Weinig negatieve geluiden op de Amsterdamse RAI Droevige vertoning van Toyota U vergeet iets De Havenloods en Het Zuiden geven tweede voorlichtingsavond Israëlreis 64e RAI - PE HAVENLOODS. DINSDAG 16 FEBRUARI 1971 Het „feest van de personenauto", zoals wij vorige week de 64e RAI-tentoonstelIing noemden, is nog in volle gang. Tot en met zondag 21 februari zullen de belangstellenden langs het glanzende blik en chroom schuifelen met het doel de algemene ontwikkeling op autogebied op peil te houden. De tentoonstelling had op de openingsdag - vorige week donderdag - opvallend weinig last van wanklanken. Het bleef bij een paar geschilderde straatversieringen („3000 doden per jaar" en dergelijke) en het uitreiken van een „Ekstra RAI-nummer" van de Lastige Amsterdammer bij de ingang. De andere kant was er trouwens ook: borden en folderuitdelers maanden aan bij de komende parlementsverkiezingen te stemmen op de NMP ofwel Nederlandse Middenstands Partij, waarvan de lijsttrek ker, journalist en circuit-direkteur Hans Hugenholtz, vast van plan is het op te gaan nemen voor de 2,8 miljoen Nederlandse automobi- Freds van der Vlugt, bekend van „We reld op wielen" overhandigt de presi- dent-direkteur van Automobiles Ci troen, Raymond Ravenel, de trofee die behoort bij de door de Citroen GS verworven ere-titel „Auto van het BMW zorgde ook voor een wereldpri meur op de RAI: een twintig mille kostende 2002 Cabriolet met rolbeugel is het nieuwste van deze rubriek. De eveneens geëxposeerde BMW Touring zal het in de verkoop echter wel beter doen. personenauto's 11 TM 21 FEBRUARI'71 Maar verder verliep alles rustig. De Mi nister van Verkeer en Waterstaat, drs. JA. Bakker, hield een goed verzorgde openingsspeech waarin hij inging op de kritiek waaraan het instituut „automo biel" de laatste tijd bloot staat. Minis ter Bakker vertelde er vast in te geloven auto's in ons landje zullen rijden (en hij zag ondanks dat de toekomst he lemaal niet zo somber in. Ook over door auto's .veroorzaakte vervuiling en ge luidshinder was de minister niet pes- simistisch. Hij stipte nog even aan dat de rode mistachterlamp binnenkort wettelijk toegestaan zal worden, dat wil zeggen één exemplaar per auto, links achter gemonteerd. Ook de waar schuwingsknipperlichten worden bin nenkort legaal. Momenteel mogen ze overdag, eigenlijk nog niet gebruikt worden. Het gebruik zal overigens ook gereglementeerd gaan worden. Verrassing Toyota De meeste nieuwtjes van deze RAI-ten- toonstelling vermeldden we al in onze uitgave van een week geleden. Eén interessante wagen was niet gekomen, namelijk de Range-Rover van British Leyland, die voor Genève (volgende maand) wordt bewaard. Het enige merk dat voor een flinke, driedubbele verrassing zorgde was Toyota. Impor teur Louwman Parqui had de pers van te voren zorgvuldig niet ingelicht (vandaar dat we u vorige week niets over de Toyota-stand konden vértel len) en toverde op de persdag twee voor Europa geheel nieuwe typen te voorschijn: de „Carina" en de Celica". Het merk is door deze handelwijze in alle RAI-bjjvoegsels van kranten en tijdschriften ongenoemd gebleven en wat een stunt had moeten worden is nu een wat droevige vertoning gewor den, al heeft de televisie wel wat goedgemaakt natuurlijk. Maar goed, de „Carina" is een volwassen vijfpersoons auto met een 1600 cc. motor van 102 SAE-pk. Er is zowel een tweedeurs als een vierdeurs versie van; de eerste kost f8.999,-, evenveel als de vierdeurs Toyota Corona 1500. De „Celica" is een wat pompeus uitziende coupé die zeer luxueus is uitgerust en die aange dreven wordt door een opgevoerde versie (113 SAE-pk) van de Carina-mo tor. De prijs is tamelijk pittig, n.l. op één gulden na twaalfduizend gulden. De derde verrassing van Toyota was de prijsverlaging van haar kleinste model, de 1000. Deze kost nu f.5.999,-, een meevallertje van 500 gulden. Ook de prijzen van de kleinste Datsunt zijn bekendgemaakt. De 2-deurs versie van de voorwielaangedreven Cherry 1000 kost f.6.299,-, de 4-deurs f.6.999,-. VW-Audi-NSU Voor ingewijden was de situatie rond de stands van de Duitse merken Volks wagen, Audi en NSU interessant. In