Morgen 79,- 49T5 foaakts Ome Joep kan een boek vol schrijven als reisleider SS 30.80 Plastic vuilniszak voor huisvuil in het WoonWarenHuis slechtslO.- Kamerbreed tapijt Kreuger Eenvoudige plechtigheid op 4 mei in Plantage HH DE KLERK Feestprogramma Koninginnedag mm ,ALLE 13 GOED!' RADIO LEO DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 APRIL 1971 16-316- en doet dat dan ook Dit jaar viert Joop Villerius zijn zilveren jubileum. En dat is dan een bijzonder jubileum. „Ome Joep" zoals een groot aantal mensen hem kennen is 25 jaar reisleider. Een reden om een af spraak met hem te maken. „Ik zal mijn plakboeken vast klaar leggen, dan heeft u een idee van wat er allemaal gebeurd is in die jaren Als we op de afgesproken tijd in zijn feestartikelenzaak „Het Mas ker" aan het Broersveld verschij nen en naar boven lopen begint hij meteen te praten. „Dit is de keuken, die hebben we pas ver bouwd, helemaal in Oostenrijkse stijl, reuze gezellig, het is meer een woonkeuken geworden In de huiskamer zegt hij: „Ik heb zo gisteren eens zitten nadenken wat u me allemaal zou vragen en ik dacht ik zal maar vast het een en ander op papier gaan zetten. Ik heb het u reuze gemakkelijk gemaakt". Vanaf dat moment is Joop Villerius aan het woord. „25 Jaar geleden ben ik begonnen als dienstchauffeur op de eilanden Voor- ne-Putten en Rozenburg. Ik reed dus gewoon met een dienstbus over het eiland. In mijn vrije uren was ik conferencier en goochelaar, later regis seur van toneelgroepen. Myn eerste vakantietrip maakte ik met een dames kransje, dat met vakantie naar Duits land ging. Het ging geweldig, de dames maakten allemaal propaganda voor me en de volgende reis was meteen al weer volgeboekt. Ik zong onderweg liedjes, tapte moppen let wel: nette moppen, en zorgde 's avonds voor wat vertier". Van het een kwam het ander. De heer Villerius ging in dienst bij een groot bedryf als reisleider en velen volgden hem op zijn standplaatsen. „Het was zelfs zo sterk, dat als ik drie of vier jaar naar eenzelfde plaats ging, de mensen my volgden. Kuddedieren Ze vroegen bij wijze van spreken niet eens waar ik heenging, maar gewoon: „kunnen we dit jaar weer met je mee". Hoe dat komt weet ik ook niet precies. Ik doe gewoon mijn best, sta voor iedereen klaar. En laat ik dat voorop stellen: de mensen zijn bij mij beslist geen kuddedieren. Ik laat iedereen gewoon vrij en zorg voor ontspanning. Ik stel me zo voor, dat u mij zoudt vragen „Zijn er lastige mensen bij? Helaas soms wel, en dat zijn dan altijd de meest onbereisde mensen. Mensen die bijvoorbeeld voor het eerst in het buitenland zijn en denken, dat alles zo is als thuis. Ze kunnen of willen zich niet aanpassen, mopperen op alles. Zulke mensen moeten beslist in Hol land blijven. Ze zyn niet rijp voor andere zeden en gewoonten. Sommige mensen beginnen bijvoorbeeld in Duitsland over de oorlog en over poli tiek en maken zich dan vreselijk kwaad. Het is voor mij onbegrijpelijk waarom deze mensen Duitsland dan uitkiezen als vakantieland. Weer andere mensen komen boos aan als het regent en vergeten dan, dat het over de grenzen ook best eens kan regenen. Dan zijn er mensen die per sé een balkon willen; 90 procent maakt er nooit gebruik van, zeker niet in warme landen. Gelukkig is het grootste gedeelte van de mensen wel tevreden. Zij komen elk jaar weer terug. Fyne mensen waar je van gaat houden. Tragische dingen zijn er natuurlijk ook. Je moet als reisleider vaak van staal zyn om de mensen in de baan te houden, omdat zelfs het va kantieleven in zulke