Veldhandbal vraagt weer de aandacht Reehter besliste over bokstitel m Voorsprong was voor Noad niet voldoende Sportgrabbelton «r= 112.= 119.80 T.V. DEFEKT Staartclubs in afdeling gaan zich roeren as? bi. eftTm 71.50 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 18 MAART 1971 nog géén tientje. Geen onderverhuur van sportvelden Inzake de verhuur en onderverhuur i sportterreinen in Schiedam heeft de Sportraad van de gemeente Schie dam unaniem besloten om onderver huur van sportterreinen alleen dan toe te staan (na aanvraag bij het Bureau Sportzaken) indien de verenigingen die willen huren, zijn aangesloten bij een n de erkende bonden. Verhuur en onderverhuur aan niet- Schiedamse verenigingen wordt niet toegestaan. Verhuur aan verenigingen of clubjes wordt alleen toegestaan op de velden aan de Schietbaanstraat. Van dit besluit is mededeling gedaan aan de besturen van de Schiedamse veldsportverenigingen. WIJ HELPEN DIREKT In het betaalde voetbal gaan de clubs weer gewoon aan de competitie verder. Voor SW zowel als voor Hermes staan er wedstrijden op het programma waaruit de winstpunten binnen ge haald kunnen worden. SW ontvangt op Harga, Veendam en is met een blik op de ranglijst aan de stand verplicht dit duel te gaan winnen. Zo is het ook met Hermes, dat zondag eens lekker uit kon halen in een oefenduel tegen CW. De blauw witten moeten naar EDO en als het daar niet tot winst kan komen, dan worden de kansen op promotie ook wel heel klein. In het afdelingsvoetbal gaan de Schie damse staartclubs zich aardig roeren. Zij kwamen zondag tot verrassend goede uitslagen, uitgezonderd dan Deze foto die Eppo Noteboom maakte bij het Kleinpolderplein mag persé niet worden gehanteerd als bewijs dat de aarde rond is. De vertekening is ontstaan doordat de drie foto 's waaruit deze plaat bestaat onder verschillende hoeken werden genomen. Niettemin geeft hij een indrukwekkend overzicht van wat er op dit grote verkeersplein door Rijkswaterstaat tot nu toe tot stand is gebracht. De foto is genomen in de richting van de stad. De wegen die men dus uit de rechterhoek ziet buigen, komen uit de richting Den Haag. De beide fly-overs leiden in oostelijke richting, maar zijn overigens nog niet klaar. Trouwens, rijksweg 20 houdt op bij het tramviaduct van lijn 5 over de Gordelweg (uiterst links op de foto nog net te zien). Links op de voorgrond ziet men de huizen van de Schansweg en de Abtsweg. Rechts in het midden ziet men de jachthaven en de Energiehal aan de Abraham van Stolkweg. FCN dat de degradatie haast niet meer kan ontlopen. Demos, dat uitstel had gevraagd en ook gekregen, omdat het al een paar wedstrijden meer had gespeeld dan de mededegradatiecandidaten, krijgt zon dag bezoek van Steeds Hooger. Dit zal zeker geen makkelijke opgave worden voor Demos, daar Steeds Hooger nog een heel klein kansje, al is dat dan in theorie, heeft op de titel. Wint Demos de wedstrijd en dat verwachten wij, dan is het kansje voor de Rotterdam mers verdwenen. Martinit kan Demos echter te hulp komen. Het ontvangt namelijk de Groen Witten, die ook gegadigden zijn voor de laatste plaats. Winst voor Martinit zou de papieren van Demos dus doen stijgen. Voor WF betekent het komende week einde er op of er onder. Het staat een punt achter op Animo en moet zondag naar deze club toe. Winst zou beteke nen dat WF de laatste plaats verlaat ten koste van de tegenstanders van zondag. Verlies houdt in, dat de ach terstand wellicht te groot wordt om degradatie te ontgaan. Na de