Knappe prestatie SW tegen Den Bosch, 1-1 n 69 29.80 Twee TSF-teams zorgden voor feestvreugde 47_8o 15.8° limail Sportgrabbelton am 'ct Schaken Jeugd van TSF naar Scandinavië DE HAVENLOODS, DONDERDAG 1 APRIL 1971 13-340 Het is me het zondagje wel geweest. We hadden voorspeld dat SW het Den Bosch zeer moeilijk zou kunnen maken en zelfs met de overwinning naar huis Kpn komen. Het heeft er lang ingezeten dat dit ging gebeuren, want een doelpunt van Bassant en een door Jan van der Velde gestopte penalty hadden SW op 1-0 gebracht en gehouden. Uiteindelijk werd het toch nog 1-1 en dat mag gerust een prestatie van SW worden genoemd. dag een uitwedstrijd spelen tegen MW 27 en weer zitten daar winstkansen in voor PPSC. In de afdeling heeft GTB middels een overwinning op WIA de kansen op promotie behouden. Het is zaterdag vrij. GSS won van CCQ en omdat andere topclubs ook punten verspeelden, zijn er ineens weer kansen op promotie gekomen. Wil GSS die kansen behou den, dan zal het zaterdag de thuiswed strijd tegen DBGC in winst om moeten Hermes DVS bleef in de running door dat het de thuiswedstrijd tegen RCH in winst om kon zetten. Voor volgende week staat er alleen een wedstrijd voor SVV op het programma en het moet dan naar HVS en waarom zou daar op ffirkhoven niet gewonnen kunnen wor den? Het B-team van SW ontvangt zater dag Haarlem en dat zou wel eens een winstpunt voor dé rood groenen op Eiinnen leveren. Hermes DVS-B is gast heer voor RBC en dat moet een overwinning voor Hermes kunnen wor- Amateurs Bij de amateurs wordt niet veel gevoet bald. DHS kwam er na de overwinning 2P Alblasserdam en het verspelen van punten door de concurrenten nog be ter voor te staan. Zondag hoeft het niet te spelen. In de vierde klasse ontving Schiedam VFC en zag geen fcans revanche te nemen voor de eerder in dit seizoen geleden nederlaag. Het 'moest met een nederlaag van 2-0 ge noegen nemen. Het gaat zondag een uitwedstrijd spelen tegen RCD en het lijkt erop, dat ook dit weer geen winst op zal leveren voor Nico Huet en zijn mannen. Excelsior heeft weer een vrije dag. In de afdeling zijn de eerste klappen gevallen. FCN moet terug naar de derde klasse, waar het zo succesvol gestart is. Het verloor met 1-0 van Blijdorp en dat betekende degradatie. Zoals in de lijn der verwachtingen lag heeft Martinit het niet gemakkelijk gehad tegen het voor de laatste kans vechtende ASB. Het werd een punten verdeling 0-0 en daardoor heeft Marti- Qit nu maar een punt voorsprong op Hekelingen. Martinit is zondag vrij en (fan de krachten gaan bundelen voor de laatste twee wedstrijden. Demos is üog niet geheel vrij van degradatiezor- gen en zal de uitwedstrijd tegen NRC in winst om moeten zetten en dat zal Om den drommel niet meevallen. WF krijgt de laatste kans tot behoud van Ket eerste klasserschap. Het moet dan echter wel de beide punten binnen halen uit de thuiswedstrijd tegen Siod. Ursus en SVDPW zijn vrij, maar heb ben gelukkig geen degradatiezorgen meer, omdat Dilettant zo goed was te verliezen van Germinal. In de tweede klasse moet Schiedarrfse Boys de uitwedstrijd tegen St. Lode- wijk kunnen winnen en DRZ moet, wil het vrij van zorgen komen, op zijn minst een gelijkspel behalen uit de uitwedstrijd die het gaat spelen tegen Zaterdag HBSS kan zich zaterdag definitief vei lig spelen, als het de voorlaatste wed strijd van de competitie wint. Dat gaat óp eigen terrein tegen Excelsior Maas sluis en dat winstpunt moet toch mogelijk zijn dachten we, temeer daar de