50% Vreemde eenden in de country-bijt Schiedamse CIV viert 85-jarig jubileum KORTING lfam.wni.miii 49 8° T.V. DEFEKT Bobby Gentry en Tony Joe White KatiMMiiroi DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 MAART 1971 Het C.J.V.-gebouw aan de Lange Haven 129. Als U nu toch een nieuwe ma tras nodig hebt, waarom dan wachteneen ritje naar Ter Meulen en U bent in het bezit van deze moderne goedliggen- de matras. 1 Persoons polyaether matras sen, in 2 kwaliteiten, beide aan 1 zijde doorgestikt, in de maat 80 x 190 cm en de kleu ren goud en blauw koopt U voor interessante prijzen. 1 persoons polyaether matrassen 12 cm hoog 14 cm hoog met geborduurde borders QQ Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze 1 persoons polyaether matras sen (licht in gewich t en stofvrij), aan 1 zijde doorgestikt, in de kleuren blauw en goud, maat 80 x 190 cm. Wereldgebedsdag Op 5 maart zullen weer vele vrouwen van alle gezindten over de gehele we reld samen komen in een korte gebeds dienst. De liturgie voor deze dag heeft als thema: „Nieuwe mensen voor een nieuwe tijd", en werd gemaakt door Joyce Bailey van het eiland Jamaica in de Carabische Zee. Niet overal is de vrouw volledig in het kerkelijk werk opgenomen en de Vrou wen-Wereldgebedsdag is dan een van de zeldzame gelegenheden voor de vrouwen om haar eigen geestelijke bijdrage te geven en de volle verant woordelijkheid mee te dragen. Het woord Vrouwen-Wereldgebedsdag wil hierbij aangeven dat de opzet en de organisatie berusten bij vrouwen. Desondanks voelt het Nederlands Comité dat het in deze tijd meer aanspreekt, wanneer het woord vrou wen in de naam van deze gebedsdag vervalt. Het comité wil daarom terug keren tot de oorspronkelijke naam, zoals deze tot omstreeks 1950 ook in ons land luidde: wereldgebedsdag. De dienst zal worden gehouden in de Grote Kerk op de Markt, 5 maart. Aanvang van de dienst: 20 uur. In Kethel-Groenoord zal er eveneens op 5 maart een gebedsdienst worden gehou den en wel in de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan. Aanvang van de dienst, 20 uur. Ier meulen winkelen waard Houdt U ervan om zo op zijn tijd eens gezellig de stad in te gaandan is deze handige stadstas net iets voor U. Stadstas in een leuk koffermo del, waarin U heel wat mee kunt nemen. De tas is van sterk skai met 2 handvatten en een grote rits. Nu koopt U dit koffertasje in diverse fraaie kleuren voor nog géén twee rijksdaalders. bodemlengte ong. 30 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre dit skai kof fertasje met praktische ritsslui ting, keuze uit de kleuren rood blauw, cognac, zwart en naturel, bodemlengte ong. 30 cm Het mag dan geen echt ,,vol" jubileum zijn, er is. voor de Schie damse C. J. V. alle reden om aan het 85-jarig bestaan aandacht te gaan besteden. In het leven van een groot deel van de jeugd, heeft deze organisatie veel te betekenen gehad. Donderdag 4 maart (vanavond) wordt in ge bouw „De Jeugdhaven" aan de Lange Haven een bijeenkomst gehouden voor de leden van „Ons Oud Verbond". Het plan is een receptie te doen volgen o.a. voor oud-leden van de C. J. V., maar de adressen zijn niet volle dig bekend. Dit alles kan gebeu ren in een gebouw, dat nog maar kortgeleden een restauratie heeft ondergaan, zodat er alle moge lijkheid is, om er een gezellig feest van te maken. De C. J. V. heeft in Schiedam kunnen mee werken aan de oprichting van diverse andere organisaties. Elk jaar opnieuw wordt er hard ge werkt aan de vorming van jonge men sen op een eigentijdse wijze. Het C. J. V. jeugdwerk wijzigt zich al naar de eisen van de tijd en weet, waar nod'g, tijdig de bakens te verzetten. Het zijn altijd weer de vrijwilligers die in vele gevallen al hun vrije tijd in dienst stellen van dit stuk jeugdwerk in Schiedam en in Nederland. Een terug blik in het