[§1I35SS 129.80 de échte Nieuw bankgebouw begin winkelcentrum Kethel Twee plannen voor Raad voor Jeugd en Jongeren in Schiedam vermicelli Praags Lentefestival in teken van vergeten werken Moeilijk weekeinde voor Schiedamse handbalteams T.V. DEFEKT ANCO Voor 2080 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 APRIL 1971 16-318 deW lekkere] Een kleine greep uit onze goed gesorteerde koilektie tapijt Een partij kamerbreed tapijt, in 2 soortenen wel een 100% zuiver scheerwollen ta pijt, bijzonder geschikt voor intensief gebruik, in 3 fraaie kleuren. En een luxe acrilan tapijt met een poolhoogte van liefst l!4cm, in 3 warme tinten. Nu door elkaar per meter, niet voor f 169,-, maar voor nog géén iionderd dertig gulden. acrilan tapijt, 400 cm breed 100% scheerwollen tapijt, 400 cm breed Vanaf vrijdagmorgen 9 ujr ver kopen wij op de 1e etage een 100% zuiver scheerwollen ta pijt, 400 cm breed, in de kleu ren fraise, naturel en groen. En een hoogpolig acrilan tapijt, 400 cm breed, in de kleuren lichtgroen, goud en donker groen. Nu door elkaar per Neemt U de maat van Uw kamers mee? Het komende weekeinde ziet er voor de Schiedamse handbalteams maar zor gelijk uit. De dames van DWS, die Quintus in Poeldijk moedig partij gaven; maar toch met 7-6 verloren, krijgen bezoek van het Haagse Hercules. Deze Haagse formatie heeft DWS menigmaal voor grote problemen geplaatst en het zal ook nu niet mee vallen voor DWS om tot winst te komen. De heren van DWS konden zondag ook al niet de buit binnen halen, maar de komende wedstrijd, die tegen HVL uit Leiden, kan weer eens twee winstpun ten opleveren voor de Schiedamse for matie. HVL is wel een team, dat zeer grillig speelt en voor onverwachte snelle uitvallen zorgt. De defensie van DWS moet daar wel raad mee weten. Het zal echter meer inspiratie aan de dag moeten leggen dan tegen Quintus, anders komt het weer niet tot een overwinning. Het tweede damesteam van DWS deed het ook al niet best. Tegen het toch niet sterke Hoogvliet moest het genoe gen nemen met een gelijkspel van 3-3 en het zal zondag tegen Neptunus met de volle inzet moeten spelen om tot winst te komen. De dames van Wilton hadden tegen ADO een zeer gemakkelijke dag. Via een ruststand van 4-0 behaalde het een overwinning van 7-1. Het zal het zon dag heel wat moeilijker krijgen in Den Haag tegen koploper AHC 28. De Haagse dames zijn dit seizoen in de zaal en op het veld in uitstekende vorm. Wilton heeft tot nu toe niet veel winst kunnen halen uit de wedstrijden tegen het Haagse team en ook nu zien we geen overwinning voor Wilton. Taktiek De heren van Wilton hebben tegen de Schutters geen goede tactiek toege past, want zij zagen een voorsprong /an 2-5 met de rust omgezet in een ïederlaag van 9-7. Zij krijgen nu be- ioek van het Maassluise Unitas. Dit zal sen spannend di^el worden, want 'Unitas heeft al menig gerenommeerd 'team aan de zegekar gebonden. Het zal dan ook niet gemakkelijk worden voor Wilton. Na de nederlaag van zondag vertelde aanvoerder Zonneveld van Wilton: ,Naar mijn mening is het falen van ons team een terugslag op de zaalhandbal competitie. We waren toen volledig in de running, omdat elke ploeg erop gebrand was ons te verslaan. We zijn toen echter door een ijzersterk moreel overeind gebleven en konden de titel in huis halen. Nu moeten we daarvoor boeten. We zullen echter terug komen". Sportief De semi-derby tussen de dames van Hollandiaan en UVG is een uiterst sportief treffen geworden. UVG heeft veel domme pech gehad en moest uiteindelijk de winst (7-3) aan Hollan diaan laten. Het krijgt nu bezoek van Spartaan uit Rotterdam. Dit team draait hoofdzakelijk om één speelster en het zal voor UVG zaak zijn de verdediging goed te organise ren, wil het beide punten in huis houden. De heren van UVG leden, zoals te verwachten was, een nederlaag in Dordt tegen MOK. Zij krijgen het zondag ook niet gemakkelijk, als Vires 2 