Liefde voor wielersport met paplepel ingegoten 2! iga8o ™98ct 100, 98 „Niet wij, maar DRZ was fout" Jan Breur over drie jaar professional Schiedamse Bejaarden Bond~ jubileert ihwMMiaaiïiJ Jan Leijsner DE HAVENLOODS TURKSE Haberler DE HAVENLOODS, DONDERDAG 15 JULI 1971 28-309 Het is al weer enkele jaren geleden, dat twee jonge Schiedamse wielrenners met dezelfde voornaam Jan, veel in het nieuws stonden. Bij de nieuwelingen eisten zij de aandacht op en de rennersclub Schiedam werd benijd met twee veel voor de toekomst belovende wielrenners. Jan Breur en Jan Bergkotte, clubgenoten en vrienden gaven elkaar tijdens de wedstrijden geen duimbreed toe. Jan Bergkotte kon door verschillende omstandigheden, militaire dienst en studie, niet door breken bij de amateurs. Met Jan Breur is het beter gegaan en dit jaar, opgenomen in de ploeg van Delbana beginnen de successen voor Jan zich af te tekenen. Jan Breur heeft het geluk uit een familie te komen waar de wielersport een zeer grote plaats inneemt. Vader Henk Breur, eens zelf een aardige coureur, is jarenlang voorzitter van de rennersclub Schiedam geweest en hij kon dit alleen maar doen omdat ook zijn vrouw de wielersport een warm hart toedraagt. Is het wonder dat het enige kind van dit echtpaar de liefde voor de wielersport als het ware met de paplepel is ingegoten. In huize Breur heeft men alles voor de wieler sport over en daar boft zoon Jan, 19 jaar, mee. Zijn vader is zijn coach en raadgever en Jan vertelde ons,' dat dit voor hem een winstpunt is. Come-back Jan is buitengewoon dienstplichtig en hij heeft een baas gevonden, waar hij voor halve dagen kan werken. Hij werkt bij Ferro Holland N.V. als leer ling analist en als zijn collega's gaan lunchen, springt Jan Breur op de fiets om te gaan trainen samen metja Jan Bergkotte, die op het ogenblik aan het trainen is om zijn comeback te vieren. Dagelijks wordt er wel zo'n honderd kilometer gefietst. De ene dag meer, de andere dag minder. In het weekeinde wordt er dan door Jan Breur gefietst in de criteria en klassie kers. „Het gaat steeds beter", aldus de jeugdige Jan Breur. „Ik heb dit jaar steeds in de prijzen gefietst en won de ronde van Lekkerkerk en die van Rockanje. Ik voel gewoon dat ik steeds beter ga rijden. Ik ben zeer optimis tisch over de toekomst". Wat zal die toekomst voor Jan Breur zijn? „Ik zal mij natuurlijk in de kijker moeten gaan rijden en ik zie voor mij als wielrenner maar één ideaal, profrenner worden. Ik heb mezelf gesteld, dat ik binnen drie jaar in de rijen der profs moet komen. Lukt dat niet, dan ga ik het toch heel wat minder doen en me helemaal toeleggen op een maatschappelijke functie. 1 roejkaarten Jan Breur is een zeer bescheiden knaap en zeker geen bluffer. Het spreekt daarom van een groot zelfvertrouwen als hij stelt: „Ik voel gewoon, dat het moet lukken, hoewel je je toekomst nooit helemaal uit kan stippelen. Ik ben nu nog jong, de jongste uit de Delbana ploeg en ik moet nog enorm veel leren. Ik rijd echter veel wedstrij den en elke keer weer leer ik, of dat nu op de weg is of op de baan". Jan Breur heeft verschillende troef kaarten in handen, want hóewei hij het liefste op de weg fietst, ook op de baan kan hjj goed vooruit en daarom zal hij ook starten bij de nationale baankampioenschappen op 22 en 29 juli. Op niet minder dan drie nummers opruiming Al is het nog zo druk, overal waar U met dit windscherm komt bent U van een privé stukje grond verzekerd. Ook de wind kan geen spel breker meer zijn met dit wind scherm ineen leuk streepdessin, kompleet met 4 3-delige stok ken, haringen, scheerlijnen, spanners en foudraal. In de maat ong. 140 x 400 cm, nu voor nog géén twee tientjes. kompleet met opberghoes ^jj^["Ï40 x 400 cm" Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de camping-afde ling, 2e etage, deze stevige wind schermen in een leuk streep dessin, kompleet met 4 stok ken, 6 haringen, 6 spanners, 15 meter scheerlijn en fou draal, maat ong. 140 Duur van de opruiming 15 juii tot 5 augustus Géén tel. of