„Ik ben een eeuwige optimist en dat helpt mmm Wethouder Bolmers: 98 T.V. DEFEKT Schiedamse politie gaat ,Open Huis' houden ETALAGE FLANEL 39 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 Wethouder Cor Bolmers. Een veelomstreden man in het bij de jongste verkiezingen gekozen college van B. en W. van Schiedam. De jongste wethouder, een wethouder die niet politiek geschoold was, hetgeen zowel als een compliment als kritiek kan worden uitgelegd. In tegenstelling met de beide andere collega-nieuwelingen had de heer Bolmers geen enkele bestuurlijke ervaring op het politieke vlak. Cor Bolmers is geen onbekende in Schiedam. Sommige Schiedammers herinneren hem nog wel als verkoper bij de firma Bertels op de Hoogstraat. Meer bekendheid verkreeg hij op het terrein van de sport. Eerst als lid van de gymnastiekvereniging Excelsior en later in het organisatieleven van de SBLO en de sportraad. In 1965 werd hij benoemd tot directeur van de sporthal Margriet. Geen gemakkelijk baantje overigens want er moest financieel uitgehaald worden wat erin zat en dat deed de heer Bolmers dan ook. Hij zocht naast de gewone sportgebeurtenissen naar Het wethouderschap. „Wilde u graag wethouder zijn? Slapeloos Bolmers: „Ik wil het best weten, ik heb er slapeloze nachten van gehad. Het trok me wel aan, maar ik wist nauwelijks wat ik ging beginnen. Het is me echt wel zwaar gevallen. Je komt op een plaats te zitten van een man met heel veel ervaring en je moet het maar gaan doen. Je zit ineens midden in de problematiek, je hebt nauwelijks de tijd om het terrein te verkennen. Eigenlijk zou je als wethouder gelegen heid moeten krijgen om je in te wer- „Wat trekt u aan, de politiek of het bestuurlijk terrein? Daar moet Bol mers even over nadenken. „Weet u, ik was eigenlijk reeds lang politiek geihte- resseerd, al bleek dat niet zo erg naar buiten. Per slot van rekening als direc teur van de sporthal moest je daar buiten blijven. Ik was niet echt poli tiek georganiseerd, misschien ook wel door mijn opvoeding. Mijn ouders zijn katholiek, mijn vader zat in de katho lieke vakbeweging. Ik was het niet helemaal met hem eens en vooral het vermaarde bisschoppelijk amende ment, waarbij je in de ban ging bij lidmaatschap van het NVV vond ik onjuist. Daar heb ik heel wat debatten over gevoerd. Zo ging mijn politieke keus steeds meer in de linkse richting. Ik was altijd bijzonder geïnteresseerd in het werk van de regering en de kamerdebatten. Als het even kon ging ik luisteren in de Kamer en las alle verslagen". Bolmers werd op 19 mei 1932 in de IJsselmondsestraat in Schiedam gebo ren. In 1939 verhuisde hij naar het centrum van Rotterdam. „Daar wer den we in de oorlogsdagen weggebom bardeerd, maar we kwamen er allemaal goed af. In 1945 zaten we weer in het centrum. Mijn vader had een klein meubelmakersbedrijf, maar het ging erg moeilijk. We hebben het niet ca deau gekregen". Sociaal werk Het wethouderschap: „Neen, niet in de eerste plaats politiek, het is echt fijn om je in de vraagstukken te verdiepen en vooral wat de stadsont wikkeling betreft. Ook het sociale werk trekt me aan. Toen ik gevraagd werd voor de raadskandidatuur, heb ik niet meteen aan de mogelijkheid van wethouder gedacht. Ik dacht: die ko men wel terug. Die, dat zijn de wet houders Van Kinderen en Eijkenaar. Met wethouder Scheffers lag het iets anders vanwege zijn werkzaamheden voor het NVV. En toen kwam ik eruit als wethouder. Dan moet je er toch wel even over nadenken. Het zou ijdel zijn te zeggen dat ik het er niet moeilijk mee gehad heb. Je begint nu een beetje in de problema tiek thuis te raken. Het is iets dat je gaat boeien. Maar met zo weinig erva ring kan het echt moeilijk zijn". „Hebt u wel eens spijt van er aan te zijn begonnen? Bolmers: „Nu ja, ik heb wel