Schoonhovens echtpaar voedt zich met volkorenbrood en kruiden (-98 %Mm Ali en Dick en het bewustzijn DE HAVENLOODS TURKSE Haberler jflliijiduliifllilll Investeringsprogramma gemeente Schiedam DE HAVENLOODS, DONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 Ah en Du A iun de l.ugemant personeel, aai zien neejt ingezet voor het inrichten van de expositie. De heer Van de Kerk wijdde een korte bespreking aan het werk van Wil Fruy- Het wandkleed is nog steeds versieren de kunst, gemaakt voor de wand, die er al is. De heer Van de Kerk consta teerde dat de kunst steeds meer door dringt in brede lagen van de bevolking. De mensen verplaatsen zich gemakke lijker dan vroeger. Het werk van Wil Fruytier toont kracht, is stoer en sterk als het materiaal en de uitwerking van de compositie geeft kleur en nuance. Programma van Zeekadetten Op het programma van de Zeekadetten Schiedam staan dit jaar weer een aan tal excursies, tochten en bezoeken. Diverse kampen, zoals het paaskamp, pinksterkamp en zomerkamp (dit jaar waarschijnlijk te houden op het Hol lands Diep of Haringvliet) zullen voor de nodige zeilontspanning zorgen. In de maand augustus zal een deputatie Canadese Zeekadetten een bezoek brengen aan Schiedam. Jongens in de leeftijd van 13—18 jaar kunnen lid worden. Informaties kunnen worden verkregen bij de commandant F. J. Bergvelt, Rotterdamsedijk 417b, tele foon 263001, of bij de heer H. P. Gijtebeek, Vivaldilaan 147, Schiedam, telefoon 706683 of via de hoofdingang van de scheepswerf Gusto, Havendijk 5, Schiedam. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in dé kelder dit mo derne wekkerklokje van kunst stof, waarop 0 1 jaar garantie krijgt. Er is keuze uit diverse kleu- voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best. BINNENSINGEL 59 BAKÏ CBMÏYETÏN TAMÏRj Önümüzdeki günler iginde Vlaardingen binnen singel deki Cemiyet tamir edilecektir .Tavaxi Kapi, pencerelerin boyanmasi ve duvarlarm kagitlanmasi igin bir gok Hollandali gönül- lü olarak galigmaya hazir olduklanm ifade etmiglerdir, ancak bizim igin yapllacak olan bu galigmalarda bizlerinde yardimci olmakli gimiz tabiidir. Bu cümleden olarak bazi va- tandaglarimiz boyaci, duvar kagitlayicisi veva bunlara yardimci olmak üzre gönüllü ga li§maya hazir olduklanm bize bildirmigler dir. Bilhassa yardimci olacak arkadaglarimi zin sayisinm gok olmasi galigma saatlerinT kisaltacagmdan gönüllü arkadaglarm sayisi nm goklugu tercih edilir. Qaligmalar i§ sa atleri digmda veya hafta sonlarinda olacak tir. Yabanci bir ülkede kendi evipiiz diyebT lecegimiz tek yerimiz olan cemiyetimizin ta miri ve güzellegtirilmesi igin hep beraber galigacagimizdan güphem yoktur. Qaligma sa- at ve günlerini sizler ve Hollandali gönül- lüler mügtereken tanzim edeceksiniz. Ayri- ca bu konuda önümüzdeki cumartesi günü ceml yette sizlerle bir sohbet yapacagim. SPOR: Vlaardingen Türk gücü futbol takimi bundan sonra soguk ve yagi^li havalarda, antren- manlarini CLADÏUS CIVlLlS'LAAN adresindeki kapali spor salonunda yapacaktir. Yine ay- ni spor salonunda güreg galigmalari yapil- maktadir. Adi gegen salon her cumartesi günleri saat 2.- den 3 e kadar bizlere tah- sis edilmigtir. 