Oud vakmanschap In deze tijd "plaatsen" Morgen t95 ss: Nylon tapijttegels in het Wx>tfflhrenHuis Elfried Wolff Revi-lac HH DE KLERK s Spectaculaire ijsparade in Sportpaleis ivoor de modehuis s mooiste 1 SLAAPKAMERS mvE Donderdag, 25 februari 1971 20e jaargang no. 8 SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM - VLAARDINGEN - KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21,70 ,.lk ben in staat om in één jaar tijd een verlopen winkelstraat zö in de publiciteit te brengen, dat deze straat plaatselijk, provinciaal, zo niet landelijk weer in de volle belangstelling komt te staan". Elfried B. Wolff (33) meent wat hij zegt. „Voor iedere middenstander in deze straat maak ik een sprookjesachtig, gilde-uithangbord, waarop een beroep op originele wijze uitgebeeld gaat worden. Iedere winkelier krijgt dan zijn eigen, specifieke herkenningsteken. Ik zou die straat dan „De straat met de duizend uithangborden willen noemen", een kijkstraat dus, voor vader, moeder en de kinderen, een straat die herinneringen oproept aan iets als de Efteling". Het zijn de woorden van de fnan die het presteerde om in Rotterdam vanaf Zestienhoven een vliegtuig over straat naar een auto-show in het Ahoy-gebouw te transpórteren en toen een boete kreeg wegens een te hoge lading. Elfried Wolff: Hagenaar van geboorte, verhuisd naar Rhenen, waar zijn vader toen nog als publiciteitschef in dienst was van het dierenpark. Daarna met de familie weer naar het westen afgereisd, omdat zijn vader een andere job kreeg en dus de kinderen gewoon mee moes ten. Nu woont Elfried Wolff in Schie dam, maar sedert 1 oktober van het vorig jaar is hij eigenaar van een smederij in Bodegraven. Daar is hij, met het hoofd, voortdurend „creatief bezig", zoals dat dan tegenwoordig heet. Werk dat zich richt op mensen die gewoon een heel ongewoon en origineel geschenk willen hebben. Een relatiegeschenk om precies te zijn, van smeedijzer. Of een imitatie van ijle Euromast, in lengte variërend van 9 1/2 meter tot 15 centimeter. Am bachtsschool Creativiteit, een woord dat symbolisch is voor het doen en denken van Elfried Wolff. Toen hij de MULO verliet, wilde hij reclame-tekenaar worden. ,,ln het reclame-tekenen op zich voelde ik me niet goed genoeg om daarin m'n brood te verdienen", zegt hij. „Ik ben toen eerst maar naar de Ambachts school in Wageningen gegaan. Daar zou ik een opleiding gaan volgen voor huisschilder. Zo zou ik weer in aanra king komen met het vak van decora teur en dan kreeg ik gemakkelijk aan sluiting met het reclame-tekenen". Plotseling echter brak de Schiedammer deze schoolse bezigheden af. „Ik vond het opeens niet fijn meer. Daarbij kwam dat ik inmiddels de leeftijd bereikt had, dat ik achter de meisjes aan ging. Ik wilde gewoon wel eens geld verdienen". Elfried Wolff, in snel tempo zijn woor den formulerend, kwam vervolgens bij een grossierderij in automaterialen te recht. Maar daar bekleedde hij een nevenfunctie: hij richtte etalages in, organiseerde showtjes en deed nog meer klein plubliciteitswerk. Toen va der naar Rotterdam verhuisde, kwam hij in dienst bij Jan Gast N.V., een bedrijf in autobielmaterialen, waarmee hij vanuit Arnhem regelmatig kontakt had gehad en voor wie hij ook de publiciteit ging verzorgen. Elfried Wolff tekende ook strips in een maandblad en spreidde nog veel meer andere aktiviteiten in het kader van de publiciteit ten toon. „ledereen zei: ik begrijp niet, dat je hier blijft zitten. Ach, ik voelde wel dat ik er uitsprong, maar zelf voel je je toch nier de vakman. Kort daarna kwam het commerciële in me boven. Ik verhuisde naar de verkoop en kwam later in dienst bij een dealer in Schie dam. Hoe oud ik op dat moment was? Tja, 22 ongeveer". Ook daar organi seerde Elfried Wolff regelmatig shows en kwam hij, meer nog dan in zijn vorige funkties, met de publiciteitswe- reld in aanraking. „Later meende nk zelf te kunnen constateren, dat wat ik deed op publiciteitsgebied, uitgegroeid was tot een professioneel