Chris van Dijk geen ftpwiw bondsridder KNVB 9.8 Afdelingsvoetbal gaat aan winterslaap beginnen V6 -*"90. Heren van Wilton kunnen bovenste plaats bereiken S;,r,en|Q 95 IE21 Sinterklaas en de sport Echtpaar Huijken vierde feest DE HAVENLOODS - DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 Behaaaliik ui/arm un» Chris van Dijk is 75 jaar geworden en ter gelegenheid daarvan werd hij verle den week door een grote vrienden schaar in het zonnetje gezet. Van heinde en ver waren zijn voetbalvrien den naar het clublokaal van Excelsior 20 gekomen om hem te complimente ren. Het werd een groot huldebetoon aan een man, die zijn leven lang de voetbalsport in het algemeen en de KNVB in het bijzonder heeft gediend. In zijn dankwoord zei Chris dan ook, dat het hem niet kon teleurstellen dat hij geen bondsridder was geworden, want dat zijn veijaardag vieren tussen al zijn jonge en oude sportvrienden voor hem zeker zoveel inhield als het toekennen van het ridderschap. Het was een groot feest, dat een in de haast gevormde commissie bestaande uit de heren Van der Meer en Kosten van HION, Sonneveld, Schiedam, Ma- zee, Excelsior 20 en Hardeman, SVDPW, de jarige aanbood. Chris van Dijk heeft het echter verdiend, net zoals hij het ridderschap van de KNVB heeft verdiend. Uit de toespraken die hij aan moest horen kwam de figuur van Chris goed naar voren. Wethouder Verwey memo reerde hoe hij zich altijd het lot van de arbeidsjeugd heeft aangetrokken. „U heeft de levens van tal van jongelui meer inhoud gegeven. U heeft prettige "dingen en teleurstellingen in uw werk gehad, maar ik waardeer het dat u altijd de positieve kanten zag. U bent een voorbeeld voor een ieder geweest. U heeft voor een ieder op de bres gestaan en bent daarbij een bescheiden mens gebleven. U heeft u ingezet voor uw eigen vereniging, de jeugd van -Schiedam en niet te vergeten de -KNVB. Voor dit alles zijn wij u dank- .baar." De wethouder bekrachtigde haar woorden niet alleen met een Jianddruk, maar ook met een kus. Namens de KNVB voerde Gerrit Been het woord en al roerde hij het bonds- ridderschap niet aan, wij weten dat hij er min of meer verlegen mee was, dat hij namens de KNVB niets anders aan mocht bieden dan de goede wensen en een bonbonnière. Namens het districts- bestuur overhandigde de heer Been een gouden vulpen. Nadat de heer Mazee namens de vere niging van het district West II een geschenk onder couvert had mogen overhandigen kreeg Chris van Dijk na enkele recht uit het hart gegrepen woorden van Toon Hardeman, van de Schiedamse verenigingen een radiotoe stel. Bondsridder Namens de Landelijke Bond van Ama teurs kwam Arie van Bokkum de 75-jt.rige feliciteren. „Chris je bent 75 jaar oestuurder van je eigen club Schie dam geweest. Veertig jaar heb je in het bestuur gezeten van de LBA. Lid van de bondsvergadering was je 31 jaar. Meer dan een kwart eeuw vervulde je de funktie van consul, daarnaast heb je 21 jaar zitting gehad in verschillende commissies en beoordeelde je scheids rechters. Toch vond de KNVB dit alles niet voldoende om je, op voorstel van de verenigingen, tot bondsridder te slaan. Een heel leven werken voor de jeugd en de KNVB is blijkbaar niet zo belangrijk als het voetballen om geld". Van Bokkum doelde daarmee op het feit dat verschillende spelers uit het betaalde voetbal wel bondsridder wa ren geworden. De ABC, het betaalde voetbal uit Schiedam, de Schiedamse Scheidsrech ters en nog tal van sprekers kwamen de kwaliteiten van Chris van Dijk belich ten en allen deden hun woorden verge zeld gaan van geschenken. In zijn dankwoord, voor iedere spreker afzon derlijk een passend, vroeg de heer Chris van