Twee talenten voor een Fortuna -doel I KREUGER Tafeltennissers weer aan slag Peter Eikelenboom en Hiddo Reijs Leidsendamse „lieverdjes" tuigen DWS af Weinig positieve resultaten aan het handbalfront DE HAVENLOODS DONDERDAG 14 JANUARI 1971 Hiddo Reys Fortuna VI. worstelt met een pro bleem. Beter gezegd: de voor de op stelling verantwoordelijke trainer- coach Piet de Wolf zit ermee. Hij beschikt over twee doelverdedigers, die elk van wanten weten, maar hij heeft maar één plaats in het doel en moet derhalve kiezen. Een keuze, die niet gemakkelijk is, omdat beide doelverde digers volgens hem evenveel punten voor als tegen hebben. Peter Eikelenboom, 24 jaar, gehuwd, vader van een zoon en momenteel als dienstplichtige sportinstructeur in mili taire dienst. Hij is van jongsaf lid van Fortuna VI., toonde er snel zijn doel manstalenten en werd als 18-jarige gecontracteerd. Hij stond lange tijd in de schaduw van Ton van Horik, maar brak in 1968 door en onderstreepte in het seizoen 1968/1969 (toen Fortuna naar de eerste divisie promoveerde) zijn kwaliteiten door lange tijd met Eddie P.G. de minst gepasseerde doel man in het betaalde voetbal te blijven. Blessure Vorig jaar hield hij de jeugd-internatio- naal Leen Barth van zijn doorbraak naar Fortuna's eerste af, maar verspeel de in de eindfase van de competitie zijn plaats door een ongelukkig voor val. Tijdens de warming-up voor een competitiewedstrijd kwam zijn „con current" Barth ongelukkig op zijn voet terecht en door die blessure stond hij opruiming Dit is dé gelegenheid om Uw linnenkast voor een spotprijs aan te vullen met mooie volge- luste baddoeken Prachtige volgeluste baddoeken van een bekend merk, in een leuk dessin en diverse frisse kleuren. U koopt deze baddoe: ken in de extra grote maat van 90 x 60 cm, nu spotgoedkoop voor nog géén drie gulden. tot aan het begin van deze competitie buitenspel. Hiddo Reys, 20 jaar, ongehuwd en eveneens als dienstplichtige in oplei ding; bij de marine. Hij werd aan het begin van dit seizoen door Fortuna VI. gekocht van de zaterdag tweede klasser Spijkenisse. Kreeg - door de blessure van Eikelen boom - de kans om zijn talenten te etaleren in een groot aantal oefenwed strijden, maar moest aan het begin van de competitei genoegen nemen met een plaats op de reservebank. Hij verbleef op die plaats echter niet lang. Na drie competitiewedstrijden gaf Piet de Wolf aan hem de voorkeur. Een keuze, die Hiddo zelf niet zo snel had verwacht: „Neen, ik had erop gerekend voorlopig nog wel in het B-team te moeten staan, want Peter draaide al een paar jaar goed mee in het eerste". Peter Eikelenboom over die vervanging zo kort na de start van de competitie: „In eerste instantie had ik niet ge dacht, dat het snel zou gebeuren, maar later kon ik het wel begrijpen. Door mijn militaire dienst kon ik niet meer trainen. In de opleiding kreeg ik wel veel conditie-training, maar voor een specifieke bal-training waren er geen mogelijkheden, terwijl ik tever van huis zat om bij Fortuna te trainen". Selectie Hiddo Reys kwam op het voorste plan. Hij keepte een aantal uitstekende wed strijden. Verrichtte voor de ogen van bondstrainer Arie de Vroet in de wed strijd tegen De Volewijckers een serie miraculeuze reddingen en werd in de selectieploeg van Jong-Oranje gekozen. Mede door die uitverkiezing werd hij steeds meer vergeleken met de vorige belager van Peter Eikelenboom, de eveneens lange en zeer slanke Leen Barth, die bij de Belgische topclub nota-bene Jean Trappeniers verdrong. In de veertiende competitiewedstrijd werd er echter weer van plaats verwis selt. Hiddo Reys had na een aantal voortreffelijke wedstrijden kostbare fouten gemaakt in de wedstrijden te gen AGOVV, PEC en Noad èn bleek in de rust van de thuiswedstrijd tegen Roda JC ook de schuldige te zijn in het misverstand tussen hem en Cees Bouman, waardoor Roda op gelijke voet kon komen. Piet de Wolf besliste toen, dat Hiddo in de kleedkamer mocht blijven en Peter