Hermes D VS maakte misstap 4. 11» 2; WF-voetballers vieren zilveren jubileum Knuppel en handschoen verdringen voetbal m 98 98 Sanering Snsr sssn sfüysa F rrrT - STENOTYP f 1000,- DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 APRIL 1971 Het was toch wel een verrassing te noemen, dat verlies van Hennes bij ZFC. Er is echter nog niet alles mee verloren en zondag zal het zich in de thuiswedstrijd tegen Gooiland zeker willen revancheren. Wellicht komt Van Kooten dan beter uit de verf dan tegen ZFC. Je kunt ook niet altijd je goede dag hebben. SVV, maar vooral Wout van Meeteren heeft het tegen Heracles goed gedaan. Van Meeteren speelde voor het eerste weer een hele wedstrijd en of hij het nu deed voor zijn oude meester, Rinus Gosens, of dat hij wilde bewijzen geheel van zijn blessure genezen te zijn, Wout was als vanouds en hij smaakte zelfs het genoegen de gelijk maker te maken. Als, ja als Bens het gehele seizoen de beschikking had kunnen hebben over Wout van Meeteren in deze vorm, dan had SVV er wellicht beter voorgestaan. Met Wout in de gelederen gaat SVV nu naar Helmond Sport en wellicht komt het daar wel weer eens tot winst. SVV-B met Dultina en vier junioren in de gelederen toverde tegen Den Bosch een prima partij voetbal op de grasmat en won de wedstrijd dan ook met 2-0. Waarom zou er zaterdag weer geen winst in zitten als AZ op bezoek komt? Het B-team van Hermes DVS speelt thuis tegen DFC en dat zal wel een moeilijke wedstrijd worden voor de Schiedammere. Gelijkspel Bij de amateurs speelde DHS tegen koploper EBOH en kreeg daar niet wat het, gezien het spel, toekwam. Het werd een gelijkspel, maar een kleine overwinning had er toch voor DHS in moeten zitten. Dit heeft niet zo mogen zijn. „Hadden we nu maar eens een beetje geluk", verzuchtte voorzitter Boer zondagavond. „Het geluk heeft ons de gehele competitie doof eigenlijk in de steek gelaten. Met een klein Beetje geluk waren we nu al kampioen geweest". Het nare is nu voor DHS, dat het zichzelf niet meer in de hand heeft om nog kampioen te worden. Het moet afwachten of de medegegadigden voor de titel punten willen verspelen. Het moet echter om te beginnen zondag op eigen terrein van Olympia zien te winnen. Dat zal echter wel lukken, al zal het de nogal ernstig geblesseerde Roelfsema moeten missen. Schiedam, dat zondag vrij is zag geen kans om koploper Hion een beentje te wippen. Het verloor in Rotterdam. Excelsior, nog steeds niet geheel veilig, krijgt bezoek van Oliveo, dat geheel onderaan de ranglijst staat. Excelsior hfleft maar gelijk te spelen om te weten, dat het de laatste wedstrijd geheel zonder zorgen kan spelen. Een hekkesluiter is altijd een moeilijk te bekampen tegenstander, maar de jongens van trainer Heijster zullen nu toch wel beseffen, dat het nodig is om Oliveo van de overwinning af te hou den. We rekenen dan ook op winst. In de afdeling moet WF toch wel gefeliciteerd worden. Niet alleen met hèt jubileum, maar ook dat het tot een haast ongelooflijke prestatie kwam om toch nog een beslissingswedstrijd af te dwingen. Zelf won het de uitwedstrijd tegen Bolnes en omdat Animo zo vriendelijk was te verliezen hebben beide teams nu na het afsluiten van de normale competitie eenzelfde aantal punten. Een duel tussen beide partijen zal nu nodig zijn om uit te gaan maken wie er moet degraderen. Laten we hopen, dat het niet WF wordt. Ook voor SF zal de competitie nog een staartje hebben. Het klopte zondag DDC, waardoor het definitief op de tweede