Morgen 79,80 Polyether matras 2875 in het WoonWarenHuis H.M. van Meurs weet met verve te leven 'Ml 'n&U go DE HAVENIDODS HH DE KLERK Speciaal voor gasten Voorlichting suikerzieken DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 MAART 1971 9-332 In de woonkamer van H. M. van Meurs in de Zaagmolenstraat 189 hangt een raamwerk met glasplaten in diverse kleuren aan de wand. Het geheel is omkranst door lampjes, zodat men een aardig effect krijgt als de stekker in het stopcontact wordt gestoken. Er hangt en staat trouwens meer kunst in de kamer van Van Meurs en dat is allemaal eigen werk. Enige tijd geleden kwam H. M. van Meurs bij ons binnenstappen met een merkwaardig schilderijeen advertentiepagina van ons blad, dat wil zeggen, die had er voor model gestaan of gehangen. De kleurenfoto daarvan ziet u hiernaast. Zodoende kwamen we bij H. M. van Meurs in de Zaagmolenstraat terecht, wantje wilt weten wat zo'n man drijft, hoe hij ertoe komt om zoiets in kleuren te vangen en wat hij nog meer heeft gemaakt. Dat blijkt heel wat te zijn: schilderijen, tekeningen, klei- beeldjes en in een, op een zwarte sierhaan na verlaten volière, achter het souterrain van zijn woning, staat zelfs een meer dan manshoge betonnen sculptuur. De 55-jarige heer Van Meurs gebruikt alle mogelijke materialen voor zijn artistieke uitingen: inkt, olieverf, viltstift, potlood, hout, glas, klei, blik, kortom, in zeer veel van wat een ander zou weggooien ziet de heer Van Meurs mogelijkheden voor nieuwe creaties. Verf-kenner Van Meurs is geen kunstenaar, althans niet in die zin, dat hij er zijn brood mee verdient. Hij was oorspronkelijk huisschilder. Nu is hij inspecteur van de British Paints Limited, wat inhoudt, dat hij adviezen geeft voor het verven van schepen. Daartoe wordt hij soms midden in de nacht uit bed gebeld. Je zou zeggen, ze kunnen toch tot de volgende morgen wachten, maar elk uur, dat een schip in dok ligt kost scheppen geld. Er wordt soms 40 tot 50 ton verf op een schip gespoten, zo leer ik van H. M. Dat hangt natuurlijk van de grootte af en van het aantal lagen dat erop moet. Na de oorlog had de heer Van Meurs een tijdlang een eigen schildersbedrijf in het souterrain dat hij nu als atelier gebruikt. Daarna werkte hij een tijdlang als schildersbaas bij Verolme. In die functie is hij ook naar de werf in Brazilië geweest. „Daar schijn ik het toch goed te hebben gedaan, want ze hebben mij later gevraagd er weer naartoe te gaan en toen was ik toch al bij Verolme weg", vertelt hij. Toch voelt hij zich meer kunstenaar dan zakenman. Hij is in zijn jonge jaren ook naar de Academie voor Beeldende Kunsten geweest. Dat hij er nooit zijn broodwinning van heeft gemaakt komt, doordat hij niet zonder zekerheid kan leven. „Zo is nu een maal mijn karakter", zegt de heer Van Meurs. „Maar in de kunst leef ik me uit. Daarin vallen de zorgen van het dagelijks werk van mij af". Stemming Er is in het werk van H.M. van Meurs geen bepaalde stijl te ontdekken. De ene keer werkt hij figuratief, de andere U kunt al op het mooie weer vooruitlopen met dit fijne schoentje, dat U nu thuis draagt en straks buiten, naar het strand en tijdens Uw vakantie. Zomers instapschoentje met de modieuze Italiaanse leest, mo dern en komfortabel door de brede banden. In de kleuren rood, wit en marineblauw en de maten 36 t/m 41, nu voor nog géén zes gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze schoenen- markt, tussenverdieping parter re, dit Italiaanse instapschoen tje in de kleuren rood, wit of marineblauw en de ma ten 36 t/m 41, U mag Uw douche voortaan gerust badkamer noemen, als dit fijne zitbad erin staat Praktisch zitbad van onbreek baar plastic, in wit en de af