69.80 „M'n moeder zei al: die is heel anders dan alle anderen" Werkende vrouw is m'n liefste publiek LEZEN en HOREN 98 98 Staluse Pera: Bij Interhair een kwestie is de pruik van ethiek Israël en de volkeren (3) L_ a*' DE HAVENLOODS - DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 62-108 Gisteren was het een belangrijke dag voor de balletschool van Staluse Pera. Een grote dag voor Staluse en haar zoon, die beiden maandenlang hard gewerkt hebben om van het pand aan de Heemraadssingel 235 een balletschool te maken. Na jarenlang van het ene pand naar het andere verhuisd te zijn, opende woensdagmiddag wethouder G. Z. de Vos de nieuwe behuizing. „Wat ben ik gelukkig en wat ben ik kunstenaars. In 1914 kwam hij naar mijn zoon dankbaar", begint Staluse als we nog maar net in de hal van het kapitale pand staan. „Het is een gewel dige jongen, het is m'n eigen zoon, maar ik ben erg trots op hem. Alles heeft hij voor me gedaan. Hele muren hebben we weggebroken en we hebben tonnen puin hier vandaan gesleept. We hebben het allemaal moeten takelen, maar het is gelukt". Als we even later in haar kamer zitten komen de verhalen los. Verhalen over vroeger, over haar vrienden, gedachten over ballet en vooral verhalen over haar zoon Ivan, die geologie in Leiden studeert. In de kamer hangt een groot aantal schilderijen, voor het grootste gedeelte werken van Albert Neuhuys, van Staluse zelf en van Ivan. „Ik ben zo gelukkig", begint ze beweeglijk, „we hebben een afschuwelijke tyd achter de rug. We zaten op de Wester singel, zeven jaar. We hadden een toezegging om er 10 a 12 jaar te blijven, maar de buurt ging verschrik kelijk achteruit.". Ivan: „Die buurt is zo langzamerhand aan het verloederen, de school ging ook achteruit". Staluse, geboren Rotterdamse, met een tikkeltje Russisch bloed in de aderen, begon haar balletschool op 21-jarige leeftijd op de Willemskade. In 1935 behaalde ze al het Nederlands Dansdiploma. Ze ging daarna o.a. naar Engeland waar ze bij Kurt Jooss lessen volgde. Na vier jaar Willemskade ver huisde zij naar de Boompjes, naar een prachtig herenhuis, ingericht in de stijl van Lodewijk 16e. Daarna volgde een huis op het Haringvliet, de Westzee dijk, de Schiekade waar de school maar twee jaar gevestigd was, toen de Westersingel en nu dus de Heemraads singel. Ambtenarij Tijdens de opening Woensdag danste Staluse nog één keer, een moderne dans, Exception van Beethoven. „Ik vind het enig om het te doen, Ivan heeft het me gevraagd. Maar nu ga ik eens over de school praten. Ballet schoolhouder is een hele opgave, maar het gaat tegenwoordig allemaal een beetje naar de ambtenarij toe. Mensen die dansen, doen dat van binnen uit. De opleiding duurt echter veel te lang, zo'n 7 a 8 jaar. Iemand, die een goeie danser is heeft geen papiertje nodig. Die mensen vinden dat balletpapiertje onbelangrijk". Als we even later in de balletstudio staan, een studio van 18 meter lengte en 5 meter breed met overal spiegels praat ze weer verder over haar leerlin gen: „ik bezit de gave het over te dragen. Dan stond ik in de les, dan knikte ik even, ik hypnotiseer als het ware, dat kan ik. We waren thuis met zeven meines en één jongen. Toen ik geboren werd zei mijn moeder, die is heel anders dan de anderen. Ik heb een energie, waar ik het vandaan haal weet ik zelf niet, maar ik kan keihard werken. Ik leef bewust". Ze begint een gedicht op te zeggen. Het begint als volgt: „Je ogen doorboren ieder ge zicht". Een gedicht dat ze maakte voor Albert Neuhuys, de schilder waarvan f.taluse ruim 70 schilderijen, etsen en tekeningen in haar bezit heeft. Neuhuys groeide op in Antwerpen in een milieu dat veel contact had met sinterklaas Iedere poppenmoeder hoopt dat Sinterklaas op 5 december haar hartewens vervult en haar met deze schattige pop met echte slaapoogjes verwent Leuke babypop met slaapoog jes, kambaar haar, gekleed in een gebloemd hansopje koopt U nu bij ons kompleet met een