plaats kwam. De tweede plaats, we schreven het reeds eerder, geeft recht op het spelen van promotiewed strijden met de als nummers twee geplaatsten in de andere tweede klas sen. Er is echter nog een maar voor SFC. AVC, met nog twee wedstrijden te spelen, kan ook nog op hetzelfde puntentotaal komen als SFC. Als dit gebeurt, zal er eerst een beslissingswed strijd gespeeld moeten worden tussen SFC en AVS om aan te wijzen wie het reel t krijgt om promotiewedstrijden te gaan spelen. Bekerronde In het zaterdagvoetbal gaan PPSC en HBSS uitwedstrijden spelen in de tweede bekerronde. PPSC doet dat tegen Excelsior M en HBSS tegen Groot Ammers. In de afdeling gaat GTB beslissingswedstrijden spelen, maar op het moment, dat we dit schrijven is het nog niet bekend waar en wanneer, maar zaterdag zal de eerste wedstrijd al gespeeld worden. GSS tenslotte heeft zich aan de kop van de ranglijst geplaatst. Wil het kans op promotie blijven behouden, dan zal het de «uitwedstrijd tegen het laagge klasseerde Onit moeten winnen en dat zal ook wel lukken. „De Inhabé is het visite-kaartje, zo men wil het uithangbord van de Schiedamse middenstand", zo consta teerde burgemeester Roelfsema, die tijdens de opening van de beurs badinerend sprak over de betekenis van het uithangbord dat vroeger als blikvanger bij menige winkel te zien was. Die uithangborden zijn vrijwel verdwenen, maar het betekent niet dat zij overbodig geworden zijn. Er is nu een gezamenlijk uithangbord te zien bij de Sporthal, waar de Inhabé is ondergebracht als gezamenlijke winkel van de Schiedamse handel en industrie. „Het gaat om de vraag: hier moet ik zijn, hier wil ik zijn", aldus de burgemeester, die de wens uitsprak, De voorzitter van de Inhabé, de heer J. H. B. Vredebregt, sprak een kort welkomstwoord tot de vele gasten en standhouders. Hij noemde de Sporthal een ideale plaats, juist vanwege het gebrek aan winkels in Groenoord - Kethel. Na de officiële opening maakte de Rijnmondband een rond gang door het gebouw. Wilhelmina mars Dit jaar zal de 27e Koningin Wilhelmi na Mars gehouden worden op zaterdag 15 mei in Schiedam. De organisatie is weer in handen van het Vendel Schie dam van de Oranje Garde. De geplande afstanden zijn 8, 12, 18, 25, 40 of 50 km. Gestart zal worden uit de Plantage te Schiedam (Centrum). De mars zal in het teken staan van het 50-jarig bestaan van de Afdeling Schiedam van de Nederlandsche Ver- eeniging tot Bescherming van Dieren. Inlichtingen over deze tocht alsmede inschrijvingen bij het secretariaat van de mars: Oldenbarneveltstraat 79 te Schiedam. Telefonisch onder no 010-703309. De wandelaars zullen worden begeleid door een tiental muziekkorpsen terwijl na afloop van de mars een feestpro gramma zal worden gegeven op en om het Plantagepodium. De starttijden zijn als volgt: 40 en 50 km. tussen 9.30 en 10.30 uur. De 25 km. eventueel om 12.00 uur anders gelijk met de overige afstanden om 14.30 uur. Uw koffie zal geprezen wor den, mevrouwen 't is zo ge makkelijk gezet met deze mo derne snelfilter. Glazen koffiefilterkan met snel filter met een inhoud voor 6 kopjes van de heerlijkste koffie. Enis dat niet bijzonder voordelig voor deze kan met vrolijk gekleurde filter en greep alleen bij ons tijdens deze speciale aanbieding betaalt U nog géén twee rijksdaalders. Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de kelder deze glazen koffiefilterkan met snelfilter, om vlug een heerlijk kopje koffie te zetten, voldoende voor 6 kopjes. De filter en greep in diverse leuke kleuren. Nu onvoorstelbaar J voordelig voor baar^| g De voetbalvereniging Wilton Fijenoord heeft in Schiedam altijd maar een bescheiden plaats ingenomen. Bescheiden in de prestaties en bescheiden in het ledental. Tot voor enkele jaren was het zelfs de jongste club in Schiedam en alleen de komst van FCN maakte daaraan een einde. Toch heeft de op de werf Wilton opgerichte voetbalvereniging zijn bestaansrecht bewezen, want een dezer dagen wordt het 25 jaar bestaan gevierd. Iedereen is echter van harte welkom. Op 1 mei is er een groot feest. Dat zal de inzet zijn van een nieuw begin bij WF. Uitgehuild is er al. Nu opnieuw beginnen. Op naar de vijftig jaar. P. Bul. Als U overgordijnen gaat ko pen, wilt U die het liefst direkt thuis ophangen En dat kanwant wij verko pen nu kant en klaar overgor dijnen van een 100% katoenen drukstof in 2 leuke dessins in diverse moderne kleuren. Eén gordijn in de maat 120 x 250 cm kost nog géén twaalf gulden. kant en klaar 120x250cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze afgepaste overgordijnen van ka toenen drukstof, kant en klaar met brede onderzoom en ha- kenband. Keuze uit 2 dessins in moderne kleuren zoals rood, oranje, blauw, beige en groen. Nu per gordijn (120x250 „Presentatiedag" van padvinderij Zaterdag 24 april wordt in Schiedam een „Presentatiedag" georganiseerd door de Schiedamse padvindersbewe ging, bestaande uit het Ned. Padvind- sters Gilde, Nederlandse Gidsen, Ka tholieke Verkenners en Nederlandse Padvinders. Aan de Laan van Bol'Es en op het Schuttersveld vinden van twee tot vijf uur diverse evenementen plaats voor de jeugd van 7 -16 jaar. Morgenavond komen in het Utrechtse nnrf n* F r n a l j om tto <™kend». Iede" w«'d™ meese- om ten behoeve van de gezondmaking van het betaalde voetbal in ons land terug te keren naar de rijen van ama teurs. Zij zullen dan bespreken welke stappen zij zullen ondernemen. Het zit er dik in, dat het vertrouwen in het F.B.O.-bestuur aan de orde zal komen, want helaas hebben déze dertien een lijst vol redenen, waarop zij deze be slissing kunnen aanvallen. Het leek allemaal zo mooi, toen een maand geleden de F.B.O. vrijwel una niem steun kreeg van de clubs uit het betaalde voetbal om een saneringsplan te ontvouwen, waarbij het aantal beta lende clubs in ons land zou worden teruggebracht van 51 naar 38. Iedereen was ervan overtuigd, dat zo'n sanering nodig was en dat de volgens toezeggingen van het F.B.O.-bestuur dan te verwachten steun van centrale financiers voor velen een uitkomst zou betekenen. De kans, dat dit sanerings plan in de uit betalende en amateur clubs bestaande KNVB-organisatie een haalbare kaart zou worden leek ook reëel. Nu zaterdag zonder vooroverleg met de betrokkenen - de lijst van dertien is gepubliceerd, lijkt het erop, dat ook dit saneringsplan geen kans van slagen zal krijgen. De voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Jos Coler, heeft dan wel gezegd: „Ze moeten hun gezonde verstand gebrui- maar de vraag is toch: Gebruik- e F.B.O. en de zich erachter scharende KNVB wel haar gezonde verstand? Het rapport van de F.B.O., waarin de clubs met name genoemd worden, rammelt namelijk aan alle kanten. De stelling, dat niet de finan ciële positie van de clubs, maar uitslui tend de waarde voor passieve recreatie bepalend is geweest roept wel vragen op, maar lijkt behoorlijk te verdedigen. Echter de bepaling van die waarde voor de passieve recreatie is juist he' zwakke punt in het laatste F.B.O.