13 ve 14 §ubat günleri tsveg'in Götenburg gehrinde yapilan ki§ sporlari erkekler ara- si buzda kayma yarigmalarmda gegen senenin avrupa ve dünya gampiyonu Hollandali ARB SCHENK bu senenin Avrupa gampiyonu Norvegli BAG FORNAESS'i gok gerilerde birakarak bir kere daha Bünya gampiyonu olmugtur. V. QINAR BINNENSINGEL 39 Tel: 35 19 93 VLAARBlNGEN. j met 1 jaar garantie Ja^arvergi dering Vereniging voor Chr. Onderwijs Maandagavond 22 februari houdt de Vereniging voor Chr. Onderwijs te Schiedam in het gereformeerd jeugd huis de jaarvergadering, waarbij o.a. verkiezingen en wijziging van het huis houdelijk reglement aan de orde wor den gesteld. Tot de aftredende be stuursleden behoren de heren mr. H. Snoep, D. Baron, H. Ysselstein, E. W. Schravesande mr. C. P. Sneep E. Meer man, W. Leeuwestein, A. M. Vogelij, G. Poot, H. Smits, N. van Roon, J. A. Lambalge en J. v.d. Steen, die zich allen herkiesbaar stellen. In het jaarverslag wordt herinnerd aan het feit, dat in het afgelopen jaar volledige overeenstemming werd be reikt tot het samengaan van de Geref. schoolvereniging en de Ver. voor chr. onderwijs. Veel zaken moesten worden geregeld, o.a. inzake overdracht van de schoolgebouwen. Een volgende stap tot samenwerking en eventuele samen stelling betreft de Chr. schoolvereni ging te Kethel, waarmee goede contac ten worden onderhouden. Er is in het afgelopen jaar ook besloten meer gebruik te gaan maken van schoonmaakbedrijven, waarvoor een proef werd genomen met de Masten- broekschool, waar de conciërge met pensioen ging. Het aantal leerlingen op de scholen bleef constant; de L.A.V.O.-school neemt in aantal leer lingen toe. In totaal zijn er 1801 leerlingen bij de scholen voor het basisonderwijs en 319 bij het voortge zet onderwijs. Gezinsdienst In het kerkgebouw „De Goede Haven wordt op 21 februari een gezinsdienst gehouden uitgaande van de gerefor meerde en hervormde kerk. De dienst begint om half vijf. Ds. H. J. Groene- wegen zal de dienst leiden. Iedereen die wel eens een .veertje pikt" is vast wel eens het huisje aan de Scheepmakershaven met de rose deur en de vele planten vo >r het raam opgevallen. In dit huisje wonen en leven Ali, Dick, hond en poes van de Lagemaat. Hun opvallende uiterlijk en kleding zorgen ervoor dat ze vrij bekend zijn onder de Schoonhovense bevolking. Verder dan het uiterlijk strekt die kennis meestal echter niet. Wie zijn die mensen? Het eerste dat opvalt, als men het huisje binnenkomt, is de sfeer die karakteristiek is voor de bewoners. Het zelfgemaakte interieur bestaat onder andere uit een zithoek, een hangstoel, een schemerlamp gemaakt van T-stukken en een bar. Het interieur is geheel afgestemd op hun leefwijze en gedrag; alles heeft een functie. Wonen en werken gebeuren in dezelfde ruimte. Zittend aan de bar. genietend van een kop geurige kruidenthee, ont staat er vrijwel onmiddellijk communi catie. Dat hun leefwijze veel mensen aanspreekt, blijkt wel uit het vele bezoek dat zij krijgen, want de bewo ners van dit huis hebben hun deuren opengezet voor iedereen die belangstel ling heeft. Het interieur is niet, zoals zij zeggen, afgestemd op elke avond televisie kijken, maar op leven en creativiteit. Hun voeding is, evenals hun leefwijze, verschillend van die van de meeste mensen. Zij maken, volgens hen, in het geheel geen gebruik van massadrugs zoals sigaretten, koffie, as pirine, alcohol e.d. Zij eten ook geen vlees. Dit motiveren Ali en Dick als volgt: „Gij zult niet doden. Het menselijk lichaam is het voertuig van de in dit lichaam aanwezi ge ziel en geest. Het bloed is het voertuig van het bewustzijrj. Zodra de mers een dier eet, eet