spelers nu weten dat hun trainer Bierhuizen weer voor twee jaar heeft bijgetekend. PPSC heeft zaterdag meer dan de sportieve plicht gedaan, door degrada- tiecandidaat TOGR met een nederlaag naar huis te sturen. Het gaat nu zater- Wie wil er niet graag zo'n moderne hackellook pull heb ben, die van het prettig dra gende acryl gemaakt is? Acryl jongenspull in hackel look met een sportieve polo kraag en knoopsluiting vóór. U kunt kiezen uit de kleuren ma rine, bleu en wit en de maten 116 t/m 164 (ong. 6 t/m 14 jaar)nu voor bijna de helft van de normale prijs. maat 116 maat 128 maat 140 maat 152 maat 164 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze partij acryl jongenspulls in hackellook met een sportieve polo-kraag. Keuze uit de kleu ren wit, bleu en marine en de maten 116 t/m 164nu ex tra voordelig. Ook rr De prijs van deze nylons ligt zo laag, dat U best 3 of 4 paar te gelijk kunt kopenen een paar extra kousen in de kast komt immers altijd van pas. Naadloze plain nylons van een geweldige kwaliteit, strikt 1e keus, met versterkte hiel en teen en ladderstop koopt U nu in diverse modieuze kleuren per paar voor1 nog géén zeven dub beltjes. naadloze plain nylons Ie keus met versterkte teen en hiel en ladderstop Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze naadloze plain nylons, strikt 1e keus, met ladderstop en ver sterkte teen en hiel. Keuze uit diverse kleuren en de ma ten 9 t/m 11, per Géén tel. of schrift, bes ludo-toernooi in Opstandingskerk Maandag 5 april wordt er in de Opstan dingskerk aan de Dr. Kuyperlaan in Schiedam een judo-toernooi gehouden, georganiseerd door sportschool Bis- hoff. Aan dit paastoernooi nemen juni oren en senioren deel. De junioren in de leeftijd van 5 en 6 jaar starten 's morgens om 9 uur; 10 uur 7-8 jaar; 11-1 uur 9-10 jaar; 2-4 uur 11-12 jaar; 4-5 uur 13-14 jaar; 5-6 uur 15-16 jaar; 7—8 uur 17-18 jaar. De senioren in vijf ge wichtsklassen starten om 8 uur. Een half uur voor de wedstrijden vindt de inschrijving plaats. In het clubblad van de vereniging Martinit doet de voorzitter een beroep op de leden. Wat is er aan de hand? Na heel veel touwtrekken schrijven en praten is het er dan eindelijk door. Martinit krijgt een eigen home. Het complex, dat door de hockyclub Spirit wordt bespeeld, is bestemd voor Marti nit. Spirit krijgt een nieuw terrein. Nu zal dit alles het eerste jaar nog niet zijn beslag krijgen. Martinit wil daar een bijzonder fijn spulletje van maken en dat kost natuurlijk geld, heel veelgeld enmankracht. Daarom doet de heer Van der Horst nu al een beroep op zijn leden. Regeren is immers voor uit zien. Daarom zal dan de op de laatste jaarvergadering in het leven geroepen bouwcommissie, bestaande uit de heren: L. de Jong, P. Klaasse en C. Breederv^ld, aktief worden. De afdeling honkbal van DHS heeft in de maand april, op 24 april gaat de honkbalcompetitie van start, enkele oefenwedstrijden gepland. Op 3 april speelt DHS tegen buur DRZ. Op 10 april gaat het een uitwedstrijd spelen tegen NABAU en een week daarna is Zwijndrecht de sparringpartner. Op 24 april gaat dan de eerste compititiewed- strijd en da( is meteen al een behoor lijk zware vyedstrijd. DHS speelt dan namelijk tegen Holy uit Vlaardingen. De volgende tegenstanders zijn dan: 1 mei uit tegen Geldrop. Op 8 mei thuis tegen TGG luit Den Bosch en op 15 mei uit tegen ABHC in Den Haag. Wij wensen de honkballers van DHS sterk te. Het lijkt er op, dat er bij de voetbalvereniging Ursus wat moeilijk heden