metingen ong. 105 x 70 x 60 cm, koopt U om Uw douche kompleet te maken voor nog géén vijf tientjes. afmetingen ong. 105x70x60cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder dit prak tische zitbad van onbreekbaar plastic met verhoogd zitje, in de afmetingen ong. 105 x 70 x 60 cm en de ma kleur wit JÊ M „oor 4y,= C' 70 C'70 epitaaf schijn bez wangerd stikt ze frigide onder de communicatie- condoom Casarca-eend CAPELLE In februari las ik dat ergens aan een van de singels een Casarca-eend is gesigna leerd. Omstreeks half november bevon den zich twee Casarca's, een mannelij ke en een vrouwelijke in de plassen van het vogelreservaat bij de Rotte Meren (dicht bjj Zevenhuizen). Ze zijn er vier a vijf werken geweest en verdwenen toen de plassen waren dichtgevroren. Misschien komen ze er nu weer, maar ik ben er sindsdien niet meer geweest. Dat het vluchtelingen zijn en geen wintergasten, is misschien minder waarschijnlijk, omdat het een koppel betreft. D. G. Huygen, Rotterdam. Kralingse bos Voor de oorlog heeft men het Kraling se Bos aangelegd. Gebleken is dat het een plan met grote visie is geweest, wat geen enkele gemeenteraad van Rotter dam, op het gebied van de dichtbij- huis-recreatie hierna heeft geëvenaard. Het bijzondere van het Kralingse Bos is, dat het rechtstreeks recreatie geeft aan de wijken Kralingen en Crooswijk (dus geen recreatie waar men eerst een hele reis voor moet gaan maken). Om dit bos nu een fraaie uitbreiding te laten ondergaan, die heden nog volle dig mogelijk is, kom ik met het volgen de plan: Een volledige bebossing van het ge bied, gelegen tussen Kralingse Plas en Bergse Voorpias, met als oostelijke begrenzing de Terbregse weg. Men verkrijgt dan een prachtig ononderbro ken recreatiegebied met natuurlijke grenzen (Rotte, Boezem, Kralingse Plas). In dit nieuwe stuk bos stel ik nog het volgende voor: Een wandelpad langs de Rotte (de Rotte voorzien van een rietbegroeiing), enige vijverpar tijen, een speelweide voor de kinderen, eventueel met speeltuinen en restau rant, enige steekhaventjes in de Rotte insteekhaventjes i.v.m. de watersport. Dit plan sluit goed aan bij de verlangens van de bewoners van de wijk Kralingen, Crooswijk en Hillegersberg, n.l. forse groenvoorzieningen bij huis. D. de Looper Rotterdam. Oud-invaliden Grote broeder Roolvink heeft gespro ken en we weten nu waar we aan toe zijn. De uitkeringen van de zg. oud-in validen zullen bescheiden worden ver hoogd. Wij ex-interim-rentetrekkers, oud-invaliden, laten het er niet bij zitten. Wij willen een landelijke actie voeren om onze uitkeringen gelijk te krijgen aan de WAO-uitkeringen van andere mensen, die na 1 juli 1971 invalide geworden zijn. Ons verzoek is: als u door deze maatregel ook gedu peerd bent, neem dan contact op met een van onderstaande adressen: G. v.d. Haterd, Frits Ruysstraat 67, Rotter dam, tel. 010-142678; mevrouw M. Langemaire, Dorotheagaarde 80, Bus- sum, tel. 02159-16381 of mevrouw Bakker, Marnixstraat 119, Amsterdam, tel. 020-226912. Vrij weekend Voor het vrije weekend hebben we gestreden en verkregen. Zo vergaat het niet alle strijd. Zaterdag j.l. was ik, als buitenstaander (en hiermee bedoel ik, dat rriijn woonplaats niet hier is, maar in Dordrecht waar we binnenkort, wanneer Shell-Moerdijk gevestigd is ook „kapot" gaan aan luchtverontrei niging) op de leefbaarheidsmarkt in gebouw de Kern in Maassluis. n 's Morgens werden kinderen creatief bezig gehouden. Een overweldigend succes. Vele moeders wilden hun kind wel kwijt, dan hadden ze ook eens rust. Een soort crèche dus. De vraag van een „moeder": „Wordt dit voor taan iedere zaterdag georganiseerd? tekent wel de mentaliteit van deze vrouw. Is aan deze mensen de kern van de zaak in de „Kern" ontgaan? Het ging hier om de strijd tegen de luchtveront reiniging. 