zacht lakenbedje voor nog géén vier gulden. met lakenbedje Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze speelgoed afdeling, 2e etage, deze baby pop met slaapoogjes, kambaar haar, kompleet met een geruit lakenbedje met ruches garnering, ong. 30 cm lang Nederland. In 1917 vestigde hij zich Rotterdam waar hij enige tijd deelnam aan de etsklas van Derkzen van Ton geren. Het bombardement van mei 1940 deed zijn gehele atelier in vlam men opgaan, met als gevolg, dat vooral zijn etsen uit de jaren voor 1940 zeer moeilijk te vinden zijn. Albert was, zoals Plasschaert heeft geschreven „een der werkelijke schilders van zijn gene- Expositie Van de schilderijen en etsen zijn er 54 in de balletschool geëxposeerd ter gele genheid van de opening van de school. Het zijn voor een groot deel portretten en naaktstudies van Staluse en portret ten van Ivan. Ze heeft Albert meer dan 40 jaar gekend. In 1968 overleed de schilder. Over die eerste jaren van hun vriend schap: „Hij had het zo verschrikkelijk arm in die eerste ja en. Dat wist ik, de mensen hadden niet te eten. Dan ging ik naar hem toe en pakte een stapeltje etsen. Hij woonde toen op de Wijnha ven. Ik belde gewoon aan bij een advocatenkantoor. Soms lukte het me iets te verkopen, dan hadden we weer twee tientjes. Dan gingen we eten bij Heek, voor 80 cent. Dat was in het begin van de dertiger jaren. Ik ben erg gelukkig geweest met Albert. Soms ging hij weer een poos weg, later is hij naar een andere vrouw gegaan. Ook Ivan kent hem nog goed, hij maakte hele fietstochten met hem. De collectie schilderijen en etsen is nu van Ivan, die heb ik hem geschonken. Ivan is de zoon van een oud-koopvaar- dlj-officier. De familie woont nog in Joegoslavië. Hij is er vaak geweest, een keer ben ik met hem meegegaan ach terop de brommer, 1081 kilometer". Urenlang kan Staluse vertellen over Albert en Ivan, die beiden zo'n belang rijke plaats in haar leven innemen. Hanneke Schreurs. Schoonheidsspecialiste Brigitta Groot: Deze prachtige kwaliteit tapijt is een groot succes gebleken vandaar dat er nu nog maar een paar kleuren over zijnmaar dat maakt de prijs voor U juist zo aantrekkelijk. Fraai nylon tapijt uit de prijs klasse van f 100,- bieden wij nu extra voordelig aan. Strikt eerste keus in de kleuren beige, goud en cognac, 400 cm breed, per meter voor nog géén zeven tig gulden. kamerbreed nylon tapift 400 cm breed WMÊÊÊÈm. Neemt U de maat van Uw kamer mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit prachtige nylon tapijt, 400 cm breed, in de kleuren In een van de vier kamers van haar huis op de zesde etage van flat „Hildegaer- de"in Rotterdam, heeft Brigitta Groot een poosje geleden een schoonheidssa lon geopend. „Dat is eigenlijk niet het juiste woord", zegt ze. „Ik noem het -#:Ü liever huidverzorgingsinstituut. Ik wil namelijk een speciale salon gaan creë ren voor mensen die er werkelijk iets voor over hebben om er goed uit te zien. Mensen, die ik helemaal kan begeleiden. Die ik kan adviseren in make-up, kleding en manier van lo pen". Brigitta Groot vindt het prettig om ook „moeilijke" gevallen te helpen. „Zoals die meisjes met een acné-huid- je. Acné is verschrikkelijk moeilijk te verhelpen, maar als je er niks aan doet heb je grote kans, dat je littekens overhoudt. Voor die meisjes reken ik speciale tienerprijzen: de helft van de normale prijs. Ze komen regelmatig terug, die meisjes, en dan zie je zo'n huidje vooruitgaan. Ze moeten natuur lijk ook op hun voeding letten: geen patat frites, geen chocolade, veel de buitenlucht in en veel verse groenten eten. Weet je wat zo leuk is? Die meisjes zien er beter uit en ze voelen zich dan ook een stuk zekerder". Brigitta Groot heeft nog niet een zodanige klantenkring opgebouwd, dat ze van haar salon alleen kan bestaan. Ze werkt overdag voor een uitzendbu reau en 's avonds, zaterdags en toch ook wel eens overdag, probeert ze haar sexgenoten aan een beter uiterlijk te