Rotterdam moet ook de volgende boot niet missen m Met De Havenloods vier dagen naar Parijs Europoort officieel open lts Revi-lac wmm Kt CBR opleiding tot heftruck chauffeur Dinsdag 15 juni 1971 20e jaargang no. 24 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM -VLAARDINGEN - KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 i „Je weet hier in Rotterdam nooit precies wanneer het tijd is voor de officiële betalen. „Dan stoppen wij er kippen in opening. Als iets half klaar is, wordt het al voor driekwart in gebruik genomen, die gouden eieren leggen. Wat een !S Aldus de rake woorden van minister Bakker van Verkeer en Waterstaat bq de gaan komf bedrogen uit. Het rijk haalt opening van de definitieve toegang tot Europoort en de Rozenbuigse-sluis. In de gouden eieren weg. En dat is voor aanwezigheid van koningin Juliana en een groot aantal genodigden gaf minister de „kippeboer Rotterdam" wel sneu". Bakker soms op humoreske wijze zijn visie op het grote karwei dat vrijdag werd opgeleverdDat betekent niet dat het klaar is. Want is men in Rotterdam ooit wel D O O T achtCrUCUr eens klaar? Men werkt hier immers in de „overtreffende trap". Eerst dacht men Maar al die opmerkingen konden de aan een Europoort, toen aan een havenmond, tegelijkertijd werd begonnen met feestelijke stemming toch niet druk- de olie-geul en daame met een nog grotere geul. En terecht vroeg de minister zich h™'ho^ gezelschap bij"de Rozenburg af of er eigenlijk nog wel iets te openen viel. sluis aan waar H.M. de Koningin per soonlijk op de knop drukte. De in de De minister vergeleek het project zo'n miljard gulden. Volgens de heer Tho- sluis liggende veerboot „Kon. Wilhel- beetje met een volle boodschappentas, massen bouwen de noeste Maasvlakte- mina" van de Mij. Zeeland blies oor- waarbij nog een reclame-aanbieding werkers kippenhokken namens de ge- verdovend op de fluit, toen de sluis- zat. Want aan de overzijde van Euro- meente, die zelfs de planken nog moet deuren opengingen en de bascuulbrug poort kreeg men zo heel „eenvoudig" msi iog maar liefst honderd hectare strand en duinen erbij door het overtollige zand, dat via persleidingen werd aange voerd. Opmerkelijk is het overigens wel dat de minister alleen déze reclame naar voren bracht. Want, als woord voerder van onze regering zal hij beslist de grote moeilijkheden en problemen kennen, die de aanleg van dit giganti sche, van internationaal belang zijnde project met zich heeft meegebracht. Daarvan getuigde burgemeester Tho massen in zijn korte redevoering. Financiering De financiering van het project wordt volgens de regels voor éénderde be taald door de gemeente Rotterdam en voor tweederde door de regering. Maar de burgemeester wist het nog anders te berekenen. Want waar ligt de grens van de werken. Europoort? Maasvlakte? Geul? De aanleg van de geul moet de gemeen te betalen, het onderhoud betaalt het rijk. Maar telt men alle werkzaamhe den bij elkaar op en beziet men vervol gens de verdeling van de kosten, dan komt het er in de praktijk toch op opging voor een vrije doorvaart. De Drie stoten op de scheepsfluit doen de DE HAVENLOODS TOTALE OPLAGE: 255.000 HOOFDREDACTIE: X T«l. 010-132170. Giro 18344. ADVERTENTIES: voor da buiteneditie! gave kunnen tot dim jnscfag 11 uur aai Rotterdam. Voor c lag 16 uur en «c maandagmorgen, Ie post,aan ons hoofd REDACTIE: kan, tot dinsdag 16 ui trdaguitgave. ta Rot insdagu i tga- rijdag 12uui 8 STADSEDITIES ROTTERDAM (Roti u-Rechter Maasoever, Capelle a.d. IJss liswijk, Berkel en Rodenrijs. Nieuw k a.d. IJssel en Bergschenhoek. OpU 172.500). EDITIE SCHIEDAM: Schiedam Kethel. Oplage 30.000. EDITIE VLAARDINGEN: (Vleardingen, Maassluis, Maasland, Ma dijk. Hoek van Holland. Oplage 37.000). EDITIE KRIMPENERWAARD: IJssel, Krimpen a.d. Lek, Ouderkerk a.d. IJssel, Stolwijk. Bergam- Ammerstol, Berkenwoude, Schoor Oplage 15.500). GROOT ROTTERDAM: et „Het Zuiden" 455.300 BEZORGING: u voor de donderdag-uitgave tc Idag 12 uur onze afdeling inspe< 132170. toestel 40. dinsdagkrant kan men hetzelfde achterdeur van Europoort was open. De sluis zelf is een uniek waterbouw kundig werkstuk, waar de techniek tot in de puntjes is doorgevoerd. Het hele complex wordt door één man via televisiecamera's en geluidsinstallatie bediend. En door deze „achterdeur" voer men Europoort binnen, om ook even later de „voordeur" te openen. In de (nu) definitieve toegang van Euro poort lagen de twee grote blokken- stortvaartuigen, als een afsluiting in het water. Bij het naderen van de Kon. Wilhelmina zwaaiden de schepen uit een om zodoende de