Grootste wens: sporthal voor jengd "Schiedam" Doelpuntenmachine liep weer gesmeerd j Hermes DVS klom naar bovenste regionen «dék» Chris van Dijk 75 jaar SPORT SPORT Renners Club Schiedam kiest nieuw bestuur dries mKvim DE HAVENLOODS - DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 62-116 Dijk, zaterdag 75 jaar. sinterklaas piro van Dijk, de „grijze eminentie" van deSchiedamse sport wordt zaterdag 75 jaar, een hele leeftijd. Toch is Chris niet oud. Niet in zijn denken en niet in zijn handelen. Van Dijk staat nog met beide benen op de grond. Een sociaal bewogen mens, met één hobby de voetbalsport. Een sport, waarvoor hij nu al meer dan vijftig jaar op de bres. staat en heus niet alleen omdat het een hobby van hem is, maar omdat hij begrijpt, dat de sport kan helpen de jongelui op te voeden tot kerels in de maatschappij. Chris is een modern denkend man en al is hij dan 75 jaar toch denkt en werkt hij aan de toekomst van de jeugd. Zijn eigen club trekt daarvan profijt. Hij is al weer tal van jaren ere-voorzitter van Schiedam en nog dagelijks is hij op het terrein van zijn vereniging te vinden. Kortgeleden opperden wij eens een plan om het stuk grond achter de kleedlokalen van Schiedam ergens voor te gebruiken. Gelijk sprong er vuur uit de ogen van Chris. „Van dat stuk grond blijft iedereen af. Dat is bestemd voor de jeugd van Schiedam". Van Dijk, een en al voortvarendheid, hoopt namelijk dat zijn grootste wens eens in vervulling zal gaan, namelijk het bou wen van een kleine sporthal voor de jeugd van zijn club. Aan Chris zal het niet liggen, want w< s hij niet de grote animator van de pas geopende kleedlo kalen van de club? Chris van Dijk heeft al heel vroeg begrepen verder te kijken dan zijn neus lang is. Hij heeft zich niet alleen beperkt tot zijn eigen club Schiedam, maar o.a. in de Partij van de Arbeid, waarvan hij een gewaardeerd lid is, altijd op de bres gestaan voor de sport in het algemeen. Waardering Veie clubbesturen hebben bij hem een gewillig oor gevonden voor hun moei lijkheden. Chris was een praatpaal aan wie iedereen zijn noden en zijn ellende kwijt kon. Hij hielp waar dat nodig was en als waardering daarvoor werd hij in 1962 onderscheiden met de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Natuurlijk was hij daar blij mee, „maar", zo stelde hij toen, „op de gouden speld van de KNVB ben ik zeker zo trots". De KNVB, de grote sportorganisatie waarin hij altijd pro-deo en met veel plezier werkzaam is geweest heeft in hem altijd een grote voorvechter ge vonden. Op de bondsvergaderingen, waarvan hij jaren lang lid is geweest, liet hij altijd wel zijn mening horen. Chris nam nooit een blad voor zijn mond en maakte van zijn hart geen moordkuil. Van Dijk heeft heel wat funkties bekleed in de KNVB. Zo was hij consul en dat was voor hem zeker geen erebaantje. Hij vatte die taak se rieus op en dikwijls zijn we hem in de stromende regen op zijn onafscheidelij ke Solex tegengekomen. Hij ging de terreinen in ogenschouw nemen, om dat vroegtijdig de bezoekende partij er van verwittigd kon w.orden dat een terrein was afgekeurd. Van Dijk vond dat allemaal heel nor maal. „Je kan die jongens en de scheidsrechter toch niet voor niets die reis laten maken", zo stelde hij dan lakoniek vast. Hij was scheidsrechter rapporteur en heel wat scheidsrechters, die nu al lang niet meer aktief zijn, werden door hem beoordeeld. Chris van Dijk is met zijn door de jaren heen vergaarde wijsheid