Scheidsrechter Aandewiel maakt goed seizoen door 148^ um 3.g Op Spangen begint voor ADO competitie echt Handbalteams halen winst naar Schiedam it HE IsC Hermes DVS blijft in voorste gelederen ki"9 48 Taalbarrière is grootste probleem bij onderwijs aan buitenlandertjes DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 DECEMBER 1970 66-109 Na Henk van der Veer zal volgend jaar ook Lou van Kavens de voetoai- rechtspraak op de groene velden vaarwel moeten zeggen. We hebben al eerder gepleit voor scheidsrechters die op hun 47e jaar uitgerangeerd zijn. Het is gewoon dwaas, dat een kerel in de bloei van zijn leven, met een goede conditie niet meer mag scheidsrechteren. Maar goed, we hebben er nu eenmaal mee te maken en zo zal Schiedam, dat procentsgewijs de meeste scheidsrechters in het betaalde voetbal leverde, Koen Brouwer, die naar Vlaardingen verhuisde, Henk van der Veer die er dit seizoen naast gezet werd en Lou van Ravens, het volgende seizoen niet meer in de rangen van het betaalde voetbal vertegenwoordigd worden door één van de leden der Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Toch bestaat er nog een kansje dat dit wel zal gebeuren. Immers een paar van de Schiedamse scheidsrechters arbitre- ren veelvuldig in de eerste klasse en een van hen is Andries Aandewiel. Toevallig hebben wij de heer Aande wiel een paar keer als scheidsrechter in de eerste klasse en als grensrechter bij het betaalde voetbal gezien en het is daarom niet zo vreemd dat wij in gesprek kwamen met de 37-jarige Schiedamse zakenman. „Ik dacht wel dat ik op het ogenblik een goed seizoen heb. Je zult mis schien zeggen, dat kereltje heeft een grote dosis eigendunk, maar zo is het echt niet. Kijk zo iets voel je zelf aan. Ik heb op het ogenblik een enorme conditie en daar ontbrak het voorheen aan. Ik was altijd vreselijk snel moe en daar ben ik nu dank zij masseur De Vries vanaf. Die heeft mij daarvan afgeholpen en me verder begeleid. De oorzaak moest gezocht worden in het vele staan in mijn zaak, iets waar ik natuurlijk helemaal niet aan gewend Bijzaak Andries vertelde, dat het scheids rechteren tot aan het begin van dit seizoen voor hem maar een bijzaak was. „Natuurlijk was ik wel eerzuchtig genoeg, maar mijn zaak ging toch voor alles. Het trainen viel dan ook heel dikwijls in het water en ook het leiden van B-wedstrijden was er voor mij niet bij. Immers de zaterdag was voor mij een topdag. Voor dit seizoen heb ik zo mijn gedachten is laten gaan over mijn scheidsrechtersloopbaan. Ik heb het allemaal eens geanaliseerd en de reke ning opgemaakt. Prestatieloop in Beatrixpark Op zaterdag 19 december zal in het Beatrixpark een prestatieloop worden gehouden onder auspiciën van de Schiedamse Courant. De technische leiding van het evenement berust bij Nederlands oudste atletiek vereniging PAC uit Rotterdam. De PAC hééft in het Beatrixpark een parcours uitgezet van drie kilometer en de jeugd tot 15 jaar kan daarvoor inschrijven. Voor de ouderen bestaat de gelegenheid in te schrijven voor de zes kilometer. Elke deelnemer die de tocht uitloopt is verzekerd van een herinneringsmedail le. Daarnaast zijn er prijzen voor o.a. de eerst aankomende, de oudste deel nemer en voor de vereniging met de meeste voorinschrijvingen. Voor de wintersporters, die noodgedwongen door de winterstop hun sport niet kunnen beoefenen is deze Parkloop een schitterende gelegenheid hun con ditie te testen. De organisatoren