hij tevens het bewustzijn (bloed) van dat dier. Een dier wordt geleid door zijn angsten en driften; het is een tweedimensionaal wezen. Eet de mens dit twee dimensio nale bewustzijn (bloed) dan zal het menselijke bewustzijn zich vermengen met het dierlijke bewustzijn. Met ande re woorden: Dan wordt de mens drie dimensionaal en wordt geleid door zijn angsten en driften. Eet je koe dan denk je als een koe. Het werkelijke voedsel voor de mens is de plantenwe- v reld", aldus Ali en Dick. I oedsel Hun dagelijks voedsel bestaat uit: vol korenbrood, gebakken met zuurdesem, eigengemaakte jams van onder andere vlierbessen en rozebottels. Hoofdvoe ding: verse kruiden van de weegbree, duizendblad, muur, brandnetels (al naar gelang het jaargetijde), ongepelde rijst, graankorrels, verschillende onbe spoten groenten en taugé, dat o.a. in loempia's wordt verwerkt en verder nog vele plantaardige eiwitten. Deze voeding proberen zij zo veel mogelijk na te komen, maar het gebeurt wel eens dat men Dick of Ali bij de groenteman aantreft omdat biologisch dynamisch gekweekte groente niet overal en altijd te koop is. Zij lopen al een poosje met plannen rond om een restaurantje te beginnen, waarin men een zeer goede „natuurlij ke'.' maaltijd kan kopen voor weinig geld. Zij kregen tot nog toe erg weinig medewerking. Dat er voor dit alles animo is onder de jeugd en ook wel onder ouderen, daar zijn zij van verze kertWc zullen ze hieronder zelf aan het woord laten om hun gedachten en leefwijze wat nader toe te lichten. Experiment „De mens is van oorsprong een natuur mens, geschapen uit niets, (in den beginne was er niets). De mens is het hoogst ontwikkelde wezen uit de na tuur/schepping maar gedraagt er zich niet naar. Hij kon de samenhang der dingen doorgronden en in harmonie leven met de natuur. Het feit nu is, dat de mens deze natuurstaat van zich heeft afgeworpen en zich heeft overge geven aan een vreselijk groot experi ment. Zijn werkelijke leven in har monie met de natuur/schepping min achtend en vernietigend door middel van het bespuiten van de natuur (zijn voedsel) met dodelijke vergiften (mi lieuverontreiniging). Alle normen, opvoeding, tradities en gewoonten werken nu als een zeef voor alle gedragingen en gedachten van deze experimenterende mens ni.a.w. bepaalt zijn bewustzijn. De dieren le ven nog wei in harmonie met deze natuurstaat, de poes bijvoorbeeld eet gras als zij misselijk is. Eens wist dé mens en trok hij analogen tussen bv. planeten, welke hun energie uitzenden in vibratiestromen, plantenfamilies, welke door hun soort zijn afgestemd op die vibratiestromen en een zieke menselijke ziel of orgaan. Die ziel of dat orgaan heeft die energie nodig om te genezen of om zich bewust te worden. Hij greep dan ook naar het bij hem passende, (on) kruid, wal vanzelf 'zomaar uit het niets opkomt in zijn omgeving, altijd precies op de plaats waar het nodig is; dit is beslist geen sprookje, niets is toeval. Heilbrengers Dit kruid groeit er speciaal voor, alle kruiden zijn geneeskrachtig. Maar de mens wil het niet weten of zien, zodat hij deze heilbrengers veracht en be spuit en ze koppig en blind voor de schepping, wegrukt uit hun harmonie en zijn handen wast in onschuld. On wetendheid is de oorzaak van alle kwaad. Kruiden dienen als voedsel en medicijn voor mens en dier en tevens houden zij de omgevingsharmonie van DE HAVENLOODS UITGAVE: DE HAVENLOODS