Rotterdam verkoopt zijn haven niet zo best sssar I modestoffen DYIVIO Instanties werken langs elkaar heen centrale verwarming Recreatieruimte in ABP-flats heeft meer KUNSTGEBITÏEH voor- dan nadelen Vrolijk pinksterfeest met Swieb J en Saar i^ÜhI pBH contend opticien adviseur in brillenmode OOK VPOR CONTACTLgNZEN MAISON VAN DOOREMAALEN 5 FILIALEN VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM - VLAARD1NGEN - KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13,21 70 niet verder gekomen dan een Contact commissie Voorlichting, die probeert te coördineren tussen Havenbedrijf, Havenbelangen en Kamer van Koop handel. Ondanks die poging werkt men echter op velerlei gebied nog langs elkaar heen. Zo zou de stroom publica ties over de Rotterdamse haven ook beter geleid kunnen worden, wanneer men meer bereid zou zijn tot samen werking. Bundeling In het verleden zijn herhaalde malen pogingen ondernomen om tot een bun deling te komen. Deskundigen hebben daarover rapporten opgesteld, maar men heeft elkaar nog steeds niet kun nen vinden. Ook de laatste trjd wordt er weer over gesproken, waarbij de gedachten uitgaan naar een „Port In formation and Promotion Bureau". Daarbij wordt niet alleen gedacht aan het geven van voorlichting aan het achterland en aan de klanten, maar ook aan de inwoners van de regio en aan de eigen overheid. Bij het geven van die voorlichting zou men dan moeten vermijden steeds weer opnieuw te stellen, dat de haven van Rotterdam de grootste en beste ter wereld is. Tot op heden hebben deze gedachten, die b(j enkelen leven, nog geen weer klank gevonden. Dat is bevreemdend, omdat juist nu een gecoördineerde aanpak noodzakelijk is. Jan Dijkstra. CODEERTANGEN PASSAGE 7 SCHIEDAM SLAAPBANKEN len Industriegebouw Goudsesingel 66, Rotterdam. of f.33,33 pjrv vraag itaMM*:. „Aïtrarf hoi 12a, Rotter""" annekoekstr ook ooie VLAARDINGEN - Vlaggetjesdag. Zaterdag werd in Vlaardingen de visserij historie van de eeuwenoude plaats langs de Waterweg opgehaald. Prinses Beatrix en Prins Claus voeren met het motoijacht „Piet Hein" de Oude Haven op tot in het centrum van de stad om zich vervolgens wandelend naar het stadhuis te begeven, daarmee de oude banden tussen het koninklijk huis en de visserij manjfesterend. Aan de eens vermaarde Vlaardingse stoomloggers („fietsen") werd herinnerd doof de enige nbg in bedrijf zijnde stoomsleepboot „Botlek" en aan de nog oudere zeilloggers door feestelijk versierde ronde- en platbodemjachten, waarvan de schippers zondags bij het admiraalzeilen op de Nieuwe Waterweg het roer stevig in de hand hielden. Dit alles ter gelegenheid van de opening van de nieuwe behuizing van het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij; een uit 1742 daterend monumentaal pand aan de historierijke Westhavenkade in Vlaardingen. Met dit museum, dat door het kroonprinselijk echtpaar werd geopend, is een brok historie vastgelegd in het Rijnmondgebied, dat vroeger behalve Vlaardingen ook als thuishaven van haringschepen kende: Maasluis, Rotterdam, Delfshaven, Schiedam, BFfelle, Zwartewaal, Middelharnis en Pernis. Vlaardingen is. thans de enige, die nog (twee) haringrederijen herbergt met in totaal 15 motortrawlers, welke hun vangsten echter in IJmuiden of Scheppingen aanvoeren en vrijwel geheel worden bemand door niet-Vlaardingers. Slechts twee inwoners van Vlaardingen staan nog op de- monsterrollen van de vissersschepen. Rotterdam verkoopt zijn haven niet zo best. Dat wil zeggen, dat er geen gecoördineerde aanpak is van de voorlichting