pa KOOPCENTRUM m 53 VLAARDINGEN M prettig winkelen in een fijne ruime omgeving Orpheus vanavond in Stadsgehoorzaal HIC na Hair Feiten uit 1921 Argus „Achter de muziek aan" Fontijne snijdt autogenisch Van de Hoek naar Den Helder 6 dagen strandwandelen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 APRIL 1971 VLAARDINGEN - Vanavond geeft Vlaardings mannenkoor Orpheus een concert in de Stadsgehoorzaal. De toe gangsbewijzen hiervoor kosten f 3,50. Aan het concert wordt medewerking verleend door de alt Louise Arkeveld, de bas Robert Holl, terwijl de begelei ding aan de vleugel is toevertrouwd aan Thea Roos. De laatste is bij vele Vlaardingers beslist geen onbekende. Voor heel veel koren en solisten toon de zij zich steeds een bescheiden en zeer betrouwbare begeleidster. Robert Holl oogstte bij de onlangs in onze stad gebrachte uitvoering van de Mattheus Passion veel waardering door zijn goede voordracht en sonore bas stem. De alt Louise Arkeveld trad reeds eenmaal op in Vlaardingen. De hernieuwde kennismaking zal onge twijfeld velen een genoegen doen. Het komende concert kreeg de naam „Populair Voorjaarsconcert". Het mag bekend worden verondersteld, dat Orpheus het zware werk niet schuwt; de programma's van de concerten uit de laatste jaren vermelden werken uit het klassieke zowel als uit het moderne repertoire. Ook de opera en het lichte re genre werden niet vergeten. Het lichtere genre zaï op 22 april a.s. grote aandacht krijgen. Met name werken uit de in deze tijd zo populaire musicals vullen een groot deel van het programma. Door het koor zowel als door de solisten worden fragmenten gebracht uit de musicals „Porgy and Bess", „Oklahoma", „Showboat" en „My Fair Lady". Daarnaast zullen worden uitgevoerd een aantal volksliederen en madrigalen uit verschillende landen. Bijzonder dankbaar voor publiek zo wel als voor de uuitvoerenden zijn „Songs of the Sea" van Villiers C. Stanford, een compositie voor man nenkoor en alt, en het filosofisch spottende werk voor mannenkoor en bas van de Oost-Duitse componist Rudolf Desch „Das Lachende Paradies". Tenslotte kan nog worden gewezen op een drietal minneliederen van onze vaderlandse dichter Brederode, die - voor zover bekend - noch nimmer een programma van een concert door een mannenkoor hebben gesierd. VLAARDINGEN - Na „Hair" komt 21 mei a.s. de musical „HIC-Rome in Rock" in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal. Na lovende recensies en een overdonderend succes in Leiden wordt Vlaardingen nu ook in de gelegenheid gesteld^ de studenten-musical HIC te beleven. „HIC" is gebaseerd op de geschriften van Tacitus; het speelt zich af ten tijde van de decadente vadsige keizer Claudius (65 na Christus). Dit gegeven is op een luchtige manier getranspo neerd in het heden, wat resulteert in een wervelende show met fraaie licht- effekten, swingende Vestaalse maag den, zwoele Romeinse hoeren en een konstant zatte en „HIC"-cende keizer Claudius. Ondanks het feit, dat „HIC" geheel door amateurs (Leidse studenten) tot stand is gekomen, oogstte de show tot nu toe meer succes dan menige profes sionele show. VLAARDINGEN - In de om roeper, het mededelingenblad voor ingezetenen van Vlaardin gen van 65 jaar en ouder, staat maandelijks een kroniek, waar in gebeurtenissen van vijftig jaar geleden worden vermeld. We hebben er enkele dingen uitge haald, die de Vlaardingers in maart 1921 bezig hielden. 8 Maart: Twee jongens hebben een stadgenoot mishandeld en de ruiten van zijn woning ver nield, wegens de door hem ver leende hulp aan een paar meis jes, die door deze jongens werden lastig gevallen. 18 Maart: De molen-romp aan de Kortedijk door de firma Pontier De Lange in exploita tie gebracht voor reclame. 26 Maart: Geopend aan de Hoogstraat een filiaal van P. de Gruijter Zoon te 'sHertogen- bosch, grutterswaren, koffie, thee en boter. 30 Maart: Aanbesteding van de bouw van een school ten behoe ve van het R.K. onderwijs, aan de Boschlaan. Gegund aan de N.V. Maassluische Betonmaat- schappij voorheen Craanmans De Baan te Maassluis voor f 127.600,-. Zaterdag 1 mei a.s. wordt in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen door Spel- groep ARGUS een gloednieuwe en originele musical opgevoerd. Deze musical vol tintelende, vaak ondeugen de teksten en frisse sprankelende muziek heeft als titel „Achter de muziek aan". Verhaal, dialoog en teksten der liedjes zijn van Albert Maurits, als eerste Nederlandse schrijver vast verbonden aan de Nieuwe Komedie te Den Haag. De muziek, in allerlei ritme-variaties van gregoriaans tot cha-cha-cha, is ge schreven door Dick Borst, een Vlaar dingse musicus van de gelijknamige, muziekschool. De melodieën zijn veel