Vijfdaagse Rijnreis per touringcar 28T5 98ct Met Andere Woorden Leerlingstelsel op haven en vervoerskantoren 11398° 0 0D.= Van 23 tot en met 27 augustus opruiming opruiming '90cm CC lfi«lil1ilM!g)ii!LiM J.vanURKN.v. Ledental AVVL nu bijna 178.000 opruiming B.J. GERRESE 2e TECHNIEKER Adrianadwarsstraat wordt speelstraat opruiming DE HAVENLOODS, DONDERDAG 15 JULI 1971 Van 23 tot en met 27 augustus organiseert „De Havenloods" een geheel verzorgde reis per touring car langs de Rijn. Gelogeerd wordt in het le klas hotel „Belle- vue", gelegen aan de Rijnprome nade van Boppard. Niet alleen de logies en de volledige verzorging in dit hotel in het stadje Boppard, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, het bezoek aan Wiesbaden en Rüdesheim, de tocht door het Ahrdal, de koffie tafels op heen- en terugweg en het afscheidsdiner in Arnhem zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs be draagt f 247,50 per persoon. Al les inbegrepen. Toeslag éénper soonskamers f 17,50: Het programma ziet er als volgt uit: 23 AUGUSTUS. Vertrek om 8.30 uur vanaf de Westblaak tegenover Cinera ma in Rotterdam. Dan gaat de reis via Utrecht, Arnhem, Elten (koffiepauze), Keulen en Bonn naar Köningswinter, waar in het aan de Rijn gelegen Düssel- dorfer Hof een koffietafel gedekt staat. Daarna wordt tot Koblenz de Rijn gevolgd. Daar gaat de bus via de burg over de rivier de andere oever volgen. Om ongeveer 17 uur stopt de bus voor het hotel in Boppard. Diner in hotel en 's avonds vrij. 24 AUGUSTUS. Ontbijt in hotel en 's morgens vrij. Na de lunch staat de touringcar gereed voor het maken van een tocht naar Wiesbaden. Langs de Rijn via Bad Salzig, Bacherach en Bingen en de brug bij Mainz komt het gezelschap in Wiesbaden. Er volgt een rondrit door de stad en er is gelegen heid om te winkelen. Om 16.45 uur vertrek uit Wiesbaden om naar Bop pard terug te keren. Diner in hotel en 's avonds vrij. 25 AUGUSTUS. Na het ontbijt om 10 uur per rijnboot een tocht van ruim een uur naar St. Goarshausen, waar de bus staat te wachten voor een klim- tocht naar de top van de Padersberg. Daar kan men van een mooi uitzicht genieten op Rijn en Loreley. In het Kosmotel Loreley wordt de warme lunch gebruikt. Daarna een rit dwars door het Taunusgebergte met zijn prachtig natuurschoon. De terugreis naar het hotel in Boppard gaat via Bad Ems en Koblenz. Diner in hotel en 's avonds vrij. 26 AUGUSTUS, 's Morgens vrij. Na de lunch een uitstapje naar de andere Rijnoever om een bezoek te brengen aan het bekende Rüdesheim. Daarna volgt een bezichtiging van het Nieder- walddenkmahl en een bezoek aan Aszmannshausen. Om 18 uur is het gezelschap weer terug in het hotel en na het diner is iedereen vrij. 27 AUGUSTUS. Na het ontbijt vertrek uit Boppard om 9.30 uur. Via Koblenz, Andernach, Sinzig en Bad Neuenahr gaat de route via het Ahrdal. We kunnen met recht zeggen dat dit een kinderstoel is waar van U lang plezier beleeft want als Uw baby peuter wordt houdt hij er een leuke stoel aan over. Kinderstoel, merk Eekhoorn, met zwaar verchroomd onder stel, prachtig formica speel- blad, solide voetenplankje, alle buis 19 mm dik, bekleed met een eerste kwaliteit suwide. Een onverwoestbare stoel met de normale garantie voor nog géén negen en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze prachtige Eekhoorn kinderstoe len met zwaar verchroomd on derstel, formica speelblad, voe tenplankje, bekleed met prima suwide, keuze uit frisse kleuren, met de nor male garantie juli tot 5 augustus Géén tel. of schrift best. Een viaduct In het restaurant „Zur Bunten Kuh" staat een uitgebreide koffietafel