9! 21.80 |£H Sportgrabbelton Zwart Wit als favoriet in de startblokken TSF promoveert na overwinning op Wilskracht 85 Heren van Wilton starten met promotiewedstrijden Hermes moet tegen De Vole wijekers misstap goedmaken TOURCHAUFFEURS PART-TIME CHAUFFEURS DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 MAART 1971 9 - 337 De Vaan staat onder hoogspan ning! Zaterdagmiddag ontmoet het bekende Zwart Wit '28 daar het sterke Noordwijk voor de laatste en beslissende ronde om het kampioenschap van de eerste klasse A voor de zaterdagvoetbal lers. Maar één punt hebben de Rotterdammers nodig om zich te plaatsen voor het finale-duel te gen de andere eerste klasse kam pioen Huizen, dat afgelopen weekeinde winnend over de streep ging. Vorige week zaterdag maakten de Zwart Witters in Heerjansdam allesbehalve de in druk de grote titelkandidaat te zijn, want tegen de club van die naam werd het een pover gevecht dat maar tenauwernood een 2-1 zege voor de Rotterdammers op leverde. Langs de lijn die zaterdag, de negen tien-jarige Albert Spaanderman, spits- speler van Noordwijk en in die functie voor de Rotterdammers zaterdag een mannetje om goed voor uit te kijken. Met zeven doelpunten is Albert (die deze week zijn verjaardag vierde) top scorer van Noordwijk. Studerend aan maar omdat we aan een gelijkspel niet voldoende hebben zullen we inderdaad Ongeslagen Zaterdag klapstuk competitie de Economische Hogeschool in de Maasstad hoort hij de laatste weken iedere hartslag van Zwart Wit en met de ervaringen die hij zaterdag bij Heer jansdam opdeed, is hij goed op de hoogte met de zwakke plekken in het Rotterdamse team. Pratend met het jeugdige voetbaltalent over de wedstrijd van zaterdag, komt toch iedere keer bij hem weer een licht pessimisme bovendrijven. Hij zegt: „Het sterkste punt van Noordwijk is de verdediging. We zullen heel snel een doelpunt moeten maken willen we niet kansloos zijn. Het nadeel van deze wedstrijd is, dat we gedwongen z(jn om uit de verdediging te komen, een tactiek die ons min of meer vreemd is. Dat gaat risico's met zich meebrengen, Zolang Albert (zoon van Noordwijks secretaris Willem Spaanderman) al in het elftal speelt is er in Rotterdam nog niet van Zwart Wit verloren. Vorig jaar won Noordwijk hier zelfs met 2-0, maar zo sterk als het team toen in uitwedstrijden was, zo zwak schijnt men tegenwoordig te zijn. Een aarze lende Albert Spaanderman: „Thuis zijn we ongeslagen, maar uit hebben we er deze competitie nog maar twee gewonnen". Noordwijk-trainer Ben van Duyl (57) die het elftal al vele jaren onder zijn hoede heeft: „Voor mij zou een over winning en een nieuwe kans op het kampioenschap heel gelegen komen, want dit seizoen ga ik het elftal verla ten. Het is mooi geweest, ik stop met Van de gasten mag zaterdagmiddag een alles-of-niets offensief worden tege- moetgezien. Een uiterste krachtsin spanning om snel een voorsprong te nemen. Van dit technisch bekwame team kan dat stellig ook worden ver wacht en Zwart Wit trainer Wim van der Gijp is dan ook helemaal niet te verleiden tot de gedachte, dat het karwei wel even geklaard zal worden. Kat uit de boom Toch „Wij hebben het grote voor deel dat we de kat uit de boom kunnen kijken. We hebben een flexibel elftal dat zich snel kan aanpassen. Thuis hebben we tot nu toe de beste wedstrijden gespeeld, maar ik be schouw het begaafde en goed spelende Noordwijk als een gelijkwaardige te genstander, wat trouwens ook blijkt uit het doelgemiddelde, dat voor ons 24-12 tegen 24-11 voor Noordwijk bedraagt. Op de ontmoeting van zaterdag gaan we ons niet speciaal voorbereiden. Wat er aan ons elftal ontbreekt zouden we toch niet in enkele dagen kunnen bijslijpen en bovendien wordt er van de spelers al genoeg geëist. Wat er nu van deze amateurs wordt gevraagd, durfde men vijftien jaar geleden nog niet