N.V. i.o. TOTALE OPLAGE; 255.000 Di rectie W. van der Giessen en G. A. Nap Hoofdredactie: A. Hoeksema Hoofdkantoor: Prins Hendrikkade 14 Rotterdam. Postbus 1980. Tel. 010-13.21.70. Giro 18344. Bijkantoren: Hoogstraat 122; Vlaardingen Tel. 34.10.71 Een- drachtsweg 25, Rotterdam. Tel. 14.84.01. Wordt elke dinsdag en donderdag huis aan huis bezorgd. ADVERTENTIES voor de donder- daguitgave, buitenedities, kunnen tot dinsdag 18.30 uur worden inge zonden en voor de stad Rotterdam tot woensdag 11 uur aan het hoofdkantoor te Rotterdam. Voor de dinsdaguitgave tot vrijdag 16 uur en schriftelijke opdrachten maandagmorgen, le post. REDACTIE kan tot dinsdag 16 uur worden ingezonden aan het hoofdkantoor te Rotterdam voor de donderdaguitgave.Voor de dins daguitgave tot vrijdag 12 uur. EDITIE SCHIEDAM. Schiedam Kethel. Oplage 30.000. Vertegen woordiger T. K. Stolte,van Duyl- straat 33 b, Rotterdam. Tel. 23.34.37. Correspondent: L. 't Hart. Bach- plein 97. Tel. 70.38.47. Sportredactie: P. Bul. Mgr. Nolens- laan 590, tel. 269858. 8 STADSEDITIES ROTTERDAM. (Rotterdam - rechter Maasoever. Capelle a.d. IJssel, Bleiswijk, Ber- kel en Rodenrijs, Nieuwerketk a.d. IJssel en Bergschenhoek. Oplage 172.500). EDITIE VLAARDINGEN. (Vlaar dingen. Maassluis, Maassluis, Maas land, Maasdijk. Hoek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD. (Krimpen a.d. IJssel. Krimpen a.d. Lek. Lekkerkerk, Ouderkerk a.d. IJssel, Stolwijk, Bergambacht, Am- merstol, Berkenwoude, Schoonho ven. Oplage 15.500). BEZORGING. Als u „De Haven loods" niet heeft ontvangen kunt u voor de donderdag-uitgave tot vrij dagmiddag 12 uur aan onze afde ling inspectie bellen 132170, toe stel 40. Voor de Vlaardingse editie 344349. Voor de dinsdagkrant kan men dezelfde nummers bellen tot woensdag 1 2 uur. Indien mogelijk, zal in de gemeente raadsvergadering van 22 maart het investeringsprogramma voor de jaren 1971-1976 aan de ordeworden ge steld. Er is gemiddeld ruim 43 miljoen per jaar daartoe uitgetrokken met voor later 85 miljoen. Bij samenstelling van het programma is geen rekening gehou den met eventuele verstorende facto ren, waarop de gemeente geen of weinig invloed kan uitoefenen, zodat niet is vast te stellen, of het program ma te realiseren zal zijn. Uitgangspunt is de gedachte, dat de projecten opge nomen dienen te worden, die naar de mening van B. en W. in de komende vijf jaren noodzakelijk moeten worden uitgevoerd voor het bereiken van een redelijk verzorgingsniveau. Evenwel heeft het aangeboden plan niet het karakter van een werkpro gramma, zodat er geen uitspraak aan verbonden is voor tijdstip van uitvoe ring. Het programma geeft een alge meen beeld van de thans levende ge dachten ten aanzien van de in de naaste toekomst nodig geachte investe- In het programma voor de komende vijf jaar worden genoemd te investeren bedragen van plm. ruim f.3 miljoen voor politie, f.4 1/2 miljoen voor brandweer en ruim f. 2 miljoen voor overige diensten openbare veiligheid, een totaal van bijna tien miljoen. Dan volgt volksgezondheid met ruim f.34 miljoen gemeenteziekenhuis, ruim f.10 miljoen waterleidingbedrijf en f.2 1/2 miljoen zwembaden. Volks- CENTRALE VERWARMING C.V. CENTER 010- 133363. huisvesting vordert ruim f. 67 miljoen openbare werken, bijna f. 9 miljoen voor vervoer- reiniging enz., bijna f. 3. miljoen voor havendienst, in totaal bijna f. 80 miljoen. Onderwijs wordt ruim f. 32 miljoen