prestatie van zondag, 0-0 tegen koploper TRH, rekenen we ook nu weer op een overwinning. De meeste aandacht in Schiedam zal uitgaan naar de derby Ursus-SVDPW. Immers beide clubs zijn de laatste weken beter gaan spelen en vooral Ursus heeft zondag nog bewezen de goede mentaliteit te hebben. Voor beide clubs staat er heel veel op het spel. Winst brengt Ursus de zeker heid dat het niet hoeft te degraderen. Voor Demos geeft de volle winst de zekerheid nog niet, maar het zou wel een stap in de goede richting beteke nen. In de tweede klasse lijkt het er op, dat Nado V zich niet de kaas van het brood zal laten eten door FCN, vooral omdat het op eigen veld speelt. Schiedamse Boys is gastheer voor Noorderkwartier en als het maar gelijk kan spelen is dat voldoende om zeker te weten dat het niet meer kan degra deren. DRZ gaat naar USC, dat haast onderaan de ranglijst staat. Indien DRZ deze ontmoeting wint, kan deze de laatste wedstrijden ook ipet een gerust hart uit gaan spelen. Twee punten erbij brengt het totaal op 15 en dat kan rode-lantaarndrager OHVV nooit meer halen. SFC gaat naar Meeuwenplaat. Ook hier is het zo, dat winst SFC doet behou den voor de tweede klasse. Er zit echter voor SFC nog meer in. Het kan nog op de tweede plaats eindigen en die plaats geeft het recht mee te doen in de promotiecompetitie die de drie als tweede geplaatste uit de tweede klasse gaan spelen voor een plaatsje in de eerste klasse. Wilton op de scheepswerf Verburgh'2. Uit kon Wilton met de grootste moeite een gelijkspel van 4-4 bewerkstelligen. De Westlandse dames hebben het in de zaalcompetitie niet best gedaan en dat zou dan wel eens zijn weerslag kunnen hebben op de veldprestaties. WF moet daar dan van kunnen profiteren. In de promotieklasse dames staat UVG voor de moeilijke taak om HV. Zuid het hoofd te bieden. Zuid staat bekend als een felle ploeg, soms zelfs iets te fel spelend. Het tracht daarmee de tegen standsters te imponeren. Een hoog tempo en een goede dekking zijn de wapens waarmee UVG de strijd zal moeten winnen. In dezelfde klasse krijgt het tweede team van DWS het heel wat makkelij ker. Zij moeten uit spelen tegen Roda, dat nog steeds met een inzinking kampt. Enthousiast zijn de Rotter damse dames wel, maar h^t ontbreekt aan een goede afwerk ster in de aanval. Ook de dames van Scylla spelen een uitwedstrijd en wel tegen Vires 2 in Gouda. Om tot de volle winst te komen zal zeker niet erg makkelijk gaan, omdat Vires een uitstekend team heeft, waarin veel geroutineerde speel sters uitkomen. Scylla zal dan ook *We wisten het heus niet, maar in Nieuwland is een wandelsportvereni ging en de naam is natuurlijk WSV. Nieuwland. De heer G. van der Tuyn, Schaperlaan 25 is er de secretaris van en hij vroeg het een en ander over de vereniging mee te delen. Dat doe ik met deze dan. De WSV Nieuwland heeft deelgenomen aan de openings mars in Rotterdam en de kinderen liepen 10 km. Het parcours liep langs de mooiste plekjes van de Maasstad o.a. het Kralingse bos. Allen bereikten de finish, in een speeltuin waar de kinderen na de mars zich geheel kon den uitleven. De vereniging gaat op 3 april deelne men aan de bloemenmars in Tuindorp Vreewijk, eens het mooiste en modern ste tuindorp van -Europa en een voor beeld van moderne woningbouw na de eerste wereldoorlog. De heer Van der Tuyn maakt er mij op attent, dat zij die in vereningingsverband willen wan delen dit bij zijn vereniging kunnen dóen. Hij verstrekt gaarne alle inlich tingen. Wandelaars die dat