ÉÉN GROOT NUTSBEDRIJF VOOR VUURRINGEN. SCHIEDAM EN MIASOIUIG 9. 8: laaaa meseesbm Hot-pants, mini-spencers en kleine blote voetjes 95 FFrTCT 95 68 Winkelen in Schiedam 11-339 Werkgroep bestudeert initiatief wethouders Een ambtelijke werkgroep bestudeert momenteel de mogelijkheid en wenselijk heid-van het vormen van één groot openbaar nutsbedrijf ten behoeve van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, waarin de drie bestaande gemeentelijke bedrijven zouden opgaan. Deze studie is het gevolg van een initiatief van de wethouders van de openbare nutsbedrijven van deze drie gemeenten, de heren drs. J. Houtman, Jac. van der Linden en I. van der Knaap. Naar verluidt zou men de verschillende gemeenteraden in mei of juni over deze kwestie een principe-uitspraak willen laten doen. Het idee voor de vorming van een groot distributiebedrijf voor gas, elec- triciteit en water is ontstaan tijdens een gezamenlijke lunch van de drie genoemde wethouders bij een vergade ring over het voorontwerp waterlei dingwet. Daarbij bleek, dat de wethou ders van de drie buurgemeenten unaniem grote voorstanders waren van een z.g. horizontale intergratie, het geen betekent één groot bedrijf voor het hele gebied ten behoeve van zowel de gas-, electriciteits als watervoorzie ning. Zij achtten het zinvol te bestude ren in hoeverre hun gemeenten verdere voordelen zouden kunnen behalen met een gezamenlijk horizontaal gei'nte- greerg bedrijf. De werkgroep werd samengesteld uit de heren: dr.ir. J. van Willigen (direc teur GEB, Schiedam), ir. G. B. Meijer (directeur GEB, Vlaardingen), P. F. H. Hille (tot 1 januari 1971 direc teur gemeentebedrijven, Maassluis), J. G. de Ruiter (chef administratie, Schiedam), G. van der Stoep (chef ^ÉÈpi administratie, Vlaardingen), J. Moer man (directeur centrale boekhouding, Maassluis) en drs. J, Zwakhals (direc- (2D DE HAVENLOODS UITGAVE: DE HAVENLOODS N.V. i.o. TOTALE OPLAGE: 255.000 Wordt elke dinsdag ei huis bezorgd. DIRECTIE W. van der Giessen en G. A. Nap. HOOFDREDACTIE: A. Hoeksema HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam. Post bus 1980. Tel. 010- 13.21.70. Giro 18344 BIJKANTOREN: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Tel. 34.10.71 Eendrachtsweg 25, R dam. Tel. 14.84,01 ADVERTENTIES: kunnen tot dinsdag 18.30 uur worden in gezonden en voor de stad Rotterdam tot woensdag 11 uur aan het hoofdkantoor te Rotterdam. Voor de dinsdaguitgave tot vrijdag 16 uur en schriftelijke opdrachten tot rrjaandagmorgen 1e post aan ons hoofd- lofdkan de donderdaguitgave. Voor de dinsdaguit gave tot vrijdag 12 uur. EDITIE SCHIEDAM: Schiedam Kethel. Oplage 30.000. Verte genwoordiger T.K. Stolte, van Duylstraat 33 b, Rotterdam. Tel. 2^.34.37. RtDACTIE: L. 't Hart. Bachplein 97. Tel. 70.38.47. Sportredactie: P. Bul. Mgr. Nolenslaan 590, Tel. 26.98.58. 8 STADSEDITIES ROTTERDAM: (Rotterdam - rechter Maasoever, Capelle a/d IJssel, Bleiswijk, Berkel en Rodenrijs, Nieuwerkerk a/d IJssel en Bergschenhoek. Oplage 172.5001. EDITIE VLAARDINGEN: (Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Maas dijk, Hoek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD: (Krimpen a/d IJssel. Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Ouderkerk a/d IJssel, Stolwijk Bergambacht, Ammerstol, Berkenwoude, Schoonhoven. Oplage 15.500). GROOT ROTTERDAM: In combinatie met „Het Zuiden" 455.300 exemplaren BEZORGING: Als u „De Havenloods" niet heeft ont vangen kunt u voor de donderdag-uitgave tot vrijdagmiddag 12 uur onze afde ling inspectie bellen 13.21.70. toestel 40. Voor de dinsdagkrant kan men hetzelfde Dan wordt de krant door onze lezers-service te.ur bedrijfseconomische dienst, Schie dam), die tevens als rapporteur optrad. Deze werkgroep kreeg als opdracht de mogelijkheid en wenselijkheid te bestuderen van het vormen van één groot distributiebedrijf voor gas, elec- triciteit en water ten behoeve van de drie