velen tot een grote steun geweest. Hij wist door zijn beminnelijkheid bij overheidsinstanties heel wat gedaan te krijgen. Gisteren werd hem door de Schiedamse sport, maar ook van ver daarbuiten hulde ge bracht. p.B. Sinterklaas denkt toch ook overal aanzo heeft hij voor de sportliefhebbers deze sublie me sporttas in gedachte skai, met wit afgepaspeld, een grote rits, 5 beschermdoppen op de bodem, en een wit op schrift met het Olympisch Em bleem, bodemlengte ong. 45 cm, nu voor nog géén tientje. bodemlengte ong. 45 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze sport-afde- ling, entresol, deze zwarte all- sporting tas met wit afgepas peld en 't Olympisch Embleem, van sterk skai, met 5 bescherm doppen en een grote rits, bodemlengte ong. Er is geen shawl of hoed die U beter tegen de kou beschermt dan deze elegante Irene muts.... en dat weet Sinterklaas ook wel. Daarom geeft hij zo'n heerlijk warme acryl Irene muts, in goed model met cravatte die zowel geknoopt als om de hals 'geslagen kan worden. De muts is perfekt afgewerkt en acryl bont is zo gemakkelijk in onderhoud.... door een recht streekse eigen import uit Frank rijk koopt U 'm nu met een prijsvoordeel van bijna f 5, - voor precies vijftien gulden. acryl '^Créatlcruc de Parii Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze charmante Irene mutsen van heerlijk warm acryl bont, er is keus uit de kleuren wit, beige, zwart, donker bruin en grijs De toeschouwers die zondag de moeite hadden genomen naar het sportpark Harga te gaan, zijn zeker niet teleurgesteld geworden. Hermes DVS speelde een goede wedstrijd tegen AGOW en won de ontmoeting dan ook met 2-0. Mede daardoor is het nu wel zeer gunstig op de ranglijst geklommen en dat nog gunstiger worden indien het zondag de uitwedstrijd tegen PEC in winst om kan zetten. Waarom zou dat niet lukken. Hermes DVS heeft met Eindhoven de minst gepasseerde verdediging in de tweede divisie en dat zegt toch wel wat dachten Ook volgend jaar zullen de gemeenteraads vergaderingen iedere vierde maandag van de maand worden gehouden. De behandeling van de gemeentebegroting vindt plaats op 11, 13, 15, 18en 20januari. Nico van Slobbe speelt zaterdag in Schiedam Delta Lloyd is kampioen van Neder land en onbetwist ook het sterkste tafeltennisteam in het land. De uitwedstrijd tegen Delta Lloyd werd dan ook een regelrechte nederlaag voor Noad. Toch was er een lichtpuntje in deze wedstrijd. Dat was het spel van Ronny van der Aa, die Frans Schoofs toch op het randje van een nederlaag bracht. Na een gewon nen eerste game 18-21 leek het er ook op dat Ronny de tweede zou gaan winnen. Hij bracht inderdaad Schoofs aan de rand van de nederlaag. Het werd 20-20, maar toen moest Ronny zijn tegenstander toch laten gaan, die ook de derde game won. Het dubbel deed bij de Noad-fans de hoop leven dat Van der Aa-Geerling het stoute stukje uit zouden gaan halen en het befaamde dubbel Carel Deken-Bert Schoofs een nederlaag aan de broek zou smeren. Na een verloren eerste game 21-12, herstelde het Schi edamse koppel zich en bleef in de tweede game aan de goede kant 18-21. De derde game ging aanvankelijk gelijk op, maar de routine van de Amster dammers gaf toen toch wel de door slag. Het werd 21-17. Zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Tempo Team op het programma. Dat zal wel veel liefhebbers van het tafel tennis naar de Beurs lokken, want niemand minder dan Nico van Slobbe, internationaal en het volgend