te wachten. Via Bonn en Keulen (pauze) rfidt de bus naar Arnhem waar in hotel Haarhuis het afscheidsdiner gereed staat. Aankomst in Rotterdam om streeks 10 uur 's avonds. Boppard. KAARTVERKOOP. Wij kunnen voor deze reis slechts een beperkt aantal personen boeken. Boekingen kunnen vanaf heden geschieden aan onze kan toren Eendrachtsweg 25 in Rotterdam en Hoogstraat 122 in Vlaardingen. Erger U toch niet langer aan die oude slechtliggende matras kom nu tijdens de oprui ming voor een spotprijsje een nieuwe kopen. Prima 1-persoons polyaether matrassen, waarvan 1 zijde en de borders geborduurd zijn. Kies uit de kleuren oranje en paars, in de maat 80 x 190 cm voor precies vijf en vijftig gulden. polyaether ong. 11 cm hoog maat 80x190cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze 1-persoons polyaether matras sen, 1 zijdig geborduurd en ge borduurde borders, ong. 11 cm hoog in de kleuren oranje en paars, maat 80 x Duur van de opruiming 15 juli tot 5 augustus Géén tel. of schrift best NOS- beeldinformatie op Zestienhoven Sinds maandag is de reizende NOS- beeldinformatie in het stationsgebouw op Zestienhoven te bezichtigen. Dit kijkje achter de schermen toont hoe technische programma-werkzaamhe den worden opgebouwd, vanaf het eerste overleg tot aan het uitzend- beeld. Deze fotografische rondleiding in de NOS-studio's blijft ca. 4 weken voor het publiek kosteloos toeganke lijk. ■NmRHMNHHMNHMMK ELECTRONISCHE ORGELS vanaf 450«~ Zelf orgel spelen? Op de nieuwe Solina? U speelt Uw eeVste melodie binnen het half uur met onze unieke GRATIS lescursus. Keus uit meer dan 150 instrumen ten. Huur met recht van koop. vanaf 26.- per maand. „Journaal", het orgaan van de Vereni ging voor Crematie A.V.V.L. meldt in het verslag over de jaren 1969 en 1970 in het julinummer, dat het ledental eind 1970, 177.932 bedroeg. In de verslagperiode werden voorts niet al leen de crematoria te Rotterdam en Utrecht geopend maar werden ook voorbereidingen voortgezet of begon nen voor de bouw van crematoria elders, o.m. te Enschede, Leeuwarden, Schagen, Emmen en Eindhoven. Het lid van het hoofdbestuur drs. Visman komt tot de conclusie, dat er in 1990 in ons land 49 crematoria nodig zullen zijn voor het dan verwachte aantal crematies. Om dat aantal te bereiken zouden elk jaar twee nieuwe cremato ria moeten worden gebouwd. In zjjn slotwoord zegt secretaris L. Leffring, dat thans in zeven Nederland se crematoria jaarlijks 15.000 crema ties plaatsvinden, overeenkomend met 15 procent van het aantal overledenen. Men verwacht, dat het crematiepercen tage in 1990 tot 50 zal zijn gestegen en dat in dat jaar in Nederland de moge lijkheid aanwezig moet zijn %voor de verzorging van 75.000 crematies. Het hazehart en God In het boek „Hazehart" (vertaling van „Rabbit") van John Updike kom God nog al eens ter sprake. Dat wil zeggen niet te veel en pas later: Het eerst als Rabbit zijn vrouw verlaten heeft en bij een zekere Ruth ver blijft die hem heel wat moeite geeft om haar te overwinnen. Hij ziet tegenover haar huis een kerk en bidt in zichzelf: „Help me God. Vergeef me. Leidt me op het goede pad...". Even verder lezen we dat de ouders van Janice, zjjn vrouw, epis copaals zijn. „Eén van die dingen waarmee de oude ellendeling maat schappelijk mee omhoog probeert te komen". Waar U ook bent thuis of op vakantie, make-up spulletjes ge bruikt U altijd welmaar waarom los in Uw handtasje, als wij zo'n fijne aanbieding toilettasjes voor U hebben. Een ruime toilettas met hand vatvan fris gedessineerd plastic, met drukknoopsluiting. Keuze uit diverse leuke dessinsnu bij ons voor de prijs van nog