eens van een semi-prof te vergen. Zo snel heeft het amateurvoetbal zich ontwikkeld". Van zijn elftal - met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar - verwacht Van der Gyp zaterdag een uiterste inzet en een technisch hoogstaande partij voet bal, die naar zijn gevoel minstens een gelijkspel moet kunnen opleveren. Zwart Wit (dat zaterdagmiddag om half drie aan de start komt) zou in dit geval de eerste vooraanstaande voetbal kampioen van dit seizoen in Rotter dam zijn. Na de overwinning van 8—2, die TSF in de uitwedstrijd op Wilskracht boek te, is het zeker dat het zal promoveren naar de nieuw in het leven geroepen promotie-fereklasse. Daarin zal het dan wel spelen met Noad, dat wel een punt in kon lopen op Maasbree, maar zeer waarschijnlijk toch wel zal moeten degraderen naar deze nieuw te vormen Gaan Uw meubelen die lelijke slijtplekken vertonen of bent U uitgekeken op Uw meubelbekle ding? Kom dan morgen eens naar onze 1e etage om Bri Ny- lom meubelstof te kopen. Bri Nylon is een 100% nylon stof, dus 100% kleurecht, op tricot basis. Een zeer solide meubelstof die gemakkelijk schoon te houden is (alleen met gewoon water afnemen). Deze luxe stof, die hetzelfde effekt geeft als de duurste mo quette, koopt U nu, 130 cm breed en keuze uit 6 fraaie interieurkleuren, voor nog géén tien gulden per meter. BRI NYLON meubelstof '130 cm breed gemakkelijk te reinigen kleurecht Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze Bri Nylon meubelstof in 6 prachtige moderne kleuren, 130 cm breed, gemakkelijk te ver werken kwaliteitsstof, per meter nen als de twee Schiedamse clubs de kracht konden vinden om in de top samen te gaan en zo de krachten te bundelen in het toptafeltennis. Ook bij .deze sport gaan de financiën een behoorlijk woordje meespreken en de spelers gaan al behoorlijke bedragen vragen. Daarom lijkt ons bundeling in de top het enige middel om werkelijk toptafeltennis in Schiedam te houden. Beide verenigingen hebben ontzettend veel voor het tafeltennis gedaan. Ser vice heeft om tot topsport te komen reeds een veer gelaten en is gefuseerd met TSF. Service zowel als Noad hebben velen in Schiedam de weg naar tafeltennis gewezen en beide clubs hebben de sporen in die sport dan ook verdiend. Alleen heilige huisjes en oud zeer kunnen een fusie in de top tegen houden. Gezond verstand zal echter moeten preveleren en beide verenigin gen kennende zal dat ook hëus wel gebeuren. Na deze korte ontboezeming dan de wedstrijden. TSF heeft met Wilskracht niet veel moeite gehad. Na vijf partijen stond het al met 5-0 voor en slechts één partij, de eerste, had drie games nodig om beslist te worden. Dat was tussen Van der Ham en Van den Broek 21-17, 18-21 en 6-21. Met de wetenschap dat uit de resterende vijf partijen er maar één gewonnen moest worden om de twee winstpunten binnen te halen werd het spel van TSF wat minder en dat kostte in de zesde partij Henny Stolk de overwinning. Hij verloor in drie games van Van der Ham 8—21, 21 19 en 21 17. Ook de voorlaatste partij, die tussen Van den Broek en Heynen werd verloren, maar dat mocht niet hinderen. TSF greep met 8-2 de volle winst en weet zich nu zeker van een plaats in de promotie- ereklasse. Voorsprong Noad heeft met Tilburg meer moeite gehad en pas in de laatste twee partijen de winst gegrepen. Na het gewonnen dubbel, 21-11 en 21-14 kon NOAD de pauze ingaan met een nuttige voor sprong van 3—1. Knikkenberg in twee games, 17-21 en 13-21 verloor van Van Dijk en Geerlings moest in drie games 21-12, 13-21 en 12-21 zijn meerdere erkennen in Van Unen, waar door de partijen weer op gelijke voet waren gekomen. Een subliem spelende Van der Aa bracht Noad echter weer de leiding door winst op Wejjenberg, 11-21, 21-8 en 21-18. (4-3). Die voorsprong ging echter weer verloren omdat Knikkenberg in twee games 