zijn. Uit de weekbrief blijkt dat het bestuur besloten heeft op 13 april een extra ledenvergadering te houden, omdat er een motie van wantrouwen is ingediend. Dat is allemaal niet zo mooi en wij wensen bestuur en leden veel wijsheid toe, om alles weer in rechte banen te krijgen. Nadat in de voorafgaande weken al enkele spelregeltestavonden waren ge weest, was er verleden week donderdag de finale van deze door de Schiedamse scheidsrechters georganiseerde wed strijden. Schiedam telt als we het wel hebben 18 voetbalverenigingen en aan de wedstrijd werd deelgenomen door elf daarvan. De jeugd van die elf verenigingen heeft getracht hun beste beentje voor te zetten bij de wedstrij den. Ook nu weer is gebleken dat de heren scheidsrechters met deze wed- strij.den midden in de roos geschoten hebben. Niet alleen hebben zij de jeugd aktief aan het werk gezet om de spelregels" te leren, maar de heren hebben er ook mee bereikt dat de jeugdige voetballers in het veld ook meer begrijpen van de beslissingen der scheidsrechters en spelleiders. Evenals verleden jaar was het ook nu de jeugd van HBSS die met de wissel beker naar huis mocht. De jongelui haalden een gemiddelde van 96 pro cent en dat mag uitstekend genoemd worden, want ook nu vragen waarop wij het antwoord schul dig moesten blijven. Hermes DVS kwam met een totaal van 77 procent op de tweede plaats en Schiedam werd derde met 70 procent. Leuk was het voor de adspiranten van Schiedamse Boys. De nestor van het Schiedamse voetbal, Chris van Dijk mocht uit een der elf enveloppen er een trekken. De club waarvan de naam daarop stond, zou de drie junioren leveren die met scheidsrechter Lou van Ravens naar een grote wedstrijd in de ere-divisie mochten. De tweede enve lop die de heer Van Dijk trok, zou het team aanwijzen. Het werd de adspiran ten en zo werden drie adspiranten van Schiedamse Boys de gelukkigen. Wat zullen zij een fijne zondag krijgen, PB. Met ingang van vorige week zondag heeft de gereformeerde kerk van Groen- oord Kethel onderdak' gevonden in de Hervormde Dorpskerk van Kethel, in verband met de afbraak van De Ark. De kerkeraad van'de Hervormde Kerk heeft besloten geen kosten hiervoor in rekening te brengen, als financiële steun bij de kerkbouw. Het bouwfonds is inmiddels gestegen tot f 246.148,10. Op 30 april, vlak na de Inhabé zal in de sporthal Margriet een fancy-fair worden gehouden van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Men is inmiddels met de sloop van De Ark begonnen. Het gebouwtje is ver kocht aan de gereformeerde kerk van Jutphaas-Vreeswijk, waar men het zo spoedig mogelijk in gebruik wil nemen. Op 19 april zal de strijd ontbranden om het persoonlijk schaakkampioen schap van Schiedam, dat dit jaar voor de 29e maal wordt georganiseerd. De deelname staat open voor inwoners van Schiedam en leden van de Schie damse schaakverenigingen. De organisatie is in handen van de schaakvereniging „Schiedam". De par tijen zullen worden gespeeld in het clubgebouw van Wilton-Feijenoord waar „Schiedam" is gevestigd, ingang Julianalaan; de afgebroken partijen zullen voornamenlijk worden uitge speeld in boerderij „Landvreugd", Sweelinksingel 7, het domein van schaakvereniging „Groenoord". Het inschrijfgeld bedraagt f5,- voor senioren en f 2,50 voor junioren t/m 18 jaar. Inschrijving kan plaatsvinden op twee manieren: Op maandagavond in het genoemde clubgebouw bij J. M. L. Vermeulen terwijl gelijktijdig het inschrijfgeld dient te worden vol daan, door middel van de postgiro nr. 1693179 ten name van J. M. L. Ver meulen, Nassaulaan 21, Schiedam. Naast naam en adres dient op het kaartje te worden vermeld 1„Schaak kamp". 