willen, tip pelen dus snel naar de Schaperlaan 25 en de heer Van der Tuyn zal ze graag te woord staan.. *Op 30 april gaat de wielerbaan Schie dam open. Een tijdstip waarop Schie dam lang heeft moeten wachten. De openingswedstrijden zullen het begin zijn van een lange reeks, want voor dit seizoen staan er niet minder dan 19 wedstrijden op het programma. De meeste zullen z.g. populaire's zijn en Schiedam -moet dan meestal delen met de baan in Alkmaar waar dan op diezelfde avond ook populaire's wor den verreden. Op 11, 18 en 25 mei zijn er de populaire's, die om zeven uur begin nen. Op 30 mei is er echter een nationale en daarvan valt het eerste startschot om één uur. De maand juni moeten de liefhebbers de dinsdag avond vrij houden, want dan zijn er weer de populaire's. 11 juli is er weer een nationale en de daarop volgende dinsdagen weer de andere wedstrijden. Elke dinsdag in augustus kunnen de liefhebbers ook op het baantje terecht, maar op zondag de 15e zij.i er weer nationale wedstrijden. Op 19 septem ber worden dan de sluitingswedstrijden verreden als nationale. Voor de ware liefhebbers is er dus sport genoeg. Zij hebben er lang ge noeg on moeten wachten. Nu maar Schiedam 1 behoudt vierde plaats Het eerste team van de schaakvere niging Schiedam heeft zijn reeks over winningen voortgezet. Nu, werd Schie- broek 1 het slachtoffer. De voorlopige uitslag is 6-2. Rejtsma, Vrijland, Noor- degraaf, van Grevenbroek en Harman- ny wonnen, Den Uyl en Planken speel den remise en Tropst verloor. De partijen van Dekker en van Seters werden afgebroken en zullen gearbi- treerd worden. Door deze uitslag behoudt Schiedam 1 zijn 4e plaats met 7 punten uit 6 wedstrijden. Het derde team versloeg in een uitermate spannende wedstrijd medekoploper NRSG/Wm Steinitz 5 uit Rotterdam met 5-3 en verbeterde daardoor de kansen op promotie. Het heeft nu 8 punten uit 5 wedstrijden. De volgende wedstrijd is thuis tegen de nog overgebleven medekoploper WSV 2 uit Waddinxveen op maandag 29 maart. Het vierde team won de bij 4-3 afgebroken wedstrijd tegen Overschie 4 met 5-3 doordat mej. Riksen haar afgebroken partij tot winst voerde. vQor een goed gesloten verdediging moeten zorgen, wil het de schade zo beperkt mogelijk houden. Bij de heren is er in de promotieklasse een derby en wel die tussen Wilton en DWS 2. In de zaalcompetitie bleef WF aan de goede kant van de score en normaal is dus, dat DWS zal trachten deze schande uit te wissen. Dat zal echter niet meevallen, daar Wilton op eigen terrein tot heel wat in staat is. De heren van UVG ontvangen Hoog vliet. In de zaal heeft UVG getoond over meer conditie te beschikken dan het uit wat oudere spelers samengestel de Hoogvliet, dat meer routine her bergde. Hiermede zal het echter op het veld niet ver komen en we verwachten dan ook een overwinning voor UVG. In de heren 2e klasse eveneens een derby. Het nog jonge Scylla moet het opnemen tegen DWS 4 dat is samenge steld uit oude geroutineerde spelers. In de zaalcompetitie heeft dit team ech ter bewezen voor niemand opzij te gaan en het veroverde dan ook de titel. Ook in de veldcompetitie speelt het een behoorlijke rol en zal zich door de jeugd van Scylla zeker geen halt toe laten roepen. 