KOOPCENTRUM ra VLAARDINGEN ra Kermis en Swieb Politie geeft informatie DE HAVENLOODS, DONDERDAG 27 MEI 1971 21-312 Het wordt een dubbel feest in het Koopcentrum. In aansluiting op de grote aquarium-, knip-, plak- en kleurwedstrijd vinden er in Vlaardingen twee kinderfeesten plaats. Alle kinderen (van 4 tot en met 12 jaar), die deelnemen aan deze wedstrijd hebben behalve op een van de 10 hoofdprijzen ook nog kans op een gratis kaartje voor de voorstelling van Swiebertje, die De Havenloods op 9 juni in de Stadsgehoorzaal organiseert. Bovendien echter zijn ze door hun deelname al direkt verzekerd van een vrij kaartje voor de „wereldattraktie" op de kermis, die van 9 tot en met 12 juni in het Koopcentrum wordt gehouden. De deelname aan de grote knip-, plak- en kleurwedstrijd van het Koopcen trum Vlaardingen staat open voor alle kinderen, die ouder zijn dan vier en jonger dan dertien jaar. Zij moeten de achterpagina van De Havenloods van vorige week raadplegen en dé daarop afgebeelde visjes uitknippen en plak ken in een (getekend) aquarium. Ze kunnen een eigen auqarium ontwer pen, maar ook gebruik maken van het die achterpagina van vorige week Een prijs hebben ze dus altijd, maar daarnaast hebben ze nog kans op die fraaie hoofdprijzen (fiets, looppop, au- tostep, auto-racebaan, toverdoos, op blaasboot, werphengel of tent). Totl3 juni Nog een week hebben de kinderen uit Vlaardingen en omgeving de tijd om hun creatieve kracht te tonen (op ons bijkantoor op de Hoogstraat kunnen eventueel nog exemplaren van die ach- In de keuken wordt Saartje weer eens voor zo'n typische Swiebertje-verras- sing gesteld. terpagina worden afgehaald). Tot 3 juni kunnen zij hun werkstuk inleveren bü de Koopcentrumwinkeliers op de Hoogstraat (Mostert, C. A., Van Uf- felen, Vozano, Het Waaigat, J. de Bruin, Frederiks, Van Roon en Hof stee), op de Korte Hoogstraat (Boo gaard, Van Daalen, Adam, Nagtegaal, V.d. Wal en Mobilier International), op het Veerplein (Royal, Den Draak, Boer, Kuypers, De Ster, Boco, Vroom en Dreesmann, V.d. Meer en Verkade), op het Liesveld (Modern, Kinderpara dijs, Van Heyst en de Kattenbeker) en in de Fransenstraat bij Kempers. De voorstelling van „Swieb in paniek" zal gratis bezocht kunnen worden door de 100 troostprijswinnaars. Swieb in paniek De Havenloods heeft Swiebertje in de Pinkstervakantie behalve naar de Doe len in Rotterdam ook naar de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen gehaald. Op woensdag 9 juni komt Swiebertje (Joop Doderer) in gezelschap van zijn eeuwige opponent Bromsnor (Lou Geels) en - als extra verrassing - de échte Saartje (Riek Schagen), naar de Stadsgehoorzaal met de nieuwe voor stelling, getiteld „Swieb in paniek". De voorstelling begint om 14 uur. De toegangsprijs voor alle rangen bedraagt f 3.50. Het Theatercentrum Carla Flink is het gelukt de belangrijkste rollen in dit nieuwe programma te laten bezetten door de bekende televisie-acteurs, zo dat dit voor de jeugd geen teleurstel ling zal worden. De voorstellingen zul len ongeveer twee uur (met pauze) in beslag nemen. Fijn en ongedwongen plezier om de dwaze avonturen van Swiebertje, Saar tje, Bromsnor en meneer Hanekraaier (Bram Biesterveld). VLAARDINGEN - Een unieke gelegenheid voor het publiek om kennis te maken wat er bij de gemeentelijke politiekorpsen al zo omgaat, wordt op vrijdag 4 en zaterdag 5 juni 1971 gebo den. Op die dagen zal respectie velijk op het parkeerterrein bij het winkelcentrum „Holiër- hoek" en op het parkeerterrein Veerplein tussen Vroom en Dreesmann N.V. en het Lies veld de informatiewagen van de hoofdafdeling Politie van het ministerie van binnenlandse za ken een standplaats innemen. Het publiek zal kunnen zien en horen hoe de politie zijn teak vervult temidden - en ten be hoeve - van onze steeds gecom pliceerder wordende samenle ving. Een dienende, regelende, beschermende en preventieve taak, waarvoor een gedegen op leiding onmisbaar is. Veel aandacht zal worden be steed aan de grote zorg voor voldoende personeelsbezetting. Voor dit doel is in de informa tiewagen een bescheiden hoekje ingeruimd, waar inlichtingen zullen worden verstrekt over plaatsingsmogelijkheden. Leden van het Vlaardingse korps zullen ook in de informa tiewagen aanwezig zijn om in lichtingen te verstrekken. Zomervakbeurs lederwaren Van maandag 7 tot en met donderdag 10 juni zal weer de Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren gehouden worden. Zij vindt plaats op de tweede etage van het Beatrixgebouw van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs aan de Croeselaan te Utrecht. Naast het aanbod uit Nederland zullen tevens produkten getoond worden uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Japan en Zweden. Op een net to-expositieoppervlakte van 2663m2 worden door 103 deelnemers de nieuwe modellen en kleuren geshowd die het modebeeld van de komende winter zullen bepalen. Op de tweede verdieping van het Beatrixgebouw zal de eerste twee dagen van de Zomervak beurs, het Schoenencentrum Neder land eveneens geopend zijn, zodat de bezoeker zich een totaalbeeld kan vor men van de ledermode voor de komen de winter. Een aap. Circus in de stad? Neen, het wordt in het Vlaardingse Koopcentrum straks wel feest met de kermis, maar een circus staat niet op het programma vermeld. Trouwens zover is het nu nog niet, want eerst komt de grote „aquariumw'edstrijd", waarin kinderen van 4 tot 12 jaar hun knip-, plank- en kleurkunsten kunnen tonen. Toch hoort deze aap, snoepend op de kofferdeksel van een auto, thuis in het Koopcentrum. Fotograaf Dick Hogerwerf ontdekte hem namelijk zaterdagmiddag op het parkeerterrein tussen Pepersteeg en Waalstraat.

De Havenloods | 1971 | | pagina 9