-rap- interesse RENAULT bei KOSTER tei 707777 Kind overleden na mishandeling Op 19 januari van dit jaar werd in het ziekenhuis van Schiedam een 3-jarig jongentje door een man en een vrouw gebracht. Het kind bleek ernstig ge wond te zijn. Volgens de man en de vrouw zou het kind uit zijn bed zijn gevallen. Het werd wenselijk geacht het kind naar het Dijkzigt-ziekenhuis te vervoeren. Het jongentje werd sinds dien daar verpleegd. Dezer dagen overleed het kind zonder duidelijke oorzaak. In verband hiermee werd door de gerechtelijk patholoog anatoom dr. Zeldenrust een lijkschouw verricht. Daarbij bleek dat het kind ernstig mishandeld was en inwendig letsel had opgelopen. Als gevolg hiervan arresteerde de poli tie te Schiedam dinsdag de 21-jarige gescheiden vrouw L. K. en de vriend met wie zij samenwoonde de 18-jarige H. J. v.d. K. beiden uit Schiedam. In verband met de afgelegde verklaringen en het onderzoek heeft de politie de man die het kind zou hebben mishan deld in arrest eesteld teld) in de laatste vijf jaar een lijst samengesteld en daarvan de eerst ge noemde dertien aangewezen om te moeten verdwijnen. De F.B.O. heeft bovendien op deze lijst aantallen genoemd van (uitslui tend) mannelijke bewoners tussen de 15 en 65 jaar in rayons, die zij voor alle verenigingen heeft bepaald met de bedoeling het potentieel aan te wijzen van waaruit een betaalde voetbalclub zijn bezoekers moet trekken. Hoewel deze doelpopulatie een van de belangrijkste factoren moet zijn van waaruit de waarde voor de passieve recreatie bepaald kan worden, blijkt volgens de lijst van de F.B.O. daarmee nauwelijks rekening mee gehouden te hebben. Bovendien is de manier, waarop men tot die populatiecjjfers is gekomen zeer aanvechtbaar. In dit gebied bij voorbeeld heeft men dezelfde cijfers gehanteerd voor Excelsior, Sparta, Feijenoord, Hermes-DVS, SVV en For- tuna VI., hoewel toch verondersteld mag worden, dat de Westlanders, die naar Fortuna gaan kijken geen veel ongemakkelijkere reis naar Excelsior maken als er niet een heel bijzondere wedstrijd gespeeld wordt. De F.B.O. lijkt het rapport zonder behoorlijke studie in elkaar gezet te hebben. Immers, als men een bijdrage wil leveren aan de sanering van het betaalde voetbal om bij centrale finan ciers, waaronder overheidsinstanties, te wijzen op de waarde van het betaalde voetbal voor passieve recreatie had men vooruit moeten kijken. Dan waren bezoekersaantallen van een aantal voorgaande jaren interessante cijfers geweest om de populariteit van de voetbalsport in een bepaald gebied enigszins te bepalen, maar hadden die nimmer doorslaggevend mogen zijn. Die aantallen worden namelijk bepaald door toevallige successen, door de kwaliteit van de tegenstanders en kun nen ook beinvloed zijn door publiciteit en spelersaankopen met welk geld dan ook. Voor een echte reële bijdrage had de F.B.O. kunnen zorgen door op grond van bestaande structuurplannen te be palen, welke voetbalterreinen in Ne derland bij goed geleid betaald voetbal zouden kunnen rekenen op behoorlij ke bezoekersaantallen. De F.B.O. heeft echter slechts achtero- m gekeken aan de hand van dood cijfermateriaal zonder te zoeken naar een behoorlijke verklaring voor die cijfers en zonder zelfs ook maar de clubs door te lichten. Helaas hebben de nu aangewezen der tien (waaronder Hermes-DVS en For tuna VI.) gefundeerde redenen om nee te zeggen en als dan een Jos Coler slechts juicht om het rapport dan krijgen wij een vieze smaak in onze