op bezoek komt. Dit team, waarin veelal oudere spelers zijn opgesteld, maakt het gebrek aan conditie goed door techniek en spelkennis. UVG heeft echter een jonge, snelle ploeg. Kunnen zij de geestdrift iets beteuge len en met meer overleg spelen, dan zit er wel degelijk een kans op winst in. Bij Scylla komt alleen het herenteam binnen de lijnen. Zij gaan op bezoek bij Roda 2 en dit team heeft dit seizoen nog niet veel goeds laten zien. Het blijft echter een gevaarlijk team en Scylla zal zich goed moeten groeperen om tot winst te willen komen. Na veel besprekingen is het zover, dat de plannen om te komen tot een Raad voor Jeugd en Jongeren in Schiedam werkelijkheid worden, als de gemeen teraad medewerking wil verlenen. Er zijn de raad twee alternatieve plan nen aangeboden. Het oorspronkelijke voorstel van de Voorbereidingscom missie en een tweede plan dat is opgesteld in overleg met de Rijksin spectie Jeugdzaken. Aanleiding tot de studie was o.a. dat de Schiedamse Jeugdraad als overkoe pelend orgaan van het georganiseerde jeugdwerk haar activiteiten had ge staakt, waardoor een lancune dreigde te ontstaan in het overleg tussen over heid en particulier initiatief. Daarom ging de gedachte uit naar het oprichten van een nieuwe Raad voor Jeugd en Jongeren, waarmee de gemeentelijke jeugdcommissie zich intensief heeft beziggehouden. Raden voor Jeugd en Jongeren zullen als functionele raden worden opgeno men in een nieuwe raamregeling voor „raden en organen". In eerste instantie zal de verantwoordelijkheid voor de vormgeving van deze functionele raden bij de betrokken gemeenten komen te liggen, maar voor de jeugdraden wordt daarbij als voorwaarde gesteld dat zo wel het georganiseerde jeugdwerk, als andere jongeren en deskundigen op het terrein van het jeugd- en jongerenwerk moeten kunnen participeren. Statuten Als de raad voor Jeugd en Jongeren eenmaal is gekozen en benoemd zullen de statuten nader moeten worden be zien in verband met de rechtspositie van het personeel. De kosten worden per jaar geraamd op f 62.000,-. Bij een start in juli bete kent dit ongeveer f 30.000,- waarvan het rijk misschien al f 15.000,- subsi die wil verlenen. Het restant moet worden gezien als een beginsubsidie; voor volgende jaren moet een en ander nader worden bezien. De Gemeentelijke Jeugdcommissie heeft zich uitgesproken voor een stich ting met statuten volgens het tweede plan. Aan de gemeenteraad worden de ontwerp-statuten ter goedkeuring aan geboden, waarbij o.a. wordt uitgespro ken,dat de Stichting zich ten doel stelt werkzaam te zijn in het belang van de Schiedamse jeugd en jongeren, bijzon der wat betreft hun ontplooiing en ontspanning, ter bevordering van het algemeen welzijn. WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM gCj tel. 26.86.38 VjF OFF PHILIPS DEALER Feestmiddag voor bejaarden Het Schiedamse Passage Theater zal op Koninginnedag weer een keer open gaan speciaal ten behoeve van een feestmiddag voor de bejaarden. Het zalenprobleem in Schiedam is zodanig, dat men niet wist waar de 600 gasten te ontvangen. Vorig jaar was dat nog mogelijk in de zaal bij de Magnalia Deikerk, maar daartegen zijn bezwaren gerezen. De overige nog beschikbare zalen, zijn te klein. Na enig overleg bleek het ge meentebestuur, dat inmiddels in het bezit is gekomen van genoemd theater bereid, het theater af te staan v deze middag. Heeft U geen caravan of zomer huisjedan toch zeker wel een tuintje of balkon, waar U veel plezier zult hebben van de ze komfortabele stoelen. Luxe kussenfauteuils met hou ten armleggers, geheel inklap baar, met hoge rugleuning en verkrijgbaar in diverse kleuren. Het kussen is gestoffeerd op heerlijk zacht, verend poly- aether. U koopt 'm nu voor nog géén drie tientjes. ds. P. Bouw, Ede; Opstandingskcrk ju uui ds. C. van Zuylen; Bethclkerk 10 uur ds. M. C. Baart; Vredeskerk 10 uur ds. S. C. van Ketel. KETHEL: Dorpskerk 10.15 uur ds. S. Gerbrandy, 19 uur ds. S. Gerbrandy; St. Martinuskerk 9.30 uur ds. A. Holst. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur Prof. dr. M. A. Beek uit Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente, oranjestraat, 18 uur ds. A. Steinhart. Oud-Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis, pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolische Gemeente, Stadhou derslaan, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samenkom. 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en mevr. H. J. Renting. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 19.30 Chr. Geref. Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk (Vrijgemaakt), 't Trefpunt, Alei dastraat, 8.30 uur drs. E. Teunis, 14.30 ui ds. P. Deddens. Ned. Heiv. (Geref.) Evangelisatie, Ireni kerk, 10 uur ds. P. Bouw uit Ede, 17 ut Grotekerk ds. Bouw (voorbereiding H.A. De voorzitter van de Stichting Inhabe, de heer J. H. B. Vredebregt heeft tijdens de opening van de beurs meegedeeld, dat als streefdatum voor de opening van het nieuwe winkelcentrum aan de Zwaluwlaan nabij het Bachplein wordt aangehouden oktober 1973. Hij wees erop, dat als gevolg van de ongunstige toestand met betrekking tot de winkelgelegenheid in Groenoord, de Inhabé juist een goede contactmogelijkheid met de beurs geeft. op polyaether gestoffeerd Voor Uw man en zoons koopt U nu deze voordelige ankiets van wol-terlenka, die prettig dragen en bijzonder sterk zijn. Anklets van wol-terlenka in vele beschaafde dessins en kleuren en in alle courante maten, door elkaar, per paar voor nog géén twee gulden vijftig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze herenanklets van wol-terlenka, in een enorm assortiment des sins en kleuren en in alle Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. volgens het échte Italiaanse recept bereid van échte harde tarwe. Het internationale Praagse Lente-festival-1971 viert dit jaar zijn 25-jarig bestaan. Dit jubileum is nauw verbonden met de Tsjechische Philharmonie, die dit jaar 75 jaar bestaat. Toen dit nationale orkest in .1946 vijftig jaar bestond, kwam de gedachte op dit jubileum met een festival te vieren. Ofschoon het orkest in de maand februari 1896 ■werd opgericht, kozen de organisatoren voor dit Festival de maand mei als symbool van het nieuw ontwakende leven in de natuur. De stad Praag is met haar bloeiende tuinen dan op haar mooist. Dit jubileum-festival zal in 't bijzonder in het teken staan van het in herinne ring brengen van grote muziekwerken uit het verleden, die door allerlei om standigheden zich op het internationa le concertrepertoire niet hebben kun nen handhaven. Traditiegetrouw wordt ook dit festival op 12 mei, de sterfdag van Smetana, met diens symfonische cyclus „Mijn Vaderland" (Ma Vlast) geopend en op 4 juni met Beethovens „Negende" gesloten. Maar tussen beide polen worden de festivaldagen gevuld met de uitvoering van eigentijdse werken van Tsjechoslo- waakse en buitenlandse componisten. Hiertoe behoren: Vladimir Sommer (Antigone), Vaclav Kalik (Prelude voor strijkers), Eugen Suchon (Sinfonieta rustica), Ladislav Burlas (Planctus), J. Pololanik (Kamersymfohie nr. 5), J. M. Hus (Mozaik) en Emil Hlobel (Concert voor orkest). De eigentijdse buitenlandse componisten zijn o.a. ver tegenwoordigd door de Nederlander Hans Kox met het Nederlands Kamer orkest. Verder: Boulez, Petrassi en Matsidaira, te spelen door de Italiaanse fluitist Severin Gazzeloni, en Xenakis, Ohana, Pablo en Malie, te zingen door „Les Solistes des Choeurs" van de Franse Radio en Televisie ORTF uit Ook in kerken De poorten van de beroemde St. Veits- kathedraal, de historische Teinkerk en de basiliek van St. George zijn wijd opengesteld voor de oude meesterwer ken van de Boheemse componist Krystov Harant (1564-1621), de Tsjech F.,X. Brixi 1732-1771en de in Praag gestorven Zuid-Nederlander Philippe de Monte (1521-1603). Deze werken zullen door het Praags Philhar- monisch Koor en het beroemde Kühn- Chor worden uitgevoerd. Onder de solisten zijn vele kunste naars, die in Praag nog niet zijn opge treden, zoals de wereldberoemde clave- cinist Rolf Kirkpatrik, de alt Brigitte Fassbaender, de bariton Tom Krause, het ensemble „Fistulatores et tubicina- tores Varsaviences" uit Warschau en het Vlaams Alarms Kwartet. Op initiatief van de Europese organisa tie van Muziekfestivals, waarvan ook het Praagse Lente-festival deel uit maakt, is voor solisten of ensembles, die de steun nodig hebben om in de publieke belangstelling te komen, tel kens voor één jaar de titel van prijswin naar (laureaat) in 't leven geroepen. Ieder lid van de Festival-organisatie verplicht zich dan deze laureaat te engageren en hem aan de wereld voor te stellen. De titel „laureaat" werd in 1970 voor het eerst gegeven aan het Tsjechische Talich-Kwartet. Voor 1971 is deze titel toegekend aan het Vlaamse ensemble voor oude muziek: het Alarius Kwartet. Solisten en orkesten Nu iets over de medewerking der symfonie-orkesten. Buiten de Tsjecho- slowaakse symfonie-orkesten zijn als buitenlandse orkesten geëngageerd: de Leningrader Philharmonie onder lei ding van Jewgenij Mrawinski, de Phil harmonie uit Sofia met dirigent Kon- stantin Iljew en de Philharmonie uit Belgrado onder leiding van Zivojon Zdravkovic. De Tsjechise Philharmonie zal, buiten haar eigen dirigent Vaclav Neumann, ook worden gedirigeerd door Jaroslav Krombholc van de Nationale Opera, Lovro von Matacic en de Duitse diri gent Erich Lemsdorf. De andere Tsjechische en Slowaakse symfonie-or kesten hebben als gastdirigenten Dean Dixon, Charles Dütoit, R. Frübeck de Burgos, Emil Simon, Riccardo Muti en Jurij Temerkanow. Tot de buitenlandse solisten en ensem bles behoren: de pianisten Emil Gilels, Arturo Benedetti-Michelangeli, Radu Lupa, Alfred Brendel en Byron Janis; de violisten Henryk Szeryng, Arthur Grumiaux en Devy Erlih; de cellisten Maurice Gendron, Radu Aldulescu en Janos Starker; en de ensembles Das Dresdener Kreutzchor en de Festival Strings uit Luzern. Tsjechoslowakije is op dit Festival door de navolgende kunstenaars verte genwoordigd: de dirigenten dr. Vaclav Smetacek, Zdenek Kosler, Ladislav Slowak, Jirf Waldhans en Jirf Rohan; de cellist Sasa Vectumov, de zangeres Vera Soukupova, en de zanger Wilém Pribyl. En tenslotte neemt de Nationale Opera aan het Festival deel met opera's van Smetana, Janacek, Dvorak, een reprise van de prgmière „De ingebeelde zieke" van Jirf Pauer, die tijdens het Lente festival 1970 zo'n ongekend succes oogstte en Hindemiths „Mathis, der Mahler" door de Opera uit Olomouc of „die Bluthochzeit" van Szokolay door de opera uit Brno. I.E. Koelruimte slachthuis wordt uitgebreid Het aantal slachtingen in het Schie damse slachthuis neemt gestadig toe. In januari en februari 1970 betrof dat 7858 dieren, waarvan 5845 varkens en in beide maanden van dit jaar was het aantal gestegen respectievelijk tot 11.152 en 8933. Nu binnenkort een wijziging plaats vindt met betrekking tot de uitvoer van gekoeld vlees buiten de keurings kring, dient het slachthuis Schiedam over voldoende koelruimte te beschik ken, om de concurrentiepositie te kun nen handhaven. De luchtkoelruimte die is vrij gekomen door het vernieuwen van de koelinstal latie in 1968, kan voor 400 geslachte varkens koelruimte bieden. De inrich ting daarvan kost f 108.897, waarvoor B. en W. het nodige krediet vragen aan de raad. p Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping afdeling, 2e etage, deze luxe kussenfauteuils met hoge rug leuning en houten armleggers. Het kussen gestoffeerd op zacht verend polyaether. Keuze uit diverse kleu ren, nu Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. In feite betekent de opening van het nieuwe bankgebouw van de Boeren leenbank Schiedam-Kethel, tevens de inzet voor het nieuw