27-29 en 18-21 zijn partij van Van Unen verloor. Van der Aa zorgde in twee games overwinning op Van Djjk echter dat zeker een winstpunt binnen zou komen, waarna Geerlings tegen Weijenberg in twee games 21-15 en 21-10, liet zien waartoe hij in staat was. Deze laatste twee winstpartijen brachten dan ook uiteindelijk de over winning in het Schiedamse kamp. Het zaalhandbalseizoen is aan de restantopruimingen toe en bin nen niet al te lange tijd zal het handbal in moeders vrije natuur weer de aandacht gaan vragen. Hoewel het herenteam van Wil ton reeds vorige week kampioen werd, was het nog niet uitge speeld en daarom ontving het in de Margriethal het Rotterdamse Schutters 2. Dit werd in de eerste helft een vrij aantrekkelijk duel waarin de ploegen goed tegen elkaar opwogen. De rust ging dan ook in met de stand 4-5. Na de thee liep Wilton echter sterk uit en dat beviel de Rotterdammers blijk baar niet. Zij vergaten alle handbalre- gels en hun spel ging meer op vrij worstelen lijken dan op handbal. Arbi ter De Jong moest herhaalde malen ingrijpen en zelfs Rotterdammers naar de kleedkamers zenden. Het werd ten slotte een 15-11 overwinning voor Wilton. De dames van UVG hebben met pech te kampen gehad tegen ADO. Het heeft lang de beste papieren gehad, totdat bij de stand van 5-0 de doel- vrouwe de knie blesseerde. Haar taak moest over worden genomen door Anneke Blok, die daar echter totaal vreemd tegenover stond. ADO maakte daarvan een dankbaar gebruik en het werd een 6-6 gelijkspel, waardoor ADO de rode lantaarn kwijt is. De heren van UVG hadden meer suc ces tegen Hoogvliet. Met goede inval len weid het doel van de gasten onder druk gezet, die dan ook een 27-18 nederlaag te incasseren kregen. Veel spanning was er bij de damesontmoe ting Scylla-Unitas, een wedstrijd die uiteindelijk door Unitas werd gewon nen (8-9). Het komende weekeinde is er maar een klein programma, omdat de meeste clubs zijn uitgespeeld. De heren van Voorstel voor opheffing van Babberspolder Door de uitvoering van bestemmings plannen is de Babberspolder binnen de stedelijke sfeer van de gemeenten Vlaardingen en Schiedam komen te liggen. Het niet bebouwde gedeelte van de polder heeft zijn agrarische karakter vrijwel geheel verloren. Bovendien is de langs de oostzijde van de polder lopende Poldervaart, die deel uitmaak te van de boezemwateren van het hoogheemraadschap van Delfland, na de totstandkoming van twee nieuwe boezemgemalen, van deze boezemwa teren afgesloten, waardoor de zorg voor het onderhoud van de kaden van genoemde vaart niet meer berust bij de polders, die erdoor tegen het boezem water werden beschermd. De Babberspolder bezit zelf geen ge maal, doch het grootste deel, dat op het grondgebied van Vlaardingen ligt, wordt via de gemeentelijke riolering door die gemeente bemalen, terwijl het Schiedamse deel door de aangrenzende Hargpolder bemalen wordt. Ten aan zien van de Hargpolder, die practisch geheel eigendom is van de gemeente Schiedam, zijn plannen tot opheffing ook reeds in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. De Babberspolder, die ongeveer 210 ha. groot is, komt op grond van het vorenstaande voor opheffing en ont- poldering in aanmerking. Tussen de gemeenten Vlaardingen en Schiedam enerzijds en de polder anderzijds zijn overeenkomsten gesloten, waarbij deze gemeenten de waterstaatkundige zorg voor de f^ontpolderen gebieden op zich nemen. Ook de financiële gevol gen van de ontpoldering worden in die overeenkomsten geregeld. Een klein gedeelte van de Babberspol der, ter grootte van ongeveer 12 ha, destijds met de aanleg van het Kethel- plein, zijnde het kruispunt van de Zoomweg met rijksweg 20 (Hoek van Holland-Rotterdam) is met een deel van de Hargpolder op de Holierhoekse en Zouteveense polder gaan lozen. Scylla spelen in de Energiehal een wedstrijd