m Griekse regering „vertelt' zich in aantal gevangenen En zo modderen we door met onze toneelgeheimpjes NRT-HUISHOUDBOEKJE OPEN Het „strandplaatsje" Hoek van Holland 5.90 7.90 9.90 Reparatie aan kademuren Noad moest eer aan Tempo Team laten Amnesty International constateert: DE HAVENLOODS - DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 64-113 Het Nieuw Rotterdams Toneel is opnieuw volop in het nieuws. Door een publicatie van een accountantsrapport in het Rotterdams Parool van zaterdag, waaraan een comipentaar was verbonden, dat zich afvroeg „hoe het mogelijk is. dat er zo royaal met gemeenschaps gelden wordt omgesprongen, is hét NRT opnieuw in een ongunstig daglicht gesteld. En dat - in dit geval - ten onrechte. Het accountantsrapport over het boekjaar '68-'69 vermeldde namelijk niets bijzonders, van de meeste zaken is allang bekend, dat ze in de loop der jaren bij het toneel in Nederland gebruikelijk zijn. Er wordt inderdaad royaal met het geld omgesprongen: acteurs krijgen hoge toelagen voor regie, hoog zijn de bedragen voor costuums en decors, hoog ook de transportkosten en hoog de persoonlijke vergoedingen. Het beleid bij het Nieuw Rotterdams Toneel is geen uitzondering, gezien de landelijke praktijk. Over die landelijke praktijk zou natuurlijk nojg wel iets zijn te zeggen, maar zolang CRM akkoord gaat met de rol van „suikertante", wier middelen kennelijk onuitputtelijk zijn, is het niet rechtvaardig de neefjes en nichtjes te betichten van het feit dat zij niet beter weten dan dat het zo hoort. De publicatie van het accountantsrap port is dan ook minder schokkend dan het Rotterdams Parool zelf gedacht moet hebben. Maar zij is wel een uiterst nuttige, omdat nu eindelijk voor iedereen die z'n goeie geld in de cultuur steekt, en dat is elke belasting betaler, de cijfers op tafel kwamen. Dat is nog maar zelden gebeurd, omdat de overheid tot nog toe meent dat zulke cijfers beter verborgen kunnen blijven. Ridicule angst voor openheid, die haar en het NRT nu zuur opbreekt. Want vanwege de geheimzinnigheid lijkt de openbaarmaking nu schokkend en onthullend, terwijl ze dat allerminst Er is ten aanzien van de publicatie van deze Rotterdamse cijfers nog iets aan de hand, dat haar zo pikant doet schijnen. Enige weken terug is name lijk in de openbare veigadering met de commissie Kunstzaken (waar de on smakelijke benoemingsprocedure van de heren Kip en Van de Rest aan de orde is geweest) een geheim rapport ter sprake gekomen, dat het zakelijk beleid van het NRT op de korrel nam en dat volgens het raadslid Riezen- kamp vernietigend zou zijn voor dat beleid. Nog niet rijp In plaats van dat rapport onmiddellijk Werk Anna Vancheri in Stedelijk Museum Tot 18 december zal in het Stedelijk Museum Schiedam een tentoonstelling plaats vinden van de Italiaanse kunste nares Anna M. Vancheri. De tentoon stelling zal worden gerealiseerd in sa menwerking met mr. J. Huyts van het kunstcentrum 't Venster te Rotter- Anna Vancheri toont zeefdrukken en skulpturen die zich niet zozeer als driedimensionaal voordoen. Het werk is te karakteriseren als: „onderzoekin gen, uitgaande van de ontwikkeling van vlakke vorm en cirkel". De skulp turen - meestal in rood en geel pers pex uitgevoerd - geven b.v. door in snijdingen volgens de straal en zich herhalende vouwen van 90 gr., aanlei ding tot een oneindig aantal oplossin gen. De beschouwer wordt vrijgelaten zelf ontdekkingen te doen