r'*1 1 SS Sb ONDERZOEK NAAR MOGELIJKHEDEN IN GROENOORD Kg Dacron dekbedden Zwembad in Zuid komt er Enquete onder bewoners Bij voldoende belangstelling gasaansluiting in Bijdorp 79.® 157.* Samen Koopjesj ontdekken in het HH DE KLERK DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 DECEMBER 1970 Mede naar aanleiding van het schrijven van de vijf Schiedamse zwemverenigingen over de wenselijkheid van een tweede overdekt zwembad in Groenoord, waarbij dan zou moeten worden afgezien van een zwembad in Zuid, hebben B. W. opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden voor de bouw van een bad in Groenoord. In ieder geval wensen B. W. de plannen voor een bad in Schiedam-Zuid voort te zetten. die goed overwogen dienen te worden. Ook stedebouwkundig is een veel pu bliek trekkend zwembad een project dat grote aandacht veigt. De bouw- -technische problemen, gezien de slap pe bodem, zijn evenmin gering. Dit alles maakt dat de bouw yan een zweminrichting, in welke vorm en op zet dan ook, een project oo lanee Hiermee is in eerste instantie en onder alle voorbehoud gereageerd op de „openbrief" van vijf Schiedamse zwemverenigingen, waarin aangedron gen wordt op het stichten van een overdekt bad van 50 meter met in structiegedeelte in het noordelijk deel van Schiedam. Overigens géén nieuwe suggestie. In de afgelopen jaren is er door het college al meermalen op gewezen, dat door de uitbreiding van de stad naar het noorden het wenselijk wordt in die streek althans een instruc- tiebad voor het schoolzwemmen te stichten, met de mogelijkheid er even tueel een volledige zweminrichting aan te verbinden. Nu is het bouwen van een zweminrich ting geen eenvoudige zaak. Een project dat vele jaren van overleg en voorbe reiding vergt. Niet alleen dat de stich- tingskosten zeer hoog zijn, in deze tijd is het niet meer te verwachten dat de exploitatie sluitend te krijgen is; be langrijke financiële consequenties dus Straatverlichting wordt vernieuwd In gezamenlijk overleg tussen techni sche bedrijven, polit;e en andere in stanties is door de gemeentelijke tech nische bedrijven van Schiedam een plan samengesteld ter verbetering van de straatverlichting in diverse oude wijken van de stad. De kosten van het werk worden op rond twee miljoen gulden geraamd. Met de uitvoering van het plan is al een begin gemaakt in enkele straten in Schiedam-Oost. Daarna volgen Zuid en West met als slotfase het Centrum, omdat dit verband houdt met de totale reconstructie van de binnenstad. Door enkele instanties, zoals de ANWB,.zijn adviezen verschaft. De nu veel gebruik te gloeilampen worden zoveel mogelijk vervangen door kwik- en natriumlam- pen. Enkele proeven met deze nieuwe verlichting worden thans genomen. Men verwacht ook, dat de onderhouds kosten van het nieuwe systeem lager zullen zijn. Bij diverse parkeerplaatsen o.a. bij de B.P.-flats in Groenoord, is eveneens een sterkere verlichting aangebracht, evenals bij het huidige werkgedeelte van de gemeente bij de oude HBS. Er wordt zo nauw mogelijk samengewerkt met de diverse diensten, zodat het opbreken van straten enz. kan worden beperkt. Men berekent voor elke stads wijk ruim twee jaar nodig te hebben voor de afwerking. De dienst van gemeentewerken is inmiddels begon nen met het reconstrueren van de Voltastraat en Leeuwenhoekstraat, die moeten worden opgehoogd. Getracht wordt de overlast zoveel mogelijk te beperken. In de open brief van de vijf Schiedam se zwemverenigingen wordt het stand punt ingenomen dat, in het belang van het zwembad in het noorden, maar afgezien moet worden van de bouw van het zwembad in Schiedam-Zuid. Met dit standpunt kan het college van B. en W. niet meegaan. Meermalen is gesteld, dat het college ernaar streeft dat in 1972 de kredieten beschikbaar zullen komen voor de eerste aanzet van de bouw van dit zwembad. De planning is in een zo ver gevorderd stadium dat daarop niet meer terug gekomen kan worden. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114 116 SCHIEDAM I* PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM.I «BLADMUZIEKJ Heropening badhuis Schiedam-Zuid In overleg met de gemeentelijke wo- ningdienst Schiedam wordt de moge lijkheid nagegaan om te komen tot heropening van het badhuis aan de Eendrachtsstraat in Schiedam-Zuid. Het badhuis werd in 1969 gesloten door de slechte exploitatie-uitkom sten. Het badhuis werd toen door een parti culier geëxploiteerd, waarbij de ge meente subsidie verleende. Veel wo ningen in Schiedam-Zuid hebben geen douche-gelegenheid, zodat een badhuis in Schiedam-Zuid zeker op zijn plaats zou zijn. Bij heropening zou de ge meente opnieuw een aanzienlijke sub sidie moeten verlenen. DE HAVENLOODS TOTALE OPLAGE: 255.000. Directie: W. van der Giessen. Hoofdredactie: A. Hoeksema. Hoofdkantoor: Westblaak 25, Rotter dam. Postbus 1980. Tel. 010 - 132170. Giro 18344. Wordt elke dinsdag en donderdag huis aan huis bezorgd. ADVERTENTIES voor de donderdag- uitgave, buitenedities, kunnen tot dins dag 18.30 uur worden ingezonden en voor de stad Rotterdam tot woensdag 11 uur aan het hoofdkantoor te Rotter dam. Voor de dinsdaguitgave tot vrijdag 16 uur en schriftelijke opdrachten maandagmorgen, le post. REDACTIE kan tot dinsdag 16 uur worden ingezonden aan het hoofdkan toor te Rotterdam voor de donderdag- uitgave. Voor de dinsdaguitgave tot vrijdag 12 uur. EDITIE SCHIEDAM. Schiedam - Kethel. Oplage 30.000. Vertegenwoor diger A. Acampora, Aalscholverlaan 604, Vlaardingen, tel. 354487. Correspondent: Schiedam: L. "t Hart, Bachplein 97, tel. 353847. Sportredactie: P. Bul, Mgr. Nolenslaan 590, tel. 269858. 8 STADSEDITIES ROTTERDAM. (Rotterdam - rechter Maasoever, Capel- le a.d. IJssel, Bleiswijk, Berkel en Ro denrijs, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Berg- schenhoek. Oplage 172.500). EDITIE VLAARDINGEN. (Vlaardin gen, Maassluis, Maasland, Maasdijk, Hoek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD. (Krim pen a.d. IJssel, Krimpen a.d. Lek, Lek- kerkerk, Ouderkerk a.d. IJssel, Stol wijk, Bergambacht, Ammerstol, Berken- woude, Schoonhoven. Oplage 15.500). BEZORGING. Als i» „De Havenloods" niet heeft ontvangen kunt u voor de donderdag-uitgave tot vrijdagmiddag 12 uur aan onze afdeling inspectie bellen 132170, toestel 51. Voor de Vlaarding- se editie 344349. Voor de dinsdagkrant kan men dezelfde nummers bellen tot woensdag 12 uur. Bijzonder groot was dinsdagavond de belangstelling voor de discussieavond in het gebouw Irene in verband met de plannen voor een meer wetenschappelijke benadering van het woningbouwprobleem met behulp van een bouwteam van de Landbouwhogeschool in Wageningen. Architect H. van Leeuwen gaf eerst een uiteenzetting over de plannen over het bouwteam en wees er op dat een wetenschappelijke benadering van het vraagstuk op zich onvoldoende is. Na de uiteenzetting van de heer Van Leeuwen volgde een geanimeerde en brede discussie waarbij instemming werd betuigd met de plannen Medegedeeld werd, dat in het Woudhoekgebied ongeveer 8000 woningen zijn gepland. Zekerheid over de 1000 eengezinswoningen is er nog niet. Uit de vergadering werd ook kritiek uitgeoefend op het woningbouwbeleid van het gemeentebestuur. Dinsdag 15 december vindt de tweede bijeenkomst plaats in het gebouw naast de St. Martinuskerk. Waaggebouw wordt gemoderniseerd Het oude Waaggebouw naast de Grote- kerk aan de Nieuwstraat in Schiedam wordt gemoderniseerd. De brandweer heeft onlangs bezwaren kenbaar ge maakt tegen de huidige situatie in het gebouw, waarin vooral in de weekein den vrij veel jongeren bijeen komen. Ten gevolge van de werkzaamheden zal het lokaal gedurende enkele tijd niet gebruikt kunnen worden. Het ligt in de bedoeling om het buurt schap Bijdorp aan te sluiten op de normale gemeentelijke gasvoorziening. De bewoners, ruim honderd gezinnen, zijn voor kook- en verwarmings