Swieb in paniek Tweede fase Graag Gedaan start oktober Revi-lac Experimentele actie slaat aan Oog en oor breidt series abonnementen uit tot 75 Veel activiteiten op jeugdbeurs Tripp Pinkstervoorstelling in De Doelen dinsdag 25 mei 1971 20e jaargang no. 21 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM -VLAARDINGEN - KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 Reclame uitgedachte en in samenwerking met het Rotter dams Centrum voor Sociaal-Cultureel Vormingswerk (RCV) uitgevoerde campagne „Graag Gedaan". Het stimuleren van eenvoudige vormen van burenhulp in Rotterdam. i zou in 3 fasen verlopen. De eerste, het Zo langzamerhand kent iedereen de door de Stichting Ideële van de actie, drs. F. F. M. van Dijck, is dit uitstel uit de bus gekomen. De komende zomermaanden werden geen geschik te tijd geacht. Organisatorisch zal het overschakelen naar de tweede fase een kostbare verspreiding van affiches met zich meebrengen, terwijl het systeem van advertenties met coupons voor vragers en aanbieders van hulp zal blijven bestaan. daadwerkelijk bevorderen van praktische en eenvoudige Als laatste deel van de campagne, die moet worden gezien vormen van hulpverlening van particulieren aan particulie- "Is een experiment, wil men trachten te komen tot het ren, is momenteel afgesloten. Pas in oktober wordt met de ontdekken van nieuwe vormen van sociale hulpverlening, volgende fase gestart: de beïnvloeding van de mentaliteit op Het activeren van het leger helpende handen, dat totnogtoe het terrein van de beoogde hulpverlening en het veranderen nimmer is ingezet. Gewone mensen, die hun vrije tijd van de houding er tegenover. In een onlangs gehouden noodlijdende naasten met duizend en een kleine dingetjes vergadering tussen de mensen van SIRE en de coördinator kunnen helpen. Dm. Frank van Dijck (30), consulent van het RCV, komt elke dag vanuit z'n woonplaats Tilburg naar de Maasstad om zich in het Graag Gedaanwerk te storten. Een taak, die hij naast zijn normale werk voor het Rotterdams Vormingswerk uitvoert. Zijn voorlopi ge conclusie oyer het experiment is „We hebben bewezen dat naast het goed georganiseerde, professionele maatschappelijke werk, het particulier initiatief onmisbaar blijft en grote mo gelijkheden biedt. De bij het centrum aangesloten buurthuizen hebben veel meer werk gekregen. Men wordt door een „buur" nu eenmaal liever geholpen dan door zo'n maatschappelijk werker. Het totaal aantal binnengekomen cou pons van vragers en aanbieders be draagt tot heden circa 2S00. In absolu te getallen overtreft het aanbod zelfs de vraag. Kijken- we echter naar de soort vraag en het soort aanbod, dan overtreft in enkele soorten hulp de vraag het aanbod. Met name geldt dit de huishoudelijke hulp voor bejaarden. Hulp, die ook het meest gevraagd wordt. Een vooiiopig onoplosbaar pro bleem. Zelfs kinderen laten de eigen ouders eenvoudigweg stikken. Het grootste aanbod van hulp kregen we in de categorie van zomaar een bezoekje afleggen bij bejaarden of invaliden en het meehelpen opknappen van een woonhuis. Schone en makkelijke baan tjes. 