gemeenten, in welk bedrijf de bestaande drie gemeentelijke bedrijven zouden kunnen worden ingebracht. Uniformering De werkgroep zal in de studie aan dacht schenken aan de organisato rische vorm van het nieuw te vormen lichaam; aan de gezamenlijke inkoop dhr. J. Houtman van gas, electriciteit en water; aan uniformering van de verkooptarieven en overige leveringsvoorwaarden; aan de voorwaarden, waaronder de over dracht van de bestaande gemeentelijke bedrijven zal dienen te geschieden en aan een jaarlijkse uitkering aan de deelnemende gemeenten. Personeel Optimale aandacht zal - volgens de richtlijnen - worden gegeven aan de behartiging van de belangen van de afnemers, terwijl voorts de belangen van het personeel, dat thans in dienst is b(j de drie gemeentelijke bedrijven, de grootst mogelijke aandacht zal krij- De gemeentelijke raadscommissies van bijstand en de medezeggenschaps commissies van de bedrijven zijn in middels ingelicht. Wanneer de studie voldoende gegevens heeft opgeleverd om een beoordeling mogelijk te maken zal aan de gemeen: teraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis worden gevraagd hun opvat tingen over deze kwestie kenbaar te maken. Er zou naar gestreefd-worden om in de mei- of junivergaderingen van de drie gemeenteraden een principe- voorstel van deze strekking voor te Voor het personeel van de drie bedrij ven zou deze centralisatie geen ernstige gevolgen hebben. Vooral omdat men de weg van geleidelijkheid wil volgen en de totale procedure enige jaren in Getoeter wekt ergernis.bij flatbewoners De laatste tijd kan men in Schie dam een toenemend aantal klach ten vernemen over het misbruik van signaalhoorns door autobe stuurders, die daarmee hun komst aankondigen of het getoeter als afscheidssignaal misbruiken. De klachten komen vooral van flatbe woners, niet alleen omdat juist daar een groot aantal gezinnen wonen, maar ook omdat het getoe ter veelal bestemd is voor degenen, die op hogere etages wonen. Het getoeter heeft allerlei beteke nissen. 's Morgens als afscheid voor vrouw en kinderen, bij terugkeer ter aan kondiging dat moeder de vrouw het eten kan opdienen of voor de kinderen aan het raam. Heel wat erger is het, wanneer - zoals heel vaak gebeurt - het getoeter in het late avonduur en zelfs tot diep in de nacht klinkt. Zonder enige égards jegens de buurtbewoners en voor de slapen de kinderen, toeteren vertrekkende gasten er dan nog lustig op los. Voor de politie is het vaak moeilijk dergelijke onopgevoede autobe stuurders te betrappen, maar het zou wel zeer gewenst zijn, als er meer aandacht aan werd besteed. Helaas blijken nog maar al te veel autobestuurders onbekend te zijn met het feit, dat zij een strafbaar feit plegen en ook weinig beleefd heid bezitten jegens slapende me deburgers, die overdag al genoeg rumoer om zich heen hebben! beslag zal nemen, waarop nu reeds het personeelsbeleid kan worden afge stemd. Een en ander is thans al in Maassluis te constateren door het uit blijven van een benoeming in de vaca ture van de heer P. F. H. Hille, die tot 1 januari 1971 directeur gemeente bedrijven was. Uw man en zoons stellen het beslist op prijs als U in deze "nog steeds" koude tijd van het jaar een paar van die heer lijk warme, extra lange heren sokken voor hen koopt. Wol-mousse herensokken van een prima kwaliteit, in vele des sins en kleuren en in alle cou rante herenmaten, nu bij ons per paar voor nog géén twee gulden zeventig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze wol-mousse herensokken van een prima kwaliteit, in vele dessins en kleuren en alle courante ma ten per paar ■Ut- vervolg voorpagina En dan komen we weer terecht bij hetgeen we onlangs bespraken: welke keus zal moeten worden gemaakt voor de ontwikkeling van de nieuwe binnen stad? Merkwaardig is, dat de organisa tie van (Je middenstand, de Schiedamse Industrie- en Handelsraad, kennelijk het geheel met optimisme