schrift best. Wat vindt hij van de Schiedamse wie lerbaan, waar hij elke dinsdagavond furore maakt. „Ach, in het begin viel het niet mee, maar nu we er aan gewend zijn gaat het best". Op onze vraag, waarom er maar zo weinig ren ners naar Schiedam komen om op te baan te rijden zei Jan: „Dat is niet zo vreemd dacht ik. In de eerste plaats heeft Zuid-Holland niet veel jongens die op de baan rijden en in de tweede plaats heeft niet iedereen geld om een baanfiets aan te schaffen. Ik geloof echter, dat dit eerste jaar van de Schiedamse wielerbaan als een aan loopperiode gezien moet worden. Vol gend jaar zal het beslist wel beter gaan met de belangstelling van de amateurs". Jan Breur vertelde dat hij het liefst uitkomt in koppelkoersen en dan met zjjn vaste maat Van der Leist uit Rotterdam. Daarmee rijdt hij 's zon dagsmorgens wedstrijden op de Ant- wérpse winterbaan en zal hij ook het komende seizoen op de baan van Ahoy gaan rijden. Waarom heeft Jan niet meegedaan aan de nationale kampioenschappen op de weg? „Ja toen moest de ploeg van Delbana naar Zwitserland om een cri terium te rijden en daar eindigde ik als vierde. De eerste drie plaatsen waren ook voor Delbana-rijders". Dit weekeinde gaat een zestal Delbana- -rijders, waaronder Jan Breur naar Elslo voor de merkenkampioenschap- pen en Jan dacht dat zijn ploeg daar geen slecht figuur zal slaan. „Hoewel dat zijn altijd wedstrijden vol verrassin gen, dat hebben we verleden jaar ge zien, toen een kansloos geachte ploeg deze wedstrijden won". Kort voor ons gesprek met Jan Breur hadden we zitten kijken naar de TV, met het verslag van de zo dramatisch verlopen veertiende etappe, waarin bij na alle grote renners vielen en Ocana naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ue lour Als elke jonge wielrenner was Jan enthousiast over het rijden in de Tour. Hij vindt het het toppunt in het leven Concorde portable schrijfmachine Geheel metalen, oer degelijke binnenbouw. Kunststof ombouw. Lichte aanslag. Voorzien handige draagkap. VROOM DREESMANN Het was op 16 juli 1946 dat een aantal toen al oudere Schiedammers in navol ging van hun Rotterdamse collega's tot de conclusie kwam dat in Schiedam ook zo'n organisatie moest komen om verbetering te brengen in de toen verre van rooskleurige positie van de bejaar de. Zij kwamen daartoe bijeen in één' van de zalen van het toenmalige bios cooptheater „Pandora" aan de Hoog straat. De bijeenkomst stond onder leiding van de enkele jaren geleden overleden heer D. Trouwborst destijds voorzitter van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen. Het kleine groepje groeide uit tot een flinke afdeling die tot op heden nog steeds tot één van de grootste afdelin gen van de Bond behoort, want dit kleine groepje is uitgegroeid tot een afdeling van 2230 leden. Als gevolg hiervan kwam de noodzaak van een gezamenlijk trefpunt in de vorm van een sociëteit naar voren. De eerste zodanige gelegenheid kreeg men door medewerking van de Glashandel Pie termanwaar men enige malen per week de beschikking kreeg over de kantine. Later kwam men terecht op een zolder boven een danszaal in de Kethelstraat en nog later in de feest zaal „Marijke" in het Broersveld. In 1953 kreeg de Bond de beschikking over een tweetal leegstaande lokalen in de voormalige „Blauw-Huisschool" aan de Lange Nieuwstraat 181 waar de soos nog steeds is gevestigd. Inmiddels waren er ook als onderdelen van de afdeling een klaverjasclub en een biljartclub opgericht. In 1955 werd de vrouwenclub Onder Ons" ook als onderafdeling opgericht. Deze club heeft elke donderdag de gehele dag de beschikking over de soos. Uit deze vrouwenclub is ook een zangclub gevormd onder leiding van de heer Vredebregt. Er zijn in de loop der jaren heel wat activiteiten geweest, jaarlijks waren er de feestmiddagen en avonden en filmvoorstellingen terwijl eveneens ieder jaar een dagtocht en een middagtocht met touringcars werd gehouden. Ook werden enige malen per jaar klaverjas- en biljartconcoursen georganiseerd. Door de