DE HAVENLOODS Strand van Hoek van Holland weer helemaal te benutten 9 Buikjes toernooi" zit er weer op öoraen „levensgevaarlijk worden verwijderd Verkiezing leden Raad voor Jeugd en Jongeren ï^pèrr^ KUNSTGEBITTEN Rupsenplaag modestoffen Er zijn nog 5151 woningzoekenden in Schiedam SLAAPBANKEN 1 centrate donderdag, 17 juni 1971 20e jaargang no. 24 SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAIV£RECHTERJVIAASOEyER_J^CHIEDAM - VLAARDINGEN - KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PR INS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 Nog niet zo heel lang geleden zag het er allemaal maar somber uit op het strand van Hoek van Ho'land. De opspuitingen van Rijkswaterstaat verliepen door de baggerstakmg en het uitblijven van vooijaarsstormen minder gunstig dan verwacht en de exploitanten van de verplaatste paviljoens waren zeer pessimis tisch over het seizoen 1971. Thans praten ze anders, hoewel ze met afgrijzen naar de donkere lucht kijken, waaruit wel regen maar geen zonnestralen komen. Ook de recreanten hebben nu reden om optimistisch te zijn, want hoewel Rijkswater staat ijverig het met water vermengde zand van de Maasvlakte onder de Nieuwe Waterweg door op het strand blijft spuiten, zullen zij in hun strandrecreatie niet worden gestoord. De aanvankelijk als levensgevaarlijk bestempelde delen van het oorspronkelijke strand zullen namelijk weer open worden gesteld. De heer E. Dufourné van de afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Rotterdam deelde ons mee: „De borden levensgevaarlijk worden verwijderd en het gehele strand kan worden benut". Als badseizoen is het tot op heden in Hoek van Holland nog niet zo best geweest, hoewel er al diverse gasten een duik in het zeewater gemaakt Rijkswaterstaat, dat met zijn activitei ten op het Hoekse strand begin dit jaar plotseling voor grote problemen zorg de en oorzaak was van de vele sombere geluiden over het op handen zijnde badseizoen, heeft nu weer plotseling voor de gunstige omwenteling gezorgd. De gemeente Rotterdam, die na de noodkreten over een gevaarlijk afhel- lend strand, dat voor wandelende re creanten onbereikbaar was, direct vei ligheidsmaatregelen trof en versneld f 182.000.- beschikbaar stelde voor extra materialen en personeel, kreeg kort geleden van Rijkswaterstaat te horen, dat de ontwikkelingen toch gunstig zjjn verlopen en het gehele strand weer te benutten is. Dat betekent, dat men dit seizoen in Hoek van Holland zelfs meer mogelijk heden heeft gekregen dan er voorheen aanwezig waren. Aan te benutten op pervlakte is men sterk vooruitgegaan. Het eerste deel van het vernieuwde strand, r.aast de Noorderpier, is onder meer door inschakeling van hopperzui MAASKANT BEHANGSEL verschijnen REPARATIES U kunt er op, wachten INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met tram 1, 3, 6, 8 en met buslijn 32, 34, 38, 45, 49 en 49a DWARSGEBAKKEN gesneden natuurwit en boerenbruin voor malse sandwiches onderweg. daar hap je van harte in! gers, die voor de kust hun zand loos den goed bruikbaar geworden. De aan vankelijk aanwezige steile helling is teruggebracht tot een helling, die vol gens Rijkswaterstaat gunstiger is dan b.v. bij Scheveningen. Voorts hebben de daar geplaatste 28 paviljoens alle voorzieningen gekregen, die zij verlangden. Via ondergrondse leidingen werden ze voorzien van gas, water en elpctriciteit. Vanaf de Bad- weg loopt nu een geasfalteerde weg, die in een T-splitsing uitkomt op een eveneens geasfalteerde weg achter de paviljoens. Bovendien is een busstation in een hoek van die splitsing aangelegd, hebben bij het nieuwe strand. Aan de andere kant echter hebben de exploi tanten veel mensen in hun paviljoens ontvangen, die naar de nieuwe situatie kwamen kijken. De vooruitzichten zijn echter veelbelo vend. De aanvankelijk ontnomen ruim te tussen Badweg en 's-Gravenzande, waar door Rijkswaterstraat borden wa ren geplaatst met als tekst „Levensge vaarlijk drijfzand/Het betreden van dit strand en het baden in zee is levensge vaarlijk", komt nu ook weer vrij. De heer Dufourné zegt: „Rijkswater staat heeft ons nu meegedeeld, dat het