2. eventueel lidmaatschap van een schaakvereniging 3. klasse waarin men eventueel in de Bond speelt 4. indien 3. niet van toepassing is, klasse waarin men spelen wil. Men dit laatste zal zo veel mogelijk rekening worden gehouden. De inschrijving sluit op 7 Er wordt gespeeld in groepen van acht. Het aantal groepen zal, afhankelijk van de deelname, zes of zeven bedragen; een hoofdklasse, een eerste, tweede, derde, vierde en eventueel een vijfde klasse en een jeugdklasse. De winnaar van de Hoofdklasse mag zich de offic iële schaakkampioen van Schiedam 1971 noemen. Hij ontvangt de wissel beker, die gehouden mag worden in dien hij drie maal achtereen of vijf maal in totaal wordt gewonnen. Ver der wordt met automatische promotie en degradatie gewerkt: de twee hoogst- geplaatsten promoveren terwijl de twee laagstgeplaatsten degraderen. In elke groep zullen drie prijzen ter be schikking worden gesteld respectieve lijk f 10,-, f 7,50 en f 5,-. De speelda- ta zijn 19 en 26 april, 3, 17 en 24 mei en 7 en 14 juni. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op 21 juni na afloop waarvan een snelschaakavond wordt georganiseerd. Voor inlichtingen wen de men zich tot: J. M. L. Vermeulen, Nassaulaan 21, telefoon: 266795. Het is voor TSF zaterdag een bijzonder goede dag geweest en tot nu toe wel de meest glorierijke dag in de geschiedenis van de vereniging. Het eerste team, reeds gepromoveerd naar de promotie ere-klasse, werd zaterdag kampioen, maar daarnaast plaatste ook het twee de team zich vooij de promotie ere klasse. Dat vreugde en verdriet heel dicht bij elkaar liegen werd zondag morgen duidelijk. Toen werd namelijk bekend dat „goolof old" Nol Braak, speler van het derde team zaterdag nacht aan de gevolgen van een ernstig verkeersongeluk om het leven was ge komen, hetgeen del feestroes deed ver anderen in een diepe droefheid en medeleven met het gezin Braak. Nog onkundig van, de zware klap die een paar uur later de club zou treffen heeft een ongekend aantal toeschou wers de Beurs bevólkt om getuigen te zijn van de prestaties die twee teams van TSF zouden boeken. De meeste aandacht ging uit naar het tweede team. Immers, ditj moest van TOGB winnen om te kunnen promoveren. Gerry Vaessen, Ca|s van Koetsveld en Peter van der Broek lieten de suppor ters niet lang in Het ongewisse, want naarmate de strijd: vorderde bleek dat niets een overwinning in de weg zou kunnen staan. Alle partijen weilden vlot in twee games door het TSF drietal gewonnen en toen dan ook! in de zesde partij Gerry Vaessen in twee games 21-10 en 21-17 Van Capellen magistraal naar een nederlaag speelde, kon het tumult losbarsten. Die overwinning had de stand op 6-0 gebracht en de resterende partijen mochten gerust door TSF verloren worden. jHet was gepromo veerd. Het werd tenslotte 8-2. Die resterende partijenj zal het publiek niet meer hebben meegemaakt, want het spoedde zich naar de eerste tafel waar het eerste team beiig was zich naar het kampioenschap te spelen. De drie H's De drie H's, Hans Lingen, Hans van den Broek en Henny Solk hadden aan een gelijkspel tegep Tempo Team vol doende om naast, de reeds behaalde promotie naar de I promotie-ere-klasse ook het kapioenscnap te grijpen. Dat had na de zesde partij al binnen kunnen zijn, maal- de spanning was voor Hans Lingen blijkbaar te groot. Lingen