verre verleden herinnert aan de oprichting door de Schiedamse C. J. (M).V. van de Voetbalvereniging „Houdt Braaf Stand Schiedam" (welke Schiedammer kent H. B. S. S. niet?) op 27 maart 1926; Tamboer- en Pijper corps „Harmonie", uitgegroeid tot de trots van Schiedam „de Rijnmond band", drie jaar later in 1929. Ook gaan de gedachten uit naar de Mondaccordeonvereniging „Bravo" en de toneelgroep „O. D.G.", die aan hun doel hebben beantwoord en in een behoefte hebben voorzien. Niet in het minst is vermeldenswaardig de oprich ting door de Schiedamse C. J. (M). V. van de Christelijke Gymnastiekvereni ging „D. O. K.", een vereniging die aan een groot aantal jongeren en ouderen een verantwoorde vorm van lichamelij ke ontspanning biedt. Eveneens dient een bijzondere vermelding „Ons Oud Verbond", een vereniging van oud- C.J.M.V.-ers die nog altijd een zeer gewaardeerde morele en soms ook financiële steun verleent aan de huidi ge organisaties. Het hart van het C.J.V. jeugdwerk klopt in het gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129 te Schiedam, morele en soms ook financiële steun verleent aan de huidige organisatie. Vele jaren terug was gebouw „Irene" een centrum van waaruit vele aktivitei- ten werden georganiseerd en waar me nige familie-avond werd gehouden voor de toenmalige leden, hun ouders en familie. Menigeen zal daaraan de prettigste herinneringen bewaren. Het verlangen naar een „eigen home" bleef leven. Na vele ooainnen werd op zater- licht beschadigde artikelen fabrieksnieuwe monsters en restanten - speciale aanbie dingen. de"eeartil!llene spotprii"n voor 11 Let vooral ou ae vele aanbiedingen ln meubelen die wil nu hebben zoal»; keukenbuffetten licht beschadigd vanaf f149,- bankstellen licht beschadigd vanaf f 495,-- kuipfauteuils in bruin en zwart van f 159.- voor f119,- linnenkasten (hang en leg) ^vonas'van^naïP zYvl^o? „ïïïï'uüï en op zaterdag 6 maart van tien tot VlerUUr KEUR KOOP Paul Krugerstraat hoek Hilledijk, Rotterdam-Zuid. 5 min. lopen van Metrostation Rijnhaven. w zondag 14 telkens 's avonds om 8 uur wordt in het Stedelijk Museum Schiedam een doorlo pende dia-projectie gegeven over het werk van Jan Roede. Dit via een computer ge maakte programma, is tot stand gekomen naar een idee van Gerard J. Raucamp. Zaterdag 6 maart wordt om half vier een expositie geopend van schilderijen van Theo Schuurman, die tot 5 april zal duren. Over het onderwerp: „Waar moet het met land en volk heen? zal donderdagavond 11 maart jhr. F. Th. Boeters van Lennep spreken voor de afdeling Schiedam van de SGP. De vergadering vindt plaats in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Lange Ha- dag 27 oktober 1955 in één der zalen van het pand „Sursum Corda" aan de Nieuwstraat 12 de openingsbijeen komst gehouden van het nieuwe C.J.V. centrum. Een lang gekoesterde wens ging eindeljjk in vervulling. Een wens droom werd werkelijkheid toen de Schiedamse C.J.V. in september 1958 de beschikking kreeg over het pand aan de Lange Haven 129. Eerste centrum Na vele maanden hard werken in de avonduren, werd de oude pastorie, later corsettenfabriek, een tehuis voor de leden van de Schiedamse C.J.V. De vreugde was niet te temmen, toen op zaterdag 7 februari 1959 het pand in gebruik werd genomen. Het was een 70 jaar oude wensdroom die werd gerealiseerd. Vele vormen van jeugdwerk heeft de Schiedamse C.J.V. in de afgelopen 85 jaren gekend. Waren het vroeger de clubs voor jongemannen en jonge vrou wen en de jeugdclubs voor jongens en meisjes (de jongelingsvereniging en de knapenvereniging) en het Passe-Par- toutwerk, thans is het meer een so ciëteit voor jongeren met daarnaast de bestaande jeugdclubs voor leden bene den de leeftijd van 16 jaren. In diverse kerkelijke wijkgemeenten van Schie dam heeft de C.J.V. jeugdclubs voor jongens en