gehele strand weer benut kan worden. Natuurlijk met uitzondering van het gedeelte links van de Badweg, schuin zee in, waar de nieuwe duinrij wordt aangelegd en misschien het binnen meer. Daardoor zjjn echter de moge lijkheden voor de recreanten groter geworden. Men kan nu kiezen. Er is een nieuw strand, dat zeker als we iemand kunnen vinden voor het verzorgen van een busdienst van het NlPt hP<lt station naar het strand voor iedereen goed bereikbaar is en van alle gemak ken voorzien. Voorts is er tussen Bad weg en de slag bij de verrekijkers èn langs de Noorderpier een groot gebied voor zonaanbidders.s terwijl de oude strandsituatie aanwezig blijft vanaf de slag bij de verrekijkers en verder in de richting 's-Gravenzande". Tevreden De strandexploitanten zijn nu unaniem tevreden over de ontwikkelingen vari de laatste maand. Zij bewonderen de snelheid, waarmee gewerkt wordt aari de cultivering van het vernieuwde strand en zijn optimistisch, vooral nu van de zijde van de gemeente is meege deeld, dat het grote parkeerterrein langs de verlengde Badweg voor de bouwvakantie gereed zal zijn. Hun stemming is zelfs zo gunstig, dat ze het nadeel van het opkomende water in hun kelders bagatelliseren. De aanvankelijke sombere vooruitzich ten heeft een versnelde aanpak van het een en ander natuurlijk wel in de hand gewerkt. Ook de uitbreiding van de Reddingsbrigade met acht studenten Het offer voor een stranduitbreiding en modernisering, dat dit jaar een seizoen leek te kosten, valt derhalve wel mee. Het ziet er nu werkelijk naar uit, dat men van het „Rotterdam aan Zee" een echte badplaats wil maken, die zich kan meten met andere moder ne plaatsen langs de Noordzeekust. Hoek van Holland heeft bovendien zijn voordelen van de goede verbindingen, zij het dat men met de uitvoering van wegenplannen voor autovervoer wel zeer gediend zou zijn. Per trein heeft Hoek van Holland een halfuurdienst, voorts is er de internationale verbin ding, die aansluit op de veerdiensten van de Stoomvaart Maatschappij Zee land, die dagelijks twee afvaarten heeft. De interne verbinding, die in de gewij zigde situatie noodzakelijk is gewor den, wil men per bus laten verzorgen, maar zelfs als die mogelijkheid afvalt (de WSM heeft deze week proeven genomen) ziet men nog mogelijkhe- den.s Misschien krijgt Hoek van Hol land dan ook nog een recreatieplaatsen typerende vervoersvorm als mini-trein tje. Ben van Haren VLUCHTEMBURB RECRE HTIEOQRD notdeUikXeiZdeTZ^'ng l momen„.l de Het jaarlijkse „buikjestoernooi" geor ganiseerd door de wijkvereniging „Groenoord", in samenwerking met een speciale commissie, zit er weer op. Woensdagavond werden de laatste wedstrijden gespeeld. Het toernooi, dat voor de derde maal werd gehou den, is ook nu weer een succes gewor- Er is fel om de punten gestreden. De zes elftallen hebben in totaal 16 wed strijden gespeeld, waarbij Groenoord- Noord het grootste aantal doelpunten maakte in de wedstrijd tegen het Van Raalteplein-team, nl. 8-2. Het toernooi vond plaats op het terrein langs de Laan van Bol'Es. De voetbalelftallen waren samengesteld uit bewoners van straten en pleinen in Groenoord. Er werden hierbij zoveel mogelijk groepe ringen toegepast, het Bachplein ver scheen zelfs met een leraren-elftal. Uiteraard bestond het grootste deel uit amateurs, maar er waren ook een aantal deelnemers, die vroeger in ver enigingsverband speelden. De leeftijd van de deelnemers varieerde van 25-45 jaar. Vorig jaar werd het Ed. van Beinumlaan-elftal winnaar van de wisselbeker. De nieuwe winnaar zal de beker op 26 augustus tijdens een feest avond in ontvangst kunnen nemen. De wedstrijden trokken heel wat suppor ters, buurtgenoten, vrouwen en kinde ren van de spelers. Als scheidsrechters traden op de heren H. v.d. Vlist, P. Grootendorst, J. van Raaij, C. Bovenkerk, J. Schriek, P. van Deursen, J. de Veth, J. C. van Rest en A. van Berkel. Het was voor hen geen gemakkelijke taak de lijntjes strak te houden. Veel medewerking werd verkregen van de heer Monster van de dienst van gemeentewerken, omdat het terrein in orde moest worden gemaakt. De heer J. Crama stelde de geluidsinstallatie