géén één gulden. toilettas met handvat Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze royale toilettas met handvat en drukknoopsluiting. Kies uit diverse leuke dessins. Dour van de opruiming 15 juli tot 5 augustus Géén tel. of schrift best. Ds. Jack Eccles van genoemde episco paalse kerk bemoeit zich met de wegloper, Rabbit. Hij legt het tac tisch aan en nodigt hem uit om met hem te komen golf spelen. Onder dat spel ontwikkelen zich gesprek ken. Jack vertelt van zijn vader, die een stuk liberaler was dan zijn grootvader. Hij (zijn vader) wüde zijn kinderen niet op dezelfde ma nier met God vervelen als hij met God verveeld was, en bovendien, wat voor zin had het een oerwoud god te aanbidden in een huiska mer? Rabbit is van luthersen huize zodat Jack Eccles zijn lutherse collega opzoekt. Deze vindt hem een idioot door zo achter dergelijke zaken aan te hollen. Daar zijn agenten voor. Als God een einde aan het leed wil maken zal Hij zjjn koninkrijk uit roepen. 't Enige wat je te doen hebt is: bidden. En je eigen geloof zo groot mogelijk maken, om een voorbeeld te zijn. Al dat fatsoen en al dat zakelijke gedoe... dat zjjn werken des duivels! Als Janice, zjjn vrouw van haar tweede kind bevalt, weet Jack Eccles de wegloper te overreden om haar in het ziekenhuis op te zoeken. Er vindt een verzoening plaats. Maar van korte duur. Eén van de eerste nachten na de thuiskomst van Janice dwingt hij haar tot inspan nende en afwijkende sexuele bezig heden en verdwijnt opnieuw. Janice neemt opnieuw haar toevlucht tot de whisky. In haar dronkenschap verliest ze de macht over haar handen en laat haar baby in het bad verdrinken. Als Rabbit terugkeert is hij een ogenblik alleen in het verlaten huis. Hij staat bij het bad en denkt: „Maar God met al zjjn macht deed niets. Alleen die kleine rubberen stop hoefde maar losgetrokken te worden". In „Hazehart" heeft John Updike ons de bange mens willen tekenen. In zijn jeugd (hij is in dit verhaal pas 26 jaar) was Rabbit een crack in basketball geweest, een topscorer, bewonderd door iedereen. Daarna is de vlucht begonnen. De vlucht voor de verantwoordelijkheid, voor de mensen, voor iedere binding, voor God. Janice vraagt zich terecht af - als Rabbit na de eerste verzoe ning naar de kerk is geweest, om Jack een plezier te doen „Met welk recht ging hij eigenlijk naar de kerk? Waar spraken hij en God over achter de ruggen van al die vrouwen die elkaar knipoogjes toe wierpen? Of was hij wel op de vlucht voor God? Welke God eigen lijk? Had hij Hem ooit ontmoet? Had ooit iemand hem werkelijk van God gesproken? Dat blijf je je afvragen na deze roman uit Brewer (USA) uit de jaren zestig. medemens. De tweede bedevaart naar het heiligdom van St. Gerardus te Wittem in Zuid-Limburg heeft dit jaar plaats op zondag 8 augustus. Men kan zich opgeven bij broeder portier m de pastorie, Goudse Rijweg 123, Rotter- Rotterdam-16, tel. 125146. De vjjf piek gaan deze week naar mevrouw Ziech, Mathenesserdijk 240a, Rotterdam. De oplossing luidt: 1. steenmossel, 2. trompetslak, 3. venus- schelp en 4. pareloester. De briefkaar ten van de puzzel van deze week moeten uiterlijk dinsdag 20 juli voor twaalf uur in ons bezit zjjn. Het adres is: Puzzelredactie De Havenloods, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam. In de linker bovenhoek vermelden M.A.W. 168. Rondom de genummerde vakjes moe ten woorden van zes letters worden ingevyjd. De eerste letter van de eerste negen woorden komt links boven het nummer, alle andere woorden begin nen op willekeurige plaatsen, maar de draaien allemaal in dezelfde richting rond het nummer: die