ver wachten dan ook een groot aantal inschrijvingen. Op het kantoor van de Schiedamse Courant kan men zich in laten schrijven voor deze wedstrijd en voor de laatkomers bestaat er op de wedstrijddag gelegenheid zich alsnog in te laten schrijven als deelnemer in het clubgebouw van Excelsior 20. De deel nemers tot 15 jaar betalen f 1,50 en de ouderen moeten f 2,- neertellen. Voor in de kinder- of logeer kamer is een ledikant vaak een sta-in-de-wegdeze kombi- natie benut Uw kostbare ruim te voor honderd procent! Koop dit zit-slaap-bergmeubel, want zo kunnen wij deze kom- binatie het beste noemen. Een ledikant met anti-hernia konstruktie plus de fraaie om bouw, door kleine beschadi gingen aan het lak voor nog géén honderd vijftig gulden. ombouwkombinatie met anti—hernia bodemkonstruktie Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze ombouwkombinatie bestaande uit een ledikant met anti-hernia konstruktie en ombouwmeubel met deurtje, in rood/wit, 1 per- soons, maat 80 x 190 cm Ik kwam tot de conclusie, dat ik toch niet tevreden kon zijn, temeer daar ik mij voor het eerst in een optimale conditie voelde. Ik nam toen voor mezelf het besluit een poging te gaan wagen door te dringen tot de „grote hap", het betaalde voetbal, want het is ergens toch een normale zaak dat iedereen het hoogste wil bereiken, wat te bereiken is". Andries vond dat tot dan toe zakelijke belangen hem daar van hadden afgehouden. „Ik heb dat op de zaak met de verkoopsters goed kunnen regelen (we hebben fijn en voor hun taak berekend personeel in de zaak) en kan nu met een gerust hart wel eens uit de zaak weg, ook op zaterdag". Dat hij juist op zaterdag meer vrije tijd kon creëren was voor Andries Aande- wie' zeer belangrijk, omdat hij tot dan toe een verzoek tot het leiden van een B-wedstrijd in het betaalde voetbal af had moeten wijzen. „Mijn eerste aktie na het door mij zelf genomen besluit was dan ook de KNVB ervan in kennis te stellen dat ik me, uitgezonderd dan in de maand december, weer op zater dag beschikbaar stelde". Leergierig De heer Aandewiel vindt het zeer belangrijk dat' hij die wedstrijden kan leiden, „want", zo stelt hij, ,je leert daarbij ongelooflijk veel. Zo is het ook met het grensrechteren. Natuurlijk leid ik liever zelf een wedstrijd in de eerste klasse van het amateurvoetbal, dan dat ik in het betaalde voetbal langs de lijn loopt, maar daarvan leer je ook veel en het is dus als je aspiraties hebt en die heb ik nu, gewoon belangrijk". De heer Aandewiel, die na een voetbal loopbaan bij Hermes DVS, waar hij in het begin van het betaalde voetbal nog contractspeler was nu elf jaar geleden begon te scheidsrechteren meent dat de arbitrage uit een drieëenheid be staat, namelijk spelregelkennis, leiding geven en een goede conditie en zoals hij reeds eerder vertelde, aan dat laat ste had het bij hem ontbroken. Hij deed er ook weinig voor. Masseur De Vries heeft hem echter het geloof in eigen kunnen teruggegeven.'Hij traint nu ook tweemaal per week en voelt zich daar wel bij. Gouden speld De korfbalclub Succes heeft het goede idee gehad om leden die zich verdiens telijk hebben gemaakt voor de vereni ging een bijzondere clubspeld uit te reiken. Zondagmorgen werden deze spelden voor het eerst overhandigd aan de heer Van Dijk, één van de stille werkers van Succes. Naast hem werden trainer Kooiman en de familie Vorster vereerd met de zilveren clubspeld. De speld in goud was voor de