Dijk aan alle aanwezigen, afgevaardigden van verenigingen en commissies van de KNVB, er zorg voor te dragen dat in de grote KNVB, waar hij aan mee heeft geholpen om van 6000 leden uit te groeien tot één van 700.000 de eenheid bewaard blijft. Behaaglijk warm voor op de fiets of brommer en ook bij zonder charmant is deze pet met shawlecht iets voor de klanten die van wat aparts hou den. Jersey pet met shawl, geheel gevoerd, prima pasvorm en een goede afwerking, koopt U nu in vele modekleuren w.o. paars, aubergine en bruin, voor nog géén veertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze jersey pet met shawl, die goed om de hals sluit, geheel ge voerd, en keurig afgewerkt, keuze uit de kleuren paars, donkergroen, lila, aubergine, bruin, rood, beige, »oo' IOb Voor de eerste zes weken staat het afdelingsvoetbal buitenspel. In de afdeling zal niet gevoetbald worden en of dat een wijs besluit is, zal de tijd ons leren. De weergoden kunnen nu eenmaal veer heeft een zeer verrassende opmars gehad en wil DHS bij de kopgroep blijven, dan zal het deze ontmoeting moeten winnen. In de vierde klasse F heeft Schiedam goede tegenstand ontmoet van rode lantaarndrager Zuiderster, dat goed Onmisbaar voor van de winter zo'n heerlijk warm, maar toch bijzonder modieus damesvest, dat U nu bij ons zeer voordelig koopt. Bijzonder leuke acryl dames- vesten met fully fashioned mouwinzet, een zakje met in- gebreide fantasiesteek en een kontrastrandje dat U ook langs de sluiting aantreft en 5 kope ren knoopjes voor nog géén tien gulden. acryl Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze leuke acryl damesvesten met fully fashioned mouwinzet, keuze uit de kleuren marine, wit, middengroen, terrarood, grijs en geel, maten 38 t/m 48 Wereldwinkel in Proveniershuis Sinds vorige week heeft Schie dam een wereldwinkelin het Proveniershuis aan het Overschie- seplein. Het doel van de winkel is niet in de eerste plaats rietsuiker en dergelijke artikelen te verko pen, maar om propaganda te maken voor de ontwikkelings hulp in het algemeen. Daar is nog weinig begrip voor. In die richting sprak ook wethou der Collé, die de winkel zaterdag officieel opende. De wethouder verklaarde aanvankelijk wel even geaarzeld te hebben om aan het verzoek gevolg te geven, „want in de winkel kun je de wereld niet kopen", zo constateerde hij. „Uiteindelijk zijn we allemaal mede verantwoordelijk voor het geen er in de wereld plaats vindt. Hoe we die problemen moeten oplossen, daar wordt zeer ver schillend over gedacht". De wet houder vond het in ieder geval prettig dat ook jongeren aan deze zaken aandacht willen besteden. Het voornaamste doel van de wereldwinkel is: die economische en politieke verhoudingen in de wereld aan te vallen, die een rechtvaardige taak- en inkom stenverdeling in de weg staan. Concreet: produkten uit de ont wikkelingslanden verkopen, in formatie verstrekken en akties voeren voor alles wat hier onder valt. De derde-wereld is een voor beeld, een uitgangspunt en invals hoek. 1-0. Het zal het nu in een thuiswed strijd op moeten nemen tegen Stolwijk en ook dit zal weer niet gemakkelijk tegen Oliveo tot een gelijkspel kwam krijgt thuis bezoek van Paraat en moet daarvan kunnen winnen. Bij het zaterdagvoetbal boekte HBSS weer eens een overwinning. Het onder aan de ranglijst bengelende Zuidvogels werd geklopt. HBSS gaat zich nu opmaken om op Sinterklaasdag voor de eerste bekerronde, waarvoor Ever- stein naar Schiedam komt. PPSC dat in de voorronde had vrijgeloot gaat naar Schoonhoven en zal het zeker niet gemakkelijk hebben in de zilverstad. niet beheerst worden en wellicht y°etbal vertoonde. Schiedam