Pastorie staat al drie jaar leeg -li KUNSTGEBITTEN lieg naar het strand Centrale Verwarming Bouwpakketten vanaf1499.- Nieuwe gereformeerde kerk moet wijkcentrum worden donderdag 4 februari 1971 20e jaargang no. 5 VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM - VLAARDINGEN - KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. OPLAGE 255.000 AEftOf/.il' WIJ ZOEKEN DROGE OPSLAGRUIMTE voor de dinsdag en donderdag, voor het uitreiken van kranten aan de bezorgers. n GROENOORD- SCHIEDAM *anmeiden:DE HAVENLOODS AFD. INSPEKTIE, tel. 13.21.70, r In een half uur Kunstgebitten-reparaties'gereed. Enzeer vakkundig ADEMFRIS Tandtechniek en adviezen Dagelijks geopend van 8-18 uur Dinsdags en donderdags tot 20 uur Rovendien 's zaterdags tot 13 uur 1e Midriellandstraat 117 Tel. 230406 en 234837. J REPARATIES 1ste klas werk vanaf f 5,-- per reparatie 20-karaats GOUDEN KROON f 17,50 U kunt er op wichten INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met tram 13, 6, 8 en met buslijn 32, 34, 38, 45. 49 en 49a Bijna drie jaar staat in één van de beste wijken van Schiedam een huis leeg. Een groot huis, waarin twee pas getrouwde paren zou den kunnen leven. Het huis is niet te koop noch te huur. Het staat aan de Willem de Zwijger laan 24 te wachten op de opvol ger van ds. Wissink die in 1968 is vertrokken naar Zwolle. „Heus", zegt de heer Onverwacht, „we hebben er alles aan gedaan om het huis bewoond te krijgen, maar het is niet gelukt. Ik wil u eerlijk vertellen dat ik het zelf ook een bijzonder vervelende situatie vind. We hopen nu, dat we binien drie maanden een nieuwe pre dikant hebben die eindelijk het huis kan gaan bewonen". „Hoewel we gehoopt hadden dat we de 1200 m2 grond van de gemeente konden kopen, is deze verwachting niet in vervulling ge gaan, want het is op erfpacht uitgedraaid, voor de prijs van f. 11.000,-. Ingewijden menen, dat deze prijs aan de schappelijke kant is", aldus een verklaring in het Schiedams Kerkblad inzake de thans verkregen grond voor de bouw van een nieuwe kerk 'aan de Zwaluwlaan. Het plan is om voor die f. 12.000 per jaar een speciale actie te gaan voeren. Er is op het ogenblik een bedrag van f. 222.256,62 in het bouwfonds. De Fa. P. A. Timmers en zoon te 's-Gravenhage heeft zich inmiddels be reid verklaart voor f. 675.000,- het „kale" gebouw op te leveren. Daar komt dan nog f. 185.000,- bij voor centrale verwarming, meubilair enz. en f. 50.000,- voor een orgel, zodat het geheel de miljoen gulden zal naderen. Men hoopt eind van deze maand de eerste paal te kunnen slaan. Standruimte op Inhabe voor 90% verhuurd In het najaar 1969 werd aan architect Arco Cooiman te Krimpen aan de Lek opdracht verleend tot het ontwerpen van het gebouw. De op basis van de opdracht gemaakte schetsen werden later in vergaderingen besproken. Aan vankelijk werd het ontwerp te klein geacht voor de toekomstige twee wijk en van Groenoord, zodat een nieuw ontwerp werd gemaakt, waarin zelfs een jeugdkelder was opgenomen. Op nieuw moest echter het plan worden herzien, want de kosten bleken te hoog. Daarom moest o.a. de kerkzaal kleiner worden en de jeugdkelder ver vallen. Het aldus aangepaste ontwerp werd in juni vorig jaar door de kerkeraad goed gekeurd en naar B. en W. van Schie dam gezonden. Een nieuw probleem ontstond, toen van die zijde werd medegedeeld dat de bouw niet zou kunnen geschieden op de plaats waar thans de Ark staat, omdat die bij het winkelcentrum zal worden getrokken. Dus moest opnieuw een gewijzigd ont werp worden gemaakt, dat in oktober j.l. eveneens goedkeuring ontving. Het kerkgebouw zal nu verrijzen aan sluitend aan het verzorgingscentrum „De Harg" langs de Zwaluwlaan. Het