Duitsland zijn de merken AUDI en NSU volledig samengegaan maar in Nederland bestaan nog twee verschil lende importeurs. Bovendien is AUDI NSU een dochtermaatschappij van Volkswagen.. Op de RAI wordt de grote Volkswagen-stand geflankeerd door de kleinere stands van AUDI en NSU, die allebei in grote letters ver melden „AUDI NSU" terwijl daar in kleine letters de namen van de respec tievelijke importeurs onder staan. Af gezien van de geëxposeerde auto's zijn beide stands overigens precies gelijk... De pers kreeg bovendien een persmap uitgereikt vanAUDI NSU. Op de Volkswagenstand trekt de nieu- we K70 veel kijkers. De prijzen zijn nog niet bekend, al Is wel bekend gemaakt dat de uitvoering met 75 pk motor (er is ook een 90 pk-versie) iets minder dan elfduizend gulden gaat kosten. Auto van het jaar De RAI-openingsdag werd afgesloten met de uitreiking van de trofee die behoort bij de onderscheiding „Auto van het jaar". Zoals bekend is de Citroën GS in 1970 deze eer te beurt gevallen, en daarom was de president- 1 direkteur van deze Franse fabriek uit Parijs komen overvliegen (door de mist in Rotterdam geland, vandaar met de KLM-bus naar Schiphol en toen pas met de taxi naar de RAI) om in het Hilton hotel uit handen van de ex- hoofdredacteur van autoblad Autovi sie, Fred van der Vlugt, de trofee in ontvangst te nemen. De Auto van het Jaar-verkiezing neemt van jaar tot jaar een belangrijker plaats in de auto-wereld in en het was een teken aan de wand dat de Citroën-di- rekteur Raymond Ravenel deze gele genheid had uitgekozen voor het doen van enkele mededelingen over de plan nen van Citroën. Van de fraaie GS worden momenteel 500 exemplaren, per dag gemaakt en in het voorjaar worden het er 700. Voor de naaste SM-coupé te verwachten en in de wqt verdere toekomst kan een Citroën (de GS?met wankelmotor worden ver wacht. De hiervoor benodigde moto- renfabriek zal samen met NSU worden gebouwd in het Saargebied. Men zal er in de eerste helft van dit jaar mee te wéinig - liet de heer Ravenel onbe- beginnen. De vraag of de GS nog eens' antwoord. Het enige dat hij hierover een grotere motor zal krijgen - veel zei was „best mogelijk". En voorlopig journalisten vinden 1015 cc. namelijk behoren de witte Citroëns op RAI- TQYOïA De Tovota Carina, een nieuwe Japanner die 9000 gulden gaat kosten met twee deuren althans) en die een ruim bemeten motor van 1600 cc. bezit. PETER NOORLAND. U bent een echte vrouw en u wilt dat blijven. Kijk maar naar uw garderobe. Kijk maar naar uw kaptafel. Kijk maar in uw badkamer. U laat niet9 aan het toeval over. Of toch? Even nadenken: tenminste één keer in de week stapt u helemaal uit het alles opslokkende ritme van alledag. Geeft u zich volledig over aan conditieverbetering. Uit lijfsbehoud. Aan massage, sauna en de ontspannende werking van onze restroom. Alleen of met een paar vrien dinnen. Als een frisse after-shopping. U geeft de voorkeur aan een plezierige persoonlijke behandeling in een gezellige rustige sfeer. Met de veiligheid van een arts op de achtergrond. En een lage prijs op de voorgrond. In de weten schap dat uw kinderen spelen in onze crèche. U noemt het totale ontspanning en u ziet het als een combinatie van heilig moeten en gelukzalig genot. Klopt allemaal? Dan laat u inderdaad niets aan het toeval over. Gelukkig. Openingstijden: heren maandag 9-22, dinsdag 17-22, donderdag 17-22, zaterdag 9-17 dames dinsdag 9-17, woensdag 9-22, donderdag 9-17, vrijdag 9-22 total relax lijnbaan 102 rotterdam tel. 010-125857 Ingrid Haebler door ziekte verhinderd De Weense pianiste Ingrid Haebler zou vanavond op uitnodiging van de Rot terdamse Kunstkring een recital geven in de kleine Doelenzaal. Helaas is zij door ziekte verhinderd de reis naar Rotterdam te maken. In haar plaats treedt nu de pianist George van Renesse op. De heer Van Renesse brengt een programma dat geheel ge wijd is aap Franz Schubert. Onder meer zullen uitgevoerd worden de so nate in a op. 42 en de sonate in a op. posthuum. De heer Van Renesse be gint zijn recital om 8.15 uur. MAAK ER EEN POTJE VAN Een extua ingelaste Israël voor lichtingsavond bleek noodzake lijk