meisjes van 8 tot 15 jaar. Sociëteit In het C.J.V. Gebouw „Jeugdhaven" vindt men het eigentijdse jeugdwerk in de vorm van de sociëteit die de naam draagt „YMCA Soc. de Vonk". En zo met de gedachten aan al die goede en wellicht minder goede evenementen in de afgelopen jaren wil de huidige Schiedamse C.J.V. stil staan bij het 85-jarig jubileum. WIJ HEIPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 ds A. Kastelein, 19 i M.C. Baa Bethelkerk 10 uur ds. D. J. Spaling. Opstan- dingskerk 10 uur ds H. J. Groenewegen. Vredeskerk 10 uur ds A. P. Nauta. Kethel. Dorpskerk 10 uur ds. W. Oorthuys. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. de Ruiter. De Rank 19 uur jeugddienst. Ned. prot. bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. Dj. E. W. Siccama uit Rotterdam. Evang. Luth. gemeente, Oranjestraat 10 uur ds. A. Steinhart. Oud kath. parochie, Dam 30, 10.30 uur h. mis, pastoor drs. F. Smith. Hersteld apostolische gemeente, Stadhou derslaan, 9.30 en 16.00 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en mevr. H. J. Renting. Baptisten gemeente, gebouw Irene, 19.30 Chr. geref. gemeente, Warande 30, 9.30 er. 16.30 uur dienst. Geref. kerk (vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk (vrijgemaakt) 't Trefpunt, Alei- dastraat 8.30 uur ds. M. van Dooren, 15.30 uur ds. P. Deddens. Ned. herv. (geref.) evangelisatie. Irene-kerk 10 uur de heer A. de Groot uit Ouddorp, uur Grotekerk ds. Th, G. Vollebregt uit Rotterdam, woensdag 10 maart Irene 20.00 uur bidstond voor het gewas, ds. C. Treure uit Katwijk. Verwilderde katten in Beatrixpark Vooral in het Prinses Beatrixpark maar ook in de minder dichtbebouwde de len van de stad, zelfs in Nieuwland en Groenoord, zit men met het probleem van half en helemaal verwilderde kat ten en katjes. Dit gaat onrustbarende vormen aannemen! In het Beatrixpark zijn meer dan tien van die verwilderde katten geteld, die een slachting aan richten onder de vogels. Vooral nu de vogels gaan nestelen en kwetsbaar wor den. Waar komen die katten vandaan? Er blijken nog altijd „dierenvrienden" te zijn, die jonge katjes in de parken afzetten, wanneer ze de beestjes niet meer in huis kunnen houden. Deze zwerfkatten moeten dan maar zelf zien aan de kost te komen en ze verwilde ren snel. Dan zijn er van die onnaden kende personen die de arme zwerfkat ten dan gaan voederen en ze zo in leven houden. Zij realiseren zich dan niet dat de verwilderde katten een ramp zijn voor de vogelstand. Daarom het dringende verzoek: wan neer men een kat heeft, die men kwijt wil, breng het dier dan naar het Die rentehuis van de Dierenbescherming of laat het pijnloos afmaken. Maar ook: voeder de wilde zwervende katten niet. Tony Joe White, de uitvinder van het Swamp(moeras)-geluid, is in ons land vooral bekend geworden door de nummers „Polk Salad Annie", „Old man Willis'" en „Save your sugar for me", een nummer dat om duistere redenen hier niet de aandacht heeft gekre gen die het zonder meer verdien de. Het belandde dan ook terecht zeer hoog op de Engelse hitpara de. Met de carrière van Tony Joe White is het allemaal nogal merkwaardig gelo pen; hij is namelijk een van de weini gen, zeer weinigen mogen we gerust zeggen, die door toedoen van een Europees fanatisme ook in Amerika zelf de top bereikte. White, die nu 25 jaar is, werd geboren in Oakville, Louisiana, in feite het thuisfront van de katoenplukkers, waartoe ook Tony Joe White tot zijn achttiende jaar behoorde. Hij was de jongste van een gezin met zeven kinde ren en verhuisde dan ook braaf met de familie mee toen deze besloot naar Texas te gaan. De agrarische werkzaamheden vielen echter niet zo geweldig in de smaak en hij probeerde zijn geluk toen maar eens in een nachtclub als gitarist en later ook als zanger. Toen hij genoeg geld gespaard had om de