toegang vrij te geven. Door de ontsluiting van dit havenge bied heeft Rotterdam de mogelijkheid gekregen om de laatste scheepsgenera- tie van 250.000 tonners te kunnen opvangen. Volbeladen, 65 voet diep stekend, kunnen zij nu afmeren bij de raffinaderijen. Blijft het hierbij? Deze vraag blijft nog open, als men weet dat bijvoorbeeld in Japan een tanker van biina een half-miljoen ton in aan bouw is. De Rotterdamse olie-geul kan nog uitgebreid worden. Als het per se moet kunnen er nog grotere schepen ontvangen worden. De Noordzeekust geldt bij de zeevaren den als één der gevaarlijkste kusten ter wereld. Eraan is één der modernste en veiligste havens ter wereld geopend. Rotterdam heeft haar geografische lig ging aan zee ten volle benut. Rotter dam heeft tot tra toe de boot niet gemist, maar zal voortdurend waak zaam moeten zijn de volgende boot niet te missen. Geert Boon blokkenvaartuigen uiteenwijken en de Kon. Wilhelmina stoomt Europoort binnen. Links op de foto ligt de splitsingsdam tussen de ingangen van de Nieuwe Waterweg en Europoort. Wereldnaturistendag Zondag 20 juni is het wereldnaturis tendag. Op deze dag zullen over de gehele wereld - voor zover dit plaatse; lijk is door te voeren - de poorten van alle naturistenterreinen open staan voor serieuze belangstellenden, die aan den lijve willen kennis maken met het naturisme. In ons land betekent dit, dat op die dag, als het weer enigszins meewerkt, alle pen een open -lag zullen houden, waarop zoveel mogelijk introducees zullen worden toegelaten. Mits de moed aanwezig is mee te doen. Landelijke actie voor enkele landbouwprojecten in Ethiopië De K.R.O.-televisie stelt op vrijdag 18 actie kan men gratis een speciale repor- tage-courant aanvragen, uitgegeven door „Mensen in Nood", Centraal Bu reau Hekellaan 6, 's Hertogenbosch, tel. 04100-44544. Gironummer van de actie: 1111222 (viermaal één, driemaal twee), ten name van „Mensen in Nood"; 's Hertogenbosch, met vermel ding van: Bestemming Ado. juni zendtijd beschikbaar aan de ka tholieke stichting „Mensen in Nood" te Den Bosch, om het startsein te geven voor een landelijke actie ten bate van het werk van Pater Sjaak van Helden (Lazarist) in Ado, zuid-west Ethiopië. Pater van Helden heeft ge vraagd om een aanloopfonds van onge veer f 200.000,- voor de realisering Qp hetzelfde adres zijn ten bate van -i-~w—deze actie 52^5 van 5 kaarten bestel baar. Reproducties van Ethiopische Volkskunst, 1 serie van 5 enkele kaar- De actie, die gehouden wordt om dit ten.f 2,75, 1 serie van 5 dubbele geld via de stichting „Mensen in kaartenf 3,50. Beide series zjjn uit- Nood" bij elkaar te krijgen door een gevoerd in groot formaat (16x30) en is appél op het Nederlandse zes-kleurendruk. Ze vormen een unie volk, wordt op 18 juni in het K.R.O.- ke verzameling, televisie-programma ingeleid met een Eveneens kan m documentaire van de cineast Piet Out, van f 3,50 een t die Sjaak van Helden in Ethiopië be- stellen met Ethiopische zocht De film geeft onder meer een gezongen door een jeugdkoor in Ad- beeld van de harde en primitieve leef-- - dis-Abeba. toestanden in het dorpje Ado, waar deze Limburgse missionaris 12 jaar geleden begon te werken. Hij zit nu dringend verlegen om voldoende finan ciële middelen voör de aanschaf van een tweede tractor, goed zaad- bouw van waarin de schrale oogsten beter be waard kunnen worden. Voor verdere informaties over deze Zojuist heeft de koningin met een minister Bakker aan boord van de druk op de knop de Rozenburgse sluis Kon. Wilhelmina. geopend en zij gaat in gezelschap van Expositie over experimentele woningbouw in Rotterdam Op de expositie „Experimentele Wo ningbouw", die van 8 juni tot en met 10 juli gehouden wordt in het Bouw centrum te Rotterdam, zijn in de vorm van maquettes en tekeningen 21 van de 25 projecten te zien, die tot op dit moment van de daartoe door de minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening ingestelde adviescommis sie "het predikaat „experimenteel wo ningbouwproject" kregen. Van deze 25 projecten zijn er inmiddels 7 uitge voerd of in uitvoering. De mogelijkheid tot het verkrijgen van het predikaat „experimenteel woning bouwproject" is in mei 1968 geopend om op deze manier de eenvormigheid te doorbreken, die wordt toegeschre ven aan de na-oorlogse woningbouw. De toekenning van dit predikaat aan woningen, die gebouwd worden in de gesubsidieerde sectoren, betekent een eenmalige subsidie om de aanvangs- weerstanden te overwinnen. De extra bijdrage is voor premiewoningen ge steld op f250.- per jaar en voor woningwetwoningen op een extra le ning van gemiddeld f 3500.