van de wijzers van de klok. 1 voort(s); 2 deel van huis; 3 kleding stuk; 4 sarren, 5 spoedig, 6 oppervlak te; 7 klaagzang; 8 minister-president; 9 hartstocht; 10 som; 11 van gevaar verlossen; 12 rangtelwoord; 13 specu latie (spreektaal); 14 sportterm; 15 gereed, 16 telwoord; 17 licht min of meer doven; 18 mankeren; 19 wettig; 20 waterlanders produceren; 21 over hellen, 22 amfibie; 23 pas gebeurd; 24 Italiaanse stad; 25 schreeuwen; 26 weten; 27 houden van; 28 kwetsuur; 29 signaalhoorn; 30 voldoende; 31 flink; 32 slotstuk; 33 snel slijtend; 34 stuk gereedschap; 35 oord; 36 eenvou dig; 37 onlangs; 38 toom; 39 strand- meer; 40 vlasprodukt; 41 aard; 42 ploegijzer; 43 aangepaste hoeveelheid; 44 teen-ager; 45 meten; 46 kledij; 47 gratie; 48 graag; 49 plaats in Utrecht; 50 Europese vrouw; 51 sportkousje; 52 plotseling, 53 bep. aank. v.n.woord; 54 wapenschouw; 55 stalling; 56 aan elkaar; 57 zacht klinken; 58 satan; 59 fraai gebouw; 60 paardenafrichter; 61 manspersoon; 62 rijschool; 63 roof dier; 64 warboel; 65 hondenverblijf; 66 buikriem van paard; 67 fleurig, bloeiend; 68 Russische (here)boer; 69 kofferdrager; 70 geweldig jager; 71 vorstendom; 72 boekhoudk. term; 73 beproeven, examineren; 74 formaat, niveau; 75 soort register; 76 mooipra- terij; 77 opwekken, prikkelen; 78 soort hert; 79 talmen; 80 familielid; 81 onbeduidend; 82 dadelijk; 83 spot dicht; 84 stappen; 85 als; 86 deskundi ge; 87 bridge term; 88 geluid van scha pen; 89 volte, vertier; 90 zeemacht; 91 drogen op een eest; 92 import; 93 onderaardse gang, 94 metaal; 95 Belgi sche badplaats; 96 tochten maken; 97 moeten; 98 in staat zijn; 99 uit naam van; 100 weg; 101 tovenarij, 102 lollig, 103 geur afgeven; 104 nadelig saldo; 105 bang zijn voor, duchten; 106 uitgave; 107 erkennen; 108 visgerei. Tussen de Stichting Vervoer- en Ha venopleidingen te Rotterdam en de Inspectie van het Leerlingwezen is overeenstemming bereikt over vorm en inhoud van een technisch-administra- tief leerlingstelsel, dat zal uitgaan van de landelijke Stichting tot oprichting en instandhouding van leerlingstelsels in het Havenbedrijf in Nederland. Reeds enige jaren geleden was naast de bestaande operationele richting der haven- en vervoerscholen te Rotterdam en Amsterdam goedkeuring verleend tot de instelling van een speciale afde ling voor de primaire opleiding van toekomstig kantoorpersoneel voor deze voor de Nederlandse economie zo belangrijke tak van bedrijven. Hierop sluit thans het t.a.o.-leerlingstelsel aan, hetwelk twee jaar zal duren. Gedurende deze periode zullen meisjes en jongens vier dagen per week stage lopen op de kantoren van leden van de Scheepvaart Vereeniging Zuid en van aanverwante ondernemingen, en één dag en één avond totaal 12 uren per week algemeen vormend en op het vak gericht onderwijs volgen. Ook oud-leerlingen van l.e.a.o., mavo III en mavo IV hebben zich aangemeld, zodat deze nieuwe branche van de haven- en vervoerscholen in augustus a.s. met circa 125 leerlingen kan aan vangen. Ook in Amsterdam is een dergelijke cursus ontworpen. Behalve de opleiding volgens dit leer lingstelsel zullen de haven- en vervoer scholen te Rotterdam voor de leer- c.q. vormingsplichtige jeugd, welke onder de in augustus a.s. van loracht worden de nieuwe onderwijs- en arbeidswetge ving valt, vormingscursussen voor jeugdigen van 15-17 jaar in het haven en vervoersbedrijf organiseren. In een aantrekkelijke circulaire zjjn de onder nemingen in Rijnmond hiervan dezer dagen op de hoogte gesteld. Met nadruk vermeldt de Stichting Lach zonder te vrezen met een gebit van Gerrese TANDTECHNICUS Bij eindpunt tramlijn 6 en 11. Tel. 16.60.98. DAGELIJKS geopend van 8-18 uur. DINSDAGS en DONDERDAGS van 8 tot 20 uur. 