omstandigheden door moet gaan. Gelooft u my, dat ik weieens op mijn bed heb liggen hui- Fanclub Herinneringen zijn er vele. Die worden eenmaal per jaar ook opgehaald als de leden van de fanclub van „Ome Joep" bij elkaar komen. Zo'n 5ÓÓ leden zijn er. uit alle delen van het land. Dan worden er weer herinneringen opge haald, liedjes gezongen, plakboeken bekeken en natuurlijk worden er ook weer plannen gemaakt. „Soms ben ik niet alleen reisleider, maar ook vader. Het is gewoon te gek, dat ouders hun 14-jarige dochter alleen op reis sturen en dan een briefje meegeven waarin staat: „Wilt u een oogje op mijn dochter houden". Ik wikkel zulke dingen altijd gelijk af en zeg: „De ouders zijn verantwoordelijk en niet de reisleider". Ik ben geen kleuteronderwijzer en als de ouders hun kinderen niet vertrouwen moeten ze ze niet alleen wegsturen. Ook de operator treft geen schuld". Schilderij Het gesprek wordt even onderbroken. In de kamer hangt en staat een groot De jaarlijkse herdenking van de oorlogsslachtoffers op 4 mei, zal voor taan in Schiedam een eenvoudig karak ter hebben. Bij hèt monument in de Plantage zal dit jaar een korte plechtig heid worden gehouden met een krans- legging en het in acht nemen van twee minuten stilte; deze plechtigheid zal omlijst worden met harmonie-muziek. Zo is besloten door B. en W. na overleg met de betrokken commissie en met de Stichting tot Viering van Nationale Feest- en Gedenkdagen. Enig in zijn soort is deze aanbieding: heerlijk mooi tapijt van 100% nylon, maar liefst 400 cm breed, gunnen wij u voor een ongeloofwaardige kansprijs. Du Pont leverde de garens, die werden verwerkt tot een zware kwaliteit, woonkamer-bestendig. Te koop in groen, fraise, beige en cognac. En de prijs? Heus, u leest 't goed: per strekkende meter" Zorg dus er zo snel mogelijk Overmorgen zou er wel eens'geen stukje meer over kunnen zijn. igelijk bij te zijn. J WoonWarenHuis Lijnbaan/Binnenweg, n I Winkelcentrum Beijerlandselaan, Winkelcentrum Groot IJsselmonde. Vrijdagavond geopend. Maandag gesloten. Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, De Lier. king plaatsgevonden in de avonduren van 4 mei met een vrij uitvoerige plechtigheid bij het monument aan de Plantage, die steeds vooraf is gegaan door een z.g. „stille tocht" vanaf het stadhuis waarin konden meelopen de autoriteiten, verenigingen en organisa ties, maar ook het publiek. De laatste jaren echter neemt de deel name zowel aan de plechtigheid bij het monument als aan de stille tocht steeds meer af. Al enige jaren zijn allerwegen stemmen opgegaan om de organisatie van deze Dodenherdenking te wijzigen en te vereenvoudigen. In het verleden werd de plechtigheid voorbereid door een daarvoor ingestel de commissie, de laatste jaren door de V.N.F.G, die daarbij uitging van de landelijke richtlijnen. Deze commissie is om advies gevraagd. Alle leden wa ren van oordeel dat de „stille tocht" zichzelf heeft overleefd en, na 25 jaar, beter niet meer georganiseerd kan wor den. De voorkeur werd uitgesproken om de herdenking te laten bestaan uit een korte plechtigheid bij het monu ment, bij voorkeur met enige muzikale omlijsting. De deelname moet voor iedereen, particulier of vereniging, vrij willig zijn. Geen uitnodigingen meer en geen aanmoedigingen tot deelname. De Stichting V.N.F.G. is bereid de organisatie te blijven behartigen. Het Voormalige Verzet X en de Expogé overwegen om de gebruikelijke bijeen komst na de herdenking (meestal in de Grote Kerk) niet meer te houden. De heer Villerius bij één van zijn