voorplein en de hoofdingang komen op het Hargplein, de ontmoetingszalen aan de Zwaluwlaan. Via de vestibule en hal en ontmoetingsruimte, komt men in de kerkzaal, die aan 450 personen plaats biedt, er is uitbreiding mogelijk tot 550 zitplaatsen. Omdat er geen kerkbanken, maar stoelen worden aangebracht, is ook de kerkzaal als vrije ruimte te benutten. De ontmoe tingszaal is geschikt voor kleine bijeen komsten enz. Er zijn twee kleine en twee grote lokalen onafhankelijk van elkaar. Er is een tweede ingang die toegang geeft tot de hal met bijruimten; De afdeling voor dienstbetoon en de keuken is centraal geprojecteerd, er is ook een klein buffet. Bouwfonds Men hoopt het bouwfonds op te voe ren tot f. 275.000,- terwijl een rijks premie wordt verwacht van Israel-arond jnet (rodfried Hom ans op 8 februari Er blijkt enig misverstand gerezen te zijn omtrent de door ons blad georga niseerde Israël-avond. Deze avond is voor geïnteresseerden GRATIS toegan kelijk. De plaat* is de kleine zaal van de Doelen, de datum maandag 8 febru ari 1971 en de aanvang is gesteld op 20 uur. Voorlichting over onze aanstaan de reis naar Israël wordt gegeven door Godfried Bomans en H. Scholte. Le zers die niet tijdig de vereiste bon konden invullen, zijn niettemin harte lijk welkom. SLAAPBANKEN Industriegebouw Goudsesingel 66. Ondanks nachtvorst, natte sneeuw, kou en regen dromen ettelijke miljoenen Nederlanders (tl weer van de komende vakantie. De reisbureaus hebben hun dikke, gekleurde reisgidsen weer in grote getale verspreid en in duizenden I gezinnen worden twistgesprekken gevoerd over het komende reisdoel. Anderen daarentegen hebben hun keuze al gemaakt en zijn naar het reisbureau gesneld óm te boeken, een verschijnsel, dat zich elk jaar vroeger voordoet. Straks zullen de weifelaars onder ons tot de ontdekking komen, dat de beste reizen al uitverkocht zijn. Het vliegtuig gaat een steeds belangrijker plaats hl het toerisme innemen. Het vliegtuig, dat dan ook steeds groter en steeds sneller wordt, zodat afstanden geen bezwaar meer zijn. L'n dank zij 'het feit, dat het vliegtuig steeds meer mensen kan meenemen, Avordt de prijs van ecu-vakantie in een verder gelegen land relatief niet eens zo heel veel duurder. is er dan ook de reden voor waarom steeds meer mensen de Middellandse Zee oversteken. De stranden van Spanje en Italië beginnen te vol te worden. Aan de overkant van de Middellandse Zee. aan de stranden van Noord-Afrika vinden zij nog de ruimte, plus een exotische wereld, die werkelijk zo heel anders is dan thuis. Onze verslaggever Jan Dijkstra maakte onlangs een kort tripje naar Tunesië, zen land. dat in toeristisch opzicht zeer snel in opkomst is. Daar bekeek hij onder andere een nieuw en uniek bungalowpark, waarin de Rotterdamse I firma Broekman Motorsliips n.r. financieel deelneemt, hetgeen bedrijf de eerste stap is op het toeristische pad. dat nog vele toekomstmoge lijkheden in zich bergt. Ten reportage daarvan met foto's en dia van Ro i Juntos, elders in dit blad. 'toge ther t Van 17 tot en met 25 april zal in de Prinses Margriethal te Schiedam weer de jaarlijkse middenstands- en handels beurs Inhabé worden gehouden. Ongeveer 90 procent van de beschik bare standruimte is al verhuurd, zo deelde de nieuwe directeur van de sporthal, de heer Van der Kraan, mee. Het zjjh vooral middenstanders uit Schiedam die aan de Inhabé deelne men, maar ook een aantal vaste klan ten uit Vlaardingen en andere plaatsen. De beurs zal ditmaal een wat ander aanzien krijgen dan vorig jaar. Toen waren er door middel van een gesloten televisie-circuit televisievoorstellingen, maar daartegen waren van verschillen de kanten