't Zaterdags gesloten. MET SPOED GEVRAAGD Met vakantie afspraken wordt rekening gehouden. Aanmelden op bovenge noemd adres. In Guinness Groot Sportrecordboek, uitgegeven door Born N.V. Uitgevers maatschappij Amsterdam-Assen zijn al le bekende sportrecords opgenomen. Niet alleen van ook in ons land be oefende soorten, maar ook van takken van sport die hier niet of slechts in beperkte mate beoefend worden zoals lacrosse, pelote, speleologie, surfing, rugby en ijszeilen. Als men weten wil wie in 1964 de snelste kanaalzwemmer was, dan is dat in dit boek te vinden. Het was Barry Watson. Dat het snel heidsrecord op waterski's 196,50 km. per uur bedraagt, staat ook vermeld. Ter vergelijking met de prestaties en snelheden van de tourrenners is het aardig te weten dat de Engelsman Moore in 1869 de afstand Parijs - Rouen (124 km.) aflegde in 10 uur en 34 minuten. Zo staan er in dit naslag werk nog vele tientallen records waar we of nooit van gehoord hebben of niets meer van af wisten. Guinness Groot Sportrecordboek is overzichtelijk samengesteld en voor zien van een aantal goede illustraties. De prijs f 12,50 ligt niet hoog als men bedenkt hoeveel tijd er mee gemoeid moet zijn om alle gegevens te kunnen verzamelen. Dat er daardoor wat on nauwkeurigheden zijn binnengeslopen is begrijpelijk als men meer dan 65 takken van sport vermeldt en daarbij ook nog wel kwijt wil dat de grootste sporttrofee 1.88 meter hoog is en dat 20 procent van de bevolking in Sao Paulo (dat is 1 miljoen mensen) naar de jaarlijkse Sint Silvesterloop kijkt. De Adrianadwarsstraat krijgt zijn speelstraat zoals de bewoners dat wil den. Naar aanleiding van vragen van het raadslid mej. M. Molenaar heeft B. en W. van Rotterdam geantwoord dat de bezwaren (onrustig in de straat, kapotte ruiten) van de bewoners be kend zijn. Het college is het daar helemaal mee eens en heeft reeds de nodige maatregelen genomen. Binnen kort zal begonnen worden met de werkzaamheden, die moeten leiden tot de definitieve inrichting van de Adria nadwarsstraat tot speelplaats. In een artikel in De Havenloods van 3 juni werd reeds melding gemaakt over de onhoudbare toestand in deze straat in het Oude Westen. Vervoer- en Havenopleidingen dat dit nieuwe leerlingstelsel geheel los staat van de stage van 4-6 weken, welke leerlingen van m.e.a.o.-scholen zullen gaan volgen in Rotterdamse bedrijven en waarvoor de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rotterdam de zer dagen de medewerking van het Rotterdamse bedrijfsleven heeft inge- De heer H. Bos, directeur/commandant van de Haven- en Vervoerschool „Jan Backx" zal per 1 augustus zijn taak neerleg gen, teneinde een functie te aanvaarden bij de Steenkolen-Handelsvereeniging N.V. te Utrecht. Tot directeur van de school is met ingang van 1 augustus benoemd de heer H. Vreeswijk, die tot dusver adjunct-directeur van de school was. Desso tapijt kan ik overal ko pen, zult U zeggenen dat is waaralleen niet voor deze prijs. Want wij brengen een 100% scheerwollen Desso tapijt in de aanbieding. Een tapijt dat het zowel in een klassiek als modern interieur goed doet, nu in 6 fraaie kleuren, 380 cm breed, per meter extra voordelig voor nog géén honderd veertig gul den. Desso tapijt kamerbreed 380 cm breed Neemt U de maat van Uw kamer mee7 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit kamerbrede Desso tapijt van zuiver scheerwol in een fraai dessin. Keuze uit de kleuren .beige, rood, berber, groen, geel en fraise, 380 cm breed, per

De Havenloods | 1971 | | pagina 15