Cor Nederveen: Schaatstop staat er weer goed op 6! 14*1 2675 i%ros 98 Schipper isUgoedgeSirit. Goedkeuring voor weg naar nieuwe aula Bestemmingsplan Bijdorp wordt gewijzigd voor bouw technische school T.V. DEFEKT DE SINT EN KREUGER ZIJN BESTE MODE MAATJES U OOK? Unicef kaarten voor kinderen Raad accoord met plan voor studie woningbouw ^chiftfter DE HAVENLOODS - DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 Kan Uw baby al een beetje zitten?dan staat er op onze baby-afdeling de mooiste kin derstoel die hij of zij zich maar kan wensen. Kinderstoel, merk Eekhoorn, met zwaar verchroomd onder stel, prachtig formica sp<«elb(ad, solide voetenplankje, alle buis 19 mm dik, bekleed met een eerste kwaliteit suwide. Een onverwoestbare stoel met de normale garantie, nu als speciale aanbieding voor nog géén zeven en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het souterrain deze prachtige kinderstoelen, merk Eekhoorn, met zwaar ver chroomd onderstel, formica speelblad, voetenplankje, be kleed met prima suwide, keuze uit frisse kleuren, met de normale Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best In het afgelopen weekeinde heeft schaatstrainer en masseur van de Ne derlandse kernploeg. Rotterdammer Cor Nederveen zijn eerste succesje van dit seizoen geboekt. Op de Deventer ijsbaan wist Zuid-Holland de lJsselcup terug te halen naar de Maasstad, nadat deze vorig jaar naar Noord-Holland was verhuisd. Voorzichtige conclusie van Nederveen: de conditie van onze toprijders is goed. Verkerk won twee afstanden in goede tijden op „wasborden"-ijs. Nederveen is een van de vijf trainers van de ijsclub Rotterdam, speciaal belast met de toprijders. Zoveel ver trouwen heeft de Nederlandse schaats- elite in de Rotterdamse administra er ongelooflijk hard voor gewerkt. Terwijl deze zomer ons land zuchtte onder hoge temperaturen, werkten zij onverbiddelijk hun trainingsschema af en momenteel oefenen ze vrijwel iede- Geen vergoeding Veelvuldig is Cor Nederveen in hun gezelschap. Voor zijn grote inspanning die hij zich nu al vele jaren getroost, krijgt hij geen enkele vergoeding. We kelijks besteedt hij momenteel min stens vijftien uur aan de edele schaats sport met als enige tegenprestatie af en toe een stralend gezicht van een toprij- der, wanneer hij na een recordrace winnend over de streep gaat. Vanaf half december is Nederveen als masseur van de kernploeg vrijwel on onderbroken op stap. Op 7 december r'hd^edTlmati8ttUit 3lle dW vertrekt hij naa,'een"«5 van het land koers zetten naar het dg rijders WOfd gepre^areer^ van het land koers zetten naar het Kralingse Bos om daar Cor Nederveen te ontmoeten. Zelfs Jeen van den Berg uit Friesland had er regelmatig een ritje naar Rotterdam voor over om hier „aan de hand" van Cor de spieren los te maken. In de afgelopen jaren kwamen ook de voor de landenwedstrijd op 19 i december in Noorwegen. Begin januari volgen de Nederlandse kampioenschappen in Amsterdam, achter in die maand gevolgd door het Europese kampioenschap in Heeren veen. Op 13 en 14 februari tenslotte Russen Finnen en Noren nieuwsgierig wordt het seizoen besloten Qe vÜn KLnemen'i 6en lrPJe wereldkampioenschappen in Gothen- Nederveen: „Eén dag kijken heeft n tuurlijk geen enkele zin. We werken volgens een schema, dat zich uitstrekt vele maanden. Langzaam gaan we naar een climax die moet valleiTtijdens r,„„, A ^8® Ogen de erote toernooien". °*er de ka"sen de Nederknders valt nog niet veel te zeggen. Dat de de grote toernooien' In deze toernooien krijgt Nederland het dit jaar