over Rotterdam in het algemeen en de haven in het bijzonder. De verschillende instanties, die zich met die voorlichting bezighouden, werken vaak langs elkaar heen, veelal zonder dat er enige vorm van contact is. Buitenlandse gasten weten daardoor dikwijls niet tot welke instantie zij zich moeten wenden. Daarom komt het wel voor, dat aanvragen om een excursie door de Rotterdamse haven aan verschillende instanties tegelijk worden gericht. Onlangs gebeurde het daardoor, dat één Spidoboot drie keer voor hetzelfde gezelschap was afgehuurd. Door dit langs elkaar heen werken van verschillende instanties kan het ook voorkomen, dat voor de Rotterdamse haven belangrijke groepen zonder begeleiding door het havengebied zwerven, terwijl relatief minder belangrijke groepen wel alle mogelijke service krijgen. Deze situatie is, zo zou men kunnen stellen, historisch gegroeid. Sinds de oorlog is de ontwikkeling van de Rot terdamse haven alleen maar in opwaartse richting gegaan, totdat zij tenslotte de grootste haven van de wereld was. In die haven was alles mogelijk en het bedrijven van een werkelijk gerichte publiciteit door één instantie, daartoe door overheid en bedrijfsleven in het leven geroepen, was niet nodig. Sterker nog: in die tijd werd het accent vqn de haven verlegd naar de industrialisatie. De haven ont wikkelde zich wel verder, zonder rug gesteun. De commerciële promotie van Rotterdam was vooral gericht op de vestiging van nieuwe industrieën, waar van- dan uiteraard de haven ook weer zou profiteren. In deze situatie is inmiddels verande ring gekomen. De Rotterdamse haven begint in het buitenland een minder goede naam te krijgen dan voorheen. Daar zijn verschillende oorzaken voor aan te wijzen. In de eerste plaats is daar de havenstaking van vorig jaar, waardoor Rotterdam zijn imago van haven-zonder-arbeidsonrust is kwijtge raakt. Als uitvloeisel daarvan zijn de prjjzen in de haven gestegen, waardoor de concurrentiepositie moeilijker is ge worden. Niet direct in het zakelijke vlak dringen de problemen van de milieuverontreiniging naar voren in de publiciteit rondom Rotterdam. Deze je hebt jezelf nodig KOM WERKEN BIJ CONTENT EN KIES UIT 89 KANTOORBANEN doorbetaling bij ziekte opname in een ziekenfonds vergoeding van avondstudie belasting adviezen wekelijkse uitbetaling CONTENT UITZENDBUREAU R.dam Heemraadssingel 130 010 -235011 Mijnsherenlaan !10 010-177540 Vlaaid Westhavenplaats 18 010-340399 J problemen hebben ook weer hun terugslag op het totale beeld, dat men zich van Rotterdam en daardoor ook van de haven vormt. Zo is het bijvoor beeld opmerkelijk, dat gedurende de afgelopen vijf jaar er geen groei is geweest in het stukgoedverkeer, het onderdeel, waarop de haven qua arbeidsvoorziening op drijft. Voor dit jaar lijkt het erop, dat er zelfs een terugslag te constateren zal zijn. Het is dan ook niet voor niets, dat Antwer pen voor zjjn haven propaganda maakt met de kreet, dat zij het sneller en beter doet, maar met Hollandse servi ce. En hl de Rotterdamse haven moet men toegeven, dat die Hollandse servi ce niet meer typerend is voor Rotter dam. Propaganda Toch worden er jaarlijks miljoenen guldens - het juiste bedrag is niet bekend - uitgegeven voor het maken van propaganda voor Rotterdam en zijn haven. Dat wordt dan gedaan door: a. de afdeling Voorlichting van de gemeente Rotterdam; b. het Haven bedrijf van de gemeente Rotterdam; c. de Stichting Havenbelangen; d. de Ka mer van Koophandel; e. de Scheep vaart Vereniging