won met blijft het in de komende zes weken uitstekend voetbalweer en begint pas in januari de ellende gaan, hoewel we toch wel een overwin- met de afgekeurde terreinen. Als 2% dat dat zo zal zijn, komt het honk- ballen in gevaar. Nu weten we wel dat dit een zomersport bij uitstek is, maar eind april begin nen toch de competities, die voor een groot deel op voetbalvelden worden verspeeld. Laten we ho pen, dat de RVB niet te voorba rig is geweest met het instellen van de winterstop. Afgelopen weekeinde was voor het betaalde voetbal succesvol. SVV won op eigen terrein van Helmend Sport en Hermes DVS presteerde het om PEC op eigen terrein een winstpunt af te snoepen. Dit alles geeft de Schiedamse burger weer een beetje moed. Zondag staat er echter voor SVV een zeer moeilijke wedstrijd op het pro gramma. Het moet dan namelijk naar Willem II in Tilburg en we zien de wedstrijd nog niet gewonnen door de jongens van trainer Bens. Het is een ontmoeting tussen Schiedam en Til burg op twee fronten, want Hermes DVS ontvangt Noad en hier zien we toch echt winst voor Schiedam. De B teams spelen beide weer thuis. SVV tegen Helmond Sport en Hermes DVS tegen MVV. Bij de amateurs uit de KNVB was de nederlaag die DHS te slikken kreeg van het Goudse en laaggeklasseerde Olym- pia een verrassing. Het Goudse team speelde bijzonder goed en de overwin ning van 3-0 was geenszins geflatteerd te noemen. Winst had DHS tot op één punt van de leiders gebracht. Er is echter nog niets verloren maar weer is overduidelijk gebleken, dat er in deze afdeling weinig verschil is tussen de deelnemende teams. Zondag komt Slikkerveer naar Kethel toe. Slikker- 20O cr0' *\e P^s Hervormde Gemeente. Grote Kerk 10 uur ds. C. A. Evelein te Rozenburg, 17 uur ds. C. Brasser te Voorthuizen, 19 uur ds. W. Vos te Delfshaven. Bethelkerk 10 uur ds. H. J. Groene wegen. Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 19 uur ds. H. J. Groenewe- gen. Vredeskerk 10 uur eerw. heer Hoogen- dam te Vlaardingen. Kethel. Dorpskerk 10 uur ds. A. Steinhart, 19 uur ds. S. Gerbrandy. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. S. Gerbrandy. Schepphuis 10 uur eerw. heer F. v. Rhijn, Jongerendienst. Ned. Prot. Bond. Westvest 92,10.30 uur ds. A. D. Klaassen en ds. Koek, bediening H. Avondmaal. Evang. Luth. Gemeente. Oranjestraat, 10 uur ds. E. Verwaal uit Kethel. Oud Kath. Parochie. Dam 30, 10.30 uur H. Mis, pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolisch Gemeente. Stadhou derslaan, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils. Lange Haven, samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en me vrouw H. J. Renting. Baptisten gemeente. Gebouw Irene, 19.30 Chr. geref. gemeente. Warande 30, 9.30 en i£ anr;.n,i 16.30 ui Geref. 9.30 en 16.30 Geref. kerk (Vrijgemaakt), 't Trefpunt, Alei- dastraat, 8.30 uur. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Irene- kerk, 10 uur ds. L. Brasser uit Voorthuizen, 17 uur Grotekerk ds. Brasser. Mini-inbrekers Voorzien van een plattegrondtekening had een 15-jarige Schiedamse knaap de leiding van een inbraakpoging in het gebouwtje van de tennisclub „Games" aan de Admiraal de Ruyterweg. Zijn assistentie bestond uit een 9-jarig knaapje en twee meisjes, de jongste in de leeftijd van acht jaar. Zondagmor gen om half elf ging de „bende" op stap aan de hand van het schema. Iemand zag de kinderen bij het ge bouwtje rondscharrelen en waarschuw de de politie, die het viertal mee naar het bureau nam, waar de inbrekers tranen met tuiten huilden. Er werd een lijstje in beslag genomen, waarop zoals stond aangegeven de volgende „slachtoffers'' waren geno teerd. Er zijn