stadium". Vliegtuig En toen vroegen ze bij Van Gorp's Automobielbedrijven in Rotterdam een publiciteitschef. „Ik ben daar heen gegaan met de gedachte: ik kjjk wel waar het schip strandt. Jaarlijks organi seerde ik daar de autoshow in het Ahoy-gebouw die vergeleken werd met de Amsterdamse RAI. Die show werd wel de Rotterdamse RAI genoemd. De bezoekers konden rondvluchten boven Rotterdam winnen". In de hal van het Ahoy-gebouw plantte Elfried Wolff ook dat vliegtuig neer. „Halverwege de rit werden we door een politie-agent aangehouden. Op het Hofplein. Die agent heeft toen staan bedenken waar om hij ons nu wel aanhield. Misschien vlogen we te laag, veronderstelde ik even. Maar nee hoor, het staartvlak van het vliegtuig was te hoog, dus de lading. We moesten honderd gulden boete betalen en dat hebben we graag gedaan, 's Avonds stonden in alle avondbladen foto's Toch voelde de Schiedammer zich niet echt professioneel. Hij aanvaardde een funktie bij het reclamebureau van Han Snel in Rotterdam, als account execu tive, hetgeen zoveel betekent als kon- taktman tussen bureau en klant. „Ik dacht: wat echte profjongens doen, kan ik ook. Bij Han Snel heb ik veel geleerd. Ik had zo m'n eigen gedachten over publiciteit die daar door kritische deskundigen is gestroomlijnd. Maar toch, ondanks dat ik met plezier werk te, wilde ik iets anders doen, creatief bezig zijn. Mijn grote kracht was: effe snel iets regelen, gauw een idee beden ken en realiseren. Maar altijd deed ik dat in dienst van een ander". I akmanschap Op een gegeven moment kwam Elfried Wolff in kontakt met de firma Van der Heyden in Bodegraven. „Daar ont moette ik vakmensen die borden kon den maken in middeleeuwse stijl. Ik was- geïmponeerd door hun vakman schap. Ik was verwonderd toen ik constateerde, dat dit bedrijf oorspron kelijk een smederij was van kerksiera den. Ik dacht: zou het niet mogelijk zjjn om dit oude vakmanschap in de moderne tijd te plaatsen! Vrij snel kwam ik er achter, dat een behoefte bestond aan betere dingen". Op 1 oktober van het vorig jaar nam Wolff het bedrijfje over. Daarna ont wikkelde hij zijn originele relatiege schenken, zoals de Vredison, een smeedijzeren sculpture waarin is ge symboliseerd de bijzondere prestatie die door een klant is behaald en die Vredestein wil waarderen. „Het was de eerste maal dat ik bewees dat oud vakmanschap vandaag de dag nog te gebruiken was. Dit doort relatiege schenken, waarvoor ik de ideeën in het bedrijf van de klant ga opdoen, is anders dan de kalkoen of de kist drank. De ontvanger zal zo'n geschenk met graagte in zijn huiskamer neerzet- Daamaast heeft Elfried Wolff aanslui ting gevonden in de standbouw. „Ik voorzie op dit gebied in een duidelijke behoefte, omdat met metaal veel vrije re vormen bereikt kunnen worden, dan met de materialen, die totnutoe ge bruikt werden. Wat de relatiegeschen ken betreft, wil hij er nog wel dit aan toevoegen: Euromast „De aard van mijn bedrijf brengt toch ook wel wat moeilijkheden met zich mee, omdat ik bij de opdrachten een zeker vertrouwen van de klant moet krijjgen om in nauw overleg met de aspirant opdrachtgever een idee moet worden gecreëerd". De zaken lopen trouwens goed, zo wil Elfried Wolff best weten. De laatste maanden is hij met zijn medewerkers druk bezig ge weest met het vervaardigen van een metalen imitatie van de Euromast, die 2000 kilo weegt en 9 1/2 meter hoog is. „De grootste imitatie die er ooit gemaakt is. Het bouwwerk dient als blikvanger voor de stand van een voor aanstaand automobielbedrijf uit Rot terdam op de Amsterdamse RAI". En dan ontvouwt Elfried Wolff zijn theorie over de straat met de duizend uithangborden. Smeedijzeren uithang borden die van een verlopen winkel straat een Kalvetstraat of iLijnbajvn kunnën maken. Jé moet het eigenlijk wel geloven uit' de mond van een publiciteitsman, „omgeturnd" tot een man die zijn ideeën door smeden laat uitbeelden in smeedijzer en die op het Hofplein een bekeuring kreeg, omdat hij een