seizoen uitkomend voor TSF, speelt in dat Amsterdamse team. Het tweede team doet en deed het heel wat beter dan team 1. Het won nu zaterdag van Quick 2 in het schitteren de Hilversumse tafeltenniscentrum. Het werd niet minder dan 1-9. Buyk won zijn drie partijen evenals Loek de Lange. Fageraas moest zich tevreden stellen met twee overwinningen omdat hij in de laatste wedstrijd de derde game aan de tegenstander moest laten. Het dubbel Buyk-Fageraas won weer en is daarmee in deze competitie nog ongeslagen. Noad 2 is door deze over winning nu zeker van een plaats in de promotiecompetitie. Het speelt zater dag in de zaal van de Johannes de Doper kerk tegen Excelsior, met de kans weer de volle buit binnen te slepen. op de achtergrond de kantine Eindelijk is de wielerbaan helemdaf klaar. Na jaren en jaren praten en daarna enkele jaren werken, helaas maar door een paar mensen en het in het leven roepen van een „Stichting Wielerbaan" is het dan nu zover dat de Wielerbaan Schiedam, met een clubge bouw, ligt te pronken in het sportpark Harga. De enige wielerclub in Schie dam heeft dan toch een eigen huis, waar menige wielerclub jaloers op zal zijn. Voor het eerst in de geschiedenis van de Renners Club Schiedam zal op 1 december de jaarvergadering in eigen huis gehouden kunnen worden. Op deze vergadering zullen enkele nieuwe bestuurders gekozen moeten worden omdat de na een wat rumoe rige vergadering gekozen voorzitter J. Voorsluis en penningmeester Kanselaar na nog geen jaar het al weer af laten weten. In februari werden deze heren geïnstalleerd, om de plaats in te nemen van respectievelijk Henk Breur en Jan Gordijn. Het besturen van een groep individualisten, want dat zijn wielren- i, schijnt een heel moeilijke taak te In de toekomst moet dat echter veel gemakkelijker gaan. Immers uit de praktijk is gebleken dat een vereniging met een eigen clubhuis kan groeien en bloeien. Er ontplooien zich voor de Renners Club dan ook tal van moge lijkheden en mede door de wielerbaan en het clubhuis kan Schiedam heel wat gaan betekenen in de KNWU en in het wereldje van de Nederlandse wielren ners. Daarom lijkt het ook niet moeilijk om nieuwe bestuurders te vinden. Zij zul len het zeker niet zo moeilijk krijgen als hun voorgangers, die in feite het bedje hebben gespreid voor hun opvol gers. Natuurlijk zullen de nieuwe bestuur ders niet met de armen over elkaar kunnen gaan zitten. Er is nog heel wat werk aan de winkel en we denken alleen maar aan het organiseren van wedstrijden op de baan, want als het goed is moet daar toch iedere week een wedstrijd worden georganiseerd. Wij wensen de leden van de Renners Club op 1 december veel wijsheid om te komen tot een nieuw krachtig bestuur, opdat de vereniging er één zal worden ten voorbeeld voor anderen. P.B. wij. SVV heeft tegen de club van trainer Gosens, Heracles tot grote voldoening van Gosens een nederlaag te slikken gekregen. Het werd een 1-0 overwin ning voor de pupillen van Gosens. We schrijven nu wel tot grote voldoening van Gosens, maar toch geloven we dat het hem diep in zijn hart pijn deed dat de club waarin hij zelf groot geworden is en waar hij als trainer veel succes heeft geboekt maar zo'n bescheiden rol speelt in de competitie. We lazen ergens deze week een inter view met trainer Bens. Hij stelde daar in: „We hebben het in de grond gestopt en het moet er nog uitkomen". Het wordt dan toch wel eens tijd dat het er uitkomt dachten we, want SVV komt angstig