overziet en zich heeft uitegsproken voor plan B. Veel applaus was er maandag avond op de modeshow van Mo dehuis Marlèn voor de hot-pants, het kledingstuk dat razendsnel de modewereld" verovert. Een ap plaus van het publiek, dat voor 95 procent dit kledingstuk niet kan clragen. Een beetje pijnlijk daarom als het toch met zoveel enthousiasme wordt begroet. Maar goed. Voor de kleinste maten zijn ze er dan toch. De mini-broekjes in zwart, bruin en oranje, van yersey, rib-fluweel en van zeemleer, het aller nieuwste uit Parijs, waar zelfs al over hemden van dit materiaal te koop zijn. De hot-pants worden gedragen met mini-spencertjes en truitjes met daarop twee kleine roze blote voetjes genaaid. In Parijs schijnt het helemaal „in" te zijn een truitje te dragen met „blote voetjes". Voor over de hot-pants zijn er lange denim regenjassen in blauw, beige of oranje, een kleur die we deze zomer veel zullen zien. De jassen zijn aan de voorkant helemaal gesloten, van ach teren hebben ze een lang split om nog maar even iets van de benen te laten In de jongeren-boetiek van Marlèn zijn bok de safari-pakken van denim te koop evenals de veel geshowde leren ceintuurs, die het bijzonder goed doen op de hot-pants en op de uit Parijs geïmporteerde jurken. Heel mooi wa ren ook de gebreide combinaties van Pierre Cardin, waarvan Marlèn de al leenverkoop in Schiedam heeft. Praktisch Er waren dit keer tijdens de show in „Irene" erg veel broekpakken te zien in de overigens zeer gevarieerde show. Broekpakken en tunieken ook voor de oudere dames. Pakken waarvan de jasjes, heel praktisch, ook als blazer te dragen zijn. Verder waren er veel jurken van net even onder de f 100. van yersey, draion of katoen, gemakkelijk was- baar. Veel van de „spullen" waren ditmaal geïmporteerd uit Finland. Prachtige bedrukte stoffen, verwerkt in japonnen of strandpakken, met ori ginele halsverwerkingen met koordjes en vetertjes. Terug na jaren, alleen in een iets andere uitvoering, zijn de keukenruitjes, zoals deze indertijd door Brigitte Bardot werden gelan- De collectie van Modehuis Marlèn, Broersveld 68, 70, 76 is binnen enkele dagen ook te zien in Vlaardingen waar op de Korte Hoogstraat 21 een nieuwe vestiging zal worden geopend. Concert Reger Trio Stedelijk Museum Woensdag 24 maart geeft het Reger Trio in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam, een concert. Het trio bestaat uit Lu cius Voorhorst, fluit, Dusan Karpisek, viool, John Sekreve, altviool. Voorver koop kaarten dagelijks aan het mu seum van 10-17 uur, telefoon 26.64.91. schoen en markt entresol Op onze schoenenmarkt staan naast honderden andere schoe nen, deze echt suéde lederen damesmolières voor U klaar (en wat kunt U beter hebben dan zo'n soepel natuurprodukt). Suéde lederen damesmolière, een ideale gemaksschoen keurig afgewerkt, met ijzersterke zool en prima pasvorm per paar voor nog géén tientje. suede leder Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze schoenenmarkt, tussenverdieping parterre, deze suède lederen damesmolières met oersterke zool, in de ma ten 36 t/m 41 en de kleu ren bruin en beige, per paar Ferd, Paul en Liselore. Paul van Vliet is er weer voor zijn uithuizig legioen „Dit is het uur van het uithuizig legioen, een zwarte zwerm van vogels op deze plek in deze stad". Donderdag 11 maart. Paul van Vliet, in directe aanwezigheid van artistieke en wettelij ke wederhelft Liselore Gerritsen, Ferd Hugas en het begeleidend trio van pianist Rob van Kreeveld, presenteert zich in het Hofpleintheater. PePijn is terug in Rotterdam, na een succesvolle toernee van enkele maanden door Ne derland en België. Het publiek, het uithuizige legioen, ziet Opus 4. In het programma is een aantal wijzigingen aangebracht, waardoor de mensen toch met het gevoel naar huis gaan, „dat Paul van Vliet weer wat anders was". Gebleven waren in ieder geval de „me neertjes". Van de tv, mogen we er