weer bijzonder moeilijk. Ard Schenk regelmatig trainend in de Maasstad heeft een Europese en wereldtitel te verdedigen. Kees Ver- Twee maanden nadat de gemeenteraad van Schiedam op 28 september besloot een krediet van f. 362.000,- te verle nen voor de aanleg van een toegangs weg naar dè nieuwe aula op de algeme ne begraafplaats, hebben Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland al de goedkeuring gehecht aan dit besluit. Gezien de urgentie van het object is de goedkeuring bijzonder snel afgekomen. Ook met de aanleg van de toegangsweg zal haast gemaakt worden. Hierdoor wordt het mogelijk dat wanneer de aula, die nu bijna voltooid is, in de eerste maanden van 1971 ook officieel in gebruik komt, dan reeds gebruik gemaakt zal kunnen worden van de nieuwe toegangsweg. De weg komt te liggen in het verlengde van de bestaande Laan van Spierings- hoek, loopt langs de flat Spieringshoek en ten zuiden langs de bestaande woning naast het tennispark Spierings hoek. Hiervoor zullen de bestaande waterpartijen ingrijpend gewijzigd moeten worden. Aan de Laan komt ook, buiten het hek van de begraaf plaats, een parkeerterrein met een ca paciteit van dertig auto's, bestemd voor de bezoekers van de begraaf plaats. Voor een passende aankleding met beplantingen zal worden gezorgd. toprijders weer hoge ogen zullen gooien staat voor Nederveen vast. Neu zen tellend van prominente buiten- wciciuiiLci re verueuigen. Kees ver- }*"dfn ^genstanders zegt hij. „de kerk zal dit seizoen wel weer eens iets Pag Fornaess heeft hard aan zijn méér willen dan tweemaal een derde ponditie gewerkt, terwijl ook van Magne Thomassen scherpe duels mo gen worden verwacht. In Zweden is het geheimzinnig stil. Ik heb het idee dat ze daar iets zitten uit te broeden en dat zal dan van het grote talent Göran Claesseon moeten komen. Van de Russen verwacht ik niet veel. Zij worden getraind door Boris Stenin. die we hier nog eens op bezoek hebben gehad en die driftig notities stond te maker.. Hun trainingsmethodes zijn vijftien jaar achter en ik geloof niet, dat uit die hoek ernstige concurrentie gevreesd zou moeten worden. Blijft dus weer over het traditionele duel tussen de aartsrivalen en vrienden Ard Schenk en Kees Verkerk. Ard met zijn twee titels in de verdediging, Kees met zijn derde plaatsen in de aanval. Onddanks, dat we het al zo vaak hebben meegemaakt, toch weer een boeiende zaak". Het trainen van de toprijders is Cor's grootste hobby. Bij hem thuis lopen sportmensen die gemasseerd moeten worden in en uit. Ondanks, dat in de wintermaanden miljoenen mensen aan de verrichtingen van de Nederlandse toprijders uren van groot genoegen beleven, is er geen geld om Cor Nederveen, andere trainers en de rijders voor hun prestaties te belo nen. Het is allemaal liefdewerk en laat de bond niet merken, dat ze voor hun maandenlange inspanning een offertje vragen. Cor Nederveen bekent: „Zowel de Wanneer de toegangsweg gereed is, zal de bestaande hoofdtoegang tot de alge mene begraafplaats aan de Burgemees ter van Haarenlaan worden afgesloten, waarbij alleen een dienstuitgang (o.a. voor de afvoer van lijkwagens) over blijft. Het voorterrein van de begraaf plaats, waar nu nog het houten gebouwtje van de aula staat, is immers voor de toekomst bestemd voor de aanleg van een nieuwe verbindingsweg naar Vlaardingen. Gelijktijdig met de aanleg van de nieu we toegangsweg zal ook het terrein waar vroeger de houten noodgebou wen van de Scholengemeenschap Spieringshoek stonden (later door brand verwoest) onder handen worden genomen. In