helpen. „De werkende vrouw is eigen lijk m'n liefste publiek. Ze staan mid den in de maatschappij, midden in de realiteit. Ze hebben een veel bredere interesse-wereld, ze zijn veel sportiever en ze zijn veel ruimer in het geld uitgeven. Dat klinkt misschien wat commercieel, maar het gaat bij hun allemaal veel gemakkelijker". Brigitta is van mening, dat niet alleen de wérkende gehuwde vrouw er be hoorlijk uit moet zien. Alhoewel die er vaker eerder toekomt om extra aan dacht aan haar uiterlijk te besteden. Ook vrouwen die er geen baan bij hebben zullen merken, dat het ze goed doet als ze meer zorg aan zichzelf besteden. „Oh, dié mensen zien er soms uit! En terwijl dat helemaal niet nodig is, als ze er maar wat voor over zouden hebben". Behandelkamer De „behandelkamer" in de flat is strak, bijna koel ingericht. Geen over dreven tierelantijnen, geen gouden en geltjes en stoeltjes met krulpoten. Slechts een zeer ingewikkeld uitziende, waarschijnlijk naar alle kanten verstel bare, behandelstoel, wat apparaten, die nodig zijn bij de „operatie", een open kast aan de muur met de preparaten en make-up spullen en een met rood gordijn afgeschermde nis waarin zich een groene wastafel bevindt. Kleurige noot in het geheel is een lange foto van een over haar hele lichaam fraai be schilderde blote dame. „Ik vond het zo leuk", lacht Brigitta en ik vond het meteen een soort persiflage op m'n eigen beroep". Toekomstplannen heeft ze genoeg, maar ze praat er liever niet al te veel over, omdat ze zich eerst waar wil maken. Een eerste stapje op Weg naar die toekomst zet ze begin volgend jaar, als ze een grimeercursus gaat volgen, die wordt gegeven door de grimeur van het NRT. „Als je pas begint moet je alles aanne men", zegt ze. „Ook dingen die je eigenlijk niet zo leuk vindt. Maar dat geeft niet, zodra ik wat verder ben kan ik dat soort dingen aan de kant schui ven. Voorlopig ben ik daar nog lang niet aan toe. Want je moet echt je best doen om wat te bereiken". Haar adres is: Wilgenplaslaan 402, tel. 185019. E.v.d.W. Interhair NV, Studio 13 staat er op het pand aan de 's Gravendijkwal, speciaal zaak in dames- en herenpruiken. Eige naar Constant Postmus. Interhair heeft klanten uit alle delen van het land en zelfs uit het buitenland komen belang stellenden om zich voor te laten lich ten over pruiken en haarstukjes. Hij zegt over het pruikengebruik: „We leven op het ogenblik zo'n beetje in de tweede pruikentijd. En dan vooral op die plaatsen waar mode gecreëerd wordt. De pruik is trouwens nog heel lang een statussymbool geweest, dat is nu gelukkig verdwenen. Als je tegen woordig een beetje mee wilt doen met de mode, moet je toch zeker een pruik of een haarstukje in huis hebben", aldus Constant Postmus, die al jaren lang in de pruikenbusiness zit en zich als één van de weinigen specialist op dit gebied kan noemen. „De pruik is gewoon een manier om het haar meer volume te geven. Het is een kwestie van verhoudingen. Het ouderwetse touperen is er niet meer bij. Dat is gewoon slecht voor het haar. Het haar bepaalt voor een belangrijk deel de eerste indruk, die je van iemand krijgt. Het is gewoon een kwestie van ethiek. De verhouding is enorm belangrijk, als dat niet goed is, is heel de pruik waardeloos en je doet tenslotte een belangrijke ingreep in het uiterlijk van de vrouw én de man. Omgeving Tegenwoordig stapt ook de man wat gemakkelijker bij de pruikenzaak naar binnen. Er is dan ook al het mogelijke gedaan het de mensen naar de zin te maken. De ontvangst en de omgeving zijn van groot belang. Op de eerste etage van Studio 13 is speciaal voor de heren een ruimte ingericht als bar, zodat ze zich meteen thuis voelen. Goed aangepaste haarstukjes, vooral voor mannen. Er lopen in Nederland zo'n 40 a 50 duizend mannen rond met een haarstukje, maar velen lopen voor gek. Uiteraard is het bij mannen veel moeilijker aan te passen, omdat het haar kort is. De pruik of het stukje wordt