rond voorwerp - vrucht; 10. geluid - veilingterm - plotseling op schietende vuurtong; 11. vogel - gren del - smullen; 12. zwijn - tuinkiezel - gelag; 13. vrouwspersoon - zuiver - vrouwelijk beroep; 14. voedsel - li chaamsdeel - hakkelen; 15. als voren - boom - lengtemaat; 16. kraam - tot wasdom komen - vloeibare hars; 17. derhalve - vlak - verdedigend; 18. beroep - boom - intussen; 19. muziek instrument - Lea's vader - danseres; 20. groeimiddel - maalinrichting - zacht geruis maken; 21. kordaat - roven - baksel; 22. metalen staaf - reeks - inwoner van Israël; 23. teken - familie lid - raad geven; 24. dierenverblijf - water in Z-Holland - veerkrachtig; 25. telwoord - lichaamsdeel - verlokken; 26. toespraak - vis - wegloper (uit leger). Begin volgend jaar zal er in Nederland De vragen, die gecombineerd een aar- door het Centraal Bureau voor de di« totaalbeeld van de betreffende sumt* „v„Iks«i„g.™,uw«- stijl gehouden worden, waaraan nogal verder zullen worden verwerkt. De het een en ander vast zit. Iedere kaarten worden op 25 en 26 februari Nederlander wordt verplicht gesteld '71 uitgereikt en op 1 en 2 maart weer een honderdtal vragen te beantwoor- janomen. Op weigering of opzette- den, waarvan een gedeelte zonder meer in de privé-sfeer „Lekkerige soep hoor", zei de Beuzebelder na een. Barretje, „hij hoort" bij** ons!~' „VooruüHlanï poosje. „In tijden niet meer zulke lekkerige soep maar", zei de Beuzebelder zuchtend, „daar gaan! gegeten „Bedankt hoor! „Niets te danken", we". „Welke kant op? „Richting noord", zeiï zet Wappe, „maar we moeten weer eens verder". Wappe, „ons huis staat op de hoogste duin; je zietï „Als ik jullie ergens mee behelperig kan wezen, 't vanzelf! Hij deed een, twee, drie sprongen enï gragerig hoor! zei d Beuzebelder. „Waar moeten toen waren ze er. Ze gleden van de slurf af enï jullie heen? „Eerst naar huis en dan naar het stonden voor het huis met de brandlamp Z eiland Heffezand", zei Dubbele Arend. „Oh ja, dat „Niet gek", zei Barretje, „heel erg bedankt hoor" is waar ook zei de Beuzebelder, „naar 't Heffe- ,,'t Is al goed", antwoordde de Beuzebelder, „ik gaï zand. Ik wil jullie wel even naar jullie huis maar weer eens. Doen jullie de groeten aan Pada' brengen „Dat zou fijn zijn", riep Dubbele Arend „O ja, en als jullie me nodig hebben dan roep jeï enthousiast, „dan heeft de Grote Zwemmerik ook maar; ik heb grote oren. Hoe ver je ook weg bent.ï niet zover te lopen! ik hoor je". Een paar sekonden later was del „Ach, voor mij is het maar een paar stappen", zei Beuzebelder verdwenen. de Beuzebelder, „ga maar op m'n slurf zitten. „Welke kant op? „Richting noord", zei Wappe Moet die enge muis ook mee?" „Zeker", zei „ons huis staat op de hoogste duin, je ziet 'tï a &nu ,at Snel zei,®arretje no« 8104 en °P de voordeur hing een briefje: „Wegens -w' was el®enhjk een heel afwezigheid niet thuis. Eureka". „Dat is wel Z zo eeva^rliik "en ledereen zei dat ie eigenaardig", dacht Barretje, „vrouw Eureka zou kiik n hoe heTin iult hliZ Wer bl«ven en elke avond da brandlamp aanste-; Arend Vrouwtje Eureka zal wel verrast ken" De brandlamp was een soort signaal voor de jj Barretje turcica zal wel verrast zijn zei voorbijgaande vaarderikken. Ongerust rende Bar- - Hjllo wouw Eureka", riep hi), „w« rijn e, Wi.TMrfkf*'J? I k" 'wZTIT"^vlÏÏT'f'TS?'L" a"'1*' Mtto net paadje naar hun huisje op. Alles zat stevig op lijk