dagen gehad dat ik dacht mijn hemel, hoe moet dat nou. Er zijn best .dingen waar mijn tegenstanders gelijk in hebben wanneer ze aanvallen. Wan neer je pas in september bent begon nen en ook nog met zaken zit die anderen hebben voorbereid, dan is het vaak moeilijk om tot uitvoering te Als iedereen zich nou eens positief wilde opstellen, ook wat de stadsont wikkeling betreft en de herbouw van de binnenstad, dan zou het allemaal wat vlotter gaan". Wat ziet u als uw belangrijkste taak? Bolmers: „Juist die stadsontwikkeling, naast natuurlijk nog veel andere zaken. Zoiets zou je als wethouder natuurlijk graag af willen maken. Ik ben echt geen voorstander om hier een levens taak in te vinden. Ik heb vóór dat ik nog jong ben. Hoogstens acht tot twaalf jaar, dan moet er weer eens een ander komen, om de zaak niet te laten verstarren". Optimist In diverse raadsvergaderingen is wet houder Bolmers fel, ook wel persoon lijk aangevallen. We hebben hem soms wat vertwijfeld in de raadszaal zien rondkijken, eigen fractie liet hem in de kou zitten. Hoe ondergaat hij dat? Bolmers: „Ach, ik weet dat mijn ver dediging soms erg zwak was, er was veel waar ik weinig van af wist. Het begint nu iets beter te gaan. Maar uiteindelijk moet ik in staat zijn me zelf te verdedigen. Ik heb het er persoonlijk niet zo erg moeilijk mee gehad en probeer me er doorheen te slaan. U weet, ik ben een eeuwige optimist en dat helpt". En wie met wethouder Bolmers in contact komt, ervaart zijn optimisme. Wethouder Bolmers heeft de reputatie van een man die zijn zaken kan verkopen, waardoor hij over een ruime „flue de bouche" beschikt. Hij praat zonodig iemand van de sokken en al is men het dan niet met hem eens, er is enige moeite voor nodig om echt boos op hem te worden. Zomaar „overnight" wethouder te worden van een stad met zoveel pro blemen als Schiedam valt echt niet mee. Wethouder Bolmers kan er over meepraten Leo 't Hart Als U reeds een wasgoedver- zachter gebruikt, hoeven wij niets meer te vertellen over 't genot en 't gemakal het goed zoveel zachter en een be sparing op 't strijkwerk van jewelste! Maar over de prijs kunnen wij wel iets zeggenNu koopt U deze wasgoedverzachter met een normale literprijs van f 1.50 in handige tankverpakking, in houd 5 liter,' voor nog géén vijf gulden. wasgoed verzachter Vrijdag en zaterdag verkopen wij in het souterrain deze was goedverzachter, om weken een perfekte was te hebben, in draagtank van 5 liter tater ideaal voor camping of volkstuin Telefooncentrale iedere avond te bezichtigen De directie van het telefoondistrict Rotterdam heeft aan aangeslotenen op het telefoonnet Schiedam een uitnodi ging gezonden, om in de periode van 8-12 februari de nieuwe telefooncen trale aan de Laan van Bol 'Es te komen bezichtigen. De centrale is 's avonds geopend, er zullen kleurendia's over het bedrijf worden vertoond. Er is een rondgang door de centrale, waarbij ook gelegenheid wordt gegeven om te informeren over allerlei kosten. De centrale staat open van 19 tot 21 uur, behalve op zaterdag en zondag. B&W geen overdracht Hinderwet bevoegdheden aan Rijnmond Het Schiedamse gemeenteraadslid de heer D. J. Rensman (PvdA) heeft aan het college van B. en W. vragen gesteld met betrekking tot de overdracht van de Hinderwetbevoegdheden aan de Rijnmondraad. Hij zou daartoe ook voor Schiedam willen overgaan. B. en W. voelen daar echter niets voor. Het college wijst er op dat niet wordt beoogd een overdracht van alle be voegdheden ingevolge de Hinderwet. B. en W.: „Uitgangspunt van het Vlaar- dingse initiatief is de overdracht aan het Openbaar lichaam Rijnmond van die gemeentelijke bevoegdheden, die betrekking hebben op hinder enz., die verder reikt dan de grenzen van de eigen gemeente. Bij het overleg hier over is tot