heer A. van Beek, voorzitter van de vereniging. Hij haalde Succes enkele jaren geleden door het dieptepunt heen om mee te helpen de vereniging uit te bouwen tot wat het nu is, een gezonde club die meetelt in de KNKB. Scheidsrechter Aandewiel: de zaken energiek aanpakken. „Kijk in augustus nam ik voor mijzelf de beslissing, zo maar doorgaan als ik tot dan toe deed, of nu maar eens de zaken energiek aanpakken en trachten het betaalde voetbal te halen. Ik heb voor het laatste gekozen en ik hoop natuurlijk dat ik het bereik. Voorlopig zou ik al heel tevreden zijn als ik door kon dringen tot die selecte groep eerste klassers die, met begeleiding van de KNVB, in het betaalde voetbal af en toe een wedstrijd mogen leiden". Andries Aandewiel weet echter, dat al wil hij nog zo graag bij de „grote hap" komen, hij zal moeten bewijzen dat hij daar geschikt voor is. Daar is hij nu met volle overtuiging aan bezig. Laten wij hopen dat het hem lukt. Schiedam heeft dan weer een scheidsrechter in het betaalde voetbal. Andries Aande wiel kan de leemte die met het heen gaan van Lou van Ravens, jammer maar waar, ontstaat weer opvullen. Telefooncentrale Groenoord gereed De nieuwe telefooncentrale aan dé Laan van Bol Es wordt deze dagen in gebruik genomen. Dit betekent dat dan niet langer gebruik gemaakt wordt van de verbinding die nu voor veel aangeslotenen via Vlaardingen loopt. Toen Groenoord steeds meer werd volgebouwd, waren er niet voldoende lijnen beschikbaar en moesten een aantal aansluitingen via de centrale in Vlaardingen tot stand worden ge bracht. Diegenen, die een telefoon nummer hebben dat begint met 35 krijgen na de ingebruikneming van de nieuwe centrale een nummer dat met 70 begint. De centrale kerkeraad van de hervormde kerk van Schiedam heeft aan de diakonie toestemming verleend over te gaan tot de verkoop van het pand aan de Lange Haven 106. Er zal zo lang dat nodig is gezorgd worden voor vervangende ruimte ten behoe ve van het Hervormd Maatschappelijk Werk. De tientallen guldens die Uw platen kol lektie vertegenwoordi gen zijn het toch wel waard dat U zich een platenkoffer aanschafthet behoud van al die kostbare langspeelplaten. Luxe koffers voor 40 lang speelplaten in mooie ruitmo- tieven. Alle koffers zijn voorzien van een koperkleurig slot, be- schermdoppen op de bodem, fraai kunststof handvaten zach te vinyl voering, voor nog géén vier gulden. platenkoffer voor 40 langs peel plate Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze luxe platenkoffers in mooie ruiten, voor Uw langspeel platen. Ondanks de felle stortregen en de doorweekte velden werd geen wed strijd waar Schiedamse voetbalteams bij betrokken waren afgelast. Hermes DVS ontving NOAD en liet zich door de Tilburgers niet uit de lift naar boven halen. Het won de wedstrijd met 2-0 en blijft daarmee in de voorste gelederen van het peloton. SW kwam in Tilburg tegen Willem 2 niet verder dan een gelijkspel, maar dét is op zich toch geen slechte prestatie, vinden wij. Zondag komt Wageningen op bezoek. Deze club heeft de meest gepasseerde verdediger uit de eerste divisie, dus moet daar toch wel een kans inzitten voor SVV om beide punten in eigen huis te houden. Hermes DVS gaat helemaal naar Roda JC en als de voortekenen niet bedriegen zal de pen ningmeester wel weer diep in de buidel moeten tasten, want de twee punten gaan mee naar Schiedam. Laten we tenminste hopen dat doelman Rust mee kan spelen, want zondag