mond. Dan constateren wij, dat men bij de KNVB opnieuw juicht, omdat bij het slagen ervan - het aantal betalende clubs in ieder geval weer is verminderd, zonder zich af te vragen Wie over Wilton Fijenoord, de voetbal club dan wel te verstaan, spreekt of schrijft, moet onwillekeurig denken aan Rienus Verhaeren. Hij was één van de mannen van het eerste uur en heeft de vereniging door heel wat moeilijke tijden heen moeten loodsen. Dat WF tot een 25-jarig bestaan kon komen, dankt het niet voor het laatst aan Rienus Verhaeren, de man die zich enkele jaren geleden om gezondheids redenen terug moest trekken en het roer van de vereniging in andere han den moest geven. Het was in de jaren na de laatste oorlog, dat Nederland en de economie zich langzaam maar zeker herstelde. De bevolking, lange tijd apatisch ge weest, begon weer te leven en zocht weer naar vermaak. Zo ook op de werf van Wilton, waar het personeel daarbij gesteund door de directie, verschillen de activiteiten ontplooide. In de verschillende afdelingen werden elftallen gevormd en ontstond er een bedrijfscompetitie. Allengs werd de behoefte gevoeld om te komen tot één elftal, dat de werf op verschillende toernooien kon vertegenwoordigen en zo ontstond de voetbalvereniging WF als onderdeel van de personeelsvereni ging. In die beginfase kreeg de vereni ging steun van de werfdirectie. Zo kreeg het de accommodatie aan de Maaskant, een terrein en opstallen waar menige club jaloers op was. Uit die periode stammen dan ook de beste resulaten van WF. Economie Helaas, de economie en de bedrijfsre- sulaten van Wilton waren belangrijker dan de ontspanning. Wilton moest, om de moordende concurrentie te volgen, uit gaan breiden en daaraan viel de prachtige accommodatie ten offer. Vanaf die tijd ging het mis met de voetbalvereniging. Het moest naar een terrein van de gemeente, waar elk initiatief vanuit de vereniging onmoge lijk was. Er was geen clublokaal meer en dat brak de vereniging toch wel een beetje de nek. Juniorcommissielid M. de Krom, ook al reeds 23 jaar lid, vertelde ons daarover: „Ik weet, dat er jeugd bij ons wegloopt, omdat wij de jongens niet anders kunnen geven dan hun partijtje voetbal op zaterdag en voor de rest niets. Andere clubs kunnen middels hun eigen clubhuis de jeugd, buiten het voetballen meer geven. Het is jammer, maar de feiten zijn er iiu eenmaal. Toch moeten we niet alles negatief zien, want wjj hebben natuur lijk ook voordelen van de werf. Zo krijgen we nog steeds steun van de personeelsvereniging en mogen we in de winterperiode gebruik maken van het gymnastieklokaal op de werf". misschien geweest als de dnectie van de werf meer positief tegenover het voetballen had gestaan en de steun groter was geweest, zoals bij PSV. Een scheepswerf levert geen consumptie artikel, dus uit hoofd van reclame was het niet nodig om aan goede voetbal lers bijzondere faciliteiten toe te staan. Een voetbalvereniging zonder jeugd is niet denkbaar, dus was het noodzakelijk om WF open te stellen voor niet op de werf werkenden, waar door ook jeugd kon worden aangetrok ken. Op het moment is het zelfs zo, dat maar weinig leden meer werkzaam zijn op de werf. Rienus Verhaeren, samen met Wienes Verbeek 25 jaar lid van de vereniging, de enigen die het zolang volhielden, is toch weer terug, hoewel op de achter grond. Rienus kan het niet laten. Enkele jaren geleden deed hij het voorzitterschap over aan Dirk Walthie en toen deze in het ziekenhuis werd opgenomen,een schaduw