beschikbaar en mevrouw Nefkens ver leende eerste hulp bij een aantal kleine beschadigingen. Of de buikjes na dit toernooi zijn verdwenen, kon nog niet worden vast gesteld. De laatste dagen heeft men in Schiedam, evenals op zeer veel plaatsen elders in Nederland, te kampen met een rupsenplaag. Het zijn voornamelijk de ringelrups en de rups van de bastaard satijnvlinder. De plantenziektenkundige diensten in Nederland hebben een stroom van klachten ontvangen, maar ook bij de gemeentelijke Plantsoenendienst in Schiedam zijn zeer veel telefoontjes binnengekomen met klachten of om adviezen voor de bestrijding. Er is weinig tegen te doen en bij de Plantsoenendienst geeft men dan ook meest het advies om de natuur maar zijn beloop te laten. De rupsen ver dwijnen vanzelf wel weer. Wel - is - waar worden door de dienst zelf in de grote complexen hier en daar de rupsen bestreden, maar men is er huiverig voor, dat leken insectenbe strijdingsmiddelen gaan toepassen. Deze zijn nogal giftig en de ervaring leert, dat vaak veel te grote hoeveelhe den en ook verkeerde insecticiden worden gebruikt. De schade die zo aan de natuur wordt aangericht is dan veel groter dan de vrij geringe schade door de rupsen. En vogels worden vergiftigd door het eten van die bespoten rupsen! Overigens heeft men de indruk, dat de rupsenplaag, mogelijk veroorzaakt door de reeks van warme dagen, weer over het hoogtepunt heen is. Het was een trieste bedoening met de avond-vierdaagse die maandagavond van start ging. De regen stroomde onophoudelijk neer en hoe goed men zich ook tegen het water had be schermd, op den duur werd het steeds onaangenamer. Begin- en eindpunt was ook deze keer weer de Sporthal Mar griet waar het weliswaar een gezellige drukte was. Vrijdagavond wordt het weer een feestelijke intocht met veel belangstellenden en bloemen! P.K.O.-laan wordt geasfalteerd De Prof. Kamerlingh Onneslaan en de Lorentzlaan, nu nog bestraat met kei en en klinkers, zullen binnenkort geas falteerd worden. Een nogal omvangrijk werk, waarbij het niet te vermijden is dat deze verkeersader bij gedeelten voor het verkeer afgesloten zal ipoeten worden. Met het voorbereidende werk, het ver leggen enz. van de kabels en leidingen is men al bezig en deze dagen zal begonnen worden met het op de ver eiste hoogte brengen van de trottoirs. Daarna is de rijweg aan de beurt met de asfaltering, die van de fundering af zal worden aangebracht. De omwonen den zullen enig ongerief ondervinden van het werk, maar zij krijgen er dan ook een beter wegdek voor. In aansluiting op het werk in de Prof. Kamerlingh Onneslaan zal ook het Stationsplein herbestraat worden. Dit zal niet gelijktijdig gebeuren, om te voorkomen dat het verkeer te veel hinder ondervindt. Zaterdag 19 juni organiseert het Waag-bc stuur een tuinfeest op het terrein van d - de Schiedamseweg 200 i padvinders a lethel. Donderdag 24 juni wordt in de Waag de ledenvergadering gehouden, aanvang 20 uur. Op deze vergadering zal ook het nieuwe bestuur worden gekozen. Het nieuwe sei zoen start voor sociëteit De Waag weer op 21 augustus. MAISON VAN DOOREMAALEN 5 FILIALEN Rond 17.000 jongeren van 14-25 jaar in Schiedam hebben een oproepings- kaart ontvangen om deel te nemen aan de stemming voor leden van de in oprichting zijnde Raad voor Jeugd en Jongeren, waartoe onlangs de gemeen teraad besloot. Zowel de georganiseer de als ongeorganiseerde jeugd is hierbij betrokken. Een gedeelte van het be stuur is al gekozen. Overigens blijkt het geheel niet zonder moeilijkheden te verlopen, omdat de Stichting Soci aal Culturele Arbeid (SCA) niet in de raad zou worden opgenomen. Uit de padvinderswereld zijn in de raad gekozen M. J. P. Adriaanse, mevrouw T. Meijer voor de padvindsters, W. H. M. Bruggeman voor de Kath. Verkenners en P. Zuidgeest voor de Ned. Padvinders. Voorts mej. A. A. Bijl voor de Hervormde Jeugdraad. Eigenlijk was men zelf niet helaal gelukkig met dit resultaat, omdat de padvindersbeweging te sterk vertegen woordigd zou zijn. Daarom werd be sloten later een zetel beschikbaar te stellen voor een andere kandidaat uit de georganiseerde