uitdrukking gekomen, dat de bestrijding van de luchtverontreini ging primair werd gesteld. In dit ver band werd in het bijzonder gedacht aan de grote vervuilers, behorende tot de categorieën chemische bedrijven, metallurgische bedrijven en olie-raffi naderijen. Naar aanleiding van bovenbedoeld ini tiatief is nog in onderzoek hoe een overdracht van bevoegdheden, die zich zou beperken tot de beoordelingsas pecten, binnen het kader van de huidi ge wetgeving mogelijk is. Overigens kunnen wij ons voorstellen, dat ook langs andere weg een bevredigend re sultaat mogelijk is. Door een zg. gentleman's agreement zou al aan stonds een zekere beleidscoördinatie kunnen worden verkregen. Indien op enige wijze een geschikte regeling mo gelijk is, zjjn zij gaarne bereid hieraan de nodige medewerking te verlenen. In dit verband moet worden opge merkt dat een eventuele regeling slechts voor korte duur zal kunnen werken. De onderhavige materie wordt n.l. bestreken door de Wet op de luchtverontreiniging van 26 november 1970, die op een nader te bepalen tijdstip in werking zal treden. In deze wet zjjn bevoegdheden ter beperking van de luchtverontreiniging toegekend aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid en de colleges van gedeputeerde staten. Aangenomen mag worden, dat het in de bedoeling van de regering ligt de Wet op de luchtverontreiniging met spoed operationeel te maken. De vraag komt dan ook op of het wel zinvol is voor waarschijnlijk maar korte tijd Rijnmond nog in te schakelen op de wijze, waarover nu wordt gedacht". WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 OFF PHILIPS DEALER •OPEN SPREEKKAMER •"HET STEIGER"Df voor persoonlijk gesprek en informatie bij geestelijke nood maandag t/m donderdag van 9.00 - 17.00 uur •vrijdag van 9.00 - 15.00 uur en na afspraak DE HAVENLOODS UITGAVL: DE HAVENLOODS N.V. Tel. 34.10.71,. 13.21.7(1 c; A DM IM I NI1I S V II donderdag lui ir de d >nderdaj illerdanl tu ool'dkantoe ïsdaguitgavi lirilïetijke KI DACTII kan tol Voc dinsdag 16 i in hel hoofdk de dondert! de diiisdaguilgav 1)11 II SCT'lll DAM. Schiedam lethel. Oplage 30.000, Vertegenwoor T.K. Stolte van Duylstraat 33 b, Tel. 23.34.37. 't Hart. Uaehplein 9' Rotterdam. 'I cl'/7('lV H.4 7 I'. Hul. Mgr. Nólenslaan 590. tel. 269858. 8 STADSI DITII S RÖTT1 RDAM. (Rotterdam - rechter Maasoever, Cand le a.d. IJsscl, Hlciswijk, üerkel en Ro denrijs. Nicuwerkcrk a.d. IJsscl cn Berg- schenhoet. Oplage 172.500). I DITII VI.AARDINGI N. (Vlaardin- gcn. Maassluis, Maasland. Maasdijk. Hoek van Holland. Oplage 37.000). I DITII KRIMI'I NI RWAARD. (Krim pen a.d. IJssel. Krimpen a.d. Lek. Lek- kerkerk. Ouderkerk a.d. IJssel, Stol wijk. Bergambacht. Aminerstol, Bcrken- woude. Schoonhoven. Oplage 15.500). BI ZOKCiING. Als u „De Havenloods" niel heeft ontvangen kunt u voor de donderdag-uitgave Jot vrijdagmiddag 12 uur aan onze afdeling inspectie bellen 132170. toestel 51. Voor de Vlaarding- se editie 344349. Voor de dinsdagkrant ïsdag n dezelfde s bellen Onder veel belangstelling, onder andere van enige honderden schoolkinderen, is dinsdagmorgen vroeg bij de Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij n.v. het passagiersschip „Cunard Adventurer" te water gelaten. Het passagiersschip, dat nog deze zomer gereed moet komen, wordt gebouwd in opdracht van de Britse rederij Cunard Steam-Ship Company Limited, nadat oorspronkelijk de opdracht was verleend door de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Overseas National Airways. Toen de kiel voor het schip was gelegd, besloot deze maatschappij zich echter terug te trekken. De „Cunard Adventurer", die werd gedoopt door Lady Mancroft, echtgenote van de directeur van de Cunard Line, is bestemd voor het maken van korte crui ses in het Middellandse