en variaties en oplossingen te bedenken. Een van de beste Westduitse ge luidsbanden brengen wij eksklu- sief voor Nederland onder 't merk "Europa" voor een aan trekkelijke prijs op de markt. U kunt "Europa" geluidsban den kopen in 3 lengtes nl. langspeel,dubbelspeel (voorde- ze dubbelspeel serie vragen wij Uw speciale aandacht) en triple play band. Alle banden zijn vervaardigd van voorgerekt polyester en staan kwalitatief aan de top. Koop nu méér meters geluids band voor minder geld. dia- 13 360 speelduur 9lcmS per sec. 4 uur prijs 15 540 6 uur 18 720 8 uur Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze voordelige "Europa" geluids banden. Er zijn 3 lengtes, maar de dubbellangspeelband willen wij speciaal onder Uw aandacht brengen. Alle banden zijn ge maakt van voorgerekt polyester en afkomstig uit een der beste westduitse fabrieken op dit ge bied. openbaar te maken (vooral de zakelijk leider van het NRT, Marius Kip, had dat moeten eisen) is het met nog meer geheimzinnigheid omweven dan al het geval was. Waarom? Geen zinnig mens die daar een bevredigend antwoord op kan geven. Bevredigend is het ant woord van de afdeling Kunstzaken allerminst. Het hoofd van die afdeling, de lteer Van Gorcom, achtte de tijd van openbaarmaking van dit rapport nog niet rijp, omdat er nog geen methodiek van publicatie was gevon- Wat betekent dat? Er schijnen allerlei mensen met naam en toenaam in te worden genoemd, die echter niet ver antwoordelijk zijn voor, maar slechts betrokken bij de zaken waar het in het rapport om gaat. Bovendien, zo zei de heer Van Gorcom, is het een ongeluk kig tijdstip om het rapport vrij te geven, omdat, nu volgende week de begrotingsbehandeling in de raad plaatsvindt, de' raadsleden toch al wor den overstroomd met feiten, gegevens en cijfers. In antwoord op de vraag zei Van Gorcom dat het inderdaad de bedoeling is het rapport na de begro tingsbehandeling openbaar te maken. Hij meende overigens dat het rapport zich in gunstige zin uitsprak over het zakelijk beleid bij het NRT. Waarom dan de toegepaste manipula tietechniek? Want over manipuleren hebben we het natuurlijk als een rap port a. geheim wordt gehouden als om openbaarmaking wordt gevraagd; b. het niet publicatierijp wordt bevonden omdat de raadsleden toch al zoveel te doen hebben. Waarom mag de raad geen kennis hebben van het rapport op het moment dat over de begroting kunstzaken zal worden gesproken? Het zou logisch zijn als de raad het vertikte over de begroting Kunstzaken te praten, zolang dit rapport niet boven water is. Andere zaak En dan kwam er in het begin van deze week nog een andere zaak aan het licht, waarbij het NRT in de personen van zijn beide directeuren, Kip en Van de Rest, weer bij betrokken was. De toneelcriticus Jaap Joppe (Rotter- damsch Nieuwsblad) zegde zijn mede werking op aan de sectie dans en toneel van .de Rotterdamsche Kunst stichting, omdat in en door de sectie zijn positie als onafhankelijk journa list in gevaar wordt gebracht. In zijn toelichtingsbrief op zijn uittreden, schrijft hij: „Ik heb moeten gedogen dat tijdens de sectievergadering van 25 november de directie van het NRT van mij eiste dat ik rekening en verant woording zou afleggen inzake artikelen en commentaren, die in mijn dagblad zijn verschenen".Dat wijst er op dat Joppe nu ook het slachtoffer is gewor den van de algemene gedragslijn van de heren Kip en Van de Rest en die is ge kenschetst met „wie niet voor mjj is, is tegen mij". De opdracht van de sectie, waarvan Joppe tot voor kort deel uitmaakte, is het uitbrengen van een advies aan het gemeentebestuur inzake een toekom stig toneelbeleid in Rotterdam. Reeds bij de samenstelling van die sectie heb ik ernstige kritiek gehad op het feit dat Kip en Van de Rest, die zo duidelijk De kilometers lange kademuren langs de havens en binnenwateren van Schie dam vergen een nimmer aflatend on derhoud. Dit dan nog afgezien van het feit dat wel eens hele stukken kade vernieuwd moeten worden, een kost bare zaak. Voor dat onderhoud moet de Dienst voor Gemeentewerken put ten uit een beperkt budget, zodat alleen de slechtste stukken onder han den genomen kunnen worden. De laatste maanden van het jaar was er weer wat ruimte in de financiële mid delen en zo is de bekende zolderschuit weer in de havens verschenen, van waar af. een metselaar met zijn opper man opereren. Voor de komende we ken staat op het werkprogramma het vullen van voegen en gaten in de kade langs de Nieuwe Haven. Daarbij moet onder de normale waterlijn gewerkt (op de waterlijn slijt de muur namelijk het hardst). De eenvoudigste en goedkoopste me thode om onder water te kunnen werken is door het waterpeil te verla gen. Niet veel, het gaat om enkele decimeters. Dit maakt wel dat schepen met een grotere diepgang dan 1.80 meter (die sporadisch verschijnen) er rekening mee moeten houden dat tot 15 december het waterpeil verlaagd is. Voor de Buitensluis kunnen wachttij den ontstaan, tot het hoogwater wordt op de rivier. Aan de Hooikade (naast de Hoofd brug), waar een bazaltmuur over onge veer 25 meter gelegd moet worden, is men met het werk onder water gereed gekomen en rest nog het werk daarbo ven. een belangengroep vertegenwoordig den, als leden werden opgenomen. Nu Joppe uit de sectie is gestapt (waarvan ook b.v. Dimitri Frenkel Frank en Hans Keiler deel uitmaakten, maar die hebben zich nooit laten zien) zal het advies tenslotte worden uitgebracht na een beraad van de twee directeuren van het NRT, het hoofd van de Dienst Kunstgebouwen (Willy Hofman) en de directeur van de Rotterdamse Kunst stichting (Adriaan van der Staay). Van der Staay bleek weinig begrip te heb ben voor de stap van Joppe. Hij zei ook dat het de bedoeling is de sectie nu uit te breiden. Met wie? Dat bleek al weer niet voor openbaarmaking ge schikt. Openbaar mogen trouwens ook de sectievergaderingen niet zijn, een eis die Joppe ook had gesteld. Hij schrijft: „De meerderheid van de sectie meent, dat het voldoende zal zijn indien t.z.t. een concept-advies in de publiciteit zal worden gebracht". En zo modderen we maar door: ge heimhouding, manipulaties, verdacht makingen. Over milieu-hygiëne gespro ken. Jan Hein de Groot. HOEK VAN HOLLAND - Hoek van Holland is niet langer meer „het strandplaatsje". De Hoek groeit hard. Telde het tot de gemeente Rotterdam behorende gebied in 1949 nog slechts 2700 inwoners, momenteel wonen er reeds ruim 7000, terwijl het in de verwachting ligt, dat er in januari van het volgend jaar (binnen 2 maanden dus) dat aantal rond de 7500 zal liggen. In de toch nog wel landelijke omgeving van Hoek van Holland zijn nu ook de aan een stad geconformeerde toren flats. Op de foto zijn achter de duinen twee van een serie van drie tien-verdie pingen tellende flats te zien, die aan circa 360 gezinnen woonruimte bie den. Een groot deel van deze Elemen- tumflats zijn reeds