gesteld. Vooral nu Schiedam op het punt staat (en reeds begonnen is) omvangrijke werken tot uitvoering te brengen - met name wordt in dit verband gedacht aan de sanerings- en recon structieplannen - doet zich meer en meer de behoefte gevoelen aan een investeringsplanning op langere ter mijn. De vraag, welke projecten op korte termijn - meestal gedurende een begrotingsjaar - tot uitvoering moeten komen, is slechts doelmatig te beoor delen, wanneer de consequenties van dit ter uitvoering brengen kunnen wor den overzien, met name ten aanzien van de planning gedurende een reeks van jaren. De behoefte aan een investe ringsplanning op langere termijn ont staat bovendien in steeds sterker mate, doordat de centrale overheid om meer dan één reden inzicht nodig heeft in de investerings- en financieringsbehoeften van de onderscheiden gemeenten. Ook de colleges van gedeputeerde staten zijn als toezichthoudende organen geïnteresseerd in gemeentelijke investe ringsprogramma's. Deense onderscheiding voor N.V. Itho De ambassadeur van Denemarken L. ons land, Sigurd Christensen, heeft aan de heer J. Ph. F. M. de Neree tot Bab- berich, algemeen directeur van de In ternationale Technische Handelscom missie de „Itho" N.V. te Schiedam, een onderscheiding uitgereikt voor de bevordering van het gebruik van goede ren van Deens fabrikaat. Het is voor de eerste maal dat deze onderscheiding aan een Nederlander wordt toegekend. De genoemde ambassadeur is al eerder in Schiedam geweest tijdens de mars het vorig jaar door de Oranje Garde speciaal in het teken van Denemarken geplaatst. Itho heeft in het afgelopen jaar voor een waarde van 13 miljoen uit Denemarken ons land ingevoerd. Onder veel belangstelling is tijdens een bijeenkomst in de aula van het Stede lijk Museum Schiedam een expositie geopend van wandkleden van Wil Fruytier. De tentoonstelling werd ge opend door de directeur-generaal van Rijkswaterstaat ir. J. van de Kerk. In 1 tegenwoordigheid van tal van gasten onder wie burgemeester Roelfsema en de wethouder van culturele zaken me vrouw Verwey. De directeur van het museum, de heer J. Paalman sprak een welkomstwoord, waarin hij tevens dank bracht aan het Gemeente-archief verkoopt serie resoluties B. en W. van Schiedam stellen de raad voor om tegen de prijs van f 5.000.- aan de katholieke Universiteit te Nijmegen te ver kopen een, zich in het gemeente-archief van Schiedam bevindende, overcomplete, niet volledige serie resoluties van de Staten van Holland en Westfriesland. Het archiefbe stand wordt hierdoor niet aangetast, aange zien de gemeente nog een in betere staat verkerende complete sere bezit. Wel zal de verkoop van deze uit 254 delen bestaande serie voor het archief een welkome ruimte- Nee, het is echt geen vergissing, de prijs van dit leuke wekker klokje ligt tijdens deze aanbie ding werkelijk zo ongelooflijk laag. Modern wekkerklokje van sterk kunststof. U krijgt maar liefst 1 jaar garantie op dit klokje, dat in diverse fijne kleuren ver krijgbaar isnu voor nog géén zes gulden. Reconstructie binnenstad in de raad In een speciale gemeenteraadsvergade ring op 6 mei zullen de plannen voor de reconstructie van de binnenstad aan de orde komen. De federatie van jon gerengroepen in de Partij van de Ar beid heeft meegedeeld met een plan te komen, waarin plan C. verwerkt is. Zoals bekend zijn er meer adviezen en wensen ingediend, waaruit de raad dan aan de