over het jubileumfeest, werd een beroep op Rienus gedaan en natuurlijk kon hij geen neen zeggen, daarvoor was de voetbalvereniging hem te dierbaar. Degradatie Niet gesloten In tegenstelling zoals weieens wordt gedacht, is WF geen gesloten vereni ging meer. Dat wil zeggen, dat ook voetballers die niet bij Wilton werken lid kunnen worden. Als dat niet zo was, dan had WF waarschijnlijk al niet meer bestaan. Anders was het Het is voor hem en het bestuur onbe- grijpbaar, dat het dit seizoen zo slecht is gegaan met WF. „Er is juist dit seizoen van alles aan gedaan", aldus de heer De Krom. „Speciale bijeenkom sten van het eerste team, waarvan nooit iemand op de training ontbrak. De inzet van de jongens was geweldig, maar ja, we hebben moeten roeien met de riemen die we hadden". WF kan de degradatie haast niet meer ontgaan. De bestuurders van nu: voor zitter Dirk Walthie, zijn zoon W. Walthie, secretaris; M. Noordzij, W. Weerts, L. Koevermans, J. J. Maagden berg en J. J. Tollens, breken zich het hoofd er niet over. Maandag is er een receptie. Het is niet mogelijk geweest oud-bestuursleden en oud-leden persoonlijk uit te nodigen voor de receptie die gehouden wordt van 19.45-21.15 uur in zaal II van gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155. Nieuw bestuur voor Oranjevereniging Mede als gevolg van het overlijden van de heer J. v.d. Griend, hebben in het bestuur van de Stichting Viering en Herdenking Nationale feest- en ge denkdagen, enkele wijzigingen plaats gevonden. De heer P. J. Drenth is benoemd tot voorzitter, de heer J. v.d. Steen nam zijn plaats in als secretaris. De heer M. A. de Vries is 2e secretaris. De zoon van de vroegere voorzitter, de heer K. A. v.d. Griend is in het alge meen bestuur opgenomen. Voor de schoolwedstrijden is voorts een J.v v.d. Griend-wisselbeker inge steld, ter nagedachtenis aan de man. die zoveel voor de feestelijkheden in Schiedam heeft gedaan. Als u dit leest, zullen tal van honkbal lers nog maar twee nachtjes moeten slapen om hun honkbildriften uit te kunnen leven. Twee nachtjes met mis schien slechte nachtrust. Immers, de eerste klap kan heel wat waard zijn. De eerste klap moet dan voor de honkbal lers van Schiedam zaterdag vallen in de uitwedstrijd tegen Thamen, dat debu teert in de eerste klasse. De eerste klap uitdelen zal zeker niet gemakkelijk gaan. Schiedam zal het zonder Adrie Vermeulen moeten stel len. Vermeulen moest verhuizen naar Venraay en heeft daarom, al is het met een bloedend hard, overschrijving aan gevraagd naar PSV. Adrie zal bij Schie dam gemist worden als achtervanger. Het seizoen zal toch wel eens moelijk voor Schiedam kunnen worden. Voor het eerst wordt ook de eerste klasse geconfronteerd met dubbele wedstrij den op zaterdag en zondag. Vooral voor de werpers is dat moeilijk, ten minste als het team niet over twee gelijkwaardige werpers kan beschik ken. Tweemaal werpen, op zaterdag en op zondag is niet te doen en zou bij Schiedam toch niet kunnen, omdat eerste werper Aad van de Hamer zater dags niet kan spelen. Zijn werkzaamhe- Wat is dan wel het aantrekkelijke v kantoorervaring Misschien de formule, een free lance team, dat zich goed presenteert en goed gehono reerd wordt. Misschien ook de doelstelling: géén uit zendkracht te zijn, maar een inzetmedewerkster. Die zich "inzet" voor de cliënt. En wellicht ook door die plezierige extra's, zoals het STENOTYP-letterspel, waaraan allen die met het team meewerken kunnen deelnemen. En daardoor maandelijks mik