dierbaarste geschenken: een schilderij van Oostenrijk. aantal herinneringen aan de vakanties. Geschenken van groepen, van particu lieren. Een van de dierbaarste geschen ken is een schilderij van Oostenrijk, het land waar de heer Villerius het meest op gesteld is. Niet alleen wat het landschap betreft, maar ook de bevol king die hii er snontaan en hehninvaom „Reisleider zyn is niet eenvoudig. Mijn zoon heeft weieens tegen me gezegd: „Als ik 1000 gulden per week toe zou krijgen, zou ik het nog niet willen". De hele dag is het „Ome Joep, luister 's even", „hoe zit dit" en „kan dat wel". Dat gaat van 's morgens vroeg tot 's avonds laat door. Je moet een enorm geduld kunnen opbrengen. Maar ik vind het toch heerlijk werk. Al jarenlang ben ik bezig een boek te schrijven. Enkele honderden bladzij den manuscript liggen al klaar, om pas te verschijnen als ik er definitief mee stop. Ik weet nu al, dat de dingen die daarin staan heel wat mensen in ont roering zullen brengen, want in het reiswezen is de echte sluier nog nooit zo gevallen als in mijn boek". Hoe is het 's winters als u weer terug komt in Schiedam? „Dan ga ik eerst eens rustig in mijn stoel zitten om bij te komen. Ik voel me soms net een zeeman. Maar daarna heb ik het weer druk genoeg met mijn zaken. Dat zyn de feestartikelenzaken in Schiedam en Vlaardingen en het reisbureau aan het Broersveld. Daar heb ik dan ook al mijn aandacht weer voor nodig". H.S. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114 116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN I* VLEUGELS KLEININSTRUM.I r BLADMUZIEK Eilandbewoners weer bevrijd Twee jongens, 13 en 14 jaar, hadden in het meertje dat is ontstaan in Groen- oord gelegenheid gevonden tot een vaartocht in een rubberbootje. Zij sta ken over naar een eilandje in het meer, maar toen zij dat bereikten, sloeg het bootje lek en zaten de knapen als Robinson Crusoë op het eiland gevan gen. Zij probeerden de aandacht te trekken, maar het duurde enkele uren, voordat een flatbewoner van het Bachplein hen ontdekte. De politie werd gewaar schuwd en in een andere rubbèrboot werd koers gezet naar de jeugdige eilandbewoners, die op deze wijze weer in de bewoonde wereld werden gebracht. Menigeen geniet van het kam peren, maar een soort heimwee naar Uw eigen bed thuiswie heeft dat niet? Van nu af aan is dat niet meer nodig, want U neemt zo'n luxe camping-kombinatie mee Een prachtig 3-poots stabiel bed met sterke spiraalvering, ver stelbaar hoofdeinde met 2 pa tent scharnieren en 4-delige po- lyaether matras Een komplete kombinatie voor de verwende kampeerder voor iets meer dan drie tientjes. jJ kompleet met polyaether Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping afdeling, 2e etage, deze bijzon dere kombinatie, een 3-poots bed met verstelbaar hoofdeinde en een 4-delige polyaether ma tras overtrokken met fleurige cretonne, 60 x 180 cm, tezamen ter meulen winkelen waard Voor de mensen die van aparte kamerverlichting houden heb ben wij nu een staande lamp waar de eksklusiviteit van af straalt. Dekoratieve vloerlamp op een mooie bruin keramieken voet met een wit reliëfpatrooni De struktuurstoffen kap (85 cm) in mooie dessins en kleuren. De lamp heeft een totale hoog tevan 130 cm en kost nog géén vijftig gulden. keramieken voet Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze moderne vloerlampen op bruin keramieken voet met wit reliëf patroon. De kap is er in diver se dessins en kleuren. Deze lamp, Het is ieder jaar opnieuw een moeilijke en meestal ook ondankbare taak voor