weer onder Fortuna's doellat Beide doelverdedigers hadden toen dus de ervaring van het gepasseerd worden. Vonden zij die beslissing eerlijk? Pe ter: „Enigszins was het wel terecht. Ik ging er tegen Eindhoven uit. Ik was toen onvoldoende geconcentreerd, om dat mijn vrouw elk moment een kind kon krijgen en ik was nog niet hele maal van een griep af. Toch kwam het hard aan, omdat ik zomaar pardoes werd gepasseerd. Er werd met mij niet over gesproken". Hiddo: „Ach, of het eerlijks was, dat is mijn zaak niet. De Wolf had al iets laten doorschemeren. Het lukte niet". Militair Twee doelverdedigers met elk hun eigen tekortkomingen, maar in grote lijnen weinig voor elkaar onderdoend. Beiden militair. Beiden dus evenveel kans voor een plaats in het militaire elftal? Hiddo Reys werd na zijn verkiezing in Peter Eikelenboom de selectie van Jong-Oranje ook snel gekozen in de A-selectie voor het militaire team, maar is inmiddels daar uit weer verdwenen. Peter Eikelenboom heeft enkele wed strijden met het B-team van de militai ren gespeeld en eenmaal (tegen Sparta) met het A-team, maar wordt ook niet meer genoemd. Hun reacties. Hiddo: „Ik mag van mijn commandant door de weeks nog wel naar huis, maar in diensttijd niks meer". Peter: ..Ik heb nooit meer iets ge hoord". II ie wordt het Twee doelverdedigers bij dezelfde Na Eikelenboom, Reys. Na Reys, Eike lenboom weer. Elke week is de vraag: Wie wordt het? Peter Eikelenboom is sterk op de lijn, kan de bal goed stompen en heeft al een flink aantal jaren ervaring, maar is tamelijk klein. Hiddo Reys heeft voor doel het voor deel van zijn lengte (1,90) en timed goed, maar is onervaren en stompt niet best. Piet de Wolf, die wekelijks zijn keuze moet maken, zegt: „In reactievermo gen zijn ze gelijkwaardig en als je de verschillende voordelen optelt en de nadelen aftrekt kom je tot de uit komst, dat er weinig verschil is". Hiddo over zijn eigen kansen en dus over Peter: „Als Peter in vorm is dan hoef ik er niet aan te denken". Peter: „Ik kan nu nog niet voldoende trainen, maar dat zal spoedig verande ren en dan zal ik beter worden, maar Hiddo kan ook verdomd goed kee- BEN VAN HAREN. RUIMT OP!!! DAT ZEGT ALLES De herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6. Tel. 26.82.06 HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114 116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS* KLEININSTRUM. BLADMUZIEK De heren van DWS hebben aan de ontmoeting tegen Animo in de sport hal van Leidschendam een minder prettige ervaring opgedaan. DWS ver loor net van de thuisclub en kwam dan ook nietsvermoedend uit de hal met de bedoeling zo snel mogelijk met hun auto's naar huis te gaan. Hoe groot was hun verbazing, toen zij opgewacht werd door een aantal heet hoofdige jongeren gewapend met stok ken. De vechtersbazen gingen de Schie- damse handballers te lijf en ontzagen zelfs de dames niet. Van de eerste schrik bekomen, stelden de Schiedam mers zich te weer en er ontstond een hevige vechtpartij, waarbij niets en niemand werd ontzien. Zo moest een der DWS-spelers in een ziekenhuis wor den opgenomen en werd een auto van een der Schiedammers, waarin zich twee dames bevonden tot een wrak ineengeslagen. Van de kant van DWS kon men ons zondagavond nog geen nadere inlich tingen verstrekken. Dat kon wel de trainer van Animo, de heer H. Hoops. „Toen ik met mijn auto van de sport hal weg wilde rijden, zag ik een grote samenloop van mensen. Ik ging er heen en zag een vreselijk schouwspel. De spelers van DWS en hun dames werden door een grote groep jongeren afge tuigd met stokken en een van de auto's werd volkomen vernield. De jongens van Animo zijn de DWSers nog te hulp gesneld, maar het was al te laat. Ik overdrijf echt niet als ik zeg, dat het een enorm bloedbad werd. De oorzaak moet gezocht worden in het restaurant van de sporthal. Deze is door de gemeente verpacht en heeft allengs meer de vorm van eep kroeg aangeno- mendan van een sporthalrestaurant Het