werd hij nogal stevig gepakt en dat kostte hem een paar gekneusde ribben. Van de b-teams gaat SVV naar NEC en moet Hermes DVS het in een uitwedstrijd opnemen tegen Limburgia. Nederlaag Bjj de amateurs deed DHS bijzonder goed werk door Slikkerveer met een nederlaag naar huis te sturen en het zit erin, dat zondag weer beide winstpun ten gepakt zullen worden als Emma naar Schiedam komt. Schiedam begint terug te vallen en na de nederlaag tegen Stolwijk is de achterstand op Hion nu relatief 4 punten. Zondag komt DOK naar Schiedam. De jongens uit Rotterdam zijn om den drommel geen makkelijke tegenstanders, maar toch rekenen wij op een overwinning voor Schiedam. Excelsior 20 kwam op Paraat tot winst en gaat het nu op eigen terrein opnemen tegen Croru- vliet. Als het die wedstrijd nu eens zou kunnen winnen, dan komen de jongens van trainer Heyster toch wel in een goede positie. Zaterdag werd het gehele zaterdagvoet bal afgelast en daarom gingen de wed strijden om de beker niet door. Zater dag vraagt de competitie weer de aandacht en dat geeft voor HBSS een uitwedstrijd tegën Arnemuiden, met kansen op winst. PPSC moet op eigen terrein Haaften de baas kunnen dach ten wij. Laten wij nu maar duimen, dat de weergoden mee zullen werken, zO- dat er niets afgelast hoeft te worden. Kattententoonstelling in het R AI.- gebouw Op 12 en 13 december wordt in de Noordhal van het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de 36ste Internationale Kampioenschapstentoonstelling van katten gehouden, te organiseren door De Nederlandse Vereniging van Fok kers en Liefhebbers van Katten „Fefi- kat". Het bijzonder grote aantal in schrijvingen, waaronder vele uit het buitenland (o.a. uit België, Frankrijk, Duitsland en Denemarken) zal deze manifestatie maken tot de grootste internationale kattententoonstelling van het Europese vasteland. Er worden bijzondere variëteiten verwacht, zoals de rex-katten (met een lammetjes vacht) en de voor het eerst te expose ren staartloze manx-katten. De vriendelijke ADO-trainer Vaclav Jezek (zondag op Spangen te gast voor de onverbiddelijke bestseller tegen Sparta) mijmert: „Ik ben een groot supporter van Sparta en ik ben altijd Spartaan geweest in hart en nieren". Ter voorkoming van vroegtijdige ver wondering: de 44-jarige Tsjech heeft het hier over zijn oude vereniging Sparta-Praag waarvan hij zes jaar ach tereen oefenmeester is geweest en met welke club hij overal ter wereld grote triomfen heeft gevierd. Niet zonder trots: „In de laatste veer tig jaar heeft geen enkele trainer het bij deze Praagse club zolang uitgehou den". Het bewijst dat er een inschikke lijke en vriendelijke man voor ons zit, die tegelijk echter een onverzettelijke trainer en een geslepen tacticus is. Deze week buigt hij zich over het probleem hoe de trotse leiders in de ere-divisie, Sparta (dat op drie punten volgt) te grazen kunnen nemen. Gister avond zat het hele ADO-elftal in het Feijenoordstadion naar de wedstrijd Sparta-Bayern München te kijken. Jezek: „Dit soort wedstrijden is voor Sparta en voor clubs als ADO van groot belang. We missen net als Twen te en PSV internationale routine. In zulk soort ontmoetingen leer je koel bloedig en nuchter te blijven wanneer het niet direct lukt. Dat hebben Ajax en Feijenoord wèl en daarom sla ik deze clubs beslist hoger aan dan teams als Sparta en mijn eigen ADO. Hoe funest dat routinegebrek kan werken, ondervonden we zondag tegen Excel