bewoond en het restant zal in deze en de volgende maand bewoond gaan worden. Daarmede is de uitbreiding van woon gelegenheid in Hoek van Holland ech ter nog lang niet ten einde. De Hoekse Woningstichting heeft nog een groot aantal plannen. Een vierde torenflat zal er gebouwd worden aan de Hout manstraat aan het einde van de Prins Hendrikstraat, terwijl in Hoek van Holland-Oost ook nog eens 250 een gezinswoningen komen. De nieuw komers in Hoek van Holland zijn voor 80 procent Rotterdammers. Als onderdeel van de sanering van de Krottenbuurt in het cen trum van Schiedam valt nu de Grofbaan onder de slopershamer. De donkere huisjes achter de muur behoren tot het Willems hofje. Nog resten enkele straten en steegjes en daarna zal spoedig het hele terrein tussen Kerk straat, Broersveld, Hoogstraat vrijgemaakt zijn voor de vernieu wing van de verkommerde bin nenstad. Het zal een hele gedaan tewisseling betekenen al moet men nog wat jaartjes geduld heb ben voordat de verwezenlijking van de plannen zich aan ons oog zal voordoen. Octave DeConinck. Zoals in de lijn der verwachtingen lag heeft Noad zaterdag in De Beurs de eer moeten laten aan het Amsterdamse Tempo Team, waarin opgenomen de Schiedamse international Nico van Slobbe. Het is een nederlaag van 8-2 geworden en dat is gezien de uitwed strijd 10-0, geen slecht resultaat. De vooruitgang in het spel van Ronny var. der Aa is daar zeker mede debet aan. Hier staat echter tegenover dat Ger Geerlings er geheel uit is. De neergaan de lijn in zijn spel wordt iedere week duidelijker. Van der Aa heeft zich dapper geweerd en alleen in Van Slobbe zijn meerdere moeten erkennen. Dat was dan ook wel duidelijk. Van Slobbe won met de veelzeggende cijfers 13-21 en 15-21. Schonemijer en Van Leuffen werden echter verrast door de fel aanvallende Van der Aa. Schonemijer ging in drie games met de cijfers 21-19, 10-21 en 21-14 voor nul aan de kant en Van Leuffen moest met 21-14, 14-12 en 23-21 zijn meerdere erkennen in de Noad-speler. Van Slobbe bleek toch weer een klasse apart. Alleen Knikkenberg kon hem goed tegenspel geven en hij dwong hem alles te geven om in drie games 10-21, 23-21 en 14-21 tot winst te komen. Hoe Geerling er geheel uit is blijkt wel uit het feit dat hij alle wedstrijden in twee games verloor. Indien Geerling weer in zijn oude vorm terug kan komen, zal Noad het, gezien het spel van Van der Aa, zeker wel in de degradatiecompetitie kunnen klaren. Het tweede team van Noad kwam evenals in de uitwedstrijd tegen het Haagse Excelsior tot een gelijkspel. Het heeft zelfs met 4-0 achtergestaan. Twee overwinningen van Buyk, een van De Lange en een van Fageraas bracht de stand tenslotte op 4-5 in het voordeel van de bezoekers. Er was toen nog een partij te spelen en aan De o.m. met ons bevriende mo gendheid Griekenland heeft een regering die uit een stelletje leu genaars bestaat of zij heeft ge woon een verrekt slechte admini stratie. Omdat het eerste een belediging van die bevriende mo gendheid is, houden we het maar op het laatste. Volgens de aan het bewind zijnde kolonels (in militaire termen heet dat com manderende officieren) zijn er in Griekenland nog „slechts" 596 politieke gevangenen. Daarom is de overeenkomst met het Rode Kruis, dat o.m. de reiskosten betaalde van hen die gevangen familieleden wilden bezoeken en ook voor pakjes voor de gevange nen zorgde, niet verlengd. De bevriende mogendheid is niet uit de Raad van