het bestuur van de Schiedamse Oranje vereniging, een sectie van dé Schiedam se Gemeenschap, om een feestpro gramma samen te stellen, dat aantrek kelijk is. Ondanks dat, is het bestuur daarin weer geslaagd en zijn er zowel donderdag 29 als vrijdag 30 april in verschillende stadsgedeelten diverse evenementen, waarvan we hier een samenvatting doen volgen. Donderdagavond worden vanuit zeven verschillende punten in de stad lam- pionoptochten gehouden. Deze ver trekken om half negen, met het opstel len wordt om acht uur begonnen. De vertrekpunten zijn: Singelkwartier; het Edisonplein; Schiedam-zuid; N. Maas straat; Schiedam-west; Vondellaan; Nieuwland-west; Dr. Wibautplein; idem -opst; Parkweg; Groenoord; Vale- riusstraat; Kethel-Bijdorp; 't Trefpunt, 's Avonds is er voorts in het clubhuis Dukdalf aan de Rijnstraat een taptoe bal, toegang gratis. Om acht uur vrijdagochtend, luiden gedurende vyf minuten alle kerkklok ken en volgt er om half negen een reveille-mars in de binnenstad door het muziekcorps van de Schiedamse politie. Om 9 uur aubade door school kinderen op het plein van de Herv. Kerk in Kethel. Om 9 uur trekken de muziekcorpsen O.B.K. en Gusto ieder door een gedeel te van Schiedam. Op de sportvelden volgt het slot van de schoolvoetbal- en handbaltoernooi, tijdens de paasvakan tie ingezet. Zoals altijd is er het schut- tersfestijn in gebouw de Koopmans beurs. Van 10—11 uur bespeelt beiaar dier Cor Don het carillon. Ditmaal geen wielerronde van Schie dam, dit in verband met de officiële opening van de wielerbaan om 12 uui 's middags, waarna wielerwedstrijden op de baan volgen. Gedurende de gehele dag worden kinderspelen gehou den in de verschillende stadswijken. Op 5 mei kampen de winnende ploe gen in die wijken om het Schiedamse kampioenschap. Er zijn ook weer kleurwedstrijden en straattekenwed strijden. 's Avonds van 20.30 tot 23.00 in zaal Marijke, Broersveld, 't Tref punt in Kethel, de Jeugdhaven, Alber- dastraat en boerderij Landvreugd „Sweelinckstraat, Oranjebal, toegang gratis. Van 10-4 uur geeft het Schiedamse zeekadettencorps demonstraties in twee tenten op het grasveld aan de Broersvest bij het parkeerterrein. Van 2-4 uur 's middags zyn er op het Schuttersveld ruiterwedstrijden. Van 2-4 uur worden er op een veld aan de Vlaardingerdijk jeugdbrandweerwed- strijden gehouden. Het slot van de dag wordt gevormd door de taptoe, die om 9 uur 's avonds plaatsvindt op het parkeerplein aan het Broersvest. %een6ce>?/. 'neigen tuin... En wat voor een tuin. 'nTuin vol levenslust èn rust, waar een wandeling door de rotstuin een steentje bijdraagt aan blij vrij zijn. neem'n blijdorp jaarabonnement 20:- "9- fl'dam.fe^0 Per 1 mei in Schiedam Per 1 mei zal ook in de gemeente Schiedam de plastic vuilniszak officieel worden ingevoerd. Dit zal geen grote verandering in de bestaande toestand brengen, want de bekende metalen standaard-vuilnisemmer zal ook na die datum nog in gebruik blijven. Wie dat beslist wil, kan op deze voet voort- Maai 35 tot 40 procent van de Schie damse huisvrouwen is al overgestapt op de plastic vuilniszak en kent dus daar de grote voordelen van. Het ge bruik van de plastic zak voor het wegwerken van het huisvuil is een ontwikkeling van de huidige tijd en de gemeente Schiedam kan, maar wil daarbij ook niet achterblijven. De bur gerij heeft om de zak gevraagd en het gemeentebestuur willigt nu het ver zoek ook officieel in, waarbij de Reinigingsdienst het automaterieel heeft aangepast. In een aantal gemeenten in de omge ving is de plastic vuilniszak al