sior, dat ons knap op 0-0 hield. ADO was veel sterker, maar wanneer er geen doelpunten komen raakt iedereen lich telijk in paniek en gaan de mensen elkaar uit pure ijver in de weg lopen. Teams met veel internationale ervaring lossen dit soort problemen gemakkelij- Grote druk Hoe verwerkt ADO de spanning van de leidende positie? „Niet gemakkelijk. De spelers staan onder grote psychologische druk, maar een team van formaat moet dat kun nen verwerken". Wat zyn de sterkste clubs in de ere divisie? „Voorop gaat Feijenoord en dan komt Ajax. ADO, Sparta, Twente en PSV volgen goed, maar zijn beslist minder van kwaliteit". Wat is de sterkste kant van het huidige ADO? „Dat het elftal als één geheel opereert. Het sluit goed en het is meer een wérkteam dan vorig jaar". Wat vindt hij van Sparta? „Ik heb ze enkele malen zien spelen. Met name tegen Ajax en het elftal heeft een grote indruk gemaakt". Was het moeilijk om Happel bij ADO op te volgen? „in het begin, ja. Maar toen we vorig jaar april in Praag spraken over mijn aanstelling bij ADO is dit punt terdege ter sprake geweest. Tenslotte heb ik het risico weloverwogen geaccepteerd en ik heb daar geen spijt van". De wedstrijd van zondag? Het is voor de handballers een gunstig weekeinde geweest. Uit alle gespeelde wedstrijden kwam de volle winst naar Schiedam. In de Margriethal hadden de heren van DWS bezoek van Hellas 2, dat met een hoog tempo DWS uit haar spel trachtte te halen, maar daarin niet slaagde. DWS paste zich onmiddellijk bij het spel van Hellas aan en behaalde zelfs het eerste succes. Met een 3-0 voorsprong zag de toekomst er rooskleurig uit. Er ontstond een bijzonder boeiende strijd, waarvan de toeschouwers ten volle hebben genoten, gezien de daverende ovatie na afloop van het duel. Het werd een 14-12 zege voor DWS, dat met rust al een 8-6 voorsprong had bereikt. De dames van DWS traden aan tegen Forholte uit Den Haag. Het DWS team was als herboren en gaf Forholte veel werk te verzetten. In de eerste helft moest DWS de gasten een 3-4 voor sprong toestaan, maar in de tweede helft bouwde het aan een 8-6 overwin ning. De dames van Scylla streden in Maas sluis tegen Unitas. Het werd een goede, gelijk opgaande strijd, waarvan de rust inging met een 3-3 stand. In de tweede helft bleef men elkaar goed volgen. Kort voor tijd kon Scylla 6-7 aanteke nen en liet zich dit succes niet meer ontnemen. Bij UVG kwamen alleen de heren binnen de lijnen. Zij streden tegen het Dordtse MOK. Met snelle, goed opge zette aanvallen werkte UVG zich naar een 7-3 ruststand. In de tweede helft kreeg MOK meer vat op het spel, maar de zege van UVG kwam niet in gevaar en er werd een 13-10 overwinning behaald. UVG heeft nu uit vier wed strijden 63 doelpunten in totaal ge scoord. Bij Wilton hebben de heren tegen Hollandiaan voor veel spanning ge zorgd. Zonder Jan Jansen, vorige week geblesseerd tegen Dynamo, maar met nestor Henk Overheul, zorgde het voor een snelle strijd met vele hoogtepun ten. In de eerste helft bereikte Wilton een 1-5 stand. Na rust raakte de kadans uit het spel van Wilton waarvan Hollandiaan gretig gebruik maakte en de achterstand inliep. Maar Wiltons zege was niet in gevaar te brengen. Met 14-12 wonnen de scheepsbouwers. De dames van Wilton hadden het lastige Rotterdamse Spartaan op bezoek. Maar door de grootste stoorzender van Spartaan uit te schakelen, hield Wilton de strijd volledig in handen en behaal de via een 5-3 ruststand, een