afdeling werd ook deel geno men aan de grote landelijke demon stratie voor verbetering van de A.O.W.uitkeringen die in 1963 in Utrecht werd gehouden. Dat deze de monstratie vruchten afwierp en dat zo iets wel eens nodig is moge blijken uit het volgende: Bij de uitvoering van de Alg. Ouderdomswet in 1957 ter ver vanging van de Noodwet Drees bedroeg het totaal van de uitkering ingevolge de A.O.W. in 1957 voor een alleenstaande f 858, - per jaar en voor een echtpaar f1428,- per jaar. Nu in 1971 is dat resp. voor een alleenstaan de f4554,- en voor een echtpaar f6456,- per jaar waarbij sinds 1971 nog 6 procent vakantietoeslag komt. Dat er steeds aandacht wordt besteed aan de omstandigheden waaronder de bejaarde leeft, blijkt uit het feit dat over verschillende zaken waarbij leden met betrekking tot het uitvoeren van de Alg. Bijstands Wet waren betrokken regelmatig contact is met de Gem. Sociale Dienst waarbij verscheidene malen goede resultaten voor de betrok kenen zij bereikt. Ook in de Stichting Raad v.h. Bejaar de nwerk is de afdeling vertegenwoor digd en ook in de sectie sociëteiten van die stichting. Ook ten aanzien van de "moeilijkheden met het invullen van de aangiftebiljetten voor de inkomstenbe lasting is men de leden steeds behulp zaam terwijl ook medewerking ver leend wordt bij het aanvragen van kwijtschelding van opgelegde aansla gen. Zoals men ziet heeft het initiatief van dat kleine groepje waarvan er nog maar enkele over zijn heel veel nut gehad en er is alle reden voor om dit op 16 juli 's middags van 2 tot 4 uur met een receptie in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 te vieren. SPAANSEPOLDER van een wielrenner en net als elke jonge voetballer denkt aan een plaatsje in het Nederlands elftal denkt Jan over het rijden in de Tour. W(j vroegen hem of hij het af zou kunnen zien, die lijdensweg. „Ach als je een gezonde body hebt en al enkele jaren in het metier meeloopt, dan moet dat wel kunnen". Wie weet, maakt Schiedam het nog eens mee een stadgenoot in de Tour de France te hebben. Toon Hardeman erelid SVDPW De voetbalvereniging SVDPW heeft de jaarlijkse algemene vergadering weer achter de rug. Het meest interessante punt op de agenda was de bestuursver kiezing. Voorzitter Toon Hardeman had de wens te kennen gegeven de voorzittershamer niet meer te willen hanteren. De ledenvergadering heeft dat besluit betreurd, maar wel moeten accepteren. Het gevolg hiervan was, dat na vele jaren een ander het roer van de vereni ging in handen heeft genomen. De vergadering koos de heer H. Bras als opvolger van de heer Hardeman, welke tijdens de vergadering tot erelid werd benoemd. De heer Bras zal bijgestaan worden door de heren: J. Mulder secretaris; A. Kooiman penningmeester en de leden N. Munnik, J. Kooiman, A. Korporaal en S. van der Hoek. opruiming Wilt U besparen op de aankoop van ankiets voor Uw man en zoons? Dan bespaart U pas echt als U ankiets van een be kend merk koopt, zodat U ze ker weet dat ze goed zijn. En dat zijn deze prima Orlon ankiets van de bekende Ml-Lock fabrieken, die U nu in de oprui ming voor bijna de helft van de prijs koopt. Stevige en perfekt passende ankiets in vele kleu ren en dessins, nu door kleine schoonheidsfoutjes per paar voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze prachtige Orlon ankiets van de bekende Ml-Lock fabrieken, in vele kleuren en dessin paar Duur van de opruiming 15 juli tot 5 augustus Géén tel. of schrift best. opruiming Urenlang luistergenot beleeft U van de Ip.'s die wij nu in de aanbieding hebben en er is voor elk wat wils Opruiming van een partij fa- brieksnieuwe Ip.'s. Kies uiteen groot aantal genres w.o. Kront jong, Weense walsen, diverse geestelijke liederen, spijkerpia no, Tijuana, Wonderaccordeon, sprookjes, Muzette, Hot club de Nancy en Kronungsmesse. Nu extra voordelig door elkaar per stuk voor nog géén één gul den. stereo, ook mono Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze disco-hoek in de kelder deze partij fa- brieksnieuwe Ip.'s. Er is