's Middags om half 3 zou de film „We stinken er in" van Jan van Hillo vertoond worden. Hiernaar kwamen tot mijn grote te leurstelling slechts enkele mensen kij ken, terwijl toch de ouders van de ruim 600 kinderen, welke in de och tenduren geweest waren, hiervan zeker op de hoogte waren. Graag zou ik aanraden eens een ritje te maken met de aulto naar Pernis en de diverse bedrijven welke hier gevestigd zijn, met een kritisch oog te bekijken. Men komt beslist meer bewust, ten opzichte van de grote verontreinigers, terug. Mijn advies is: Blijf niet passief, maar schaart u achter de actiegroep, welke reeds haar sporen verdiend heeft in deze trieste aangelegenheid. Mej. H. Grevers Hugo van Gijnweg 161, Dordrecht. Filmcensuur Vaak worden er heel interessante de>- batten en polemieken opgezet over een onderwerp, waarvan het uitgangspunt niet meer aan een critisch onderzoek wordt onderworpen. Dit kan men het geval noemen met het vraagstuk van de filmcensuur. Het slagwoord is: „Een ieder moet vrij zijn om te gaan zien wat hij wil". Daarvoor worden dan argumenten pro en contra aangedra gen. Maar WEET een ieder wel wat hij gaat en wil zien? Daarover wordt niet verder nagedacht. Men gaat naar de bioscoop vóór de recensie te hebben gelezen, of men leest die überhaupt niet. Neemt men wel tevoren nota van de kritiek, dan heeft de recensent (hopelijk) niet de hele filminhoud ont huld en waarschuwingen voor al te vervelend uitgesponnen sexuele vrij moedigheden en gruwelijk sadisme en geweld worden dikwijls niet gegevep (gelukkig soms wel). Wie zich dan in het donker zit te ergeren, denkt: Nee, ik had heel iets anders verwacht en gewild. Men gaat niet zien wat men wil, maar men wordt gemanipuleerd naar wat de filmproducenten willen. Deze bewe ren: „Het publiek vraagt om geweld". Daarbij kan men dan de kwestie van het ei en de kip opwerpen. Wat was er het eerst? M.i. was er eerst een vrij rustige filmindustrie: avontuur, liefde, humor, pikanterie en wel degelijk sen satie, zelfs grove sensatie. Maar niet zo onverhuld, geraffineerd, opruiend, bru taal en uitvoerig als dat de laatste tijd gebeurt. Er kwamen meer filmmaat schappijen, de onkosten liepen op, men moest de winst met elkaar delen. Men ging elkaar na-apen en overtroe ven en zo raakte de kijker gewend aan wreedheden, zijn smaak werd beïn vloed, zodat hij bij een mindere dosis sensatie de neiging kreeg te zeggen: Wat saai. Eerst was er het winstbejag van de producent, toen was er de aangepaste smaak van het publiek. Het is dus niet zo, dat een goede censuur de kijkers dwars zit, maar dat deze ze tegen het winstbejag-ten-koste-van- -alles van de producenten beschermt. Er zijn psychologen, die beweren dat het steeds maar zien van geweld, wreedheden en bloedigheid jonge men sen niet ongunstig beïnvloedt, en dat ze er zelfs hun agressie mee kunnen afreageren. Een wat vreemd standpunt bij een zo volkomen passieve rol. Zou het niet eerder zo "zijn, dat het veelvul- diger en op steeds jeugdigere leeftijd plegen van bankovervallen het gevolg is van efficiënte filmlesjes? Kan het re gelmatig misdaad en terreur als de gewoonste zaak van de wereld voorge schoteld krijgen zonder uitwerking op jonge geesten blijven? Vanzelfsprekend was de vroegere preutsheid van de censuur, die alles wat met het naakt van de mens te maken had wilde knippen, niet gezon der. Maar dat ervaren mensen, die gelegenheid hebben films te zien vóór ze in het openbaar en voor de jeugd vertoond worden, sadistische excessen beknotten, is nuttig en nodig. Men laat toch ook geen winstmaker, die bedor ven of giftige levensmiddelen aan de man willen brengen, zonder warenkeu- ring op het publiek los? Of zegt men dan ook: „Een ieder moet maar eten wat hij zelf wil"? Jacqueline Wjjchers 'n D-TOURS vakantie? IZo'n best verzorgde, waar het solide DIRK VAN DEN BROEK CONCERN achter staa, 't kan nogl OOSTENRIJK 10-17 d. busreize incl. hotelverzorging v.a. f 205. COSTA BRAVA 15 d. vliegreizer incl. appartement v.a. f245.