onjuiste beantwoording staat een maximumstraf van f 500,- boete of twee weken hechtenis. Hoewel het niet de bedoeling is straks straffen uit te delen. Minister Nelissen hierover: „Het gaat met name om de preventieve werking van deze strafbaarstelling". Bovendien komt bij dit alles nog iets: ook de persoonlijke gegevens, zoals die zich nu nog per gemeente in burgerlij ke stand en bevolkingsregister bevin den, worden binnenkort in een natio naal computer centrum opgenomen, waarbij tevens iedereen een persoons nummer krijgt. Een aantal mensen heeft zich nogal verontrust getoond over de komende maatregelen. Met name het „Comité Waakzaamheid Volkstelling" (Nieuwe Herengracht 189/hs, Amsterdam-C.) maakt zich ernstige zorgen over een nationaal computer centrum, waar iedere amb tenaar (ook justitie en politie), maar óók het bedrijfsleven - zonder dat u het weet - wan uw gegevens gebruik kan maken. Zo waarschuwt het comit- „Het gevaar is, dat deze volkstelling niet anoniem is. Een groot deel der gegevens wordt voor onderzoek zeker tien jaar op naam bewaard. Met de rest kan er in 2 tot 3 jaar op deze manier ook van alles gebeuren. Het komt er op neer, dat u de geheimhouding maar moet vertrouwen. U hebt geen deugde lijke garanties dat er niet iets met uw gegevens of met die van anderen ge beurt wat u niet wilt". Tevens wijst het comité op het gevaar van een staatsgreep van zowel extreem links als rechts, waarbij de gegevens in verkeer de handen vallen. (Denk hierbij aan de jaren '40-'45), toen onze perfecte be volkingsregisters het systematisch eli mineren van een complete bevolkings groep, de Joden, mogelijk maakten). Het partijbestuur van de PSP acht het houden van een dergelijke volkstelling zelfs een inbreuk op de rechten van de mens en zij roept een ieder dan ook op het werk van het Amsterdamse Comité met alle middelen (postgiro nr. 2144980) en krachten te ondersteu nen. Volgens de PSP dient er een herbehandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer plaats te vinden - temeer omdat vele kamerleden wel wat al te vlot, zonder de inhoud van de vragen werkelijk te kennen, over de aanvaarding van deze wet zjjn heenge stapt - waarbij de volgende drie pun ten voorop moeten staan: de garantie van volledige anonimiteit, het vervallen van de verplichting tot beantwoorden en het besnoeien van de vragenlijst tot zakelijke persoonsgegevens. wjK-E-S-ZEGELS 'w "al plakkende rijker. tel. 010-13.34 01 MAASSLUIS - Het Anjerfonds, dat zich ten doel stelt, allerlei culturele arbeid finan cieel te steunen, heeft aan de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente te Maassluis een bijdrage van f 1500,- verleend in de aanschaffingskosten van een vleugel in het Wijk- en Jeugdcentrum De Ark aan de Rembrandtlaan. De warme kleurpn en aparte dessins van deze handweef ta felkleden zullen U meteen aan spreken Handweef tafelkleden van een prachtige kwaliteit Didas Dra- Ion, in de maat 135 x 165 cm, koopt U nu bij ons in 8 bijzon dere kleuren w.o. mosgroen en maisgeel en in diverse aparte dessins voor nog géén drie tien tjes. Didas draion 135x165cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de eerste etage Draion handweef tafelkleden, strikt 1e kwaliteit, keuze uit diverse des sins en kleuren o.a. rood, mos groen, maisgeel, beige, enz., maat 135 x 165 cm In de maat 135 x 200 cm voor

De Havenloods | 1970 | | pagina 9