in de wedstrijden die door de Schiedamse handbalteams werden ge speeld weer heel wat doelpunten geval len, gedeeltelijk in het voordeel, maar ook in het nadeel. Zo hebben de heren van DWS niet veel moeite gehad met het Rotterdamse Roda en het liep de eerste helft dan ook uit tot een voor sprong van 9-1. Het werd uiteindelijk een overwinning van 15-7 en het werk van de Tsjech Peter Krajcek in het doel van DWS was daar niet vreemd aan. De dames van DWS moesten in Vires tijdens de uitwedstrijd haar meerdere erkennen en de Goudse dames wonnen dan ook met 7-5. Ook het tweede damesteam van DWS moest de eer aan de tegenstanders laten. Het Haagse AHC'28 won de thuiswedstrijd met De dames van Scylla zijn wat van slag af. Het team verloor van Meeuwen met 4-1. De heren lukte het ook al niet erg tegen Vires 3 en enkele zeer vreemde beslissingen van de scheidsrechter wa ren niet vreemd aan de nederlaag van 12-8 die het te slikken kreeg. De dames van UVG speelden tegen ADO bijzonder goed en kwamen dan ook tot een verdiende overwinning (5-10). De heren deden daar niet voor onder. Zij hebbe.n Hoogvliet niet veel kansen gegeven en kwamen tot een 18-10 overwinning. De heren van Wil ton hebben Dynamo 2 goed op afstand weten te houden en won met de cijfers 11-20. Pechvogel Jan Jansen van Wil ton moest met een gebroken enkel de strijd vroegtijdig staken. Margriethal Zondag is de Margriethal weer geheel gevuld met handbal. Om 10.40 uur treden de heren van UVG aan tegen het Dordrechtse MOK. Dit zal een zware opgaaf worden voor UVG, dat al tijdens de veldcompetitie een duidelij ke nederlaag moest verwerken van dit team. De MOK formatie heeft een grotere aanvalskracht dan UVG. UVG heeft als voordeel dat het een hoger tempo vol kan houden en dat zou hen in deze strijd wel eens kunnen helpen. We verwachten dat de punten naar Dordt zullen gaan. Om 11.50 uur een semi-derby tussen de heren van Wilton en het Vlaardingse Hollandiaan. Dit kan de kans worden voor Wilton om tot de bovenste plaats door te drukken. Hollandiaan is dit seizoen goed op dreef en heeft al vele goede resultaten geboekt. De aanval van Wilton heeft onderling kontakt weten op te bouwen en dat was in de afgelopen wedstrijden goed waar te nemen. Er gaat nu meer stootkracht van Wilton uit. De kans is groot dat deze ontmoeting in een punten-verde- ling zal eindigen. De heren van Wilton maken plaats voor de dames, die in het Rotterdamse Spartaan zullen worden ontvangen. Tijdens de veldkompetitie heeft Wilton ondervonden hoe moeilijk het is om dit team onder de duim te houden Men weet. nu echter waar het grootste gevaar van Spartaan schuilt en kan daar de taktiek naar bepalen. Om 14.00 uur gaan de dames van DWS de strijd aan met het Haagse Forholte. Deze ontmoeting kan DWS weer eens de mogelijkheid bieden tot volle winst te komen. De laatste twee wedstrijden heeft DWS nog geen winstpunt kunnen behalen. Het zal echter wel moeten zorgen voor meer stootkracht in het aanvalsspel, waaraan het de laatste wedstrijden nogal ontbrak. Alleen dan kan het voor DWS mogelijk zijn de volle winst in huis te houden. De heren van DWS krijgen het zondag met gemakkelijk. Het Haagse Hellas 2 komt op bezoek. De Hagenaars be schikken over een team met talentvolle jeugdige spelers, die goed raad weten met het sterk vertragende spel van DWS. De ontmoetingen tussen DWS en Hellas zijn, zowel in de zaal als op het veld, steeds weer spannende wedstrij den met goed handbal. Ook nu weer verwachten we een Haagse zege. Optimistisch In Maassluis moeten de dames van Scylla het opnemen tegen Unitas. De dames van Scylla zijn op het ogenblik wat van slag en lopen te zoeken