bezwaren, zodat hiervan dit jaar is afgezien. Wel zullen enkele bekende artiesten worden uitgenodigd. Verder is beslo ten de houten gebouwen, die het vorig jaar als uitbreiding van de sporthal werden benut, nu achterwege te laten. Ook hiertegen bleken bezwaren te bestaan, niet alleen omdat het geheel wat rommelig aandeed, maar er werd ook geklaagd over onvoldoende ver warming en gebrek aan sfeer. de rotterdamse haardenhandel au f. 300.000,-. Voor de ontbrekende f. 335.000,- moeten leningen worden aangegaan. Uiteraard zullen rente en aflossing de financiering in de toe komst gaan beinvloeden. In verband hiermee hoopt men df. bijdragen van de lidmaten te kunnen doen stijgen van f. 402.000,- in 1971 tot f. 434.000,- in 1973. De uitgaven nemen nl. toe van f. 457.000,- in dit jaar tot f. 517.000,- in 1973, waar door dan een tekort ontstaat van f83.000.-. Het ligt niet in debedoeling hetcentrum alleen voor gereformeerden open te stellen, men denkt ih de richting van een wijkcentrum, omdat daartoe alle mogelijkheden aanwezig zijn. Voorlo pig zal het oude orgel uit de Ark nog in het nieuwe kerkgebouw worden geplaatst, totdat de mogelijkheid be staat een nieuw aan te schaffen. De receptie, gehouden in verband met het afscheid dat zuster Consolatrix nam als directrice van de Liedewyde, de school voor L.H.N.O. en M.H'N.O., aan de Parkweg in Schiedam toonde aan, hoezeer men haar werk gedurende de 22 jaar die zij aan de school was verbonden, heeft gewaardeerd. Zuster Consolatrix heeft haar taak om gezondheidsredenen neergelegd en die beslissing was voor haar niet eenvoudig. Sinds kort schijnt deze leegstaande pastorie de agressie van jeugd of vol wassenen op te wekken. Letterlijk aan alle kanten zijn er ruiten ingegooid. Mensen van de hervormde kerk, die in Schiedam het beheer voeren over het kerkelijk bezit, hebben er eerst nieuwe ramen in laten zetten. Maar dat was onbegonnen werk. De ramen bleken binnen de kortst mogelijke tijd weer ingekegeld te wijn. Nu heeft men de gaten zo goed mogelijk gedicht, met stukken karton en hard-board. Een triest gezicht. Bezwaard Een jaar geleden heeft de leegstaande pastorie de aandacht getrokken van de Schiedamse kabouters. Deze groep wil de tot bezetting overgaan. Leden van de hervormde kerk wisten dat te ver hinderen door met de kabouters te praten en uit te leggen, dat ze hier te maken hadden met een pastorie die beschikbaar moest blijven voor de op volger van ds. Wissink. De kabouters zagen van hun bezettingsplannen af. Als we met kerkbestuurders over deze leegstaande pastorie praten, krijgen we de indruk dat ook zij met deze kwestie in hun maag zitten en zich bezwaard voelen. „Maar wat wilt u", zegt de heer Onverwacht, voorzitter Kerkvoog dij, „we hebben er letterlijk alles aan gedaan om dit huis bewoond te krij gen. Direct na het vertrek van ds. Wissink zijn we gaan zoeken naar een nieuwe predikant. Drie keer dachten we een benoeming voor elkaar te hebben en drie keer werd het afgezegd. Daarna hebben we het zoeken naar een nieuwe predikant stopgezet omdat een plan-commissie herstructuering bezig was met een reorganisatie van het hele kerkelijke beleid. In die tijd hebben we contact opgenomen met Schiedamse makelaars en hen de pastorie voor en half jaar te huur aangeboden. De huur- tjjd bleek echter tekort voor een gezin. Er was geen belangstelling voor". De heer Onverwacht heeft ook nog contact gehad met iemand uit Rotter dam, die graag het huis wilde bewonen tot er een nieuwe predikant was be noemd. Maar de man kreeg van de gemeente geen vestigingsvergunning omdat hij economisch niet aan Schie dam gebonden was. De oude pastorie.

De Havenloods | 1971 | | pagina 1