't is begrijpelijk". Subsidie DE HAVENLOODS UITGAVE: DE HAVENLOODS N.V. i.o. TOTALE OPLAGE: 255.000 HOOFDKANTOOR: Hendrikkade 14, Rotterdam. Postbus Tel. 010-132170. Giro 18344. ADVERTENTIES: de buitenedities van de donderda{ gave kunnen tot dinsdag 18.30 uur wor ingezonden en voor de stad Rotterdam woensdag 11 uur aan het hoofdkantoa Rotterdam. Voor de dinsdaguitgave -ijdag 16 uur en schriftelijke opdrecl 3t maandagmorgen, 1e post,aan ons hoofd REDACTIE: dinsdag 16 u hoofdkantoi lerdaguitc den Ingezondi iedinsdaguits nenhoek. Oplag< vrijdag 12 uui 8 STADSEDITIES ROTTERDAM (Rol lechter Maasoever? Capelle a.d. IJs rijk, Berkel en Rodenrijs, Nis s.d. IJssel 172.500). EDITIE SCHIEDAM: Schiedam Kethel. Oplage 30.000. EDITIE VLAARDINGEN: dingen. Maassluis, Maasland, Maas- loek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD: pen a.d. IJssel, Krimpen a.d. Lek, kerk a.d. IJssel, Stolwijk, Bergam- Ammerstol, Berkenwoude. Schoon- Oplage 15.500). GROOT - ROTTERDAM: ibinatie met „Hat Zuiden" 455.300 ilaren BEZORGING: ".ja u „De Havenloods" niet heeft ontvan- sn kunt u voor de donderdag-uitgave tot rijdagmiddag 12 uur onze afdeling inspec- e bellen: 132170, toestel 40. Frank van Dijck: „Vanzelfsprekend zijn er veel gevallen, die een regelmati ge hulp verlangen. Om een dergelijke gang van zaken te begeleiden zouden we tot institutionalisering moeten overgaan. Iets dat de actie helemaal niet als doel voor ogen staat. Want als. we de tweede en derde fase achter de rug hebben, heffen we het geheel op en moet beslist worden of Graag Ge daan voort kan leven binnen de doel stellingen der buurthuizen of het blij vend aanbod vanjiulpkrachten doorge speeld wordt aan reeds bestaande orga nisaties, die op hetzelfde terrein opere ren en behoefte hebben aan nieuwe vrijwilligers. Voorlopig blijft dit in afwachting van de reactie van de over heid, die moet subsidiëren een open vraag. Het zou evenwel doodzonde zijn, als van dit bestaande potentieel particulier hulpbetoon geen gebruik wordt gemaakt. Maar ja, willen we straks verder gaan, dan zijn we afhan kelijk van een sunsidie. Dan kan de SIRE het niet meer bekostigen". Voorlopig wordt het experiment een maand of 4, 5 op een laag pitje gezet. „In de zomer leven de mensen gemak kelijker. Er is minder aandacht voor noden en klachten", vervolgt drs. Van Dijck. „Bang dat de zaak dood bloedt zijn we in het geheel niet. De actie is bij de mensen aangeslagen. Een goed voorbeeld van het succes is de week endhulpdienst Crooswijk. Tot voor kort waren er daar maar 8 vrijwilligers nu staan er 80 geregistreerd. In Hoogvliet is zelfs een door ons geïnspi reerde groep los van ons gaan opere ren. Daar is een compleet vrijwilligers corps gekweekt, dat uitstekend functi- Kabouters Goed te vergelijken met Graag Gedaan zijn de Rotterdamse actiegroepen Den- ken en Doen, Hier en Nu en het Departement van Oranje Vrijstaat. Het verschil is alleen weer dat deze groepen geregistreerde blijvende aanbieders hebben en Graag Gedaan slechts een eenmalig beroep op de aanbieders doet. Bijzonder veel medewerking heeft met name het Departement van Dienstverlening van Oranje Vrijstaat verleend. Van Dijck: „Moeilijke en veelomvat tende karweien zijn door hen opge knapt. Vooral wanneer spoed geboden was, vormden de kabouters vaak de uitkomst. Zo kreeg een ongehuwde moeder van sociale zaken een huisje en geld om het op te knappen. Dat geld was genoeg voor behang en verf, maar niet voor de mensen, die het moesten uitvoeren. Dankzij de kabouters woon de ze binnen een week in een opge knapt huisje". Graag Gedaan heeft nu al voor de grote steden haar waarde bewezen. (Van Dijck: „Regionaal lijkt het me niet haalbaar, omdat de leefgemeen schap in dorpen vaak nog veel opener is. Men helpt elkaar vlugger".) Mensen, die buiten het hulppatroon van de actie vielen, werden allen doorverwe zen. Bij velen is een drempelvrees weggenomen, die jammergenoeg be staat tegenover het sociale werk. Ook worden hier en daar muren geslecht tussen mensen die al jaren langs elkaar heen leefden. Zo kan het woord buren hulp bij sommige gevallen letterlijk gebruikt worden. Frank van Dijck: „Iemand woonachtig in een galerijwo- ning in IJsselmonde wendde zich tot ons met het verzoek om hulp. Een ander uit dezelfde flat bood voor een soortgelijk geval hulp aan. Het toeval wilde,- datdeze mensen bovendien naast elkaar woonden. Die moesten via ons met elkaar in contact komen". H.van C. Popnacht voor Vietnam In de nacht van 28 op 29 mei wordt in de Oude Rai te Amsterdam een Pop concert gegeven onder het motto: „Popgroepen voor Vietnam". Mede werking verlenen o.a. After Tea, Cobra, Super Sister, Oscar Benton Blues Band, Q 65, Relax, Rob Hoeke Rithme and Blues group enz. Aanvang 9 uur, entree f 5.-. Kaartverkoop voor Rotterdam T. L. Rubingh, Crooswijk- sestraat 4b, Rotterdam, voor Schiedam G. op 't Ende, Puccinistraat 28, Schie dam. „DE HAVENLOODS' BEZORGERS(STERS) Aanmelden: „DE HAVENLOODS". AFD. INSPEKTIE, Prins Hendrikkade 14. Oog en oor, verkooporganisatie van de Gemeentelijke Dienst Kunstgebouwen, heeft voor het komende seizoen het aantal series voor seizoenabonnemen ten uitgebreid tot 75. Gehoopt wordt door een gevarieerder aanbod het aan tal abonnementhouders op te voeren. Tot nog toe is dat niet duidelijk gelukt. Het aantal verkochte abonne menten schommelt rond de 18.500, met een uitschieter in het seizoen '67—'68 toen ruim 20.000 abonne menten werden geplaatst. Het aantal series is van seizoen tot seizoen opge voerd. Een weinig hoopvolle ontwikke ling dus, hoewel men bij Oog en oor weet te melden, dat het abonnements bestand per jaar met ongeveer dertig procent wordt vernieuwd. Er is voor het komend seizoen een ruime keus uit series cabaret, toneel, muziek, licht amusement, ballet en film. Zij, die intekenen hebben ook het recht in te schrijven op een serie „extra's", waarin tegen gereduceerde prijs voornamelijk licht amusement wordt geboden. Oog en oor bepaalt zich tot het samen stellen van „uitgaanspakketten" uit het geboden aanbod. Een eigen initia tief is de serie „Drie eeuwen muziekge schiedenis", die op zes zondagochten den in de kleine zaal van de Doelen wordt gegeven. Gustav Leonhardt, Anner Biilsma en Frans Vester hebben deze serie op poten gezet. Rondom Froberger, Saint-Saëns, Bach, Mozart, Chopin en Brahms worden de program ma's, eventueel met een inleiding en lichtbeelden, opgebouwd. Een ander initiatief van Oog en oor is de „Introductie serie", waarin het mogelijk is kennis te maken met vijf verschillende theaters, waarin een geëigend stuk wordt gespeeld. Seizoenabonnementen kunnen worden besteld via bedrijf, instelling of vereni ging. Inlichtingen Dienst Kunstgebou wen, Kruisstraat 2, Rotterdam. Op maandagmorgen vanaf half elf wor den door de Rotterdamse Kruisvereni gingen bewegingsoefeningen voor ouderen gegaycn in het TBmmahuis, Schiekade 35. De oefeningen staan onder leiding van de volledig bevoegde heilgymnaste mejuffrouw L. van Hoof. De kosten bedragen f 1per maand. Nadere