Zuid; f. De Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer en g. het Bureau Congreszaken, ook al weer gemeentelijk. Bij dit alles is de Stichting Havenbelan gen in feite de goed bedoelde poging van jaren her om in die voorlichting over Rotterdam en zijn haven enige coördihatie te brengen, een poging, die tot op heden nog niet is gelukt. Zo kan het zelfs voorkomen, dat de afdeling Voorlichting èn het Havenbedrijf van de gemeente Rotterdam langs elkaar heen werken en soms tegen elkaar in, omdat er onvoldoende overleg is. Voorlichting In de Stichting Havenbelangen is het hele bedrjjfsleven vertegenwoordigd. Het werk wordt echter voor in ieder geval de helft door de gemeente gesub sidieerd. Daar kan men de conclusie uittrekken, dat het bedrijfsleven eigen lijk niet voldoende bereid is geld op tafel te leggen voor een doelgerichte, gecentraliseerde voorlichting over de haven. Het opmerkelijke feit doet zich daarbij voor, dat havens, zoals Amsterdam en Antwerpen, die minder de wind in de- zeilen hebben gehad dan Rotterdam, hun voorlichting wel hebben gecoördi neerd. In Antwerpen is dat de „Groe pering der Havenbelangen", een onaf hankelijk instituut, dat tot taak heeft voorlichting te geven over de haven in zijn totaliteit. In Amsterdam zijn dat de „Vereniging de Amsterdamse Ha ven", waarin deelnemen de gemeente, de Kamer van Koophandel, het be drijfsleven, de Scheepvaart Vereniging Noord en particulieren, en de „Stich ting Amsterdam Promotion", in welke laatste ook nog de V.V.V. vertegen woordigd is en die vooral Amsterdam als totaliteit verkoopt in Amerika. In Rotterdam is men tot op heden nog REPARATIES ,20-karaats GOUDEN KROON f17.50 INSTITUUT DENTILIA l HOOGSTRAAT 40. ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met tram 1. 3, 6, 8 en met buslijn 32. 34, 38. 45, 49 en 49a Er zijn nog kaarten voor de extra en NIEUWE voorstelling van Swiebertje in de grote zaal van de Doelen op dinsdag 1 en woensdag 2 juni. Alle bekende televisie-figuren doen mee. Dus Swiebertje - Joop Doderer -, Bromsnor - Lou Geels Saartje - Riek Schagen - en meneer Hanekraaier - Bram Biesterveld -. Onder de titel „Swieb in paniék" is er weer zo'n typisch kolderverhaal totstandkomen waar de kinderen een paar uur vreugde aan beleven. Misschien een leuk intermezzo in hun pinkstervakan tie. De televisiesterren die door samenwerking met het Theatercentrum Carla Flink naar Rotterdam komen zullen er garant voor staan dat de 4400 kinderen die een kaartje wisten te bemachtigen geen spijt zullen krijgen van hun vrije middag. De kaartverkoop is al gestart en loopt UITSLUITEND VIA DE KASSA'S VAN DE DOELEN. Beide voorstellingen beginnen om 14.00 uur en de prijs van de plaatsen is op alle rangen f 3.50 per persoon. Vaders en moedèrs mogen natuurlijk ook meekomen. De kassa's van de Doelen zijn geopend: dageljjks van 10.00-16.00 uur. zondags van 12.00-16.00 uur. Telefonische bestellingen onder nummer 132490 van 12.00-16.00 uur. „De klachten over de geluidshinder in het flatgebouw zijn sterk overdreven, al zal wel worden getracht de hinder nog meer te beperken. Maar er zitten anderzijds toch ook heel wat voorde len aan de recreatiegelegenheid welke is aangebracht en over het algemeen wordt die ook gewaardeerd". Zo onge veer schetst de heer A. Tens, voorzitter van de vereniging van bewoners van de Beneluxflat aan het Chopinplein in Schiedam, de situatie, naar aanleiding van kritiek, waarvan we ook in ons blad melding maakten. Op de flatgebouwen zijn in totaal twee recreatieruimten aangebracht ten be hoeve van de betreffende