- COSTA DEL SOL 15 d. vliegreize, incl. appartement v.a. f 300.- MALLORCA 15 d. vliegreizer Incl. appartement v.a. f 300.— VERLENGING vliegreizen naar Spanje al vanaf f 50.-PER WEEK! EN KIND T/M 4 JAAR GRATIS! (reis en logies) Bel vandaag nog D-TOURS J. Mul 6 (bij achts- traat) - Rotterdam. Tel. 010-231300. N/iorgen heeft De Klerk twee aanbiedingen die alles met slapen te maken hebben. En dan vooral met behaaglijk en gezond slapen. Kijkt u goed naar de prijzen van morgen en let dan ook even op de prijzen van „normaal". Wel de mbeite waard om morgen even naar De Klerk te stappen, vindt u niet? 14 cm dik en aan twee kanten geborduurd: dus ook aan twee kanten te gebruiken! Damast in paars en apricot. Formaat 80 x 190 cm. Normale prijs 97,50. Morgen Dekens van zuiver scheerwol Een schitterende kwaliteitsdeken, waarbij u kunt kiezen uit vier mooie uni-kleuren. De afwerking is inderdaad „èf": velours sierband. Formaat 150 x 220 cm. Normaal ca 65,- Morgen per stuk 49,75. En als speciale meeneemprijs: 2 voor pq Vrijdagavond geopend. Maandag gesloten. WoonWarenHuis Lijnbaan/Binnenweg, Winkelcentrum Beijerlandselaan, Winkelcentrum Groot IJsselmonde. .Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, Hoorn, De Lier keer abstract. Dat hangt helemaal af van zijn stemming en van het mate riaal. Wel heeft hij een voorkeur voor figuratieve symboliek. In die geest heeft hij al een wandschildering ge maakt voor een school. Daaruit en uit het schilderij van een advertentiepagi na zou kunnen blijken, dat hij een voorliefde heeft voor vlakken in con trasterende kleuren. „Ik werk graag met symbolen en ik probeer bepaalde vormen met kleur te accentueren. Eén kleur is nooit bepalend; de tegenkleur bepaalt de kleur", is de mening van deze verfexpert, die het meest wordt aangesproken door de werken van Cha- bot en Van Gogh. Maar hoe komt iemand er nou toe om een zwart-witte advertentiepagina van een krant in kleur te „vertalen"? „Ik word getroffen door die vlakken", vertelt de heer Van Meurs. Ik vind dat prachtig werk en ik zie er kleur in. Ik vraag mij af of de maker van zo'n pagina dat nou ook ziet. Dat zal wel niet. Dat is voor die man z'n gewone dagelijkse werk en daar staat hij dan niet meer bij stil. Maar een buiten staander ziet dat wel, vandaar T. H. In het kader van de EXPERIMENTE LE DIENSTEN, die elke zondag in de Deense Kerk aan de Coolhaven (bij GEB) worden gehouden spreekt zon dag om 12 uur ds. G.A. de Groot over „Het conflict tussen Israël en de volke- Experimentele kerkdienst in de Bere- kapel (Oude Raadhuislaan) op zondag 7 maart. Aanvang half elf. Enkele leden van een oecumenische leefge meenschap (de „Nicolakommuniteit" in Utrecht) zullen komen vertellen van hun wijze van leven met elkaar: een ijieuwe vorm van spiritualiteit in het vaak veruiterlijkte en vermaterialiseer- de leven van deze tijd. Er zal gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. Zondag 7 maart is er weer de DIENST VOOR BELANGSTELLENDEN in ge bouw „Atrium", Karei Doormanstraat 143, aanvang 11.30 uur. Vooraf wordt koffie gedronken. De toespraak zal gehouden worden door ds. J'C' de Moo en is getiteld: „Het éne nodige". Na die toespraak is er gelegenheid tot schriftelijk vragenstellen en na de dienst mogelijkheid tot persoonlijk ge sprek. Tevens is hier een