ken op een extra maand in, maand uit! Begrijpt u nu waarom zovelen reeds het gouden STENOTYP-kleinood dragen? En begeren? Hei dichtst bij U is Stenotyp 6f U komt even langs het Groothandels gebouw A 5 - Rotterdam tussen 9.00 en 17.00 uur; óf U belt 113150 en maakt een afspraak voor een tijdstip waarop iemand bij U langs kan komen. den staan dat niet toe. Zjjn broer Lou zal hem dan op de heuvel moeten vervangen. Opvolger Wie Vermeulen als achtervanger op zal gaan volgen is nog niet bekend. Coach kolmeijer zal daarover zijn beslissing hebben genomen, na de vele oefenwed strijden die zijn gespeeld en waarin onder andere Rob Lansing en Ton Ebben op die plaats hebben gespeeld. Er schuilt echter een addertje onder het gras omdat dit tweetal in feite niet gemist kan worden als resp. derde en tweede honkman. Toch zijn er nog lichtpuntjes voor Schiedam. Aad van der Tas, de doel man van het eerste voetbalteam heeft besloten in de zomermaanden weer te gaan honkballen. Enkele jaren heeft hij zich alleen maar geconcentreerd op voetballen, maar deze zomer al kan hij een welkome aanvulling voor het eer ste honkbalteam betekenen. Daarnaast lijkt het er op, dat Emiel Vervloed definitief doorgebroken is naar het eerste team. Ook op een ander gebied zit het nog niét helemaal „lekker" bij Schiedam. Het heeft nog steeds geen sponsor kunnen vinden, dus zal deze komende competitie Schiedam geldelijke offers vragen. Er moet een groot aantal wed strijden gespeeld worden en de reizen zjjn niet naast de deur. Natuurlijk wordt er Ijverig gezocht naar een sponsor, maar het blijkt niet mee te vallen de industrie warm te doen lopen voor honkbal. Toch is honkbal de meest bekeken zomersport en reclame op de trainingspakken kan zeer effectief werken, omdat die pak ken langer dan bij het voetbal, de toeschouwers onder de ogen komen. Kortom het wordt zeker geen gemak kelijk seizoen voor Schiedam, daar is men in eigen gelederen van overtuigd. Eendrachtig samenwerkend en zich ten vqlle gevend, zal het Schiedam echter wel lukken. Een titel zal er dit jaar zeker niet inzitten maar men is al tevreden met een plaats in de midden moot. Buikjes-toernooi De sportcommissie van de wjjkvereni- ging Groenoord start op 2 juni weer met het „builqes-toernooi". De voet balwedstrijden voor heren boven de 25 jaar worden gehouden op de sportvel den aan de Laan van Bol 'Es. De wedstrijden worden gespeeld geduren de twee weken. Inlichtingen en aan melden bij de heer H. van der Vlist, Dirk Scheafferplein 95, telefoon 704433. Het al of niet tot recht komen van Uw japonnen hangt af van wat U er onder draagten met een goedzittende onderjurk bent U al een eind in de goede richting. Nylon damesonderjurken in di verse modellen en pasteltinten en de maten 38 t/m 48. Uit de prijsserie van f 6,--, nu door kleine schoonheidsfoutjes voor de helft van de prijs. diverse modellen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze nylon damesonderjurken in di versemodellen. Keuze uit meer dere pasteltinten en de maten 38 t/m 48, door elkaar per stuk Maandagavond 26 april om acht uur zal de gemeenteraad van Schiedam vergaderen. De agenda telt 37 punten ter behandeling. De Het Centraal comité anti-bulderbaan heeft aan het gemeentebestuur verzocht om een subsidie van f 2000,- als bijdrage in de kosten voor het vervaardigen van het rap- >rt inzake de gevolgen uitbreiding vliegvek rdigen uitbreiding vli Zestienhoven. Aan de raad wordt voorge- n W. t<

De Havenloods | 1971 | | pagina 4