eerder ingevoerd, in meerdere gemeenten wordt het gebruik daarvan zelfs ver plicht gesteld. Zóver gaat Schiedam nog niet: het gebruik geschiedt hier voorlopig op vrijwillige basis, het ge bruik van de zak is derhalve niet verplicht. Men kan dus de standaard vuilnisemmer blijven gebruiken. De plastic zak kan grote voordelen geven, niet alleen voor de huisvrouw, maar ook voor de gemeentelijke Reini gingsdienst. Een voorwaarde is echter, dat de plastic zak dan ook op de juiste manier wordt gebruikt en zorgvuldig wordt behandeld. De bovenvermelde datum van 1 mei als de officiële invoering van de plastic vuilniszak is toch wel van belang. Op die dag wordt namelijk een wijziging van de Algemene Politie Verordening van kracht, waarbij het niet langer toegestaan wordt dat huisvuil voor het ophalen wordt aangeboden, anders dah in de (gesloten) standaard-vuilnisem mer öf in de goedgekeurde (goed dichtgebonden) plastic vuilniszak. Dit is zo verordend om de reinheid van de stad en de hygiëne in het algemeen te bevorderen. Afval Het losse afval dat nog maar al te vaak en dikwijls in grote hoeveelheden naast de emmers wordt neergezet, wordt niet langer geaccepteerd. Derhalve geen kartonnen dozen, waarvan de inhoud door de wind over de straat verspreid wordt, of die 'door regen nat geworden bij het oppakken uiteenval len met alle kwalijke gevolgen van dien. Geen kratjes en geen rijtjes lege flessen, geen stapels oude kranten, geen rollen afgedankte vloerbedekking enz. Al deze oude rommel moet voor taan maar klein gemaakt worden en netjes in de vuilnisemmers en/of in de plastic vuilniszakken verpakt worden voor het ophalen. En ook geen wrak meubilair of matrassen meer naast de vuilnisemmer. Dit alles mag en zal de vuilnisman voortaan laten staan. De eerste drie weken van mei zal de Reinigingsdient nog heus niet direkt moeilijk gaan doen. Het publiek zal in het begin worden aangemaand om toch vooral de voorschriften (die overigens al heel lang bestaan) op te volgen. Ook zal de Reinigingsdienst bij overtreders aan huis waarschuwen. Maar eens breekt de tijd aan dat zonodig en indien onvermijdelijk stren gere maatregelen genomen moeten worden. Dan laat men het losse afval rustig staan en de politie is gerechtigd proces-verbaal op te maken. Het vrien delijk verzoek èn van de Reinigings dienst èn van de Politie aan het pu bliek is: geef uw volle medewerking en voorkom minder prettige maatregelen. Ophalen Zit men met grote stukken afval, die niet in de èmmer of de plastic zak kunnen, dan biedt de Reinigingsdienst nog enkele andere mogelijkheden voor het ophalen. Eens per maand, dat is elke tweede woensdag van de maand, kan me de grote stukken gratis laten ophalen. Dan moet men wel minstens twee dagen van tevoren bericht geven (schriftelijk, telefonisch of mondeling) aan de Reinigingsdienst. Buitenhaven weg 154, tel. 264895. Daarnaast kan men tegen een geringe vergoeding drie maal per week de extra hoeveelheden laten afhalen, ook na een bericht aan de Reinigingsdienst. Tenslotte kan het publiek elke zaterdag tussen 9 en 12 uur het grove huishoudelijke afval zelf aanbieden bij het vuilnisoverlaadsta- tion aan de Parallelweg, dat zonder betaling wordt aangenomen. Zo kan hepna 1 mei niet meer. De herenmodezaak van Schiedam vraagt Verkoopster Broersvest 6 - Telefoon 26.82.06. DE HITS VAN NU! Dit heeft niets met de toto te ma ken, maar betekent gewoon een unie ke grammofoonplaat voor een unie- Zing, vecht, huil VI ER AMBACHTSSTRAAT 29 39 TELEFOON: 25.67 00

De Havenloods | 1971 | | pagina 3