al zgn. „meezingers", ze liggen lekker in het gehoor. Choreografie is in handen gelegd van Vincent van der Kraan, student aan de Academie van Dans, Beweging en Ex pressie te Utrecht, terwijl de algehele leiding bij Detlev Pols, provinciale ad viseur van het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel, berust. ARGUS mocht met hem een nieuwe versie van de „Gijsbreght van Aemstel" in 1968 ensceneren. Het verhaal speelt zich af rondom deze eeuwwisseling. In een dorp van gewone mensen met gewone wensen. De dage lijkse sleur wordt doorbroken door het binnentrekken van een compagnie huzaren met een volledig tamboer- korps. Het verwekt enige consternatie in het bijzonder in het gezin van de notaris. Prijzen der kaarten zijn f6,-, f4,50 en f 3,- (excl. plaatsbespreken). Kaar ten zijn verkrijgbaar aan het V.V.V.-kantoor en aart de kassa van de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Als mede bij de voorverkoopadressen: Markgraaf laan 41, Vlaardingen (tel. 342585), Kethelweg 29, Vlaardingen (tel. 352431) en Stadhouderslaan 16, Vlaardingen (tel. 348037). VLAARDINGEN - De jongste aan winst van de N.V. Machinefabriek A. Fontijne te Vlaardingen wordt ge vormd door een nieuwe bedrijfshal voor het autogenisch snijden van stalen platen. Voor de bouw van deze werkplaats, met een vloeroppervlak van ruim 200 m2 werd gebruik gemaakt van een klein gedeelte van de grond die Fontijne in reserve heeft. Deze grond is gelegen achter de verspanende afde ling, zomede de montagehal van het bedrijf, dat gevestigd is aan de Industrieweg. Middelpunt van de nieuwe werkplaats vormt een Messer-Griesheim autogeni- sche brandsnijmachine, waarop met behulp van foto-elektronische bestu ring stalen platen tot een dikte van 30 cm rechtstreeks van een werktekening gesneden worden. Tal van wandelenthousiasten zullen ongetwijfeld op maandag 12 juli in Hoek van Holland weer van start gaan voor de traditionele Strand-6-daagse: een strandwandeling van de Hoek naar Den Helder over een afstand van 140 kilometer. De eerste dag wordt om half elf vertrokken maar alle andere dagen, kan men direct na het ontbijt starten en de hele dag genieten van het strand, zee en-hopelijk-zon. Om zes uur wordt men dan in de volgende pleisterplaatsen verwacht. Tussen start en finish zijn dat Wassenaar, Noord- wijk, IJmuiden, Egmond aan Zee en Callantsoog. Op zaterdag 17 juli om 12 uur eindigt de zesdaagse in Den Hel der. Het deelnemersgeld aan deze tocht bedraagt 65 gulden, waarbij de bagage- verzekering is inbegrepen. Alle maaltij den worden verzorgd door de organisatie van de Strand-6-daagse. 's morgens na het ontbijt ontvangt men het lunchpakket voor onderweg en de warme maaltijd wordt 's avonds in het kamp verstrekt. Voor de bagage die kan bestaan uit een tent, slaapzak of twee dekens, toiletgerei (minstens twee handdoeken) bestek, bord, kroes, bad- en strandkleding, warme kleding, zoals trui en lange broek, dikke wollen sokken, regenkleding, zonnebril en zonnebrandolie, badtas of basketbal tas, moet men uiteraard zelf zorgen. Wel wordt deze, voor zover niet nodig, elke ochtend met een auto naar de volgende kampplaats gebracht. Blote voeten De keuze van het schoeisel is een zuiver persoonlijke zaak; de één loopt het prettigst op basketbalschoenen, 3e ander op sandalen en een derde loopt het liefst op blote voeten. Iedere deel nemer kan de tocht naar eigen inzicht lopen hetzij individueel, hetzij in groepsverband. De organisatoren wijzen erop, dat kin deren beneden de 14 jaar alleen mee mogen onder geleide van een volwasse ne en dat deelnemers boven de 65 jaar een gezondheidsverklaring van hun huisarts nodig hebben. Een inschrijf formulier kan men aanvragen bij de organisatie van de Strand-6-daagse, Sluisdijkstraat 88, Den Helder, tele foon 02230-18975. Met de inzending van het inschrijfformulier moet tegelij kertijd het inschrijfgeld van tien gul den worden overgemaakt op het giro nummer van de Strand-6-daagse, dit nummer wordt op het inschrijfformu lier vermeld. Antwoord: „Mode is in feite toch alleen maar om Jiot' van te worden! Mijnheer: „Nou ik werd anders hele maal niets van die lange lappen die ze maxi noemden! Antwoord: „Nou, dat was ook een afkoelingsperiode". „Ik vind die meiden in die korte broeken net allemaal leden van het Nederlandse dameselftal voetballen". Op Binnenhuis '71: „Ik ben toch blij dat ik gegaan ben. De meubels was niks, maar ik heb m'n eerste HOT PANTS in 't wild gezien". ^iot-pants. Voetbalbroekje. Heisse-Hose. Brand-broek. Dynamische 'directoire. Kreet van mijnheer: „Wie moet er nou hot van worden? Wij of jullie? Wie moet het dragen? Wie moet het verdragen?

De Havenloods | 1971 | | pagina 10