afwachting van de defini tieve bestemming van groenaanleg, zal het terrein worden opgehoogd en aan de omgeving aangepast met een groen- beplanting. Hier is ook een parkeerter rein gedacht met een capaciteit van 40 auto's, waarmee aan de parkeerbehoef- te in de omgeving tegemoet wordt gekomen. Speciaal voor de vele huisvrou wen die toch zeker een paar keer in de week boodschappen doen (en dan misschien met een te kleine tas of boodschap pennetje tobben) verkopen wij deze ideale tas. Grote skai boodschappentas met voorvak en rits, 2 solide handvatten en beschermdoppen op de bodem. Een keurig afgewerkte tas met ritssluiting voor nog géén zeven gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze royale boodschappentassen met voor vak en ritssluiting, een tas waar heel wat in kan, kleuren zwart, cognac f Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Bij de afdeling Openbare Werken ter gemeentesecretarie Nieuwstraat 26 ligt vanaf 23 november voor één maand ter visie een voorstel tot partiële herzie ning van het bestemmingsplan Bij dorp, tegen welk voorstel bezwaar schriften kunnen worden ingediend. Dit bestemmingsplan Bijdorp is door de gemeenteraad op 21 augustus 1967 vastgesteld en daarna goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 17 juli 1968 en bij Koninklijk Besluit van 29 augustus 1970. De gronden waarop de partiële herzie ning betrekking heeft zijn gelegen in een driehoekig gevormd gebied, be grensd door de bebouwing van het buurtschap Bijdorp (de zijdelijke be bouwing van de Schietbaanstraat), de spoorbaan Schiedam-Vlaardingen en de Nieuwe Damlaan. De aanleiding tot de herziening is de dringende behoefte van het Bestuur van de Stichting voor uitgebreid technisch onderwijs voor het gebied ten westen van Rotterdam aan een terrein van ca. 10.000 mi 2 oppervlakte, geschikt voor de vestiging van een regionale middelbare techni sche school, waarvoor het Ministerie van Onderwijs op 2 juli 1969 de financiële medewerking reeds heeft toegezegd. De voorgestelde vestigingsplaats in Bij dorp is bijzonder geschikt voor het beoogde doel door de centrale ligging t.o.v. de dichtbevolkte woongebieden; de goede bereikbaarheid door middel van particulier en openbaar vervoer; en de korte afstand tot sportaccommoda ties. Het terrein is eigendom van de gemeente en is thans grotendeels in gebruik als weiland. Volgens het bestemmingsplan voor Bij dorp, zoals dat in 1967 door de raad is goedgekeurd, heeft het gebied van Bijdorp ten oosten van de Schiedamse- weg de bestemming „openbaar groen" gekregen met een strook voor „actieve recreatie", het gebied ten westen van de Schiedamseweg kreeg als bestem ming „verkeersdoeleinden" (waaron der het geplande station Nieuwland) met voor een klem deel openbaar groen met actieve recreatie. De bouw van een belangrijke school, mogelijk te maken door de partiële herziening past echter stedebouwkun dig in het verzorgende karakter van het bestemmingsplan. Het schoolcomplex komt te liggen in een groene zone, waarop de gedachte sportvelden in de strook „actieve recreatie" aansluiten. Herbestrating in oosten Schiedam De bewoners van het oostelijk stads deel van Schiedam, en vooral de bewo ners in de buurt van de Wattstraat en het Edisonplein hebben de laatste maanden nogal wat narigheid onder vonden door graafwerkzaamheden die daar werden uitgevoerd. De werkzaam heden dienden niet alleen voor recon structie maar ook voor het ophalen van leidingen en kabels. Tot dusver lagen de leidingen midden in de straat, wat vooral bij herstelwerk zaamheden moeilijkheden opleverde. De waterleidingbuizen moesten wor den gezuiverd en opnieuw aangesloten. Tevens werd de hele Wattstraat her straat. Op het ogenblik moet alleen nog de Franklinstraat onder handen worden genomen. Dat betekent dat het verkeer moet worden omgeleid. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114-116 SCHIEDAM TEL. 26.88.711 PIANO'S GITAREN I VLEUGELS KLEININSTRUM.I rBLADMUZIEK I rijders als ons trainers kost die hele grap geld, maar het is een soort versla ving. Je kunt er niet afblijven". Naast zijn functie als oefenmeester van Rotterdam, leidt Cor Nederveen de conditietraining bij de zaterdagmid dag-voetbalclub VVOR en trekt hij zo nu en dan naar Puttershoek om daar de leden van de ijsclub te trainen. „Wanneer mijn gezin en mijn baas niet zo zouden meewerken, zou het alle maal niet mogelijk zijn", zegt Neder veen voldaan. T.V.- voetbal De K.R.O. wil zijn kijkers zaterdag avond vergasten op een rechtstreekse t.v.-uitzending in kleur van de voetbal wedstrijd P.S.V.-Feijenoord. Ongetwij feld zal dit initiatief door de voetbal liefhebbers met warmte worden be groet. De KNVB heeft - zoals gebrui kelijk intussen weer enkele kantte keningen geplaatst en gezegd, dat we er maar niet op moeten rekenen, om dat naar haar mening het bezoek aan de wedstrijden op zondag er onder te lijden zal hebben. Ofschoon de bond er is om de belan gen van de clubs te behartigen zien wij dit bezwaar niet. Zo doorredenerend zou er nooit meer een concert op de t.v. gebracht mogen worden, omdat er de andere dag ergens in een Nederland se schouwburg ook wel een concert gegeven zal worden en mag Simon Carmiggelt zijn stukjes niet meer voor de t.v. lezen, omdat anders zijn boeken minder verkocht zouden worden. Het draaien van grammofoonplaten via de radio moet verder aan banden worden gelegd, omdat de mensen de uitzending per band kunnen overne men en de platen niet meer verkocht worden. Het lijkt de hoogste tijd, dat de clubs zelf - de hoogst betrokkenen bij deze discussie zonder einde - zich eens duidelijk over de kwestie gaan uitspreken. Niet welkom Uit de D.D.R. komt het bericht, dat het boek Afke's tiental daar niet wordt toegelaten. Na de recente en omstre den uitspraken van bondsvoorzitter Meuleman, die de voetballers uit Oost- Duitsland van dopinggebruik beschul digde, ligt het voor de hand, dat ook Fahdronc's elftal er straks niet meer welkom is Hervormde kerk in financiële moeilijkheden De hervormde gemeente van Schiedam verkeert in financiële moeilijkheden en zoals we eerder hebben meegedeeld, wordt getracht daarin verbetering te brengen. Het college van kerkvoogden deelt zelfs mee dat als gevolg van de situatie overwogen wordt, of het wel mogelijk zal zijn een vijfde predikant te beroepen. Er zijn in Schiedam drie vakatures. Nagegaan wordt, of er wel voldoende geld beschikbaar zal zijn voor de uitvoering van het jeugdwerk en ander kerkwerk en voor het onder houd van kerken. „Er zou zelfs een moment kunnen komen, waarop er aan moet worden gedacht één van de kerkgebouwen te verkopen, omdat reeds nu het kleine bezit van de kerkelijke gemeente moet worden aangesproken, tengevolge van het feit, dat de jaarlijkse ontvangsten beslist ontoereikend zijn om de lopen de kosten te dekken. In deze tijd, nu velen het beter hebben in financieel opzicht dan ooit, doen we een beroep in die toestand verbetering te bren gen", aldus een oproep in de zondags- WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 OFF PHILIPS DEALER atisluxe kadoverpakking BROERSVEST 6 DIENSTEN Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. H. Wethmar uit Rotterdam. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolisch Gemeente, Stadhou derslaan, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, Samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en me vrouw H. J. Renting. Baptisten gemeente, gebouw Irene, 19.30 uur dienst. Chr. Geref. Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur, ds. Z. G. van Oene. Geref. kerk (Vrijgemaakt), 't Trefpunt, Aleidastraat, 8.30 en 15 uur, ds. B. van Zuijlekom. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Irene-kerk 10 uur, ds. J. Kortleve uit Rotterdam, 17 uur ds. A. Gooier uit Delft. SCHIEDAM. Grote Kerk 10 uur ds D. J. Spaling; 17 uur ds. A. Gooijer; 19 uur ds. Verhoef. Bethelkerk 10 uur ds. H. J. Groenewe- gen. Vredeskerk 10 uur Weleerw. Heet Westmaas Kethel Dorpskerk 10 uur ds. S. Gerbrandy, IS uur ds. S. Gerbrandy. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. E. Ver- Dag in dag uit worden we geconfron teerd met het leed van kinderen in alle delen van de wereld. Dezer dagen zijn we weer geschokt door de vreselijke taferelen, die zich in Pakistan afspelen. Ook hier zijn honderdduizenden kin deren bij betrokken. Wij kunnen deze kinderen een beetje helpen door het kopen van Unicef-wenskaarten. Kaarten voor kerstmis en nieuwjaar, die verkocht worden door de Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. De opbrengst van de kaartver koop, waarvoor vele beroemde kunste naars belangeloos ontwerpen ter be schikking stellen komt geheel ten goe de aan kinderen in nood in alle landen ter wereld. Er zijn 25 verschillende kaarten, die slechts f 0,60 per stuk kosten. Voor hetzelfde doel zijn er Unicef-agenda's voor f 9,-. Bestellingen in Schiedam kunnen gedaan worden bij Jacqueline Noordijk, Delflandseweg 22, Schie dam, telefoon 269624. Wethouder Collé deelde in de maandagavond gehouden ge meenteraadsvergadering mee, dat naar aanleiding van publicaties over de bouw van 1000 eenge zinswoningen in Woudho'ek een groot aantal gegadigden voor de ze woningen naar het Bureau Huisvesting zijn gekomen. De raad heeft zich na discussie kunnen verenigen met het plan een studie te maken om tot die woningbouw te komen en daartoe de plannen te laten ontwerpen. Voorgesteld werd architect L. de Jonge opdracht te geven voor het uitwerken van de plannen voor de bouw van eengezinswoningen in Woud- hoek-Zuid en de studie door een groep deskundigen van de Landbouwhoge school in Wageningen. De heer Bosman meende dat het wo ningtekort emotioneel wordt bena derd. Het kan zijn dat er in een jaar veel is veranderd, maar dan moeten daar wel gegevens over verstrekt wor den. De fractie van de heer Bosman, (PvdA) heeft de voorkeur uitgesproken voor eengezinswoningen en daarnaast enkele keuzemogelijkheden. Met het voorstel van B. en W. kon de heer Bosman volledig accoord gaan. De heer Van Kinderen vond het voorstel van B. en W. goed leesbaar en verstandig, evenals de heer Verhulsdonk. Onderzoek Wethouder Collé gaf een overzicht van de huidige situatie met betrekking tot de woningzoekenden. Er zouden op het ogenblik 1700 vervangende wonin gen beschikbaar zijn. Naar aanleiding van de publicatie over de bouw van de eengezinswoningen in Woudhoek hebben zich ongeveer 200 personen aangemeld om in aanmerking te komen voor zo'n woning. Bij een ander onderzoek bleek dat 31 gegadig den een inkomen hebben van f 10.0 0 0-f 15.000, 44 van f 15.000-f 20.000, en vijf boven de f 20.000. Een groot aantal gegadigden woont in