tegen Hollandiaan 2 en bij deze wedstrijd staat er niets meer op het spel. Meer belangstelling zal uit gaan naar de wedstrijd die Wilton daar :n de Energiehal gaat spelen tegen Quintus 2. De inzet is een plaats in de regionale derde klasse. Secretaris Zon neveld is vol goede moed. „Het zal geen gemakkelijke wedstrijd voor ons worden, maar we moeten zorgen voor een grote overwinning. Als we daar niet in kunnen slagen, zal het op 14 maart in Poeldijk een moeilijke zaak worden. Quintus maakt op het ogen blik een moeilijke periode door en dat is aan het spel goed te merken. We mogen ons daar echter niet door laten verblinden. Een volle inzet kan ons alleen de begeerde promotie brengen." Rijnmond kan niets doen tegen geluidshinder Op vragen van het lid van de Rijn- mondraad mevrouw H. J. Keppler- Timmenga (P.v.d.A.) over geluidshin der in Brielle en omgeving op 6, 7 en 8 februari heeft het dagelijks bestuur geantwoord, dat deze geluidshinder een gevolg was van de testprocedures bij de afbouw van de ethyleenfabriek van de Gulf Oil Raffinaderij. Rijn mond kon hiertegen evenwel geen stappen ondernemen, omdat hij geen hinderwetbevoegdheden heeft. Wel zal er bij de gemeente Rozenburg en bij de afdeling Hinderwet van de gemeente Rotterdam op worden aangedrongen dat in voorkomende gevallen direct maatregelen worden genomen. Het da gelijks bestuur van Rijnmond heeft de directie van Gulf Oil meegedeeld, dat kennisgeving vooraf juister zou zijn -TOK.ee st. Maak Uw bed eens op met zo'n mooie lakenset en de hele slaap kamer ziet er ineens een stuk gezelliger uit. Katoenen lakenset van een goe de kwaliteit, afgezet met fraai geborduurde banden in moder ne kleuren. Deze lakensets uit de duurdere series koopt U nu in drie ver schillende afmetingen extra voordelig. *Bij Excelsior gaat men in navolging tot andere clubs het beheer van de kantine in eigen hand nemen. In op volging van de familie Van de Water John Reeberg karatekampioen In de goed bezette zaal van Odeon behaalde vrijdagavond de uit Suriname afkomstige John Reeberg van Sport school Hollander, de titel in de zwaar gewichtklasse tijdens de open individu ele Kyokushinkai Karatekampioen- schappen. Na een reeks overtuigende overwinningen werd hem tevens de stijlprijs van die avond overhandigd. Tweede werd Peter de Bruin van dojo Hollander uit Dordrecht. De Kyoku- shinkai-competities, met dit keer deel nemers uit elf dojo's vormden een gevarieerd programma met diverse de monstraties zoals tamesi-wara (bre ken), het immer spectaculaire bo-jitsu (stokvechten) en uiteraard de elimina tieronden, gevolgd door de finales der diverse gewichtsklassen. Na een inleidend commentaar door John Bluming, 6e dan en Loek Hollan der 4e dan, werd het karate-minded publiek vergast op een sensationele avond. Titelverdediger Peter Voogt, 2e dan (sportschool Hollander), duidelijk een routiné, prolongeerde zijn titel bij de lichtgewichten, hoewel de tegen stand belangrijk sterker was dan voor gaande jaren. Brand uit den Haag en Muller uit Groningen werden resp. tweede en derde. Coming man Eugéne Kambel, Sport school Hollander, zag zich na een serie imponerende zeges, o.a. een prachtige mae-geri, de enige techniek die deze avond met ippon (vol punt) werd gehonoreerd, in de finale geplaatst tegenover Leo Sterrenburg, eveneens van sportschool Hollander. Laatstge noemde trok zich echter uit sportieve overwegingen terug en nam genoegen met een zeer verdiende tweede plaats, middengewicht. Winnaar van het on derdeel tamesi-wara (breken) werd Jan Vleesenbeek, le dan, ook uit de school van Hollander. Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: 3 sleutels aan touwtje; 3 sleutels in etui: blauwe tas inhoud gereedschap; beige knip- portemonnee; suede damesportemonnee (paars); groene knipportcmonnee; dames portemonnee (geel); zwarte damesknip- portemonnee (Post Kethel); bruine aktetas; bruine aktetas (broodtrommeltje); kap van achterlicht; grote hamer; rode plastic speel goed auto; autoped (rood/wit); 2 potjes plakkaatverf bruine dameshandschoenen, bruine dameshandschoenen; Te bevragen bij de vinders: een paar zwarte dameshandschoenen. W. de Vries, Hogeban- weg 63b; een Pluijmers, Brielsestraat 19; één grijze herenhandschoen, T.slach, Gordon- straat 26b: zwarte dameshoed, Pluijmers, (gla- Brielsestraat 19; schoen, LTslach, C.ordonstraat 26 dameshoed, W. Verwaal, Halleijst blauw kinderhandschoentje cé) A.v.d.Ende, v. Oldenbarneveiastraat 125; W. Verwaal. Halleijstraat 29a; blauw kinderhandschoentje (glacé) A.v.d. Ende, v.Oldenbarneveldstraat 125; dameshand schoenen, Rooijers, M.C.M. de Grootstraat 84; gloednieuwe herenschoenen, dhr. Walles, dameshandschoenen, Rooijers, H.C.M. de Grootstraat 84; gloednieuwe herenschoenen, dhr. Walles, Joh. Braakensstraat 99, tel.: 710023; wit damesjasje, Hoenderkamp, Dr. Kuijperlaan 235; welpenpetje (groen), mevr. v.d.Wal, Albert van Raalteplein 98; heren pet, v.Duin, Klaas Katerstraat 112; school- etui, C. van Dijk, Lange Nieuwstraat 11b; zwart leren etui met twee sleutels, Mevr. Sprong, Parkweg 208; 2 plastic emmers. Sabel, Graaf Elorisstraat 71; zakje inhoud: borduurzijde, J.R. Wesling, Bildefdijkstraat 23a; Brailledruk schriften, Winkelman. Edi- 41b; driewielig kinderfietsje (rood/ Dalton- laken 150x240cm 1 sloop laken 180x240cm 2 slopen f *ri98 laken 220x250cm 2 slopen OC 98 geel), van Leeuwen, van Tienhov 2 wielig kinderfietsje, de Reue straat 10a; een ringsleutel, hap. van son; blank stalen herenhorloge met bruin bandje, G.W. Sanders, B K. laan 228, tel.: 264308; goudkleurig dameshorloge, Gröneveld, Sin gel 93, tel.: 263538; gouden schakelarm band, Bergen, Parkweg 27; parelketting, Soeters, Gordonstraat 5b; gouden gladde ring, J. den Hartog, Lekstraat 76a: gouden broche, v.d Brink, Eazantlaan 28; dameshor loge, Joke Drenth, Dr. Wibautplein 14; doublé dames polshorloge. Baksteen, B.van Haarenlaan 322: gouden oorbel, Berkcl, Rembrandtlaan 93. tel.: 267346; gouden trouwring, E. Bonefaas, Groenelaan 89; gou den dameshorloge, Mevrouw Zuidgeest. Pa- lanenstraat 36e, Rotterdam, tel.: 1 13321; goud kettinkje met hangertje, J. van Dijk, Groenelaan 121e; Herslach, Noordvest 111, tel.: 265606; sleutelring, A. de Groot, Vlaar- dingerdijk 155; Herslach, Noordvest 111, tel.: 265606; sleutelring, A. de Groot, Vlaar- dingsedijk 155; sleutelring, v.d.Berg, Graaf Elorisstraat 36; sleutelring, 5 sleutels, mevr. Sprong, Idenburgstraat 24; sleutelring 3 sleutels, W. Matthijssen, Rotterdamsche dijk 285C; sleutelring 2 sleutels, v.d. Meerens- hock, Passage Broersvest; een sleutel met twee boorden, Administratie bej. Centrum, Spaland; blauw/nikkel balpoint, J.H. Kooij. Valeriusstraat; een sleutel aan plankje, J. van Dijk, Groenelaan 121a; zwart sleuteletui, N. v. Holten, Paulus Potterstraat 51b; bruine diplomatentas, J. Verveen, Kortlandstraat 3; damesparaplu (knirps), J. Keijzer, Kerkweg 103; blauw-witte tas, H. Koevermans, van Karnebeekstraat 80; zwarte knijpportemon- nee, P. Keijzer, Griegplein 277; portemon nee zwart, de Ruiter, Johan de Wittsingel 173; bruine diplomatentas, Donkersloot, M.C.M. de Grootstraat 88; bruine weekend tas, A.J. Droog, Mgr. Nolenslaan, tel.: 707815; bruine fietstas, V.d. Linde, Klaas Katerstraat 13; hebben dat een jaar lang de heer en mevrouw Hagen gedaan, Om het behe ren van de kantine goed te laten verlopen is er bij Excelsior een com missie gevormd bestaande uit de heren H. v. Troost, J. v.d. Water en G. Kerpels. Deze commissie weet zich gesteund door niet minder dan 30 medewerkers. De commissie vraagt van de leden de volledige medewerking door om te beginnen te helpen het clublokaal zo schoon mogelijk te houden. *DHS