nu wel aan toevoegen. Paul en Ferd waren weer geheel in stijl en het publiek vermaakte zich. Liselore Gerritsen zong een aantal nieuwe liedjes. Liselo re zong Liselore in een door haar zelf geschreven Tour de Chant met o.a. „Mijn Kermisland", het bijzonder grappige „Dingetje", het stemmige „Laat de kindertjes tot mij komen" en het levensechte „Moment". Ferd Hugas, de man die zo'n ongelooflijk plooibaar gezicht heeft, trok weer een heel vreemde bek bij het schetsen van zijn denkbeelden over „De hond" (tekst Paul van Vliet). Een boeiend geheel dus voor de pauze. Na de pauze zeker zo boeiend toen Paul van Vliet zijn eigen repertoire bracht: in liedjes (o.a. het bekende „Meisjes van 13" eh „Autoriteiten ochtendgymnastiek" en conférences. En dan, ja, was daar natuurlijk ook Bram weer. Niet meer in de commune die hij inmiddels verlaten heeft. Neen, Bram is op de politieke toer gegaan, zit zelfs in de Tweede Kamer voor zijn nieuwe partij, „Bram Seventy Wham". Goed joh, weet je wel, Paul van Vliet, PePijn, is weer terug in Rotterdam. Een bezoek aan Opus 4 is nog altijd de moeite waard. B. en W. bieden de raad de partiële herzie ning van het bestemmingsplan Bijdorp ter vaststelling aan. Meegedeeld wordt, dat te gen het plan enkele bezwaren waren inge diend, maar na het plegen van overleg met betrokkenen, hebben allen nu hun bezwaar schrift ingetrokken. Daarentegen hoort men bij gesprekken met winkeliers uit de binnenstad min der enthousiaste woorden en kijkt men schuw naar Rotterdam en Vlaardingen. De grootbedrijven als V. en D. en He- ma hebben zich nog niet helemaal uit de tent laten lokken, of zij zich in het nieuwe Schiedam zullen vestigen. Het kan wat hen betreft vriezen of dooien. Toch wordt het hoog tijd, dat ook uit die richting een duidelijke uitspraak wordt gedaan, omdat die mede het formaat van de toekomstige Schiedam se binnenstad kan helpen bepalen. Zij hebben zich wel ten gunste van plan B uitgelaten. .an supposities, zoals men die reeds vaker heeft kunnen vernemen, heeft men bitter weinig om spijkers met koppen te kunnen slaan. Na al het slopen, zal het een keer tot bouwen moeten komen. We zjjn ervan over tuigd, dat Schiedam - mits behoorlijk toegerust - de concurrentiestrijd met de buren links en rechts kan opnemen. Zoals „een middenstander" schreef naar aanleiding van de stadsplannen: „Schiedam is altijd een moeilijke stad geweest voor de cultuur en andere zaken, maar ook door gebrek aan ondernemingszin van de winkeliers". We laten dat maar voor rekening van die winkelier, het zal in de komende maanden moeten blijken. Want in april-mei gaat de gemeenteraad als het goed is een uitspraak doen. Er is een keuze uit drie plannen, naar de mening van het college van B. en W. zal het daarvan wel een mixture worden. Onderzoek Het Instituut voor Psychologisch Marktonderzoek en de Nederlandse Stichting voor de Statistiek, die on langs op verzoek van de kring Rotter damse grootwinkelbedrijven een enquête instelden, wisten mee te de len, dat uit Schiedam en Vlaardingen ongeveer 75.000 vrouwen zo nu en dan in Rotterdam uit winkelen gaan, waarvan 45.000 driemaal per jaar. Kethel-Groenoord gebruik zal gaan maken van de hervormde Dorpskerk. In verband hiermee als goed winkel centrum geprezen, Schiedam komt er niet te best af. Volgens het rapport zal door het toenemend autobezit, het bezoek aan de Rotterdamse winkels toenemen. Het kan best zijn, maar anderzijds zou ook geopperd kunnen worden, dat juist als gevolg daarvan en dus toename van het parkeerprobleem, Schiedam bijvoorbeeld betere kansen krijgt. Op den duur moet men mis schien zijn auto wel in Schiedam par keren om Rotterdam binnen te ko men Huisvrouw Hoe dan ook, het pleiten voor een vernieuwde binnenstad voor Schiedam behoeft geen pleiten te zijn voor een verloren zaak. Voor de gemeenteraad zal het straks moeilijk zijn precies te peilen, wat middenstand en grootwin kelbedrijf