alcoholverbruik is énorm. Er is dan ook een concentratie van jongeren waaruit zich een jeugdbende heeft gevormd. Dit is dan ook de oorzaak geweest van dit vreselijke gevecht. Animo heeft mit dit alles niets te maken en heeft inmiddels al contact opgenomen met de bond, met het verzoek niet langer gebruik te hoeven maken van deze sporthal. De beheer der van het „restaurant" laat zich niets aan de sport gelegen liggen en werkt alleen maar voor de winst. Ik ben er totaal kapot van", aldus de hevig ontstelde trainer Hoops. Na enkele weken rust, gaat zaterdag de landelijke competitie weer beginnen. De tweede helft van die competitie is belangrijk, want daarin wordt uitge maakt wie er zal promoveren of be houden blijft. Dat betekent, dat het hoogst spelende Schiedamse team, Noad I in een strijd gewikkeld zal worden voor het behoud van het ereklasserschap. Dat zal een moeilijke strijd worden en min of meer een kansloze strijd. Immers door de nieuwe competitie-indeling, het instel len van een promotieklasse, is er min of meer versterkt degradatietoernooi ontstaan. Zaterdag start dat eerste team dan de degradatiecompetitie tegen het sterke Maasbree, waar in de eerste helft van de competitie beide keren van verloren werd. Het tweede team, in de over gangsklasse start in de promotiecompe titie met een thuis-wedstrijd tegen U.S. Beide wedstrijden beginnen om zes uur in De Beurs. Het eerste team van TSF gaat de eerste promotiewedstrijd spelen in Zeeuws Vlaanderen tegen St. Aloysius, w; de oud Rotterdammer Baumgarten de sterkste speler is. Ook het tweede team moet het ver gaan zoeken. Dat gaat, ook voor de promotiecompetitie naar Maastricht voor de wedstrijd tegen Maasvogels. Het tweede team zal het zonder Cas van Koetsveld moeten stel len, die geen vrij heeft kunnen krijgen uit militaire dienst. Voor hem speelt Peter van der Hoeven uit het derde. Dit team speelt in de degradatiecompe titie tegen St. Aloysius II en zal geformeerd worden door Hans Dries, Nol Braak en zeer waarschijnlijk Henl. Eikmans. Inmiddels zijn de Schiedamse kam- pioenschappeal een flink eind gevor derd en we kunnen u daar helaas geen nieuws van brengen omdat we op het moment van schrijven er nog niets van Wel weten we, dat de „grote kanon nen", Van Slobbe, Stolk en Van Koetsveld niet mee kunnen doen, om dat de militaire dienst dat verhindert. De kampioenschappen hebben daarom Krediet voor - verbetering terreintjes Voor het treffen van allerlei kleine voorzieningen ter verbetering van het straatbeeld, zoals het aanbrengen van groenbeplantingen op braakliggende terreintjes in de stad of het inrichten van niet in gebruik zijnde terreintjes tot eenvoudige trapveldjes of speelter rein tjes, heeft de gemeenteraad in de vergadering van 21 december een kre diet verschaft van 25.000.- onder de titel van „onvoorziene wijkvoorzienin- gen", omdat tegen de oorspronkelijk bedachte naam van „welzijnsvoorzie ningen" bezwaar werd gemaakt. Uit dit „potje" wordt al direct geput om het terreintje naast Huize Franke- land aan de Nieuwe Haven voorlopig op te knappen. Het tracé van de weg heeft nog wel niet de definitieve vorm gekregen, maar daarop wil men niet wachten om de bejaarden uit het tehuis een plezier te doen. Nog deze winter zal door de afdeling Plantsoe nen van de dienst voor Gemeentewer ken een heesterbeplanting worden aan gebracht langs het gebouw, waardoor het gezicht vanuit het gebouw, maar ook de aanblik daarop verbeterd wordt. In het vroege voorjaar zal het grasveld, dat beschadigd is geworden, omdat er een kabel gelegd moest wor den, vernieuwd en afgewerkt worden. Kleine voorzieningen die het welbevin den in de stad toch verbeteren. De hengelsportvereniging Schiedam heeft samenwerking met de gemeentelijke -nd kg. voorn uitge- wel in waarde ingeboet, maar wellicht niet aan spanning. Het lijkt er op, dat de titelhouder Hans van der Broek een zeer moeilijke tegenstander zal krijgen in Hans van Lingen, maar toch wel zijh titel