heeft een nieuwe honkbalcom missie en als zodanig zijn geïnstalleerd de heren: Koos Lancel, voorzitter; Gerard de Puy, secretaris en Gerard Krommenhoek, algeheel technisch leider. DHS kan het komende seizoen geen jeugd team op de been brengen. Verschillende jeugdspelers zijn naar de senioren overgegaan en bij de jeugd is geen aanvulling gekomen. De hoop is gevestigd op de voetballende junioren. Men zal trachten deze jongens voor het honkballen te interesseren. Als trainer- -coach zal dit seizoen optreden de heer J. Ouweneel en er is met twee teams ingeschreven voor de competitie. WF bestaat dit jaar 25 jaar en of het nu zal degraderen of niet het laatste wensen wij de jubilerende vereniging natuurlijk van harte toe, gefeest zal er worden. Alle trouwe leden van Wf, en als er een feestavond is blijken dat er heel veel te zijn, zullen op zaterdag 1 mei de zorgen even vergeten. Dan is er namelijk de jubileumfeestavond in Gebouw Irene en hoe de zaken er dan ook voor staan, het pilsje zal er niet minder om smaken. Op 11 maart zullen de C-junioren van de Schiedamse voetbalclubs aan de tand worden gevoeld wat betreft hun spelregelkennis. Op 25 maart is er dan de finale, waarbij de pupillen de door slag kunnen geven voor hun club. Gezien de grote belangstelling bij de finale en de daarbij behorende prijsuit reiking zal deze plaats vinden in het clublokaal van Hermes DVS, waarin meer mensen kunnen dan bij Schie dam, het clublokaal van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, die elk jaar deze wedstrijden organiseert. *Op 18 maart zal in dat clublokaal Leo van der Kroft voor de leden van de SSV en voor belangstellenden een praatje komen houden. PB. Om tijdens de camping nèt zo lekker te slapen als thuis in Uw eigen beden om een onverwach te logé een prima slaapplaats aan te kunnerf biedenzijn deze opklapbareveertjesbedden de oplossing. Komfortabele rustbedden, ge makkelijk op te bergen en mee te nemen in de wagen, de pri ma kanvas loper verend opge hangen, het hoofdeinde ver stelbaar en rondom versterkt door een speciale band, nu voor nog géén twee en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping-af deling, 2e etage deze handige en komfortabele veertjesbed den, het hoofdeinde verstel baar, in blauw en rood, 70 x 190 cm Een misstap, ja dat mag de verloren wedstrijd tegen Limburgia gerust worden genoemd, opmaken voor de aan het spel goed te merken. We; mogen ons daar echter niet door laten vérblindep. Een volle inzet kan ons die' nog niet te boven. Zondag c wedstrijd tegen De Volewijckers. De vangt het weer een degradatiecandi- Amsterdammers zijn zeker geen ge- daat, namelijk Bergambacht en voor makkelijke tegenstanders, maar wil Hermes voor promotie in aanmerking blijven komen, dan moet er gewonnen worden. Het zal daarom op het Schiedam geldt hetzelfde als v In de afdeling gaan de Schiedamse clubs zich aardig roeren. Uitgezonderd dan WF hebben we al het v Sportpark Harga een bijzonder span- dat de clubs die laag geklasseerd staan nend duel worden nemen wij aan. SVV het wel zullen redden. Natuurlijk is er de uitwedstrijd tegen Heereveen anders komen de rood groenen niet eens aan een gelijk spel toe. A Amateurs Zaterdag speelt het B-team van SVV thuis tegen Holland Sport en in de schaduw van deze wedstrijd gaat dan de semi derby Hermes DVS-Fortuna Vlaardingen. Voor de liefhebbers van de voetbalsport keuze genoeg dus za- DHS kwam in Dordrecht tegen ODS niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel en speelt nu thuis tegen Unitas. De inzet is zeer hoog. Hoewel er na zondag nog vijf wedstrijden te spelen zijn en er dus nog veel mogelijk is, lijkt het er op dat het team dat zondag verliest uitgeschakeld is voor de pro motie. Immers Unitas, DHS en ODS staan twee punten achter op leider EBOH en alleen winst kan de kans op