winkelcentrum Kethel-Groenoord. Niet alleen is er de bank, maar ook de apotheek Kethel is in het gebouw ondergebracht. Op het daarachter liggend terrein zal in de nabije toekomst het winkelcentrum verrijzen, waarvoor de plannen in een gevorderd stadium verkeren. Woensdagmorgen heeft burgemeester H. Roelfsema tijdens een bijeenkomst in gebouw De Rank officieel het nieuwe hoofdkantoor van de bank geopend. Het heeft wel geruime tijd geduurd voordat tot de bouw kon worden overgegaan. Namens de directie van de Centrale Bank voerde dr. J. van Ogterop het woord. De omzet van de bank te Badhuis dicht Badhuis open De commissie voor de Volksgezond heid in Schiedam heeft advies uitge bracht aan de gemeenteraad met be trekking tot de vraag, of het badhuis Eendracht in Schiedam-Zuid opnieuw moet worden geopend, dan wel dat als alternatief, in het Sportfondsebad een stortbadafdeling moet worden inge richt. De exploitatiekosten voor „De Een dracht" worden geraamd op f 18.600,- per jaar en voor het Sport fondsebad op f22.500,-. De Een dracht zal echter slechts tien uur per week zijn geopend en het Sportfond sebad de hele week. De kosten voor De Eendracht zijn .gebaseerd op een investering van f50.000,-, min f7000,- van de bouwvereniging zelf, in het tweede geval bedraagt de investering f 55.000,-. Hier geldt een afschrijving in tien jaar, terwijl voor De Eendracht op vjjf jaar moet worden gerekend. In het oude badhuis werd 75 cent per bad gevraag, in het Sportfondsebad f 1,25, maar mogelijk een gulden. Kethel bedroeg in 1969 rond 200 miljoen gulden en steeg in het afgelo pen jaar tot 250 miljoen. Verwacht kan worden, dat bij de snelle toename van de bevolking in dit nieuwe stads deel van Schiedam met in de toekomst plm. 40.000 inwoners, de omzetten nog meer zullen toenemen. Op het ogenblik telt de bank 2500 spaarders. De omzetcijfers hebben temeer beteke nis, omdat het voornamelijk van parti culiere beleggers afkomstig is, daar in Groenoord-Kethel geen industrie van enige betekenis is gevestigd. Tot dusver was men door gebrek aan ruimte genoodzaakt, om de service met betrekking tot het verzorgen van vakantiereizen, beperkt te houden. Daarin is nu een wijziging gekomen. Er is nl. een speciale „reishoek" ingericht. Evenals bij vele andere banken, is ook hier dus het dienstbetoon sterk uitgebreid. Het is begrijpelijk, dat het gebouw modern is ingericht. Dit komt niet alleen tot uitdrukking door de fraaie inrichting, maar ook door de nood zakelijke beveiligingsmaatregelen. De Gezinsdienst in Goede Havenkerk Op zondag 25 april wordt in de Goede Havenkerk in Schiedam weer een bij zondere gezinsdienst gehouden door de Hervormde en Gereformeerde Kerk. Aanvang half vjjf. De dienst wordt geleid door ds. Groenewegen, onder werp is „De Goede Herder". Het muziekgezelschap „Insulinde" uit Vlaardingen en een groep kinderen van de Mastenbroekschool zullen de dienst met muziek en zang opluisteren. Mocht het vervoer naar de kerk proble men opleveren belt u dan even tele foon 263399 of 700470. Interieur van de nieuwe bank. cassiere zit in een door kogelvrij glas afgesloten ruimte. Het is ook niet mogelijk van buitenaf de deur tot haar domein te openen. Verder komt er geen cent in de kantoorruimte te liggen. Door middel van een soort lopende band, worden alle bescheiden tot in het kantoor van de cassière gevoerd. Het gebouw is een ontwerp van het architectenbureau C. C. van Kluijven en is gebouwd door de aannemer D. Baron. In verband met de opening van het gebouw, zijn er diverse speciale geschenken. Enorme caravanshow Tourcaravans nie™ 05 Nooit vertoond vanaf 2495,-- Sta-caravans ™.f<*75,- Enorme keus TENTEN WALKER-SPERWER-RINCO ALLERLAAGSTE PRIJZEN BAGAGEWAGENS STARLIGHT ZARI ERKA SAFARI - VANAF 465,- Voordeligste camping-speciaalzaak Caravanbedrijf iEBR v.ESVELDN \3 Pascalweg 113-115. R'dam -Lomb. Tel. 195540 en 325841

De Havenloods | 1971 | | pagina 7