dicht bij de rode lan taarn. Misschien dat het zondag zal lukken als Helmond Sport op bezoek komt. Van de B-teams gaat SVV op bezoek bij Go Ahead en die van Hermes DVS gaan naar Eindhoven om misschien een winstpunt in de wacht te slepen. Amateurs DHS heeft het geklaard. Het won de thuiswedstrijd tegen EBOH met 2-1 en moet het nu in de uitwedstrijd tegen Olympia wel kunnen klaren, tenminste als de hekkesluiter niet onderschat wordt. Daar zal trainer Joop Schop wel het een en ander over vertellen en de jongens zullen dan ook gewaar schuwd de reis naar Gouda onderne men. In de vierde klasse is Schiedam door Hion een voorlopig halt toegeroe pen. Hion bleek de betere ploeg en verdiende de overwinning volkomen. Zondag krijgt Schiedam het weer niet makkelijk tegen Zuiderster in Rotter dam-Zuid, maar het moet toch wel zoveel techniek en taktiek hebben, dat het toch met de volle winst uit Rotter dam naar huis kan gaan. Excelsior 20 won de thuiswedstrijd tegen Den Hoorn met 3-1, maar ondanks die drie doelpunten blijkt het voorhoedevraag- stuk nog niet opgelost. Juist in deze wedstrijd bleek weer eens dat de voor hoede teveel kansen nodig heeft om tot doelpunten te komen. Zondag gaat het naar Oliveo en kan daar misschien met een Winterstop In de afdeling werd niet gevoetbald. De weergoden hadden dat niet toege staan. Laten we hopen dat voor de grote winterstop er zondag nog een partijtje gespeeld kan worden. Uitein delijk is voetbal een wintersport en hoe eerder de competitie is afgelopen hoe beter dat is voor de honkballers. Indien het zondag allemaal door zal gaan, dan moet Demos naar DZB. Een moeilijke opgave dachten wij met maar een heel geringe kans op winst. Marti- nit is vrij, maar zal ongetwijfeld gaan kijken naar de wedstrijd Hekelingen- ASB, tot nu toe de grootste concurren ten voor Martinit. WF, ontvangt Belvedere en wellicht weet het uit die wedstrijd één winst punt over te houden. SVDPW is gast heer voor Bloemhof en we zouden zo graag SVDPW de winst gunnen. Met de beste wil van de wereld durven we die overwinning voor zondag niet te voor spellen, maar we hopen altijd nog op de wederopstanding van SVDPW en misschien is dat zondag wel. Ursus gaat naar Dilettant en dat is nu eens echt een wedstrijd voor Ursus om vriend en SPAANSEPOLDER Het afgelopen weekeinde is voor de Schiedamse handbalteams niet ongunstig Het zou ons dus wel heel erg tegenval- geweest. Natuurlijk waren er enkele uitzonderingen en één daarvan was het len als deze ontmoeting geen Schie- damesteam van DWS, dat de uitwedstrijd tegen Actief verloor. Het uitstekende ^amT^ "ge zo" opleveren, werk van doelvrouwe Gonneke de Both heeft Actief van een grotere overwinning het Rotterdam* ADO ^iï^al een af kunnen houden. Het tweede damesteam deed het beter. Het speelde uit tegen spannende strijd worden. ADO heeft Spartaan met de gevaarlijke mej. Klepke. Emmy Sonius had tot taak deze weinig goede schutsters, maar de inzet gevaarlijkste speelster uit te schakelen en dat is haar goed gelukt. DWS haalde krappe, maar verdiende overwinning van 7-6. Bevolkingsonderzoek in SchiedamZuid Het röntgenteam van de Stichting Tuberova dat zich op het ogenblik bezig houdt met het bevolkingsonder zoek in de stad, zal op vrijdag 27 november tot 12 uur 's middags, voor het laatst werkzaam zjjn op het adres Albardastraat (Magnalia Dei Kerk). De vestiging daar zal worden opgehe ven en worden overgebracht naar het zuidelijke stadsdeel. Een onderzoekbu reau zal worden ingericht in het schoolgebouw Zwarte waalstraat 16. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen (van 15 jaar af) die voor het onderzoek in aanmerking komen en in die stadsdelen wonen waar het onzer- zoek reeds werd gehouden (dit betreft Kethel, Groenoord en Nieuwland) en hier nog niet aan konden deelnemen, zich eventueel zonder oproepkaart nog tot 27 november vóór 12 uur kunnen melden aan het bureau Albardastraat. De afdeling Schiedam van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde zal maandagavond 14 december in het gebouw voor Chr. Belangen een bijeenkomst hou den, waarin gelegenheid wordt gegeven om onder deskundige leiding kerststukjes te vervaardigen. De kosten zijn f4,-. Donder dagavond 26 november geeft de heer Van Dijk in gebouw Irene een demonstratie met droogbloemen. De gemaakte stukjes worden In de Margriethal werd het tussen de dames van Wilton en die van Union Sport een zeer spannende wedstrijd, welke een overwinning, 6-4, voor Wil ton opleverde. De dames van Scylla moesten tegen MOK het hoofd buigen. In de eerste helft konden zij de talloze aanvallen goed het hoofd bieden, maar in de tweede helft moest het MOK toch laten gaan. Het werd een 6-1 overwinning voor de Dordtse dames. De heren van Scylla blijken de smaak te pakken te hebben. Deze keer werd Treffers aan de zegekar gebonden. Nadat de eerste helft met 6-1 voor sprong was afgelopen, konden de Tref fers wel iets terugkomen, maar het werd toch een overwinning van 8-4 voor Scylla. Doelpunten De dames van UVG hebben het tegen HVZ uit Rotterdam niet gemakkelijk gehad. Hoewel Carla Francke zich in het doel uitstekend weerde kon zij een 5-1 achterstand bij de rust niet voorko men. Na de rust ging het iets beter bjj UVG, maar het kon toch niét verhin deren dat HVZ met de volle winst (5-8) naar huis ging. B« de heren van UVG liep de doelpuntenmachine weer gesmeerd en Neptunus werd daar het slachtoffer van. Het verloor met 23-11 Het komende weekeinde spelen alle Schiedamse clubs uitwedstrijden. De heren van DWS zullen het op moeten nemen tegen Roda en deze ontmoeting moet DWS de volle winst kunnen brengen. Conditioneel is DWS beslist veruit de meerdere van Roda, waarvan het goed gebruik moet maken. Het eerste damesteam van DWS gaat naar Vires et Celeritas in Gouda. Tijdens de veldkompetitie behaalde DWS een klei ne zege op het Goudse team. Maar het zal beslist het aanvalspatroon dienen te wijzigen, wil het ook nu weer tot winst komen. Het was zondag tegen Actief zeer opvallend dat op het moment dat een ieder dacht dat er een schot op doel zou worden gegeven, de bal eerst Werd gestoten en daarna teruggespeeld. De bedoeling hiervan is de verdediging uit haar evenwicht te halen, of dit succes op zal leveren, betwijfelen wij. Voor de strijd tegen Vires houden we het op een puntenverdeling. De heren van Wilton moeten de strijd aangaan met Dynamo 2 uit Rotterdam. Dit belooft een spannende strijd te worden tussen twee teams die niet bang zijn voor een stootje. Dynamo heeft nog niet veel goede resultaten geboekt, terwijl Wilton heeft getoond dat het zich in de zaal uitstekend kan weren. van dit damesteam is enorm. UVG kan echter, door zoveel mogelijk gebruik te maken van haar bewegelijke spel, de hechte verdediging uiteen trekken en zodoende voor de nodige kansen zorg dragen. We verwachten dan ook een zege van UVG. De heren van UVG treden aan tegen Hoogvliet. Dit zal geen gemakkelijke opgaaf worden