Europa geschopt en gaat daarom weer rustig haar boosaardige gang door mensen van hun vrijheid te beroven, hen te martelen en hen en hun fami lieleden zo lang en zo goed moge lijk te treiteren. Dat de ongetwijfeld keurige proscrip tielijsten der eigentijdse Stratègoi ech ter niet kloppen met de werkelijkheid, toont Amnesty International aan. De ze internationale vereniging, die vervol ging bestrijdt en mensenrechten be schermt, noemt voor Griekenland een aantal van 1851 politieke gevangenen, met naam en toenaam. Daarvan zijn er 472 veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar of langer, 435 tot minder dan twee jaar, 45 wegens dienstweigering op grond van hun ge loof (Jehova's Getuigen) en dan is er een grote groep van 949 gevangenen die nog niet veroordeeld is. Sedert augustus van dit jaar bereiken Amnesty International verontrustende berichten uit Griekenland. De gevange nen worden opgeborgen in kleine ge vangenissen op het platteland of in dorpen aan de grenzen met Albanië, Joegoslavië en Bulgarije, waar zij niet mogen spreken met de dorpsbewoners noch met elkaar, teneinde hen zoveel mogelijk te isoleren. Op Korfoe wor den de gedetineerden opgesloten in ondergrondse cellen, zonder water, zonder verwarming en uiteraard zon- Geld op De familieleden, die vaak in behoeftige omstandigheden verkeren, mogen nu niet meer door het Rode Kruis worden geholpen. Amnesty International, dat een aantal gevangenen heeft „geadop teerd" en dus ook hun familieleden steunt, eveneens met reisgeld en tege moetkoming in andere kosten zoals huishuur, kan hier nog tot het einde van het jaar mee doorgaan. Daarna is ook haar geld op. Men kan het werk van Amnesty International steunen door storting van een bedrag op giro 454000 ten name van de penningmees ter van Amnesty International, Rotter dam onder vermelding van „Steun Griekse gevangenen". Er kunnen ook adoptiegroepen worden gevormd. Er zijn er tot nu toe in Nederland 17. Deze groepen adopteren één of meer gevangenen en sturen hun en hun familieleden kaarten, geld en pakjes. Inlichtingen hierover bij Amnesty In ternational, Postbus 5151, Den Haag. Die gevangenen behoeven niet per se Grieken te zijn. Amnesty Internatio nal, dat hebben we al eerder geschre ven, is politiek volkomen neutraal en zet zich even ijverig in voor politieke gevangenen in communistische landen (o.m. de kritische schrijver in de Sovjet Unie) als voor gevangenen in niet-com- munistische landen, kortom overal waar de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, aan de soldaten laars wordt gelapt en'mensen die er een andere politieke of religieuze me ning op na houden, dan de wettige of onwettige gezagsdragers, als dieren worden opgesloten en vaak ook nog worden mishandeld. Ter ondersteuning van het werk, dat voor een deel ook bestaat uit het zenden van waarnemers naar de pro cessen, voert Amnesty International tevens een Kerstkaartenactie. Deze kaarten plus enveloppe kosten 50 cent per stuk en kunnen besteld worden door storting van het bedrag overeen komstig het aantal bestelde kaarten op gironummer 454000 ten name van de penningmeester van Amnesty Interna tional onder vermelding van „Kerst kaarten". Men kan deze kaarten uiter aard gewoon als kerst- of nieuwjaars wens naar familieleden en vrienden sturen. Men kan ook lid worden van Amnesty International (25 gulden per jaar) waarna men lijsten toegestuurd krijgt met de namen en adressen