Nieuwland en daar staan juist de woningen die nodig zijn voor de doorstroming. Naar aanleiding van de publicatie over de bouw van de eengezinswoningen in Woudhoek hebben zich ongeveer 200 personen aangemeld om in aanmerking te komen voor zo'n woning. Bij een ander onderzoek bleek dat 31 gegadig den een inkomen hebben van f 1 0.000-f 15.000, 44 van f 15.000-f 20.000, en vijf boven de f 20.000. Een groot aantal gegadigden f 1.698 - Top 140 noua poot vriesvak normaal f 299,-nu f 239 - f 379,- Installatiebedrijf-Magazijn—Kantoren en Technii (bü Nieuwe Binnenweg) Telefoon 235151, Rot Onze eigen technische dienst gerendeert u een goede en superenelle service voor reperetje een T.V. en alle elek- 17.20.97 28.43.11 J woont in Nieuwland en daar staan juist de woningen die nodig zijn voor de doorstroming. De heer Boschman ziet vol vertrouwen het werk van architect De Jonge tegemoet. HU vond het wei beangstigend dat zoveel mensen zich na een publicatie hebben aangemeld. Het gevaar bestaat dat men de bevol king blij maakt met dingen die er nog niet zijn, ook al wordt er meegedeeld dat het de persoonlijke visie van de Wethouder is. De heer Verhulsdonk: „Kom, kom, meneer Boschman". De heer Van Kinderen onderschreef het gevaar tot het opwekken van ver wachtingen. We weten niets van de huren af. Het is ook de vraag of de gegadigden met een inkomen als door de wethouder genoemd in deze wo ningwetwoningen moeten komen en dan de doorstroming toch niet in gevaar komt. Worden de bouwvereni gingen bij deze plannen ingeschakeld? Wethouder Collé zette nog uiteen dat het zijn bedoeling is regelmatig de raad op de hoogte te houdèn van de situa tie. Wijzend op de publicaties consta teerde de wethouder dat de plannen nu zijn gemaakt en er verder niets is gewijzigd. De raad ging met het voor stel accoord. Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: groen-grijs zeilpak; kunstleder jongens jasje; plastic kegel; behangerstafel; pak inpakpapier. Te bevragen bij de vinders: Doublé schakelarmband, M. G. Blij- dorp, 's-Gravelandseweg 555; goud kinderringetje, Ooms, Noordvestsingel 69; zilverkleurig herenhorloge, V. Puf- felen, Polderweg 82; doublé dames- armbandje, mevr. Snoek, Parallelweg 228, kinderbril, Rorije, Voornestraat 5b; ring met 2 lipssleutels, Bel, Jan van Zutphenstraat 37; herenbril (donker montuur), W. Roovers, 's-Gravelandse weg 638; tas met schoolboeken, Admi nistratie Huiz§ Spaland; kleine porte monnee met inh., J. Kruiner, Rijn straat 41b; damesparaplu, J. de Boer, Hoogstraat 44; herenportemonnee met inh., P. Weber, V. Hogendorpstraat 4; zwarte motorhandschoen, G. Spitho- ver, Bakkershaven 41; 2 paar kinder pantoffels, Van Ejjk, Vlaardingerdijk 69a; rechter herenhandschoen, Graaf Florisstraat 47; sky leren handschoen, Boot, Spechtlaan 596, Vlaardingen; wieldop, Merkesteijn, Louise de Colig- nystraat 46; horlogebandje, J. Mulder, Makkenstraat 1; zwarte vogel, mevr. Valk, V.d. Leeuwlaan 12. Te bevragen bij Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat, Schiedam:Cyperse kater, 1 1/2 jaar oud. Vlak voor Sinterklaas is dit een welkome aanbiedingecht le deren nagelgarnituren met een vulling van Westduits staal (op zichzelf al guldens meer waard). Luxe garnituren van zuiver rundleder uit de serie van f 7,50 en f 9,50 met een uitgebreide vulling en rits rondom. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze magnifieke nagelgarnituren van zuiver rundleder in 3 modellen en de kleuren rood, wijnrood en zwart, nu met guldens voor deel.

De Havenloods | 1970 | | pagina 7