flatbewo ners. De extra ruimte op één van de flats is verhuurd. Eén van de recreatie zalen is nu min of meer officieel in gebruik genomen en dat gaf enkele bewoners aanleiding tot klachten. „Weinig gelukkig", noemde de heer Tens deze reactie. Niet alleen omdat het beslist niet zo erg is, als wel werd gesteld, maar ook omdat de goede geste van de directie A.B.P. daardoor onrecht wordt aangedaan. De recrea tiegelegenheid is nl. kosteloos beschik baar gesteld; de bewoners moeten zelf voor verdere inrichting en beheer zor gen. Reeds bij de bouw is rekening gehouden met mogelijke geluidshinder voor de flatbewoners onder de recrea tiezaal. Niettemin kan het gebeuren, dat men het verzetten van een stoel, het getik van ping-pong balletjes enz. in de woningen onder de zaal kan horen. „Maar dat is iets, waarmee iedere flatbewoner heeft te leven. Uit erva ring zal menigeen trouwens weten, dat Dinsdag, 1 juni verschijnt De Havenloods niet. Knaakfestival in Rotterdam! Van 1 tot 13 juni een reeks manifestaties, waaraan iedereen, van jong tot oud, kan deelnemen. Wat is er allemaal te doen? Waar is alles te zien, te horen, mee te maken? In deze krant brengen wij een programma-pagina van het knaakfestival, waarop alle evenementen vermeld staan. Met datum en aanvangstijd. En zelfs de kostprijs. Want al heet het festival knaakfestival, niet alles kost een rijksdaalder. Soms is er iets vopr niets, soms is er iets dat wat meer dan een knaak moet kosten. Naast de programmapagina publiceren we een aantal stukken, waarin uitvoeriger informatie wordt gegeven over hoogtepunten uit het festival. Zoals bijvoorbeeld over Poetry International en de daarin optredende Chileense dichter Neruda, één van de belangrijkste poëten van onze tijd. Het knaakfestival is meer dan een reeks artistieke, ludieke of plezierige evenementen. Het is ongetwijfeld de voorloper van een type festival, dat het deftige, statische en daardoor verouderde Holland Festival zal opvolgen. In Rotterdam begint de victorie! Dankzij de samenwerking tussen de Rotterdamse Kunststichting, die het initiatief nam, de Doelen, Hofman en Meerburg en ons blad. in komende nummers van onze krant zal telkens uitvoerig worden ingegaan op wat in het knaakfestival komende is. men van beneden-, boven- of zijburen ook weieens last kan ondervinden. Verder kon men tevoren weten, dat op het gebouw de recreatiezaal werd aan gebracht, zodat men een andere wo ning had kunnen kiezen. Niettemin is en wordt getracht om alle hinder voor benedenbewoners te ver minderen. Zo zijn er plannen om een speciaal geluiddempend karpet in de recreatiezaal te leggen, doch de kosten bedragen ongeveer f 12.000,- en die moeten door de bewoners van het. flatgebouw worden gedragen. Verder zijn er plannen om bij verwarmingsbui zen en radiatoren geluiddempend ma teriaal aan te brengen. Dat kost alle maal niet alleen geld, doch ook tijd en hulp van de bewoners is hierbij zeer gewenst. We proberen, in elk geval iets goeds te maken voor bewoners. Er wordt getracht contact op te nemen met bewoners van de Rijnmond- en de Sibeliusflat, teneinde gezamenlijk zo veel mogelijk tot stand te brengen. Daartoe behoort ook het oprichten van een vereniging voor huurdersbelan- gen. Er is dus over het algemeen genomen geen reden voor negatieve reacties. Samen trachten de bewoners van de A.B.P.-flats het wonen in Groenoord ook in samenwerking met de wjjkvereniging zo aantrekkelijk mo gelijk te maken en daar gaat het per slot van rekening om.

De Havenloods | 1971 | | pagina 1