keuze uit een groot aantal titels, nu per stuk Duur van de opruiming 15 juli tot 5 augustus Géén tel. of schrift best. Na het gesprek dat wij verleden week hadden met het bestuur van de honk balafdeling van DRZ, over de moeilijk heden tussen DRZ en de vier Antillia- nen hebben wij getracht ook een ge sprek met laatsgenoemden te hebben. Dat lukte niet, maar zij kwamen wel uit zichzelf. Naar aanleiding van het artikel heeft Jan Leijsner contact met ons gezocht. Een verontwaardigde Jan Leijsner, die zijn zienswijze op de moeilijkheden vertelde. „Niet wij, maar het bestuur van DRZ is fout geweest. Wij zijn uit onszelf lid geworden van DRZ. Wjj zijn daar wezen trainen en toen zag men al heel snel wat voor vlees zij in de kuip hadden. Zij hadden daar nooit van Jan Leijsner gehoord, hoewel ik toch twee seizoenen in Ajax heb gespeeld. Ik kwam naar Rotterdam om tp stude ren en had niet voldoende tijd meer om top-honkbal te spelen. Er. moet te veel getraind worden en dan de dub bels op zaterdag en zondag, dat was mij gewoon te veel. Ik heb een poosje niets gedaan en toen Edward Croes voorstelde om te gaan honkballen in een clubje dat eerste klasse rayon speelde, stond mij dat wel aan, omdat honkbal nu eenmaal mijn favoriete sport is. Wij spelen dat op Aruba al als we op de kleuterschool gaan. Trainen Toen ik een paar keer had getraind werd mij het verzoek gedaan het team van DRZ te trainen. Ik heb toen gezegd dat ik dat wel wilde accepteren, maar er de voorwaarde aan stelde, dat ik ook het team op zou stellen. Daar ging men mee accoord. In de eerste wedstrijd ging het uitstekend. We speelden een fijne partij en wij won nen. Ik speel trouwens altijd om te winnen. Dat is nu eenmaal onze men taliteit". Jan Leijsner: „Toen kwam die bewuste wedstrijd waarin wij weigerden te spe len. We zaten zonder werper. Ik weet niet hoe dat kwam, door ziekte of vakantie, maar het feit was daar. Ik LOLL Ai ,LACA_ lil LAL KJJRSL A_RIj_ I97I,tyil 'art ay'i oonla'ïinda barilarms Alan Loliandaca lisan .-curslan bir goitlarijflizjua izine gitmesine rapnen devam etmekt-cdir. ma lum unuz oldu£u gibl "oa^langigta bay IZAK LRVl tarfindan verilen dersier eliniz&e olmayan muhtelif sebepler. yüzünden, arzu edilen verim li neticeye ulagamamigti. Her r.eye ragmen bu yabanci ülkede, bizler igin ekmele kadar ihti- yag duyulan bu noksanligm giderilmesi ve va- tanda§larimizin gogunlukta bulundugu Hollanda da lisan sikmtisi gekmemesi igin, üg tenimuz"" pazartesi günü Binnensingel 39 nolu cemiyette kurs igtirakcileri ile yapilan toplantida, ig tirakcilerin arzulari üzerine lisan kurslari- nm yeniden ba§latilmasina ks.rar verilmigtir Lisan kurslanna yine. eski adreste yani K'i'üUYJ3 KERK straat daki okulda ve cumarte'si akgamlan saat 6 dan itibaren devam edilmek- tedir.Derslere v. Qmar nezaret etniektedir, ve ïeimnuz ay'i sonuna-kadar böyle devam ede- cektir, bu tarihten itibaren adi gegenin izi ne arllacgmdan dersier bir bagkasi nezareT edecektir, ancak bu isim henüz belli degildir SPOR Vlaardingen Türk gücü futbol takimi her zaman ki gibi pazar günleri saat 14 den itibaren parktaki antrenmanlarma devam etmektedir. An cak Agustos ay'i sonundan itibaren antrenman- lar cumartesi gününe almacaktir.Ancak bu de- gigikligin yapilacagi tarihe kadar tek yetki- li ki§i olarak bay Metin Karadumanli arkada— §imiz sevk ve idare edecektir. V. 5I1ÏAR. Tel 35 19 95 Vakantie-besteding Hierbij wil ik graag mijn dank en waardering uitspreken over wat het Centrum Due Dalf in de afgelopen weken heeft willen doen aan de ont spanning van de vakantie-houdende (en zich vaak vervelende) jeugd van Schiedam-Zuid. Het is verschrikkelijk jammer, dat maar zo weinig ouders deze mogelijk heden voor hun spruiten hebben be nut. Denk eens in: twee weken achter een stellen enthousiaste jongelui zich beschikbaar. Voor slechts twee kwart jes kunnen de jongens en meisjes de leukste dingen doen. Mijn kinderen kwamen steeds voldaan en met verha len terug. Voor f 2,50 (nog geen twee pakjes sigaretten) een hele heerlijke