- per wo ning. Het experimentele kan betrekking heb ben op de woning zelf (indeling en outillage, constructie, voor zover ver band houdende met woonaspecten), op de woonvorm (wijze van samenvoe gen of stapelen van woningen) of op de woonomgeving (verkavelingsvorm, inrichting van het milieu). De omvang van een experiment kan uiteenlopen van 10 tot 200 woningen. Om een deskundige en onafhankelijke beoordeling te garanderen werd een Adviescommissie Experimentele Wo ningbouw ingesteld, die wordt bijge staan door een ambtelijke werkgroep en ambtelijke adviseurs. Autodichtheid in Nederland De autodichtheid wat betreft de op pervlakte is in Zuid-Holland het grootst van heel Nederland. Per vier kante kilometer waren er in deze provincie op 1 januari 1970 196 au to's. Per inwoner was de autodichtheid 187 auto's per 1000 inwoners. De meeste ruimte per auto heeft Fries land met maar 24 auto's per vierkante kilometer. Drenthe is een goede twee de met 30 auto's per km2. Overigens heeft men in Drenthe wél veel auto's per 1000 inwoners, namelijk 192. Al leen in Noord-Holland zijn er meer, namelijk 198. je hebt jezelf nodig KOM WERKEN BIJ CONTENT EN KIES UIT 89 KANTOORBANEN doorbetaling bij ziekte -j- opname in een ziekenfonds vergoeding van avondstudie 4- belasting adviezen wekelijkse uitbetaling CONTENT UITZENDBUREAU R.dam Heemraadssingel 130 010-235011 Mijnsherenlaan 210 010-177540 Waant Weathavenplaata 18 010-340399 y Van 11 tot en met 14 juli (zondag, maandag, dinsdag en woensdag) oiga- niseren wij een 4-daagse reis naar Parijs. Wij logeren dan in het Paris Lyon Palace Hotel, adres Rue de Lyon 11-17 Paris, 12e arr., waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reislei der weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f202,50 per persoon (een persoonskamer f 17,50 toeslag) inclu sief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en te rugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Programma Het volledige programma luidt als volgt: 11 juli. Vertrek om 9 uur vanaf de Rotterdamse Westblaak tegenover Ci nerama. We gaan richting Vlissingen en steken met de boot over naar Breskens en vervolgens naar Sluis. Hier koffieta fel. Hierna naar België en via Brugge en Roeselaere naar Kortrijk. Vervolgens via Lille naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner om 19.30 uur. 12 juli Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, De Madeleine, Arc de Triomph, Palais de Chaillots, Eifelto- ren, Panthéon en graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 13 juli. Om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs o.a. langs de boekenstalletjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegen heid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijden en waarbij de gelegenheid heeft het Paleis van Ver sailles met zijn beroemde spiegelzalen te bezichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit Herdenking van OOrlQgi»K'*l Onder auspiciën van de afdeling Rot terdam van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobi- lisatiekruis zal - in samenwerking met ae bij het Comité Samenwerkende Militaire Organisaties Rotterdam aan gesloten Bonden en Verenigingen - op zaterdag 19 juni om 15 uur op het - Militaire Ere-hof op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam een plechtige herdenking plaats vinden voor de ge vallenen in de Tweede Wereldoorlog. Spreker is pater N. G. Apeldoorn van Schiedam, beter bekend onder de naam Victor, die hij tijdens de bezets ting voerde. mannenzangvereniging van de onder leiding van de heer Piet Struyk. Op dezelfde dag zullen 52 bij de World Veterans Federation aangesloten oud- strijdersorganisaties ter wereld de ge- DE HAVENLOODS" vraagt enkele BEZORGERS(STERS) ons blad op dinsdag en/óf donder- „DE HAVENLOODS", AFD. INSPEKTIE, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, telefoon 13.21.70. door verlicht Parijs maken. 14 juli: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar Hotel Den Engel voor het grote afscheidsdi ner. Terug in Rotterdam om circa 22.30 uur. Kaartverkoop Kaartverkoop vanaf donderdag 17 juni 1971 uitsluitend aan onze kantoren te: ROTTERDAM, Prins Hendrikkade 14 (Noordereiland) en Eendrachtsweg 25 en te VLAARDINGEN, Hoogstraat 122. Kantooruren van 8.30 tot 17.30, zater dags gesloten. Daar wij voor deze reis slechts een beperkt aantal personen kunnen boe ken en de belangstelling zeer groot is, raden wij u aan voor een tijdige i schrijving te zoigen. ZIE LOODSBOOTJESPAGINA.

De Havenloods | 1971 | | pagina 1