doeleinden nu nog steeds aangewezen op andere brandstoffen, zoals elektrici teit, olie, kolen of butagas. Aangezien de voorgenomen aansluiting vrij hoge kosten voor de gemeente met zich meebrengt, willen de Gemeentelijke Technische Bedrijven van te voren weten of er voldoende belangstelling onder de bewoners bestaat voor deze overschakeling, die voor de gemeente pas zin heeft wanneer minstens de helft van het aantal gezinnen de stap Tijdens een door de wijkvereniging Bijdorp georganiseerde voorlichtings avond is gebleken dat er onder de bewoners wel belangstelling bestaat. De volgende stap is dat de Technische Bedrijven een gerichte enquête huis- -aan-huis gaan houden in Bijdorp om precies te weten hoeveel bewoners bereid zijn aardgas te nemen, waar zij dit aardgas voor denken te gebruiken (koken, wassen, verwarmen), maar ook, indien men géén gas neemt, waar om niet. gebied" ligt. De bestaande bebouwing zal in een verdere toekomst verdwij nen. Dat kan echter nog vele jaren duren voor het zover is. Voor de Bijdorp-bewoners, voor zover zij huur ders zijn, is het dus wel zaak om na te gaan wie de kosten van het leggen van de gasleidingen in de huizen zal gaan betalen. Want de G.T.B. leggen alleen de leidingen aan tot en met de meter; voor de rest moet de huiseigenaar of de bewoner zelf zorgdragen. Vrijwillig De aansluiting geschiedt op basis van vrijwilligheid, men is niet verplicht. Dit in tegenstelling tot enkele jaren gele den, toen men in bijna alle wijken van Schiedam wel verplicht was om over te schakelen van het stadsgas op het aardgas, wat een ombouw van de gas-apparaten noodzakelijk maakte. Dit probleem speelt niet in Bijdorp. Er is geen gas, dus er hoeft niet omge bouwd te worden. Er komt alleen maar een nieuwe aansluiting op het aardgasnet. Voor de woningen aan de Schiedamseweg ligt de zaak vrij mak kelijk; er ligt al een aardgasleiding waarop de woningen onmiddellijk aan gesloten kunnen worden. In de zijstra ten ligt het wat moeilijker, vooral ook omdat de kosten van aansluiting voor de Techn. Bedrijven hoger liggen. Sanering Om de overstap naar het aardgas aan trekkelijker te maken willen de Tech nische Bedrijven weer een „cadeaugas- -actie" gaan voeren. Deze houdt in, dat wanneer men een aansluiting neemt de gasrekening gehalveerd wordt geduren de twee jaar na de aanleg van het nieuwe aardgasnet. Vooral wanneer men het aardgas gaat gebruiken voor verwarming van de woning, betekent dit een aanzienlijke besparing op de te maken kosten. Dit dan nog afgezien van het grote gerief dat het aardgas biedt. Dit alles is echter afhankelijk van een voldoende belangstelling van de zijde van de bewoners, wat bij de te houden enquête moet blijken. Wanneer die belangstelling er is, dan zal de gemeen teraad nog de nodige kredieten moeten verlenen. Maar verwacht wordt dat omstreeks 1 september 1971 de aan sluiting gereed zal zijn, zodat de bewo ners al in de winter van 1971-1972 volledig van het aardgas kunnen profi- Jubileum van parochie Ol Vrouwe Visitatie Ter gelegenheid van het 12 1/2 jarig jubileum van de parochie O.L. Vrouw Visitatie aan de dr. Schaepmansingel te Schiedam worden zaterdag 12 en zon dag 13 december twee bijzondere diensten gehouden. Tijdens de eucharistieviering van zater dag, die om 19 uur begint zullen het RK Schiedams gemengd koor en het dameskoor medewerking verlenen, evenals de alt Els Kloos. De misviering van zondagmorgen 11 uur heeft als thema „Parochie". Medewerking ver leent het Jongenskoor van de parochie. Heeft U niets liever dan wollen tapijt, of prefereert U nylon U kunt allemaal voor een aan trekkelijke prijs terecht op on ze tapijt-afdeling. Wij verkopen kamerbreed tapijt in prachtige kleuren voor bij zonder aantrekkelijke prijzen. Er zijn diverse kwaliteiten w.o. wol en nylon en diverse breed ten en baanlengten. kamerbreed tapijt 380 cm breed nylon tapijt in fraise, beige, goud, groen en cognac 100% scheerwollen tapijt in goud en rose per meter per meter kamerbreed tapijt 400 cm breed wollen tapijt in goud per meter 129.