reis naar Nhshville, jawel het mekka der coun- trymuziek, te betalen pakte hij de schamele bezittingen bij elkaar en ve trok met gezwinde spoed. Monument Records Na veel omzwervingen kwam hij uit eindelijk terecht bij Monument Re cords alwaar men na wikken en wegen besloot maar eens wat opnamen te maken. Omdat deze studio nog geen drie straten bij ons hotel vandaan was namen we tijdens ons recente bezoek aan Nashville uiteraard de gelegenheid te baat om dit pand eens nader te bekijken. Het is gelegen aan de 19th Avenue en wanneer men deze straat in komt valt het inderdaad direct op. Echter niet omdat het een architecto nisch meesterwerk is, maar door de helgele beschildering van de buitenmu ren. Een echte ingang konden we niet aan het gebouw, dat van buitenaf doet denken aan een wat groot uitgevallen garage, ontdekken. Het pand bleek te betreden te zijn door een soort deur die in Europa gevoegelijk als nooduit gang wordt betiteld. Eenmaal binnen bleek echter, dat men aan de afwer king van de buitenkant klaarblijkelijk had bespaard des te beter had besteed voor technische apparatuur. Overigens een verschijnsel, dat wij tijdens ons verblijf in Nashville en ook daarbuiten herhaaldelijk signaleerden. Van de opnamen die White in deze studio maakte werd een aantal proef- persingen vervaardigd. Men verzond ze naar discjockeys en vertegenwoordi gers in verschillende delen der wereld en wachtte at. Lange tijd hoorde men niets totdat men plotseling, om precies te zijn op 1 augustus 1968, een tele gram ontving van Barclay in Frankrijk waarin men om nadere inlichtingen over White verzocht en ook om band opnamen. Barclay bracht het nummer „Soul Francisco" uit en het werd een grote hit in Frankrijk en het Franstalige gedeelte van België. Dit was in feite de grootste break in de carrière van Tony Joe en Monument begon toen naarstig aan het produceren van een LP te denken, die verscheen en de naam „Black and White", SLP 18114 mee kreeg en waarop men ook het nummer „Polk Salad Annie" aantreft, dat in Amerika White's succesvolste single was en waarmede hij de top van de hitparade bereikte. Omdat het num mer zo hoog kwam nam ook Tom Jones het op. Als vanouds zoekt hij successsen van andere artiesten uit en steekt ze dan in een ander jasje waar mee hij dan verbazend veel succes oogst. Men denke bijvoorbeeld aan „Green green grass of home", zijn grootste hit, en andere country num mers als „Detroit City", „City lights" en „Ring of Fire". Overigens concen treert Jones zich nu wat meer op het popmateriaal en op de LP in kwestie is ook het Shocking Blue sukses Venus" te vinden. „Venus" mag dan aardig uit de verf komen, „Polk Salad Annie" doet het beslist niet. Duidelijk blijkt dat deze compositie van White toch wel zo nauw verstrengeld is met de swamp-sound dat, zodra men deze sound weg laat, het npmmer veel van zijn aantrekkingskracht verliest. Het laatste Nederlandse wapenfeit van White is de LP TONY JOE met „High Sheriff of Calhoun Parrish" en „Save your sugar for me". Het is overigens wel erg jammer dat er, vooral wat betreft de begeleiding en de arrange menten, zo weinig variatie zit in. de nummers waardoor het beluisteren van een hele LP Tony Joe White geluiden voor niet al te fervente White liefheb bers wellicht te veel zal zijn. Nieuwe generatie Bobby Gentry maakte veel indruk op het laatste Grand Gala du Disque. Ze behoort tot de nieuwe generatie van country artiesten die qua stijl als het ware een brug slaan tussen country en popmuziek waardoor de echte country grenzen in haar platen nogal eens verwateren. Ze uit dit ook door haar kleding en manier van voordracht die vooral bij live-optredens (tijdens ons bezoek trad ze op in het bekende Waldorff Astoria hotel in New York) grote indruk achter laat. Dat ze echter ook in staat is verdien