kinderneven- dienst (zondagclub) aan verbonden. I e d e r e e n hartelijk welkom. Diezelfde zondag om 5 uur n.m. is er weer de maandelijkse „WELKOM- DIENST" in de Statensingelkerk (sta- tensingel hoek Dresselhuysstraat). Voorganger zal zijn Dr. KJ. Kraan. Zijn toespraak is getiteld: „Voorrang". JONGERENDIENST - „Anderen heeft Hij gered, maar Zichzelf kan Hij niet redden". Deze uitdaging aan Christus vormt het thema van de jon- gerendienst die op ZONDAG 7 MAART, 10.30 uur in de Barbarakerk, Crooswijkseweg 38, gehouden zal wor den met muzikale medewerking van de „High way singers" Cursussen van Oriëntatie Oriëntatie, stichting voor stedelijk vor mingswerk te Rotterdam, heeft de inschrijving geopend op een vijfde en zesde cursus, die naar vorm en inhoud overeen zullen komen met de vorige cursussen. Deze cursussen zijn bedoeld als training voor vrijwilligers, die leiding geven aan groepen; als bijscholing voor beroepskrachten, die daar behoefte aan hebben; in het algemeen als hulp voor hen, die hun werk willen ombui gen in de richting van het vormings werk. Er wordt gedacht aan mensen met een goede algemene ontwikkeling, zo mogelijk met al enige ervaring in gespreksleiding. De cursus wordt gehouden in de Blok hut van het Instituut voor Voorlich tingskunde en Communicatie, Ringdijk 90, Rotterdam-12. OPGAVE en inlich tingen: mevr. M. Hoyer-VerheijenJJam- merskjöidplaats 266, Rotterdam-,14, tel. 207904. De Nederlandse Vereniging van Suiker zieken geeft maandag 8 maart een belangrijke voorlichtingsavond, waar dr. W. D. Reitsma de onderwerpen: A. is het gebruik van de „pil" aan suiker zieke vrouwen te ontraden; B. „de erfelijkheid van diabetes", zal behan delen. Dr. Reitsma die op deze onder werpen is gepromoveerd, is internist en hoofd kliniek voor inwendige genees kunde aan het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Na de pauze zal de film: „Ziek zjjn en toch spelen" vertoond worden. Deze voorlichtingsavond wordt gehouden in het Auditorium van het Academisch Ziekenhuis Dijk- zigt, Dr. Molewaterplein 40 in Rotter- dam en begint om 19.45 uur. We kunnen met recht zeggen dat dit een kinderstoel is waar van U lang plezier beleeft want als Uw baby peuter wordt houdt hij er een leuke stoefaan Kinderstoel, merk Eekhoorn, met zwaar verchroomd onder stel, prachtig formica speel- blad, solide voeten plankje, alle buis 19 mm dik, bekleed met een eerste kwaliteit suwide. Een onverwoestbare stoel met de normale garantie voor nog géén negen en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze prachtige Eekhoorn kinderstoe len met zwaar verchroomd on derstel, formica speelblad, voe tenplankje, bekleed met prima suwide, keuze uit frisse kleuren, met de nor male garantie. aandagmorgen open ♦WERELDGEBEDSDAG - Vrijdag 5 maart is het weer wereldgebedsdag. Ter gelegen heid hiervan worden in Berkel en Rodenrijs twee bijeenkomsten gehouden. De eerste 's middags om half drie in bejaardentehuis „Hergerboreh" aan de Raadhuislaan en de andere 's avonds om kwart over acht in de rooms-katholieke kerk aan de Noordeindse weg. Wie 's avonds verhinderd is, kan de bijeenkomst in „Hergerboreh" bijwonen. Niet alleen om platen mee te nemen naar een feestje, maar ook om ze thuis altijd bij de hand te hebbenzijn deze koffers ideaal. Geheel verstevigde platenkoffers metextra zwaarvinyl bespannen met robuuste koperen knipslui tingen kunststoffen handvat. U kunt kiezen uit diverse ruitdes- sins en effen kleuren. voor 50 singles Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze pla tenkoffers met koperen knip sluiting en kunststoffen hand vat, nu in ruitdessins of effen kleuren voor aantrekkelijke prijzen.

De Havenloods | 1971 | | pagina 11