inlichtingen bij de Kruisvereni gingen, tel. 287180, en bij de gastheer bij de lessen, de heer C. Baksteen. Van 14 tot en met zi oKtooei worden in de Jaarbeurshallen twee tentoonstellingen tegelijkertijd gehou den. Het zijn de achtste internationale vakbeurs Machevo, die installaties; ap paraten, instrumenten en toebehoren voor de procesindustrie omvat, en de eerste vakbeurs Milieu, die in het teken van de milieubeheersingstechnieken zal staan. De eerste beurs zal worden gehouden in de Bernhard-, Irene- en Marijkehal en de tweede in de Mar griethal. Beide manifestaties zijn dage lijks van 9.30 tot 17 uur geopend (zondag 17 oktober gesloten). Zaterdag 29 mei gaat „Tripp 71", de tweede internationale tiener- en twen- beurs in Hillegom van start. In drie hallen zijn ca. 40 stands onder gebracht. In hal 1 is er een informatie centrum omtrent diverse uiteenlopen de zaken zoals personeelswerving van de PTT, dienstweigeraars, Moderne Jeugdraad en diverse andere jeugdin- stanties. In hal 1 vindt men tevens stands van diverse jeugdbladen, Bahaf Wereldgeloof, byoux en een grote tuin der lusten. In de tuin der lusten kan men fijn ronddwalen door steegjes, bosjes enz. enz. Verder kan men kijken naar een geweldig grote fontein met leuke zitjes er om heen. In hal 2 vindt men Holland Avenue het boetiekcen trum met allerlei geweldige stands vol met mode, sieraden, kunstnijverheid en Aziatische voorwerpen en curiosa. De mensen die het zat zijn om langer te lopen kunnen alle gewenste Infor matie krijgen omtrent brommobielen en fietsen. Voor het vrouwelijk ge slacht is er een stand met pruiken. De brildragers onder u krijgen alle gewens te informatie over contactlenzen. Naast Holland Avenue is er een reus achtige grote Mini Midget Pretgolf. Deze golfbaan bestaat uit 10 banen. Niet zo maar golfbanen, maar pretba- nen met rare constructies en bij elke evenbaan een te gekke verrassing. In hal 2 is tevens een uitstekend restau- Pop enCruyff Hal 3 is het stagecenter van de beurs. Elk uur komen hier topgroepen en Drive In Shows. Verder is er elke avond een grootse modeshow. Ook de Zomernimfverkiezingen zijn weer in het programma opgenomen. Voor be taalbare prijzen kan men een ijsje kopen of een pilsje of een frisdrankje gebruiken. De groepen en artiesten die optreden zijn: Avro Toppop Show, Vara Drive In Show, Radio Noordzee Mobiele Drive In Discotheek, DJ. Bonny Drive In, Dizzy Mans Band, Earth and Fire, Focus, Zipperfly, Am sterdam, Sandy Coast, September, Bin- tangs enz. De discjockeys die onder meer vertegenwoordigd zijn, zijn: Fer ry Maat, Alan West, Crispian St. John, Joost de Draayer, Jan van Veen, Jaap Poort, Bonny Wiegel, Eddy Ouwens, Anthony Parker en Ad Visser. Op woensdag 2 juni is er een speciale moeder en dochter avond voor de moeders en dochters en/of vriendinnen die het voetballen moe zijn. Op deze avond Zijn de modeshows nog exclusie ver en uitgebreider. Op vrijdag 4 en zaterdag 5 juni deelt Johan Cruyff aan de bezoekers handtekeningen uit. Jo han Cruyff is tevens op de beurs vertegenwoordigd met een grote schoe nenstand. Op zaterdag 29 ffisl Vörar de dpènmg om 14 uur verricht. De beurs is elke dag open van 14 t/m 18 uur en van 19 t/m 23 uur. De toegangsprijs bedraagt f3,50 per persoon. Voorverkoop bij bijna alle VW's in de Randstad Holland slechts f 3,-. De beurs is per trein te bereiken via station