1 en 2 persoons binnenveer matrassen 80x190cm 50 *20x19°™ gg gg 130x190cm 140x190cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze luxe 1 en 2 persoons licht gewicht binnenveer matrassen, met prima stalen verend inter ieur, in fraaie kleuren blauw en goud en diverse 1 en 2 persoons maten, nu voor ongelooflijk lage prijzen. Het komende weekeinde staat weer geheel in het teken van de veldhandbalcompetitie. Na vier maanden zaalsport verlangen de meeste spelers weer naar de ruim te van het groene veld, dat voor velen toch nog steeds de hoofd zaak in de handbalsport bete kent. De hervatting van de competitie brengt in de landelijke 2e klasse bij de dames een uitwedstrijd voor DWS tegen Ac tief. Dit is een van de lastigste tegen standers voor het Schiedamse team. Vooraf een prognose bepalen voor deze wedstrijd is haast niet mogelijk. In Schiedam werd het in de eerste ontmoeting een verdiende overwinning van 7-5 voor DWS, dat er nu alles op zal moeten zetten om tot winst te komen. De heren van DWS krijgen het ook al niet gemakkelijk. Zij zullen in Rotter dam aan moeten treden tegen De Schutters. Thuis behaalde DWS een overwinning van 2-15 en zondag zal het zeker ook alle talent aan moeten wenden om tot winst te komen. In de landelijke 3e klasse dames ontvangt afwachten of de renners de weg naar de Wielerbaan Schiedam weten te vin- Gedeputeerde Staten hebben het raadsbe sluit waarbij het Passage Theater door de gemeente Schiedam werd aangekocht, goed gekeurd. met de bedoeling tot een lager gewicht te komen dan bij de eerste weging is geconstateerd. Hoe groot was de oprechte verbazing van Wim de Haan, toen hij hoorde dat er een tweede weegschaal bijgehaald wer',, omdat de eerste niet goed zou zijn geweest. Op de eerste waren ech ter ook alle andere boksers al gewogen. Op de tweede weegschaal blijkt Roesli 56,6 kilo te wegen. Dat was een verschil van een kilo en dat is best mogelijk, want iedere insider weet, dat met laxeermiddelen en een stevig ge richte training een bokser binnen zeer korte tijd een kilo minder kan wegen. Er zijn getuigen die hebben gezien, dat Roesli zwaar aan het trainen is ge weest. De voorzitter van de boksbond vertel de De Haan, dat de partij toch maar door moest gaan. De titel is reglementair dan wel binnen, maar Tonnie Krijgs man moest er dan toch maar voor boksen. Weer stemde De Haan toe. Tonnie krijgt echter slaag en wordt verliezer verklaard. Ook dat slikt Wim de Haan nog, want aan die uitslag valt niet te twijfelen. Woedend wordt Wim als niet zijn pupil de kampioenssjerp krijgt omgehangen, maar de te zware en onreglementair afgetrainde Roesli. Wat Wim de Haan ook in het geweer bracht, er hielp geen moedertje lief aan, Roesli is en blijft kampioen. P. B Bondsbestuurders onkundig In het artikel over het onrecht Wim de Haan en zijn pupil Tonnie Krijgsman aangedaan, heeft u kunnen lezen, dat de heer Hofman, voorzitter van de boksbond weinig notie heeft van de reglementen waaronder de leden van zijn bond hun sport moeten beoefe nen. Dit geldt niet alleen voor de heer Hofman, maar gezien de situatie in Den Haag, slaat dat ook terug op andere bondsofficials. Erger is nog, dat die heren een jongen in de ring laten gaan die net zijn spijsverteringsorganen heeft gevuld met eten en drinken. Indien die heren meer deskundig waren geweest, dan hadden zij er niet eens aan moeten denken Tonnie te laten boksen. Hij had net gegeten en gedronken en elke insider in de sport weet dat na het nuttigen van een maaltijd iemand geen zware inspanning en dat is boksen zeker, mag verrichten. Er zou een hele medische verhandeling over te schrij ven zijn. Het bloed gaat zich dan concentreren op de spijsvertering en de spieren en hersenen krijgen een minde re doorbloeding, wat, om tot een prestatie te komen nu