verloor de [partij van Klooster en dat betekende 4-2 en uitstel, want Henny Stolk was liet die in de volgen de partij via winst!op Reinders, 21-15 en 21-17, de vreugde deed losbarsten. TSF was er en de loeiende toeschou wers en de vreugde kreten van de supporters begeleidde dat kampioen schap. Tempo Team kwam met de eerste bloemen en felicitaties. Hoewel de resterende wedstrijden van geen Schaduw Na afloop was er feest in „De Molen wiek", waar de champagne rijkelijk rond ging, onbewust van het feit dat enkele uren daarna de abrupte dood van een der leden een zwarte schaduw over dit feest zou werpen. Noad heeft de laatste wedstrijd van de degradatiecompetitie tegen Belcrum in winst om weten om te zetten. Van der Aa, in uitstekende vorm kwam tot het eerste winstpunt in de openingspartij tegen Joosse. Winst van Geerling op Mertens bracht de stand op 0-2. Knikkenberg moest tegen Zandvliet het eerste tegenpunt toestaan, maar winst van het dubbel Geerling-Van der Aa maakte dat weer goed. Knikken berg won in twee games van Joosse en daarna Van der Aa van Mertens en dat bracht Noad op een voorsprong van 5-1. Geerling moest de kracht van Van Zandvliet ondervinden 2-5, maar daar na verzekerde Noad zich van de over winning, door winst van Knikkenberg en Van der Aa tegen Zandvliet. De laatste partij mocht op rekening van de thuisclub worden geschreven 'omdat Geerling niet tegen Joosse op kon. Als U nu toch een nieuwe ma tras nodig hebt, waarom dan wachteneen ritje naar Ter Meulen en U bent in het bezit van deze moderne goedliggende 1 Persoons Polyaether matras sen van 12 cm hoog, aan één zijde doorgestikt, in de maat 80 x 190 cm en de kleur goud koopt U nu voor nog géén vijftig gulden. Nol Braak overleden Zondagmorgen bereikte ons het bericht dat Nol Braak een verkeers ongeval niet heeft overleefd. Het verscheiden van Nol (39) heeft bij zijn vereniging TSF de feestvreug de niet alleen getemperd, maar om doen slaan in een grote verslagen heid. Nol Braak was nog niet zo lang lid van TSF. Enkele jaren terug stapte hij van Noad over en via het tweede team speelde hij nu als 39-jarige zijn partijtje mee in het derde. Zaterdag in de thuiswedstrijd won hij dan tegen Tilburg zijn laatste partij. Hij heeft het zijn vrouw en kinderen niet meer kunnen vertel len. Op weg naar zijn huis in Maasland greep het,noodlot toe. Piet Bul. 1 persoons polyaether matrassen Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij op de 1e etage deze 1 persoons polyaether matras sen (licht in gewicht en Stofvrij), aan 1 zijde doorgestikt, in goud kleur en de maat interesse RENAULT bei KOSTER tei 707777 Winkeliers willen verplichte sluiting opheiien De winkeliers van het Broersvest en de- Rotterdam sedijk hebben zich tijdens een vergadering uitgesproken voor het invoeren van een koopavond op don derdag in plaats van vrijdag. De winkeliers zijn van mening dat er meer animo van het publiek bestaat voor de donderdag als koopavond. Ook de winkeliers van de Hoogstraat willen een wisseling van koopavond. Het Activeringscentrum zal nader over leg plegen met de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, waarna een aanvraag bij het gemeentebestuur kan worden ingediend. Een verplichte sluiting za terdags om vijf uur kreeg ook de instemming van de winkeliers. Van 12 tot en met 19 mei zal op het Broersvest weer een braderie worden gehouden. U zit altijd goed met deze mak kelijke stoel die U meeneerm naar strand en camping (neem ingeklapt mqar weinig plaat