van gevangenen en de reden waarom z(j gevangen zitten. De kaarten kunnen dan ook naar hen worden gestuurd. Drie „gevallen" Ter verduidelijking noemen we hier enkele gevallen: Rizal Yuyitung: een 47-jarige Chinees, geboren en getogen op de Filippijnen; Filippijnse vrouw en zeven kinderen; redacteur van de „Chi nese Commercial News", uitgegeven te Manila op de Filippijnen. Hij werd gearresteerd in Manila op 23 maart 1970 op presidentieel bevel, onder vraagd en vervolgens gedeporteerd naar Formosa op 5 mei 1970. Op 14 augustus vond er een proces plaats en werd hij veroordeeld tot twee jaar „heropvoeding" door het militaire gar nizoenscommando, wegens het ver spreiden van communistische propa ganda. Het bewijs dat werd aangevoerd was, dat „Chinese Commercial News" nieuwsberichten vertaalde en publi ceerde van UPI en AP, betreffende het vasteland van China. Zijn adres is nu Taiwan Garrison Command Headquar ters, Taipeh. Republiek van China (Formosa). Valeria Novidvorskaya: zij is een 19-ja- rige studente in de letteren; zij werd buiten het congrespaleis, het Kremlin in Moskou gearresteerd op 5 december 1969, terwijl zij vlugschriften ver spreidde. De vlugschriften bevatten de tekst van een door haar geschreven gedicht dat de Communistische Partij van de Sovjet Unie aanviel op bittere sarcastische toon. In maart 1970 werd zij veroordeeld tot een onbeperkte periode van gedwongen psychiatrische behandeling, evenals vele andere critici van het Sovjet beleid. Volgens de berichten is zij in een ziekenhuis in Kazan. Haar adres is SSSR g. Kazan, Spetsialnaya psikhiatricheskaya bol- nitsa Novodvorskoi, Valerii. Lazarus Nkala, Rhodesië: In april 1964 is hij verbannen naar een „Res triction Area" en in datzelfde jaar werd een nieuw bevel uitgegeven, dat hem voor nog eens vijf jaar verbande. Hiervoor zijn geen redenen opgegeven; er heeft nooit een proces plaatsgevon den, noch is hij aangeklaagd of veroor deeld wegen's een misdrijf. Men kan schrijven naar Lazarus Nkala, Gona- kudzingwa Restriction Areas, P.B.U. 304, Bulawayo, Rhodesië. Dit zijn slechts enkele namen uit een lange reeks. Om deze gevangenen te bemoedigen, door hen te tonen dat de buitenwereld iets om hen geeft kan men hun een kerstkaart van Amnesty International sturen. Het is mogelijk, dat de kaart de gevangene niet bereikt, maar als er genoeg kaarten worden gezonden zal tenminste de regering van het betreffende land weten, dat deze mensen niet langer vergeten zijn en zal zjj wellicht bewogen worden tot enige clementie. TON HOUGEE erband met zijn benoer eur algemene dienst bi. Utrecht, heeft ir. A. Boessenkool, hoofd ingenieur-afdelingschef van de dienst voor Stadsontwikkeling Schiedam, afscheid van de dienst genomen. De heer Boessenkool, die 43 jaar oud is, trad op 1 oktober 1965 Fageraas de taak om te winnen en daarmee een gelijkspel uit het vuur te slepen. Trond deed dat en daarmee kon Noad een punt aan het totaal toevoegen. Het eerste team van TSF had niet veel moeite om de uitwedstrijd tegen Quick te winnen. Het werd daar in Hilversum 2-8 en opmerkelijk was dat Kas van Koetsveld twee nederlagen te incasse ren kreeg. Beun klopte hem in drie games 22-20, 16-21 en 21-19. Brakkee deed het nog duidelijker, door in twee games 21-17 en 22-20 van de Schie damse aanvoerder te winnen. Hans van der Broek won zjjn drie partijen in twee games en Stol had alleen tegen Beun drie games nodig om tot winst te komen. Al