volledig op maat afgeleverd. De pruiken kun nen in de Studio ook gewassen en gepermanent worden. Interhair heeft heel lang geëxperimenteerd. De prui ken zijn van echt haar, waardoor ze beter ventileren en geen vocht opne- Maatwerk Het (Aziatische) haar, komt voorname lijk uit Rood China, het is heel stevig, wordt ontkleurd en in alle mogelijke Europese tinten geprepareerd. Ook in Hong Kong en Japan staat een aantal haarwerkfabrieken. Verder in Spaiy'e en Italië, terwijl ook bij de kappers wel haar wordt ingeleverd. Maar", zo ver volgt de heer Postmus, „de herenpruiken zijn voornamelijk maatwerk. Het aanvullen van het haar op het mannenhoofd wordt door velen te lichtvaardig opgenomen, Vooral ook de nazorg, het bijknippen blijft in gebreke. Dat merken we hier dagelijks. Ze weten de „know-how" niet, ze rotzooien maar wat aan. Ik ben erg lastig voor m'n klanten. Als zij tevre den zijn ben ik dat nog lang niet. Je moet zeer kritisch zijn". Voor de heren wordt eerst een plastiek afdruk van het hoofd gemaakt. Dat is gewoon nodig. Dan worden de haar stukjes met de hand gemaakt volgens het speciale interhair-systeem. Daarna wordt het bevestigd volgens een pa tentsysteem en past het volkomen onzichtbaar en natuurgetrouw aan bij het eigen haar, waarin het gelijdelijk overvloeit. Met zo'n haarstukje is het zelfs mogelijk te zwemmen, te dou chen en te slapen. Interhair was de eerste speciaalzaak in Rotterdam op het gebied van pruiken en haarstukjes, dat is 3 1/2 jaar gele den. In die jaren zijn al heel wat mensen geholpen. De heer Postmus gaat wekelijks ook langs ziekenhuizen om mensen met een huidziekte van een pruik te voorzien evenals langdurig zieken die enorm geholpen zijn met een pruik. De vorige malen hebben we het over Israël gehad als het uit de volkeren weggeroepen volk. Israël is geroepen te deserteren, zo zeiden we, uit de chaos, de razernij van de volkeren (het hei dendom). Met het woord „desertie" is echter de verhouding tussen Israël en de volke ren nog niet duidelijk genoeg aangege ven. Wij zouden nu immers kunnen denken, dat Israël daarmee geroepen is zijn handen af te trekken van de volkeren. Het woord „desertie" bergt toch in zich de gedachte, dat men er „niets meer mee te maken wenst te hebben". Dit nu is niet de zin en het doel van Israëls desertie, Israëls „an ders-zijn". (Dat we het hier niet over de staat Israël hebben, maar over de GEMEENTE ISRAEL, zoals die in de •bijbel wordt beschreven, dus over die gemeente die de THORA, de Schrift bewaart, dat is de vorige keer reeds betoogd). Dat Israël is weggeroepen uit de na tuurlijke religie van het heidendom, lieeft ten diepste te maken met de representatieve rol, die Israël in de geschiedenis speelt en te spelen krijgt. Op zichzelf beschouwd, is de geschie denis van Israël een geschiedenisje van niks. Onderwijzers, die deze geschiede nis willen laten concurreren met „on ze" vaderlandse geschiedenis, doen de bijbelse geschiedenis hoe dan ook ge weld aan. Israëls geschiedenis is „het verhaal van ballingschap naar balling schap" met de kanttekening van de Israëliet zelf: „Als de HEER ons volk niet bevrijd had, we waren allang vergaan". Maar: IN DEZE GESCHIEDENIS DIE NEN WE ONZE EIGEN ZOGEHETEN „ROEMRUCHTE" GESCHIEDENIS TE HERKENNEN, als een geschiede- huid in de geschiedenis van Israël. De bijbelse verhalen willen zeggen: Zie toch, hoe geweldig, hoe groots, hoe vol allure de geschiedenis van die MENS is, die niet meedoet met de opgeblazen heid van de volkeren, met hun groot spraak en hun geweld. Zó, op deze wijze, vertegenwoordigt Israël de volkeren: Zij onthult ons wie wij zyn. ISRAEL IS PARS PRO TOTO (deel voor het geheel). Daar wordt openbaar wie en WIE, wat en WAT WIJ zijn: mens en MENS met kleine en grote letters. Wy zijn „mens", stof en as, en tegelijk „MENS": gezegende bondgenoot van God, geroepen om te leven voor Gods aangezicht. Particulier Velen hebben gedacht, openUjk of heimelijk: Wat heb ik met de bijbel te maken? Dit boek is immers een door- en-door joods boek? Het is geschreven door joden en voor joden. Heel parti culier gaat het over Israël en de God van Israël. Dat geldt zowel voor het Oude als voor het Nieuwe Testament. Theologisch heeft men daar altijd moeite mee gehad: De bijbel (en dan vooral het Oude Testament), zo dacht men. is eigenlijk heel particularistisch in zijn heilsboodschap. Men bedoelde dan: het heil is heel particulier op Israël gericht. Het boek heeft zodoen de iets bekrompens, iets enghartigs. De heidenen (is de niet-joden) komen er te bekaaid af. Hier en daar echter ontdekte men ook minder „bekrom pen" delen. Zo bleek in het boek Jona ook het heidense Nineve gespaard te blijven. Veelal achtte men het Nieuwe Testament in zyn heilsboodschap veel universeler dan het Oude Testament. Men denkt dan aan de „zendingsar- inderdaad een door en door PARTI- nen te worden, blykt reeds uit enkele waarbij we ons afvragen: Wat was jjejd van Paulus, de apostel onder de het nou eigenlijk, MENSELIJK ge zien? Het echt menselijke, het eigenlij ke van onze geschiedenis, wordt ont heidenen. Daarom is, dacht ik, het nieuwe testament populairder. Hoe zit dat? Is deze gedachtengang CULARISTISCH boek is. Steeds staat in het centrum: Israël of Jeruzalem of Kanaan of Juda of David of de zoon van David. Herders en wijzen uit het oosten moeten naar Bethlehem-Juda, als Jezus geboren is. Men zingt dan ook nu nog rond de Kerst pelgrimslie deren „naar Bethlehem". De komende vrede wordt verwacht in het „nieuwe Jeruzalem" enzovoorts. Uniek-algemeen Geen wonder dan ook, dat de vraag opkomt: Wat heb ik met die bijbel te maken? Als de zaak mij maar „af en toe" aangaat, dan gaat de zaak mij in het geheel niet aan! Het antwoord is reeds gegeven: Deze hoogst bijzondere geschiedenis representeert nu juist de „hele" geschiedenis. Zoals Israël de volkeren representeert, vertegenwoordigt, zo representeert de geschiedenis van Israël de „algemene geschiedenis". We kunnen het dus ook zo zeggen: Wie wil weten wat er in de „algemene geschiedenis" gaande is, die moet die hoogst unieke geschiedenis horen, dat verhaal van Israël temidden van de volkeren. Want deze hoogst particularistische geschiedenis van dit hoogst unieke volk IS DE MEEST ALGEMENE GESCHIEDENIS VAN ALLE VOLKEREN. We komen tot deze korte formulering: Juist dit unie ke is het algemene, juist dit particulie re is het universele. Het particuliere van de bijbel is dus niet in stryd met het universele, maar in dit particuliere gaat het juist om de onthulling, de bekendmaking, de open baring van het universele. Ofwel: Het verhaal over ons is daar te vinden, in het verhaal over Israël. Dat de bijbelse verhalen, die zo EX- zeer veel voorkomende woorden, woorden, die het representatieve ka rakter van de bybel tot uitdrukking brengen: de woordjes „in", „met", „uit", „door", „tot"... Hoor bijvoorbeeld deze teksten: „IN Hem (de Israëliet Jezus) zyn wij, IN Hem leven wy, IN Hem bewegen wij ons". En: „MET U (de „Israëliet" Abraham) zullen alle geslachten van de akker gezegend worden". En: „UIT Hem, DOOR Hem en TOT Hem zyn alle dingen". - Een voor velen Het éne Israël representeert de VELE volkeren. Zo representeert nu ook dat ENE land (Kanaan), zoals dat in de by bel een rol speelt, ALLE landen. Zo representeert nu ook die ENE MENS in Israël GEHEEL Israël en daarmee dan weer ALLE volkeren. Zo is het verhaal van Abraham het verhaal van Israël. Maar daarmee is het ons aller verhaal. Hoe dan? Wel, MENS word je, zo lezen we in het verhaal over Abraham, als je breekt met de religie, de ideologie van de volkeren. Nee, sterker nog, daaruit BLIJKT je MENS-zijn. MENS zijn is op-weg-zijn naar de toekomst van God daarop nu reeds anticiperen. Zo Voor u is de toekomst begonnen! Als er één MENS is, over wie in de bybel te lezen en te horen valt, dat HIJ bij uitstek representatief is voor Israël (en daarIN voor de