= nylon tapijt in 9 kleuren - per meter Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage ka merbreed tapijt, strikt 1e keus, in vele kwaliteiten, breedten en baanlengten en in de prachtig ste kleuren, voor prijzen die een ritje naar de stad meer dan dubbel en dwars waard zijn! Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, bes! Zweeds-Noorse week in bedrijfsschool Wilton Feyenoord Van maandag 14 t/m zaterdag 19 december wordt in de Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord te Schiedam een Zweeds - Noorse week gehouden. Dit om de leerlingen met aanschouwelijk materiaal te informeren over beide landen. In januari werd al een Japanse week gehouden in verband met de wereldtentoonstelling in Osaka. Mede ingegeven door het vakantiegebeuren werd in juli een Spaanse week georga niseerd. De trilogie besluit dus nu met de twee genoemde Scandinavische lan- Het ligt in de bedoeling hiervan een beeld op te bouwen met technische, culturele en toeristische films. Maar hiertoe zullen ook boeken, andere literatuur en folders een steentje bij dragen. Als integrerend onderdeel van dit alles bouwt men een kleine exposi tie op in de school. Voor deze laatste werd de hulp inge roepen van beide betrokken ambassa des, toeristische bureaus en industrie. Uit het beschikbare materiaal bouwen de 2de en 3de jaars-leerlingen Scheeps- beschieten met hun leraar, de heer F. Kegel, de expositie op. De Zweedse ambassade stelt glas-, aar dewerk en houtsnijwerk beschikbaar en de Noorse ambassade 15 poppen in originele klederdracht. Het Svenska Institut heeft gezorgd voor boeken en schrifturen over het Zweedse volk, onderwijs en de economie. Deze on derwerpen zullen ook in de lessen op de school aan de orde komen. Gedurende de week krijgen de leerlin gen elke middag van 15.45 uur tot 16.45 uur kleurenfilms voorgeschoteld over technische prestaties uit de lan den. Naast de auto-industrie komt uiteraard de scheepsbouw aan bod. Voorts zijn er films over de fjorden, Noordkaap, Stockholm en het drie eeuwen oude oorlogsschip „Wasa". De nodige folders zullen voor ondersteu ning zorgen. Voor de werknemers van Wilton-Fijenoord is het ook mogelijk van dit alles kennis te nemen en wel op 15 en 17 december na werktijd van 17.15 uur tot 18.15 uur. Voor belangstellend niet-WF-personeel uit Schiedam en Vlaardingen staan de deuren van de Bedrijfsschool ook open. Zij kunnen woensdagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur en op zater dagmorgen 19 december van 9.30 uur tot 12.00 uur van één en ander kennis nemen. Dekbedden. Nieuwe, uit het buitenland overgewaaide slaapmode. Omdat het zo verrukkelijk warm is. En een einde maakt aan nachtelijke ruzies met lakens en dekens. Vederlicht bovendien. Want deze dekbedden werden gevuld met 100% Dacron-dons. JDa's schoon en droog in een wip. En geschikt voor zelfs de aller- allergischste personen.De Klerk heeft in de maat 130x200 cm maar liefst vier keuze-dessins en doet vanaf morgen ook nog eens een heleboel tientjes van de prijs af; van 115,— voor 08,—. WoonWarenHuis Lijnbaan/Binnenweg. Vrijdagavond geopend. Maandag gealoten. Filialen in Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Vlissingen, Hoorn, De Lier. Naar aanleiding van vragen gesteld door het gemeenteraadslid de heer W. J. C. Wil- lemse (KVP) om verkeersbrigadiertjes te vervangen door oudere personen, delen B. en W. mee, dat het antwoord op deze vragen nog even moet worden uitgesteld, omdat het onderzoek in deze aangelegen heid nog voortduurt. Wanneer beslissing over grond voor Gereformeerde Kerk Met grote voortvarendheid en door middel van diverse acties wordt door de gereformeerde kerk van Schiedam geprobeerd het nodige kapitaal bijeen te krijgen voor de bouw van het nieuwe kerkgebouw in Groenoord, waarvan de kosten volgens raming rond de miljoen gulden bedragen. Er is als grondkapitaal aanwezig bijna f 200.000.