naar het juiste aanvalspatroon. Het mist beslist spelverdeelster Carla van Warne ten, die al geruime tijd op de zieken lijst staat. Trainer Varewijck toonde zich echter na de ontmoeting De Meeuwen-Scylla van afgelopen zondag, ondanks de nederlaag erg optimistisch. Er is een goede geest in het team en de speelsters blijven goed volhouden. Door het wegvallen van Carla van Wamelen is er een gat ontstaan in de aanval, maar de speelsters proberen dit met alle middeln op te vullen. „Daar heb ik bewondering voor en geeft mij het vertrouwen voor de komende ont moetingen", aldus Leen Varewijck. We hopen voor hem dat de Scylla-dames zijn vertrouwen niet zullen beschamen en hem een zege offreren tegen dit lang niet gemakkelijke Unitas. Magere resultaten voor Schiedamse schakers Het 2e team van de Schaakvereniging Schiedam heeft met 6 1/2-2 1/2 (voor lopige uitslag) volkomen onnodig ver loren van het Vlaardingse HV02. De Leeuw met winst en Groeneweg, Rade maker en Maas met remise zorgden voor de punten. De Koningh brak af. Het 3e team bereikte een 4-4 eind stand in de bij 3-3 afgebroken wed strijd tegen Wester Toren 2. Nefkens won, maar Vermeulen verloor zijn afgebroken partij. Het 4e team verloor de inhaalwedstrijd tegen het sterke Westmaas 1 met 4 1/2-3 1/2, toch niet slecht voor dit team dat dit jaar voor het eerst in de competitie speelt. Bockkom, Wijn- maaien en Van Loenen wonnen, ter wijl Terlouw remise speelde. sinterklaas Ook al heeft U nog maar weinig tijdhet is over 2 dagen im mers al SinterklaasU krijgt nu toch nog de kans om een leuk kadootje voor moeder of dochter te kopen. Geheel gevoerde suède dames- beurs met een fraaie amber kleurige beugel met knipslui ting koopt U nu in 4 leuke kleuren voor nog géén twee gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze suède damesbeurzen met knipsluiting, geheel gevoerd, keuze uit de kleuren cognac, beige, bruin en rood A/\ voor wO Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Al weer is er een jaar voorbij gegaan en Sinterklaas heeft daar even bij stilgestaan. Het is een gewoonte van nu en toen dat Pieterbaas wat doet in een schoen Dat kan zijn een chocolade-hart Maar o wee, ook de gard. Niet een schoen, maar een magazijn vol is voor de 75-jarige Cris van Dijk, niets is te dol. De zak is er voor vier spelers van Demos zij waren bij de strafcommissie de klos. De straffen waren, dat was waar veel en veel te zwaar. Van het bestuur kwam dan ook het geroep, wij gaan tegen deze straffen in beroep. het voetbal is veel en veel te hard. Daarom Schiedamse vrienden doet het lief en weest op het veld en daarbuiten sportief. Het afdelingsvoetbal och jé dat zit tot nu toe wat in de puree. Martinit dan uitgezonderd, gaat het met de andere clubs bedon derd. n lichtpuntje Felicitaties van mevrouw Roelfsema Wanneer we buitengaats waren geble ven, dan waren we vast allemaal verzo pen zegt de 80-jarige bruidegom Ge rard L. Huijken, als hij teruggaat in zijn levensgeschiedenis en spreekt over de ramp met de „Berlin" in 1907. De heer Huijken was daar niet alleen getuige van, maar zat zo ongeveer in hetzelfde schuitje als de bemanning en de passagiers van het schip van de maar het is geen van beiden aan te zien dat ze de acht kruisje al gepasseerd zijn. „Ik ben nooit één dag werkeloos ge weest", vertelt de bruidegom tevreden, „ik heb niks van de steun hoeven te trekken. Wanneer het aan land wat moeilijker werd, ging ik weer naar zee. De bruid werd geboren in Zuidland, maar kwam op 7-jarige leeftijd met haar ouders naar Schiedam. Het echt paar is nogal eens aan het verhuizen Harwichlijn, dat toen op de noorder-, geweest, maar steeds in de Gorzen. Het pier te Hoek van Holland liep, waar door een groot aantal opvarenden ver dronk. Eigenlijk lag de schoener „De mocraat", waarop de heer Huijken voer er nog kwader bij dan de „Berlin want dat was een stoomboot en de „Democraat" was slechts een zeilboot. „Het was bar en boos op zee", vertelt „Armoede heb ik niet gekend", ver klaart de bruid, ondanks de medede ling dat tijdens de vaarperiode het maandloon maar f 42.