gezien het feit dat wij velen moesten teleurstellen op 8 febru ari. Deze tweede voorlichtings avond komt nu op woensdag 24 februari op dezelfde plaats en hetzelfde uur; dus in de kleine zaal van de Doelen, aanvang 20.00 uur. Programma Door een vervelend misverstand, waar bij de altijd zo accurate Tante Pos een negatieve rol gespeeld heeft, moesten 180 personen teruggestuurd worden en kregen velen in de zaal een minder, •gunstige plaats. Vandaar dat wij tot extra inlassing gekomen zijn. Het pro gramma van deze avond is precies zoals de eerste, dus met Godfried Bomans en de reisjournalist Henrik Scholte. Alle teleuigestelden, waarvan wij naam ,en adres in de Doelen genoteerd heb ben, krijgen hun kaarten automatisch thuis. Andere geïnteresseerden kunnen via de invulling van de hierbij afge drukte bon hun kaarten aanvragen .en deze ^zullen in volgorde van binnen komst en zolang de voorraad strekt direct verzonden worden. Voor hen die onze vorige publicaties over het hoofd gezien hebben volgt hieronder, zij het zeer beknopt, het programma van de reis. Gaat u mee dit jaar op een winterse vakantie en dan niet naar de winter sport? Wilt u de zee zien en de bergen? De sinaasappelplantages en de woestijn, kortom wenst u een vakantie met veel verscheidenheid? Ga dan met ons naar het ook in de winter zonnige Israël, u krijgt nu een fantastische aanbieding. Is er voor de echte vakantieganger dus een rijke schakering en een ruime keuzemogelijkheid aanwezig, voor de bijbelvorsers onderhen komt het grote boek tot leven, de liefhebbers van wetenschap en belangstellenden in so ciologie, kunnen getuige zijn van een zeer oud land met een grote toekomst en een verstrooid volk, bijeengebracht in een jonge nieuwe gemeenschap. Voor f 1.390.- van 18 t/m 31 oktober naar Israël. Bij boeking ontvangt u een Kodak Instamatic camera gratis. Het programma van de reis ziet er als volgt uit (uiteraard moeten wij het op deze plaats sterk bekorten): lste dag: vertrek van Schiphol. Aan komst in de middag in Tel Aviv. 2de dag: sightseeing-tohr door Tel Aviv, vervolgens naar het historische Jaffa met opgravingen uit pre-histori- sche tijden. Bezoek aan Rechovot en Rishon le Zion (wijnkelders). 3de dag: Naar Beer Sheba, hoofdstad Negevwoestijn. Door de woestijn van Judea naaf Arad. Excursie naar rots fort Massada. 4de dag: via Hebron naar Bethlehem en Jeruzalem. Naar de berg Sion met de kamer van het laatste avondmaal en het graf van Koning David. 5de dag: Via Ein Karem geboorte plaats van Johannes de Doper naar de Hebreeuwse Universiteit en het Israël Museum. Bezoek aan Jericho, één van de oudste steden ter wereld. Via Bethanië dalen we af naar het laagste punt op aarde, 400 meter onder het zee-oppervlak. 6de dag: Bezoek aan oude stad Jeruza lem naar Klaagmuur. 7de dag: Vrije beschikking. 8de dag: Via Sharon Vlakte naar Cae- sarea. Bezoek aan Haifa, de Perzische Tuinen van de Bahai. 9de dag: Bezoek aan Israëlische fami lies van Nederlandse afkomst. 10de dag: Naar Nazareth en door de Vallei van Jezreel naar de Kibbutz Deganya aan de rivier de Jordaan. Via het Meer van Gallilea naar Tiberias. Vervolgens naar de synagoge uit de tweede eeuw te Kapernaum. Slapen in een kibbutz. 11de dag: Naar Safed, de Middellandse Zee en badplaats Nahariya. 12de dag: Ontvangst op het stadhuis van Nahariya, verder vrije beschikking. 13de dag: Vrije beschikking. 14de dag: Naar Tel Aviv voor terug keer naar Amsterdam. De Klaagmuur te Jerusalem. Wij bezoeken onder andere Jerusa lem, Bethlehem, Nazareth, Meer van Gallilea, Haifa, Tel Aviv. Gratis Kodak Instamatic camera voor iedereen die boekt. Boekin gen mogelijk bij De Havenloods, Het Zuiden en bij het Reis- en Passagebureau Koudijs (ook aan wezig op 24 februari). Afdeling Rotterdam van Vrouwenbond van CNV opgericht In Rotterdam is een afdeling van de Vrouwenbond van het Christelijk Na tionaal Vakverbond opgericht, die is geihstalleerd door mevrouw C. Sakko- Jansen uit Bergen op Zoom, hoofdbe stuurslid van de vrouwenbond van het CNV. Het dagelijks bestuur van deze afdeling bestaat uit de volgende da mes: mevrouw G. W. van Wageningen- v.d. Voorn (presidente), S£rong-Jordaan (penningmeesteresse) en mevrouw H. Schregel-v.d.Graaf, Wilgenlei 80 te Rotterdam (secretares se) Lid kunnen worden alle vrouwelij ke leden, echtgenotes van leden en weduwen van overleden leden van één der bij het CNV aangesloten bonden, Verder alle personen die door het hoofdbestuur als lid zijn toegelaten; Hartelijk dank voor al uw belangstel lende brieven en kaarten, lezeressen; op uw verzoeken om recepten en inlichtingen kom ik te gelegener tijd met veel genoegen in deze rubriek terug. Ook* kritiek is van harte wel kom! Ik hoop, dat het onderstaande visrecept bruikbaar is voor de jonge dieetpatiënt waarvan de moeder mij dezer dagen schreef. de pan: 2 geschilde aardappels, een handvol worteltjes en een plak selderij knol, alles rauw en goed gewassen. Dan het vlees in plakken gesneden op een hete schaal leggen, met de aardappels en groenten eromheen geschikt, en alles flink bestrooien met fijngehakt selderijgroen. U kunt er een sla by geven van zoetzure uitjes en augurken, fijngesne den rauwe selderijknol en desgewenst wat stukjes ananas of gember. Mieriks- wortelsaus (te koop bij iedere goed gesorteerde kruidenier) smaakt er erg lekker bij. KABELJAUWSCHOTEL Een heel ongebruikelijk, én heel sma kelijk visgerecht. Voor vier normale eters hebt u onge veer 8 a 10 kabeljauwfilets nodig, die u in blokjes snijdt met een scherp mes. Druppel er citroensap op en meng in een andere schaal: een flinke theekop geraspte wortel, een zelfde hoeveelheid doperwtjes uit blik of diepvries, even veel gesneden champignons, een thee lepel basterdsuiker, twee eetlepers fijn gehakte peterselie en peper en zout naar smaak. Smeer een vuurvaste schaal in met margarine of boter, en leg er de fijnge sneden vis in met daarop het - met nog wat aroma of worcestersaus ge- r -w kruide - groentemengsel, u giet er dan donkerbruin bakken, maar zacht geel nog twee eidooiers bij die zijn losge- e ,,er *Jj® het^vuur roerd met 1 dL koffierooril en bedekt TOMATENSAUS Te gebruiken bij allerlei vlees- en vis schotels, en ook bij. spaghetti, rijst en macaroni. Met de hoeveelheid zult u zelf moeten experimenteren, in ieder gezin wordt weer anders gegeten, in het ene meer, in het andere minder! De opgegeven „maten" zijn voor ca. 3 a 4 normale eters. Fruit een volle eetlepel fijngehakte ui de schotel met paneermeel of fijnge maakte beschuit en klontjes boter of margarine. De oven voorverwarmen en de schaal een half uur laten bakken; dan heet en geurig op tafel brengen en geven met aardappelpuree en desge wenst wat gesmolten boter of marga- GEGARNEERD KLAPSTUK Vraag uw slager om niet te vet klap stuk, niet minder dan een pond (an ders loont het niet de moeite deze schotel te maken, overgebleven vlees beetje bij beetje 2 volle eetlepels bloem door en daarna en die moet klaar staan - goed gekruide, kokende bouillon, eventueel van een blokje, tot een goed gebonden saus is ontstaan van de door u gewenste dikte. Roer er een blikje tomatenpuree door, een eetlepel fijngehakte peterselie en een flinke mespunt suiker; proef of er genoeg zout in is. Heet serveren. Koop per persoon een goed rijpe, niet te grote handpeer, schil en halveer de vruchten en haal er het klokhuis uit. Leg de peren met de bolle kant naar kunt u de volgende dag gebruiken voor bo*en een glazen schaal druppel er een ragout of in soep) wat citroensap op, en giet er het 1 1/2 a 2 uur gaar volgende mengsel op: per 4 eters 100 gram gehakte hazelnoten, een halve Laat het vlees koken; zorg dat het net „onder water' blijft, en laat er in mee koken een ongepelde, met kruidnagels bestoken ui, voor de liefhebber 1 of 2 teentjes knoflook, 2 laurierbladen en natuurlijk peper en zout. Leg het laatste halfuur per persoon in fles yoghurt en witte 1 naar smaak. Garneer met een enkele achtergehouden noot, of met wat van tevoren gewelde rozijnen. Thea advertentie (nog) niet voor u bestemd, maar ais u snel én foutloos kunt typen, dén "bent u altijd'van harte welkom bij onze relaties en dat zijn er erg veel. En dus ook bij Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van de juiste mensen.

De Havenloods | 1971 | | pagina 6