Zeegebied en de Caraibische wateren. Het schip meet 17.500 brt. en zal 740 passagiers - in één klasse - verdeeld over 320 hutten op zeven dekken kunnen vervoeren. Het schip krijgt een bioscoop met honderd zitplaatsen, eerlounge voor 300 personen, een restaurant, een café, een nachtclub, een winkelcentrum, diverse bars, een kapsalon en een verwarmd buitenzwembad. Boven de brug komt over de volle breedte van het schip de Sky Lounge, vanwaar de passagiers een bijzonder uitzicht zullen hebben. Voor de R.D.M. was het voor het eerst sinds 1959, toen de werf aan de HAL de „Rotterdam" afleverde, dat er een passagiersschip werd gebouwd. Voor de Cunard Line was dit het eerste passagiersschip sinds de stapelloop van de Queen Elisabeth II in 1967. In strijd met de veronderstelling, dat de dagen van het passagiersschip zijn geteld, wees Sit Mancroft er in zijn toespraak op, dat er thans 21 passagiersschepen over de hele wereld in aanbouw zijn. Wel is het voor het eerst in 130 jaar, dat er deze winter geen mogelijkheid is om vanuit Noord-Europa een transatlantische reis met een passagiersschip te maken. Voor de Cunard Line is momen teel een zusterschip van de „Cunard Adventurer" in aan bouw bij P. Smit jr., welke werf evenals de R.D.M. deel uitmaakt van de Rijn-Schelde Groep. Verbouwing bureau in twee fasen 9V Bij het korps Gemeentepolitie van Schiedam heerst dankbaarheid over het feit dat kortgeleden de financiële middelen zijn toegewezen (en ook de vereiste goedkeuring van Gedeputeerde Staten op korte termijn te verwachten is) voor het doen uitvoeren van de zgn. „tweede fase" in de verbouwing van het Hoofdbureau van Politie aan de Lange Nieuwstraat. Immers, juist deze1 voorgenomen verbouwing, die een aan zienlijke verruiming van het hoofdbu reau zal inhouden, opent de mogelijk heden om de service-verlening aan het publiek aanmerkelijk te vergroten en te verbeteren. Wat een reeds lang gekoesterde wens is van commissaris C. van der Haagen en zijn mannen. Ruim tegebrek op het bureau heeft tot nog toe verhinderd dat de politie de hulp verlening aan het publiek, een van de belangrijke moderne taken van het korps, in alle openheid kan verrichten. De aanstaande verbouwing zal het zelfs mogelijk maken dat de gemeentepoli tie bij zich voldoende gelegenheden „open huis" kan houden op het hoofd bureau. Het was in 1947 dat de toenmalige korpschef, wijlen commissaris J. H. van Veen, te kennen gaf dat de ge meentepolitie in het nog steeds in gebruik zijnde pand aan de Lange Nieuwstraat te krap was gehuisvest. De eerste uitbreiding had plaats in begin van de jaren vijftig, toen de politie een eigen garage kreeg. Tevoren moest de politie haar auto's (toen nog in be scheiden aantal) stallen bij particulie ren! In juni 1951 verleende de ge meenteraad een krediet van f 71.000.- voor de bouw van een garage bjj het hoofdbureau. Tijdens de behandeling van dit voorstel is toen naar voren gekomen dat, indien zou blijken dat het politiebureau op de bestaande plaats gehandhaafd kon worden, een plan zou moeten worden opgesteld, omvattende een gehele uitbreiding en vernieuwing van het politiebureau, in etappes uit te voeren en aansluitend op de garage. Tien jaar later kwam dit „fasen-plan" aan de orde. De arrestantencellen vol deden niet meer aan de eisen en vernieuwing was geboden. Vandaar dat de eerste fase omvatte de bouw van een nieuw cellenhuis, met Cen dag wachtruimte en een nachtverblijf voor eventueel plotseling dakloos geworden personen. In deze nieuwbouw zijn ook ondergebracht de technische opspo ringsdienst, met op de le etage de herkenningsdienst en inlichtingen dienst, terwijl de recherche en de kinderpolitie daar ook tijdelijk samen zijn ondergebracht. In november 1962 verleende de gemeenteraad een eerste krediet voor dit werk, dat uiteindelijk rond f 850.000.