in), maar natuurlijk ook thui? kunt gebruiken. Relax fauteuil met uitklapbare voetsteun, gelakte beukenhou ten armleggers, in diverse stan den te verstellen, geheel inklap baar en op polyester gestof feerde lopernu voor nog géén drie tientjes. geheel inklapbaar gepolsterde Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping-af deling, 2e etage, deze relax fauteuils met voetsteun, geheel inklapbaar, met gelakte beuken houten armleggers en op polyester gestoffeer de loper, nu Tijdens de op 20 maart gehouden jaarverga dering van het Harmonie-orkest Oefening Baart Kunst" te Schiedam is een nieuw jeugdbestuur gekozen. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt ujt: voorzitter Dick van Heiten. secretaresse Desiree Panis, Rubens plein 26, telefoon 266958, penningmeeste- resse Lydia Bernard, bibliothecaresse, Lidia Bakker en commissaris materiaal Chiel N. Maanden lang hebben ze gespaard, kranten verzameld en verschillende ak- ties gevoerd. Maandenlang hebben zij er naar toegeleefd en nu is het morgen, vrijdag, dan zover. De jeugd van TSF, 19 jongens en Jacolien Lansbergen daarbij als het enige meisje starten dan voor een reis naar Zweden en Noorwe gen, die tot 13 april zal duren. Het Noorse lid van TSF, Trond Fage- raas heeft al eerder voor dat contact van Noad met Scandinavië gezorgd. Immers nog kort geleden was er een team uit Udervalla in Schiedam te gast. Naar dat Udervalla gaat de jeugd, vergezeld van de heer en mevrouw Boge de heer Baron en natuurlijk Trond Fageraas, waar zij zullen logeren in een jeugdhuis. Het zal voor de jeugd een fijne paasva kantie worden en voor velen is het de eerste reis naar het buitenland. De jongelui zullen in de tien dagen dat zij daar zijn, heel wat van Zweden en Noorwegen kunnen zien, want elke dag gaat de reis vanuit de uitvalbasis Udervalla ergens heen. Iedere dag zal er namelijk in een andere stad getafel tennist worden. De jeugdige reizigers hebben zelf f 117,90 bijeen moeten brengen. Dat mocht geen bezwaar zijn, want de reis werkte stimulerend op dé jeugd en er zullen wel heel wat werkjes opgeknapt zijn om tot dat bedrag te komen. Natuurlijk kost zo'n reis meer, denk alleen maar aan de trouingcar die al die dagen voor de jongelui ter beschikking is. Geen nood, want de jeugdcommis sie van Noad heeft de rest er bijgelegd. Vrijdagavond om zeven uiir gaat de verre reis beginnen ên men hoopt 24 uur Tater op de plaats van bestemming Een prachtig initiatief en we wensen de jongelui een goede reis en een prettige vakantie. Op zaterdag 3 april organiseert de gyi reniging DOK een tal aan de Hoofdstn turnfestijn at. Deze jaarlijkse vorden gehouden tiekvereniging turnzaal aan d onderlinge wedstrijden voor meisje^ van 14- en heren. Aanvang 19 De politie te Amsterdam heeft de 39-jarige C. B. uit Schiedam aangehou den, die daar bezig was met behulp van een valse sleutel de parkeermeters leeg te halen. Reeds enige tijd was er door de gemeente over geklaagd, dat iemand de officiële meterlichters in dat werk vóór was. B. bleek tweeduizend kwar tjes op zak te hebben. Dat de prijs van zo'n typisch zotnerartikel als een luchtbed in het voorseizoen lager ligt is te begrijpen Wij verkopen nu prima vinyl- canvas luchtbedden in banen uitvoering, snijmaat 182 x 74 cm, in een fleurig dessin voor nog géén zestien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping-af deling, 2e etage, deze prima vinyl-canvas luchtbedden in banen uitvoering. Snijmaat 182 x 74 c

De Havenloods | 1971 | | pagina 4