dag naar Oostvoorne of Duinrell. Waarom waren zoveel kinderen er niet bij? Laat niemand meer zeggen dat er zo weinig voor de jeugd te doen is. Mijn grootste respect voor de leiding die toch het beste er van maakte. Mevrouw Korpershoek, Schiedam. kon toen niet anders doen, dan Edward Croes op de heuvel te zetten. Ik moest toch het team samen stellen, dat waren we overeen gekomen. Toen ik dat echter deed - ik wilde het sterkste team opstellen omdat ik nu eenmaal speel om te winnen, of dat nu bij een rayonclub is of bij een andere hoger spelende vereniging dat doet er niets toe - was het bestuur het daar mee niet eens. Een vreemde zaak. Ik heb de heren nog gewezen op de mondelinge afspraak die we gehad hebben, maar het mocht allemaal niet helpen. Daarom hebben we toen niet gespeeld." Aldus een hevig verontwaar digde Jan Leijsner. Blijft echter nog de vraag, waarom Jan wel twee innings meespeelde,maar dat zo saboterend deed, aldus het bestuur van DRZ, dat hjj ook naar het kleedlokaal werd gezonden. Intussen zal er een gesprek plaatsvin den tussen het viertal honkballers uit Aruba en het bestuur van DRZ. Nu we dit schrijven weten we niet hoe dat gesprek uit zal vallen. Waar er twee kijven hebben er twee schuld wordt wel beweerd. Wellicht is dat hier ook zo en laten we hopen dat spelers en bestuur elkaar hebben gevonden. Het kan het honkbal in Schiedam ten goede komen. P.B Grote kerk 10.30 uur.: ds. M. C. Baart; 17 uur: ds. L. Brasser; Bethelkerk 9 uur: ds. L. van der Burg; Opstandings- kerk 10.30 uur: ds. L. van der Burg; 9 uur: ds. M. C. Baart. KETHEL Dorpskerk: 9.30 uur: ds. S. Gerbran- dy; 17 uur: ds. S. Gerbrandy; St. Martinuskerk 9.30 uur: Eerw. heer Brunt. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. B. A. Koek uit Utrecht. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur W. L. Steinhart uit Utrecht. Oud-Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis, pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolische Gemeente, Stad houderslaan, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding kapi tein en mevr. K. J. Renting. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 19.30 uur dienst. Chr. Geref. Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk Overschie-Schiedam, ge bruik kerkgebouw Evang. Luth. ge meente, Oranjestraat, 8.15 uur ds. A. Geelhoed, 4.30 uur ds. Geelhoed. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Ire- nekerk, Lange Haven, 10 uur ds. L. Brasser uit Voorthuizen, 17 uur ds. Brasser. KNVB-cursus voor jeugdleider Evenals vorige jaren start de afdeling Rotterdam van de KNVB in september weer met cursussen voor jeugdleider. De afdeling Rotterdam heeft het vori ge seizoen de 1000-ste geslaagde jeugd leider kunnen begroeten. De clubs krijgen steeds meer jeugdleden en daar door is het belangrijk dat de vereniging kan beschikken over gediplomeerde jeugdleiders(sters). In tegenstelling tot andere jaren be staat er nu de mogelijkheid de cursus niet alleen in Rotterdam te volgen, maar ook elders. Er zullen zich dan uit een bepaalde plaats of streek minstens 25 deelnemers op moeten geven. De cursüssen staan ook open voor scheids- rechters(sters) Het programma luidt: 16 uur leiding geven, ontwikkelingsperiode voor de jongens en betekenis van het voetbal voor de jeugd. Tien lesuren sporthygië- ne en verbandleer. Vier lesuren spelre gels, lessen die ondersteund zullen worden met dia's. Dit alles kost de kandidaat 15 gulden, waarnaast nog een viertal boekjes gekocht moeten worden. De aanmelding kan schrifte lijk gedaan worden bij: Administratie Jeugdleiderscursussen KNVB, afdeling Rotterdam, Postbus 1336, Rotterdam. Woensdag 21 juli geeft de heer Frank Law, uit Pennsylvania een beiaardconcert op de Rotterdamse stadhuisbeiaard. Aanvang 8 Keuken-unit met roestvrijstalen aanrecht Ter vervanging van de bestaande keuken deze originele Keiler kunststof keuken-unit met roestvrij stalen aanrecht met 1 bak. Afmetingen 172x55 cm. Van 395.- voor VROOM DREESMANN

De Havenloods | 1971 | | pagina 4