eenmaal funest P.B. Het eerste tafeltennisteam van Noad heeft het er lelijk bij laten liggen, want het heeft in de uitwedstrijd tegen SVE de winst uit handen moeten geven. Na zes partijen stond het met een voor sprong van 5-1 in een gewonnen posi tie, maar zag helaas de laatste vier partijen naar de thuisclub gaan en moest tenslotte genoegen nemen met een gelijkspel. Hierdoor is Maasbree weer een punt uitgelopen en de twee punten voorsprong die het nu heeft zullen wel voldoende zijn om degrada tie te ontlopen. Knikkenberg speelde de openingspartij tegen Swart en bracht de eerste winst binnen. SVE mocht dan in de daarop volgende partij, die tussen Geerling en Hummel naast Noad komen, de daarop volgende partijen werden door Noad allen in winst omgezet, waardoor het tot een zeer nuttige voorsprong van 5-1 kwam en in feite leek niets meer een overwinning in de weg te staan. Met de partij Luteyn-Geerling begon de klad er in te komen. Luteyn won. Daarna kwam Van der Aa tegen Hum mel aan de tafel en het leek er op dat Van der Aa ging winnen. In de derde game stond hij met 20-19 voor en toch moest hij hem nog uit handen geven. 3-5. Zo ging het ook met Knikkenberg in zijn partij tegen Luteyn. Na een ge wonnen eerste game stond hij in de tweede op winst 18-20. Het werd tenslotte toch een gewonnen game voor Luteyn 23-21, die daarna ook nog de derde game won, waardoor met nog een partij te spelen SVE de Schie dammers tot op een punt was gena derd. Geerling moest de laatste partij spelen tegen Swart en hij kon het niet bolwerken. De winst ging naar Swart, die daarmee voor zijn club een gelijk spel uit het vuur sleepte. Zaterdag ontvangt Noad in De Beurs het Amsterdamse AMVJ met als sterk ste speler waarvan dan ook wel enig vuurwerk verwacht kan worden. Het eerste team van TSF won van Van een fabrikant van een be kend merk (wij mogen de naam niet noemen) kochten wij prachtige binnenveer ma trassen, die U nu in de aanbie ding vindt. 1 en 2 Persoons binnenveer ma trassen, met verend stalen inte rieur, fraai doorgestikt boven blad, geborduurde border en luxe handgrepen, gemakkelijk hanteerbaar. De prijzendie kunnen onmogelijk een be zwaar zijnl Het stond toen 3-3, maar daarna liep TSF uit. Stolk won in twee games 21-12 en 21-14 van Van de Borg. Hans van den Broek deed dat met de cijfers 21-6 en 21-9 tegen Overbosch en Stolk won ook al in twee games 22-20 en 21-17 van Van Bemmelen. Een griepe rige Han Linge had in de laatste partij drie games 21-17, 14-21 en 21-16 nodig om van Van de Borg te winnen. Dit alles bijeen was voldoende voor een overwinning van 7-3. Veel interessanter was de wedstrijd die het tweede team speelde tegen Maasvo gels en deze trok dan ook meer publie ke belangstelling dan die van het eerste team. Dat werd een enorm spannend duel, waarin de punten werden ge deeld. Een ook al door griep geplaagde Vaessen kwam tot twee overwinningen evenals Cas van Koetsveld en Peter van den Broek moest met een winstpartij genoegen nemen. Vaessen smaakte het genoegen de laatste wedstrijd te win nen, waardoor een gelijkspel bewerk stelligd werd. Zaterdag gaat het eerste team van TSF naar Victorie en het tweede naar Swift. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze halogeen filmlamp (1000 Watt, ong. 15 bran duren), geschikt voor alle filmcamera's, kom pleet met lamp en be vestigings beugel Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. De Schiedamse boksinstructeur Wim de Haan is hevig verontwaardigd op de Nederlandse Boks Bond. Wim heeft volkomen gelijk als hij zegt: „De NBB heeft Tonnie Krijgsman de titel ontsto len". Het is daarom niet vreemd, dat Wim de Haan het er niet bij laat zitten en de NBB middels zijn advocaat, mr. Abeln, voor het gerechtshof heeft ge daagd in een kort geding, dat dinsdag avond plaatsvpnd. Wat is er in feite allemaal gebeurd rond ■de nationale titel in het vedergewicht? Verleden week moest Tonnie Krijgs man in de finale voor de Nederlandse kampioenschappen in Den Haag in de 'ring komen tegen zijn rivaal Iwan Roesli, die verleden jaar van Tonnie won. Het vedergewicht gaat tot 57 kilo en Tonnie is daar met zijn 56,4 kg. nog niet aan toe. Roesli moest natuurlijk ook op de schaal maar was niet te vinden. Na enig zoeken wordt Roesli door een lid van de Nationale Techni sche Commissie van het toilet gehaald en toen bleek bij een nauwkeurige weging, dat de jongeman ê,6 kilo te zwaar was om in het vedergewicht uit te komen. Tot viermaal toe werd er gewogen en éénmaal ging de bokser zelfs poedel naakt op de schaal. Het had allemaal geen succes. Hij was te zwaar. Regle mentair moest de titel dus naar Krijgs man gaan. Een ieder weet ook niet beter en Tonnie, die zich over zijn gewicht en concentratie geen zorgen meer hoeft te maken gaat wat eten en drinken. Hij Jioefde immers niet meer te boksen. Kort daarna wordt door de heer Hof man, de voorzitter van de NBB, aan De Haan het verzoek gedaan de partij toch door te laten gaan, om het publiek waar voor zijn geld te geven. De plaatsen waren niet goedkoop. Wim, altijd op de bres voor de boks- sport, stemt toe, maar de trainer van Roesli voelt er niets voor zijn pupil te laten boksen zonder dat hij de titel kan behalen. Dat kon immers niet omdat hij te zwaar Verboden Nu zegt een artikel in de reglementen, dat na de eerste officiële weging het ten strengste verboden is af te trainen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze leuke toilettassenset bestaande uit een beugel-make-up tasje, een toilettas met rits en een tissue-tasje. Deze leuk gedessi neerde plastic tasjps, keuze uit diverse kleuren, U filmt nu onder alle lichtom standigheden, ook binnenshuis 't kan allemaal dankzij de ze filmlamp. Halogeen filmlamp, 1000 Watt (220 V, 34.000 lumen), ge schikt voor alle filmcamera's, terwijl U automatische camera's niet apart hoeft in te stellen. Deze onmisbare filmlamp met ong. 15 branduren, koopt U nu kompleet met lamp en beves tigingsbeugel voor nog géén vier tientjes. Zorg dat al die plaatsen in Uw woning waar veel licht nodig is, ook voldoende verlicht zijn. Breng een t.i. verlichting aan in de keuken, boven Uw bureau of tafel, in de kelder, gang, hal of op zolder. T.L. verlichting bestaande uit een fraaie wit gemoffelde balk in smal model en 40 Watt buis, lengte 123 cm, kompleet met starter en voorschakelapparaat Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze t.l. balk met 40 Watt buis, kompleet met starter en voor schakelapparaat, 123 cm lang, Straks in de vakantie, maar ook nu al beleeft 1) vast veel ple zier van deze toilettassenset, waarin U al Uw make-up spul letjes bij de hand heeft. Deze set bestaat uit een beu- gel-make-up tas (bodem/engte ong. 18 cm) met mooie goud kleurige beugel, een toilettas met rits (bodemlengte ong. 23 cm) en een tissue-tasje (bodem lengte ong. 14 cm). De tasjes zijn uitgevoerd in leuk gedessineerd plastic, samen koopt U ze voor iets meer dan anderhalve gulden. halogeen filmlamp 1000 watt 34.000 lumen

De Havenloods | 1971 | | pagina 4