vliegtuig vervoerde. Bert Cattel Zelfklevende tapijttegels van 100% nylon. Formaat 40 x 40 cm. Daarvan heeft De Klerk morgen een extra grote voorraad. Omdat de prijs zo laag is. Omdat u mórgen in elk geval kunt kiezen uit maar liefst vijf fijne kleuren: goud, groen, rood, beige en bruin. (Ideetje: combineer die kleurenEnomdat zo'n nylon tegelvloervoor u zoveel voordelen heeft. U kunt 'm stofzuigen maar ook rustig reinigen met water en zeep. De kleuren zijn bestand tegen het felste-zonlicht. En zo'n vloer dempt praktisch alle geluid. Koop dus nog morgen die tegels bij De Klerk. Overmorgen zou de voorraad weieens heel beperkt kunnen zijn! Vrijdagavond geopend. Maandag gesloten. I WoonWarenHuis Lijnbaan/Binnenweg, Winkelcentrum Beijerlandselaan, Winkelcentrum Groot iJsselmonde. Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, Hoorn, De Lier Gedurende veertig jaar is mej. J. Cop- pij, wonende aan de Dr. Zamenhof- straat, verbonden aan het Gemeente- Ziekenhuis Schiedam, waar zij assisten te in de huishouding is. Tijdens een bijeenkomst in het restaurant van het ziekenhuis, heeft burgemeester Roelfsema haar de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons uitgereikt. Mej. Coppij heeft in de loop van de jaren heel wat veranderingen en ver nieuwingen meegemaakt en het betrek ken van het nieuwe gebouw met aller lei moderne installaties, heeft ook in haar taak wijzigingen gebracht. Daarop hebben de verschillende sprekers tijdens de bijeenkomst de aandacht gevestigd. Na de burgemeester, werd het woord gevoerd door zuster Burger als lid van de commissie ziekenhuis, die de jubilaresse een fraaie halsketting overhandigde. De directrice, zuster B. Essink bood namens het personeel een schemer lamp aan en de directeur, dr. J. H. Leusink de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens de civiele dienst sprak de heer W. H. Heupink. De Euromast voor de stand van Gene ral Motors op de RAI in Amsterdam MAIS0IM VAN D00REMAALEN BRUI DS In een half uur Kunstgebitten-reparaties'gereed. zeer vakkundig ADEMFRIS Tandtechniek en adviezen Dinsdags en donderdags tot ZO uu Bovendien 's zaterdags tot 13 uur Ie Middellandstraat 117 Tel. 230406 en 234837. ROTTERDAMSEDIJK 401 TEL.266735-156807 1ste klas werk vanaf f 5,-- per reparatie GOUDEN KROON f 17.50 Een éénmalige voorstelling van de IJs- parade der prof-wereldkampioenen zal woensdagavond 3 maart in het Sport paleis Ahoy', Zuiderparkweg 20-30, gerealiseerd worden door De Haven loods/Het Zuiden. Knip de in dit blad elders afgedrukte reductiebon uit die recht geeft op een reductie van f 2.50 per persoon, echter uitsluitend op de voorverkoopadressen: De Havenloods, Eendrachtsweg 25, De Havenloods, Prins Hendrikkade 14 (Noordereilarid) (beide adressen geopend van 8.30-17.30 uur) en Weekblad Het Zuiden, Dordtselaan 139, (geopend van 8.30-17.00 uur). Op zaterdag zijn deze kantoren gesloten. De kassa's van Sportpaleis Ahoy' zijn NIET ingeschakeld bij deze bonnenac tie zodat u daar alleen tegen een ongereduceerd tarief kaarten voor deze voorstelling van internationale allure kunt verkrijgen. De officiële prijs is f 7.50. Maak gebruik van de reductiebon en u krijgt uw plaats voor vjjf gulden op alle rangen. Tevens gelegenheid voor u om eens kennis te maken met het geweldi ge sportpaleis dat Rotterdam nu rijk REKENLINIALEN PASSAGE 7 SCHIEDAM central®* Of 133,33 P^- vraag vnitfff0 ,e^010^W52^ zoorlichtmgss U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met tram 1. 3. 6, 8 en met buslijn 32, 34, 38, 45,.49 en 49a ^vrjrjirjrinnuturj//iiwh rj nurjuvriLS t u iv ui 17^ In elke prijsklasse. Fabriekstoonzalen Industriegebouw - Goudsesingel 66., K Eksklusieve kollektie K bruidsjaponnen: modieus, r stijlvol en vooral met een S P0eo«rkar S heidsk leding e gelegen BROERSVEST 111 «j SCHIEDAM TEL.: 010-267416 CV CENTER CENTRALE VERWARMING KOSTBAAR Doe het nu zelf! Zelfbouwpakketten v.a. fl. 1499 - "wtMm n.m\vir/fiUM«muii mm kibW1

De Havenloods | 1971 | | pagina 1