De Visma bied veel attracties 1 Hengelsport wordt nader onderzocht PAASSHOW A F Vang in vechtstoel een haai Jk T is r po <i 3> r (Os p i) (8) <S A f) DE HAVENLOODS, DINSDAG 6 APRIL 1971 -t' <Wfv ,-s Wie nog nooit de sensatie heeft meege maakt een haai te hebben gevangen, kan dat „verzuim" op de komende Visma inhalen. Dat kan dan met de „shark simulator machine", een toestel dus, dat het aanslaan en het tegenspar telen van een haai van honderd pond nabootst. De bezoeker van de Visma neemt daartoe plaats in een echte „vechtstoel", zoals men die ook vindt op de schepen, waarmee jacht wordt gemaakt op haaien. Hij krijgt een zware boothengel in de handen, die wordt vastgemaakt aan een origineel „haaienharnas". De lijn verdwijnt in het „water" en de „boot" schommelt alsof men echt op zee zit. De kans zit er zelfs in, dat mensen, die er niet tegen kunnen, zeeziek worden. Dit is een van de attracties van de Visma, die tentoonstelling op het ge bied van de sportvisserij, die dit jaar voor de derde maal wordt gehouden. De Visma '71, die van 9 tot en met 15 april wordt gehouden in het Ahoy' complex, is dagelijks ge opend van 10.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur, dus ook op de beide paasdagen. De entree prijs bedraagt f 3,- en voor kinde ren f2,-. Er bestaan mogelijkhe den voor groepskorting. In samen werking met de Nederlandse Spoorwegen zijn speciale treintoe gangsbiljetten gedrukt, die korting geven op zowel de trein en de metro als op de toegangsprijs. De Visma wordt vrijdag, 9 april, om tien uur 's ochtends geopend door ir. P. J. Lardinois, minister van landbouw en visserij. Bijna zestig standhouders zullen daar een beeld geven van wat er op het gebied van de hengelsport, zowel voor de binnenwateren als op zee, te koop is. Kopen kan men op de Visma ook, hoewel niet rechtstreeks. Dit jaar voor het eerst staan op de Visma namelijk geen winkeliers, maar wel fabrikanten en importeurs, omdat men een overlapping van het assorti ment wilde voorkomen. Daardoor kan men op de Visma wel kopen, maar dan via een bestelbon, waarna het gewenste artikel enkele dagen later door de „eigen" winkelier zal worden geleverd. De getoonde hengelsportartikelen zul len afkomstig zijn uit nagenoeg alle landen van de wereld. Daaronder zul len zich vele nieuwigheden bevinden. Een van die nieuwigheden, waar hen gelsportexperts echter nogal sceptisch tegenoverstaan, is een nieuw soort verpakt zee-aas, dat dient als vervan ging voor de zeepieren en de zagers. Het scepticisme van de kenners is gebaseerd op het feit, dat het kunstaas, dat ten behoeve van de zeevisserij wordt aangeboden, vrijwel altijd aan leiding geeft voor teleurstellingen. Het aas, dat op de Visma wordt gepresen teerd, zal echter een ander karakter hebben. Het wordt namelijk gemaakt op basis van natuurlijk aas. Overigens overweegt de organisatie van de Visma wel in de toekomst een soort selectie toe te passen op de materialen, die op deze consumentenbeurs worden ge toond, omdat men wil voorkomen, dat minderwaardige artikelen aan de man worden gebracht. Te veel sportvissers zijn nog steeds te goed-gelovig. nde of meewerkende voorwerpen Qfficieel wordt aangenomen, dat er in Nederland ongeveer één miljoen sport vissers zijn. In werkelijkheid zullen het er nog wel meer zijn, omdat er ook een bepaalde categorie sportvissers is, die de voorkeur geeft aan het vissen in zee, vanaf de kant of vanaf een boot. We weten echter vrij weinig van al die sportvissers