Aerdenhout. Per bus via de stadslijnen van Haarlem, NZH lijn 80 van Amsterdam, lijn 92, 93, 90 vanaf Den Haag en via diverse grote snelwe gen. De automobilisten worden drin gend doch vriendelijk verzocht de par- keerbordjes te volgen. Er is tevens een ruime fietsenstalling. Vanaf 29 mei 1971 kunnen de bezoekers inlichtin gen vragen via de twee informatielij nen. TeL 023-281615-281923. Men kan nu reeds informatie verkrij gen via de telefoonnummers 02520-15639-18385. Rond de beurs hallen is tevens een ruime parkeergele- Op dinsdag 1 en woensdag 2 juni komen we voor de Pinkstervakantie- vierende jeugd met twee voorstellingen van Swiebertje naar de grote zaal van de Doelen. 4400 kinderen kunnen dan genieten van de nieuwe voorstelling onder de titel „Swieb in paniek" met natuurlijk Swiebertje (Joop Doderer) in de hoofdrol, trouw vergezeld van zijn eeuwige rivaal Bromsnor (Lou Geels) en met als extra verrassing Riek Schagen, de échte Saartje van de tele visie. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur en de prijzen der plaatsen op alle rangen zijn f 3.50 per persoon, alle rechten inbegrepen. Het Theatercentrum Carla Flink is het gelukt de belangrijkste rollen in dit nieuwe programma te laten bezetten door de bekende televisie-acteurs, zodat dit voor de jeugd geen teleurstel ling zal worden. De voorstellingen zullen ongeveer twee uur (met pauze) in beslag nemen. Fijn en ongedwongen plezier om de dwaze avonturen van Swiebertje, Saartje, Bromsnor en meneer Hane- kraaier (Bram Biesterveld). De kaartver koop start op maandag 24 mei uitslui tend aan de kassa's van dp Doelen, dagelijks van 10.00-16.00 uur, zondags van 12.00-16.00 uur, telefo nisch dagelijks van 12.00-16.00 uur ondernummer 13.24.90. MAASKANT BEHANGSEL 'em\ Vanouds is het mei-ei geschrijf bekend. Logisch ook. Er is nu eenmaal om streeks deze tijd veel jong leven te bespeuren in de natuur. Het mag dan ook een beetje „verplicht"overkomen, je kunt er moeilijk onderuit. En in feite is zo'n plaatje van juist op eigen veren-kunnen varende eendjes, met moeder in de achterhoede, altijd leuk. Wanneer u eens lékker in het weekend gaat wandelen, zult u ze vast wel Weekboottocht voor chronisch zieken Het Rode Kruis Hospitaalschip „J. Henri Dunant" zal in de week van 31 mei t/m 5 juni met aan boord 72 chronisch zieken en invaliden uit Rot terdam en omgeving een tocht maken over de Nederlandse rivieren. Het schip zal overnachten in Amsterdam, Hattem, Westervoort, Werkendam en Vlaardingen. De ontscheping vindt plaats in Rotterdam op 5 junL De patiënten gaan aan boord op 31 mei 's morgens om 8 uur aan de Boompjes kade t/o het Havenkantoor. f VOO/? DEK/NDERSN EEN DÖLF/JH fbbstje,, Een verjaardag? of zo maar een gezellig kinderpartijtje? Laat ze lachen om de dwaze capri olen van zeeleeuwen en ademloos genieten van de onwaarschijnlijk hoge sprongen van dolfijnen in d show van het DOLFIRODAM; Tijden: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 en 17.30 uur.Toegang: kinde ren/2.-, volwassenen f3.- DOLFIRODAM-Rotterdam Leuvehaven 1. Bij metrostation VBeurs. Tel. 010-137800. doorbetaling bij ziekte -f- opname In een ziekenfonds vergoeding van avondstudie belasting adviezen wekelijkse uitbetaling CONTENT UITZENDBUREAU Rdam Heemraadssingel 130 010-235011 Mijnsherenlaen 210 010-177540 Vlaaid. Westhavenplaats 18 010-340399

De Havenloods | 1971 | | pagina 1