volkeren), dan is dat de MENS, die van zichzelf herhaal delijk heeft gezegd, dat Hy de ZOON DES MENSEN, de MENSENZOON is, Jezus vac Nazareth. Met deze woorden bedoelde Hij te zeggen: „Ik ben de representatieve MENS; ik sta voor u (in); wilt u weten wie u bent voor God, zie naar mij; wie mij heeft gezien, die heeft de MENS gezien, wie my heeft gezien, die heeft God-in-zyn- daad gezien. Hij weet nu wat de God van Israël maakt en doet. Ik doe (representatief) wat de MENS te doen staat". Velen voor één Hiermee komen we op het tweede aspect van het representatieve karakter van de bijbelse verhalen: VELEN VOOR EEN. Zoals één staat voor de velen, zo staan nu omgekeerd ook de velen voor die éne. Zoals die éne unieke Israëliet allen vertegenwoor digt, zo vertegenwoordigen nu allen die ene. Bijvoorbeeld: Die éne Adam (zijn naam betekent „Mens") representeert alle mensen. Dat betekent: zijn verhaal is het verhaal van Israël en daarmee ons aller verhaal. Maar nu ook omge keerd zijn ALLE MENSEN „zonen van Adam" of in bijbelse taal: „zonen des mensen". Dat wil zeggen: Metterdaad representeren alle mensen die ene mens. Déarin zijn ze dan ook MENS, echt MENS als ze die ene metterdaad present stellen. Indien nu van Jezus te lezen en te horen is, dat HIJ de zoon-des-mensen is, dan houdt dat in concreto in, dat wij Hem representeren en dienen te representeren. De mens is derhalve geroepen zoon- des-mensen, representatieve MENS, te zijn op de wijze van Jezus, de Messias van Israël. En dat in de beide beteke nissen die deze zin heeft: als GAVE en als OPGAVE! HIER EN NU!! De volgende keer bespreken wij enkele bijbelgedeelten, waarin de bijbelse grondlijnen, die we tot dusver bespro ken hebben, duidelijk te herkennen zijn. G. A. de Groot. Morgen start er op onze par terre een geweld iqe aanbieding van nylon onderjurken voor een prijs die U bijna niet voor mogelijk houdt. Prettig dragende nylon dames onderjurken in fond du robe model, geheel afgewerkt met wit kant, koopt U nu bij ons in diverse kleuren en de maten 38 t/m 46 per stuk voor nog géén twee gulden. I Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze nylon damesonderjurken in fond du robe model, afgewerkt met wit kant, keuze uit diverse kleuren en de maten 38 t/m 46 Zelf aan 't werk op mime-dag Zaterdag 28 november wordt in De Lantaren in de Rotterdamse Gouverne- straat een Mime-dag gehouden. Deze mime-instructie-speel- en informatie dag wordt georganiseerd door het Ne derlands Mime-Centrum en de Rotter damse Kunststichting. Het programma begint om 10 uur met een introductie door Jan Bronk, in de toneelzaal. In de foyer kan men van kwart over tien tot twaalf uur informatie krijgen over de mogelijkheden van mime in het onder wijs, jeugd- en vormingswerk en als vrijetijdsbesteding. In de bovenzalen kan men op hetzelf de tijdstip zelf aan het werk onder leiding van mime-docenten in verschil lende groepen. Dit duurt ook tot twaalf uur. Dit zelfde programma wordt om twee 's avonds herhaald. Om half tien 's a- vonds begint in de toneelzaal het optreden van het mime-theater Krui mels o.l.v. Peter Beckmann met het programma M^jeur-Mineur. Dit is gra tis toegankelijk voor alle deelnemers aan de mime-dag. Voor de „zelf-aan-het-werk"-bijeen- komsten van twee, tot vier uur is nog deelname mogelijk. Inlichtingen en aanmeldingen bij de Rotterdamse Kunststichting, telefoon 010-11.58.11. Zijn Sinterklaas en deze specia le aanbieding geen mooie aan leiding om een paar ankiets voor vader en zoon uit te zoe ken? Herenanklets van een prachtige kwaliteit wol-mousse, in vele beschaafde dessins en kleuren, in alle courante maten, door elkaar per paar voor nog géén twee gulden. wol - mousse Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze herenanklets van een prachtige kwaliteit wol-mousse, in een enorm assortiment dessins en kleuren en in alle courante maten, per paar Ook maandagmorgen of

De Havenloods | 1970 | | pagina 17