af. Daar gaat de afdeling sportvisserij en beroepsbinnenvisserij van het ministerie van landbouw en visserij een einde aan maken. Op de Visma zal worden begonnen met een sociologisch onderzoek naar de toe komstperspectieven van de hengelsport in ons land. Het zal een diepgaand onderzoek wor den, omdat men eigenlijk alles wil weten van die sportvissers. Zo wil men bijvoorbeeld weten hoe vaak men naar de waterkant trekt en of men dat bij voorkeur 's morgens vroeg of op een ander tijdstip doet. Men wil ook weten of vrouw en kinderen wel eens mee gaan en men wil weten of men over een eigen visbootje beschikt of niet. Al die gegevens kunnen worden gebruikt voor het nemen van maatregelen om de hengelsport, de grootste vorm van actieve openlucht-recreatie, in de toe komst nog aantrekkelijker te maken. Met de vraag naar het aantal visboot- jes, een belangrijk deel van het onder zoek, beoogt men na te gaan of en hoeveel sportvishaventjes in de nabije toekomst moeten worden aangelegd. Voor dit groots opgezette onderzoek is een speciale werkgroep in het leven geroepen, waarin zitting hebben des kundigen van de ministeries van land bouw en visserij en van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk, de Orga nisatie ter Verbetering van de Binnen visserij, de Cultuur-technische Dienst en enkele sportvissende sociologen. De afdeling sportvisserij en beroepsvisserij van het ministerie van landbouw en visserij zal met een stand op de Visma staan om daar een begin te maken met het onderzoek. Aan de hand van de resultaten daar zal worden uitgemaakt in welke mate het onderzoek verder moet worden uitgebreid. VISSERS OPGELET! Neerlands voordeligste CAMPING- SPECIAALZAAK Heeft speciale VISMA—AANBIEDINGEN Unieke vissers-koepel tent op frame slechts Enorme collectie VINYL boten en de bekende SPORTYAK 3 types OCH OERSTERKE POLYETHYLEEN lichtgewicht type! Slechts 19 kg v.a. OüU.' Ook luchtbedden, slaapzakken, vismeubeltjes enz. Nergens zo veel keus en zo voordelig. CARAVAN—CAMPINGBEDRIJF GEBR. V. ESVELD N.V. Pascalweg 113-115, Rotterdam-Lombardijen Tel. 19.55.40 - 32.58.41. 98,- Uiteraard is de visstand in onze bin nenwateren een bron van voortduren de zorg. Er wordt in ons land veel gedaan om die visstand in ieder geval op peil te houden en waar mogelijk te verbeteren, voor zover men daarbij niet wordt dwars gezeten door de nog steeds toenemende vervuiling van het water. Het uitzetten van forellen in het Veerse Meer, hetgeen met bijzonder veel succes is geschied, is een voor beeld van dit goede werk. De Organisa tie ter Verbetering van de Binnenvisse rij zal daarom ook op de Visma aanwe zig zijn en wel met levende vissen. Het ministerie van landbouw en visserij komt zelfs met „monstervissen", waar onder snoeken van een meter of lan ger. De beide landelijke hengelsport bonden, de Algemene Hengelaars Bond en het Centraal Nederlands Hengelaars Verbond zullen eveneens aanwezig zijn met voorlichtingsstands. Uiteraard neemt die voorlichting op een dergelijke beurs een belangrijke plaats in. Daarom zijn ook enkele V.V.V.'s op de Visma vertegenwoor digd. Een belangrijke presentatie biedt de Irish Tourist Board, die inlichtingen verschaft over de mogelijkheden voor sportvissers in Ierland. Bekende Ierse „hengelprofessoren" zullen klaar staan om alle vragen te beantwoorden. Een reisorganisatie zal voorlichting geven over sportvisreizen naar Ierland. Te vens organiseert zjj een filmwedstrijd, waarmee dergelijke reizen te winnen