verdiende 8-5 overwinning. Zelfvertrouwen Zaterdag treden de heren van DWS in de Margriethal aan tegen het Haagse AHC 28. Tegen Hellas 2, een van de zwaarste tegenstanders in deze compe titie, heeft DWS bewezen tot welk spel het in staat is. Dit zou voor de komende strijd wel eens de grote ruggesteun kunnen betekenen, die DWS ongetwijfeld nodig heeft. AHC is een lastig te temmen ploeg, waarmee DWS al meer last heeft gehad. Maar een groot zelfvertrouwen kan DWS ver brengen. Een kleine zege zien we binnen bereik van DWS. Om 21 uur komen de dames van Scylla binnen de lijnen tegen het Goudse Vires 2. Ook voor Scylla geen gemak kelijke strijd, gezien het goede spel van de Goudse ploeg. Zondag heeft Scylla getoond, dat het weer tot alles in staat is en dat zou hen wel eens ver kunnen brengen. De handbalavond in de Margriethal wordt om 22 uur besloten met een strijd tussen de dames van UVG en Hoogvliet. In de uitwedstrijd heeft UVG getoond, dat dit Hoogvliet, met haar te simpel spel geen al te grote tegenstander is voor UVG. Het spel van Hoogvliet is te traag en te door zichtig, wat een kolfje is naar de hand van UVG, dat maar het liefst voor veel snelheid zorgt. Maar men zal de strijd toch niet te gemakkelijk moeten op vatten, daaraan is reeds menig team tenonder gegaan. Neemt UVG de za ken goed terharte, dan moet er een zege inzitten. Routine In Schiebroek gaan de heren van Scylla strijd leveren met Meeuwen 3. Ook hier geen gemakkelijke taak voor een Schiedamse formatie. De Rotterdam mers beschikken over een team met geroutineerde spelers, die echt wel raad weten met het nog niet geheel ingespeelde Scylla. Maar Scylla heeft reeds getoond, dat het zich niet laat intimideren, wat wel weer eens een verrassing in kan hou- In de sporthal in Ommoord, gaat de herenformatie van UVG de strijd aan met Neptunus 2. Hier is een goede kans weggelegd voor UVG om weer eens wat punten aan haar totaal toe te voegen. Neptunus is geen grootse ploeg, maar is altijd een gevaarlijke tegenstander door de grote wil tot winnen. Hierdoor komt het team vaak tot ongekende prestaties. Het zal dus zaak worden voor UVG om van meet af aan de zaken goed aan te pakken en zich niet te laten verrassen. De heren van Wilton hebben zich na de ontmoeting tegen Hollandiaan naar de eerste plaats opgewerkt. Doordat Roda de volle winst behaalde op naaste concurrent De Meeuwen, heeft Wilton nu twee punten voorsprong op De Meeuwen en vijf punten op Hollan diaan. Zondag ontmoet Wilton het Rotterdamse Schutters 2. Dit zal geen gemakkelijke strijd worden voor Wil ton, temeer daar het spelmaker Jan Jansen zal moeten missen. Maar ge sterkt door het succes van de laatste weken voelt Wilton zich tot alles in staat. De ploeg is moreel bijzonder sterk en kan daardoor veel opvangen. De strijd zal niet gemakkelijk worden, maar toch hebben we alle vertrouwen op een Wilton zege. De kerkeraad van de hervormde kerk in Kethel pleegt overleg met de Ned. Prot. Bond en de gereformeerde kerk om te komen tot een nauwere samenwerking. Men wil komen tot gezamenlijke diensten in Groenoord. De kerstnachtdienst zal gehou den worden in de Dorpskerk in Kethel, in samenwerking met de gereformeerde kerk, de oudejaarsdienst samen met de rooms katholieke kerk. Nieuwe voorzitter PvdA Schiedam De heer P. C. Tijsen zal om studie-re denen aftreden als voorzitter van de afdeling Schiedam van de PvdA. Het afdelingsbestuur heeft de heer A. Ver