-. Men wacht nu met onge duld op de raadsbeslissing voor het verkrijgen van de benodigde grond waarvoor geruime tijd geleden een aanvraag werd ingediend. Als streefda tum voor de beslissing is vastgesteld 1 maart 1971, omdat dan volgens de plannen van de regering de financiële steun bij kerkbouw zou vervallen. Inmiddels is echter dezer dagen meege deeld, dat de regering van plan is de wet premie Kerkenbouw te verlengen to 1 maart 1975, maar dat geleidelijk de premie zal worden verlaagd. In de eerste twee jaar zal dat tot 25 procent zijn, daarna tot 20 prqcent. Brengt deze wijziging nog verandering in de Schiedamse plannen. Ds. Schu ring, verklaarde, dat dat beslist niet het geval is. Hij zegt erover: „Wanneer na 1 maart de premie met bijvoorbeeld vijf procent zou verminderen, dan be tekent dat voor ons al een heel bedrag, dat dan extra bijelkaar gebracht moei worden. We gaan dus door met de Wel sprak ds. Schuring de wenselijk heid uit dat de gemeenteraad zo snel mogelijk tot een beslissing komt. Op het ogenblik weet men nog steeds niet waar men aan toe is. Mogelijk houdt Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur - 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Tas met gereedschap; doos met schoe nen; grijze kinderhandschoen. Te bevragen bij de vinders: Bankbiljet, Knipscheer, Henriëtte Bos manplein 138; gouden schakelarm band, Kinneging, Gordonstraat 18b; rond dameshorloge, Jonkvorst, Von dellaan 19b; rond herenpolshorloge, H. v.d. Grijp, V. Heuven Goedhartstraat 39; bankbiljet, Mevr. Balvers, Burg. van Haarenlaan 1027, tel. 268114; zegel (van zegelring), A. Dekker, Bos boomlaan 14b; gouden armband met bedeltjes, Lampe Modehuis, Broersvest 57; plastic tas met inh., Brouns, Kort landstraat 36c; bruine aktetas met inhoud, H. Heheman, Parkweg 34; schooltas met boeken, Heer Kriel, Oos terstraat 13; damesportemonnee met inh., 2 sleutels, een kam en een pakje sigaretten, J. Lugtenburg, Rivierlaan 8, Rozenburg, tel. 01889-2473; gasaan- steker, De Waal, Abbenbroeksestraat 7a; ring met 5 hangslotsleutels, J. Onink, Dirk van Wassenaarstraat 23b; 1 huissleutel, Mevr. de Jong, Kor Kuilenstraat 56; kindersjaaltje, C. v.d. Vlies, Huis Thurlede, Kamer 704; grij ze herenhandschoen en bruine dames handschoen, D. H. Krabbendam, Ru bensplein 17b; paar jongenshandschoe nen, Tertoolen, Joh. Straussplein 387; paar motorhandschoenen, Zonneveld, Buys Ballotstraat 13a; dameshand schoen, Landsbergen, Hogenbanweg 73; paar dames autohandschoenen, Apotheek „Het Gouden Hert", St. Liduinastraat 58; paar glacé dames handschoenen, V. Leeuwen, (boekhan del), Broersvest; doos inh. een auto- spel, Westerveld, Hogenbanweg no. 27; houten dwarsfluit, V. Waas, De Wilde- straat 37; doos inh. onbekend, van auto afgevallen, S. Pattenier, Rotter- damsedijk 217d; poederdoos, L. Lelie veld, IJsselmondestraat 21; een flacon inh. Echfalonwit, Magda Zonneveld, Perenlaan 32; konijn- of kippenbout, V. Ravens, Vondellaan 23a, tel. 261905; koelrokende pijp, dhr. Sper- mon, Diepenbrockstraat 68. het uitblijven van een beslissing ook verband met het geschil in de raad rond de verkoop of erfpacht van grond. De grond moet eerst „in han den" zijn, dan kan de aanvraag om subsidie bij het rijk worden ingediend. Vragen over huisvesting gemeente-ambtenaar Het gemeenteraadslid mevrouw M. A. C. Taverne (KVP) heeft het col lege van B. W. de volgende vragen Heeft het college kennis genomen van het ongenoegen dat gewekt is bij een deel van de Schiedamse bevolking naar aanleiding van het afgeven van een huisvestingsvergunning voor een eenge zinswoning van de Woningbouwver eniging „De Volkshuisvesting Schie dam" aan een van de Schiedamse ambtenaren, die qua inkomen niet in een gesubsidieerde woning thuis hoort? Heeft het college begrip voor dit onge-, noegen, mede gezien het tekort aan