stelijke country geluiden voort te bren gen blijkt wel uit de LP „The Best of Glenn Campbell and Bobby Gentry" op Capitol. Zoals uit de titel blijkt bevat deze LP duet zang met super ster Glenn Campbell die in Amerika al jaren töt de topartiesten gerekend wordt en wiens HONEY COME BACK" al meer dan vier maanden op de Engelse hitparade staat maar waar van we in Nederland ejgenlijk maar verbazend weinig horen. Leuke pop-country geluiden op deze LP dus met af en toe een knipoog naar de hippe tour, wat wel het sterkst tot uitine komt in het nummer „Morning Glory" waar men heeft gemeend een matige fluit te moeten laten domine ren. Beste nummers, waartoe ook Campbell een groot steentje bijdraagt zijn wel „Less of me", „Gentle on my mind" en het pittige „IMAGINA TION", een compositie van Campbell. Al de Lory, inderdaad de man van de hit uit de gelijknamige film M.A.S.H., zorgde voor de uitstekende orkestbege leiding. Mede gezien de prijs (f 14,90) de moeite van het beluisteren waard. Als solo-LP van Bobby Gentry kunnen we u de LP die zojuist op het Emidisc label verscheen aanbevelen. Voor f 8,90 alle oude suksessen van Bobby w.o. „ODE TO BILLY JOE", „Missis sippi Delta" en „Chickasaw County Child" In de serie THE BEST OF, naar verluidt een van de best verkopende platenseries in ons land, wat wel ver oorzaakt zal zijn door het feit dat, behalve de grote verscheidenheid in repertoire waardoor dus een grote keu zemogelijkheid ontstaat, elke plaat slechts f 14,90 kost, zag ook een LP van THE BUCKAROOS het licht. De welbekende begeleidingsgroep van Buck Owens kon het klaarblijkelijk toch niet helemaal af zonder de oude meester want in het nummer „House down the blocks" neemt Owens het vokale gedeelte voor zijn rekening. Het is dan verder nog niet allemaal instru mentaal wat de klok slaat want Don Rick staat behalve met de sologitaar en viool ook vokaal zijn mannetje en is beslist niet te onderschatten. Beste nummers „HAPPY SON OF A GUN.., „Steel guitar rag" en „Seven come eleven". Een naar de laatste mode ge maakt overhemd, waarmee U altijd en overal goed voor de dag kUnt komen, verkopen wij nu in liefst 6 moderne kleuren. Licht getailleerd overhemd van een prima kwaliteit polyester/ katoen met borstlat en borst zakje. Dit moderne shirt, dat U nooit hoeft te strijkennu voor nog géén negen gulden. permanent press 65% polyester 35% cotton Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze licht getailleerde overhemden van polyester/katoen (perma nent press). U kunt kiezen uit de kleuren wit, crème, bleu, lichtgroen, rose en oker geel en de maten 37 t/m 42 Wereldwinkel vraagt medewerkers De werkzaamheden van de Wereld winkel Schiedam breiden zich zodanig uit, dat dit een te grote belasting gaat worden voor de ongeveer 30 mede werkers. Het wordt steeds moeilijker om voor de winkel verkoopsters vrij te maken. Bovendien wil men zo spoedig mogelijk de winkel ook 's morgens openstellen. Daarom worden meer medewerkers gevraagd. De winkel is op het ogenblik geopend van 14-18 uur en van 19-21 uur. Het telefoonnummer van de We reldwinkel is: 268614. Het gironum mer is 537143 ten name van W. v.d. Knaap. Een eerste vereiste voor een goed figuur is dat U voldoende zorg besteedt aan Uw 'onzicht bare' kleding Vlotte stretch beha's, zowel met als zonder beugel, verko pen wij nu in diverse kleuren w.o. huidkleur en transparose. Deze beha's met voorgevormde cups, uit de prijsserie van f 5,95 f 6,95 en f 7,95bij ons voor nog géén vier gulden. ook in huidkleur met en zonder beugel Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze partij beha's met voorgevorfnde cups, stretch panden en schou derbandjes. Keuze uit de kleu ren wit, bleu, huidkleur, trans parose en marine en uit AA-A en B cup (taillematen 70 t/m 85)

De Havenloods | 1971 | | pagina 7