jeugdbeweging. Het probleem wat moet worden verstaan onder „georganiseerde" en „ongeorga niseerde" jeugd, is telkens opnieuw een onderwerp van gesprek. Van beide groeperingen kunnen vijf personen worden gekozen waaraan dan nog drie deskundigen worden toege voegd, te benoemen door leden van deze raad terwijl ook twee gemeente raadsleden in het bestuur worden op genomen. Twee zetels zijn er in reser- Het ligt in de bedoeling in september de Raad voor Jeugd en Jongeren te hebben samengesteld die dan bij wijze van proef tot eind 1972 blijft samenge steld en daarna eventueel voor vier jaar Uit het overzicht van het Bureau huis vesting blijkt dat er in Schiedam nog 5151 woningzoekenden zijn. Hieron der bevinden zich 525 aanstaande echtparen. Er zijn 32 echtparen bene den 44 jaar die een woning zoeken, 24 in de leeftijd van 44-49 jaar en 72 van 50 jaar en ouder. Dan zijn er 19 gezinnen van drie of meer personen beneden de 44 jaar, 20 van 44-49 jaar en 40 van 50 jaar en ouder. Voorts zijn er 1046 echtparen, inclu sief bejaarden, die onvoldoende zijn gehuisvest en 3206 die wel voldoende zijn gehuisvest, maar te duur wonen, in een andere omgeving willen wonen of een rapport van de GGD bezitten. Verder 167 alleenstaanden die huisves ting zoeken. Gedurende de maand mei werden in Schiedam 20 woningen gesa neerd. wordt gevormd. Bij de organisatie wordt uitgegaan van de aanwijzingen, gegeven door het 'ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, ook vanwege de te verkrijgen subsidie. Deze week moeten de ongeorganiseer de jeugdleden worden benoemd, waar voor de volgende kandidaten werden gesteld: M. Dingenouts, G. v.d. Windt, W. Krommenhoek, J. Stahlhofer, M. Groenhorst, D. Giesselbach, O. van Vliet, J. Heheinan, J. v.d. Lugt, mej. A. Beukers, M. Gerrits, G. Reussink en W. de Winter. Belevings-lessen in Stedelijk Museum afgesloten Dinsdagmiddag 22 juni wordt in het Stedelijk Museum van Schiedam een slotbijeenkomst gehouden van het ex perimenteel basisprogramma voor het onderwijs, waaraan werd deelgenomen door leerlingen van 28 Schiedamse scholen uit vrijwel alle typen van onderwijs. Aan genodigden vopr deze bijeenkomst wordt gevraagd een oor deel te geven, aan de hand waarvan een rapport wordt samengesteld om de kunstzinnige vorming in Schiedam lei ding te kunnen geven. Aan elke les, die in het museum werd gegeven, was in overleg met de betrok ken leerkracht een opdracht voor de klas verbonden, die op de school dien de te worden uitgevoerd. Een schrifte lijke instruktie werd hiervoor aan de leerkracht uitgereikt. Voor de ..nazorg" werd wat betreft de les „vorm en ruimte" het merendeel der scholen bezocht door Fabiola van Dam, die als theatervormingsleidster voor het projekt aangetrokken was. Dq 28 verschillende klassen zijn voor het overgrote deel, met de nazorg inbegrepen, in totaal ongeveer zeven uur op de school en in het museum gekonfronteerd met kleur, vorm en Daar het hier een experiment betreft, is getracht om zoveel mogelijk gege vens te verzamelen, die waardevol voor de koersbepaling in de toekomst kun nen zijn. Van de (essen zijn, in samen werking met het Wetenschappelijk Bureau Onderwijs te Rotterdam, een tweetal video-opnamen gemaakt, als mede dia's, foto's en bandopnamen. Van de werkstukken, die in nazorg op de scholen werden gemaakt, zal samen met de andere materialen een tentoon stelling worden ingericht, die tijdens de evaluatiebijeenkomst zal zijn te bezichtigen. Tevens kan deze tentoonstelling tijdens de normale openingsuren van het museum van 23 t/m 27 juni door klassen en groepen worden bezocht. enorme sortering. Fabrieks toonzalen Industriegebouw Goudse singel 66, s#: oH33,33 P-™' \e\ 0^45224 HAARIMPORT BROERSVELD 169 SCHIEDAM telefoon 26.82.89 tegenover onze dameskapsalon. content je hebt jezelf nodig KOM WERKEN BIJ CONTENT EN KIES UIT 89 KANTOORBANEN doorbetaling bij ziekte opname in een ziekenfonds vergoeding van avondstudie belasting adviezen wekelijkse uitbetaling CONTENT UITZENDBUREAU R.dam Heemraadssingel 130 010-235011 Mijnsherenlaan 210 010-177540 k Vlaaid Westhavenplaats 18 010-340399

De Havenloods | 1971 | | pagina 1