- zou gaan kosten. Op 10 november 1964 werd de eerste paal geslagen voor dit vlak aan de Nieuwe Haven gelegen gebouw, waarvan de uitvoering niet eenvoudig was door een groot gebrek aan ruimte. In april 1966 kwam dit werk gereed. Tweede fase In aansluiting daarop werden meteen plannen ontworpen voor de tweede fase van de verbouwing, zijnde het tussengedeelte gelegen tussen het be staande hoofdgebouw van het politie bureau en de gereedgekomen eerste fase. Hiervoor zal de bestaande bebou wing gesloópt moeten worden, waarbij men wederom te kampen krijgt met een gebrek aan werkruimte, zodat er aan gedacht wordt in de Plantage een tijdelijk werkterrein aan te leggen. Het opmerkelijke in dit plan is, dat er rekening wordt gehouden met flexibe le afmetingen van de ruimten. De binnenpuien zullen naar behoefte en naar zich wijzigende omstandigheden verplaatst kunnen worden zonder dat dit problemen geeft voor wanden, vloeren en plafonds. Deze tweede fase omvat een kelder, een begane grond en twee etages. Schietbaan In de kelder van ongeveer 11 bij 45 meter komt een bescheiden pistool schietbaan van 25 bij 3,5 meter, die in een bestaande behoefte voldoet. Belangrijk voor de service-verlening aan het publiek is dat er ruimte komt voor opslag van onbeheerd aangetrof fen fietsen. Deze worden nu opgesla gen in een pand aan de St. Annazuster- straat %n ook wel elders, met het grote bezwaar dat het publiek alleen op zaterdagen kan komen kijken naar eventueel vermiste fietsen. Na de ver bouwing zal dat elke dag kunnen. In de kelder verder bergruimte voor de in beslag genomen goederen en andere dienstruimten. De indeling van de bovengrondse ruim ten staat nog niet geheel vast, doch in principe zullen op de begane grond gehuisvest worden de verkeersdienst en de geüniformeerde dienst. Doch dan op een geheel andere wijze dan nu het geval is. In het nieuwe papd komen „open balies", waar het publiek te woord gestaan kan worden en snel geholpen. Er komen ook afzonderlijke wacht ruimten en spreekkamers, terwijl ook de inspecteurs en adjudanten eigen kamers krijgen. Het politiepersoneel kan zo rustiger werken, het publiek krjjgt een betere service! Belangrijk is ook dat niet alleen de garage vergroot wordt, maar tevens de binnenplaats van het politiebureau. Voor het wagenpark, zijnde elf auto's, twee motoren met zijspan, 15 brom fietsen en 4 snelbrommers is op het ogenblik nauwelijks plaats in de gara ge. Als het achterste voertuig gebruikt moet worden, moeten de voorstaande er eerst uitgehaald worden. Bovendien is er nu ruimte voor een eigen werk plaats. De binnenplaats wordt gebruikt voor stalling van in beslag genomen voertuigen o.a. met technische gebre ken. Er is nu plaats voor 6 wagens, in de toekomst zal er ruimte zijn voor 10 a 15 wagens, een aanmerkelijke verbe tering. Op de eerste verdieping komt de vreemdelingendienst, een snel groeiende afdeling. Was er in de plan ning van 1966 sprake van één man, eventueel twee, nu hebben vier politie-ambtenaren een dagtaak aan de registratie en opvang van vooral de buitenlandse werknemers. Als het ge bouw gereed zal zjjn, zullen het er wel vjjf ambtenaren zijn. Dan zullen de verplaatsbare binnenpuien handig uit komen. Verder wordt er voorlopig aan gedacht op deze etage onder te brengen de afdeling bijzondere wetten, eveneens met een balie plus spreekkamer plus wachtkamer. Ook de herkennings dienst, die nu nog in de le fase is ondergebracht, krijgt hier een meer centrale plaats, wat belangrijk is voor de toegankelijkheid van de centrale documentatie. Kantine Op de 2e en bovenste etage komt de ruimte kantine, die met schuifwanden afgescheiden wordt van het les- en instructielokaal en van de ruimte met de maquettes, in gebruik voor