zal prolongeren. Henk v.d. keer en Van Ravens erelid SSV Elk jaar is de nieuwjaarsviering een hoogtepunt in het bestaan van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging. In tegenstelling tot andere jaren was het deze keer niet in het clublo kaal van de scheidsrechters, de kantine van Schiedam, maar het clublokaal van Hermes waarin het feest gevierd werd. De nieuwjaarsfeesten van de SSV zijn geen gewone feesten, maar er wordt altijd gezorgd voor iets bijzonders. Dat was nu de aankleding van de zaal, door een lid, dat bijzonder fraaie tekeningen had gemaakt. Tekeningen die een ieder zo mee naar huis had willen nemen en we nemen dan ook aan, dat na afloop net als op het boekenbal heel wat te doen geweest is om er een in bezit te krijgen. Een tweede hoogtepunt was het optre den van de boerenkapel, samengesteld uit leden van St. Ambrosius. Dit optre den was een volkomen verrassing voor een ieder, uitgezonderd Henk van der Veer, die voor deze surprise had gete kend. De gebroeders Van Vessem zorg den voor de dansmuziek en de vele danslustigen waren het bewijs dat deze knapen hun best deden. Was de stem ming onder de scheidsrechters en de vele genodigden al opperbest, die werd nog beter toen Henk van der Veer en Lou van Ravens tot erelid werden benoemd. De bijpassende speld zal bij hun vele spelden een ereplaats inne- Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Oorhanger; portefeuille met inh.; bos met 5 sleutels in etui; 2 autosleutels aan hanger; bril, donker montuur; bromfietstas met inh.; 3 bekers van drumbands. Te bevragen bij de vinders: Herenhorloge (Anker), Laupman, Singel 178; herenhorloge (Incabloc), J. Meyboom, A. Numanstraat 20a; damesportemonnee met inh., Th. Kerkjlaan, Molensingel 59, tel. 700713; portemonnee met inh. en sleutels, De Graaf, Gerrit van de Lindenstraat 25, Rotterdam, tel. 296937 (zaak); bos sleutels 12 stuks, V.d. Vlies, Boerhaavelaan 109b; donkerbruine bril, Nobel, Burg. v. Haaren- laan 875, tel. 704461; zwarte balpoint met verchroomde dop, Roodbol, Burg. Knap- pertlaan 230; een dameshandschoen bruin, Tip, Pr. Bernhardlaan 48; pakje inh. kousen en panty's, Schrijver, Burg. van Haarenlaan (administratie politie); kinderfietsje, P. J. Jobse, Pr. Fred. Hendrikstraat 35b; rode step, A. van Oorschot, Hoogstraat 98, tel. 262103. gouden herenhorloge, De Ruiter 90b, Rotterdam; bankbiljet^ 68b; bankbiljet, V.d. V.d. Avoird, Lekstrac. Hoek, Burg. Knappertlaan 176a; herenhorlo ge, De Groot, Boylestraat 32a, etui met 2 sleutels en geld. De Rijke, Chopinplein 44; blauwe kinderportemonnee met inh., R. Burgerhoudt, H. Bosmannplein 142; passer, R. Burgerhoudt, H. Bosmannplein 142; wit te bontmuts, Gokke, Delftlandseweg 298; hond, bruin met wit, reu, ongevfeer 1 jaar oud, Timmers, Paulus Potterstraat 35; brui ne hond, Tackel (reu), F. Nooitrust, Dr. Kuijperlaan 213. Te bevragen bij Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat, Schiedam: Zwarte poedel, 2 1/2 jaar oud, rode hals band met riem en dekje. opruiming Wat is er idealer voor Uw klei ne dan zo'n heerlijk warm han sopje te dragenen vuil worden geeft niet want het is van gemakkelijk wasbaar stretch badstof gemaakt. Eén- en tweedelige hansopjes van een prima kwaliteit ka toenen stretch badstof. U kunt kiezen uit leuke modelletjes en de kleurkombinaties aqua/ bleu, wit/oranje en wit/bleu. Deze badstofhansopjes in de maten 62 t/m 104 bij ons voor nog géén zeven gulden. De handballers hebben het afgelopen weekeinde niet zulke beste resultaten geboekt. Zo moest het eerste herenteam van DWS het hoofd buigen voor Animo, dat de ontmoeting met 15-14 won. DWS heeft dat alles wel wat aan zichzelf te wijten. Het ageren tegen de leiding, doet een scheidsrechter nooit goed en DWS raakte door het steeds maar weer praten met de scheidsrechter zelf geheel uit de concentratie en moest dan ook een voorsprong uit handen geven. De dames van DWS deden het beter. Het bemachtigde de volle winst (6-8) op