eengezinswoningen in de woningwet sector, waar ook een lid van uw college in de laatste raadsvergadering op gewe zen heeft? Zou het voor de duidelijkheid, een programmapunt van de partijen die in het college vertegenwoordigd zijn, niet wenselijk zijn opening van zaken te geven en dus mee te delen waarom het college besloten heeft tot afgifte van deze huisvestingsvergunning? Is het mogelijk deze huisvestingsver gunning in te trekken en de desbetref fende ambtenaar op een andere wijze te helpen aan een eengezinswoning? SCHIEDAM: HERVORMDE KERK, Grote Kerk, 10 uur ds. Bouterse, 17 uur ds. J. Kooien, 19 uur ds. Verbaas, Bethelkerk, 10 uur weleerw. heer Van Zetten, Opstandingskerk, 10 uur ds. H. A. C. Hildering, 19 uur ds. DD. J. Spaling, Vredeskerk, 10 uur ds. H. J. Groenewegen. KETHEL: Dorpskerk, 10 uur ds. W. H. den Ouden, 19 uur ds. E. Verwaal, St. Martinuskerk, 9.30 uur ds. E. Verwaal, 19.15 uur oecumenische dienst, m.m.v. koor St. Jan. Ned. prot.bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. J. van Rossum uit Voorburg; Evang. luth. gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart, 20 uur zang- dienst met medewerking van het koor. Oud kath. parochie, Dam 30, 10.30 uur h.mis, pastoor drs. F. Smith. Hersteld apostolisch gemeente, Stad houderslaan, 9.30 en 16.00 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding kapi tein en mevrouw H. J. Renting. Baptisten gemeente, gebouw Irene, 19.30 uur dienst. Chr. geref. gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 30, 9,30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk (Vrijgemaakt) 't Trefpunt, Aleidastraat, 8.30 uur drs. E. Teunis, 15.00 uur ds. D. Los. Ned. herv. (geref.) evangelisatie, Irene- kerk, 10 uur ds. J. T. Timmer uit Woerden, 17.00 uur Grote Kerk ds. J. Kooien uit Werkendam. Donderdagavond 10 december (vanavond) wordt in gebouw Irene een vergadering gehouden van de A.R.P., C.H.U. en K.V.P., waarin diverse gemeentelijke zaken zullen worden behandeld aan de hand van de gemeentebegroting 1971 van Schiedam. Een groot aantal raadsleden heeft toegezegd op deze vergadering aanwezig te zullen zijn. WijzenbrOfck, Dr. Kuyperlaan, Schiedam, de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons uitge reikt, hem toegekend in verband met het veertig-jarig jubileum hl dienst van Van der Vlies Banketfabrieken. Kerst in de Kerk Het district Schiedam van de Neder landse Padvinders houdt op zaterdag 19 december een kerstdienst in de Opstandingskerk aan de Burg. Honner- lage Grethelaan, aanvang 7 uur. Voorganger is ds. H. J. Groenewegen. Medewerking verleent de harmoniever eniging Harpe Davids. Organist is de heer Eikelboom. Tijdens de dienst wordt een inzameling gehouden voor het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Op woensdag 23 december wordt in de Grote Kerk aan de Lange Kerk straat de jaarlijkse volkskerstzang ge houden. Aanvang 20.15 uur. Medewer king verlenen het Schiedams christelijk mannenkoor en de chr. muziekvereni ging Harpe Davids, de heer J. P. Bek kers, orgel. Burgehieester Roelfsema zal een kerstmeditatie houden. Zaterdag 12 december wordt in de Magnalia Dei Kerk aan de Alberda- straat in Schiedam de Toonkunstkerst zang gehouden, aanvang 8 uur. Mede werking verlenen het Toonkunstkoor en het Toonkunst kinderkoor, onder leiding van Aad van der Hoeven. Addie de Jong bespeelt het orgel. De bassoli worden gezongen door de heer J. Blom. Kaarten zijll verkrijgbaar aan het SG/VVV-kantoor, Plantage en 's a- vonds aan de kerk. Kerst aanbieding Uw denneboom was vast nog nooit zo feestelijk als dit jaar nu er maar liefst 20 lichtjes in branden. Kerstboomverllchting met 20 gekleurde lampjes in fraaie kelkjes koopt 0 kompleet met stekker en reservelampjes voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze gekleurde kerstboomverlichting met 20 klein* lampjes, kom pleet met stekker en r velampjes

De Havenloods | 1970 | | pagina 3