o.a. de bromfietscursussen. Door het openen van de schuifwanden krijgt men een grote zaal, die dankbaar gebruikt zal worden voor de korps-samenkomsten bij bijv. jubilea. Deze grote ruimte, die tevens voorzien is van een filmcabine, zal dan een grote rol kunnen spelen ir de plannen voor het houden van „opt huis" door de politie, met eventue* tentoonstellingen enz. In feite treeo de Schiedamse politie nu reeds op ah' gastvrouw voor groepjes belangstellen den (o.a. de werkende jeugd! maar dit geeft wel wat problemen wegens het gebrek aan ruimte. Om het verhaal rond te maken: de derde fase in het plan zou de verbou wing van het bestaande hoofdbureau kunnen zjjn, met in de eventuele 4e fase het plaatsen van een turnzaal boven op de le fase. In het oude hoofdgebouw zjjn thans gevestigd de wachtcommandant met de provisori sche meldkamer en de agenten-wacht, met kamers voor de dienstdoende in specteur en brigadier en de te krappe kantine, die tevens gebruikt wordt als leslokaal. Boven zjjn gevestigd de ka mers van de commissaris en hoofd inspecteur, de administratie, de vreem delingendienst en de afd. bijzondere wetten. Deze twee laatste afdelingen zullen dus verhuizen naar de nieuw bouw 2e fase. GEGARANDEERD I ICHTECHT VILT JUTE RIBS SATIJN VELOURS LAK-FOLIE ItARA DEKORATIES ETALAGEMATERIALEIM ADM.DE KUYTERWfcG 26 ROTTERDAM 1 TELEFOON (010) 132230. Werkgroepen voor W oudhoek-Spaland geven hun visie Het initiatief tot het vormen van werk groepen, die een studie gaan maken over de bouwplannen voor Woud- hoek-Spaland in de nieuwe stadswijk Groenoord, blijkt succesvol te zijn. Na een eerste introductie door het „Wage- ningen-team", dat het totale onder zoek leidt, zjjn al tal van besprekingen gevoerd en mogelijkheden ontworpen en bestudeerd, om de nieuwe wijk zo leefbaar mogelijk te maken en tot de ontwikkeling van het meest gewenste woningtype te komen. Zowel wethouder Bolmers als Collé vestigden er nadrukkelijk de aandacht op, dat een en ander wel aan financiële mogelijkheden is gebonden. Wethou der Collé vroeg vooral aandacht te besteden aan speelmogelijkheden voor de kinderen, hetgeen niet in de eerste plaats een zaak van geld behoeft te zijn, maar wel van planning. Getracht moet worden de eentonigheid te door breken. Na de twee eerste bijeenkomsten in december, werden acht werkgroepen samengesteld van geïnteresseerden die elk een bepaald onderdeel van de plannen gingen uitwerken, om een zo goed mogelijke woonbuurt samen te stellen. De acht groepen hebben onder ling ook contact met elkaar. In het algemeen was men zeer tevreden over de tot dusver bereikte resultaten en ook de betrokken stedebouwkundi gen van het Wageningse team, drs. Pennartz en ir. Van Gent verklaarden vol lof te zjjn. xmimm- bureau Na 33 jaar in de verpleging te zijn geweest, heeft mevrouw Den Langen- Fuykschot haar werk voor de gerefor meerde vereniging voor Ziekenzorg beëindigd. Op 1 juli 1958 kwam zij in dienst van de vereniging en sinds die tijd heeft zij heel wat zieken en men sen in moeilijkheden geholpen. Met ingang van 1 maart wordt zuster Den Langen docente bij de opleiding voor verpleegsters in Rotterdam. Waarom zou je twen of tiener moeten zijn om panty-nylons te dragenkleine meisjes hou den net zo goed van fijne mo derne kleertjes en daar hoort zo'n hippe panty bij. Daarom kochten wij deze kin- derpanties. Ze zijn extra sterk (30 denier). Kies uit 12 leuke modekleuren, per stuk kosten deze panties nog géén een gul den veertig. Lady Bix kinderpanties voor 8 t/m 12 jaar Vanaf vrijdagmorgen 9 uur v kopen wij op de parterre extra sterke kinderpanty-nylons (30 denier), keuze uit 12 mode kleuren w.o. rood, bleu, lila, wit, ivoor, aubergine en inka. Panties voor meisjes van 8 t/m 12 ji per stuk

De Havenloods | 1971 | | pagina 2