nu eigenlijk willen. Edi in feite is nog minder bekend, hoe de Schiedamse huisvrouw over het nieuwe winkelcentrum denkt. De reacties zijn tot dusver schaars geweest. Het begint nu toch wel tijd te worden om na het jarenlange theoretiseren over een nieuw winkelcentrum voor Schiedam, tot realiteit te komen. Het wordt een sprong in het duister, maar ook in dit geval is het beter verkeerd te springen, dan helemaal geen sprong te wagen. Schiedam kan niet meer om de hinder nis heen. Leo 't Hart. interesse RENAULT bei KOSTER Aktiviteiten van wijkvereniging Nieuwland In de vergadering van de onderwijs commissie is o.a. het voorstel van B. en W. aan de orde gesteld, voor het verlenen van voorschotten aan de schoolbesturen voor 1971. Deze be draagt voor de Sint Willebrordusschool f 565.401,74, Chr. school f410.273,21 en het Chr. Volksonder wijs f 118.501,91. Tevens werd over de oprichting van een schooladvies dienst gesproken, in samenwerking met Vlaardingen en Maassluis, waartoe al plannen zijn ontworpen. Activiteiten van wijkvereniging Nieuw- De wijkvereniging Nieuwland zal trach ten voor bejaarden in de wijk een uitstapje te organiseren tegen een zo laag mogelijke vergoeding. In de Prins Bernhardschool wordt vanavond een bingo-avond gehouden en zaterdag 10 april in het wijkgebouw een klaverjas- concours. Men wil trachten gedurende de zomervakantie voor de kinderen een kampweek te organiseren, en wel j van 17—24 juli. v Op de Kinderboerderij in het Schie damse Beatrixpark zijn deze week vier geitjes geboren. Zij zijn de eerste van een aantal blijde gebeurtenissen, die op de boerderij nog zijn te verwachten. 'Stelt Uw man er prijs op om er altijd tot in de puntjes verzorgd uit te zien, dan is dit hèt over hemd voor hem. Bel-O-Fast zelfstrijkende over hemden, magnifieke hemden, hagelwit en.... 's avonds nat ophangen, 's morgens weer aan. Koop zo'n onberispelijk over hemd voor nog géén negen gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze parterre deze Bel-O-Fast overhemden van zelfstrijkende poplin, in alle courante maten en 2 mouwlengten, Aula begraafplaats te bezichtigen De bouw van de aula van de algemene begraafplaats in Schiedam is zover gevorderd, dat deze binnenkort in ge bruik genomen kan worden. Het is niet de bedoeling om een officiële ope ningsplechtigheid te houden. De leden van de gemeenteraad worden op zater dag 3 april om 16 uur in de gelegen heid gesteld om de aula tijdens een rondleiding te bezichtigen. De archi tect zal dan aanwezig zijn voor het geven van een toelichting. Het publiek krijgt op zondag 4 april gelegenheid de aula te bezichtigen. Op zaterdag 10 april is er om 14 uur een bijeenkomst voor genodigden, die een toelichting op het gebouw zullen krij- gen tijdens een rondleiding. Andere belangstellenden zijn daarna om 16 uur welkom. Rapport over kerk en bedrijfsleven Verschenen is een rapport van een werkgroep uit Schiedamse kerken, met betrekking tot de taak van de kerk in het bedrijfsleven. In deze groep wer ken samen de R.K. kerk, herv. kerken, Ned. Prot. Bond, Evang. Luth. kerk. In het rapport wordt er de aandacht op gevestigd, dat een vorm dient te wor den gevonden om de arbeidssituatie te toetsen aan de normen van het evange lie, waardoor een samenwerking kan worden gevonden. De kerken nemen hierbij eën onbe vooroordeeld standpunt in en kunnen als zodanig een „podium^' vormen om diverse zaken te bespreken. Dit bete kent niet een kritische houding tegen over andere instellingen. Het instellen van een bedrijfsapostolaat, dat vooral van r.k. zijde veel activiteiten ontwik kelde, werd twee jaar geleden opgehe ven. Töen werden reeds diverse problemen besproken in samenwerking tussen werkgevers en werknemers. De diverse vraagstukken met betrekking tot de buitenlandse werknemers spelen thans ook een belangrijke rol en even eens wat betreft de werkende jeugd.

De Havenloods | 1971 | | pagina 3