met al een gemakkelijke overwinning. Op Sinter klaasdag gaat TSF een inhaalwedstrijd spelen tegen TOGB; een wedstrijd die in Berkel gespeeld zal worden. Milieuvervuiling per industrie niet te bepalen Het dagelijks bestuur van Rijnmond kan geen overzicht geven van de huidi ge milieuverontreiniging door de ver schillende verontreinigende industrie ën, omdat nog op te weinig plaatsen concrete meetgegevens bekend zijn. Ook kan het niet zeggen welke bedrij ven welke hoeveelheden milieuvervui lende stoffen produceren. Dit ant woordt het dagelijks bestuur op desbe treffende vragen van de heren R. Schieven, C. A. de Rie en L. Hane- Ook kan geen antwoord worden gege ven op de vraag in hoeverre de veront reiniging zal worden vergroot door de uitbreiding van bestaande „vervuilers" of de vestiging van nieuwe. Hoewel alle terreinen, die bestemd zijn voor indus trievestiging reeds zijn uitgegeven, zijn zij in Europoort slechts voor dertig procent bebouwd. Het dagelijks be stuur beschikt niet over voldoende gegevens van de voorgenomen uitbrei dingsplannen of van het moment, waarop zjj zullen worden gerealiseerd. Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uür, behalve op zaterdag en zondag: Parelketting; bankbiljet; boodschappentas; ring met 5 sleutels; linker leren herenhand schoen; kabelslot met sleutel; brom fietsplaatje; kabel bandrecorder. Te bevragen bjj de vinders: Ver chroomd herenpolshorloge, Rotmans, H. Bosmannplein 38; verchroomde armband (geslepen glas), Peter v.d. Mast, Vlaardingerdijk 239a; bankbijjej, J. Smit, Vondellaan 16a; zilverkleurig herenpolshorloge, J. M. Lomans, Von dellaan 2; damestrouwring, Van Diest, H. Bosmannplein 30; gouden dames schakelarmband, Elly de Ronde, V. Hogendorpstraat 57; damespolshorlo ge, V. Waart, Vondellaan 28a, tel. 264665; damesportemonnee met inh., W. Zeer, Parkweg 35; aktentas met inh., portier anker en kettingfabriek; knipportemonnee met inh., J. Baars, Westfrankelandsestraat 74a; ring met 5 sleutels, Pastorie R.K. Kerk, Mgr. No- lenslaan 99, etui met 3 sleutels, V.d. Rejjden, Joh. Straussplein 30; 3 sleu tels aan ketting, Westerveld, Hogen- banweg 27c; 3 lipsleutels aan leertje, P. de Groot, Koningin Wilhelminakade 26a, Vlaardingen; herenhoed, J.M. de Goederen, B.K.laan 8; herepjack met bontkraag, C. Kooij, Obrechtstraat 72; glacé dameshandschoenen, mevr. Meeder, B.K.laan 235b; regenbroek, werkkeet W.S.W., Harga, nabij Sport park brug; suède kindeijack, Sylvia Ge- veke, Bachplein 476; combinatietang, Schoof, Burg. van Haarenlaan 470; identiteitsbewijs Ned. Spoorwegen, Graal, Chopinplein 45, tel. 150249; groene grasparkiet, mevr. Hakkaart, V. Oldenbarneveltstraat 42geel-groen- blauwe parkiet, Valk, Burg. van Haarenlaan 606. Dali- tentoonstelling ook vrijdagavond In verband met de zeer grote belang stelling voor de overzichtstentoonstel ling van het werk van Salvador Dali zal deze tentoonstelling niet alleen op woensdagavond te bezichtigen zijn, maar bovendien op de vrijdagavond (de „koopavond") en wel op beide avonden van 19 tot 22 uur. De openingstijden van het museum voor de DALI-tentoonstelling zijn dus als volgt: maandag t/m zaterdag: 10-17 uur, zondag: 11-17 uur, woensdag- en vrijdagavond: 19-22 uur. Op vrijdag 25 december (le Kerstdag), evenals op vrijdag 1 januari (Nieuw jaarsdag) zal het museum 's avonds gesloten zijn. Op deze feestdagen is het museum geopend van 11-17 uur.

De Havenloods | 1970 | | pagina 7