voor UVG alhoewel het de laatste weken heeft bewezen dat het zeer trefzeker is. Met een doordachte dekking van de Hoogvliet-aanval, moet UVG echter tot een gelijkspel in staat worden geacht. De dames van Scylla krijgen bezoek van Meeuwen uit Rotterdam. Dit kan weer eens een zege worden voor Scylla. De Meeuwen hebben een goed jeugdig team, maar missen nog teveel wedstrijdervaring. Scylla heeft een vrij konstante ploeg, waardoor er meer verband in het team is. Met rustig en doordacht spel moet Scylla beslist in staat worden geacht om de volle winst te behalen. De heren van Scylla krijgen bezoek van Vires en Celeritas 3 uit Gouda. In de laatste wedstrijden heeft Scylla bewezen, dat het goed raad weet met zaalhandbal. Vooral de start van Scylla is zeer sterk. En dat zullen ze tegen Vires beslist nodig hebben. De mannen van Frans Spee zijn voor geen kleintje vervaard en zullen Scylla warm ontvangen. We verwachten uit deze strijd een puntenverdeling. vijand te verrassen met een overwin ning. In de tweede klasse krijgt FCN bezoek van St. Lodewijk en kan deze wed strijd winnen. Schiedamse Boys moet naar Blijdorp en ook hier zien we een overwinning voor een Schiedams team, mits het de jongens van voorzitter Van Genen nu eens mee zit. DRZ tenslotte gaat naar Activitas en kan met <een beetje geluk daar. een winstpunt in de wacht slepen. Zaterdagvoetbal Het blijft wat eentonig om steeds maar weer te schrijven dat HBSS pech heeft. Het was echter tegen 's-Gravensand SV weer zo. HBSS verloor, hoewel het de gehele wedstrijd sterker was en beter voetbal liet zien. HBSS kan nu geen kampioen meer worden en gaat het nu maar gooien op de beker en op het behoud van het tweede klasserschap. Toch zal het erop gebrand zijn om zaterdag de thuiswedstrijd tegen Zuid vogels te winnen. PPSC kwam zaterdag niet in het veld en moet nu naar Monster. Zeker geen club waarvan even gewonnen kan worden. Het stevi ge voetbal van Monster zal PPSC zeker voor moeilijkheden stellen, maar toch geloven wij in winst van de Schiedam mers. In de afdeling is GTB vrij en speelt GSS uit tegen Puttershoek. BONTMANTEL KOPEN? Koopavonden in Schiedam In verband met de komende feestda gen zullen de winkels op de volgende dagen tot 9 uur 's avonds geopend zijn: Sint Nicolaasverkoop: vrijdag 27 no vember, maandag 20 november, dins dag 1 december, woensdag 2 decem ber, donderdag 3 december, vrijdag 4 december. kerstverkoop: vrijdag 18 december, maandag 21 december, dinsdag 22 december, woensdag 24 december. Op de zaterdagen 28 november en 19 december is er GEEN koopavond, ter wijl de winkeliers worden verzocht op zaterdag 5 december zoveel mogelijk om 5 uur te sluiten. Middag- en och tendsluitingen vervallen in de Sint Ni- colaas- en in de kerstweek, alsmede in de laatste week van december, in verband met Oud- en Nieuwjaar. sinterklaas Hoge kwaliteit gekombineerd met lage prijs zal St. Nikolaas altijd interesseren, zeker in de dure tijd van zijn verjaardag. Een lichtgewicht strijkijzer met regelbare temperatuurknop voor alle textiel. Het open handvat heeft een duimsteun en ingebouwde kontrolelamp. Lichtgewicht strijkijzer van het bekende merk "Rowenta" met snoer en stekker voor nog géén veertien gulden. I 1 jaar garantie j Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze lichtgewicht strijkijzers met re- gelknop voor alle textiel, open handvat en ingebouwde kon- troleknop. Met snoer en stekker1 jaar garantie

De Havenloods | 1970 | | pagina 4