linde voorgedragen als zijn opvolger. Eveneens aftredend en niet herkiesbaar is de heer W. Hoegee, in zijn plaats wordt voorgedragen de heer H. Post hoorn. Herkiesbaar zijn de dames Huis man, Reuderink en Bastiaans. Van avond wordt in het gebouw voor de Christelijke Belangen de ledenvergade ring gehouden. Tijdens de traditionele „boerenkool- maaltijd", die op 29 december in het wijkcentrum Nieuwland wordt gehou den zal wethouder Bolmers spreken. De afdeling Schiedam van de PvdA telt op het ogenblik 900 leden. Vooral tijdens deze gezellige, maar ook vermoeiende decem ber maand, is zo'n verkwik kend schuimbad vast en zeker bijzonder welkom. 2% liter schuimbad, dennen geur, in jerrycan verpakking, die U later gewoon als jerrycan kunt gebruiken koopt U voor nog géén twee gulden vijftig. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre 2Vz liter schuimbad, dennengeur, in jer rycan verpak- m f* „Het wordt een tactische slag van twee goede elftallen, die allebei een num mertje show kunnen weggeven. De grote showman bij de Rotterdammers is Kristensen met op de tweede plaats Jan Klijnjan, die ik als een heel gevaar lijk schutter beschouw. Bij ons kunnen mensen als Couperus en Schoenmaker voor de nodige opwinding zorgen. Mó gelijk komt er een gelijkspel uit de bus of een score met klein verschil. In dit soort ontmoetingen moet je echt een beetje geluk hebben". Zondag ontmoet Sparta een Haagse formatie die met een score-totaal van 28 doelpunten tegen 6 een duidelijke voorsprong heeft op de Rotterdam mers die 24 tegen 11 noteerden. In de komende weken echter wordt ADO voor de krachtproef geplaatst wanneer respectievelijk tegen Sparta, Twente en PSV moet worden opgetornd. Zondag begint voor de koploper dan ook de competitie pas echt Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond heeft geantwoord op vragen van het lid van de raad, de heer A. P. van der Jagt (D'66) naar aanleiding van een publikatie in ons blad van 24 november betreffende de problemen bij het onderwijs aan bui tenlandse kinderen in diverse gemeen ten in het Rijnmondgebied. Het ant woord luidt als volgt: Het dagelijks bestuur heeft kennisge nomen van de door vragensteller ge noemde publikatie. Deze aangelegen heid, die primair tot de competentie der gemeentebesturen behoort, heeft evenwel de aandacht van het dagelijks bestuur en zal in het op korte termijn plaatsvindende algemeen overleg be treffende onderwijszaken met de ge meentebesturen in het Rijnmondge bied een punt van bespreking vormen. Uit een inmiddels ingesteld onderzoek is gebleken, dat de in het vorenbedoel de artikel gesignaleerde acute moeilijk heden inmiddels zijn opgelost, terwijl ook in andere gemeenten thans geen ernstige moeilijkheden bestaan. Overigens zijn wij van mening dat de taaimoeilijkheid in de onderhavige pro blematiek het meest belangrijke punt is. Hiervoor zullen ter plaatse inciden tele oplossingen moeten worden ge vonden. Voorts merken wij op, dat buitenlandse kinderen eveneens vallen onder de leerplichtwet. Klaverjasconcours in „Arcade" De Klaverjasvereniging Ons Genoegen West organiseert op donderdag 17 de cember een klaverjasconcours in Ge bouw Arcade, Lange Haven 73, Schie dam. Aanvang 8 uur. Er wordt ge speeld 2 maal 20 beurten. Deelnemers kunnen zich opgeven bij H, H. D. Op- schoor, Schubertplein 95, W. J. Sche- we, Eduard van Beinumlaan 5, tel. 264215 en 's avonds aan de zaal.

De Havenloods | 1970 | | pagina 7