hand van rapporten van deskun digen een keus moet maken. Dienst voor jongeren in Bethelkerk De jeugddienstcommissie-leden van de hervormde kerk te Schiedam hebben dit jaar een aantal diensten gepland. De tweede vindt zondag 21 februari plaats in de Bethelkerk te Schiedam, aanvang 10 uur. De dienst wordt geleid door Ad Booijen uit Rotterdam. Het onderwerp van de dienst is gekozen uit het boek Job, evenals dat in de vorige dienst het geval was. mens en dier in stand. Het groen van bomen en planten zorgt voor zuurstof. Kruiden alleen kunnen de mens niet genezen. Reden hiervoor is dat de houding en het bewustzijn van de mens overeenkomstig zal moeten zijn aan die van de natuurmens. Het li chaam van de mens is een precisie-ap- paraat, voedt men dit apparaat dan voedt men tevens ziel en geest (het lichaam is het voertuig van ziel en geest). De huidige voeding van de mens plastificeert hem en maakt van hem een computer die niet meer zelf kan denken omdat hij geprogrammeerd is door chemicaliën en lijken. Je bent wat je eet. Het is de mens die de samenhang der dingen (harmonie) ka pot maakt en kapot gemaakt heeft met zijn gedragswijze, hebzucht en bewust zijn. Kijk om je heen naar alles wat verwoest is en verwoest wordt en je weet wat de prijs is van dit vreselijk grote experiment. Onwetendheid is de- oorzaak van alle kwaad". Aldus Dick en Ali. Kruiden Tot slot geven zij iedereen die belang stelling heeft om op de Scheepmakers- haven 26 te komen nog enkele voor beelden van kruiden en planten plus hun geneeskrachtige en voedende wer king. KAMILLE: dit is een venusplant en heeft zodoende een'grote invloed op de venusorganen in het lichaam. Stilt alle pijnen, krampen en spanningen. PAARDEBLOEM: (Jupiter) tegen le verkwalen, geelzucht, werkt bloedvaat- verwijdend, versterkt de spijsverte ringsorganen. Als men een gebrekkige eetlust heeft haalt men het sap uit de steel en drinkt dit op (één theelepeltje per dag). BRANDNETEL: (Mars) is rijk aan mineralen, bloedreinigend, maagzuive- rend, sliimoplossend en verdrijft aam beien. Uitwendig bevordert het de haargroei. WEEGBREE: (Venus) desinfecteert en geneest wonden (blad kneuzen, vocht uitknijpen en op de wond doen). Inwendig verrijkt het het bloed, stilt krampen kalmeert de maag en remt ontsteking in mond en keel. HONDSDRAF (Venus) tegen blaas- kwalen, huidziekten, geelzucht en kies pijn (kauwen op stengel). Hondsdraf groeit meestal naast brandnetel; als je erdoor geprikt wordt even een blaadje hondsdraf erover wrijven en het is HERDERSTASJE: (Saturnus) goed te gen bloedingen (nier, maag en neus bloedingen), maagpijn, opgezette milt, geelzucht, malaria en werkt bijzonder op baarmoeder en urinewegen (teveel bloedverlies bij menstruatie). Al deze kruiden kan men onderling mengen waardoor de werking versterkt Modieus, prettig dragend, sterk, kortom aan alles wat U van een goede schoen verwacht beant woordt deze ballerina, die U nu voor een bijzonder aantrek kelijke prijs op onze schoenen- markt vindt. Moderne lak ballerina met blok- hak en leuke strikgarnering. De ze damesschoen is geheel verste vigd met cambuer en verkrijg baar in 3 kleuren. Nu per paar voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze schoenen- markt, entresol, deze lakballe- rina's met blokhak en cambuer versteviging. U kunt kiezen uit de kleuren rood, zwart en wit en de maten 36 t/m 41, per

De Havenloods | 1971 | | pagina 3