- was. De heer Huijken heeft een gedeelte van zijn leven op zee doorgebracht. Er waren weliswaar reizen van een jaar bij, maar in die tijd ging het allemaal nog niet zo snel. Hy maakte reisjes vanuit Rotter- de heer Huijken, „het was bijna niet te dam naar Engeland met een vracht houden met de zeilen. De kapitein flessen van de Schiedamse flessenfa- wilde dan ook maar wat tegen de wind briek en van Engeland naar Antwerpen gaan „steken". „Als je dat doet, spring met pek. Verder waren er zeiltochten tem het erop te wagen en de Waterweg havenarbeider bij „Hannes" de Jong, binnen te zeilen. De „Berlin" was net waarvan 12 jaar voorman. Vijf jaar de „Democraat" gepasseerd en even Vijf jaar werkte Gerard Huijken bij de gemeen te Schiedam, bij de rioleringen en enthousiast is het echtpaar over de ons eigen schip". Een klein stukje uit het levensverhaal van het echtpaar Gerard Huijken en Willempje van der Waal, die deze week Toch hebben Piet en ik e> gevonden, want SVDPW kon de laatste wedstrijd met winst afronden. De club van „Ome Toon", wij weten het zeker, kan heel veel beter. Daarom, zo stelt Piet. degraderen zij ook niet. SVV met trainer Benz zo hoopvol gestart, verdient toch eigenlijk de gard. Wat alle rood-groene fans er ook van verwachten het is tot nu toe nog niet wat zij dachten. Zij hebben echter toch nog vertrouwen dat de voorhoede er genoeg doelpun ten in kan douwen. Hermes DVS bleef wat op de achter grond, maar heeft toch heel wat wedstrijden goed afgerond. De tijd zal het leren of de jongens van Castenmiller zullen promoveren. t even op een andere sport Met in totaal 41 kinderen, kleinkinde ren en achter-kleinkinderen is deze week feest gevierd. Op de dag zelf, dinsdagmiddag, kwam mevrouw Roelf- 60 jaar getrouwd waren. De bruid is sema namens het gemeentebestuur het drie jaar ouder dan de bruidegom, echtpaar gelukwensen aanbieden. overgaan Piet en Sint hebben versteld gestaan. Na heel wat jaren zuchten, zwoegen en bomen, is de wielerbaan er dan toch gekomen. Maar wat horen wij daar voor een gedruis, is het bestuurlijk bij de rennersclub niet pluis? Hopenlijk hebben zij op de laatste vergadering der leden een paar wijze mannen gevonden diet dit bestreden. Dit dan tot volle glorie van het Schiedamse wielrennen, potdo rie. De tafeltennissers, het was me wat we kregen een ereklasser in Noad. Helaas de pupillen van sponsor Blom- mestein doen het niet best, het is geen gijn. Bij TSF zijn het andere klanten, zij weten tenminste van wanten. Het eerste en tweede team samen, zorgden dat zij in de promotie-compe titie kwamen. Schoen vol met suikergoed en marse de competitie was voor deze jongens fijn- Laten we hopen dat Noad het redt en het nieuwe blazoen niet besmet. De SBLO kreeg een voorzitter in Leen van der Kraan die altijd naast de verenigingen zal staan. Hij zal zijn tong en lippen verslijten, om verenigingswei en wee bij de over heid te bepleiten. De sporthal nam afscheid van zijn directeur Als wethouder gaat Bolmers nu door de stadhuisdeur. Ik zou zo graag voor alle verenigingen laten komen, waarvan zij al jarenlang dromen. Moed houden sporters van Schiedam, u weet nooit wat er nog komen kan. Sint en Piet.

De Havenloods | 1970 | | pagina 4