een kampioenschap doen behouden. Een zeer belangrijk duel dus. In de vierde klasse laat Excelsior steek op steek vallen. Hel heeft zo trots op de tweede, plaats gestaan en een blik cp de ranglijst leert ons dat het nu nog niet eens veilig is voor degradatie. Het zou er heel wat gunstiger voor komen te staan indien het zondag nu eens zou winnen van het bezoekende Wester kwartier. Dat moet kunnen. Als de zwart witten eendrachtig de handen ineen slaan en hun technisch kunnen nu eens in dienst stelden van het elftal, dan moet Westerkwartier met een ne derlaag naar een moeilijke zaak wor den. Quintus maakt op het ogenblik een moeilijke periode door en dat is ♦Tijdens DJRLZ^G. iendschappelijke wedstrijd, r het ziekenhuis iar hij na aankomst ten gevolge verlamming bleek te zijn overle- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze katoenen lakensets, afgezet met een fraai geborduurde brede band in moderne kleuren. In drie afmetingen nu extra voor- voor groepsvervoer van 06.30 - 08.00 uur en 17.00 - 18.30 uur. JAC. DE GROOT VLAARDINGEN dag de kans voor, want GLZ komt op' bezoek en hoewel dit nu niet bepaald een zwakke ploeg is, het hoort in de middenmoot thuis, een kans zit er zeker in voor WF. Wordt die niei gegrepen, dan nadert de tweede klasse met rasse schreden. Het zal daarom in het Sportpark Harga een mjzonuéi spannend duel worden nemen wij aan. wel de rode lantaarn in handen, maar mogen toch best in staat worden ge acht het Martinit zeer moeilijk te maken. Demos, dat de laatste wekert, bijzonder goed op dreef is gaat naar FSV Pretoria, dat er relatief gezien beter voorstaat dan de Schiedammers. Komt Demos weer tot een overwin ning, dan kan het de laatste drié wedstrijden zonniger tegemoet zien. SVDPW zou voor een deel uit de zorgen zijn als het de uitwedstrijd tegen VOB won. Het zal beslist niet gemakkelijk zijn, maar het moet kun nen. Zo is het ook met Ursus, dat middels een overwinning op het be-^ zoekende Bloemhof een heel eind ui£ le zorgen zou kunnen zijn. Schiedamse Boys, dat de competitie zo goed is gestart en lange tijd een ern-^ stige gegadigde bleek voor de titel is: ver afgezakt en daardoor nog nie(f geheel vrij van de degradatiezorgen. Het ontvangt zondag koploper Alexan dria en moet gezien de stand op de- ranglijst dit duel winnen. Het is echter', net iets voor De Boys om met vereen de krachten de leider een beentje te, wippen. FCN kwam zondag tot een overwinning, maar dat lijkt er zondag niet in te zitten. DOS komt op bezoek en dat is ergens nog een kanshebber/ achter Alexandria. DRZ krijgt in eigen huis Indus té. bekampen en dit moet een heel nor male overwinning voor de Roode Zoi£ kunnen worden. SFC tenslotte zien \ye thuis winnen van DDC. Zaterdag Voor HBSS betekent de wedstrijd te gen Rijsoord er op of er onder. Het is voor de Schiedammers een uitwed strijd, maar laten we hopen dat veel van Supporters er hun zaterdag voor over hebben om de club in dit belang rijke duel moreel te gaan steunen. Toen het kampioen werd konden er' wel een paar bussen vol supporters mee. Waarom nu niet, nu de dappere elf de morele steun ook niet kunnen ontberen. Immers wanneer HBSS dit duel wint, weet het zeker dat het voor de tweede klasse behouden blijft en bij verlies komt degradatie toch wel heel dicht in zicht. Pl'SC speelt de competitie plichtmatig uit en daarom valt er weinig van te peggen hoe het duel op het sportpark Thurlede tussqn PPSC en Grote Lindt J zal aflopen. Bij de afdelingsvoetballers heeft GTB zich vast aan de kop van de tweede klasse genesteld en zal die' plaats niet af willen staan. Daarom zal het zaterdag als Herkingen op bezoek J komt gaan spannen. GTB moet clitj duel kunnen winnen. GSS tenslotte- speelt thuis tegen Flakkee en zal de l winst wel aan de tegenstanders moeten 'laten.

De Havenloods | 1971 | | pagina 5