zijn. Verder zullen op de Visiha films over hengelsport worden getoond. Daar naast is er een „castingbaan" voor het droog precisiewerpen met werphen gels. Op deze baan kan men ook hengels, waarvoor men belangstelling heeft, uitproberen. Een belangrijk on derdeel wordt ook nog gevormd door de hengelsportliteratuur. Op de Visma zullen enkele nieuwe hengelsportboe- ken worden geihtroduceerd. Tenslotte zullen er ook visbootjes, buitenboord motoren en dergelijke te zien zijn. Jan Dijkstra. Lekker stekkie. ...Schoon genoeg van vuile lucht... ag2 dag van de Nederlandse visserij, vlaggetjes dag. gehouden. Deze dag zal een extra feestelijk tintje krijgen, omdat tegelijkertijd de nieuwe Scheveningse buitenhaven offi cieel in gebruik zal worden genomen. POLYESTER TOER-, VIS-, MOTOR- EN ZEILBOTEN. BUITENBOORD MOTOREN JOHNSON, YAMAHA EN SEAGULL. Hoofddealer voor Rotterdam en Omstreken: „DE HOOP" WATERSPORT H de Hoop en Zonen N.V. Middelland 39, Krimpen aan de Lek. Tel. 01807-2452 en 3165. Service - Reparatie - Onderdelen - Watersportartikelen. U kunt ons ook bezoeken op stand 170 van de sportvisserijtentoonstelling Visma te Rotterdam. De omschrijvingen van de in te vullen woorden in dit paasei wor den regel voor regel gegeven. Het nummer tussen haakjes geeft aan hoeveel letters het omschreven woord telt. HORIZONTAAL: 1. overeenkomst (7) 7. strijdperk (5); dopheide (5) 9. afgelegen (3); liefkozing(3); lokspijs (3); opstootje (3) 13. benul (5); comfort (5); springloop 'neigen tuin... En wót voor een tuin. 'n Tuin, waarin dieren leven. En waarin kinderen zich uitleven. Wat wil je, als er óók nog zo'n geweldige speeltuin is. neem'n blijdorp jaarabonnement 20:- Voor 65+ers 12,50. Kan op iedere willekeurige dag ingaan. am,feV containerschip te water worden gelaten. Dit schip, de Atlantic Jamaican, is het elfde vaartuig in een serie van 21 stuks, waarvan er 19 in Nederland worden ge bouwd; bij Vuyk en de Zaanlandse Scheeps bouw Mij te Zaandam. Het schip is gebouwd in opdracht van Sea Chartering Ltd. te van vuil water... 2 5 schoon schip maken V a 3 10 1» u IV IS 16 F ÏF (j 21 8\ 2F (j 130 29 3p 3* 33 35 36 3? 38 39 HO Hl Hl V3 HH HS VA m WÊHS |V9 n (5) 18. vaalt (4); soort onderwijs (afk.) (2); telwoord (3); pers. v.n.woord (2); wijnsoort (4) 19. nauw (3); Russ. rivier (4); rustig (4); droog (3) 20. deksel (3); regeringshoofd (13); bovendien (3) 22. inwoner van residentie (pop.) (8); dagblad (5); speelgoed (8) 24. een zekere (3); telwoord (3); vogel (3); Europ. organisatie (afk.) (3); toi letgerei (3); groente (3) 25. gelofte (3); ministerie (afk.) (3); vergokken (9); drinkgerei (3); meisjes naam (3) 27. beginnen (6); kostuum (3); vogel (3); lomp (3); smalle verhoging (6) 28. soort walvis (3); zakken (5); vast (5); grappenmaker (3) 29. zwijn (4); voorzetsel (3); chaos (7); stomp (3); onderzoekinstelling (afk.) (4) 30. verdriet (4); meisjesnaam (5); van veren wisselen (5); ouderwets beroep (5); liefdegod (4) 32. zangstem (3); portefeuille (3); ou de vochtmaat (3); Europeaan (3); hek werk (3); vrijgevig (3); lichaamsdeel (3) 33. Russ. stad aan Zwarte Zee (6); buitendijks land (3); rookgerei (3); opzettelijk (6) 34. voedsel (2); Ver. Naties (afk.) (2); wens (10 plus 5); pers. v.n.woord (2); telwoord (2) 35. avondpartij (6); onb. v.n.woord (3); seconde (3); gebied (6) 36. paradijsfiguur (3); kreet (3); voor zetsel (3); vaste regel (3); vogelbek (3); afgelegen (3); groet (3) 37. lekkernij (4); verbouwen (5); op slagplaats (5); naderen (5); modern geweer (4) 38. vogel (4); welgesteld (3); rustig worden (7); wagen (3); zangclub (4) 39. klein deeltje (3); telwoord (5); begroten (5); koeiemaag (3) 40. plaats in Utrecht (6); kansbriefje (3); redeloze dieren (3); voorzetsel (3); bep. aank. v.n. woord (6) 41. nieuw (voorvoegsel) (3); soort wal rus (3); op het ogenblik (9); deel van hoofd (3); knaagdier (3) 42. scherts (5); vochtig (3); troefkaart (3); taille (5) 43. open plek in bos (3); balk (4); autype (5); vergrootglas (4); raam- scherm (3) 44. vaas (3); biet (5); koord (5); snel (3) 45. zuivelprodukt (4); piek (3); web (3); handvat (3); koortsmiddel (4) 46. vechten (6); vogel (5); bovendien (6) 47. Europeaan (4); naar aanleiding van (afk.) (3); grasland (3); deel van schoen (4) 48. voorzetsel (2); bericht (4); bezitt. ,n. woord (4); boom (2) VERTICAAL: 1. huid (3); gewicht (3); drinkgerei (5); pachter (5); bouwspecie (5); voorzetsel (2); achter (2) 2. uniek (4); bouwland(5); gevangenis (3); tennisterm (3); boom (3); deel van schip (4); rand (5) 3. projectiel (5); stad in Zwitserland (5); scheepsgerei (3); vrouwspersoon (afk.) (3); diepe wrok (4); jasrand (6) 4. oude munt (5); plaats in Friesland (5); grondsoort (3); insekt (3); vulkaan (4); gekwetst (6) 5. sterke drank (4); kookgerei (5); hemellichaam (3); hoofddeksel (3); voorzetsel (3); eenmaal (4); lichaams deel (5) 6. verhoogde toon (3); kade (3); ver dikt sap (5); groeien (5); lichaamsdeel (5); Windrichting (afk.) (2); betreffen de (afk.) (2) 7. vlaktemaat (3); groeien, uitzetten (4); beertje (5); zoutig vocht (5); provoceren (6) 8. vogel (3); keur (4); lekkernij (5); aanduiding voor schepen (5); scherp uitkijken (6) 9. deel van wiel (4); ontkenning (4); sportuitblinker (9); gerecht (4); vlek (4) 10. Europeaan (3); strook (4); boom (3); Engels bier (3); streep (3); zout achtig (4); vrucht (4) 11. tandbeen (3); getroffen (4); kledij (3); tuinperk (3); schenkgerei (3); maal (4); telwoord (4) 12. metaal (4); minnegod (4); voorzet sel (9); zeer (4); sortering (4) 13. horde (5); deel van huis (3); brandstof (3); tocht (3); Romeins kei zer (4); voeg (4) 14. vlug (5); tuimeling (3); aankijken (7); plakmiddel (3); salaris (4); klap (3) 15. hemelbrood (5); wens (10 plus 5); omdat (4); naar wij menen (afk.) (2) 16. rij (5); deel van dak (3); vaststellen (7); gek (3); tak (4); tak (3) 17. buit (5); voedster (3); oneffen (3); onb. v.n.woord (3); deel van camera (4); fris-zuur (4) 18. kleur (5); rechtsgebied (afk.) (3); meer dan één (5); Spaanse titel (3); loods(5) 19. hoogmoedig (5); kerkelijke straf (3); babygerei (5); wig (3); nu (5) 20. buitengoed (8); tweetal (3); lust (5); plotselinge trek (3) 21. vogeltje (8); sneeuwschaats (3); eenvoudig (5); familielid (3) 22. weg (4); soort verbod (4); legende (4); moutoven (4) 23. bergplaats (4); trots (4); int. orga nisatie (afk.) (4); onwel (4) 25. kleurnuance (6); eten geven (6) 26. steeds (6); tegenstand (6) 30. manier van zeilen (7) 31. vloeibaar maken (7) Onder de goede inzenders worden de volgende prijzen verloot: eerste prijs f100.-; tweede prijs f50.-; derde prijs f 25.—. Bovendien worden er als troostprijs zeven boeken „Dierbaar Rotterdam" beschikbaar gesteld. Op lossingen dienen uiterlijk vrijdag 16 april in ons bezit te zijn. Sturen naar redactie De Havenloods/Het Zuiden, Postbus 1980, Rotterdam. De uitslag zal bekend worden gemaakt in de krant van 20 april. Den Uyl Partij van de Arbeid lijst 2.

De Havenloods | 1971 | | pagina 3