Hercules. De dames van het tweede team hadden weinig in te brengen tegen Animo en kregen dan ook een gevoelige nederlaag van 1-8 aan de broek. De dames van Wilton wonnen met die cijfers van een schotloos Verburgh. De heren van Scylla hielden in Rotterdam lang stand tegen Snelwiek 4, maar moesten toch in het zand bijten 17-14. De dames van UVG deden het tegen HV2 aanvankelijk zeer goed. Zij moes ten echter de strijd uit handen geven en verloren de ontmoeting met 8-5. De heren van UVG tenslotte moesten in Dordrecht de meerdere erkennen in MOK, die daarmee revanche namen voor de in Schiedam geleden neder laag. Het werd 9-8 en er moet bij aangetekend worden, dat UVG twee strafworpen miste. Het komende weekeinde zullen in de Margriethal twee derby's verspeeld worden. Om 12.55 uur treden de dames van UVG aan tegen DWS 3. De eerste ontmoeting werd een overwin ning voor UVG. De formatie van UVG is inmiddels steeds beter geworden en het lijkt er dan ook op, dat de winst naar UVG zal gaan. Om 13.55 uur begint de wedstrijd tussen de heren van UVG en het Goudse Vires 2. Dit belooft een strijd vol spanning en sfeer te worden. Beide teams beschikken over jeugdige spe lers, waardoor er in hoog tempo ge speeld kan worden. Er is niet veel krachtsverschil en we houden het dan ook op een puntenverdeling. De tweede derby vangt aan om 15.05 uur en wel tussen de dames van UVG 2 en Scylla. In deze ontmoeting zien we niet veel winstkansen voor UVG, dat in de verdediging toch wel iets te kort In Vlaardingen is er een semi-derby. De heren van Wilton zullen daar slag moeten leveren met Hollandiaan. In de Margriethal werd het een kleine 14-12 zege voor Wilton, dat toen in de tweede helft even de teugels liet vieren en danig in het nauw werd gebracht door het Vlaardingse team. Wilton miste toen Jan Jansen, wat merkbaar was, daar deze speler voor grote ver warring kan zorgen in elk verdedigings- blok. Zondag is hij weer van de partij en zal het Hollandiaan ongetwijfeld zeer moeilijk gaan maken. Blijft Wilton in deze strijd de zenuwen de baas, dan is er ongetwijfeld een zege voor hen weggelegd. In de Margriethal treden de dames van Wilton aan tegen Spartaan. Thuis heeft Wilton de Rotterdamse dames goed weten te beteugelen, en een ruime 8-5 overwinning behaald. Na het succes van zondag zal Wilton geruggesteund zijn, om ook nu de volle winst te grijpen. De dames van DWS krijgen het niet gemakkelijk tegen het Goudse Vires et Celeritas. In Gouda moest DWS met 7-5 de eer aan Vires laten. Het Goudse team heeft vele goede speelsters, die het DWS zeer lastig kunnen maken. Maar het blauw-witte team is de laatste weken steeds beter gaan spelen. Er is meer zelf vertrouwen gekomen, zodat we rekening houden met een puntenverdeling. De heren van DWS treden in de Ener giehal aan tegen De Schutters. Iri de eerste ontmoeting sleepte DWS de volle winst binnen. Het was toen een hard gevecht. De Schutters hebben het voordeel op het z.g. thuisveld te spe len, maar zal het toch niet gemakkelijk krijgen tegen DWS, dat alles op alles zet om dit seizoen de titel te behalen. De DWS-spelers weten elkaar steeds beter te vinden en vormen een struikel blok voor de meest gerenomeerde teams, zoals het in het kersttoernooi van Snelwiek werd bewezen. Daar bond het zelfs hoofdklasser Swift/VC op overduidelijke wijze aan de zegen- kar. We verwachten weer een zege van DWS. katoenen stretch badstof Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze één- en tweedelige hansopjes van katoenen stretch badstof, in diverse leuke modelletjes. Ze zijn er in de kleurkombina ties aqua/bleu, wit/oranje en wit/bleu en de maten 62/68, 74/80, 86/92 en 98/104 Duur van de opruiming 14 januari tot 4 februari Géén tel. of schrift best. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze prachtige volgeluste baddoeken van een bekend merk. U kunt kiezen uit diverse leuke kleu ren. Deze baddoeken in de ro yale maat 90 x 60 L

De Havenloods | 1971 | | pagina 4